Hart van - Holland - allerlei Politieberichten Boskoop Sinterklaastoernooi Diploma B Manege mag niet verplaatst worden aan de Wollefoppenweg Prijsuitreiking ballonnenwedstrijd ANBO prijzen, toneel en Kerst Archeologisch spreekuur in het Rijksmuseum van Oudheden Sinterklaas op bezoek bij het Rode Kruis Moerkapelle De Kinderkaravaan Benoemd Bankjes en speeltoestellen Hart van Holland/2 december 1992 pagina 17 WW Jeu de Boulesvereniging Spektakel Spellenmiddagen Kerstviering Criminaliteit. Bij een woning aan het Klaverblad zijn 2 witte potten met plan ten vanuit het portiek gestolen. In een woning aan de Zijde is ingebro ken terwijl de bewoonster in het zieken huis lag. Tussen 20 en 27 nov. heeft iemand ge tracht in te breken in een benedenwo ning in het Parkzicht. Ook deze bewo ner ligt in het ziekenhuis. De poging tot inbraak waarbij de achterdeur bescha digd werd is door familie ontdekt. Bij de derde woninginbraak deze week is een geldkistje gestolen. De achter deur van de woning aan de Wilhelmi- nastraat werd opengebroken. Deze week zijn 2 auto's bekrast met een scherp voorwerp. De auto's ston den geparkeerd in de Julianastraat en de Lage Weide. Vanuit de sporthal verdween een paar dure sportschoenen uit de kleedruim tes. Een eerder in Boskoop gestolen snor fiets is in Utrecht aangetroffen. De snor fiets is weer terug naar de eigenaar en de jeugdige dader krijgt van de politie in Utrecht een proces-verbaal. Op de volkstuintjes aan het zwarte pad is door het ingooien van ruiten ze ker weer voor 500,- schade toege bracht. Verkeer Op maandagochtend raakte een 32 jarige vrouw uit Hoofddorp met een wiel in de berm van de Alphense- weg. Bij de correctie raakte ze de con trole over de auto kwijt en kwam fron taal in aanrijding met een tegenligger. De tegenligger betrof een 26 jarige vrouw uit Waddinxveen. De auto sloeg over de kop en kwam tegen een boom tot stilstand. De brandweer heeft haar uit het voertuig bevrijd waarna beiden door ambulance's naar het Bleuland ziekenhuis werden overgebracht. De Alphenseweg is ruim een uur afgeslo ten geweest. Op de A.P. van Neslaan is er iemand weggereden na aanrijding met een ge parkeerde auto. Snelheidscontrole: Donderdag 26 nov. is er tussen 8.15 en 16.30 een snel heidscontrole gehouden op de volgen de wegen; Boezemlaan, Reijerskoop, Goudse Rijweg, Zuidkade Parklaan en Zijde. Uitspringer was 91 km op de Zuidkade. In totaal waren er 810 pas santen en kregen er 162 een proces-ver baal ofwel ca. 20%. Niet alle betrokke nen zijn staande gehouden zodat som migen nog onplezierig verrast zullen worden met een acceptgiro kaart. Fietsen: Deze week werden er vanaf het NS station 3 dames fietsen en 1 heren fiets gestolen. Dinsdagavond werd een paars/rose mountainbike gestolen uit een tuin aan de Rietkraag. Drie fietsen werden er gevonden waarvan er twee door een eerdere gedane aangifte bij de eigenaars kon worden terugbezorgd. Overlast jeugd: Bij de Don Bosco Mavo aan de Kievitstraat blijft de omgeving overlast ondervinden van de zich daar 's avonds ophoudende jeugd. Waar schuwen, wegsturen en brieven aan ouders door de politie hebben nog niet afdoende resultaat. De politie is daar om reeds over gegaan tot het bekeuren van deze jongeren ook bij kleinere over tredingen. Deze week vielen er 8 bekeu ringen. Gevonden: portemonnee m. inh., axa sleutel, bl. dames laars; kinderjack. Verloren: herenhorloge, autosleutel, zw. heren portemonnee,een