Hart - van - Holland - allerlei Schrijfaktie aan Europese leiders t.b.v. Bosnië-Herzegowina Politieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Unieke Molenviergang Zevenhuizen moet blijven bestaan Grondverkoop voor 8 vrije sectorwoningen Discussie-avond Subsidieverordening Welzijn Clubtentoonstelling Gemeenteraadsvergadering r J Hart van Holland/9 december 1992 pagina 13 Aanrijdingen Inbraken Wie wordt er lid-begunstiger van de vereniging Molenvrienden Waardevol monument Wie wordt begunstiger van de verenigingMolenvrienden Verenigingsleden Enkele auto-inbraken opgelost Ingezonden Bent U ook begaan met het lijden in Bosnië-Herzegowina, ergert U zich ook aan het weinig kracht dadige optreden van onze Europese leiders en bent U ook van mening dat beschermde burgerzones nodig zijn In dat geval nodig ik U uit om mee te doen aan een schrijfaktie. Dat is naast humanitaire hulp wellicht een andere mogelijkheid om als eenvoudig burger iets te doen aan de ellende in dat land. Uit een artikel in het dagblad Trouw van 26/11 j.l. blijkt, dat van de grote Europe se landen m.n. Engeland en Frankrijk nog steeds weinig voelen voor het in stellen van beschermde burgerzones in Bosnië. Ook andere stappen om het geweld van de Serviërs tegen m.n. Mos lim burgers te stoppen, wijzen zij af of leggen ze niet krachtdadig ten uitvoer. Als voorbeelden noem ik U het tot voor kort slecht gekontroleerde V.N. han delsembargo en het V.N. vliegverbod boven Bosnië, waaraan o.a. deze lan den bij overtreding geen sankties wens ten te verbinden. De resultaten van dit zwakke beleid zijn er naar. Als er niet snel iets gebeurt, zullen naar schatting 100.000 m.n. Moslim-burgers de komende winter omkomen. Vandaar mijn initiatief om de leiders van deze landen aan te schrijven, waar bij ik U van harte uitnodig hetzelfde te doen. U kunt in Uw brieven Uw diepe bezorgd heid kenbaar maken over de situatie in Bosnië en verder verzoeken om mede werking aan het instellen van be schermde burgerzones. De adressen waaraan de bij voorkeur in het Engels gestelde brieven kunnen worden ge richt, heb ik hieronder vermeld. Het beste kunt U ook een kopie sturen aan de desb. ambassade. Heeft U moeite met het opstellen van een Engelse brief of ontbreekt het U aan de tijd hiervoor, dan ben ik gaarne bereid U de tekst van de door mij verstuurde brieven te ver strekken. U kunt hiervoor terecht op De Fazant 7 in Zevenhuizen. De portokosten voor brieven van 0-20gr naar Engeland en Frankrijk bedragen net als in Nederland f0,80. Marnix Colijn adressen: The Right Honourable John Major, Prime Minister 10 Downingstreet London SW1 2AA Verenigd Koninkrijk (U.K.) The Ambassador of the U.K. His Excellency Sir Michael Jenkins Lange Voorhout 10 2514 ED Den Haag Le President de la Republique Monsieur F. Mitterand Palais de l'Elysées 55-57 Rue du Faubourg Saint Honoré 75008 Parijs Frankrijk l'Ambassadeur de la France Monsieur Jean-René Barnard Smitsplein 1 2514 BT Den Haag Op de Zuidplasweg te Zevenhuizen na bij de verkeerslichten had de bestuur der van een personenauto niet in de gaten dat er een rij wachtenden voor het rode licht stond. Hij remde te laat en lkwam tegen de achterzijde van een andere auto tot stilstand. Op het Zuideinde in Zevenhuizen kwam een motorfiets vanuit een uitrit de weg oprijden en raakte daarbij een perso nenauto. Op de Wollefoppenweg te Zevenhuizen keerde een auto op de weg en werd daarbij geraakt door een andere auto. Op de Herenweg te Moerkapelle stopte