Tabé tafeltennis Hart - van - Holland - allerlei St. Vrijetijdscentrum "Open Huis" Damcompetitie Excelsior Sjoelavond in Zuidhonk Expositie Groene Hartziekenhuis Welfare Bazar Vrouwenochtend Zilveren spruit Koor- en samen- zangavond Kleine Aarde recept van de week Gevoelig puntverlies Aeolus Wilfred van der Wiel won een prijs voor vier weken Duits onderwijs Hart van Holland/11 november 1992 pagina 17 V Junioren Tabé succesvol Programma Programma Open Huis uitstekende winst tweede damteam Twee goede remises le damteam - Pepernoten Aeolus in districstscompetitie Het verhaal van Wilfred Benthuizen -Het 1 e team van Tabé heeft zijn kampioensaspiraties afgelopen week duidelijk gemaakt. Het op de 2e plaats staande Scylla 7 uit Leiden werd in Leiden met 8-2 verslagen. Volgens Jef, Remco en Alexander hadden ze een 'makkie'. Ze hadden meer tegenstand verwacht.. Alexander v Waay scoorde zonder veel problemen 3x. Remco Vis ser deed dit 2x, maar zag zijn 3e wed strijd van zijn batje springen. Vooral op het vertragend spelen van zijn tegen stander R. Gottmer had hij geen goed antwoord. Die verloor hij terecht. Anders overkwam het Jef Jakobs in de game tegen B. Florijn. Een gelijk op gaande strijd bracht de eerste 2 sets naar ieder van de spelers, zodat de 3e set de beslissing moest brengen. B. Flo rijn won met 25-23. Hij had net wat meer controle en geluk dan Jef op het eind van deze set. Door deze overwinning is de stand aan de kop nu: Tabé 1 7-55; Scylla 7-42; De Treffers 6-32. Voorwaar met nog drie wedstrijden voor de boeg een goede reden om een feest voor te bereiden. Tabé 2 verloor thuis met 8-2 van Rijn soever 14 uit Katwijk. George Visser scoorde beide punten. Tabé 3 speelde ook thuis tegen ATTC 17 uit Alphen en verdeelde de punten: 5-5. Ronald van Velzen scoorde een hattrick en won met Peter Nieuwstad het dubbel. Het vijfde punt kwam van Mario van Dorp. Den Haag -Zaterdag jl. vertrokken 8 ju nioren van Tabé naar sporthal "Over- bosch" in Den Haag voor een C/D toer nooi. Elke speler kwam uit in zijn eigen licentie-klasse en speelde een plaat singsronde. De nummers 1 en 2 speel den verder in de hoofdronde. De num mers 3 en 4 en soms 5 gingen door in de troostronde. Twee van de 8 Tabé-ers drongen in hun klasse door tot het hoofdtoernooi: Andy van Dorp, die eer- ste werd in zijn plaatsingsronde bij de aspiranten C en zijn broer Chris, ook eerste in zijn plaatsingsronde, maar dan bij de pupillen C. Andy versloeg in de le partij van het hoofdtoernooi R.J. Onderwater in 2 games en kwam hier door bij de laatste 8. In deze kwartfinale werd zijn tegenstander Martin Loef van Ilac. Beide spelers hadden al eerder te genover elkaar gestaan en Loef won toen in2games. De legame (21-13) was overtuigend voor Andy, maar Martin versloeg hem in de 2e en 3e game met 16-21 en 14-21 en moest Andy voor de 2e maal in Martin zijn meerdere erken nen en eindigde voor hem het toernooi. Chris kwam door als eerste in zijn plaat singsronde gelijk (door gunstige lo ting) in de halve finale terecht. Zijn te genstander daarin werd Gerard v Duym Beide spelers kennen elkaar behoorlijk goed, niet alleen van de toernooien, maar beiden zitten nl. ook in de bond- straining-groep, wat wel enigszins tot uiting kwam in deze wedstrijd. De le game werd door Gerard met 21-15 ge wonnen, de 2e was voor