Sport in de re: FORTE BRUIS ff/Ju w i Rentokil heren blokkerend op dreef! Vijfde nationale tafeltennisevenement Tabé-jeagd Aeolus presteert opnieuw goed Jeu de boulesvereniging Waddinx veen krijgt nieuwe lichtinstallatie BROUWER DE KONING Koppel- Klaverjassen Voetbal Moerkapelle Hengelsport M •_p UITVAARTVERZORGING Grote kollektie kamerplanten DAG RA VIP VITAMII\IEI\I MINERALEN Hart van Holland/2 december 1992 pagina 9 Heren 2 versterkt koppositie dames strijdend tenonderü Streekderby Wie doet er mee? uitreiking prijzen dubbele winst: Moerkapelle 1- Zwammerdam 2:4-1 Concurrent 7e najaarswedstrijd in de Rotte CITRUSSMAAK K Zevenhuizen - In de streekderby tegen het Goudse Metal Bouwkonsort/Radi- us van afgelopen zaterdag kende Ren tokil geen enkel pardon en wist binnen 48 minuten de winst met 3-0 binnen te halen. Rentokil miste bij de selectie nog steeds Marijn v Schaaijk en moest za terdag ook Cees v Opijnen missen, die vrijdag een lichte enkelblessure opliep tijdens de training. Het basis-zestal Ar nold v Ree, Brecht Rodenburg, Ronald Kooijman, Rini Boutens, Edgar Tinkhof en Hans Foekens begonnen sterk, door een zeer moeilijke service op Radius los te laten, haalde Rentokil mogelijk aanvalsgevaar weg en kon de Zevenhui- zense blokkering de aanvallen gemak kelijk keren. In de le set nam Radius nog een 5-7 voorsprong. Coach Vd Burgt bracht bij deze stand Pieter No bel in voor Ronald Kooijman, om een langere blokkering te hebben. Dit resul teerde in punten, mede door het serve ren van Rini Boutens. Bij 10-7 werd de service door Radius teruggehaald en kwam Kooijman voor het stoppen weer in de ploeg. Door het sterke blok was het gebeurd met de weerstand van Ra dius en werd de eerste set met 15-8 gewonnen. Ook de 2e set werd door een aanvallend sterk Rentokil gewonnen met 15-7. De 3e en tevens laatste set was voor Rento kil een walk-over. Zonder enige echte tegenstand, vooral de pass bij de Goud se heren liet het afweten, wist Rentokil met een sterk blokkeerde Brecht Ro denburg in 8 minuten tijd deze set met 15-1 te winnen. Door deze overwinning wist Rentokil-ZVH zich duidelijk ge plaatst voor de kruisfinale op zaterdag 19 december. Voor Rentokil betekent dit dat zij om 16.00 uur in het Deltalloyd Sportcentrum spelen tegen de nummer twee van de andere poule. De andere kruisfinale zal gespeeld worden in de TDK-hal te Breda aanvang 21.00 uur. De laatste poule wedstrijd voor Rentokil is op dinsdag 1 december in Zwolle tegen het team van Kuipers/Zwolle. Zaterdag speelde Rentokil 2 in eigen huis het topduel in de le divisie tegen de nummer 2: VTC Woerden. Het team met gelegenheidscoach Rob v Leen startte goed en wist de le set met 15-8 te winnen. In de 2e set hielden de ploe gen elkaar goed in evenwicht en kon Woerden op het eind de set met 14-16 binnenhalen. Maar Rentokil liet in de volgende 2 sets zien wat ze in huis heb ben en met 15-4 en 15-6 als setstanden werd de wedstrijd gewonnen; ze staan nu met 4 punten los alleen aan kop. Voor Rentokil-ZVH 2 heren staat zater dag 5 december om 14.30 uur de NSW- bekerwedstrijd tegen Madjoe in Enk huizen op de rol. Afgelopen zaterdag kreeg Rentokil-ZVH dames het team van WC 2 uit Vught op bezoek. Deze ploeg staat op de derde plaats en heeft een krachtige aanval in huis. De ploeg van het trainersduo Van Ype- ren/Van Diermen is momenteel in een dal. Toch wist de Zevenhuizense ploeg zaterdag een goed indruk achter te la ten. De eerste set werd met 9-15 door de gasten gewonnen. Maar in de resteren de sets werden de verschillen mini maal. In de tweede set wist Rentokil tot de tien een lichte voorsprong te hou den, maar het aanvalsgeweld van de WC dames wist dit