BSC'68 laat bij de Jagers in Wassenaar één punt liggen Twee jaar ITC-terrein... Veilig de feestdagen in Toneelverenigingen opgelet: Familieberichten Vogeltentoonstelling Benthuizen Voortgang poliocampagne Kerkdiensten nieuws uit tie regio-.. Jacob Bregman Interview met Piet Koetsier, van gebr. Koetsier pagina 7 Centraal gelegen 6 december medische weekeinddiensten Boskoop Benthuizen Veiling en Beurs ook naar ITC-terrein? Handelscentrum Visitekaartje Rijnstreek Hart van Holland/? Hprpmhpr 1QQ9 Benthuizen -Voorafgaand aan de wed strijd tegen de Jagers in Wassenaar dachten de Benthuizenaren dat ze kans hadden op gelijkspel. Helaas was dat niet het geval, misschien mede omdat de spelers onvoldoende de geboden kansen benutten in de le helft. Peter Ruitenburg stond in het doel. Deze 18- jarige maakte voor het eerst de gehele competitiewedstrijd mee. Hij moest on der de lat omdat Marco Voets, de vaste keeper, in de wedstrijd tegen Zoeter- meer, verleden week geblesseerd raak te. De wedstrijd tegen de Jagers begon met een overwicht voor de groen-wit- ten. Gerrit Pos mocht al na 2 min. een vrije trap nemen die hij rakelings naast de paal schoot. In de 6e min. ontsnapte Gerard v Houwaard van de Jagers en ging op het doelpunt voorkomen door de bal corner te mikken. In de 15e min. scoorde BSC'68. Vermeulen nam een corner en Gerrit Pos kopte de bal in, maar de bal werd van de lijn getrapt, toch ging de bal over de lijn. Die treffer werd afgekeurd wegens ongeoorloofd aanvallen van de keeper. De pupillen van Rolf Jans hadden op dit moment het beste van het spel en hadden zeker een van de kansen moeten benutten. Zo kopte Jacco Pos de bal uit een corner van Arthur Snoek ver naast en in de 19e min. passte Mark Swiebel naar Andre vd Meer en uit zijn voorzet kopte Frans de Gunst in. Jan v Duyne de keeper van de Jagers tikte de bal tegen de lat. In de 22e min. zettte V.d. Meer voor en schoot Frans de Gunst in. Weer stopte v Duyne het schot, de bal kwam voor de voeten van Sander Foortse maar weer ging de bal corner. In de 24e min. ging Rico Salomens van de Jagers op Peter Ruitenburg afd, maar de jeugdige doel man redde fraai. Na een half uur spelen werd Snoek onderuit gehaald en omdat de scheidsrechter niet reageerde nam Snoek zelf verhaal, wat hem op een gele kaart kwam te staan. In de 37e min. kwam BSC'68 toch eindelijk op voor sprong. Na een corner dwarrelde de bal hoog voor het doel van de Jagers. Ver meulen kopte mis, maar de bal rolde voor de voeten van vd Meer die de bal over de doellijn tikte 0-1. Nadat Arthur Snoek nog een mooi schot gestopt zag, kwam de gelijkmaker op het scorebord. De bal bereikte de geheel vrijstaande Gerard Houwaard, na een slimme pass van Rico Salomons en met een dave rende knal scoorde routinier Hou waard 1-1In de 5e min. van de 2e helft kreeg vd Meer gelegenheid om zijn team weer op voorsprong te brengen, maar de attente v Duyne was net iets eerder bij de bal. Al gauw bleek in de 2e helft dat BSC'68 het lachen moest ver gaan want de Jagers gingen nadrukke lijker in de aanval. In de 15e min. kreeg Leon Peltenburg een goede kans, na een slechte uittrap, maar Peter Ruiten burg verrichtte een goede safe. In de 22e min. kwam Anton Pijl in het veld voor de moegestreden De Gunst. On danks de druk van de Jagers kregen de Benthuizenaren goede kansen om te scoren. In de 28e min. kreeg Vermeulen kans na een afgeslagen aanval om te scoren. In de 33e min. mocht Sander Foortse een vrije trap nemen en op zijn bekende wijze knalde hij de bal op het doel over de muur ging de bal corner. Peter v Wijk kwam nog in 't veld voor Jacco Pos, maar in de stand kwam geen verandering meer, mede dankzij Ger ard Houwaard, die in de laatste minuut, twee meter voor het doel staande, de bal voorlangs joeg. Zaterdag 5 december is BSC'68 vrij. In de Gezondheidswijzer van Kruis werk Midden-Holland wordt één keer per maand een gezondheidsthema ex tra onder de aandacht gebracht. In de cember gaat het om het thema "Veilig heid I.s.m. de Stichting Consument en