Rij nevoid Politieberichten Politieberichten Rijneveld Geslaagde vogeltentoonstelling Boskoop Kerkdiensten Beurshal definitief niet naar ITC-terrein Sluiting sigarenzaak Kindertheaterdag op woensdag 23 december Hart van Holland/16 december 1992 pagina 7 Afloop afvalverbrandingsproject Rijnevelders opgelet! zondag 20 december Weekeinddienst Boskoop-Benthuizen Stichting Kruiswerk Hart van Holland Snelheidscontrole Prijzen Uitslag tekenwedstrijd Boskoop - De Beurshal zal definitief niet naar het ITC-terrein verhuizen. De beurs blijft aan de A.P. van Neslaan ge vestigd. Burgemeester Spros van Bos koop en burgemeester Boelen van Rij- neveld hebben hun bemiddelingspo ging zien stranden om op de één of an dere wijze toch tot een overeenkomst tussen beide partijen te komen. Im mers, de vestiging van de Boskoopse Beurs op het International Trade Cen tre, zou een belangrijke stimulans kun nen betekenen voor dit handelscen trum. Nadat het bestuur van de Stich ting Beurshal eerder al bekendgemaakt had dat om financiële redenen afgezien zou worden van een verhuizing naar het ITC-terrein, is er door de project ontwikkelaar APRON een aantrekkelij ker aanbod gedaan, evenwel zonder succes. Men kon, ondanks langdurig onderhandelen met de projectontwik kelaar, niet tot overeenstemming ko men over het laten bouwen van een ei gen hal of over het huren van een pand. Nu de Beurs niet naar het ITC verhuist, gaat de aanleg van het geplande grote parkeerterrein aldaar, niet door. De gemeenteraad van Rijneveld, had on der voorwaarde dat de Beurs naar het ITC-terrein zou gaan, een lening van 200.000 gulden toegezegd. Op dit par keerterrein zou in het vervolg ook het Piantarium gehouden worden. Deze vakbeurs voor de boomkwekerij, die jaarlijks in augustus vele duizenden bezoekers trekt, blijft dus zoeken naar ruimere parkeergelegenheid. Reactie burgemeester Spros: "Ener zijds zijn onze bemiddelingspogingen geslaagd omdat we een pakket met fi nancieel gunstiger uitgangspunten konden aanbieden. In augustus had het Beursbestuur te kennen gegeven niet naar het ITC te verhuizen, waarna we met projectontwikkelaar Apron met een aantrekkelijker pakket kwamen. Desondanks gaat het niet door. Het is echter het goed recht van het Beursbe stuur om het besluit te nemen niet naar het ITC-terrein te verhuizen. Het is het beleid van het Beursbestuur". CriminaliteitIn de Hamwijck is er in een woning ingebroken. De achterdeur werd geforceerd en een geldkistje ge stolen. Op de dr. Hmburgerlaan bleef een poging tot inbraak bij een woning beperkt tot schade aan de deurpost. In de Oranjestraat gelukte het daders wel een woning open te breken. De woning werd geheel doorzocht. Wat er precies ontbreekt is nog niet bekend. Uit een niet afgesloten loods aan de Zuidkade verdwenen drie messen en wat batterijen. Deze week werd er maar één maal aangifte gedaan van diefstal fiets en wel van een damesfiets vanuit de Bootstraat. Vandalisme: Aan de Azalealaan werd een stapel kranten in het fietsenhok in brand gestoken. De hoeveelheid was zodanig dat de brandweer het vuurtje kwam blussen. Electrische bedrading liep schade op. Op een kwekerij aan de Boezemlaan gooiden onbekende jonge ren wat planken en andere spullen in het water. Verfceer:Aanrijding tussen twee perso nenauto's op de kruising Poelruit Ak kerpad. De bestuurder vanuit de Poel- ruit zag de ander te laat. Er ontstond een aanzienlijke materiële schade. Een 16 jarige bromfietster reed op de Julianastraat richting Zuidkade en zag de een verkeersgeleider over het hoofd. Ze reed tegen een paal aan en is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Op een parkeerplaats aan het Toren pad bemerkte een bestuurster bij te rugkomst bij haar auto een forse deuk in het rechterportier. De dader was weggereden zonder enig bericht achter te laten. Op het Zuidwijk reed de bestuurder van een vrachtauto tegen de brugleu ning aan. Bij het ontwijken van de werk zaamheden aldaar reed hij iets te veel aan de