om te zetten naar een voorsprong. Pas bij 16-17 gaf Rento kil zich gewonnen. In de derde set ver liep het net zo, Rentokil kon op het eind een 12-14 achterstand nog gelijktrek ken, maar had niet de kracht om door te stoten en met 14-16 won WC deze set en zo met 3-0 de wedstrijd. Voor de Zevenhuizense dames staat zaterdag de belangrijke streekderby op het programma om 14.00 uur komt dan DOS uit Schoonhoven op bezoek. DOS staat boven Rentokil met slechts drie punten meer, zodat bij volle winst Rentokil op gelijke hoogte kan komen. De wedstrijd wordt in de Swanlahal om 14.00 uur gespeeld. Regio - In de komende Kerstvakantie wordt door de Nederlandse Tafelten- nisbond, uitgeverij Malmberg (Okki en Taptoe) en niet te vergeten ca. 300 ver enigingen in Nederland voor de 5e maal het nationale tafeltennistoernooi ge houden. Voor de organisatie in Bent huizen is tafeltennisvereniging Tabé verantwoordelijk. Deelname aan het evenement is voor de leerlingen van de groepen 5 t/m 8 van de basisscholen ge heel 'gratis'. Doel van het evenement is, dat kinderen op een leuke manier ken nismaken met de tafeltennissport. Het le lustrumfeest van het Taptoe-tafel- tennisevenement zal Tabé niet zomaar voorbij laten gaan. Omdat de vereni ging zelf voor de 5e keer aan dit evene ment meedoet, krijgen alle deelnemers naast de speciale oorkonde een leuke verrassing aangeboden. De tafelten- nismanifestatie wordt op 29 december van 10.00-14.00 uur ge-houden in sport hal "De Hil". Voor meer info: mevr. A. van Dorp, tel. 079 -313 285. Waddinxveen - Het afgelopen weekein de werden er door 6 van de 10 teams van badmintonclub WBC Regio Effekt/ Aeolus opnieuw goede prestaties gele verd. Alleen het 5e en 7e team van de Waddinxveense vereniging bleven aan de negatieve kant van de score, terwijl het 3e en 8e team de punten deelden. Het le team ontving zondag in sport zaal De Duikelaar het le team van BC Pijnacker voor de 2e returnwedstrijd in de 4e klasse van de Bondscompetitie. In de uitwedstrijd had men destijds een ruime 7-1 overwinning behaald. Dit maal boekte het team van Aeolus een maximale overwinning van 84). A.s. zondag speelt men om 13.00 uur in Rot terdam tegen BC Ommoord. Een team dat het beduidend minder voor de wind gaat is het 5e team van Aeolus. Het seizoen ging men van start met Aitze Bouma, Theo v Grieken, Ri- cardo Lamberts, Jacqueline v Grieken en Jolanda Swart. Inmiddels heeft men echter Aitze Bouma af moeten staan aan het 3e team en kampt Jacqueline v Grieken met een vervelende rugblessu re. Haar plaats wordt thans ingenomen voor Caroline Slootjes. Ondanks deze tegenslagen lijkt het team langzaam uit het dal te kruipen. Kwam men er in de thuiswedstrijd tegen het 10e team van BC Delft niet echt aan te pas, ditmaal moest het Delftse team wel degelijk re kening houden met het Waddinxveen se team. Desondanks kon men niet voorkomen dat het team van Delft met een 5-3 overwinning wederom met de eer ging strijken. De uitslagen van de andere team luiden als volgt: Nivo 5-Aeolus 2:0-8; Aeolus 3- Florida 4: 4-4; Aeolus 4- Lobby 2: 5-3; Mijdrecht 6- Aeolus 6: 1-7; Zigo 7 -Aeo lus 7: 8-0; Aeolus 8 -Nieuwkop 6: 4-4; Voorburg 13 - Aeolus 9: 1-7; Voorburg 15-Aeolus 10: 0-8. Naast de Bonds en de districtscompeti- te wordt er dit jaar voor het eerst een Starterscompetitie georganiseerd door de NBB. In deze competitie ko men beginnende senior competitie- spe(e)l(st)ers uit. Ook Aeolus is in deze competitie met een team vertegen woordigd. Na een aarzelende start be gint het team van Aeolus, bestaande uit Marja en Rob Hoek en Jannie en Paul Verschoor, op toeren te komen. In de eerste 2 wedstrijden leed men nog nip te nederlagen (2-6 en 3-5), doch in de thuiswedstrijd afgelopen zondag tegen het startersteam van BC Nieuwkoop kwam de ommekeer. Met 5-3 werd het Nieuwkoopse team aan de zegekar ge bonden. Waddinxveen - Op de najaarsvergade- van de Jeu de Boulesvereniging ^addinxveen, werd duidelijk dat door gestadige groei van de vereniging en een zorgvuldig financieel beleid, er een evenwichtige begroting is samenge teld. Hierin is zelfs voldoende ruimte voor de benodigde afschrijvingen en eserveringen voor de toekomst. Ge ien de gunstige vooruitzichten stelde net bestuur voor om voor 1993 af te 'en van de gebruikelijke indexering f" contributie. Wel is men genood- aakt de contributie te verhogen in ver end met het besluit van de NJBB om der lid een bondsblad te sturen. Deze erhogmg bedraagt 5,-. Hiervoor ont ogen de leden 10 keer per jaar een s deeitelijk full color magazine. Jeu de 'dies of Petanque is in Waddinxveen al lang geen zomersport meer. Gezien de grote deelname aan herfst en winter competitie en de druk bezochte speel avonden is het noodzakelijk de verlich tingsinstallatie, die nog bestond uit een paar verlengde lantaarnpalen te ver nieuwen. Samen met het GEB is hier voor een plan ontwikkeld waarbij uit drukkelijk aandacht is besteed aan een zo laag mogelijk energieverbruik. Tijdens de algemene ledenvergadering werden de prijzen van de najaarscom petitie voor triplettes uitgereikt en te vens het puntenklassement van 1992 bekendgemaakt. De najaarscompetitie voor vaste triplettes werd gewonnen door Betsy Lanting/Jan Kooistra en sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Benthuizen - Zaterdag 28 nov. werd de laatste wedstrijd van de najaarscompe titie gespeeld door de junioren van Tabé. Team 1 ontving thuis Avanti 2 uit Hazerswoude. Avanti had nog een klei ne kans om het Tabé-team van hun 3e plaats te beroven, maar moest dan wel met 2-8 winnen. Na 4 gespeelde partij en, 3-1 voor Tabé, was de spanning er af. Tabé bleef 3e en de resterende par tijen werden op een ontspannen en sportieve manier afgewerkt. Eindstan den 5-5. Punten werden gemaakt door Arjen vd Wel2x, Dennis Straathof en Andy van Dorp lx en door laatstge noemden het dubbel. Team 3, dat ook thuis speelde, ging kansloos tenonder (0-10) tegen het zeer sterke uit Delft afkomstige DHC 7. Team 2 vertrok voor hun laatste wed strijd laat in de middag naar Katwijk ad Rijn. Hun tegenstander was Rijnsoever 7. Na 8 gespeelde partijen hielden de teams elkaar nog steeds in evenwicht. (4-4) en daar kwam na de laatste 2 par tijen geen verandering in. Eindstand 5- 5. Chris v Dorp scoorde 3x, Martijn Smit lx en het door beiden gespeelde dub bel. Tearn 4 trok ins Gravenzande flink van leer tegen Palland/Net 5. De Tabé-da- mes gaven hun tegenstanders geen en kele kans en behaalden daardoor met maar liefst 0-10 de overwinning. Een prachtige zege, maar of het genoeg is om hun 2e plaats, die ze onlangs kwijt raakten aan Taverzo uit Zoetermeer, weer op te eisen, is nog de vraag. Diana Fase, Maaike en Femke Huiberts, scoor den ieder 3x en wisten het dubbel op hun naam te brengen. Team 5 verloor in Roelofarendsveen met 8-2 van Treffers 7. Adrie Roos en Sabine Tuijl scoorden de enige punten. Piet vd Made. 2e werden Christha Gian- caspero en Joop en Willem Dries. De 3e plaats was voor Neel en Pieter v Oosten met Dino Giancaspero. In het zgn. 