tétilt Kerkdiensten Kerkdiensten Politieberichten Boskoop Gemeentelijke legpenning voor Cormula's Gastouderproject Waddinxveen/Zevenhuizen-Moerkapelle Kinderwerk Waddinxveen wint prijs Prinsenbal van Krooshappers Nanny fitnessdance 5 jaar fte,Lgen- Karei Eykman praat over poëzie Concert Berkhemer strijktrio in raadzaal Europa het aandachts- 'De wereld in een mand Hart van Holland/11 november 1992 pagina 19 Waddinxveen 15 november Even voorstellen: nieuwe bureau-coördinator Maijoleine Steensma "De Boog" Opsteker Boskoop zondag 15 november Kinderopvang op maat Anne Frank Centrum Waddinxveen - De drumband "Cor mula's" vierde zaterdag 7 november het dertig jarige bestaan. Ter gelegen heid hiervan reikte burgemeester C.M. van der Linden de gemeentelijke leg penning uit aan de heer B.F. Langen- dam, voor de gezamenlijke muzikale bijdrage - van zowel de drumband als de heer Langendam persoonlijk - gedu rende de afgelopen dertig jaar. Op 6 november 1962 richtte de heer Langendam zijn 'eigen' damesdrum band de 'Cormula's' op, samen met Cory Mulder. De drumband bleek aan te slaan bij de Waddinxveense meisjes en dames en er kwam een toenemend aantal drummers die allen les kregen. Hierbij assisteerde zoon Wim Langen dam. De eerste mars buiten Waddinxveen was met de Avondvierdaagse in 1963 in Gouda, in 1971 inSoestdijken nam deel aan diverse concoursen. In 1978 werd een trompetafdeling gestart met assis tentie van een andere zoon, de heer B.P. Langendam. De Cormula's beperkten zich niet tot optredens in Nederland, ook in Duits land traden ze in diverse plaatsen op. Thans telt de band 29 leden. Hervormde Immanuelkerk 10.00 en 17.00 uur ds. A.A. van Houwelingen Geref.Vrijg. 8.30 uur en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn links Wies Keulen en rechts Marjoleine Steensma Waddinxveen - Per 19 oktober is Marjo leine Steensma (31) bureau-coördina torvan het Gastouderproject Waddinx- veen/Zevenhuizen-Moerkapelle. Zij vult hiermee de vakature op die ont staan is door het vertrek van Annemiek Bonthuis. Het Gastouderproject Wad- dinxveen/Zevenhuizen-Moerkapelle, heeft nu dus weer drie coördinatoren. De beide anderen zijn: Wies Keulen en Marjolein van den Linden. Laatstge noemde is met bevallingsverlof. Was het in het verleden zo dat alle drie de coördinatoren hun taken deelden, thans is dat, op verzoek van het be stuur van de stichting, meer gestructu reerd. Dit houdt in, dat de dames Keu len en V.d. Linden de contacten tussen vraag-en gastouders onderhouden en expliciet voor het inhoudelijke van het Gastouderproject zorgdragen. Marjoleine Steensma is bureau-coördi nator, hetgeen inhoudt dat zij een zake lijke (managements-) taak heeft. Zij legt contacten en onderhoudt die met, o.a. de betreffende gemeenten en het be drijfsleven. Marjoleine, psychologe, is blij met haar functie die zij voor 20 uur per week uitoefent, omdat zij haar opleiding in de praktijk kan brengen. Voorheen was dat in de automatiseringsbranche, min der mogelijk. De nieuwe coördinator zal bijvoor beeld ook tot taak hebben het bedrijfs leven te wijzen op de faciliteiten van het Gastouderproject voor hun medewerk sters. Deze kunnen voor een bedrag van f 2500,voor een medewerkster die kinderopvang wil, ervan verzekerd zijn dat deze continuïteit heeft in de opvang. Dat betekent dat men gegaran deerd een gastouder heeft en er zo snel mogelijk naar een andere gastouder wordt omgezien als een gastouder er bijvoorbeeld mee ophoudt. Inmiddels zijn er al enkele