Zevenhuizen Opvoeden, een kunst een gratis kleintje Plaatsen? vul de bon in op pagina 4! Vogelshow Zang en Kleur grandioos geslaagd Wintersportweekend Tentoonstelling Postduivenvereniging De Stormvliegers Spelmarathon Renovatie Begoniaplein pagina 14 Hart van Holland/9 december 1992 Grote 2e hands beurs Informatie ski- materialen Demonstratie Snowboarding Wintermode Koffiebar sponsort goede doelen Arend Cornelis van der Wilt Zevenhuizen- Half augustus is Woning bouwvereniging "S.S.W." gestart met een grootonderhoudsplan aan de por tiekwoningen van het Begoniaplein te Zevenhuizen. Inmiddels zijn de werk zaamheden grotendeels voltooid. Een belangrijke overweging m.b.t. dit on derhoudsplan is geweest, dat deze wo ningen in de toekomst gereserveerd zullen worden voor senioren (55+). Het is de bedoeling dat deze senioren zo lang mogelijk zelfstandig zullen wonen en indien nodig gebruik kunnen maken van de zorgverlening van het Bejaar dentehuis "De Zevenster". Daarom is besloten om tijdens het groot-onder houd, - de portieken afsluitbaar te ma ken die middels een thuistelefoon van uit de woning geopend kunnen worden, - de trappen/ portieken technisch ge schikt te maken om mogelijk in de toe komst een stoeltjeslift te plaatsen. Daarnaast is o.a. de collectieve verwar ming vervangen door individuele ke tels, is er een mechanisch ventilatiesys teem in alle woningen geinstalleerd en is het dak vernieuwd. Verder is op ver zoek in enkele woningen de douche ruimte vergroot en de keukenindeling verbeterd. Het gehele onderhoudsplan is in opdracht van de "S.S.W." opgezet door Architektenburo Treffers en Pol- gar B.V. en uitgevoerd door aannemer Arend P. v.d. Knaap. De "S.S.W." heeft deze groot-onderhoudswerkzaamhe- den, kosten f 1.050.000,geheel uit de eigen middelen gefinancierd, zonder subsidie van de Rijksoverheid. Ter af sluiting van het werk heeft Woning bouwvereniging "S.S.W." o.a. de bewo ners van het Begoniaplein, College van Burgemeester en Wethouders, Ge meente Raadsleden uitgenodigd voor een bijeenkomst met "een hapje en een drankje" op donderdag 10 december a.s. om 15.30 in de recreatiezaal van Bejaardentehuis "De Zevenster". Moerkapelle- Kruiswerk Midden- Hol land organiseert in Moerkapelle een serie van zes themabijeenkomsten voor ouders/verzorgers van kinderen tussen anderhalf en vier jaar. Elke bij eenkomst begint met een inleiding over een onderwerp dat betrekking heeft op de opvoeding van een peuter. Veel ouders zitten met dezelfde vragen, bij voorbeeld hoe pak ik een driftige of ondeugende peuter aan, werkt het om een jong kind te straffen of te belonen, wat is goed speelgoed, hoe leer ik mijn kind te spelen. Naast de vele leuke mo menten die peuters hun ouders geven, zit elke ouder af en toe met de handen in het haar als het kind niet wil eten, jaloers is, hen 's nachts steeds maar weer uit de slaap houdt. Al dit soort zaken komen in de gespreksgroep aan de orde. De deelnemers kunnen ook zelf onderwerpen inbrengen en krijgen ruimschoots de gelegenheid om vra gen te stellen. Zij kunnen in deze thema bijeenkomsten ervaringen uitwisselen en praktische kennis opdoen over de ontwikkelingsfase van hun kind. De bij eenkomsten staan onder de deskundi ge leiding van wijkverpleegkundige Rita Dingemanse en opvoedingsvoor lichtster Annemioek Bonthuis van Kruiswerk Midden- Holland. De eerste bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 12 januari a.s. van 20.00 tot 22.00 uur, in het wijkgebouw te moerkapelle, Heren