Sport in de redo BROUWER DE KONING Rentokil-ZVH kan geern gat slaan in Oekrainse blokkering! Onnodig verlies voor BSC'68 Jeugd van Waddinxveen Flyers timmert aan de weg Bedrijfsvolleybal Koppel-klaverjassen UITVAARTVERZORGING Klaverjassen in De Boog Onderlinge wedstrijden recreatiegym Toos Regionaal dansfestijn in sporthal De Sniep Heren Agon 2 Grontmij laten punten liggen Geen wachtlijst meer voor nieuwe leden Florida 1 wint weer BLOEMBOLLEN QRGE Hart van Holland/11 november 1992 pagina 9 CÜJ geen stunt voor RentokilZVH 2 heren tegen bekerkampioen bekerwedstrijd in Benthuizen dames Rentokil-ZVH kansloos ten onder Kom ook basketbalspelen programma Zaterdag jongstleden speelde Rento- kil-ZVH in Donetsk tegen de kampioen van de Oekraine Shakhtar Donetsk in de eerste ronde van het europa Cup I toernooi. Na de videobanden bestu deerd te hebben, wist de ploeg van Rentokil dat het een zware opgave zou worden. De Oekrainse kampioen was een degelijke ploeg, die moeilijk uit hun evenwicht te brengen zou zijn. Dit bleek in het duel uit te komen. Rentokil startte goed in Donetsk en wist een 2-4 voorsprong te nemen, maar de Zevenhuizense heren lieten toen wat steekjes vallen, waardoor Shakhtar terug kon komen met hun degelijke aanvalsspel. En met een moei lijk te verwerken service wist Donetsk naar een 9-4 voorsprong komen. Rento kil gaf het niet op en met een aantal goede acties wisten ze weer bij te ko men (9-9). Toch bleef het bij Rentokil niet vast, men bleef moeite houden met de service van de russische kampioen en met 15-10 won de thuisploeg de eer ste set. In de tweede set bleef Rentokil goed spelen en kon een aantal malen op voorsprong komen (5-7, 11-12). Do netsk met international Yuri Koro- vianski bleef rustig en kon door een hechte blokkering punten scoren en kwam ook in deze set op winst 15-12. Ook de derde set ging naar Donetsk toe, ondanks het goede spel dat Rentokil bij vlagen ten toon spreidde. Rentokil hield het bij 12-12 nog goed bij, maar daarna zorgde Donetsk met hun voor spelbare degelijkheid met 15-12 ook deze set werd gewonnen. Voor a.s. zaterdag staat voor Rentokil in eigen huis een zware en moeilijke opgave te wachten om met 3-0 te win nen, om zo de volgende ronde te halen. De wedstrijd zal om 19.00 uur in het dorpshuis Swanla gespeeld worden. Het tweede herenteam van Rentokil speelde vorige week dinsdag in sport hal De Hil in Benthuizen tegen beker houder Autodrop/VCG en wist het de spelers uit Geldrop moeilijk te maken. Rentokil miste aanvaller Maarten Ver- donck, die vanwege zijn werk afwezig moest zijn. Dit begon al in de eerste set, nadat Autodrop eerst nog voor kwam, nam Rentokil het heft in handen. Door een moeilijke en lastige service op de pas sers van Autodrop los te laten kreeg Rentokil dit team onder druk. Hierdoor waren de aanvallen te voorspelbaar en kon Rentokil via het blok en hun eigen aanval goed scoren en zo deze eerste set met 15-10 winnen. In de tweede en derde set lieten de Zevenhuizense spelers de moeilijke service achterwege en daardoor kreeg Autodrop gemakkelijk de kans om hun eigen aanval krachtig op te bouwen en dat resulteerde in deze sets met winst (6-15 en 5-15). De vierde set leek op een gemakkelijke overwinning voor Autodrop te worden. Maar met de steun van een uitzinnig publiek, elke dinsdag worden het er meer, wist Rentokil een 5-9 achterstand weg te werken en kwam zelfs met 11-10 voor. Voor Don Verdonck wist in deze fase veelvuldig te scoren. Maar op het eind verzuimde Rentokil om de service- druk op Autodrop te handhaven en daardoor konden de spelers uit Geldrop weer terugkomen en met 12-15 heel blij deze set en wedstrijd winnen. Voor dinsdag 17 november as. staat in de sporthal De Hil te Benthuizen de bekerwedstrijd tegen TDK/Brevok op het programma. TDK staat nog ongesla gen aan