Waddinxveen Boskoop Politieberichten Waddinxveen Kerkdiensten Kerkdiensten Titelkandidaten bij Aeolus "De Gouwe Vis" bekeken Barok-Trio in Praathuis Open dag voor aankomende groeningenieurs Fietsrouteplan Midden-Holland Waddinxveense exposeert in Gouda Alliance Francaise Demonstratie quilts in bibliotheek Boskoop De Paddestoel Interculturele Turkse familie-avond Hart van Holland/9 december 1992 pagina 19 Waddinxveen zondag 13 december Boskoop -13 december Oude muziek op koffieconcert Open Huis en rommelmarkt Verslag programma Conclusie le uitwerking Anders dan anders plannen Waddinxveen- Zoals ieder jaar zal de laatste avond van het jaar in het teken staan van de dan inmiddels gehouden huiskeuring. Dit jaar zal de uitslag van de keuring niet door keurmeesters be paald worden maar door de bezoekers. Hoe gaat dit in zijn werk? In oktober zijn de leden van "De Gouwe Vis" benaderd met het verzoek deel te nemen aan de keuring. In november is een bestuurs lid, vergezeld door fotograaf Jaap van Dijk, bij de leden langs geweest om een aantal dia's van de aquaria/paludaria te maken. De opnames werden bij ieder een vanuit eenzelfde gezichtspunt ge maakt zodat er een objectief beeld tot stand kwam van de bakken. Deze dia's zullen in eerste instantie zonder com mentaar vertoond worden op 14 de cember. Iedereen die aanwezig is krijgt hierna een scoreformulier en kan daar op aangeven welke diaserie hij/zij het mooiste vindt. Degene met de meeste stemmen wint een taart. Om toch nog wat te leren van deze avond zullen de dia's na de pauze nogmaals vertoond worden, maar nu met commentaar. Ook niet-leden zijn welkom op maan dag 14 december, om 20.00 uur, in het clubhuis van de speeltuinvereniging "Oranjewijk" J.W. Frisoweg te Wad dinxveen. Onverzekerd: Op 30 november werd op de Sniepweg een 25-jarige bromfiet ser bekeurd. Haar bromfiets bleek on verzekerd te zijn. Rijden zonder rijbewijs: In de nacht van 4 op 5 dec. werd een 20-jarige Wad- dinxvener bekeurd. Hij reed die nacht in de auto van een vriend, terwijl hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Gewond na val: Op 30 november raak te een 33-jarige man uit delft gewond na een ongeval in een kas aan de Arbaham Kroesweg. Bij het afknippen van een kasdoek was hij van grote hoogte geval len. Hij werd per ambulance naar het Bleulandziekenhuis afgevoerd. Ontvreemde fietsen: goudkleurige da mesfiets, turqoise slot, merk onbe kend; zwarte damesfiets, merk onbe kend; groene damesfiets, Peugeot; goudbruine herenfiets, Batavus run ner; donkerblauwe herenfiets, merk onbekend; zwarte Opoe-fiets, Old Dut ch; groene damesfiets, Batavus Flying Dutchman; groene damesfiets, Bata vus. Gevonden fietsen: bruine herenfiets, Peerless; Opoe-damesfiets merk onbe kend; bruine damesfiets, merk onbe kend; groene damesfiets, merk onbe kend; groene damesfiets, merk Super; groene damesfiets, Fongers Topper. Vier fietsen konden aan de eigenaren worden teruggeven., Vrachtauto verzakt: Op 30 november verzakte een vrachtauto in de berm naast de Beijerinklaan. De bestuurder maakte een proefrit en wilde bij de we- gafzetting met het 8-tons voertuig van de Tweede Bloksweg door de berm naar de Beijerincklaan rijden. De vrachtauto moest door een kraanwa gen uit zijn positie worden bevrijd. Diefstal/Braak: Op 1 december werd een inbraak in een woning aan de Spar- rengaarde ontdekt. Ontvreemd werd een nog geheel ingepakt zijnde C.D.speler van het merk Philips. Op de