Sport in de regio Moeizame winst voor Rentokil-ZVH dames onderuit bij Hekkesluiter! BROUWER DE KONING Moerkapelle 1- Gouda 2 mm v_ BSC68 wint voor de tweede keer dit seizoen de streekderby van FC Zoetermeer Onderlinge wedstrijden recreatiegym TOOS UITVAARTVERZORGING Toos wint 3x brons in Hazerswoude Klaveijasliefhebbers opgelet: Florida 1- delft 3: 6-2 Juweliers &inds 1803 ~*_p Grote kollektie kamerplanten QRGE Diamanten sieraden van uitzonderlijke klasse. Hart van Holland/25 november 1992 pagina 9 Drie spelers Rentokil geselec teerd in Nationale selectie!! Gemakkelijke zege heren 2 spanning in top Markt 8 - Telefoon 01820-13214 - GOUDA ML c. J Zaterdag speelde Rentokil in Aalten te gen het team van Exakta/Bovo. Deze ploeg verraste in eigen huis Kuipers/ Zwolle al een keer en wist Rentokil-ZVH zich gewaarschuwd. Rentokil speelde zonder de geblesseerde Edgar Tinkhof, en startte sterk in de le set. Er werd snel een 2-6 voorsprong genomen, deze werd door een goed spelend Exakta alras teniet gedaan en de Aaltense ploeg kon zelfs een lichte voorsprong nemen. Maar Rentokil was na de tien niet meer te stoppen en kon door sterk aanvalsspel en een hechte blokkering de set met 12-15 innemen. In de 2e set liep het bij Rentokil heel moeizaam, naast spelen tegen Exakta/ Bovo, speelden de meeste ook nog eens tegen zichzelf. Bovo maakte daar ge bruik van en .wist naar een 9-5 voor sprong te lopen. Pas bij destand 10-8 en met Cees van Opijnen aan de opslag, had Rentokil een antwoord daarop. Door de lastige service van Van Opij nen wist Rentokil de aanval van Bovo te ontregelen en in een reeks van punten naar een 10-15 setwinst te gaan. Ook in de 3e set duurde het lang voor dat Rentokil het team van Exakta onder druk had. Vooral de ex-Riga speler Vik tor Artamonov maakte het Rentokil erg lastig. Maar uiteindelijk wist Rentokil met 13-15 orde op zaken te stellen en gaat zo samen met Metal Bouwkonsort/ Radius aan de leiding in poule B met Alcom/Capelle op een derde plaats. Voor dinsdag 24 november staat de wedstrijd tegen Alcom/Capelle om 20.00 uur in Swanl op het programma. Dan moet Rentokil zich zien te revan cheren op de eerste nederlaag in Capel- le opgelopen. Op de daarop volgende zaterdag krij gen ze de medekoploper Metal Bouw/ Radius op bezoek. Om 19.00 uur zal dan de Swanla-hal de plaats zijn waar deze streekderby zal plaatsvinden. Voor het nationale herenteam zijn dit weekeinde de geselecteerde spelers bekend gemaakt. Voor Rentokil bete kent dit dat spelverdeler Arnold v. Ree en de aanvallers Brecht Rodenburg en Cees v Opijnen een uitnodiging hebben ontvangen om zich bij de selectie van 18 spelers te komen. Deze spelers zit ten in een selectie van spelers van Piet Zoomers (7), Autodrop/VCG (4), Kui pers/Zwolle (3), Noliko/Maaseik (1). Verrassend is dat Avital Selinger en Ron Boudrie niet bij de geselecteerden staan. nhuizense dames gingen zater- niet. In de 4e en 5e set wist OdulDhus olaats van de eerste divisie He De Zevenhuizense dames gingen zater dag op bezoek in Tilburg bij hekkeslui ter Odulphus. Rentokil begon goed in de le set en kon met Ivana als buiten- aanvalster goed scoren en won deze set met 10-15. In de 2e set ging het lange tijd goed, maar de blokkering van de Zeven huizense dames werd niet goed gezet en Odiulphus zag nu kans om te scoren; met 16-14 werd de stand weer gelijk getrokken. Rentokil stelde in de 3e set orde op zaken en met 2-15 