Veiligheid biedt de Gezondheidswijzer tips en informatie om ongelukken te voorkomen en de gevolgen van onge lukken zoveel mogelijk te beperken. Speciaal de traditionele decemberge- varen krijgen de aandacht. In decem ber gebeuren elk jaar veel kleine en grote ongelukken. Bijvoorbeeld met kaarsen, vuurwerk, fonduen, frituren. Bij de Gezondheidswijzer zijn tips en informatie te verkrijgen over veilig olie bollen bakken, behandeling van brand wonden, veilig speelgoed, omgaan met vuurwerk, etc. De Gezondheidswijzer val) Kruiswerk Midden-Holland is een vrij toegankelijk centrum voor informa tie over gezondheid en gezondheids zorg, gevestigd in het kantoor van Kruiswerk Midden-Holland aan de Spoorstraat 2 te Gouda. Het centrum wordt beheerd door ter zake kundige vrijwilligers en is elke werkdag van 9.00 tot 17.00 uur geopend. Bezoekers zijn daar welkom, maar bellen kan ook. Na dere informatie over de Gezondheids wijzer, tel. 01820-29466. k redactie van Hart van Holland ontving dezer dagen het vierde numer, tweede jaargang van A.T.P. 'Bulletin Dit is een periodiek van een organisatie die het Upian'eUr '0neel Promoot' De Etters A.T.P. betekenen: Amateur Toneel Promotie- Toneelverenigingen die een uitvoering hebben kunnen dit mededelen aan het rrTu^dreS Van de werkSr°ep, p/a Trudy Stadhouders, V. M. Schwerinlaan 302741 T Waddmxveen, tel. 01828-14013. De agenda voor volgend jaar vermeldt al diverse toneeluitvoeringen in de regio Van Haastrecht, Gouda, Moordrechten Waddinxveen: 12 en 13 maart Maskerade Wat doe je hier'en op 16 en 17 april Toi Toi met "Bedkwartet". oor het maartnummer dient men kopy voor 1 februari in te zenden. Bedroefd, doch ook dankbaar dat wij zo vele jaren samen moch ten zijn, geven wij u kennis dat onverwacht door de HEERE uit ons midden is weggenomen mijn geliefde man, onze vader, grootvader, mijn broer, onze zwager en oom op de leeftijd van 73 jaar. Onze dank gaat uit naar het personeel van psychiatrisch ziekenhuis Endegeest voor de liefdevolle zorg die hij daar gedurende 11 jaar mocht ontvangen. Benthuizen: J. Bregman-Tuyl Lutjewinkel: Piet Bregman Carolien Bregman-van Doesburg Benthuizen: Coby Veenman-Bregman Frans Veenman Benthuizen: Sina Verheul-Bregman Adrie Verheul Benthuizen: Arie Bregman Erica Bregman-Dammaan Benthuizen: Tanja Olyhoek-Bregman Hein Olyhoek kleinkinderen en 0 verdere familie 27 november 1992 Prins Bernhardstraat 40 2731 BG Benthuizen. De begrafenis heeft op woensdag 2 december plaatsgehad te Benthuizen Een serie artikelen over het functioneren van het Internationaal Trade Centre a ijneveld-Boskoop Conclusie: "ITC-terrein: een centraal punt voor Boskoopse produkten ^stlaiïng geven eilinge" mo«eliIkerwiJS de beurs> zouden het terrein meer Projecton twikkelaar APRON en de betrokken gemeenten, Boskoop en Riine- veld zouden de aankleding moeten verbeteren ^Gebroeders Koetsier B. V. is een bë^ drijf dat in 1908 opgericht werd door twee broers, namelijk een P. en een I M. Koetsier. Hun zoons, neven, volg- I den hun vaders op, waarna de derde 1 generatie, in beeld komt. De huidige firmanten M. en P. Koetsier zijn dus achterneven en compagnons van el- I kaar. I Op het Reijerskoop vond tot medio 1991 de bedrijfsvoering van zowel I de kwekerij als het afhaalcentrum I plaats. I De beide 'potenvan Gebr. Koetsier I B V. vormen samen één bedrijf met afzonderlijke taken van beide fir- manten. I M. Koetsier is de kweker en P. Koet- 1 sier de handelaar. Op het afhaalcen- trum op het ITC-terrein, zwaait de heer P. Koetsier de scepter. I Echter hier ten kantore vindt wet de I totale administratie plaats. Inclusief 1 de kwekerij telt Koetsier 18 mede bewerkers. Rijneveld- Boskoop - Geen dag spijt heeft Piet Koetsier(37) ervan gehad dat zijn handelsbedrijf "Gebr. Koetsier" (als eerste) naar het nieuwe ITC-terrein verhuisde. Greenlink B.V., eigendom van de heer Rosbergen, verhuisde tege lijkertijd. Beide bedrijven werden vorig jaar 21 augustus gezamenlijk geopend. Dat Edo Plant eerder opende had te maken met een snellere