Marga Klompéhoeve werden van een auto vier wieldoppen gedemon teerd. In de nacht van 1 op 2 december werd ingebroken in een woning aan de Akker- winde. Er werd wat geld en uit een schuur een lichtpaarse herenfiets, merk Batavus, ontvreemd. In de nacht van 2 op 3 december werd ongewenst bezoek getracht bij een woning aan de Zuidkade. Ontvreemd werden een horloge, sieraden en wat levensmiddelen. Op de avond van 3 december was het raak bij een woning aan de Jan Dorre- kenskade oost. Via de achterzijde werd de toegang geforceerd. Er werd op 3 december aangifte van diefstal van een portemonnee gedaan. De portemonnee werd weggenomen uit een jas (kledingkast) bij een bedrijf op het veilingterrein aan de Bredeweg. Uit een bestelbusje, welke op de Ekster- dreef stond geparkeerd, werden twee boormachines ontvreemd. Zakkenrollerij of diefstalOp 3 de cember werd een Boskoopse vrouw in een Waddinxveense supermarkt het slachtoffer van een zakkenroller. Zij had haar portemonnee vermoedelijk even uit handen gelegd en meteen daar op bleek deze zoek: inhoud driehon derd gulden en een bankpas. Gesignaleerde aangehouden: Op 3 december werd in de Prins Bernhard- laan een 29-jarige inwoner van Utrecht aangehouden, omdat hij stond gesigna leerd voor een geldboete van f 150, Na betaling kon hij zijn weg vervolgen. Uitkeringsfraude: Tegen een 61-jarige "addinxvener is proces-verbaal opge haakt terzake gepleegde uitkerings- traude c.q. valsheid in geschrifte. Gedu- fendedrie jaren (1989 t/m 1991) is voor loJiOO gulden gefraudeerd, 'nbeslagneming op vlooienmarkt. UP zaterdag 5 december, werd bij een pontrole op de vlooienmarkt een 28- larige Hagenaar bekeurd in verband "jet overtreding van de Auteurswet, ^'in 136 illegaal gekopieerde videoban- "eij zijn inbeslaggenomen. Deze con trole werd uitgevoerd door de Wad dinxveense recherche en de Buma/ sjemra. Bij controle bleek de man ge- ^gnaleerd te staan voor een geldboete an f 325,Dit werd door hem meteen betaald. Aanrijdingen: Op 5 december vond op e kruising Esdoornlaan/Kerkweg- °st/Chopinlaan een aanrijding plaats, aarbij drie bestuurders waren betrok- en wee voertuigen moesten worden a'gesleept. en zelfde oorzaak had een botsing op e hoek van de Jul. van Stolberglaan-Pr. rnhardlaan, tussen twee voertuigen, rsoonlijke ongelukken deden zich n'et voor. Geref.Vrijgem. 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn Immanuëlgemeente Herv.kerk 10.00 uur ds. A.A. v. Houwelihgen 17.00 uur ds. A. Verdoorn Op de Kon. Wilhelminalaan vond een kop-staart-aanrijding plaats. Drie hier bij betrokken voertuigen raakten be schadigd. Eenzijdig ongeval: Op 6 december vond 's morgens vroeg om half zeven een eenzijdig ongeval plaats op de Goudse Poort. Vanaf het viaduct sloeg een Alphense automobilist linksaf rich ting Waddinxveen en raakte van de weg en reed het talud af. Wonder boven wonder omzeilde de bestuurder met zijn gloednieuwe Alpha Romeo alle bo men en kwam acht meter lager terecht. De auto zakte weg en moest worden uitgetakeld. Op heterdaad betrapt: Op woensdag 2 december werd omstreeks 5.00 uur, op de kruising bij de Chopinlaan, een 26-jarige man van buitenlandse af komst, wonende te Den Haag, aange houden, kort nadat de politie een mel ding van inbraakpoging in een woning op het Heuvelhof had ontvangen. De man had bij zich drie vuilniszakken, welke vol zaten met kleding, een klok, een fototoestel en ca. f 350,aan klein geld. Hij bleek kort tevoren met