rechterkant van de weg. Door het niet verlenen van voorrang op de kruising Valkenburgerlaan - Biezen ontstond er een aanrijding tussen twee personenauto's. Het bleef bij materiële schade. Auto in het water: Een 39 jarige be stuurster uit Waarder zag op de over- siagplaats aan de Biezen het water over het hoofd en reed en pardoes in. De 2 inzittenden kwamen er met een nat pak van af. Onderzoek: Een bromfiets is voor technisch onderzoek naar het politie bureau gebracht. De bromfietser kwam bij zijn vlucht voor de politie ten val maar bleef zonder verwondingen. Daar het de derde is dat de jongen op een opgevoerde bromfiets reed is deze in- beslaggenomen. Té diep in het glaasje gekeken In de nacht van vrijdag op zaterdag legden 4 bestuurders op het politie bureau een ademanalyse af. De eerste ging vrij uit, de ander onderging een bloedproef en moet wachten op de uitslag, de derde had een zodanige uitslag dat hij direct van de politie aan acceptgirokaart "ijgt. Hij mocht ook direct twee open staande boete's afrekenen. De vierde van deze nacht maakte het bonter. De Politie trof de man al rijdend aan in een hnk aan de voorzijde beschadigde au to. Bij de ademanalyse blies de man 3x oc toegestane hoeveelheid alcohol mcht. Op grond hiervan is zijn rijbewijs omect ingenomen. Na een kleine speur- ocht trof de politie op het Zuidwijk een 'otaal in elkaar gereden brug aan waar- 'i nog delen van de auto werden aan getroffen. Tegen de man wordt proces erbaai opgemaakt. Gevonden: gestreepte wollen kinder- nuts, blauwe laars maat 24, een bank biljet en een stropdas. erloren:suede slofje,bankpas, 2 do en met floppy's, cd's en boeken, zwar- e Portemonnee, rood etui met geld, nderhorloge, linnen tas met agenda, dlv- sleutels bossen. In a Verbranden kan niet meer „l, e Periode oktober 1990 tot en met °ber 1992 heeft de rijkspolitie in de gemeente Boskoop het project "ver branden kan niet meer" gedraaid. Met dit project wenste de rijkspolitie het aantal afvalverbrandingen op boom kwekerijen terug te dringen. In de voorlichtingsfase, welke liep van okt. '91 t/m mei '92 werden ca. 100 in Boskoop gevestigde boomkwekerijen bezocht. Tijdens de bezoeken werd de milieuschade welke door afvalverbran dingen werden aangericht belicht. Te vens werd ingegaan op de juiste wijze van afvalverwerking. Tijdens deze be zoeken werd de politie geconfronteerd met het begrip voor de gestelde proble matiek. Ook werd in deze fase regelma tig de publiciteit in plaatselijke dag- en week- alsmede vakbladen gezocht. Ook hierin werd ingegaan op de nadelige milieu-effecten van het verbranden en werden alternatieven aangedragen. Nadat in mei 1992 de zogenaamde re pressieve fase was ingegaan, werd de politie geconfronteerd met drie afval verbrandingen. Tegen de veroorzakers is proces-verbaal opgemaakt terzake overtreding van de Hinderwet. Deze processen-verbaal werden opgestuurd naar het Openbaar Ministerie, welke tot vervolging van de overtreders is overgegaan. Conclusie In oktober ;92 werd het project door de politie afgesloten. Nadat zij de balans had opgemaakt, bleek dat inderdaad het aantal afvalverbrandingen door de medewerking van de boomkwekers danig was afgenomen. Tevens bleek dat de hoeveelheid groen-afval wat ter verwerking werd aangeboden bij diver se afvaltransporteurs en -verwerkings bedrijven drastisch was gestegen. De rijkspolitie Boskoop is dan ook zeer tevreden over het behaalde resultaat. Ook de politie te Reeuwijk en Hazers- woude heeft in navolging van het in Boskoop gedraaide project, aandacht aan deze milieuproblematiek besteedt en treedt zij op tegen overtreders. Ook in de toekomst zal er door de poli tie te Boskoop gelet worden op de ge noemde afvalverbrandingen. De over treders kunnen dan rekenen op een proces-verbaal. Boskoop- Om gezondheidsredenen wordt met ingang van 1 januari 1993 de bij vele Boskopers bekende winkel in sigaren, sigaretten en tabak, annex za den, lotto en toto van P.H. Boere aan de Burg.Colijnstraat 