verwezenlij king van de bouw.... Greenlink B.V. en Gebr. Koetsier koch ten beide 8000 m2 grond: bijna een hectare. Om te voorkomen dat hun 'af haalcentrum voor de tuincentra de zelfde boomsoorten zouden verkopen, werd in een overeenkomst bepaald wie 'welke' verkopen ging. "De eerste paal voor ons afhaalcen trum werd op 10 oktober 1990 gesla gen. Dat was tevens de start van het ITC-terrein". Waarom verhuisde u naar het ITC-ter rein? "We moesten een andere lokatie voor ons afhaalcentrum zoeken. Ons bedrijf bestaat uit een kwekerij en een groot- handel-afhaalcentrum voor tuincentra. Voor de afnemers was het Reijerskoop moeilijk bereikbaar en we groeiden uit ons jasje. Het ITC-terrein, waar toen juist een promotie-campagne op touw gezet was, en aangelegd zou worden op grondgebied van Hazerswoude, leek ons een ideaal terrein. En dat is het ook om meerdere redenen gebleken. Im mers het ligt bijzonder centraal. De ge dachte bij dit terrein, dat in samenwer king tussen de gemeenten Boskoop en Hazerswoude opgezet werd, is er één van een centraal gelegen handelscen trum. Met een uitstekende logistiek, dus makkelijk bereikbaar en in de na bije toekomst Rijksweg 11 er vlak langs. Heel wat anders dan het Reijerskoop waar het moeilijk manoevreren was voor leveranciers en afhalers van de bomen". Benthuizen Herv. kerk 10.00 uur 9.30 H.A. ds. J. Boer 18.00 uur dankz.H.A. ds. J. Boer SOW De Hoeksteen 10.00 uur ds. R. Klijnsma Zoetermeer Geref.Gem. .9.30 uur leesdienst en 19.00 uur de heer M. Karens Hazerswoude Geref.kerk 10.00 uur ds. K.K. Kui per Noordwijk 17.00 uur ds. G. Snel Rijnsburg R.K. H.H.Engelbew. 5 dec. 19.00 uur H. Mis 6 dec. 10.00 uur H.Mis en 11.30 uur Woorddienst Rijndijk Geref.kerk Hazerswoude-Rijndijk 10.00uurds. W.A. vanderLugt 19.00 uur SOW jeugddienst Herv.kerk ds. W.A. van der Lugt 5 en 6 december c^okter P.P.M.T. Hermans Zuidwijk 2Boskoop tel. 01727- 12038. "Het zou mooi zijn als ook de veiling, (nu nog aan de Middelburgseweg red), hierheen kwam. Hoewel het Beursbe- stuur afgeblazen heeft, worden er nog bemiddelingspogingen gedaan door de twee burgemeesters om de Beurs als nog te laten verplaatsen....Een Beurs hal trekt maar één of tweemaal per week handel', terwijl de Boskoopse veiling dagelijks leven in de brouwerij geeft. Veel beter zou het zijn als eerst de Boskoopse veiling naar het ITC-ter- rein komt. (Een veiling met 250 leden red.) Ik ben er ook lid van. Boskoop heeft één grote 'ho-houder', namelijk de hefbrug, welke het dorp in twee mootjes hakt. Wat is er daarom beter dan een centraal terrein waar iedereen kan leveren en afnemen. Zo n veiling, met prima infrastructuur, zou als Cash- en Carry-handelscentrum, een prima aanvulling zijn. De firma Draijer uit Heemstede heeft een goede zet gedaan door bij het Stibos ruimte te huren in de hal. Nu hoeft dit bedrijf niet meer over al door Boskoop heen om bomen en planten af te halen. Ze worden naar het Stibosterrein gebracht. Het Stibosplein waar Boskoopse kwekers hun produk ten kunnen brengen en vervoerbedrij ven en klanten deze af kunnen halen, moet goed gaan functioneren. Ons be drijf en Greenlink, zijn voorbeelden hoe je met het Cash- en Carry-systeem een goede afzet kunt hebben en direct kunt reageren op vragen van de kleinhandel. Men ziet ook direct welke planten mooi zijn. Dit ITC-terrein leent zich uitste kend voor de Cash-en Carry- groothan del. Er zouden meer dergelijke bedrij ven bij kunnen, ter aanvulling van ons assortiment". "Het ITC-terrein is vooral ook opgezet om internationaal handel te bedrijven. De realiteit is dat veel Boskopers zelf handelen. Zelf naar het buitenland gaan om overzee hun produkten aan te bie den aan tuincentra. Prima misschien, maar zou het ook niet op een andere manier kunnen? Als het ITC-terrein nu alleen nog maar aantrekkelijk blijkt voor de binnenlandse handel, met als vestigingsvoorwaarde dat het 'groene' bedrijven moeten zijn, verwant aan de sierteeltsector, dan moet daar op inge speeld worden. Alles wat door tuincen tra verkocht wordt, van