werd de set gewonnen en leek het erop dat Rentokil naar een 3-1 overwinning zou gaan. Niets is zeker in de sport en zo ook nu niet. In de 4e en 5e set wist Odulphus met resp. 15-5 en 15-12 te winnen en zo twee punten binnen te halen. Voor aanstaande zaterdag staat de wedstrijd tegen WC 2 op het program ma de ploeg die op een derde plaats staat. De wedstrijd in Swanla begint om 15.00 uur. Het tweede herenteam maakte de reis naar Tilburg om tegen het herenteam van Odulphus te spelen. Net als de da mes staat dit team ook op de laatste plaats van de eerste divisie. Het Rento kil-ZVH team had in tegenstelling tot de dames geen enkele moeite met deze ploeg en kon een regelmatige 3-0 over winning boeken met de setstanden 3- 15, 3-15 en 5-15. Voor Rentokil-ZVH 2 komt zaterdag een echte test-case, dan komt mede koploper van de eerste divisie VTC Woerden op bezoek. Deze wedstrijd is in de Swanla-hal om 15.00 uur en ieder een is benieuwd of het team van Woer den tegen de ex-eredivisie spelers van Rentokil 2 punten kan behalen. Benthuizen - Een, door veel schorsin gen gehandicapt Zoetermeer ging fel van start. De eerste 10 min. waren voor de Zoetermeerders. De ene aanval na de andere ging op de doelman Marco Voets af. In de 7e min. werd de bal tot 3 x ingeschoten, maar steeds zat er een Benthuizense voet tussen. In de 9e min. kopte Michel Postema op doel na een vrije trap, genomen door John Bezem, maar de Benthuizense doelman Voets, hield de stand schitterend op 0-0. Na 10 min. spelen kwam BSC'68 beter onder de druk vandaan en mochten zij 2 cor ners achter elkaar nemen en uit de laat ste corner keepte Jacco Pos rakelings naast. 16 min. was de wedstrijd oud toen Rob Schotpoort een vrije trap mocht nemen. De bal ging in de richting van Sander Foortse die in een korte draai van korte afstand de bal keihard in de bovenhoek joeg. De Zoetermeerse keeper Aad Timmers had geen schijn van kans en het was eigenlijk tegen de verhouding in dat BSC'68 met 1-0 voor stond. Verwoed viel FCZ aan, maar de ene na de andere kans werd op zeep ge holpen. Langzamerhand kwamen de jongens van Rolf Jans onder de druk uit en schiepen zich ook enkele kansen die ze echter niet konden omzetten in doel punten. In de 23e min. ging de bal - na een goede aanval van de groen-witten- cornerArthur Snoek kopte de bal in de hoor Rob Schotpoort genomen corner rakelings naast. Na een half uur spelen werd de wedstrijd even stilgelegd om he grensrechter van Benthuizen in de gelegenheid te stellen zijn veter vast te maken. 10 min. voor het rustsignaal stelde Ed de Vries van FCZ, Michel Pos tema in staat om de gelijkmaker te sco ren, maar weer faalde Postema hope- oos- Ook Chris kreeg een kans om van te watertanden, maar ook hij miste. 'n de 40e min. schoot Arthur Snoek te- ttp een tegenstander op en met veel geluk kreeg hij de bal mee en kon op Aad Timmers afgaan, heel knap redde Timmers. In de 2e helft probeerde FCZ middels de buitenspelval de Benthui zense aanvallen te onderbreken. Maar zoals zo vaak vertoond, ging het dik wijls mis en de vele verkeerde beslis singen al of niet op aangeven van de grensrechter, wekte veel irritaties op, zowel binnen als buiten de lijnen. In de 13e min. nam Gerrit Pos een vrije trap en kreeg André vd Meer een goede kans om te scoren. Echter weer was Aad Timmers op zijn post. Ook Marco Voets kreeg het benauwd toen de bal na een corner van Bezem in het doelgebied