kop van de bekerranglijst, maar zullen het in Benthuizen het weer heel moeilijk krijgen. De aanvang van de wedstrijd is om 19.30 uur. Het tweede herenteam speelt a.s. week nog meer wedstrijden op woensdag 11 november spelen de heren voor de be ker tegen Autodrop/VCG. Vrijdaga vond voor de NSW-beker in Apeldoorn tegen Alterno. Voor de reguliere kompetitie speelt Rentokil-ZVH 2 in eigen huis tegen Peel- push om 13.00 uur. De wedstrijd van afgelopen zaterdag werd in Delft tegen Delta met 3-1 gewonnen. Hierdoor staan de Zevenhuizenaren ongeslagen aan de leiding. Afgelopen zaterdag speelden de Zeven huizense dames in Nijmegen tegen Vo- CASA die op gelijke hoogte met Rento kil op de ranglijst stond. De dames van het trainersduo Van Ype- ren en Van Diermen waren totaal niet bij de les. De eerste twee sets werden met 15-6 en 15-5 verloren. In de derde set had Rentokil een opleving en wist tot ieders verrassing deze set met 15-1 te winnen. Lang konden de Zevenhuizense dames dit spel niet handhaven, in de vierde set lukte het op geen enkele wijze en had den de dames de pijp al aan Maarten gegeven. Met 15-2 won VoCASA deze vierde set en pakt zo de volle drie pun ten winst. Voor aanstaande zaterdag hebben de dames geen wedstrijd, deze wordt van wege de Europa Cup ontmoeting van de heren verzet naar zaterdag 5 decem ber. Tegenstander is dan DOS uit Schoonhoven. Benthuizen - Tegen het op de 2e plaats staande Bohemen, was BSC'68 afgelo pen zaterdag zeker niet kansloos, want het spel van de Hagenaars bestond hoofdzakelijk uit lange trappen vanuit de verdediging naar de spitsen. 2 fou ten in de 13e en 15e min. leidden de ne derlaag in. Al in de 3e min. hadden de Benthuizenaren een voorsprong kun nen nemen. Jacco Pos veroverde de bal en stelde Andre vd Meer in staat om te scoren._ Doordat vd meer treuzelde ging deze kans verloren, in de 13e min. sloeg het noodlot toe doordat Jan v Beek van Bohemen hard op het doel schoot en Marco Voets de bal wel stop te maar van zijn borst af liet stuiten precies voor de voeten van Gerard v Rooijen, die geen moeite had om te sco ren 1-0. De bezoekers nog niet helemaal bekomen van de schrik moesten toe zien dat 2 min. later Gerard v Rooijen op links helemaal vrij stond en uit zijn voorzet kon Jan v Beek heel eenvoudig 2-0 laten aantekenen. Dat was even slik ken voor de pupillen van Rolf Jans. In de 20e min. werd hun aanvalsdrift be loond, dankzij hulp van de Bohemen- keeper Marco Boog. Frank Vis passte de bal naar Jacco Pos, die van grote afstand op het doel schoot, Marco Boog liet de bal tussen zijn handen en voeten doorschieten tot achter de doellijn 2-1. Bohemen kwam nu onder druk te staan en keeper Boog had veel moeite met een hoge val van Zwiep Vermeulen. In de 35e min. lanceerde Zwiep een mooie voorzet maar Arthur Snoek wist er geen raad mee en miste. Beide doelen kwamen in de le helft nog in gevaar. Marco Voets moest redding brengen bij inzet van Arjan Sliedrecht en vd Meer kon alleen op Boog afgaan door een missing in de achterhoede maar de bal schoot keihard tegen de keeper. Mark Swiebel probeerde een gelijkmaker maar knalde hoog over. Na de thee viel al in de 9e min. het 3e doelpunt voor Bohemen. Jan v Beek die vrij stond haalde hard uit en liet Voets kansloos. 3-1. In de 10e min. moest Priem geblesseerd uitvallen en werd vervangen door Sander Foortse. Fel zette BSC'68 de eindsprint in op de Haagse achterhoede, welke de ballen hard naar voren knalde, hetgeen niet ongevaarlijk was voor de opdringende Benthuizenaren want in de 17e min. kreeg Sliedrecht de kans om alleen op Voets af te gaan, maar de keeper hield de bal schitterend. In de 26e min. kwa men de bezoekers weer wat dichterbij. Frank Vis gaf bij een vrije trap de bal een tikje naar Foortse die uithaalde en via de muur vloog de bal in het net 3-2. De Nabuur-Boys begrepen dat er nog een gelijkspel in zat en vielen verwoed aan maar hadden geen geluk. Zo schoot Zwiep Vermeulen van zo'n 25 m. af stand keihard naast de paal en in de laatste min. mocht Sander Foortse pro beren om een vrije trap tot doelpunt te promoveren. Nu ging de bal achter via de muur over de lat en de genomen cor ner leverde niets op zodat de eindstand 3-2 voor Bohemen bleef. Zaterdag 14 nov. speelt BSC'68 thuis tegen D.v.J.