bedrijfsplaatsen ver kocht. Waddinxveen - De "Kunstenaarsweek die het Buurtcentrum "De Boog" in de zomervakantie heeft georganiseerd, heeft de le prijs gewonnen in een door JanZeuven georganiseerde wedstrijd. De prijs, de kindervakantie kanjer 1992, is bedoeld als stimuleringsprijs en wordt elk jaar door JanZeuven toege kend aan een, in de provincie Zuid-Hol land, actieve instelling welke activitei ten organiseert in de zomervakantie. JanZeuven is een provinciaal jeugdwer kadviesbureau, die instellingen - welke werken met kinderen - ondersteuning biedt. Speciaal voor de stimulering van de kindervakantieweken heeft JanZeu ven een prijs - de 'kindervakantie kan jer' ingesteld, bedoeld voor instellin gen die de zomervakantie-activiteiten een stimulans hebben gegeven. Dit jaar hebben de vrijwilligers van het Buurtcentrum "De Boog" deze prijs in de acht gesleept, op de, bij de prijs Behorende, oorkonde vermeldt de ju- -een in vorm en inhoud origineel en 'antasievol uitgewerkt programma, waarin door gebruik van verschillende vormen van creatieve expressie, zoals beeldende vorming, toneel, muziek en dans, de kinderen veel mogelijkheden kregen om hun fantasie vorm te geven; -uitgebreid aandacht voor de leef- en belevingswereld van de kinderen bij het invullen van de verschillende on derdelen van het weekprogramma; -de speciale aandacht bij de vrijwilli- gerswerving voor vrijwilligers uit etni sche minderheidsgroepen. De toekenning van de prijs is voor de vrijwilligers een echte opsteker, te meer daar de kinderactiviteiten van "De Boog" pas in maart van dit jaar zijn opgestart. Het kinderwerk in "De Boog" was ook het le project van de sociaal cultureel werksters Astrid de Weerd en Petra Reef, die in dienst zijn van de Stichting Werknemerspool Waddinx veen. Zij hebben de vrijwilligsters van "De Boog" ondersteund bij zowel de totstandkoming van het programma als de uitvoering. De prijs omvat naast een fraaie oorkonde, die een mooi plaatje heeft gekregen in de hal van "De Boog", een geldprijs van 400,-, welke besteed kan worden voor een theater optreden in de zomervakantie 1993. Boskoop - In de Rozenburcht aan de Rozenlaan in Boskoop, wordt zaterdag 14 november het traditionele "Prinsen- bal" gehouden. Aan dit festijn zullen "De twee Pinten" extra dimensie geven met hun op- treden. Om 20.11 open zoekers, wezig- Prins Blik me Yvon- Raad van qSHAê/, CPSKOP «Idinxveen - 'n het weekeinde van 31 oktober - 1 november vierde Nanny ogelaar het 5-jarig bestaan van haar otnessdance-school Nanny. 'j had hiervoor het Sportcentrum van oe Kon.Ned. Gymnastiekbond in Beek- Bergen gehuurd. Met totaal 88 leerlingen en vriendinnen eelt zij daar een 'fitnessdanceweek- end georganiseerd. trnf U °Pkomst zo groot zou zijn over- 01 naar stoutste verwachtingen. 50 enU,eS-iWerden vanu't Boskoop, Gouda waddinxveen per bus vervoerd naar éón -'oheurwater, de echtgenoot van van Nanny's leerlingen, werkt bij stnederland en had aangeboden sratis de 'meisjes' te vervoeren. Alleen n» ?e" moest betaald worden, overigen reisden met eigen vervoer. DB ^,v;i werd ook het podium van het nonk vervoerd dat door bemidde- srh u3n E"y Smulders gratis ter be- chikkmg werd gesteld. Actrice Magda Istha, een vriendin van Nanny uit haar Brusselse periode, gaf instructie in 'Callenetics'a Ia Mag da'. Nanny gaf diezelfde middag een combi natieles van aerobic en mid-fit-move, waarna later op de middag gezamenlijk in de bossen een wandeling werd ge houden. Na het diner volgde een