vervolg Reisverslag Stichting Kinderhulp Roemenie Officiële opening Bos Van Rijs staalwerken BV Wijziging belastingverordeningen Vandalismebestrijding Om "bij" te blijven Dinsdag 10 november. Woensdag 11 november Donderdag 12-11-92 Vrijdag 13-11-92 Donateursavond Stichting Kinderhulp Roemenie Oud papier Moerkapelle Door de molen Bedrijf Agenda kerkelijke, maatschap pelijke en culturele aktiviteiten Zevenhuizen-Moerkapelle: Tip wordt beloond met duizend gulden! Hart van Holland/2 december 1992 pagina 15 Om 06.30 u. reveille voor de cateringploeg. Volgens mij waren ze even vergeten hoe de binnentemperatuur was... Om 07.00 u. was het tijd voor de overige deelnemers om op te staan. Door een kier van de deur zagen we al een flauw zonnetje. Uit je bed, weinig nadenken alleen snel aankleden. Buiten was het beter dan binnen, ook al was het onder nul. De zon werkt dan toch als een kacheltje. Gisteravond een nieuw plan opgesteld om de rest van de goederen te distribue ren. Wim Schipper had een mooie groene boerenkar op luchtbanden meegegeven. "Geef hem maar aan de armste boer" was zijn bood schap. Probleem. Arme boeren hebben geen tractor, paard of os. Eerst gezocht naar een taluud om de kar uit de trailer te krijgen. Aan het einde van de ochtend werd de kar achter de trailer van Jan Zijderhand het voetbalveld opgereden. Volop discussie wie de kar zou krijgen. Maar zo'n probleem lost zichzelf op. Op een gegeven moment zagen we een 5-tal Roemenen met de kar wegrijden. Later bleek dat ze gezamenlijk de kar in bezit hadden genomen. Eind goed al goed. Kees van der Spek en Jan Grootenboer, Johan Regters en John van Dijk, Dirk de Leeuw en Piet Hoogerdijk.en Peter v.d.Vlugt met Cees van Essen moesten nog een restant lossen. Rond 13.00 u. was alles afgeleverd. Afscheid van de bevolking. Op naar het kinder tehuis in Babena waar we nog kinderfietsen moesten afleveren. Als echte Hollanders stapten een aantal deelnemers op een kinderfiets en reden dwars over de weg naar het tehuis. Nog een paar fietspom pen erbij en wat plakspullen. En toen om 15.30 u. richting Vilcea waar we ook nog een paar pallets bij 2 meisjestehuizen moesten afleveren. Omstreeks 17.30 u. vertrokken we weer naar Sibiu. De konvooiwagen van Wim Hoogerdijk wilde niet van benzine op gas overschakelen. Electronisch probleem. Snel even een vat benzine openen en de tank bijvullen. Om 19.30 kwamen we weer in Sibiu aan. De cateringploeg kon aan het werk. Vanavond gebakken aardappelen, boontjes, een slavink en een bijziende vink. De grote spanning was er af. Iedereen had een opgelucht gevoel. Laat in de avond arriveerden we weer in het hotel. Eerst even een telefoongesprek met Nederland aanvragen (23.00 u.) Via de roomservice een flesje witte Roemeense wijn besteld en en passant hernieuwd kennisgemaakt met Angela, (onze kontaktpersoon uit het konvooi 1990). Eindelijk om 01.15 u. (Neder land 00.15 u.) telefonisch kontakt. "We zetten alles op alles om vrijdagavond thuis te komen. Maar de kans dat we pas zaterdag aankomen is niet ondenkbaar. Wellicht weet ik morgenavond meer." Eindelijk om 01.30 u. naar bed. Om 06.30 u. opstaan voor alle deelnemers. Ontbijt in het hotel en snel naar het plein in de wagens. Eerst moesten Wim Hoogerdijk, Kees Brouwer en Koos van Marle nog aan loodvrije benzine zien te komen voor hun auto's. Uiteindelijk gelukt bij een tankstation vlakbij