Chris (13-21). De 3e en beslissende game ging gelijk op tot de stand 19-19, beiden werden nu uiterst voorzichtig, een achterstand met deze stand is door de spanning haast niet weg te werken. De score liep zelfs op tot 21-21. Chris wist de partij met 21-23 naar zich toe te trekken en werd daarmee finalist. Zijn tegenstan der in deze finale was ook geen onbe kende voor de Benthuizenaar. De uit Den Haag afkomstige speler was tot twee keer toe de meerdere van Chris, maar nu gaf hij Dennis geen enkele kans en overtuigend versloeg hij in twee ga mes (21-11, 21-14) zijn tegenstander en werd hij kampioen in de pupillen C- klasse. Van de overige zes Tabé-leden behaalde Martijn Smit in de troostron de bij de junioren -D een plaats bij de laatste vier en Arjen van der Wel bij de aspiranten C de finale. In deze finale werd hij verslagen door ATTC-speler R. Oomen en werd hierdoor tweede. Hazerswoude - Na de officiële opening van het Dorpshuis van Hazerswoude- dorp, houdt de Stichting Vrijetijdscen trum "Open Huis", een tentoonstelling op vrijdag 13 november van 10.00- 21.00 uur. Op de tentoonstelling zullen poppen, sieraden, quilten, schilder werken, hardangerwerk, beren e.d. te bekijken zijn. Maandag 13.15 -15.15 uur: cursus pop pen (fimo en darwi) en beren tel. 01728 •9911; Van 13.15-15.15 uur cursus siera den van kralen tel. 9327; 15.30 - 16.30 uur aangepaste gymnastiek tel. 8213. Dinsdag 9.30 -11.30 uur Bingo (le dins dag v.d. maand) tel. 9649; 9.30 -11.00 uur Volksdansen (ov. dinsdagen) 8536; 13.15 -14.30 uur Yoga (lx p.2 weken) 7701. Woensdag 9.00 -11.00 uur tekenen/ aquarelcursus tel. 9762; 13.15 -15.15 uur Bloemschikken (lx p. 2 weken) 01727-14457; 15.45 -16.45 uur yoga Donderdag 9.30 tot 11.30 uur koffieoch tend (vrije inloop voor iedereen 8536; 9.30 -11.30 uur cursus poppen (fimo en darwi) en beren tel. 9911; 9.30 -11.30 uur cursus quilten en hardanger tel. 9253; 13.45 -16.15 uur klaverjassen tel. 8462; 13.30 tot 15.30 uur Koersbalspel tel. 9616. Vrijdag van 9.00 tot 11.00 uur teken/ aquarelcursus tel. 9762. Wie belang stelling heeft voor één of meer van ge noemde activiteiten kan op de vermel de telefoonnummers zich aanmelden. Waddinxveen - Na tien ronden van Ex celsiors onderlinge damcompetitie gaat clubkampioen Dick Dibbets zon der puntverlies, dus met het hoogste moyenne, aan de leiding (8 punten uit 3). Met 1 verliespunt (9 punten uit 5) wordt hij direct gevolgd door Fred Zaadhof. In de laatse drie ronden viel een aantal opmerkelijke uitslagen te noteren. Dick Dibbets klopte de twee rivalen van het afgelopen seizoen, te weten Teun van der Krol en Vincent van Es. Beide jeugdspelers maken momenteel deel uit van Excelsiors le damteam. leed Zaadhof blijft in de race door Dirk beeren II te koppen. °uud van Doek versloeg Bertus van Eijk en Ruud wist Fred Zaadhof's eerste ver- uespunt af te snoepen (remise). "iet van Es presteerde goed door nes tor Teun Twigt op remise te houden. Hetzelfde resultaat kwamen Gerrit van der Zijden en Kees Blonk overeen. Jaap van der Eist won op zijn beurt weer knap van Gerrit van der Zijden, ertus van Eijk herstelde zich van zijn nederlaag tegen Ruud van Dijk door een ronde later Sietse Siersema aan de egekarte binden. Niet onvermeld mag hjven de goede reeks van Dirk Heren 'n de 9e ronde klopte hij de altijd °eilijk te bestrijden