een auto om voorrang te verlenen. Een achter deze auto rijdende bromfietser had dit te laat in de gaten en reed tegen de achterzijde van die auto. Bij genoemde aanrijdingen ontstond alleen materiele schade. Ingebroken werd in een bedrijf aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen. De gehele Zevenhuizen/Moerkapelle -Tot ver in de omtrek, ja zelfs tot in verre uithoe kenvan de wereld zijn de Zevenhuizen- se molens van de Molenviergang be kend. Als je in het buitenland mensen ontmoet die een bezoek aan de Floriade brachten en vertelt dat Zevenhuizen, het dorp aan de Rotte, wel vijf molens telt en vier als viergang hun functie nog kunnen uitvoeren, wordt er geknikt en gereageerd. "Ja, ja., we weten het... we hebben ze vanaf de motorway gezien". Omdat die molens en zeker de Molen viergang uniek is, moet deze blijven bestaan, maar ja, dan moet er wel meer financiële armslag komen. Wie betaalt de instandhouding van de molens van de Molenviergang?". -...Eén van de monumenten die Zeven huizen rijk is en de waarop inwoners, bijzonder trots zijn. -Molens die het beeld bepalen van de poldermaar meer van Zevenhuizen en pok echt bij het Rottemerengebied be horen. -Molens die als fraaie blikvangers door alle jaargetijden heen, gretig gefotogra feerd, gefilmd of geportretteerd wor den -Molens die een uniek monument zijn als viergang nog functionerend: ze zijn intact en kunnen water 'inlaten'. -Molens die in de zomermaanden at tractief zijn voor recreanten en om de week hun wieken laten draaien: kortom molens die moeten blijven! |Aelke waarde hechten we er aan, als inwoners, of als lezers van "Hart van Holland'' in een omvangrijker gebied, deze authentieke molens? Zouden we bereid zijn om regelmatig 'jaarlijks) een financiële bijdrage aan de instandhouding van deze molens te leveren? ••■Lid te worden van de vereniging "Mo- Jenvrienden" en als leden massaal sterk 'e staan voor de instandhouding tegen een oprukkende verstedelijking??? p amen op de bres voor de molens, het ^^merengebied en de open pol- positieve antwoorden op deze vragen ?''n 'n de eerste plaats van levensbe- ang voor het voortbestaan van de Ze- I nhuizense Molenviergang, mmers de rijksbijdrage in de exploita- e vervalt na 1992. Dat houdt in dat er en jaarlijks exploitatietekort te ver wachten is van zo'n 20.000 gulden. Het bedrag moet er kunnen komen. Dat is onze stellige overtuiging en ook die van de bestuursleden van de nieuwe vereniging "Molenvrienden" die vorig jaar in het leven is geroepen. "Als alle gezinnen van Zevenhuizen/ Moerkapelle begunstiger van de vere niging worden voor het minimale be drag van f 12,00, dan moet het lukken", denkt de heer A.H. van Gent, oud-bur gemeester van Zevenhuizen. Hij is de voorzitter van de vereniging "Molen vrienden". Een vereniging die uit solidariteit met de molens van de Molenviergang is ontstaan nadat bleek dat er geen subsi die van de rijksoverheid meer te ver wachten valt vanaf 1993. Op 17 september 1991 werd de vereni ging opgericht, die officieel de naam "Vrienden van de molens in het Rotte merengebied" draagt, maar gemakshal ve "Vereniging Molenvrienden" ge noemd wordt. Naast de heer A.H. van Gent en de heer J.G. Olde Monnikhof, resp. woonachtig te Waddinxveen en Rotterdam, hebben vanuit Zevenhuizen de navolgende in woners zitting in het bestuur: De heer A. Dekker; mevrouw A.M. Kruit; de heer A.B.P.M. Lamot; de heer Joh. Ottenvanger; de heer W. v.d. Weerdhof en te Moerkapelle de heer D.W. Otte- vanger. De