viel. FCZ was voortdurend in de aanval en BSC'68 moest heel wat corners weg geven, maar die leverden geen doel punten op. Mede door het goede kee perswerk van Voets. Sander Foortse werd vervangen door Anton Pijl. In de 37e min. werd het FCZ noodlottig. V.d. Meer was z'n tegenstander te vlug af en kon op Timmers af, echter werd op het allerlaatste moment neergelegd door Dennis v.d. Kolk. Er was geen an dere straf dan een penalty. Zwiep Ver meulen faalde niet en keihard schoot hij de toegekende strafschop in de tou wen. De Zoetermeerders konden het verlies slecht verkroppen en Michel Postema werd uiteindelijk wegge stuurd wegens voortdurende aanmer kingen op de leiding. Wanhopig vocht FCZ met 10 man voor een beter resul taat, maar verder dan een paar corners kwamen ze niet, zodat de stand 0-2 voor BSC 68 bleef. Door deze overwinning zijn de Benthuizenaren nu opgeklom men naar de 7e plaats op de ranglijst met 10 punten uit 11 wedstrijden. Zaterdag 28 november speelt BSC'68 weer een uitwedstrijd. Nu staat de re turn tegen de Jagers in Wassenaar op het programma. Aanvang 14.30 uur. D'aflrl i nvxmnn In /-In ni/Ynn i. 1 Waddinxveen - In de eigen gymnastiek zalen van de resp. afdelingen van gym nastiekvereniging TOOS vonden vorige eek de onderlinge wedstrijden plaats. 'I de meisjes III in De Duikelaar werden f.n,zfn verdiend (10-12 jaar) door Ma- an Mol met 37,8 pnt; en werd Nancy v. rf» rf ile' Woensdag waren meisjes I in ne Duikelaar aan de beurt: leeftijd 6-8 laar, gewonnen door Nelleke Dröge met en 36,7 pnt. 2e werd Verona vd Leur 35.9 pnt. Donderdag 12 november de )ongens aan de beurt bij ip„ 12 )aar: gestreden werd in 3 ca- gorieën. Bij jongens I werd Christian ^schieman le met 30.4 pnt; 2e werd II rxwiCDode'met 30'Pnt- Bij jongens ,r'°ir) werd Ronald Grootendorst et 29,2 pnt. 2e werd, ook met een s nnge afstand op nummer 1, Gerben e met een totaal van 29.0 pnt. Bij oudste jongens (10-13 jaar) ging de strijd tussen 2 ex-keurploegleden. Dirk Jan Lugthart werd 2e met 33,1 pnt en le werd Marcel Minnee met 33,6 pnt. Vrij dag 13 nov. werden er 2 wedstrijden gehouden, 's Morgens kwamen de meisjes aan de beurt in de gymzaal aan het KW-plein 8-10 jr. Sandra Francoulon werd 1 met 37,8 pnt; Miranda Rutjens 2 met 37.1 pnt. Bij de 'oudere' dames waren er 2 categorieën, bij de adsp. da mes (12-16) won ex-keurploeglid Wen dy Kerver met een totaal van 36,8. 2e was hier Sonja Bennik 34.,5 pnt. Bij de dames 16 jaar en ouder, was de opkomst niet zo groot, toch won Kristi- anne Buytendorp verdiend, met 33.7 pnt. en tweede werd Anja van der Made met 32,8 pnt. Behalve de prijzen per categorie wa ren er ook nog twee bekers te verdie nen, namelijk de Jeugdbeker voor de turnster/turner tot 13 jaar met het sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n,„ Gespecialiseerd in thuisopbaring ag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 bee 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht speciale u.tvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Afgelopen zaterdag heeft de dames-keurploeg van TOOS haar eerste wedstrijd van het seizoen gehad. In Hazerswoude was bij de gast- vereniging "Hou Vast" de jaarlijkse 'vrije-oefeningwedstrijd' van de regio Gouda e.o. van de KNGB. Dit is een wedstrijd waarin op de verschillende niveaus alleen de vrije oefeningen wor den geturnd. De andere toestellen van de meerkamp worden niet gedraaid. O.l.v. de nieuwe