het vliegveld. Toen om 09.00 u. konden we vertrekken uit Sibiu richting Cluj waar we voor de Pelgrimshoeve uit Zoetermeer nog 4 pallets moesten lossen. Vandaag voor Beppie een feestdag. Haar dochter Jacqueline was jarig. Maar we hadden nog een verjaardag te vieren. Wim Hoogerdijk zijn vrouw Trijnie was ook jarig geweest. Besloten werd om dit met een Roemeens gebakje te gaan vieren. Om 12.30 u. arriveerden we in Cluj. De vracht werd weggebracht en de konvooi wagen ging even snel Cluj in om gebakjes te kopen en de drankvoor raad aan te vullen. Om 15.00 u. vertrokken we uit Cluj richting grens. Omstreeks 19.00 u. arriveerden we bij de grens. Helaas vond net een wisseling van douane plaats zodat we gelijk al begonnen met een uur verlies. Om 21.15 u. passeerden we eindelijk de grens en reden om 20.15 u. Hongarije in (Westerse tijd). Dat was dus weer een uurtje winst. De planning was om weer te overnachten in Cegléd zo'n 60 km. voor Budapest. Een behoorlijke opgave. Pas om 22.45 u. arriveerden we in Cegléd. Eerst even telefoneren, met Nederland. Deze keer zonder problemen. Wij weten nog steeds niet zeker of vrijdagavond gehaald wordt. Morgenavond definieve beslissing. Snel werd begon nen aan de maaltijd (Boerenkool met worst) en rond 00.30 konden we allemaal weer ons mandje opzoeken. Afgesproken was dat we allemaal om 05.45 u. zouden opstaan. 04.00 u.: Dick Pak wordt wakker en wekt Beppie. (en de rest!) Foutje, terug in bed. Door dit rumoer kon ik moeilijk opnieuw in slaap komen! Je gaat dan aan de meest rare dingen liggen denken. Een half uur later werd ik opnieuw wakker en lag volledig in de klit tussen beddespijlen. Erg rommelig. 05.45 u.: Reveille voor alle deelnemers. Verslapen! 06.45 u.: Reveille voor alle deelnemers, (nu moeizaam!) Na een snel ontbijt vertrokken we om 07.50 u. uit Cegléd richting Budapest, waar we omstreeks 09.00 u. doorheen reden. Tegen 10.30 u. een tankstop in Tata. Een dik half uur later vertrokken we weer. 12.05 u.: Beloofd is beloofd. Nog even een paar souvenirs kopen. Een goed half uur later werd wederom de reis hervat en arriveerden we om 13.25 u. bij de Hongaars/Oostenrijkse grens.(Nickelsdorf) Ondanks lege wagens kostte het hier toch ook nog bijna 2 uur om de grens te passeren. Om 16.00 u. hielden we in Oostenrijk een koffiestop. Nel Schipper had beloofd koffie te trakteren. Na ruim 3 kwartier hervatten we weer de reis richting Duits/Oostenrijkse grens (Passau) waar we om 20.40 u. arriveerden. Slechts 35 minuten oponthoud. Ongekende weelde! Snel Duitsland in om een parkeerplaats te vinden. Om 21.55 u. arriveerden we in het plaatsje Garham zo'n 10 km voorbij Passau. Een Raststatte met tankstation. Terwijl de cateringploeg ging beginnen aan de maal tijd (Bami, sate en ei) namen de overige deelnemers hun intrek in de Raststatte voor een (of meerdere) drankjes. Nederland gebeld. We gaan het halen! 't Zal doorrijden worden, maar beter vrijdagavond iets later inde avond dan op zaterdag arriveren. Het opruimen, schoonma ken enz, vergt ook nog bijna een dag. De twee douches die de Raststatte rijk was werden direkt benut. Zodat een ieder na de maaltijd om ca. 01.00 u. met een gevulde maag en schoon z'n bed kon opzoeken. Vandaag bijna thuis. Om 05.30 u. opstaan voor de alle deelnemers. Een ontbijtje, nog een paar douches en dan om 07.00 u. in de wagens richting NederlandRond 10.00 u. een tankstop in Geiselwind. Hier nog even gebeld naar Nederland en doorgegeven dat ze ons om 21.00 uur kunnen verwachten. 