A Ceremony of Carols in de St. Janskerk 12-3503 de koHeWies soar dogen m 111X611 Plattelandsvrouwen kerstfeest Dansen voor ouderen: Kerstbal Kerstavond NCB Kerstconcert Waddinxveen Kerstviering Concert in R. K. kerk Kerstzang voor en door de jeugd Kerstzangavond Moerkapelle Kerstconcert Kerstavond Kerstbakjes maken Kerst... Kerstzangdienst wrijWiW® «ene"1®111 wie heeft er een verhaaltje of een gedicht? Hart van Holland/9 december 1992 pagina 17 Sa Gouda bij kaarslicht Het traditionele evenement "Gouda hij kaarslicht" vindt plaats op dinsdag 15 december 1992. Het wordt voor de 37e keer gehouden. AI in de middag komen er duizenden bezoekers naar Gouda, waar omstreeks 19.30 uur de kerstboom wordt ontstoken door een geschenk van Gouda's Noorse zusterstad Kongs- het monumentale gebouw uit de late Mid- glas-in-lood-ramen. Alle elektrische ver- sche verlichting van huizen en win- k e I s schakeld. Ook in deze panden ^S/j Voordat de Noorse kerstboom vK burgemeester van Gouda het Ker- ^6fv/w boom zijn licht verspreidt. zongen door de tienduizen- begeleiding wordt gegeven zSËQr T\ selijke zangkoren. Na af- loop zijn er diverse mogelijkheden om nog enige A ven. Bijvoorbeeld het brengen van een bezoek S Catharina Gasthuis" of aan het Gouds Ver- 7J gratis toegankelijk. Kerken in de binnenstad markt brengt het gospelkoor "The Griffin Singers Noorse autoriteit. De boom is een jaarlijks berg en staat voor het stadhuis opgesteld. In deleeuwen branden 2500 kaarsen achter de lichting, zowel straatlantaarns als eiektri- I_. aan de Markt is eveneens uitge- branden duizenden kaarsen, wordt ontstoken. leest de stevangelie voor. Zodra de 1 |- worden kerstliederen ge- den bezoekers. Muzikale door de beiaard en plaat- Vl hiervan. om 20.00 uur. tijd in de stad te verblij- aan het stedelijk museum "Het tatharina Gasthuis ol aan het Gouds Ver- zetsmuseum. Beide musea zijn deze avond gratis toegankelijk. Kerken in de binnenstad zijn geopend en er wordt muziek gemaakt. Op de markt brengt het gospelkoor "The Griffin Singers" muziek ten gehore. Ook op andere plekken in de stad vinden activiteiten plaats. In de Sint Janskerk kan men luisteren naar een promenadeconcert. "Gouda bij kaarslicht" wordt georganiseerd door de Stichting "Gouda Hart van Holland" en de gemeente Gouda. Financiële ondersteuning komt van het Genootschap Floris V. waarvan een groot deel van het Goudse bedrijfsleven deel uitmaakt. Door de inzet van vele vrijwilligers bij de voorbereiding en de uitvoering van kaarsjesavond is dit evenement ieder jaar weer mogelijk. Voor de aan- en afvoer van de duizenden bezoekers zetten de Nederlandse Spoorwegen verlengde en extra treinen in. Automobilisten komend vanaf de Rijksweg worden door de politie naar diverse parkeerterreinen verwezen. Bussen voeren een pendeldienst uit tussen deze parkeerterreinen en het station van Gouda. De binnenstad is vandaar binnen enkele minuten lopend te bereiken. Redactie Hart van Holland. Zevenhuizen- De jaarlijkse Kerstavond van de Plattelandsvrouwen wordt in Zevenhui zen bij Hotel Vos gehouden op donderdag avond 17 december 1992. Aanvang is 20.00 uur. De avond duurt ongeveer tot 22.30 uur. Het unieke van deze avond is dat zij volledig wordt verzorgd door eigen leden. Aanmelden voor 10 december 1992 bij Yvonne Hesseling, tel. 01802- 3346. Waddinxveen - Dansschool Van der Lubbe organiseert in samenwerking met Stich ting Welzijn Ouderen Waddinxveen (SWOW) een Kerstbal voor ouderen vanaf 50 jaar. Dit Kerstbal zal worden gehouden op zaterdag 12 december a.s. in de dans school aan de Sniewpweg 13 e in Waddinx veen. Tijdens dit bal wordt een dansdemon- stratie