- Bizon uit Rijswijk. Aanvang 14.30 uur. J^addinxveen-Dejeugdteams van bas ketball vereniging Waddinxveen Flyers timmeren behoorlijk aan de basketball- weg Na twee maanden van competi- hespelen is het duidelijk, dat de meeste flyers teams hoge ogen gaan gooien de 'n de competitie. Meisjes junioren 1 speelt in de hoogste klasse van de Ned. Basketballcompetitie en wisselt goede wedstrijden af met hele slechte. Toch zit er voor dit team een klassering inde middenmoot in. Meisjes junioren 2 speelt in de le klas kern alleen maar regen uit eerste team bestaande tegen standers. Dit is even wennen, nadat zij 'mt wrige seizoen niet veel tegenstand Hadden en enkele speelsters hebben moeten afstaan aan het eerste team. Meisjes kadetten 12 heeft alleen Blitz v°orrang gegeven en een tweede plaats is mogelijk, waardoor de tweede helft yan competitie inde kampioenspou- «aangetreden moet worden. Meisjes afletten 2 is nog ongeslagen. Vooral de edstrijd tegen leiden was een thriller, wet rust 18 punten achter, met nog drie inuten te spelen 10 punten achter en l wedstrijd winnen met één punt, ergt veel van de zenuwen van coach h toeschouwers. Jongens kadetten 1 J °P,en een wedstrijd en is dus nog n,'8 in de slag voor de eerste vp -inngens kadetten 2 speelt nogal el in een wisselende samenstelling, «/wanneer zij compleet zijn, zijn zij n lastige tegenstander. Dit onder vond Leiderdorp vorige week zaterdag. Nog ongeslagen werd Leiderdorp op een nederlaag getrakteerd met 67-57. Jongens aspiranten 1 en 2 doen het statistisch beter dan de kadetten. Zij staan namelijk beiden bovenaan. Het eerste team walst over de tegenstan ders heen. Uitslagen van 122-43 en 110 -21 spreken boekdelen. Jongens aspi ranten 2 doet het qua uitslagen wat minder, maar blijft wel winnen. Meisjes aspiranten 1 begonnen met vijf meisjes aan de competitie en verloren de eerste wedstrijd. Nu is het team uitgegroeid naar acht speelsters en ondanks de geringe ervaring werd wedstrijd num mer 2 verdiend gewonnen en hiermee, gezien de andere uitslagen, de trend gezet naar een goede klassering. Tot slot de jongste leden: de mini's. Vorig jaar kampioen inde vierde klas. Dit jaar ingedeeld in de eerste klas, bijna een compleet nieuw team en de verklaring is gegeven, waardoor de uitslagen min der zijn dan vorig jaar. Maar bij elke nieuwe wedstrijd zie je deze jongens vooruitgaan en de eerste overwinning zal niet lang op zich laten wachten. Zeker niet wanneer men ziet met elk een positieve instelling deze jongens met hun sport bezig zijn. Leden zijn altijd welkom, maar het zou helemaal fijn zijn wanneer er bij meis jes aspiranten (geboren in 78 en 79) en bij de mini's (geboren 80 en later) nieu we leden bijkomen. Zeker bij de mini's is de groep nu zo groot, dat er met enkele nieuwe leden in januari een nieuw team in de competitie ingeschre ven kan worden. Zevenhuizen - Op 22 april 1993 en 8 mei 1993 wordt weer het jaarlijkse bedrijfs- volleybaltoernooi van Zevenhuizense bedrijven gehouden in sporthal Swan la. Zevenhuizen - Zaterdag 28 november organiseert de klaverjasvereniging Ho tel Vos een koppel-klaverjastoernooi over 5 partijen volgens de NKU-regle- menten, in Hotel Vos, Dorpsstraat 60 in Zevenhuizen. Aanvang 11.00 uur. Er zijn weer veel fraaie prijzen te winnen, deelnamekosten een tientje per kop pel. Voor meer informatie en aanmelden de heer H. Wijn, tel. 01802-1801 of Hotel Vos 01802-1205. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Vrijdag 13 november, aanvang 21.00 uur, wordt er weer een klaverjasavond in buurtcentrum "De Boog" gehouden( C.Huygenslaan 2). Er wordt gespeeld over drie ronden. De zaal is om 20.30 uur open. Vrijdagavond 27 november wordt er een koppelklaverjasavond gehouden. Men kan zich aanmelden als koppel of individueel. Die avond begint eveneens om 21.00 uur. (ook in kado verpakking) Krokussen - 20% korting - Korte vroege tulpen in 20 soorten. FRUITBOMEN, coniferen, Erica winterbloei SIERKOOL - Winterharde violen Grote pot-chrysanten en prima -cyclamen MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor 10,- WITLOFWORTELEN, DROOG HAARDHOUT EN HARDHOUT BROEIRAMEN Geen koopavond KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 Waddinxveen - Dezer dagen worden in de diverse Waddinxveense gymnas tiekzalen de onderlinge wedstrijden gehouden van de Waddinxveense Gym nastiekvereniging TOOS. De recreatie jongens, meisjes en dames, kunnen dan in hun wedstrijden laten zien wat ze het afgelopen jaar geleerd hebben. Sinds lange tijd worden deze wedstrijden, in plaats van in de sporthal De Sniep, ge houden in de eigen gymnastiekzalen van de recreanten. Dit betekent dus dat bij TOOS de hele week onderlinge wed strijden zijn. Behalve de prijzen die er per categorie te verdienen zijn, zijn er ook nog twee bekers te verdienen, na melijk de jeugdbeker voor de turnster/ turner tot 13 jaar met het hoogste pun tentotaal en de Jacobeker voor de tur ner/turnster van 13 jaar of ouder met het hoogste puntentotaal. Deze prijzen zullen na deze week uitgereikt worden. Belangstellenden zijn hartelijk welkom bij de wedstrijden. Woensdag 11 no vember meisjes 1 in sporthal"De Duike laar" van 15.45 tot 17.45 uur; donderdag 12 november: jongens 1,2 en 3 in de K.W. zaal van 17.00 tot 19.30 uur; vrij dag 13 november, meisjes 2 in de K.W. zaal van 17.00 tot 19.30 uur; idem 13 november adspirantdames, dames en heren in de K.W. zaal van 19.00 tot 21.00 uur. Deze week vervallen de gewone gymnastieklessen voor de jeugd, de trimlessen en de jazzlessen gaan wel gewoon door. Waddinxveen - Zaterdag 14 november wordt in sporthal "De Sniep" het 7e regiodansfestival van de regio Gouda e.o. gehouden van de KNGB. Tijdens dit festival laten de beste jazzgroepen uit de omgeving hun kunnen zien op het gebied van jazzdansen. Maar liefst 19 nummers van zes verenigingen worden er geshowd, want een pure show zal het natuurlijk worden m,et professionele muziek en belichting. De vijf verenigin gen die meedoen zijn: DOS Schoonho ven, Reeuwijk, TOOS Linschoten, KDO Lekkerkerk en de gastvereniging, het Waddinxveense TOOS. Op het Regio dansfestival wordt altijd na afloop de Welzstrofee uitgereikt aan de dans groep die het beste gepresteerd heeft of de meest bijzondere dans heeft laten zien tijdens deze avond, het is de stimu- leringsprijs om door te blijven gaan met jazzdansen, vorig jaar is deze be ker door de herenjazzgroep van TOOS gewonnen. TOOS doet mee met 4 groe pen die een dans laten zien. Hiervan zijn 2 recreatieve damesjazzgroepen, de damesdemonstratiegroep en de he renjazzgroep. (De laatste 2 groepen la ten hun dansen zien welke ook gedanst zullen worden op de Landelijke Demo- gyjada in het Congresgebouw in Den Haag op 29 november a.s.) Kaarten voor dit dansfestival kunnen gekocht worden bij de kassa aan de zaal. De voorstelling begint om 19.00 uur. Boskoop - De beide tot nu tot ongesla gen teams in klasse 2a van de volleybal competitie, stonden afgelopen zater dag in Bergambacht tegenover elkaar. Agon2-Grontmij uit Boskoop en de thuisspelende ploeg Thor 2, gingen bei de sterk van start in de eerste set. Na een gelijk opgaande strijd tot 8-8 trok Thor het initiatief naar zich toe en