lezing van diëtiste Marja Havinga, terwijl later op de avond nog de 'avondslaapdans' gedaan werd een pyama-party met belichting van waxinelichtjes. Elke groep bracht een act (de meeste hila risch: met ballonnen dik gemaakte da mes) en zo de vijf jaren in beeld. Het spel 'wie van de drie' vormde het besluit van een eerste geslaagde dag, die gevolgd werd door een halve twee de. Zondagmorgen had Astrid op 't Land, door wie Nanny lerares gewor den is, een speciale les voor Nanny, waarna de feestelijkheden besloten werden met een lunch en ontving Nan ny een cadeau van alle leerlingen, inclu sief de thuisblijvers. gaat de zaal voor de be- Lom in aan- heid van en hofda- ne en de Elf te dansen op muzikale tonen van de band "Gamble" en de Boerenkapel "De Baggerbeugels". De dansgardes de 'donderkopjes' en 'spetters' zullen ook weer optreden. Om 21.30 uur beginnen "De twee Pin ten" aan een wervelend optreden, waarna prins Blik en hofdame Yvonne op een voor de aanwezigen verrassen de wijze zullen worden afgevoerd, het hoogtepunt van de avond is om 23.11 uur, het ogenblik waarop de iden titeit van de nieuwe prins en hofdame wordt onthuld. Vervolgens gaat het Prinsenbal tot in de kleine uurtjes verder. Herv. dorpskerk 9.30 uur ds. R. de Reuver H.A. 18.30 uur idem De Stek 9.30 uur ds. K.J. Jansen H.A. Chr.Geref.kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting Vrijz.Prot.Geloofsgem. 10.00 dr. E.P. Meijering Oegstgeest (Medische diensten zie Benthui zen) Boskoop - Op woensdag 18 november komt Karei Eykman in het kader van het project "Poëzie-album" naar de open bare bibliotheek in Boskoop. In samen werking met een plaatselijke boekwin kel en met Boskoop Creatief is voor de leerlingen van alle groepen 6 ban de basisscholen in Boskoop dit project gerealiseerd. In totaal 350 kinderen hebben op deze wijze kennis gemaakt met poëzie. De actrice Anita Poolman heeft alle deelnemende groepen twee keer bezocht en samen met de kinde ren over poëzie gepraat en gewerkt. De kinderen hebben allemaal een werk stuk ingeleverd en deze zijn door Anita Poolman, samen met Jacqueline Ve- ringmeijer en Karin Visser van de bibli otheek, bekeken. Per groep is er 1 leerling(e) uitgekozen om op Tweede kerstdag tijdens de opening van Bos koop Creatief, het gemaakte voor te dragen. Ook wordt deze leerling uitge nodigd als eregast om naar de biblio theek te komen als Karei Eykman komt. Vanaf 10 november zijn er voor 150 kinderen kaarten verkrijgbaar om hier bij te zijn. In eerste instantie voor de kinderen die hebben deelgenomen aan het project. Voor een beperkt aantal volwassenen zijn er kaarten te koop a f 2,50. "Het Gastouderproject biedt net een beetje meer aan Kinderopvang dan een kinderdagverblijf. Hoewel ik voor m'n twee kleintjes gebruik maak van een Kinderdagverblijf, kon dat wel eens veranderen, want ik ben reuze enthou siast over dat beetje meer wat het Gastouderproject biedt. Zoals de flexi biliteit in uren. Bijvoorbeeld als je wis selende werktijden hebt kun je 's avonds niet bij een Kinderdagverblijf aan kloppen. Bij het Gastouderproject wel. Dat biedt 'maatwerk'. Er wordt door ons bureau ingespeeld op de vraag". Wies Keulen wijst er op dat het Gastou derbureau inmiddels al 135 koppelin gen heeft in het totale gebied, maar dat er altijd vraagouders nodig zijn. "We krijgen wat aarzelend reactie uit Moerkapelle, misschien is niet ieder een daar van het feit doordrongen dat het Gastouderproject voor de gehele gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is. Het