Kees Blonk en in e lüe ronde presteerde hij het om oorzitter Piet Swart met de nul te con- ont®ren- In de 10e ronde won Gerrit der Zijden knap van Tijmen den v i?1?sr- Jan Kramer en Teun van der oi klopten resp. Jan de Heer en Gerrit e.ren- De strijd tussen de ervaren pfne'ersl Kees Blonk en Adriaan Blom ndigde onbeslist. Oweisiors tweede achttal heeft op 29 vprH a r een uitsfekende prestatie gele- tp=,ri r in c'e uitwedstrijd het eerste nPn Van (Schoonhoven) te klop- WaH?et f 'n deze wedstrijd is het van nxveense damteam afgeweken en na Set>ruikelijke bordenbezetting vonr I ater bleek met succes. De basis "even n: uuSt Werd gelegd door de aan 7 Deren 1 en Dirk Heren, die wins, e en 8e bord de twee volle ler> lieten aantekenen. Naast deze twee winstpartijen, gelijke spelen aan de overige borden (1 tot en met 6) en dat zijn, gelet op de bezetting van de borden aan de Schoonhovense zijde, prestaties die gezien mogen worden. De remises werden behaald door Jaap van der Eist, Lucien Claessen, Ray mond van Es, Gerrit Heeren, Cor Stol- ker en Ruud van Dijk. Excelsiors le damteam presteert tot dusver goed in de hoofdklasse van de Dambond Midden Holland. Met een score van vier punten uit vier wedstrij den is een duidelijke plaats in de mid denmoot. Na in de eerste wedstrijd flink te hebben uitgehaald, volgde een gevoelige nederlaag in en tegen Katwijk. Op vrijdag 6 november kwam het eerste damteam in Hazerswoude uit tegen Samen Sterk. Excelsior startte wat scoreverloop betereft, uitstekend door een 0-4 voorsprong te nemen, ech ter de Hazerswoudenaren wisten de stand uiteindelijk gelijk te trekken! Twee weken geleden werd in De Boog het op bezoek zijnde HDC uit Alphen a.d. Rijn op 8-8 gehouden. Aan het eer ste bord klopte Dick Dibbets van Excel sior de bekende C. Zijlstra uit Alphen a.d. Rijn. Teun Twigt, die had plaatsge nomen aan het tweede bord, moest het ondanks hevige strijd, afleggen tegen de sterke Arie Bunt. De overige partijen eindigden in remises, welke aan Wad- dinxveense zijde werden behaald door Teun van der Krol, Piet Swart, Adriaan Blom, Vincent van Es., Tijmen den Ouden jr. en Tijmen den Ouden sr. t.k. prima "Vesta" handnaaimachine in houten koffer= 100% 100,- 01714-15004 t.k. gevr. Marklin Ho voor een hobbyist, wie ruimt het op? tel na 18 uur 01728-8544 t.k. wit rijdbaar t.v./video kastje 65,- 01728-7120 vindersloon voor degene die mijn etui met inhoud terugbrengt W. Weijerstr. 01728-8370 t.k. afzuigkap g.s. kl. bruin 45,- kinderledikantje zonder spijlen 45,- 01728-8419 Nissan Sunny okt '84 Ipg 170.000 km apk 10-93 prima car 3250,- 01727-14894 Waddinxveen - Op vrijdagavond 13 no vember a.s. wordt er weer een sjoela vond in het wijkgebouw "Het Zuid- honk" georganiseerd. De avond begint om 20.00 uur. Er wordt gespeeld met twee personen per bak. Men sjoelt 10 beurten over vijf verschillende sjoel bakken en de kosten bedragen een rijksdaalder per deelnemer. Zoals ge woonlijk staat tijdens deze avonden de gezelligheid voorop en is er genoeg pauze voor een hapje, een drankje en een praatje met de overige deelnemers. De sjoelers van het vorige seizoen wor den ook nu weer van harte opgeroepen om mee te doen. Alleen met een goede opkomst kunnen sjoelavonden blij vend worden georganiseerd. 