Familieberichten Gemeente tètilf Kerkdiensten Foto's in het HART VAN HOLLAND Expositie "Wij en onze voorouders" uooï faatit Mektïe I Expositie Vogelvereniging Zang en Kleur De Kleine Aarde recept van de week Met het oog op het Kerstfeest en de Jaarwisseling Montagne Zevenhuizen-Moerkapelle 1 Oproep kerken en gemeenten Koffiebar 't Praathuis Verbouw woning Lange Zijde 21 te Zevenhuizen itJ pagina 4 Hart van Holland/2 december 1992 Zevenhuizen-Moerkapelle Zondag 6 december i Holland kunnen aan ons kantoor, afgehaald worden 5,-. Nabe stellen kan ook: na betaling van ning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van Hart van Holland. V J Gebruiksvoorwerpen Oproep i as** Plannen uitsluitend voor particulieren max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Holland bv Da Costasingel 4 Hazerswoude-Rijndijk "De HEERE is mijn Herder, mij zal niets ontbreken." Psalm 23 1 j Heden nam de HEERE geheel onverwacht tot Zich in de volle zekerheid des Geloofs mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder j en schoonmoeder Maaike Adriana Christina van der Vlist-van Veen in de leeftijd van 57 jaar. W. van der Vlist Anneke Kees Gerrie Christine Willem-Jan Simone en Cor 25 november 1992 1 Dorpsstraat 24 2751 AZ Moerkapelle De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad. Jan van der Zee Kerstdiensten Inzendingen De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat met ingang van donderdag 3 december 1992, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt de aanvraag van: de heer H. Ouweleen, voorde verbouw van de woning Lange Zijde 21 te Zevenhuizen. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp, na vijfde herziening" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met gebruikmaking van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 21 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening de vergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burge meester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 23 november 1992, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. E.K. Teijge- ler 19.00 uur jeugddienst Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaas beek HA Geref.kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur drs. R.H. Stutvoet Berkel Vrijz. Hervormden 10.30 uur ds. A.J.Wteweerde Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur ds. G.C. de Jong Sliedrecht 18.30 uur ds. C. v.d. Bergh Noord wijk Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk li|Éll tot Moerkapelle - Rond de dertig geïnteres seerde personen hebben afgelopen za terdag een bezoek gebracht aan de fo totentoonstelling "Wij en onze voorou ders", georganiseerd door de stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle. Het betrof materiaal uit eigen collectie, ter beschikking gesteld door begunstigers en anderen. Fraaie groepsfoto's uit zo wel Zevenhuizen als Moerkapelle wer den vol belangstelling bestudeerd en lokten woorden van waardering uit. Daarmee blijkt dat het jongste initiatief van de Stichting positief is ontvangen. Verrassend veel namen konden wor den genoteerd van personen die op de foto's staan afgebeeld. Daartegenover staat dat in een aantal gevallen de na men vooralsnog/?) ontbreken. Tijdens deze middag is door verschillende per sonen fotomateriaal t.b.v. het archief van de Stichting afgestaan, dan wel tij delijk (voor reproductie) in het voor uitzicht gesteld. Ook de vitrines met gebruiksvoorwer pen uit oma's tijd trokken veel belang stelling. Steeds weer is het verrassend dat bezoekers aan de tentoonstelling zich nog veel weten te herinneren, het zien roept herinneringen op. Dat was ook het geval bij de foto's. "O kijk dat is die en die. En nu ik haar zie herinner ik me weer..." Teneinde te voorkomen dat er onver vangbare foto's verdwijnen worden de lezers opgeroepen oude foto's en even- «SU i n 3H. tuele andere papieren (acten etc.) over te dragen aan de Stichting Oud Zeven huizen/Moerkapelle. Lezers die dit be lang onderschrijven en dergelijk mate riaal bezitten worden uitgenodigd zich in verbinding te stellen met oud notaris Bos in Zevenhuizen, tel. 01802- 3436. Desgevraagd kon de Stichting bij mon de van haar voorzitter nog niet zeggen in welk thema de volgende expositie middag zal staan. Gedacht wordt on dermeer aan thema's zoals boerderij en, wegen, ambachtslieden, woning- De redaktie behoudt zich het recht voor, \erdü een tl Na een langdurige ziekte is op 71-jarige leeftijd toch nog onverwacht mijn lieve man, onze vader en grootvader in leven kapitein der koopvaardij van ons