'koekjestoernooi, waar op individuele basis werd gespeeld, won Adriaan War- melink, 2e werd Anneke vd Akker en 3e Jasper van Winkel. Het puntenklasse ment werd glansrijk gewonnen door Piet vd Made met 104 pnt. Goede 2e werd Dino Giancaspero met 84 pnt. Lange tijd had hij de ranglijst aange voerd, maar werd door Piet vd Made overtroefd door zijn uitstekende pres taties tijdens het weekend om de club kampioenschappen op onderdelen en de winst inde Najaarscompetitie. De 3e plaats was voor Betsy Lanting met 70 pnt. De rest van de top 10 luidt: 4. Jan Kooistra; 5. Pieter v Oosten; 6. Willem Hendriks; 7. Kees de Lange/Toos Tab ben; 9. Norbert Schifferling; 10. Jack v Leeuwen. Zevenhuizen - Op zaterdag 28 novem ber werd er in Hotel Vos het 'koppel- klaverjastoernooi' gehouden. De dag kan als 'bijzonder geslaagd' bestem peld worden, omdat er een overweldi gende publieke belangstelling was. Maar liefst 112 deelnemers telde het toernooiwat gespeeld werd over 5 ron den. De uitslag is als volgt: 1. J. Lunen- berg - P. Rijkaart 9166 pnt; 2. mevrouw R. de Wit - G. Leenvaart 8921 pnt; 3. G. Groesbeek-A. Vis 8571 pnt; 4. P. Kolen - H. de Lange 8503; 5. J. van Tol - E. Huttinga 8445 pnt. Het bestuur van de klaverjasvereniging Hotel Vos is iedereen dankbaar die het toernooi hielp doen slagen. Kerststerren en cyclamen. BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen -10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten. Fruitbomen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor 10,- Droog haardhout (eiken en hardhout). kwekerij Bii GEEN KOOPAVOND NL 's VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 Moerkapelle - Afgelopen zaterdag speelde Moerkapelle 1 zaterdag z'n eer ste returnwedstrijd thuis tegen Zwam merdam 2. De voetballers wisten zich nog de lastige uitwedstrijd te herinne ren die moeizaam met 1-3 gewonnen werd. Gestart werd met Falco Vaatstra en Auke Hof in de wissel. De eerste minuten na de aftrap zat Moerkapelle er bovenop en had Zwammerdam goed onder druk. Dit resulteerde weer tot een vroege goal. In de 7e min. kwam er een vrije trap van Moerkapelle vanaf de zijkant hoofd in de doelmond gebracht. De bal, door een verdediger van Zwam merdam met het hoofd geschampt, kwam bij aanvoerder Roel Kamp te recht en deze scoorde met een 'kopbal' in de verre hoek, buiten bereik van de Zwammerdamse doelman: 1-0! Na de vroege goal bleef Moerkapelle een sterk veld-overwicht houden. Zwam merdam kwam er wel enkele malen goed uit, maar kwam op hun weg naar het doel van Moerkapelle of de Moerka- pelse verdediger of de Moerkapelse keeper Ad vd Kraan op hun weg tegen. In de 25e min. kreeg Zwammerdam een vrije trap toegekend - net buiten het strafschopgebied van de discutabele leidende scheidsrechter. Deze werd echter katachtig verwerkt door de Moerkapelse doelman. Enkele minuten daarvoor moest de doelman van Moer kapelle ook ingrijpen om de gelijkma ker te voorkomen. In de 30e min. kreeg Moerkapelle een vrije trap toegekend, net buiten strafschopgebied, na een harde overtreding op Michel Roest die hierdoor niet verder kon spelen en werd gewisseld. Voor hem kwam Auke Hof in de plaats. De vrije trap werd genomen door de (laatste weken) sterk spelende Paul Bouman, ging rakelings langs de bovenhoek., Nog geen vijf mi nuten later in de 35 e min.,,m kwam er een uitval van Moerkapelle via de snelle Moerkapelle spits, Edwin Zuierveld, die met nog een verdediger in z'n kiel zog op het doel afging. Door een misverstand tussen de doel man van Zwammerdam en verdediger, wilde de verdediger de bal met een sli ding terugspelen, maar schoot gelukkig voor Moerkapelle, onder z'n eigen doel man door een bracht de stand op 2-0 voor Moerkapelle. Tot de rust ging het spel over en weer en bleef de stand 2-0. Direct na de rust begon Zwammerdam met een sterk offensief, waardoor Moerkapelle met de rug tegen de muur kwam. Dit resulteerde tot een tegen- goal van Zwammerdam. De bal werd hoog in het spel in de doelmond ge bracht, wat