een ander ook te hebben ingebroken in de kledingzaak 't Pijke en de garage aan de Kerkweg-West. Bij het overbrengen van deze verdachte schopte hij op de binnenplaats van het politbureau een deuk in een auto. De man is op vrijdag 4 december voor de Officier van Justitie te Rotterdam geleid. Het onderzoek naar de tweede verdachte wordt voort gezet. Aangehouden terzake verduistering versnellingsbak: De afgelopen week werd een 24-jarige inwoner van Vlaar- dingen aangehouden en nader aan de tand gevoeld in verband met door hem gepleegde verduistering van een ver snellingsbak van een Toyota-landcrui- ser (terrein-auto). De waarde van deze versnellingsbak is achtduizend gulden. Bij een autobedrijf had hij de auto voor een proefrit meegenomen en kwam daarmee later terug dan was afgespro ken. De auto bleek een defecte motor te hebben, doch later bleek, dat de ver snellingsbak was vervangen voor een ondeugdelijk exemplaar. Onderzoek bracht aan het licht, dat de verdachte, die heeft bekend, met de auto naar Renesse (Zeeland) was gereden en daar de versnellingsbak had vervan gen. Het goede exemplaar werd in een soortgelijke auto in Renesse inge bouwd. Deze auto is inbeslaggenomen en de goede versnellingsbak zal wor den gedemonteerd. Waddinxveen-Gouda - De Waddinx veense Trix Brouwer exposeert gedu rende de maand december in Gouda bij kunstnijverheid ROFRA aan de Hoge Gouwe 127. Te zien zijn aquarellen, voornamelijk stillevens met het accent op bloemen. De expositie is te bezichti gen tijdens de openingsuren: woens dag t/m zaterdag van 10.30-17.30 en op donderdagavond van 19.00-21.00 uur. Boskoop- De Alliance Francaise Bos koop houdt een soiree op zaterdag 12 dec. in de Immanuelkerk te Waddinx veen; aanvang 19.30 uur. Zaal open v.a. 19.00 uur. De avond eindigt ca. 22.00 uur. Het thema is van Marie Therese Rouillard. Het belooft een boiende le zing te worden over de Franse wijncul tuur, de verschillende gebieden en de wijnetiquette, verlevendigd met dia's. Daarna wordt gezamelijk een goed glas wijn geproefd en wordt er geluisterd naar Franse drinkliederen. Herv. kerk 10.00 uur ds. R. de Reu ver 18.30 uur ds. G.J. van der Togt uit Bleiswijk; jeugddienst De Stek 9.30 uur dr. S. Meijers Zeist Christel. Geref. 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting Voll.Evang. Bethel: geen opgave (Predikbeurten kunnen via de fax doorgegeven worden: 01802-3503 of schriftelijk aan de redactie: Postbus 85 2760AB Zevenhuizen) Boskoop-Zondagmorgen 13 december a.s. vindt in het Praathuis in Boskoop weer het maandelijks koffieconcert plaats. Het concert wordt ditmaal ver zorgd door baroktrio "Les Trois Sai- sons". Er zal werk worden uitgevoerd van componisten uit de periode tussen ca. 1650 en 1750. De muzikale tocht van het koffieconcert voert langs verschil lende steden heel Europa door: Ham burg waar Telemann werkte, Edin burgh met muziek van Oswald, het Pa rijs van Hotteterre, Olmuz in het Tsje- choslowakije van Von Biber, en Madrid met een sonate van Scarlatti. Het barok trio wordt gevormd door de blokfluitis- te Hanneke van Proosdij, de violiste Heidi Erbrich en de clavecinist Gerard van Vuuren. Het koffieconcert begint als steeds om half twaalf. Boskoop - Nog t/m maandag 21 decem ber is in de bibliotheek aan de Babsloot in Boskoop, de tentoonstelling 'quilts' van Els Wilms te zien. Op zaterdag 19 dec. zal Els Wilms, net als bij het begin van de tentoonstelling, zelf aanwezig zijn om te