liep uit naar 13-10. Agon kwam echter sterk terug. Een goed en gevarieerd aanvals spel en een hardwerkende veldverde- diging, gaven de uiteindelijke doorslag. De achterstand werd omgezet in een setwinst van 14-16. Dit goede spel kon in de tweede set niet worden doorge zet. Agon viel ver terug door. stop en aanvalsfouten en het goed/snelle spel van Thor. Thor pakte een snelle set winst (15-2). In de derde set werd door Agon de draad van de eerste set weer opgepakt. Echter een goede blokkering en bekeken aanvalsspel van Thor brachten Agon opnieuw in de proble men. Het blok van Agon kreeg geen vat op de snelle steekballetjes van Thor en ook de blokverdediging functioneerde niet naar behoren. Na een spannend verloop van het eerste deel van deze set, werd in het tweede deel toch nog door Thor vrij gemakkelijk de setwinst binnen gehaald. (15-7). De 2-1 achter stand in sets moest in de laatste set door Agon worden goedgemaakt. De goed draaiende opstelling van de eer ste set kwam weer in het veld te staan, het was erop of eronder. Ook in deze set kwam er helaas voor Agon niet uit wat erin zat. Door het goede spel van Thor kon Agon niet in zijn ritme komen en moest er echter de feiten worden aangelopen. Ook deze set eindigde in de cijfers 15-7 voor Thor en dus een 3-1 setwinst. Vooralsnog erkent Agon 2- Grontmij in Thor zijn meerdere. De thuiswedstrijd zal voor Agon de revan che moeten opleveren. A.s. vrijdag speelt Agon2-Grontmij thuis om 20.45 uur tegen Sille-Jupiter. Natuurlijk weer voor de volle winst. Waddinxveen - Voor badmintonlief- hebbers (en zij, die het willen worden) in Waddinxveen en omgeving het goe de bericht, dat er bij de Badmintonclub Florida op dit moment geen wachtlijst meer is. Op de speelavonden dinsdag, woens dag en donderdag, zijn nog enkele plaatsen vrij. Desgewenst met training scursus op ieder niveau, ook voor be ginners. Bij de 'mini's: 6-9 jaar op zaterdagoch tend (9.30-11.00 uur) zijn ook nog plaat sen vrij, na het verhuizen van de helft van de groep naar de iets oudere jeugd. Met één begeleider per vier kinderen is er alle aandacht voor iedereen. Inlich tingen bij het secretariaat: tel. 01727 - 16500. Waddinxveen - Florida 1 herstelde zich zondag van de nederlaag tegen koplo per DKC 2. Met invaller Ronald Struijs werd het 4e team van de eredivisieclub Velo (Wateringen) verslagen met 6-2. Hierdoor verstevigde Florida 1 haar tweede positie in de 2e klasse NBB. Pieter Slits opende wederom met een mammoetpartij, waarin hij de le game won, de 2e onnodig uit handen gaf en de 3e game, evenals vorige week, ondanks grote inzet op de valreep, verloor (13- 15). Ditmaal had deze nederlaag geen uitwerking op de rest van het team. Karan v. Pel en Mirande v.d. Zijden wonnen overtuigend en Ronald Struijs wist z'n jeugdige tegenstander dusda nig op het verkeerde been te zetten, dat deze niet meer op de baan terugkeerde. Allen de GD van Pieter en Karin ging nog verloren. Florida 2 moest helaas weer een neder laag slikken. Thuis verloor het team van Badso 1 uit Soesterberg met 2-6. Voor de winstpunten zorgde Dick van Teylingen in HE en met Johan v.d. Ree in het HD. Florida 3 (le kl. ZH) behaalde een zwaar bevochten zege op SIO 7 uit Leidschen- dam. Weliswaar stond het 3-1 na de enkelspelen, maar in de dubbels moest er tot drie keer toe via een derde game worden gewonnen, terwijl de 2e ge mengd dubbel werd verloren. Thea Fennema en Rémon v. Gemeren bleven ongeslagen. Eindstand 6-2. Andere uitslagen: Onder ons 2 (Den Haag)- Florida 4 7-1; Florida 5- Lobby 2 (Koudekerk) 4-4; Florida 6 - Voorburg 7 4-4 (nrs 1 en 2); Florida 9- Nat. Ned.3 (Den Haag) 3-5; Florida 11 -Onder Ons (Den Haag) 3-5 (nrs 2 en 1). A.s. zondag speelt Florida in de hal "Groenswaard": de teams 4, 7, 8, 10 en 12.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9