•••MM Uniek Kerstconcert Tweede Kerstdag Kerstbakjes maken Kerstzangavond Moerkapelle Kerstzang voor en door de jeugd Kerstmarkt Waddinxveen Kerstconcert Waddinxveen Kerstconcert Kerstmusical in het Praathuis Kerstkienen 't Zuiden Kinderkerstviering Kerstbazar Tropica Kerstavond Plattelandsvrouwen Kjrst bij Katholieke vrouwen Kerstzangdienst Benthuizen Kerstconcert Dient den Heer en Concordia A Festival of lessons and Carols Kerstconcert Die Gouwe Sanghers Boskoop Koffiebar De Schuilplaats Kerstzang Vox Jubilans Kerstzang met "De Gouwestem" en Tineke Spaans Kerstnacht-samen komst 24 december Kerstuitvoering Kreater Kerstbingo in Het Zuidhonk Hart van Holland/16 december 1992 pagina 17 Kerstbingo Gouda Waddinxveen 140 zangers en musici Programma Kerstavond Tweede Kerstdag in De Doelen Zevenhuizen-Oud Verlaat - In gebouw "De Vierkap" kunnen op vrijdagavond 18 de cember om 19.30 uur kerststukjes gemaakt worden. Belangstellenden dienen een kaars en een bakje mee te brengen. Moerkapelle- Op vrijdag 18 december zal in Moerkapelle de jaarlijkse Kerstzangavond gehouden worden. Hieraan werken alle Moerkapelse koren mee, nl. ouderenkoor "De Avondster", de chr. gem. koren "Asaf' en "Sursum Corda", jongerenkoor "Net- hanja" en jeugdkoor "Asarela". Naast koor zang zal er ook veel samenzang zijn. Deze avond wordt gehouden in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente te Moerkapelle, aanvang 19.45 uur. De toegang is gratis, al zal er gecollecteerd worden t.b.v. de onkos ten. Het motto van deze avond is "Komt allen tezamen". Iedereen is welkom. benthuizen - Op 20 december wordt er door leden van de "Katholieke Kring Benthui zen en de 'Samen op Weg'-gemeente "De Hoeksteen" uit Benthuizen, een Kerstzang ëeorganiseeerd. Iedereen is hartelijk wel- °m, maar de Kerstzang is speciaal bedoeld Worde jeugd. Ook de muzikale begeleiding zal over het algemeen door de jeugd zelf verzorgd worden. De organisatie hoopt dat veel jeugd naar het kerkgebouw "De Hoek- d aan de dr. Albert Schweitzerlaan 2 in Benthuizen komt. Aanvang 16.00 uur. Jaddinxveen - Op zaterdag 12 december is e eerste Waddinxveense Kerstmarkt ge- h»t n "'-)e Paddestoel" was hierbij trokken. Men verkocht er koffie en ieder- i" die binnenkwam in het wijkgebouw een kijkje komen nemen op de Rom- trnarkt. De Kerstmarkt is voor iedereen ."foot succes geworden en zal ook in J weer worden gehouden en wel op 11 december 1993. nlft® december is er weer de traditio- nDefle Kerstbingo. ziinPr-izen d'e Sewonnen kunnen worden ti' u!'eraard in kerstsfeer, zo ook de verlo- "n& Aanvang 20.00 uur. Kei!ttUr.M Zaterdag 19 december is er «st-mdbeurs. Vanaf 11.00 uur is ieder- eenH vanai n.uu uur is ieaer- harti.16 '6mS te fpden heeft, of iets zoekt, van (W» p, °m in het wijkgebouw "De Pad- aest(*l aan de Lijsterbesstraat. CSJvond-Zaterdag 19 december is er een Hen Ln Kerstsfeer. Vanaf 20.00 uur is 'stiiiu rte welkom om te komen 'Wdansen. Gouda - ln de Sint .lanskerk in Gouda zal op Tweede kerstdag een uniek Kerstconcert worden gehouden. Dit begint om 10.30 uur. Het Maartenskoor uit Gorinchem zal dan de Carol Symfonie ten gehore brengen, die 0p vrijdag 18 dec. om 20.00 uur geeft het Geref. Kerkkoor een Kerstconcert in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. Mede werkenden zijn: Harmonievereniging "Concordia" o.l.v. Gerrit de Knegt: de chr. gem. zangver. "Excelsior" o.l.v. Sander de Kleiver en solisten Sjanie Smaal sopraan en Leen Ramp orgel. De toegang is vrij. Zevenhuizen- Vrijdag 18 dec. zullen het Ned. Herv. Kerkkoor olv Cor de Klerk en het Dameskoor "Vox Jubilans" olv Harry v Die penbeek een Kerstconcert geven in de Ned. Herv. Kerk in Zevenhuizen, aanvang 20.00 uur- kerk open 19.30 uur. De koren zingen zowel een eigen als ook een gezamelijke liedkeuze, zoals bv. "der Herr ist König" en Veni Jesu". Daarnaast zal de sopraan Margje vd Wal optreden. Zij zingt o.a. "Rejoice" uit de Mes-siah van Handel en het "Laudate Dominum" van Mozart. Tevens treedt er nog een soliste op: Angenieta Katee die een orgelsolo zai uitvoeren. Zij zal ook de sa menzang voor haar rekening nemen. Dan is er nog de pianiste Karin Horeweg, die ver schillende werken zal begeleiden. Ter bestrijding van de onkosten zal er aan het eind van de avond een collecte worden gehouden. gecomponeerd is door Jan Bonefaas, ter afsluiting k bezoekers van het Kerstconcert op Tweede Kerst- Q onder de naam 'Verenigde Koren' acte de Ir torium te hebben geboden, is er nu iets fi een koorwerk met begeleiding van een tnIi I l op een aantal Nederlandse kerst- I hoofdzakelijk omspeeld door zf/J I worden dikwijls cyclisch verwerkt yul I Iodie gebruikt wordt als tegenme- worden bijvoorbeeld in de genover elkaar verwerkt. lend, zoals gebruikelijk in T Vj|j gaand aan het concert zal Jaap rillon van de St. Janskerk bekende kerst- Jy De medewerkenden zijn: Koor: Maartenskoor uit SE* G nefaas fluit: Anton van Velsen viool: Arjan Roos £3* pa zijn 50-jarig jubileum als organist. De vaste kennen het Maartenskoor, dat reeds jaren présencegaf. Na jarenlang een kerstdeclama- lieel anders: een Carol Symfonie. Het stuk is klein instrumentarium en gebaseerd tthc liederen. De liederen worden viool, fluit en piano. De thema's d.w.z. dat een bepaalde kerstme- R Iodie voor een ander kerstlied. Zo 'Pastorale' drie melodieën te- Het geheel is zeer afwisse- een symfonie. Vooraf- van der Enden op het ca- Mede- ren ten gehore brengen, rinchem; solisten: Annemarie Bo- nelaas tluit. Anton van Velsen viool; Arjan Roos /i| pauken; Hans Bruin piano; Harmen J. Klaver trompet; Jan Bonefaas orgel. Algehele leiding: Poula de Gier. Toegangsprijs volwassenen f 7,50 kinderen van 12 tot 16 jaar f 3,50. Kinderen van diverse bassisscholen voeren, net als de afgelopen jaren, op zondag 20 december een kerstmusical op in het Praat huis. "Drie rovers en een ster" gaat over rovers, die verdwalen in het bos, midden in de winter. Koud en hongerig, denken ze na over het leven dat ze geleid hebben. Uitein delijk komen ze bij een houthakker die zich over hen ontfermd. Wekenlang is er hard geoefend. De musical begint om 11.30 uur en iedereen is van harte welkom. Vooraf gaande aan de musical is er een optreden van enkele blokfluitieerlingen van Ton van der Wolf en twee pianoleerlingen van Sas- kia Wekking. De entree voor volwassenen is f 2.50 voor kinderen f 1.00, Boskoop - De gezellige Kerstkienavond van buurtvereniging 't Zuiden wordt gehouden op maandag 21 december in gebouw De Stek aan de Puttelaan, aanvang 20.00 uur. Leden hebben gratis toegang. Benthuizen - Op zondagmiddag 20 decem ber wordt er in gebouw De Hoeksteen in Benthuizen een