9 I i De PvdA afd. Zevenhuizen-Moerkapelle hield maandagavond in dorpshuis Op Moer een openbare avond met Tweede Kamerlid Arie de Jong (rechts op de foto) In de maanden november en december wordt in de politkliniek in het St. Jozef ziekenhuis geëxposeerd door Els Bruy- nestein: "poppen" in de vitrines en Nico Muyselaar en Willeke Piket met schil derijen: aquarellen. In het Bleulandziekenhuis is er een ver koopexpositie Stichting Derde Wereld Hulp eind november en december en van december tot en met februari' ab stracte kunst' van Wim Kappers. Bleiswijk - Vrijdag 13 november organi seert veiling "De Kring" voor de zesde keer de kwaliteitswedstrijd om de 'zil veren' spruit, waarbij de beste kist A- spruiten wordt beloond met een fraaie verzilverde spruit. Voor de tweede en derde plaats stelt de veiling een sierlij ke beker beschikbaar. Bovendien ont vangen alle deelnemers een certificaat. Iedere spruitenteler met partner en personeel is hartelijk welkom op 13 november van 19.00 tot 20.30 uur in de centrale sortering van de veiling in Bleiswijk. Zevenhuizen-Moerkapelle - Onder bo venstaand motto wordt door het Geref. Zangkoor van Zevenhuizen-Moerkapel le op zondagavond 22 november een 'koor-en samenzangavond' gehouden in de Geref. kerk in de Dorpsstraat te Zevenhuizen, aanvang 18.30 uur. Het koor dat 18 leden telt en onder leiding staat van Kees Neven, zal een tiental Psalmen ten gehore brengen in geva rieerde uitvoeringen. Aan gemeente zang is tevens een belangrijke rol toe bedeeld. Begeleider van koor-en ge meentezang op het nu bijna een jaar geleden in gebruikgenomen neo-barok- ke Van Leeuwenorgel is Jaap Nieuwen- huijse, organist van de hervormde kerk te Moordrecht die ook enkele orgelsoli ten gehore zal brengen. De toegang is gratis, er wordt een collecte gehouden. De zangavond duurt ca. een uur. "Pepernoten bakken we voortaan van biologisch geteeld graan", heeft Sint's Bakpiet besloten. "En zonder chemi sche kleur-en smaakstoffen, want om die op giftigheid te testen worden - geloof het of niet -dierproeven gedaan". Nodig: 50 gram boter; 1 eetl. honing; 2 eetl. bieten -of dadelstroop; 2 theel. speculaaskruiden; snufje zout; 60 gr. tarwefijnmeel; 60 gr. bloem; theel. bak poeder; evt. 1-2 eetl. melk. Roer de bo ter met honing, stroop, speculaaskrui den en zout tot een halfzachte massa. Voeg meel en bakpoeder toe en kneed tot een samenhangend deeg. (melk toe voegen indien het deeg droog is). Laat het deeg een uur opstijven in de koel kast. Rol er balletjes van, druk ze een beetje plat en leg ze op een ingevette bakplaat. Bruin bakken in het midden van een voorverwarmde oven bij 160 graden C., stand 2 a 3, in 15 min. Enkele dagen voor gebruik bakken. Vele sma kelijke bakrecepten in: lekker bakken zonder suiker, E.A. nr. 25, ISBN 90 27 40, te bestellen bij De Kleine Aarde, door overmaking van 6,- op postgiro 527 30. t.k. Patts boum bloesjes mt. 92-116 10,- p. st. 01727-18913 t.k. Volvo 343 Dl jbj '79 Lz.g.st. APK 16-9-93 vr. pr. 1000,- Veidlaan 62 Boskoop Gevraagd: fietszitje voor, buggy fiets st. te koop eiken kinderburo 01727-18696 t.k. 4 pits gasstel met deksel merk atag kleur wit 125,-01727-13792 Gevr. hulp/oppas per 6-1-93 op wo. van 8.30- 16.30 voorofschenweg 01727-12708 ...egeltje... 