laatste man Leo Moerman een kopduel aanging, maar deze bal net niet kon aanraken. De Zwammerdamse spits kreeg de bal verkeerd op z'n hoofd en de bal ver dween over de Moerkapelse doelman (die een paar stappen voor zijn doel stond en op het verkeerde been) in het doel 2-1Door het te gehaaste voetbal len van de tegenstander kreeg Moerka pelle weer grip op de wedstrijd. Het doorzettingskarakter en de teamspirit van Moerkapelle overwon In de 68 min. wissel van Jan v Hoven voor Falco Vaat stra. In de 72e min. kreeg Moerk. weer een kans, na een goede en snelle combi natie op het middenveld werd de Moer kapelse spits Edwin Zuierveld gelan ceerd. Deze had een halfveld voor zich en ging alleen op de keeper af, ging het strafschopgebied binnen, omspeelde de keeper, maar werd echter door de keeper gevloerd. Dit resulteerde in een penalty en een gele kaart voor de doel man van Zwammerdam. Achter de bal nam Paul Bouman plaats die de bal strak en zuiver in het doel liet belanden: 3-1. Dit was de genadeslag voor Zwam merdam en Moerkapelle was terug in het spel. Nog geen vijf min. later ging Zuierveld er weer als een haas vandoor op de rechterflank. Deze behield goed het overzicht en legde de bal breed voor het doel op de meegelopen Hans Hertog die toen alleen voor de keeper stond en koelbloedig het net voor de vierde keer liet bollen: 4-1Met nog een minuut of tien kon er niets meer mis gaan. Ondanks het slechte weer van de afge lopen week, werd er toch gespeeld, ook de concurrent van Moerkapelle "Spor tief". Deze speelde de uitwedstrijd te gen Aarlanderveen, wat een stugge te genstander is- met geluk 2-2 gelijk, na met 2-0 achter te hebben gestaan. Hier door is Moerkapelle door zelf te win nen, weer 1 punt uitgelopen en staat nu 2 punten los met één wedstrijd minder. 5 december is nog niet bekend waar gespeeld wordt, maar 12 december wordt de strijd gevoerd tegen Sportief. Uitslag: D. Bazen 4770 gr; 2. A. van Erk 4570 gr. 3. A.J. Stubbe 3550 gr.; 4. J Wiersma 3180 gr; 5. C. Klomp 2770 gr; 6. M. Huisman 2400 gr. Totaalstand na zeven wedstrijden: 1C. Klomp 82 pnt; 2. D. Bazen 66 pnt; 3. E. Breedijk 65 pnt; 4. E. den Toom 64 pnt; 5. A. v. Erk 60 pnt; 6. A. Uittenbroek 56 pnt; 7. J. Wiersma 55 pnt. ÏT BrUiS iS eoen multivitamine in een eigentijdse bruisvorm. Het product is samenqe steld uit 12 vitaminen en 8 mineralen in een evenwichtige optimale samenstellinq volqens de ^dviezern/an de voedingsraad. Deze bruisende vitamine bevat de noodzakelijke vitaminen en mineralen als aanvulling op de dagelijkse behoefte indien de voeding te wei nig vitaminen bevat of wanneer gedurende tijden van verhoogde lichamelij ke danwel geestelijke in spanningen of herstelpe riode er een tekort is. Dagravit Forte Bruis is verpakt in een handige sachetvorm. Specifieke voordelen zijn de snelle oplosbaarheid van het product omdat Dagravit Forte Bruis uit granulaat bestaat en niet gecompri meerd is in een tablet, mede daardoor kan er 50% minder natrium in zitten dan in een bruista blet. Doot dit lage natri- umgehalte heeft Dagravit Forte Bruis een uitsteken de smaak. Iedere individu ele dosering is apart ver pakt hetgeen uitsterst hy giënisch is en bovendien het voordeel heeft dat er geen tussentijds verlies aan kwaliteit op kan tre den omdat er geen lucht bij kan komen.De sachets zijn bovendien gemakke lijk mee te nemen. Dagravit Forte Bruis heeft een frisse citrussmaak, is natriumarm en uiteraard suikervrij. Dabravit Forte Bruis is verkrijgbaar bij apotheker en drogist. KOSMETIKA mi j O DROGISTERIJ/PARFUMERIE GEUREN Dagra Pharma M h- o u. ZUIDPLASLAAN 192 WADDINXVEEN SCHRIJFWAREN

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9