heer Van Gent benadrukt dat, voor het bedrijfsleven een zakelijke (ge slaagde) actie op touw is gezet voor een jaarlijkse bijdrage. Dit artikel is be doeld voor het werven van leden-be gunstigers, omdat je als vereniging sa men sterk staat. De stichting tot instandhouding van de Molenviergang heeft een jaarlijkse be groting van ca. 110.000 gulden waar voor door provincie en rijk elk voor 50% subsidie verleend werd. Vanwege bezuinigingsmaatregelen van de rijks overheid vervalt de subsidie in 1992 waarvoor deze nu al aan het afbouwen is. Voor 1992 wordt door het rijk slechts 13.000 gulden bijgedragen. De heer Van Gent: "Er valt nu zo'n 35.000 gulden weg". Secretaris J.G.A. Olde Monnikhof, se cretaris van de vereniging "Molen vrienden", die eveneens een dergelijke functie in de stichting tot instandhou ding van de molens van de Molenvier gang heeft" en waarin de heer A.H. van Gent als waarnemer in gebleven is burgemeester Lips is bestuurslid) zegt dat het gat te dichten valt met jaarlijks 20.000 gulden. Dit vanwege de goede conditie waarin de molens verkeren. Deze zijn alle gerestaureerd en in opti male staat. Alle voorzieningen die ge troffen moesten worden, tot en met vervanging van een bakhuisje en de nieuwbouw van een schuur, zijn uitge voerd. "Als het onderhoud in de hand gehouden wordt kom je niet gauw voor extra uitgaven te staan, zoals wel het geval is bij achterstallig onderhoud", stelt hij. "Er zijn in Nederland tal van molens die in slechte staat verkeren en dat zal in Zevenhuizen, wat ons betreft, nooit zover komen, mits we het aantal begun stigers hebben dat we zoeken". De heer Van Gent zegt dat er door de vereniging gekozen is voor leden plus begunstigers. "Iemand die als begunsti ger van plan is jaarlijks 100 gulden te betalen is automatisch lid, want het lidmaatschap is 12 gulden. Als we ons lieten sponsoren dan hadden we een sponsorverplichting. Het lid of de be gunstiger krijgt in feite niets voor z'n geld, maar weet dat dankzij zijn of haar bijdrage de molens kunnen blijven be staan". (Als sympathieke geste kregen de nieu we leden wel vier prentbriefkaarten met de verschillende molens van de viergang in vier seizoenen; replica's van de grote aquarellen) De heer Olde Monnikhof: Iemand die lid wordt heeft zeggingskracht bij een algemene ledenvergadering, kan stem men bij bestuursuitbreiding en samen staat de vereniging sterk ten opzichte van maatregelen op het gebied van Ruimtelijke Ordening. Het is dan goed te weten dat de inwoners c.q. leden, achter je staan als je je als vereniging sterk maakt voor het gebied en de mo lens". Wie lid wil worden van de Vereniging Molenvrienden wil worden kan schrij ven: De Wielewaal 31 2761 XE Zeven huizen, of telefonisch contact opne men na 19.00 uur tel. 01802 -2790. Zevenhuizen-Moerkapelle - De gemeen teraad zal het collegevoorstel behan delen voor grondverkoop in Swanla aan J&W Verweij, bouw-en aanne mingsbedrijf BV te Boskoop. Er is reeds een overeenkomst gesloten waarbij besloten werd tot verkoop van een tweetal percelen grond met een totakle oppervlakte van ca. 1940 m2. Op deze percelen zullen 8 vrije sector woningen (4 blokjes van type twee on der één kap) gerealiseerd worden. Zoals eerder door de raad besloten is, zal de maximale verkoopprijs van deze woningen 300.000,vrij op naam gaan bedragen en zal de verkoop plaatsvin den aan personen die van gemeentewe ge worden voorgedragen. Men heeft reeds een behoorlijke lijst met mogelijke kandidaten kunnen