demonstreren hoe de ver schillende technieken van quilts wor den toegepast. Ook zal ze vragen beant woorden en op verzoek vertellen over de achtergronden van deze reeds eeu wenoude techniek. Els Wilms heeft reeds diverse cursussen gevolgd en is ook lid van het landelijke Quilt Gilde. De demonstratie vindt plaats geduren de de openingsuren op zaterdag, de tentoonstelling is te zien t/m 21 decem ber tijdens de openingstijden, (op zaterdag is de bibliotheek open van 10.00 tot 212.00 uur) Waddinxveen - Vrijdagavond 11 de cember wordt er weer een Kaartavond gehouden in wijkgebouw "De Padde stoel" in Waddinxveen. Aanvang 20.00 uur. Tevens is er een verloting met aantrekkelijke prijzen. Als zaterdag de Kerstmarkt in de 'bo- menwijk' gehouden wordt, opent wijk gebouw "De Paddestoel" de deuren voor een 'rommelmarkt' en houdt die dag 'open huis'. Iedereen is welkom om hier even uit te blazen onder het genot van een kopje koffie. Waddinxveen - Een aantal Turkse vrou wen nl. mevr. F. Akgöz, mevr. E. Clikog- lu en mevr. D. Ozan uit Waddinxveen organiseren op zaterdag 12 dec. een "Interculturele -Turkse Familie avond". Het feest wordt georganiseerd door Turkse vrouwen; er komt een Turkse muziekgroep en de bezoekers kunnen genieten van diverse soorten Turkse koekjes en andere zoetigheden. Voor dit Turkse- interculturele familiefeest worden alle mensen uit Waddinxveen e.o. uitgenodigd. Het feest begint om 18.30 uur en duurt tot 24.00 uur en wordt gehouden in Het Kreater, Kerk straat 13, tel. 01828-14422. Boskoop- De opleiding Tuin- en Land schapsinrichting van Hogeschool La- renstein houdt zaterdag 12 december een open dag. Mensen die belangstel ling hebben in de opleiding zijn deze dag welkom aan de Azalealaan 115 te Boskoop. Het ochtendprogramma be gint om 10.00 uur en 's middags start het programma om 13.00 uur. Het eer ste half uur krijgt men algemene infor matie over de opleiding. Vervolgens kan men een kijkje gaan nemen in de verschillende lokalen. Daar wordt in formatie gegeven over een aantal vak ken. Tevens is er een beroepenmarkt. Op deze markt maakt een aantal bedrij ven duidelijk wat afgestudeerde groen ingenieurs met hun diploma kunnen. Ook is er een "Larensteinbrede" pre sentatie van de andere studierichtin gen van Larenstein. De studie Tuin- en Landschapsinrichting leidt studenten op voor kaderfuncties in de groene sec tor. De afgestudeerde groeningenieur houdt zich bezig met het ontwerpen, inrichten en instandhouden van het groen in stedelijke (b.v. tuinen, parken, sportvelden) en landelijke gebieden (bijvoorbeeld natuur- en recreatieter reinen). De groeningenieur beperkt zich in zijn werk niet tot de beplanting maar richt zich op het geheel, waarbij hij rekening houdt met natuur, land schap, ecologie, recreatie, wonen en werken. Volgend studiejaar wordt als nieuw keuzeprofiel openluchtrecreatie aan het studieprogramma toegevoegd. Per augustus 1993 wordt de lokatie Boskoop van Hogeschool Larenstein opgeheven. De opleiding Tuin-en Land schapsinrichting verhuist dan naar Velp. De Middelbare Tuinbouwschool, het Groene College, blijft in Boskoop. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot Nynke Sikkema, PR en Voor lichting, tel. 01727-14601. Waddinxveen - Na 10 van de in totaal 14 te spelen wedstrijden begint er voor een aantal teams van badmintonclub WBC Regio Effekt/Aelus tekening in de strijd te komen. In de voorbije speel- week bleven 7 van de 10 teams van de Waddinxveense vereniging aan de po sitieve kant van de score. Slechts 3 teams leden een nipte nederlaag. Zowel het le (4e klasse landelijk), als het 2e (2 klasse district) en het 10e team (8e klasse district) staan ongesla gen aan kop in hun afdeling. Indien het tweede team a.s. donderdag de uitwedstrijd tegen het 4e team van het Zoetermeerse BC Aigis wint, mag het zich met nog 2 wedstrijden te spe len kampioen noemen. De voor de 14e speelweek geplande wedstrijd is in een eerder stadium reeds met 7-1 gewon nen. Het 6e team (tot nu toe slechts 1 verlies- punt) kan a.s. zaterdag eveneens defini tief beslag leggen op de eerste plaats in het 6e klasse district, indien de uitwed strijd tegen het 4e team van BC Hazers- woude op een tweede plaats in de 3e klasse district. Het team heeft nog een kleine kans om op de eerste plaats te eindigen, maar dan dient wel de a.s. zondag te spelen thuiswedstrijd tegen het 3e team van BV Mijdrecht met winst te worden afgesloten. Voor het le team valt de beslissing op 16 januari 1993 in de uitwedstrijd tegen het le team van BC Schoonhoven. Het 10e team kan haar titel veilig stellen op 9 januari 1993 in de uitwedstrijd te Leid- schendam tegen het 10e team van BC Sio. Afgelopen zondag kwam het le team van WBC Regio Effekt/Aeolus in de uit wedstrijd tegen het 4e team van BC Om moord geen moment in de problemen. Helaas kon Viola Scheijen in haar enkel partij niet haar eigen spel spelen en moest zij de overwinning aan haar Rot terdamse tegenstandster laten. Doch tezamen met Tjeerd Hillerts, Marco Overes en Natasja van Es werd er op nieuw een 7-1 overwinning neergezet. Aanstaande zondag speelt het eerste team om 12.00 uur in sportzaal De Dui kelaar tegen het zesde team van BC Sportline/Velo uit Wateringen. Zoals hierboven reeds is aangegeven, draait ook het 6e team van Aeolus bij zonder goed in de 6e klasse district, afdeling 69. In de thuiswedstrijd tegen het 12e team van BC Flair (Alphen a.d. Rijn) liet het team, bestaande uit Jaap Bruining, Barry Smits, Linda Wiegel en Annelies Besse, met een 6-2 overwin ning, opnieuw geen steek vallen. Tot op heden heeft het team slechts een keer gelijkgespeeld in de uitwedstrijd tegen het 5e team van BC Saturnus '68 uit Woerden. Doch in de thuiswedstrijd liet men er geen twijfel over bestaan (6- 2 winst) wie er de sterkste uit in hun afdeling. Door a.s. zaterdag de uitwed strijd te Hazerswoude te winnen kan men als tweede team een kroon op het werk zetten door kampioen te worden. De uitslagen van de andere wedstrijden luiden alsvolgt: Aeolus 2- Corbulo 4: 80; Eridos 5- Aeolus 3: 5-3; Flair 7 - Aeolus 4: 3-5; Aeolus 5- Mijdrecht 4:6-2; Aeolus 7 - Sio 12:3-5; Don Quishuttle 2 - Aeolus 8: 5-3; Aeolus 9- Delft 20: 71, .eolus 10 - Morgenstond 5: 8-0. Regio - Het Intergemeentelijk Samen werkingsorgaan Midden-Holland (ISMH) en het Intergemeentelijk Over legorgaan Rijnstreek (IGOR) zijn ver heugd aan hun deelnemende gemeen ten het eindrapport van het recreatief fietsrouteplan "Het Groene Hart van Holland" aan te kunnen bieden. Het rapport is vervaardigd door de Grontmij BV, in opdracht van de beide samenwerkingsorganen, het initiatief is afkomstig van de Werkgroep Recrea tie en Toerisme, waarin naast de sa menwerkingsorganen het Natuur- en rEcreatieschap Reeuwijkse Plassen, de VW's., Alphen a.d. Rijn en Gouda, de Stichting Samenwerkende VW's Mid den-Holland, de Kamer van Koophan del voor Midden-Holland en de ge meenten Gouda en