40 Minuten later werd de reis weer hervat. Veel koffie en drankjes leiden onherroeplijk tot sanitaire stops. Langer uitstel was niet mogelijk, dus van 16.45 u. -16.55 u. een kleine pauze. Daarna direkt weer rijden want om 21.00 u. moeten we in Moerkapelle zijn. Omstreeks 17.15 u. passeerden we de Nederlandse grens en omstreeks 18.50 u. hielden we een tankstop bij de Meern. We waren iets op het schema ingelopen. Besloten werd om niet vroeger dan gepland aan te komen in Moerkapelle. Daarom werd nog even gestopt bij AC-restaurant Reeuwijk. Een klein hapje en een drankje en om 20.40 u. de wagens starten. En dan eindelijk om 21.00 u. gearriveerd in Moerkapelle. De ontvangst was warm. Dhr. De Leeuw (Sr.) en Emmy Noordam hadden het lokaal van het Rode Kruis (Multifunctioneel centrum) als ontvangstruimte ingericht. Na een toespraak van de heer de Leeuw (Sr.) en van Emmy Noordam namens het bestuur van de S.K.R. kreeg "ome" Jan Zijderhand de gelegenheid om z'n traditionele gedicht (elke deelnemer komt aan z'n trekken) voor te lezen. Nog een drankje en dan moe, maar met een goed gevoel naar huis. Nogmaals een ieder bedankt voor de steun die de S.K.R. heeft ondervonden. Als u ons werk ook wilt steunen geeft u zich dan op als donateur. Voor slechts 25.00 (minimum) per jaar steunt u ons werk. Voor dit bedrag kunnen wij een gezin een maand voeden! Bovendien ontvangt u 4x per jaar onze nieuwsbrief vol wetenswaardigheden over ons werk en over Roemenië. U kunt uw bijdrage storten op Giro: 88113 t.n.v. S.K.R. Moerkapelle. Bankrekening: 3750.74.600 eveneens t.n.v. S.K.R. Moerkapelle. Moerkapelle - Met enkele oorverdovende knallen, die door een druk op de knop door burgemeester A. W. Lips, veroorzaakt werden, werd de officiële opening van het nieuwe bedrijfspand van Bos Van Rijs Staalwerken B V in Moerkapelle, een feit door het electronisch openen van de snelvouwdeuren. Eén en ander ging gepaard meteen rookontwikkelingen een confetti-regen. Door de rook werd de naam "Bos Van Rijs zichtbaar. Burgemeester Lips schetste de ontwikkeling van het bedrijf dat ruim vijf jaar bestaat, een totaal- produkt levert en van lokatie verander de, namelijk van Zevenhuizen naar de Moerkapelse Industriestraat. Hier werd grond gekocht om een perceel te realiseren van 1300 m2. Spreker ver klapte dat de stichtingskosten ander half miljoen bedragen en concludeerde dat de 15 medewerkers die het bedrijf telt, thans voldoende gelegenheid heb ben om hun werk goed uit te voeren. "U bent naast een onderneming in staal bouw, tevens specifiek in leverantie van snelvouwdeuren, dakbeplating en gevelbeplating. Thuis in utiliteitsbouw, maar ook dienstbaar aan de particulie re opdrachtgever. U bent begonnen aan de Groeneweg in Zevenhuizen en geswit-ched naar Moerkapelle. U blijft in de ge-meente. De toekomst van uw bedrijf is veilig gesteld, want er blijft werk voor het realiseren van hekwerk, trappen overkappingen en snelvouw deuren. Bid en werk zou ik u beiden toe willen wensen". De heer W. van Rijs, één van de beide firmanten, gaf in zijn welkomstwoord een explicé over de wijze waarop het bedrijf ontstaan is en het 'door de mo len gaan' als startend ondernemer. "We zijn zeker niet over één nacht ijs gegaan en was het advies van een overheidsin stantie