sa menstellen. kluis werd meegenomen. Later bleek dat er ook een auto vanuit het bedrijf was ontvreemd. Vanuit 3 auto's die geparkeerd stonden in de omgeving van de Beatrixlaan in Moerkapelle werd geluidsapparatuur ontvreemd. Ingebroken werd in een bedrijfspand aan de Bierhoogtweg te Zevenhuizen, er werd niets ontvreemd. Drie mannen afkomstig uit Den Haag bleken in Moerkapelle auto-inbraken te hebben gepleegd in de nacht van 25 op 26 november. Onderzocht wordt of zij ook nog in aanmerking komen voor de overige aangegeven autoinbraken. Verloren: Sleutelbos aan Heineken sleutelhan ger; 2 sleutels aan een poppetje; dames horloge aan grijs bandje; rode poes; roze/wit knuffelbeest (soort konijn) Gevonden: Niets. Moerkapelle- Op donderdag 10 december a.s. organiseert de Partij van de Arbeid Zevenhuizen/ Moerkapelle in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle aanvang 20 00 uur een discussieavond met als thema: de toekomstige plannen van de rijksover heid voor bebossing van een groot gedeelte van ons gebied (Het Bentwoud) De afdeling van de PvdA heeft gemeend enkele zeer belangrijke deskundigen te moeten uitnodigen, waaronder o.a. Joop Borgman, diverse Statenleden van de Provincie Zuid-Holland van de Partij van de Arbeid, D'66 en Groen Links Boven dien zijn naast de bovengenoemde politici, de agrarische belangengroep Bent woud uitgenodigd, om deze belangrijke toekomstplannen vanuit verschillende invalshoeken te benaderen. Het ter discussie staande gebied beslaat o a de gemeenten Rijneveld, Moerkapelle/ Zevenhuizen, Waddinxveen en Zoetermeer. Rotonde open Zevenhuizen-Moerkapelle - Donderdag 10 december zal gedeputeerde de heer T.F.J. Jansen, de rotonde, in de Eerste Tochtweg/Zuidplasweg op de grens van Zevenhuizen en Nieuwerkerk offici eel openen. Vervolgens begeeft het ge zelschap, waaronder de burgemees ters van Nieuwerkerk a.d. IJssel en Ze venhuizen-Moerkapelle, zich naar de fiets/voetbrug in de Ringvaart. De opening van de Rotonde is om ca. 11.35 uur en de opening van de brug die de Groeneweg met de Ringdijk ver bindt, om ca. 11.55 uur. exploitatietekort centraal, waarbij o.a. ten behoeve van een aantal instellingen wordt uitgegaan van vaste- c.q. basis bedragen en een bedrag ten behoeve van (jeugd-) leden en loonkosten. Laatstgenoemde bedragen zijn opge nomen in een bijlage, behorend bij de subsidieverordening. De gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapelle behandelt a.s. dinsdaga vond het voorstel tot vaststelling van een Subsidieverordening Welzijn. Als gevolg van de gemeentelijke herin deling per 1 januari 1991 is er tot op heden sprake van twee niet op elkaar afgestemde subsidieverordeningen, te weten de "Algemene subsidieverorde ning sociaal-cultureel werk'; (Zeven huizen) en de Subsidieverordening so ciaal-cultureel werk en de gereglemen teerde sport' (Moerkapelle). De nieuwe subsidieverordening treedt met ingang van 1 januari in werking. Deze bestaat uit een zevental sectoren: Sector A: openbaar bibliotheekwerk; B: amateuristische kunst- en cultuurbe oefening; C: jeugd en jongerenwerk; D. peuterspeelzaalwerk; E:Sport-en spor tieve recreatie; F: overige activiteiten/ evenementen; G: diversen In de nieuwe subsidieverordening staat de subsidiëring op basis van het Ten behoeve van de in de kernen Ze venhuizen en Moerkapelle bevestigde instellingen zijn onlangs informatiea vonden gehouden. Met betrekking tot de Stichting Welzijn, willen B. en W. bezien in hoeverre voor deze stichting iets kan worden gedaan in het kader van het flankerend oude renbeleid. Ten aanzien van de Tafeltennisvereni ging Moerkapelle zijn niet direct alter natieven te noemen. Er zijn gesprekken gaande tussen beide tafeltennisvereni gingen voor een eventuele fusie. Op vrijdag 11 en zaterdag 12 december a.s. wordt in Nieuwerkerk a.d. IJssel de fqa?n tnf rlnn nt0°nS i Van "Nut en SPort" gehouden. Vrijdag open van 19.30 tot 23.