sjaal, 2 bankbiljetten; kinder slofje. Waddinxveen - Het Sinterklaastoernooi van de jeu de Boulesvereniging Wad dinxveen te houden op zaterdag 28 november was een goed bezet toernooi met 40 deelnemers. De 20 equipes wer den door loting gevormd, daardoor was het een complete verrassing wie met wie speelde. Dat leidt dan soms ook tot verrassende winnaars, zo ook deze keer. Eerste werden Digna Jozias- se en Hans vd Klis, tweede Pieter Wij- benga en Anneke vd Akker. De derde plaats was voor Adriaan Armelink en Rob van Dijken. De overige uitslagen luiden alsvolgt: 4. Arie Poot en Edward Springer; 5. Henry van Wageningen en Rita Flipse; 6. Christa Giancaspero en Jan Kooistra; 7. Carla Wijbenga en Willem Hendriks; 8. Corrie 't Hart en Betsy Lanting; 9. Hans van Woudenberg en Barend Monster; 10. Piet v.d. Made en Elly Nieuwland; 11 Kees de Lange en Pieter van Oosten; 12. Betty Wevers en Jan Hielema; 13. Corrie Monster en Jasper v.d. Winkel; 14. Dino Giancaspero en Thea Springer; 15. Erik- Jan Hoogendoorn en Marco Janssen; 16. Joop van Eek en Ruud v.d. Akker; 17. Wim van Bockom Maas en Hanna de Wilde; 18. Conny Arkenbout en Nel de Lange; 19. Ben Sas en Norbert Schiffer- ling; 20. Herman Wielenga en Maikel van Leeuwen. Ook buiten Waddinxveen werd weer gescoord door leden van de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen. Piet v.d. Made en Betsy Lanting brach ten het Manegetoernooi van Rotter dam '82 op hun naam door als eerste te eindigen in de A-poule. Waddinxveen - Op dinsdag 24 novem ber jl. is in het Gouwebad "De Sniep" te Waddinxveen weer diploma-B ge zwommen. De examencommissie bestond uit de heren C. Slagter en R. Hogerbrugge. Alle 21 kandidaatjes zijn weer geslaagd. De namen van deze kinderen zijn: Robbert van Heiningen, Dominiek Pe ters, Arco Molenaar, Alexander Schot, Priscilla van Groot Battavé, Pieter Moerman, Krystel Termorshuizen, Marjolijn van Elleswijk, Nathalie Noor- lander, Kristiaan Asscheman, Marvin Pelupessy, Joanne Teilegen, Melanie Vos, Jasper Vlaardingerbroek, Peggy Tijsma, Maartje ten Barge, Sharon Kreeft, Mark Hofman, Anne Riemke Prins, Lisa de Bas, Marloes Korving. Zevenhuizen-Moerkapelle - De gemeen teraad van Zevenhuizen-Moerkapelle honoreert het verzoek van Perdijk Ma kelaardij BV namens de heer G. Buijzer niet om een voorbereidingsbesluit te nemen tot wijziging van het bestem mingsplan. Dit voorbereidingsbesluit zou genomen moeten worden als de gemeenteraad akkoord ging met de verplaatsing van de manege, thans ge vestigd aan de Wollefoppenweg 63. "ndanks het feit dat deze manege voor veel overlast zorgt, o.a door geparkeer de auto's e.d. gaat men niet akkoord omdat de thans voorgestelde lokatie, net als de huidige, ten zuiden van de wollefoppenweg ligt, zodat voor iedere Paardrijtocht een oversteek van deze weg een vereiste is. Daarnaast is het °ok zo, dat de lokatie nog verder van de 'ngang van het recreatiegebied (Zeven- nuizerplas) af ligt. Er is daarom geen prake van een goede situering. Verder 'I men deze activiteiten niet toestaan n het agrarisch gebied, omdat het nu al j er 8r°te stedelijke en recreatieve ruk staat, zodat iedere vorm van pre- ^oentwerking moet worden verme- Hoewel het aan de Wollefoppenweg v e 'mogelijk is om er een manege te stigen, is er die mogelijkheid wel bij oeZevenhuizerplas. p„eri W. stelden: "Indien de aanvrager dio rijfsgroei wenst te realiseren i capaciteit van de beschikbare tallen te boven