leuke van het Gastouderproject is dat je kinderen samen met je eigen kin deren op kunt vangen, zoals na school tijd bijvoorbeeld. Ook jongere kinde ren. En dat voor net zoveel uren als de vraagouder wil. Dat kan zijn voor een ochtend per week om een bepaalde cursus te volgen, of meerdere dagen als men een part-time baan heeft, of in het eigen bedrijf de handen uit de mouwen moet steken en het kind tijdelijktoever- trouwd weet aan de lieve zorgen van een gastouder". N.B. Omdat het Gastouderbureau Ze venhuizen-Moerkapelle tijdelijk geen spreekuur houdt kan iedereen naar Waddinxveen bellen. Daar nemen óf Janny Verschoor (administratief mede werkster) of de dames Keulen of Steen sma de telefoon op. Elke ochtend op werkdagen is er spreekuur van 9.00- 11.00 uur. Het Gastouderbureau is in het Anne Frank Centrum aan het Jan van Bijnen- pad gevestigd. Waddinxveen -Het Berkhemer strijk trio treedt 12 donderdagavond 12 no vember, aanvang 20.30 uur op in het gemeentehuis van Waddinxveen. Het trio bestaat uit Joan Berkhemer, Esther Apituley en Nadia David. Er wordt resp. op viool, altviool en cello muziek van Beethoven ten gehore ge bracht. Muziek van Joan Berkhemer (geb. 1951), vult het resterende deel voor de pauze en na de pauze laat het gezelschap een 'trio' horen van compo nist Alfred Schnittke. Tot besluit van het concert staat een werk van de Hongaarse Ernst von Doh- nanyi op het programma. Dit concert is het tweede van een reeks concerten, het eerste succesvolle was een recital van Geoffrey Madge op 15 oktober jl. Kaarten zijn telefonisch te reserveren op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur 01828-14433. Betaling vindt plaats aan de zaal. Waddinxveen - De rommel-curiosa- markt van muziekvereniging Concor dia heeft maar liefst f 1818,10 opge bracht. Deze wordt gebruikt voor onderhoud en aanschaf van instrumenten. Boskoop - De Zendingscommissie van de Christelijk Gereformeerde kerk te Boskoop, organiseert op zaterdag 14 november a.s. een speelgoedbeurs. De opbrengst is bestemd voor het zen dingswerk bij de Toraja's in Indonesië. Er is speelgoed voor kinderen, maar ook zijn er spellen en puzzels voor vol wassenen. De speelgoed-en spellen- beurs wordt gehouden in het vereni gingsgebouw "De Schakel" aan de Nieuwstraat van 10.00 tot 14.00 uur. Waddinxveen - Mevrouw B.F. Bos-Beer- nink uit Katwijk, lid van de Eerste Ka mer, zal op uitnodiging van de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse ChristenVrouwenbond spreken over het onderwerp "Europa het aandachts veld van de NCVB". De maandelijkse bijeenkomst wordt gehouden in gebouw "De Hoeksteen" aan de Esdoornlaan, aanvang 19.45 uur. Boskoop - Aan de Nederlandse Akade- mie voor Orthopedische Geneeskunde te Delft is José Hagen uit Boskoop ge slaagd voor het examen manueel thera pie. José heeft een praktijk voor fysio therapie aan de Doorenbosstraat. Waddinxveen - In de Bethelkerk organi seert Jongeren Perspektief op donder dag 12 nov. een avond over Indonesië. Spreker is de heer C. Janse, die in de pe riode 1981 -1991 werkzaam is geweest als zendeling in Indonesië. Over dit land kan niet alles in één avond verteld worden, dus zullen slechts de interes santste punten aan de orde komen zo als: - hoe het vierde land - wat het aantal mensen betreft- van de wereld, met zoveel verschillende volken, culturen en talen toch één natie kan zijn; -Indo nesië als vooruitstrevend ontwikke lingsland; - de afwijzing van Pronk; - de rol