weg 13. De volgende bijeenkomsten steeds een week later. Het is de bedoe ling dat de deelnemers alle bijeenkom sten bijwonen. Voor leden van Kruis werk Midden- Holland kost de cursus f 15.00 voor niet- kleden f 65.00 Aan melden vóór 1 januari 1993 bij secreta riaat district Gouwe- IJssel, mw. L. Brouwers, op werkdagen van 9.00 - 16.30 uur, tel. 01803- 14144. Nadere in formatie bij de wijkverpleegkundigen van Zevenhuizen/Moerkapelle, op werkdagen van 12.00 - 13.00 uur, tel. 01802- 1280 of 01793- 1615. Zevenhuizen/ Oud Verlaat- Op zaterdag 12 en zondag 13 decem ber organiseert Intersport Eurosurfing samen met buren, het "Sporteiland De Zevensprong" een groot wintersportweekend in Zevenhuizen- Oud Verlaat bij de Zevenhuizerplas. Tijdens dit weekend zal het "sporteiland" in wintersportsferen verkeren, waarbij de bekende Glühwein en Apfelstrudel niet zullen ontbre ken. Zoekt men gebruikt materiaal of wil men iets nieuws verkopen? Dan is dit de kans. Het principe is eenvoudig. Gebruikt materiaal kan men aanleveren tot uiterlijk zaterdag 12 december 12.00 uur in de winkel van Eurosurfing. In overleg wordt de prijs vastgesteld en bij de verkoop wordt het hele bedrag in tegoedbonnen uitge keerd. Deze tegoedbonnen zijn in de winkel in te leveren en blijven een jaar geldig. De enige eis die wordt gesteld is dat het materiaal heel schoon, en veilig dient te zijn. De nieuwste modellen ski's, skischoenen en bindingen van alle topmerken zullen aanwezig zijn. Skileraren, testskiërs en verte genwoordigers van diverse merken kunnen u vrijblijvend alle informatie geven die men wenst. Gedurende dit weekend controleert Eurosurfing gratis uw bindin gen en stelt ze af op de electronische afstelmachine, dus: eigen ski's meenemen! Klaar terwijl men wacht! Tevens kan men gratis eigen ski's laten doormeten op de ski- testbank. Hierop worden de ski's op voorspanning getest. Natuurlijk zijn er ook demonstraties van ski- en snowboardonderhoud en worden handige tips gege ven over wat men kan doen om ski's tijdens de vakantie in optimale conditie te houden. Zevenhuizen - De afgebeelde duiven zijn de kam pioensduiven van de postduivenvereniging "De Stormvliegers". De duif van M. Strijdhorst is de kampioen van de oude duiven d.w.z. de beste van ca. 900 duiven. De duif van C.v.d. Graaf is de beste van ca. 1200 jonge duiven. Beide duiven vlogen dit jaar vele kopprijzen. Ze zijn temidden van alle eerste-prijswinnaars van dit jaar (ca. 30 stuks) een 160-tal showduiven te zien op de jaarlijkse tentoon stelling. Deze tentoonstelling vindt plaats in het verenigingslokaal aan de Zuidplasweg 8 en wordt gehouden op vrijdag 11 december a.s. en is voor iedereen geopend vanaf 19.00 uur. Op deze avond is er tevens een Rad van Avontuur, de verkoop van geschonken bonnen en de trekking van de grote verloting. De toegang is gratis. C. van der Graaf M. Strijdhorst Snowboarding is een hot item. Je ziet het steeds vaker en het wordt niet meer alleen door freaks beoefend. Laat u goed voorlichten over boards, schoe nen en speciale kleding. Intersport Eu rosurfing verkoopt en verhuurt al meer dan 6 jaar boards en heeft daar veel ervaring mee. Snowboarden is niet moeilijk en om dit te bewijzen organi seert Intersport Eurosurfing ieder jaar de zogenaamde snowboard- kennisma- kingsdagen op de baan in Rucphen", aldus Eurosurfing. Tijdens deze super- gezellige dagen worden de grondbegin selen bijgebracht en doet men veel nut tige informatie op, (kosten, zie adver tentie). Tijdens