'n dikke kus voor jou ...krullebol Zevenhuizen - Woensdagmiddag 11 november(vanmiddag) is er weer, van af 14.00 uur, de jaarlijkse Welfare Bazar van het Rode Kruis in het bejaardente huis De Zevenster. Regio - Op dinsdagmorgen 17 novem ber wordt er weer een vrouwenoch tend in de Herv. kerk van Bergschen- hoek gehouden. Aanvang 9.30 uur. Spreekster is Tonneke Bijker. Waddinxveen - In de vijfde en zesde speelweek van zowel de Bondscompe- titie als de districtscompetitie leed een drietal teams van badmintonclub WBC Regio Effekt/Aeolus een gevoelig punt verlies. Andere teams daarentegen ver stevigden afgelopen weekeinde hun koppositie. Het eerste team., spelend in de vierde klasse landelijk, reisde zater dag af naar Leidschendam voor de ont moeting met het 3e team van BC Ley- ton. Langzamerhand begint het verhaal wat eentonig te worden, want opnieuw werd er vrij gemakkelijk met 7-1 gewon nen. net als in de uitwedstrijd van vorig weekeinde, tegen het 6e team van BC Sportline/Velo te Wateringen, moesten Natasja van Es en Viola Sheijen alleen in de damesdubbel hun meerdere erken nen en hun tegenstanders, met vijfmaal een 7-1 overwinning en eenmaal zelfs een 8-0 zege werkt het eerste team van Aeolus verder aan zijn indrukwek kende staat van dienst. A.s. zondag speelt het le team thuis om 12.00 uur in sportzaal De Duikelaar, tegen het le team van BC Schoonho ven, een team dat tot op heden weinig punten heeft laten liggen. Negen teams nemen deel aan de dis trictscompetitie. het 2e en 10e team draaien uitstekend mee in resp. de 2e en 8e klasse en zijn met zeven c.q. zes overwinningen uit evenzovele wed strijden nog steeds ongeslagen, ook het 6e team doet het met slechts een ver liespunt uitstekend in de 6e klasse. Het 3e team van Aeolus, bestaande uit Yolanda Slot, Ria Veldman, Jasper Knuist en Hugo Maat, speelt in de der de klasse, afdeling 19. Regelmatig zal men het echter zonder Ria Veldman moeten stellen, doch in de persoon van Inchela Schenkels heeft men een uitste kende reserve. Afgelopen donderdag was het team in de uitwedstrijd tegen het zesde team van het Zoetermeerse BC Aigis.m compleet. Doordat het derde team niet iedere wedstrijd in een vaste opstelling kan spelen en Jasper Knuls momenteel niet in goeden doen is, heeft men al een paar punten in moeten leveren. Door een krappe 5-3 nederlaag leed men op nieuw een gevoelig puntenverlies. Vori ge week tegen het zesde team van BC Vederlicht te Bodegraven was dit even eens het geval. Hierdoor heeft men de aansluiting met de kop inmiddels verlo ren. Het vierde team, dat vorige week zon dag in Mijdrecht ook met 5-3 de boot inging, herstelde zich zaterdag in Ha zerswoude knap met een 8-0 overwin ning op het le team van BC Hazerswou de. Afgelopen zondag leed het 9e team z'n eerste nederlaag tegen het 4e team van HPSV uit Den Haag. Eerder speelde men al tweemaal gelijk, waardoor men net als het vierde team de aansluiting met de kop dreigt te verliezen. Een goede middenmoter is het 7e team. Daarentegen zullen het 5e en 8e team alle zeilen bij moeten zetten om zich te handhaven in hun klasse. Zevenhuizen - In der periode 15 augus- tus-11 september is de 17-jarige Wilfred van der Wiel naar Duitsland geweest, omdat hij één van de vier gelukkigen was uit Nederland die deel mocht ne men aan het zgn. "Pramienprogramm". Dit was een reis van vier weken door de Bondsrepubliek Duitsland die geheel door de Duitse regering verzorgd en betaald