en plaats van de christenen. De avond- specifiek voor Waddinxveense jongeren, maar ook anderen zijn wel kom, begint om 19.45 uur. Waddinxveen - Op 17 november komt Frans Swartlé van het Belgische Cen trum voor Mundiale Vorming vertellen over het onderwerp "De wereld in een mand". Swartlé is een boeiend verteller die de aanwezigen, aan de hand van gebruiks voorwerpen en speelgoed, betrokken laat zijn bij het dagelijks leven van men sen uit de Derde Wereld. Daarbij schroomt hij niet om de be staande vooroordelen op de hak te ne men. Het belooft een avond te worden waar nog lang over nagepraat wordt. Deze wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. De avond wordt gehouden onder auspi ciën van de Kerngroep ontwikkelings samenwerking Waddinxveen. Aan het einde van de avond wordt de Waddinxveense bijdrage voor 1992 voor het CIDIAg-project in Peru over handigd aan een vertegenwoordiger van NOVIB. Waddinxveen - De directeur van de dienst Verkeer en Vervoer van de pro vincie Zuid-Holland en het gemeente bestuur van de gemeente Waddinx veen, maken bekend, dat de kerkweg- oost en de oprit van de Hefbrug te Waddinxveen tussen de Julianastraat en de Hefbrug over de Gouwe, over een lengte van ca. 180 m wordt verbeterd en opnieuw zal worden geasfalteerd. Vanaf maandag 16 nov. t/m woensdag 18 nov. 24.00 uur zal bovengenoemd weggedeelte voor alle verkeer zijn afge sloten (of zoveel korter als mogelijk of langer dan nodig zal blijken). Boskoop - In de Tunnel, wordt op 14 november, door The Odd Club een 'birthday-party' gehouden. Het feest begint om 22.00 uur tot 3.00 uur. Criminaliteit. Er is tussen 2 en 3 nov. aan. gepoogd in te breken in het dorpshuis aan de Julianastraat. Op 4 nov. werd een brand gemeld in een container aan de Snijdelwijklaan. Ter plaatse bleek de container met kleding in de brand te staan. De brandweer heeft de container geblust. Op 5 nov. werd een autoradio uit een geparkeerde auto ontvreemd. Men had eerst de autoruit ingeslagen. Op 7 nov. werd gepoogd een autoradio vanuit een auto welke op de Reigerlaan stond te stelen. Men sloeg wel een au toruit in, maar het gelukte niet om de radio te stelen. Verkeer: Op 1 nov. vond een kop staart aanrijding plaats op de galerij. De ach terste auto had te laat in de gaten dat de voorste auto remde om iemand voor rang te verlenen. Op 4 nov. was een bromfietser op de zijde ter hoogte van het spoor gevallen. Hij werd met licht letsel ter observatie naar het Bleuland ziekenhuis gebracht. Op 5 nov. vond een aanrijding plaats op de Overslag. Een auto welke weg wilde rijden reed tegen een geparkeerde auto Op 7 nov. vond een aanrijding plaats op den Ham. Doordat een bestuurder net na de tunnel wilde keren op het mo ment dat er een andere bestuurder uit de tunnel kwam rijden. Fietsdiefstallen In de afgelopen week werden de volgen de fietsen ontvreemd: een zwarte heren Magneet fiets, een groene damesfiets, een bruine he renfiets, een grijs/blauwe Pointer he renfiets, een rode damesfiets, een groe ne Fongers herenfiets. Gevonden: br. leren dameshand schoen, sleutel aan geel label, sleutel aan leren label, bruin etui met geld, wieldop merk Opel, Verloren: Peugeot-autosleutel, 4 a 5 sleutels aan ring, zwitsers zakmes, bruine damesportemonnee, div. sleu tels en een zwart etui, stamkaart, spaar bankboekje, sierstrip van Renault, ket- tingslot, grijze portemonnee, zwarte portemonnee, portemonnee met rijbe wijs en paspoort.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19