negatief met de opmerking' in the branche is er geen toekomst'." Van Rijs zei blij te zijn tezamen hebben doorgezet en het bedrijf per 1 juni 1987 sen feit was op terrein bij Van der Knaap. Dij bedankte o.a. Joh. Koster voor het vertrouwen om hen werk te gunnen in Loenecoop jn het allereerste begin en eiiing De Kring waar het onderhoud van deuren ter hand werd genomen en an lieverlede vervolgens de orders mnenkwamen. Van Rijs benadrukte at met de huisvesting ook de kwaliteit üjeegegroeid is. Als men de prijs aijang vergeten is- en el gepaarde voordeel van de goed- oopte, duurt de ergernis voort om de Mindere kwaliteit". Preker gaf vervolgens het woord aan lör,j l Noordam van de Stichting oemulp Roemenië, voor wie de gif- k 11 'i de opening van het nieuwe pand 11 aa, ziin' met reeds een saldo van 'U0 gulden. adat de heer Noordam de belangrijk heid van de continuïteit en de gestruc tureerde hulp voor kinderen en volwas senen in Roemenie benadrukt had, on der dankzegging voor deze geste, voer de mede-eigenaar de heer A. Bos het woord. Had de heer Van Rijs het ont staan en de gang van zaken tot nu toe geschetst, zijn compagnon wees op de faciliteiten die Bos Van Rijs als bedrijf biedt. Hij wees erop dat zijn bedrijf inspringt op de vraag van de opdracht gevers: niet alleen een balkon hek, maar ook het glas, niet alleen het dak, maar de gehele gevel. Stalen deuren en ramen inclusief het glas. Onder dank zegging aan Buro Leo voor het fraaie ontwerp en het prachtige resultaat ook aan het adres van de aannemer bouw bedrijf Arend P. v.d. Knaap, wees hij erop dat het bedrijf de vuurproef heeft doorstaan en zeker geen peperdure prijzen gaat rekenen. "U kunt zelfs betere prijzen verwachten omdat we het werk sneller en effectie ver kunnen doen dan in onze werk plaats aan de Groeneweg in Zevenhui zen". Spreker ging vervolgens in op de toekomstige verwachtingen in de bouw welke een beperking van de werkgele genheid doen verwachten, maar zag die niet somber in. Hij bedankte cliëntele voor de goede samenwerking en concludeerde dat zonder de inzet van de medewerkers, deze mijlpaal nooit zou zijn bereikt. De heer Bos sprak de hoop uit dat allen de gezondheid krijgen om hun werk te doen en zei dankbaar gestemd te zijn om deze dag. Omdat medewerker Wout Hoogendoorn zich ook buiten werktijd bijzonder inspant voor het bedrijf, kreeg deze een fiets aangeboden. Na het officiële gedeelte konden geno digden het nieuwe bedrijfspand be zichtigen en de geëxposeerde foto's bezichtigen van uitgevoerde opdrach ten in binnen -en buitenland. Bos Van Rijs blijken ook een postkantoor op de Ned. Antillen te hebben gebouwd. Zo wel tijdens dit officiële samenzijn als gedurende het 'open huis' op zaterdag, verzorgde Gert-Jan van der Loo en part ner voor de 'party-service' in de be drijfshal. Deze zag er door gebruikma king van o.a. een stéden buizen con structie als het Antomium en de felge kleurde stéden constructies, met bar en terras, sfeervol uit. De bezoekers is ongetwijfeld duidelijk geworden welke mogelijkheden Bos Van Rijs bieden. Dat zijn: Staalconstructies; stalen dak- en gevel beplating; hekwerken, trappen en ba lustrades; luifels en overkappinghen; stalen ramen, deuren en geyels en snel vouwdeuren. Het laatste is een uniek produkt van Bos Van Rijs. Het zijn volledig geauto matiseerde (PLC-besturing) snelvouw deuren worden geheel in