heengegaan. Zevenhuizen: O. van der Zee-Mitchell Anna Jacobapolder: Michael en Madeion Breda: Andrew en Margaretha Frank en Sandra 26 november 1992. Lange Zijde 45, 2761 AX Zevenhuizen. De begrafenis heeft dinsdag 1 december plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. bouw etc. Vast staat wel dat het be stuur het voornemen heeft om op de ingeslagen weg door te gaan. De volgen de open middag zal gehouden worden op 30 januari 1993 in dorpshuis "Op Moer". De redactie van Hart van Holland ver zoekt kerken en (geloofs)gemeenten vroegtijdig de extra diensten voor kerstfeest en de jaarwisseling toe te zenden. Ook die van zondag 3 januari a.u.b. De laatste krant in 1992 komt op 23 december uit. De eerste van 1993 op 6 januari. Redactie Hart van Holland Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen tel. 01802-2289 fax 01803-3305. Zevenhuizen - Vrijdagavond is er een 'praatcafé'-avond met Sinterklaas in koffiebar 't Praathuis in het Hervormd Centrum Zevenhuizen. De bar is vanaf 20.00 uur geopend. Zevenhuizen - Vogelvereniging "Zang en Kleur" houdt gedurende drie dagen weer de jaarlijkse tentoonstelling in dorpshuis "Swanla". Donderdagavond 3 december (morgen) om 19.30 uur zal burgemeester A.W. Lips de expositie officieel openen. Dan worden tevens de namen van de vogeleigenaars bekend gemaakt welke in de prijzen gevallen zijn. Maar liefst acht keurmeesters zijn vandaag de hele dag bezig om de vogels te keuren. Er zijn er die specifiek de kanaries keuren, de tropen en parkiet- achtigen, waarbij gelet wordt op het gevederte, de kop, snavel en poten en de algehele conditie van de vogels. Van vogelvereniging "Zang en Kleur" hebben 21 leden vogels ingezonden, terwijl er 40 vogelliefhebbers van bui ten hun mooiste vogels op de tentoon stelling laten zien. In totaal zijn er 537 vogels te bekijken w»n Hive»-*-' 1 ma- ge: van kanaries tot papegaaien en zeer mooie tropische vogels. Het belooft een fraaie show te worden die op de navolgende tijdstippen geopend is: donderdag 3 december van 19.30 tot 22.00 uur; vrijdag 4 december van 13.00 tot 22.00 uur; zaterdag 5 december van 10.00 tot 15.00 uur. Zaterdagmiddag is de prijsuitreiking van de bekers en medailles van de inzenders terwijl de trekking van de grote verloting een uur eerder plaatsvindt door oud notaris Jac. Bos, die ere-lid van de vereniging is. Gedurende de opening zal een Rad van Avontuur fraaie prijzen wegdraaien en zijn er diverse attracties. Bisschopsdrank van kersenBij de komende feestmaand horen feestelijke recepten. En vanwege de drukte moeten ze eenvoudig zijn. Wat is vlak voor Sin terklaas toepasselijker dan bisschopsdrank? Natuurlijk, het kan met goede tafel wijn (liefst gemaakt van biologisch geteelde druiven en zonder chemische toevoe gingen), maar met vruchtensap is het weer eens wat anders. 11/2dl. kersen-diksap 8 1/2 dl. water; 4 kruidnagels; 1 sinaasappel; 1 kaneelstokje. Steek de kruidnagels in de sinaasappel. Breng het kersendiksap met het water aan de kook. Voeg de sinaasappel en de kaneel toe en laat minstens 30 minuten trek ken. Warm houden op een theelichtje of een zacht vuurtje. Serveer de drank warm Het diksap is, net als biologische wijn, te krijgen bij natuurvoedingswinkels. Soms ook bij een reformzaak. Meer heerlijke drankjes vindt u in "Sap maak je natuurlijk zelf" of "Wijn uit eigen tuin". Door overmaking van zes gulden plus een riks voor de portokosten kan men de boekjes bij De Kleine Aarde bestellen (giro 52730) De redactie van "Hart van Holland" vraagt lezers 'met het oog op het Kerstfeest en het toekomende jaar' iets te willen vertellen over wat hen nu en de komende tijd bezighoudt, a. b.v. wat zij het belangrijkste in hun leven vinden; b. wat Kerstfeest voor hem/haar betekent; c. waarom 'iemand' belangrijk is voor hem/haar; d. wat hij/zij van de toekomst verwacht. U mag kort en bondig uw inzicht op papier zetten en naar de redactie zenden. Wij bepalen of uw inzending geschikt is voor plaatsing. De reacties (bij voorkeur voorzien van naam en adres) worden in de krant van 23 december (de laatste van 1992) gepubliceerd. Redactie Hart van Holland Postbus 82, 2760 AB Zevenhuizen tel. 01802-2289. Fax 01802-3305. Noordeinde 17 2761BN Zevenhuizen Het adres om zelf 'biologische wijn of sap' fe maken. Verkoop van alle aftribufen en ingrediënten: ook voor het zelf 'ambachtelijk bier brouwen'. Tevens voorlichting en begeleiding. Het boekje van "Wijn uit eigen tuin' hier verkrijgbaar. Montagne: informeer naar de openingstijden tel. 01802-1653.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4