gegeven. Alle ouderen van vanaf 50 jaar zijn hartelijk welkom. Aanvang 20.30 uur. Inlichtingen tel. 01828-12689. tVaddinxveen- De afd. Waddinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond <N'CVB) houdt woensdagavond 16 dec. om 19.45 uur een ledenvergadering in "de Hoeksteen" aan de Esdoornlaan. Op deze a- vond wordt het kerstfeest gevierd, er is dit jaar een broodmaaltijd en verder wordt de avond door eigen leden verzorgd. De muzi kale begeleiding verzorgt Kees van Garde ren. ÖP vrijdag 18 dec. om 20.00 uur geeft het Gereformeerd Kerkkoor een F r 4 j" ue Ontmoetingskerk ir Medewerkenden zijn: Ha rer.igim Goncordia" o.l.v. Gerritd- H gt dechris- lel|jk gemengde zangver. S'or' onder leiding van Sander Ue Kleiveren onsten Sjanie Smaal sopraan en Leen Kamp orgel. De toegang is vrij. Gouda - Op zaterdag 12 december a.s. vindt er in de St. Janskerk in Gouda een bijzonder concert plaats. Eén van Benjamin's Britten's meest bekende composities zal dan ten gehore worden gebracht. Het gaat om het koorwerk "A Ceremony of Carols". Dit stuk bestaat uit negen Carols en een interlude voor harp. Deze Carols zijn allemaal van Middeleeuwse of Renaissance oorsprong. De versie die op deze avond ten gehore zal worden gebracht is de oorspronkelijke, namelijk voor driestemming kinderkoor en harp. Vaker wordt de latere versie opgevoerd (met gemengd koor en piano), omdat geen groot kinderkoor hiervoor is. Op 12 december zal dit koor gevormd worden door het Kinderkoor van de Vrije Scholen van Gouda, Utrecht en Zeist, tezamen zo'n 85 leerlingen uit de zevende klassen van deze scholen. Gezamenlijk met de harpiste Yolanda Davids voeren zij dit werk van Britten uit, onder leiding van dirigent Matthijs Overmars. Voor de pauze treedt het Herenkwintet Intermezzo op: a capella. Dit kwintet zingt een selectie uit het theaterprogramma "Tribunaal" bestaande uit motetten en madrigalen. Het concert begint om 19.30 uur in de St. Janskerk. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Inl. tel. 01820- 35173. Benthuizen- Woensdag 16 december zal de jaarlijkse Kerstzangdienst gehouden wor den in de Nederlands Hervormde Kerk te Benthuizen. Medewerking aan deze avond verlenen: - het gemengde koor'Tmmanuel" o.l.v. Ronald de Jong; - het kinderkoor "de Benthuizer zangertjes" o.l.v. Diny Houwe- ling- Emond; - Corine Qualm, dwarsfluit; - Johan van Kuyk, hobo; - Jan Vis, orgel; - Kees de Bruin, piano; - ds. Boer, meditatie; - de verenigingen, declamatie en zang. Het belooft een mooie avond te worden. De avond begint om 19.30 uur. Er wordt op een grote belangstelling gerekend, de toegang is vrij! Iedereen is van harte welkom. Benthuizen- De kerstviering van de afd. Benthuizen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen wordt woensdag 16 december, aanvang 20.00 uur, in gebouw De Hoeksteen gehouden. De avond zal ge heel door eigen leden verzorgd worden. Trefwoorden zijn: verhalen, gedichten, kerstliedjes, knutselen, koffie met iets lek kers, muziek en een glaasje! De avond is alleen voor leden van de afdeling. Hazerswoude Dorp- Op zondagmiddag 13 december 1992 wordt in de R. K. kerk "En gelbewaarder" Dorpsstraat 248 te Hazers woude, aanvang 15.00 uur, een concert gegeven. De optredenen zijn Klein Vrou wenkoor "Krommenie" o. 1. v. dirigent Theo Hali, Regina Ederveen- harp en Olaof Vugs- orgel. Het programma ziet er zeer geva rieerd uit. Iedereen is hartelijk welkom. Benthuizen - Op 20 december wordt er door leden van de "Katholieke Kring Benthui zen" en de 'Samen op Weg'-gemeente "De Hoeksteen" uit Benthuizen, een Kerstzang georganiseeerd. Iedereen is hartelijk wel kom, maar de