keurploegleiding, die onder leiding staat van Teus van Vliet, was ook TOOS hierbij vanzelfsprekend vertegenwoordigd. Dit keer hadden er 7 meisjes van TOOS zich voor deze wedstrijd ingeschreven in de verschil lende niveaus. In de categorie 3, leeftijd 12/13 jaar, deden Maaike Braat en Chantal Koele mee. Zij draaiden beiden een even goe de oefening en belandden met hetzelf de puntentotaal op de 14e plaats. In de leeftijd 14t/m 16 jaar, categorie 2, moesten 3 turnsters van TOOS acte de présence geven: Krista Brugman, Maai ke Kientz en Yada vd Hoek. Krista Brug man behaalde met een goede oefening de 13 e plaats en Maaike Kientz en Yada vd Hoek lukte het, evenals 2 vorige turnsters van TOOS om hetzelfde cijfer te behalen voor hun vrije oefening. Bei den haalden ze een 7.35 pnt, hierdoor moesten ze samen de 3e plaats delen. Voor TOOS beteken de dit 2 bronzen plakken. In de hoogste categorie, 17 jaar en ouder, met meestal de mooiste vrije oefeningen, moesten 2 turnsters van TOOS hun kunnen laten zien bij de vrije oefening. Chantal Dommanschet en Isabelle vd Nieuwendijk draaiden bei den in deze categorie hun wedstrijd. Isabelle behaalde met 6,4 pnt. de 9e plaats en Chantal liet met een mooie oefening zien dat ze terecht 7.95 ver diende. Dit was weer goed voor de der de prijs en een plaats op het ere-po- dium. Drie bronzen plakken dus. Na deze eerste geslaagde wedstrijd gaan de TOOS-dames zich richten op de individuele wedstrijden en turn- competitiewedstrijden. hoogste puntentotaal en de Jacobeker voor de turner/turnster van 13 jaar of ouder met het hoogste puntentotaal. Bij de turnsters en turners onder de 13 jaar waren er twee turnsters: Miriam Mol en Sandra Francoulon die beiden 37.8 pnt behaalden. Bij de categorie boven de 13 jaar is de beker gewonnen door Wendy Kerver. Zij had een pun tentotaal van 36,8 pnt. Na deze week kon TOOS dan ook spre ken van gezellige en voornamelijk spor tieve wedstrijden, die in bijna alle ge vallen door veel ouders en bekenden bezocht waren. Na afloop kreeg ieder een zijn of haar diploma mee naar huis. Zevenhuizen - Zang en Kleur heeft a.s. vrijdagavond 27 november haar 3e kla- verjas-en jokeravond in het eigen club gebouw aan»de Zuidplasweg. Wegens de geringe opkomst zal het kaarten voortaan weer op vrijdagavond gehou den worden. Aanvang 20.00 uur. Kerststerren en cyclamen. BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen -10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten. Fruitbomen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor 10,- Droog haardhout (eiken en hardhout). KWEK GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 Moerkapelle - Na het gelijke spel 2 we ken terug 1-1 thuis tegen Be Fair 4, stond afgelopen zaterdag de zware thuiswedstrijd tegen Gouda 2 op het programma. Gouda doet ook goed mee boven de competitie met 11 punten uit 8 wedstrijden. Moerkapelle begon sterk en zette de tegenstander gelijk vast. Dat resulteer de tot een vroege goal. In de 10 minuten werd er een vrije trap op hoogte van de cornervlag genomen door Paul Bou- man, deze kwam hoog voor het doel en Hans Hertog was weer attent en kopte deze bal strak naar de grond en gaf de keeper het nakijken 1-0. De wedstrijd werd de eerste helft gedomineerd door Moerkapelle. Een paar enkele uitbra ken van Gouda 2 maar deze konden de Moerkapelse Aad v.d. Kraan niet in ge vaar brengen. Helaas waren er een paar uitvallen en kansen