werd. Leerlingen uit 5 VWO die met succes de Duitse taal hebben beoe fend, maken jaarlijks kans op deelname aan dit programma. De reis heeft ten doel de studie van de Duitse taal en cultuur te bevorderen. "Op 15 augustus vertrok ik met de drie andere Nederlandse 'Preistrager' van uit Amsterdam naar het eerste station: Bonn. In Bonn kwamen groepen uit een groot aantal landen bijeen (België, Oe ganda, Oekraïne, Senegal, Kameroen, Australië, Nieuw-Zeeland, Tunesië, Po len en nederland). We werden verwel komd door de Duitse reisleiding en werden in een prima hotel onderge bracht. We bezochten o.a. de Bunde stag en het Beethovenhuis en maakten een boottocht op de Rijn. Op 19 augustus gingen we met de trein dwars door Duitsland naar Berlijn. De internationale groep was inmiddels al hechter geworden en de sfeer was fan tastisch. Het was een ontzettend leuke ervaring met jongeren uit totaal ver schillende landen en culturen te kun nen communiceren. Iedereen was im mers geselecteerd op zijn kennis van het Duits! Het programma in Berlijn was overvol en we bezochten o.a. de Brandenburger Tor, het Checkpoint Charlie Museum, de Reichstag, de res ten van de Muur en Potsdam. Op 24 augustus vertrokken we naar Zuid-duitsland. Een deel van de reis werd afgelegd met de ICE, te vergelijken met de Franse TGV. De internationale groep werd nu gedurende twee weken gesplitst en de preistrager werden in deze periode ondergebracht bij gastge zinnen in Ravensburg, Saulgau en Über- lingen. Ik had het grote geluk bij een fantastische familie in de buurt van Saulgau terecht te komen. Mijn gastva- der was leraar wis-en natuurkunde in het gymnasium in Saulgau, waar ik ge durende deze twee weken 's morgens les heb gehad. Met mijn gastfamilie en met het gymnasium hebben we veel uitstapjes gemaakt naar bijv. Stuttgart, Ulm en de Bodensee. De preistrager die in Saulgau waren ondergebracht heb ben aan het einde van hun verblijf al daar een spetterende 'internationale' avond verzorgd, waarop iedere natio naliteit zijn land op een leuke manier presenteerde. Ter verhoging van de feestvreugde had ik mijn gezicht zwart gemaakt en een oranje petje met rasta- vlechtjes opgezet, om vervolgens door iedereen als Ruud Gullit herkend te worden. De laatste etappe van de reis was Mün- chen. Hier kwam de internationale groep weer bijeen en tevens was de Duitse reisleiding weer van de partij. Er viel heel wat bij te praten en de groep was een grote familie. In München brachten we een bezoek aan het Olym- piapark, de Bavaria Filmstudio's o.a. "Derrick" gedeeltelijk wordt opgeno men en het Deutches Museum, een schitterend natuurwetenschappelijk museum waarin je kilometers kunt af leggen. Op de laatste dag hebben we de Zugspitze bestegen en menigeen stond voor het eerst oog in oog met de eeuwi ge sneeuw en dit werd uitbundig ge vierd... met een sneeuwballengevecht, het afscheid op de volgende morgen was een klein drama en dat is niet zo verwonderlijk als je bedenkt dat je vier werken lang intensief met elkaar een ongelooflijk mooie tijd hebt beleefd. Ik ben nu al weer een aantal weken thuis en heb al vele brieven ontvangen en geschreven, uit al deze brieven komt één ding overduidelijk naar voren: we kunnen terugkijken op een prachtige tijd! Wilfred van der Wiel.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17