Kerstzang is speciaal bedoeld voor de jeugd. Ook de muzikale begeleiding zal over het algemeen door de jeugd zelf verzorgd worden. De organisatie hoopt dat veel jeugd naar het kerkgebouw "De Hoek steen" aan de dr. Albert Schweitzerlaan 2 in Benthuizen komt. Aanvang 16.00 uur. Moerkapelle- Op vrijdag 18 december zal in Moerkapelle de jaarlijkse Kerstzangavond gehouden worden. Hieraan werken alle Moerkapelse koren mee, nl. ouderenkoor "De Avondster", de chr. gem. koren "Asaf' en "Sursum Corda", jongerenkoor "Net- hanja" en jeugdkoor "Asarela". Naast koor zang zal er ook veel samenzang zijn. Deze avond wordt gehouden in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente te Moerkapelle, aanvang 19.45 uur. De toegang is gratis, al zal er gecollecteerd worden t.b.v. de onkos ten. Het motto van deze avond is "Komt allen tezamen". Iedereen is welkom. Zevenhuizen- Vrijdag 18 dec. zullen het Ned. Herv. Kerkkoor olv Cor de Klerk en het Dameskoor "Vox Jubilans" olv Harry v Die penbeek een Kerstconcert geven in de Ned. Herv. Kerk in Zevenhuizen, aanvang 20.00 uur- kerk open 19.30 uur. De koren zingen zowel een eigen als ook een gezamelijke liedkeuze, zoals bv. "der Herr ist König" en Veni Jesu". Daarnaast zal de sopraan Margje vd Wal, geen onbekende in Zevenhuizen, optreden. Zij zingt o.a. "Rejoice" uit de Mes siah van Handel en het "Laudate Domi- num" van Mozart. Tevens treedt er nog een soliste op: Angenieta Katee die een orgelso lo zal uitvoeren. Zij zal ook de samenzang voor haar rekening nemen. Dan is er nog de pianiste Karin Horeweg, die verschillende werken zal begeleiden. Het belooft een af wisselende avond te worden. Beide koren hebben reeds in de eerste helft van dit jaar contact met elkaar opgenomen om weer eens een gezamenlijk Kerstconcert te ge ven, daar dit geruime tijd niet meer gedaan werd. De koren hopen dan ook op veel belangstelling. Ter bestrijding van de on kosten zal er aan het eind van de avond een collecte worden gehouden. Moerkapelle- De afd. Moerkapelle van de Bond van Plattelandsvrouwen houdt op woensdag 16 december 1992 haar maande lijkse bijeenkomst in dorpshuis "Op Moer", aanvang 19.30 uur. De heer en mevrouw Henk en Ria Beenen brengen een program ma met behulp van beeld en geluid: Twintig Eeuwen Kerst. Zevenhuizen-Oud Verlaat - In gebouw "De Vierkap" kunnen op vrijdagavond 18 de cember om 19.30 uur kerststukjes gemaakt worden. Belangstellenden dienen een kaars en een bakje mee te brengen. Vorige week deden we een oproep voor artikelen die met Kerst te maken hebben. Daarbij werd een verkeerd faxnummer ver meld. Dit moet zijn: 01802-3503. We hebben inmiddels enkele artikelen bin nen over het inhoudelijke van Kerst. Een mooi Kerstgedicht wordt ook op prijs ge steld. Bij een omvangrijke toezending wordt er geselecteerd... Misschien voelen nog meer lezers behoefte om b.v. te vertellen waarom zij het in de Kersttijd of op Kerst, zo druk hebben. Misschien weet u één en ander niet goed te verwoorden: dan mag men telefonisch con tact opnemen met de redactie tel. 01802- 2289. (bij voorkeur op maandag!) We den ken hierbij b.v. aan een koordirigent, een organist, predikant, voorganger of koster e.d. De mogelijkheid is er ook om op maandag (van 9.00-12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur) drukkerij Elgersma in Zevenhuizen binnen te stappen en het 'verhaal' op de redactie af te steken. Adres: "Hart van Holland" Dorpsstraat 62 a, Zevenhuizen. Vanaf Plasweg alsmaar rechtdoor, na verkeerslichten de ophaal brug over en rechts is drukkerij Elgersma gevestigd. Gaarne tot uw dienst.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17