Alphen a.d. Rijn ver tegenwoordigd zijn. Het plan is een eerste uitwerking van de, in 1990 opgestelde, Strategische Visie op Recreatie en Toerisme in het Groene Hart van Holland. De centrale doelstelling van deze Strategische Vi sie was: 'het stimuleren van recreatief- toeristische ontwikkelingen, die opti maal passen in het veelzijdige, maar ook kwetsbare karakter van het Groene Hart". Het creëren van een duidelijke identiteit vormt de leidraad bij de uit werking van de Visie. Het recreatief fietsrouteplan "Het Groe ne Hart van Holland" onderscheidt zich van andere fietsrouteplannen doordat: - het route-netwerk voert door het hele gebied van de Rijnstreek en van Mid den-Holland en bestaat uit de hoofdroute en uit een achttal, daarvan afgetakte, themaroutes; - d.m.v. dit netwerk alle bezienswaar digheden, de karakteristieke land schappen en andere bijzondere plekjes met elkaar verbonden worden, zodat een representatief geheel ontstaat; - allen, aan de samenwerkingsorganen deelnemende, gemeenten in de routes zijn opgenomen, en zich, in de routebe schrijving naar behoefte kunnen profi leren op het gebied van recreatie en toerisme; - op handzame fietsroutekaartjes over nachtingsmogelijkheden om de 20 tot 30 km) fietsverhuur- en reparatiebe drijven en vele andere voorzieningen zullen worden opgenomen. Daardoor zal het plan zich eveneens goed lenen voor fietsarrangementen; - het plan niet zozeer een uitbreiding van het aantal fietsroutes beoogt, als- wel een kwaliteitsverbetering van de bestaande mogelijkheden. De grondslag voor dit recreatief fiets routeplan wordt gevormd door vier ba siseisen en de filosofie ten aanzien van het recreatieve fietsen in het Groene Hart. De basiseisen kom,en hierop neer, dat de routes veilig, compleet, comfortabel en direct moeten zijn. De filosofie bestaat uit een viertal prin cipes waaraan de uitwerking van het plan moet voldoen: -het plan moet een wervend karakter hebben, waardoor de potentiële re creatieve fietsers uit de omgeving wor den aangetrokken; - het plan moet overschrijdend zijn, omdat het plangebied slechts een ge deelte van het Groene Hart vormt.; - het fietsrouteplan moet een verbin dende functie hebben, waardoor een duidelijke route met goede aansluitin gen naar ondersteunende voorzienin gen en de directe omgeving wordt ge realiseerd. het plan is ontwikkeld in combinatie met andere recreatieve mogelijkheden (kanoroutes, wandel routes en de Groene Wiggen), zodat het een bijdrage levert aan het totaal pro- dukt "Groene Hart"; - het plan moet representatief zijn voor het karakteristieke geheel; landschap pelijk verschillende gebieden, waarin op verrassende wijze het open lande lijk gebied afgewisseld wordt met ste delijke kernen en dorpen. De hoofdroute is ca. 175 km. lang en is in twee gedeelten te fietsen een noord en een zuidroute, resp. van 110 en 85 km. De kosten van de eerste fase van de fietsroute bedragen f 535.000,waar van f 127.000,voor rekening komt van de deelnemende gemeenten, ver meerderd met de gemeente Alkemade. Voor de dekking van dat bedrag is aan de 20 gemeenten een bijdrage gevraagd van f 0,35 per inwoner. Het merendeel van de IGOR-gemeenten, inclusief de gemeente Alkemade, heeft deze bijdra ge al toegezegd. Het resterende bedrag moet van de hogere overheden komen. D.M.v. sponsoring en reclame zal wor den getracht de kosten voor de regio verder omlaag te brengen.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19