van Moerkapelle werden niet benut door Roel Kamp en Hans hertog. Zo ging Moerkapelle de rust in met 1-0 en kwam Gouda 2 in de 55e minuut op gelijke hoogte. Door een misverstand tussen de laatste man Leo Moerman en Moerkapelle's doelman Ad v.d. Kraan werd de bal niet goed weggewerkt en kwam de bal in de voe ten van de tegenstander en deze haalde uit en schoot door de benen van Leo Moerman en liet 1-1 aantekenen. In deze periode raakte Moerkapelle in een dal. In deze periode kreeg Gouda de mogelijkheid om nog op voorsprong te komen, maar werd hiervan weerhou den door in eerste instantie een red ding van Moerkapelle's doelman en in tweede instantie Leo Moerman die de bal van de lijn haalde. Door de wils kracht en vechtlust kregen de Moerka- pellenaren weer grip op de wedstrijd. Met in de 70e min. een goede kans toen Edwin Zuierveld goed doorging en rich ting doel- goed voorgaf (misschien had hij zelf beter kunnen schieten) maar werd door verschillende mensen ge mist. Tot in de 75 e min. toen het wel raak was. Door Jan v. Hoven werd een vrije trap genomen van de linkerkant van het veld. De bal lag klaar en Hans Hertog schoot de bal via hoofd en schouder in het net 2-1. En op de 76e min. kon er nog een keer gejuicht wor den. Een terugspeelbal van een Goudse verdediger op z'n keeper die de bal niet mocht pakken, kwam, door goed opge let werk van Hans Hertog op de keeper af, welke de mist inging en Hans Hertog 3-1 liet aantekenen. Hierna bleef Gouda nog wel aandringen, maar kon weinig meer klaarspelen, mede door sterk voetballen van het hele team en met name Mark Kloos en Paul Bouman. 28 november staat de thuiswedstrijd tegen Zwammerdam op het program ma. Aanvang 14.30 uur. Waddinxveen - Zondag behaalde Flori da 1, een regelmatige zege op Delft 3. Pieter Slits versloeg Nick Domburg (ex- Vederlicht- Bodegraven) en invaller- competitieleider Ronald Struijs zorgde ervoer, evenals vorige keer direct voor drie winstpartijen doordat z'n tegen standergeblesseerd raakte. Bij 3-8 in de derde game 'liet' Ronald hem zover reiken bij het net, dat een liesblessure verder spelen niet toeliet. Karin van Pel had een derde game no dig voor winst in de DE, maar verloor met Mirande v.d. Zijnden de dmes dub. en met Pieter de gd (gemengd dubbel). Winst van Mirande in haar enkel, bracht de eindstand op 6-2. In Utrecht begon Florida 2 de tweede competitie-helft met een 2-6 nederlaag tegen Iduna 1. Diverse partijen in drie games en winst van Johan v.d. Ree in z'n he (herenenkel) en van Liesbeth v Bergeijk/Herma v.d. Heiden in de dd gaven toch hoop voor de komende wedstrijden. In Leimuiden verloor Florida 3 nogal ongelukkig; niet voor de eerste keer deze competitie. Tegen Smash'80 1 won Erik Besemer en verloor Gert Bo- gaards de beslissende derde game he. Samen wonnen ze de hd. De dames verloren enkel- en dubbel spel. in de gd's wonnen Debby Pietjouw en Gert, maar Thea Fennema en Erik verloren met gering verschil in de der de game. Eindstand 3-5 en een duikeling naar de onderste helft van de ranglijst. In de le klasse district ZH. Verder uitslagen: Florida 7 - Nieuwveen 1 4-4; Florida 8 - Vlietwijk 4 3-5; Pijnacker 7 - Florida 9 2-6; Florida 10 - CWP 3 1-7; Florida 12 - Sh'woude 8 6-2. Zondag a.s. vanaf 12.00 uur in de sport hal De Sniep spelen Florida 2 - 't Gein 3 (Nieuwegein) en de teams 3-5-6-9-11. iSnfflitis DE VGDYS

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9