Kinderkerstviering gehou den, georganiseerd door de Parochie van de H.H. Engelbewaarder. Aanvang 16.00 uur. Moerkapelle - Vogelvereniging "Tropica" houdt zaterdag 19 december de jaarlijkse Kerstbazar in het eigen clubgebouw aan de Nassaustraat. Tijdens de bazar zijn er tal van attracties waarmee aantrekkelijke prij zen te verdienen zijn. Er zijn o.a. rad van avontuur en grabbelton. De bazar is open van 10.00-21.00 uur. ledereen is welkom. Hazerswoude-dorp - De plaatselijke afde ling van de ned. Bond van Plattelandsvrou wen houdt vanavond de Kerstavond. (16 december) De avond wordt in het Dorps huis gehouden en begint om 20.30 uur. De Kerstavond wordt verzorgd door de ideeën- commissie. Voor de pauze wordt een to neelstuk opgevoerd "Gast aan tafel" door de eigen leden. Na de pauze bestaat er gelegen heid om een kerststukje te maken. Men gelieve daarvoor een bakje of mandje met oasis mee te nemen. Boskoop - Maandag 21 december wordt de kerstviering van de Katholieke vrouwen vereniging gehouden. De avond wordt ver zorgd door Miriam Laula. Zij zingt kerstlie djes uit vele landen en begeleidt zichzelf daarbij op de gitaar. Ook houdt ze een voor dracht en vertelt ze een verhaal. Tijdens de avond wordt een feestelijke broodmaaltijd geserveerd. De kerstviering begint om 19.00 uur in het "Lido" van restaurant Flo rida. Aanmelden bij nel v.d. Laar, tel. 12425. Benthuizen - Vanavond, 16 dec., wordt de jaarlijkse kerstzangdienst gehouden in de Herv. kerk Benthuizen. Medewerking aan deze avond verlenen het gem. koor 'Imma- nuei' olv. Ronald de Jong, het kinderkoor "De Benthuizer Zangertjes" o.l.v. Diny Houweling-Egmond; Corine Qualm, dwarsfluit; Johan v Kuyk, hobo; Jan Vis, or gel; Kees de Bruin,meditatie. De avond be gint om 19.30 uur. Toegang gratis. Waddinxveen - Op uitnodiging van het Ge ref. kerkkoor "Dient den Heer" zullen de harmonie van de muziekvereniging "Con cordia" uit Waddinxveen, de chr.gem. zang- verenigng "Excelsior" uit Woerden, de so liste Sjanie*- Smaal en de organist Leen Tramp, hun medewerking verlenen aan het Kerstconcert 1992 wat gehouden zal wor den op vrijdag 18 december in de Ontmoe tingskerk Groensvoorde 1,Waddinxveen. De harmonie, olv de heer G. de Knegt, zal de koren voornamelijk begeleiden tijdens de samenzang van diverse kerstliederen. Daarnaast zal de harmonie de koren muzi kaal begeleiden met drie muziekwerken. "Nooit meer Nacht", voor de harmonie, beter bekend als "Sonate in Blue", zai het eerste muziekwerk zijn wat gezamenlijk gespeeld en gezongen zal worden. De "Can- tique de Noël" van Adolphe Adam, voor de koren beter bekend als "O, Holy Night" is het tweede muziekwerk. De harmonie be gint met de inleiding, waarna halverwege er een gedeelte solo wordt gezongen door de soliste Sjanie Smaal, wat overgaat in een gezamenlijk slot met de beide koren. Tot slot zal de "Christmas Suite" van Jan de Haan gezamenlijk gespeeld worden. Dit is een muziekwerk wat bestaat uit 4 delen, waarin diverse kerstliederen tot een mu ziekwerk zijn gemaakt, ook in dit muziek werk wordt de solopartij door Sjanie Smaal gezongen worden. Het Geref. kerkkoor Dien den Heer en Ex celsior staan beide o.l.v. Sander de Kleuver. Zij zullen apart en samen enkele bekende kerstliederen ten gehore brengen. Verder zal het programma bestaan uit korte mu ziekwerkjes die de harmonie zal spelen, zoals. b.v. "White Christmas" e.d. Tot be sluit van de avond zal de soliste nog een tweetal liederen ten gehore brengen. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Gouda/Waddinxveen - Het Goudsch Ka merkoor presenteert op zaterdag 19 decem ber en zondag 20 december "A festival of Lessons and Carols", respe. in Gouda en Waddinxveen. De uitvoeringen staan o.l.v. Ralph van Vliet, de vaste dirigent van het Goudsch Kamerkoor. Het Festival wordt traditioneel geopend met "Once in Royal Davids City", waarbij de zangers met kaarslicht in de hand de donke re kerk binnenkomen en deze eerste hymne 'a capella' zingen. Daarna volgen samen zang, koorzang (carols), orgelspel en lezin gen (lessons), dit alles volgens Engelse tra ditie. Na de laatste lezing zingen alle aanwe zigen "O come, all ye faitfuli", een carol ter voorbereiding op de kerstnacht en Eerste Kerstdag. Vanwege de grote belangstelling verzorgt het koor twee uitvoeringen die plaatsvin den op zaterdag 19 december a.s. om 19.30 uur en om 21.00 uur in de Oud Katholieke Kerk, Hoge Gouwe 107 in Gouda. Gratis toegangskaarten voor deze sfeervolle avond kunnen worden afgehaald bij de VW in Gouda vanaf donderdag 10 december. Er is ook dit jaar weer een extra uitvoering in de St. Victorkerk, Zuidkade 176 in Wad dinxveen, op zondag 20 december a.s. om 19.30 uur. OOk hier is de toegang gratis. Inl. tel. 01820- 38052 of 01820- 22359. Boskoop - Op maandag 21 december geeft het Algemeen Streekmannenkoor "Die Gouwe Sanghers" uit Boskoop een Kerst concert in de R.K. kerk aan de A.P. van Neslaan in Boskoop. Aanvang 20.00 uur. Naast 'Die Gouwe Sanghers" werken mee het chr. gem. koor 'Cantate Deo' uit Kat wijk; Tiny Koornneef sopraan; Joost vd Lin den tenor; Peter v. Kempen bariton; Aart de Kort orgel. Algehele leiding: Jeroen Bos man Uitgevoerd worden- naast een aantal zeer bekende Kerstliederen zoals Stille Nachten Cantique Noël, het Kerstoratorium van J.H. Maunders "Bethlehem". Dit oratorium voor groot koor, solisten en orgel, is een muzika le vertolking van het Kerstevangelie op een zeer begrijpelijke en sfeervolle toonzetting. Daarnaast is er nog samenzang, met als slot het door allen tezamen gezongen "Ere zij God". Kaarten voor dit concert kosten f 7,50. Deze zijn bij 2 sigarenmagazijnen in Boskoop verkrijgbaar of in Waddinxveen op de Kon. Wilhelminasingel 77 tel. 01828 - 12623. Benthuizen - Zaterdag 19 december belooft een speciale avond te worden bij koffiebar "De Schuilplaats", omdat dan een sfeervolle Kerstviering plaatsvindt. Iedereen vanaf 12 jaar is hartelijk welkom op deze avond in gebouw De Bron achter de Hervormde kerk. Deuren open 20.00 uur; 20.15 uur begint het programma. Waddinxveen - Vox Jubilans houdt op 24 december een Kerstuitvoering in Waddinx veen en op Tweede Kerstdag in de grote zaal van "De Doelen" in Rotterdam. Aan dit concert werken naast de ruim 200 koorle den mee: Lisette Emmink (sopraan) het Arpeggio-trio met Han Kampaan (hobo), Dieks Visser (dwarsfluit) en Anke Anderson (harp). Ab Brouwer (trompet), Jan Mulder (vleugel) en Klaas Jan Mulder (organist op het grote Doelenorgel), zorgen voor instru mentale begeleiding en soli. De muzikale leiding heeft dirigent Pieter Stolk. Er wordt in ruime mate aandacht geschonken aan samenzang. De meditatie wordt