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur in de plantenhal van W. Sanders le Tochtweg 76 Nieuwerkerk a.d. IJssel. Op de tentoonstelling zijn allerlei rassen sierduiven, hoenders, dwerghoenders Tevens worden vele soorten konijnen en cavia's worden dan voor het publiek te kijk gesteld. De toegang is gratis. Zevenhuizen-Moerkapelle - Dinsdag 15 december vergadert de gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle. De agenda telt 21 punten. De gemeente raad dient enkele voorbereidingsbe- sluiten te nemen om bestemmingsplan nen te wijzigen, in dit geval 'Dorp'. Door mevrouw C.M.A. Steijl is een aan vraag om bouwvergunning ingediend voor het uitbreiden van de woning Wethouder kreftlaan 57. De woning dient aangepast te worden op grond van de gehandicaptenregeling. Door Texaco Petroleum Maatschappij BV is een principe-verzoek ingediend voor het plaatsen van een 'vooraandui dingsteken' op een afstand van ca.300 meter bij het benzine-verkooppunt aan de Swanlaweg Zevenhuizen. Hiervoor dient het bestemmmingsplan "lande lijk Gebied 1990" met de bestemming 'agrarische doeleinden' te worden ge wijzigd. Door de Unie van Watertoeristen is een aanvraag om bouwvergunning inge diend voor het plaatsen van een contai ner en toiletgebouwtje aan de Twee manspolder in Zevenhuizen. Het bouw plan is in strijd met het bestemmings plan "Landelijk Gebied 1990", waar het de bestemming 'natuurgebied' heeft. De container en het toiletgebouwtje worden gebruikt door de mensen die met hun boot gebruik maken van de jachthaven, het toilet wordt tevens door de booteigenaren gebruikt voor het legen van de toiletten die zij aan boord hebben. Nodig is hierbij dat zij niet te ver moeten lopen om deze toilet ten te legen. De voorzieningen zijn dus zeer gewenst. Door Bouwbedrijf G.J. Bakker en Zn BV en door de heer C.J. Bakker zijn aanvra gen ingediend om bouwvergunning voor de bouw van woningen langs de Julianastraat te Moerkapelle. De plan nen liggen in het bestemmingsDlan 'be drijfsterrein, herziening 1990'. De noor delijke begrenzing van het bedrijfster rein wordt gevormd door een strook grond met de bestemming 'tuinen, een klein strookje openbaar groen en wa terberging. Aansluitend hieraan ligt de bestemming 'bedrijfsterrein met be bouwing Dit houdt in dat de woningen niet dichter dan 15 meter van het hart van de weg mogen worden geplaatst. Door de belanghebbenden is gevraagd of de afstand tot het hart van de weg verkleind mag worden tot 10 meter. In het bestemmingsplan is een afstand van 15 meter aangehouden om te voor komen dat de bedrijfsgebouwen te dicht op de woningen in de Julia nastraat gesitueerd zouden worden. De bouwplannen betreffen hier wonin gen en geen bedrijfsgebouwen, zodat het acceptabel is om de afstand tot het hart van de weg te verkleinen. Tevens levert de bouw van de woningen ruim telijk gezien een beter straatbeeld op. B. en W. in het pre-advies: 'Het is dan ook wenselijk om voor het betreffende perceel een voorbereidingsbesluit te nemen'.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13