eigen beheer ontworpen, geconstrueerd en gepro duceerd en voldoen aan de hoogste veiligheidsnormen: openen c.q. sluiten binnen vier seconden. Zevenhuizen-Moerkapelle - In de vorige Hart van Holland werd reeds bericht dat de inwoners van Zevenhuizen- Moerkapelle meer belasting moeten gaan betalen in 1993. De verhogingen betreffen: rioolrecht: huishouden nieuw tarief f 139,- (was 120,-) alleenstaande f 105,- (was 91,-) afvédstoffenheffing huishouden f 304,- (was 261,-) alleenstaande f 228,- (was 196,-) oroerend goedbelasting (per 3.000,- waarde) eigenaar f 3,20 (was 2,95) gebruiker f 2,55 (was 2,35) eigenaar/gebruiker f 5,75 (was 5,30) hondenbeléisting le hond f91,- (was 84,-) 2e en volgende hond f 104,- (was 96,-) kennel fl 17,- (was 108,-) Moerkapelle -19 december Donateurs avond in Op Moer. De film die door Koos van Marle is gemaakt zal op deze avond worden vertoond. Verder zal dhr. Thomas Mattheij - auteur van het boek 'Brieven uit Boekarest' - een korte lezing houden over de periode 1985- 1990.Thomas Mattheij was in in deze periode werkzaam als docent Neder lands aan de universiteit van Boeka rest. Donateurs en genodigden ontvan gen binnenkort een uitnodiging. woensdag 16 december ANBO 14.00 uur dorpshuis Swanla "Kerstvie ring", met medewerking van het bejaar denkoor en toneelgroep uit Boskoop. Als afsluiting een gezamenlijke brood maaltijd. Omdat men graag wil weten op hoeveel personen er gerekend kan worden dient men zich aan te melden voor 12 december. Vrijdag 18 december Vox Jubilans en Ned. Herv.kerkkoor met soliste Margje v.d. Wal geven Ker stuitvoering 20.00 uur in Ned.Hervormde kerk zevenhuizen Heeft u aktiviteiten te melden voor deze agenda geef ze door aan mevrouw G. Beunder tel. 01802-1733. Zevenhuizen - Het afgelopen weekein de (zaterdagnacht) is er weer huisge houden op het industrieterrein. Gepar keerde bedrijfsauto's van Dekker Ze venhuizen en Möhle transport, werden voor de vierde keer in een tijdsbestek van 2 maanden dusdanig vernield dat de directe schade aanzienlijk is en de indirecte schade (niet op tijd afleveren van de goederen) nog niet te overzien is. Ook bezoekers aan het duivenlokaal werden gedupeerd, doordat hun personenauto's zwaar beschadigd wer den. "Dit moet nu maar eens voorgoed afge lopen zijn", is de conclusie van iedere betrokkene. Daarom wordt een hoge beloning uitgeloofd voor diegenen die de juiste tip geven die leidt tot aanhou ding aan de dader(s). Duizend gul den is de beloning! Ook Ben Verburg, die vermoed dat het mogelijkerwijs door bezoekers van zijn discotheek gebeurd is, draagt bij aan dit aanzienlij ke bedrag. Tips kunnen telefonisch worden doorgegeven aan de rijkspoli tie Zevenhuizen tel. 01802-1200. Vrijdag 4 en zaterdag 5 december zal er weer papier verzameld worden in de containers naast de kerk van de Geref.Gemeente. Zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is de. containerdienst aanwezig. Na 12.00 uur kan er geen papier meer worden gebracht. Helaas kan de organisatie geen papier ophalen in de Wilde Venen, daar de palen op slot staan. Daarom dient het papier aan de weg kant te worden gezet of bij de schuur van Beth-San. Daarvandaan kan het opgehaald worden. Wie vragen heeft kan bellen tel. 01793- 1629. De opbrengst van november was 11.820 kg. Iedereen die inleverde wordt hartelijk bedankt.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15