verzorgd door hervormd predikant P. Vermaat uit Maassluis. Het concert begint om 10.30 uur. In Waddinxveen zijn kaarten verkrijg baar bij boekhandel Burger. Waddinxveen - Op zaterdag 19 december is er de jaarlijkse "Kerstzang" in de Waddinx veense 'Ontmoetingskerk' aan de Groens voorde. Deze Kerstzangavond wordt geor ganiseerd door het Chr. Waddinxveens Mannenkoor "De Gouwestem". Dit koor zingt de aloude, bekende Kerstliederen in de Nederlandse, Engelse, Franse, Duitse taal en in het Latijn. Naast de sonore mannenstemmen is ook te horen de Zanggroep "Da Capo". Dit inter kerkelijk gemengd koor uit Boskoop, staat onder leiding van Ben Kramer, die even eens de samenzang en het mannenkoor begeleidt op orgel en/of piano. Ook zal de bekende alt Tineke Spaans haar medewer king verlenen aan deze Kerstzangavond. Zij zal samen met het mannenkoor optreden en ook solistisch enige werken uitvoeren. De koor-en samenzang wordt begeleid door een speciaal samengesteld begeleidingsor kest. Dit orkest wordt aangevoerd door eni ge beroepsmusici en bestaat verder uit de 'crème de la crème', van verschillende ama teurorkesten. De algehele muzikale leiding is in handen van de dirigent van het man nenkoor, de heer Adriaan Verhoef. De Kerstzangavond begint om 20.30 uur en is traditioneel vrij toegankelijk. Echter wordt er, ter bestrijding van de onkosten (die aanzienlijk zijn) wel een collecte ge houden. Iedereen die van zingen houdt is hartelijk welkom. Hazerswoude-dorp - Evenals voorgaande jaren organiseert de orgelcommissie van de Geref. kerk te Hazerswoude-dorp op 24 de cember weer de jaarlijkse Kerstnacht-zang samenkomst. Het monumentale Küncke- lorgel zal bespeeld worden door Rob de Vogel, die tevens een deel van de samen zang zal begeleiden. Het andere deel van de samenzang zal door de Chr. mannenvereni- ging 'Harpe Davids' uit Zoetermeer bege leid worden. De meditatie wordt verzorgd door ds. A.C. Poley, plaatselijk Geref. predi kant. De samenkomst begint om 22.00 uur, vanaf 21.45 speelt het orgel, en de kerk is reeds om 21.30 uur open. De toegang is vrij. De kerk is te vinden op de hoek Dorpsstraat/ Korenmolenlaan te Hazerswoude-dorp Waddinxveen - Op 18 december organiseert de muziekafdeling van Kreater traditiege trouw de jaarlijkse Kerstuitvoering. Deze uitvoering heeft als thema (natuurlijk) de Kerst en wordt 's middags gehouden in de Kreaterzaal aan de Kerkstraat te Waddinx veen. Leerlingen spelen accordeon, piano, keyboard, cello, gitaar, dwarsfluit en blok fluit. Er wordt solistisch opgetreden, in groepjes en in ensembles. Iedereen is wel kom. De toegang is gratis. Aanvang 16.00 uur tot ca. 17.00 uur. Waddinxveen - Ook dit jaar organiseert Stichting Wijkwerk De Zuidpias weer een grandioze Kerstbingo ter afsluiting van het jaar. Er worden negen gewone rondes ge speeld met mooie kerstprijzen en één su perronde met net als vorig jaar een hoofd prijs die klinkt als een klok. Men kan kiezen uit b.v. een magnetron, een portable kleu ren t.v., een dames-of herenfiets, een stere oset enz. Tevens is er weer een verloting met leuke prijzen. Deze bingo wordt gehou den op zaterdagavond 19 december a.s. in gebouw Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. De avond begint om 20.00 uur. Zaal open om 19.30 uur.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17