het wintersportweekend op 12 en 13 december kan men de nieuwste wintermode bekijken. Alles is aanwe zig!! Zevenhuizen- Koffiebar 't Praathuis uit Zevenhuizen, organiseert vanaf vrijdag 11 december a.s. 20.00 uur weer de jaarlijkse spelmarathon. Evenals vorig jaar is het weer de bedoeling dat de deelnemers in 24 uur zoveel mogelijk geld bijeenbrengen voor een goed doel door 24 uur spelletjes te spelen. De spelletjes zijn o.a. Monopoly, Ganze- bord, Mens- erger- je- niet, Tridomino enz. Het goede doel is dit jaar de Stich ting Open Doors. Deze stichting ver zorgt de verspreiding van kinderbij bels naar de voormalige Sovjet- Unie. Men wil proberen om 1000 bijbels daar te krijgen. Eén bijbel kost F1.6,-, dus is er werk aan de winkel. Om de kosten zo laag - en de opbrengst zo hoog mogelijk te houden, zoekt de Koffiebar sponsors en deelnemers. Aanmelden bij Arthur van den Berg, telefoon 01793-1555 (tus sen 18.00 en 19.00 uur). Dit kan voor een geldelijke bijdrage zijn, maar ook mondvoorraad( voor de deelnemers) is van harte welkom. "Hij droeg ons door de diepte heen, de Here Here doet alleen ons aan de dood ontkomen." Psalm 68 vers 7 Na een werkzaam leven en een langdurig, moedig gedragen ziekte is van ons heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa. onze schoonzoon, broer, zwager en oom in de leeftijd van 59 jaar. A. van der Wilt-Breugem Paul en Joke Mark Lisanne Alex en Mandy Ellen Jorg en verdere familie 7 december 1992 Bredeweg 34 2752 AA Zevenhuizen Geen bloemen. Bezoek en gelegenheid tot condoleren in het rouwcentrum aan de School straat 18 te Zevenhuizen, woensdag 9 december van 19.00 tot 20.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. donderdag 10 december om 10.45 uur in de Dorpskerk, Dorpsstraat 170 te Zevenhuizen, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. Aankomst aan de begraafplaats circa 11.50 uur. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condoleren in het Hervormd Centrum. Dorpsstraat 156. Zevenhuizen - De regionale vogelten- toosntelling van "Zang en Kleur" in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen, trok een overweldige hoeveelheid belang stelling. Burgemeester A.W. Lips ver richtte donderdagavond 3 december de officiële opening en maakte de prijs winnaars van de inzendingen bekend. Tentoonstellingskampioen werd de goudgroene kanarie van de heer T. v.d. Heijden uit Capelle a.d. IJssel met 91 punten. Hij ontving de La Baraque-cup. Kampioen van de vereniging werd Theo van Leeuwen, die samen met zijn vrouw een roodmasker Aurora Astrilde (tropen) kweekte. Deze was goed voor 91 punten. Kampioen in de open klasse werd Jo- han Tres met een Japanse kwartel met 89 punten. In totaal werden er 537 vo gels ingezonden. 21 leden van de vere niging zonden vogels in, terwijl er 40 inzenders uit de regio hun fraaiste ge vederde vrienden tentoonstelden. De tentoonstelling verliep in een geani meerde sfeer, met complimenten voor de fraaie aankleding van de show, waar voor o.a. Jan van den Berg zorgdroeg. Een groot Rad van Avontuur draaide fraaie prijzen weg. Oud-notaris Jac.Bos verrichtte zater dag de trekking van de grote verloting. Daarbij viel de hoofdprijs, een fiets, in Benthuizen. Uitslagen: Lotnummer:01715: fiets; 00984 een bureau; 01188 een walkman: 00222 een pakket levensmiddelen; 02137 een waardebon van La Baraque;; 00646 een VW-bon; 00735 eveneens een VW-bon. De prijzen zijn inmiddels thuisbezorgd.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 14