gaat, zijn er moge lijkheden voor een verplaatsing van zijn bedrijf naar het recreatiegebied Zevenhuizerplas. Het vigerende bestemmingsplan kent mogelijkheden voor zo'n vestiging zo dat het recreatieschap een hiertoe strekkend verzoek ongetwijfeld posi tief tegemoet zal treden. Voorts mag niet worden vergeten dat het betrok ken gebied betrokken is bij de verstede- lijkingsstudie Achtkamp, zodat de ge wenste bestemmingsplanwijziging in dit stadium niet de goedkeuring zal krij gen van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland". Gem. Belangen ging niet akkoord om dat de toekomstige ontwikkeling van dat gebied nog niet vaststaat. De PvdA en het CDA wezen erop dat de lokatie voor verplaatsing: langs de Wollefoppenweg, een kwetsbaar ge bied betreft. De gronden zijn immers gelegen in bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990" en bestemd voor agrari sche doeleinden met een open karak ter. Duidelijk is dat de gewenste mane ge in strijd is met de ter plaatse voorge stane openheid. De huidige manege maakt gebruik van de aantrekkings kracht van het gebied rond de Zeven huizerplas voor de paardrijdende re creant. Dit houdt tevens in dat vrijwel alle verkeersbewegingen te paard in de richting van dit gebied gaan. Iedere tocht betreft een oversteek van de Wol lefoppenweg, hetgeen ook op de nieu we lokatie het geval zou zijn Moerkapelle - Zaterdagmiddag 28 november vond in dorpshuis "Op Moer" de uitreiking van de prijzen van de ballonnenwed strijd plaats door beheerder Henk Doornhein. Deze ballonnen waren op de laatste,zaterdag van oktober opgelaten ter gelegen heid van het tweede lustrum van dorpshuis "Op Moer". De honderden ballonnen werden door de wind zelfs meegenomen naar Duitsland en Polen. De ballon van de 7-jarige Jasper Kamp bereikte helemaal Polen en kwam bij Lubing terecht. Jasper kreeg als prijs een kegelpartij aangeboden waarvoor hij een aantal vriendjes en vriendinnetjes mag uitnodigen, zodat het een feestje wordt, compleet met een kindermaaltijd plus consumptie. De 10-jarige Ilse Sinke had de tweede prijs. Haar ballon landde in de buurt van Leipzig (voormalig Oost Duitsland). Ook zij mag een kegelparty met vriendinnen organiseren, compleet met limonade en bitterballen. De 3-jarige Peter Manteau werd met een klok verrast, omdat zijn ballon in Halle in (voorm) Oost-Duitsland terechtkwam. Er zijn nog meer ballonnen in Duitsland terechtgekomen te zijn, blijkens de teruggezonden kaartjes; een achttal. Die van de prijswinnaars kwamen het verst verwijderd van Moerkapelle terecht. ingezonden Moerkapelle - Alles heeft een einde, zo ook de activiteiten van de hobbyclub "De Kinderkaravaan". Op donderdaga vond 10 december a.s. kunnen leden en oud-leden terecht in het clubhuis aan de Nassaustraat, om te zien of er nog materiaal, of gereedschap is, wat zij kunnen gebruiken. De clubleiding. Zevenhuizen-Moerkapelle - De heer M. Lindhout is onlangs tijdens een ge meenteraadsvergadering herkozen in het bestuur van de Stichting Bejaarden zorg "Driehof" te Hazerswoude. De heer M. Lindhout werd door de raad herkozen als gemeentelijk vertegen woordiger in het bestuur. In de kernen Zevenhuizen en Moerka pelle zal, conform een door Gemeente werken uitgewerkt plan, voor een be drag van ca. 12.650,een aantal bank jes worden geplaatst. Voor een bedrag van 16.000 gulden zul len er speeltoestellen in de omgeving van De Fazant en Van der Duynlaan in