sierbestrating, tuinafscheidingen, machinerieën om gras te maaien, tuinmeubels en derge lijke, zou voor groothandelsbedrijven die dergelijke produkten of artikelen leveren een overweging kunnen zijn naar dit prachtige complex te komen. We mogen nog niet mopperen: zo'n tiental bedrijven is inmiddels in twee jaar tijd, al naar het ITC-terrein geko men. Op de één of andere manier ver want met de sierteelt. Zoals een bedrijf dat koeltechniek verkoopt, koelcellen verhuurt, een grondoverslagbedrijf en een transportbedrijf. Van het totaal zijn er slechts zo'n vier echt doelbewust met de produkten van de boomkweke rij bezig. Marchant is bijvoorbeeld als fouragebedrijf een grensgeval. Jammer dat de sector voor wie het terrein expli ciet bedoeld is, zoveel aarzeling. Soms heeft het te maken met investeringen die een jaar of wat geleden gedaan zijn in een bedrijf op de bestaande lokatie. Logisch dat men dan niet zo snel ver huist. Eigen grond is het goedkoopste, maar... grond op dit terrein is zeker niet duur en zeker als je het vergelijkt met teeltgrond. Wij als bedrijf zijn laaiend enthousiast en hopen dat meerderen de stap naar dit ITC-terrein zullen wa gen. Op dit moment ziet het er bij de bedrijven prima uit. Echter wat de toe voer en afvoerwegen en de beplanting betreft: daar kan heel wat aan verbe terd worden". Koetsier wijst op een paar verdorde bo men, die op een verkeerd tijdstip geplant zijn en er troosteloos bijstaan. Hij stelt dat de bedrijven niet voorde aankleding van het terrein moeten zorgen, maar de respectievelijke gemeenten of de pro jectontwikkelaar. "Dit terrein moet kwa aankleding een visitekaartje zijn voor het boomkweke- rijgebied van Boskoop en Rijneveld. Nu is het, ook met de modderige wegen na hevige regenval en slechte afvoer van het hemelwater, nog verre van vol maakt". De heer Koetsier in gesprek met een klant De openingstijden zijn. donderdag 10 december van 20.00 tot 22 00 uur-vriidae 11 december van 14:00 tot 22.00 uur; zaterdag 12 december van lOOOtot Too uur Prijsuitreiking aan de leden is zaterdag 15 00 uur Tekeningen Tijdens de tentoonstelling zijn er tekeningen te bewonderen van de kinderen van de schooL die hun eigen idee over vogels op papier weergeven Na beoordeling door een deskundige jury, zullen de prijzen op zaterdag om 11 00 uur aan de kinderen worden uitgereikt. ^<"eraag om i i.uu Het aantal poliopatiënten in Neder land, is inmiddels gestegen tot 47. Op 26 november, is polio geconstateerd bij een 56-jarige patiënt. Alle patiënten zijn om principiële redenen niet ingeënt. In de Rijnstreek zijn geen patiënten. De huidige epidemie beperkt zich tot nu toe tot de groepen mensen die op principiële redenen niet zijn ingeënt. Er is op dit moment geen aanwijzing dat polio zich voordoet buiten deze groe pen. ook bij eerdere epidemieën in ons land heeft niemand buiten deze groe pen polio gekregen sinds het rijksvacci natieprogramma is ingevoerd. Het virus is ruim verspreid binnen de groepen die om principiële redenen inenting afwijzen. Daarom intensiveert de GGD het inentingsbeleid voor men sen in deze groepen, mensen die zich om principiële redenen nooit hebben laten inenten, kunnen dit alsnog doen bij de GGD. Dit geldt ook voor de men sen in deze groepen die ouder zijn dan 40 jaar. De GGD houdt inloopspreekuren op de volgende dagen: woensdag 2 december van 17.00 tot 18.00 uur; woensdag 9 december van 13.00 tot 14.00 uur maandag 14 december van 17.00 tot 18.00 uur; maandag 4 januari van 17.00 tot 18.00 uur; woensdag 13 januari van 14.00 tot 15.00 uur; maandag 18 januari van 17.00 tot 18.00 uur. Deze spreekuren zijn ook bedoeld voor mensen die bij een eerdere inenting een briefje hebben gekregen om nog eens terug te komen voor een volgende inen ting. De spreekuren worden gehouden in gebouw Rijnstaete, Prins Bernhard- laan 10 in Alphen a.d. Rijn. Voor vragen kan men tijdens kantoor uren telefonisch contact opnemen met de GGD Rijnstreek: tel. 017270-90250.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7