Zevenhuizen, conform een door Ge meentewerken uitgewerkt plan, wor den geplaatst. Zevenhuizen - Er zijn nog enkele prijzen af te halen door degenen die in het bezit zijn van de nummers rose 495,656, 667 en 975: deelnemers aan de verloting van de Soosmiddag van 25 november. Prijzen zijn af te halen bij mevrouw Bouwmans, Schoolstraat 1. De verlo ting bracht f 735,op. In dorpshuis "Swanla" werd zaterdag middag 28 november het blijspel "Ikke, ikke en de rest kan..." opgevoerd voor de oudste inwoners van Zevenhuizen. Vanmiddag is er (2 december) weer een Soosmiddag, aanvang 14.00 uur in het hervormd Centrum. De gebruikelijke soosmiddag: le woensdag van de maand. De jaarlijkse kerstviering vindt op 16 december plaats in dorpshuis la": aanvang uur. Toezegging medewer- is gedaan burge ter A.W. heer C.D. beeke .Herv. raai het bejaar- damesto- koop. Ter 'Swan- 14.00 voor king door mees- Lips,de V e r - (Ned pasto- werker), denkoor en een neelgroep uit Bos- afsluiting is er een gezamenlijke broodmaaltijd. Men dient zich voor deelname aan te melden voor 12 december, terwijl men voor eventueel vervoer, zich eveneens kan wenden tot het bestuur. Leiden - Zondag 6 december zal weer het Archeologisch spreekuur worden gehouden in de Taffehzaal van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden. Van 13.00 tot 15.00 uur zal drs. A. ped- demors, conservator van het museum voor de afdeling Nederland in de Vroe ge en Late Middeleeuwen, archeologi sche vondsten van verzamelaars sa men bekijken en hun ouderdom, func tie en herkomst determineren. Dit spreekuur is niet alleen bestemd voor amateur-archeologen. Ook wan neer men bij het openbreken van een vloer iets gevonden heeft dat bijzonder lijkt, kan men bij de heer Peddemors terecht. Het Archeologische Spreekuur is gratis te bezoeken. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28 Leiden, tel. 071 0163163. Moerkapelle - Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het Rode Kruis werd er door het bestuur van het Rode Kruis te Moerkapelle een gezellige avond georganiseerd. Ieder mocht zijn haar partner, vriend of vriendin meene men afgelopen vrijdagavond naar ge bouw "Moerveen". Sint Nicolaas kreeg echter 'lucht' van de zaak en verraste alle aanwezigen met z'n komst. Ook wist hij dat er leden waren die zich al 20 jaar lang voor de colonne hebben inge zet. O.a. Trude Matla en Jan Meijers; zij kregen 2 kruisjes op hun medaille van 10 jaar geleden. Ook mevrouw R. vd Spek-Lindhout, die al heel wat werk gedaan heeft voor de handwerkgroep Welfare. Ook degenen die gedurende 10 jaar trouw zijn aan het Rode Kruis werden door de Sint in het zonnetje gezet zoals Ada Mets, Wil Verschoor, Irene vd Bas en Magda v Popering. Zij kregen allen een oorkonde met mooie medaille aan een lintje. Ook werden alle aktief werkende leden van het Rode Kruis verrast met een prachtige munt die speciaal voor het 125-jarig bestaan van het Rode Kruis geslagen is. Sinterklaas wilde I niet weggaan voor- i dat hij alle aanwezi- gen een portret van hemzelf had gege ven, weergegeven I op een speculaas- i pop. Nadat de Sint vertrokken was, hebben de aanwe- zigen de avond met I een hapje en een i drankje de avond voortgezet. Op de foto van links naar rechts: voorzit ter Piet Booger- man, Magda van Popering: Riet v.d. Spek, Willy Verschoor en Ada Mets. Trude Matla, Irene v.d. Bas en Jan Meijers waren afwezig.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17