241 gesloten. Boskoop- Het Praathuis organiseert i.s.m. buurtvereniging "Het Zuiden" en "Ons Jeugdhuis" in de kerstvakantie een theaterdag voor kinderen op woensdag 23 december. De dag staat o.l.v. de groep Opera Educatief uit En schede. Ze brengen het programma "Het Circus". Het is een wervelend dag programma met muziek, spel, en kos tuums, waarin kinderen centraal staan, 's Morgens is er een voorstelling waar aan kinderen deelnemen, 's Middags studeren de kinderen een aantal circus acts in. Alle deelnemers spelen mee, worden gesminkt en gekostumeerd. De dag wordt afgesloten met een kleine voorstelling, waarbij ouders en belang stellenden welkom zijn. AHe kinderen van 5 t/m 10 jaar kunnen meedoen. Slechts een beperkt aantal kaarten zijn te koop bij het Jeugdhuis en het Praat huis. Het programma van woensdag 23 december: 10.30-11.30 uur; voorstel ling waaraan kinderen meedoen. 11.30- 13.00 uur; pauze, kinderen gaan thuis lunchen. 13.00-15.00 uur: spel, acts in studeren, schminken etc. 15.00 uur; voorstelling voor alle belangstellen den. Benthuizen Herv. kerk 9.30 uur ds. H. Schipaan- boord Waddinxveen 18.00 uur can. P.C. Zorge Ouderkerk ad IJssel SOW De Hoeksteen 10.00 uur ds. E. Hoogerwerf Nwk. a.d. IJssel Geref.Gem.9.30 en 18.00 uur ds. C.A. van Dieren Hazerswoude-dorp Geref.kerk 10.00 uur ds. J.H. Lange- laar Boskoop 17.00 uur ds. A.C. Po- ley R.K.H.Engelbewaarder 19 decem ber: 19.00 uur H. Mis met cantores 20 december 10.00 uur H. Mis met gemengd koor; kindernevendienst onder-en bovenbouw. 11.30 uur doopviering met jonge renkoor. Hazerswoude-Rijndijk Geref.kerk 10.00 uur dr. H. Bade. 19.00 uur SOW-dienst in Hervormde kerk: dr. H. Bade. 19 en 20 december dokter R.J.M.P. van Wiechen Voorofscheweg 182 Boskoop tel. 01727 -14450. Bereikbaarheid "Kleine dorpen Rijneveld(Rijnwoude) en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: Spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01728 -9322. Divisie ouder-en kindzorg Spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01715-1463. Voor noodgevallen buiten spreek uurtijden: 071 - 122445. Een wijkver pleegkundige wordt dan voor u op geroepen. Openingstijden uitleenmagazijn: Koudekerk a.d. Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrij dag 13.00 - 14.00 uur. Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur. Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 - 14.00 uur. Van 2 tot 4 december zijn er in het dis trict Rijn en Braassem enkele dagen achtereen snelheidscontroles gehou den. Tijdens de gehele controle werden 2314 mensen gecontroleerd, waarvan er 158 een proces verbaal kregen voor het rijden met te hoge snelheid. Binnen de gemeente Rijneveld werd er gecon troleerd op de: Hoogewaard te Kou dekerk: 120 passanten waarvan er 12 een proces verbaal kregen voor te snel rijden. Toegestane snelheid is 60 km. p. uur. Hoogst gemeten snelheid was 87 km. p. uur; Dorpsstraat Benthuizen: 25 passanten waarvan er 7 een proces verbaal kregen voor te snel rijden. Toe gestane snelheid is 50 km per uur. Hoogst gemeten snelheid was 72 km. p. uur. Gestolen auto: Aan de Korenmolen laan in Hazerswoude-dorp is op 31 juli een rode Opel Kadet gestolen. De auto is in Reeuwijk aangetroffen in redelijk goede staat. Aanrijding: Een inwoonster van Alp hen ad Rijn wilde een inwoner van Wad dinxveen inhalen op de Gemeneweg, maar kon haar inhaalmanoevre niet af maken, vanwege de vluchtheuvel op deze weg. Zij probeerde nog voor de Waddinxvener te komen, die naar rechts uitweek, maar het lukte niet. Blikschade was het gevolg. Rookoverlast: Na klachten over rook en stank-overlast heeft een firma aan de Rijndijk op 5 december een proces ver baal gekregen voor het verbranden van hout, glasvezels en plastic verpak kingsmateriaal. Banden lek gestoken: Aan de Van Poel geestlaan in Koudekerk werden in de nacht van 21 november 4 banden met een scherp voorwerp lek gestoken van een Ford Escort. Ook aan de Croesinck in Benthuizen zijn vier banden lek ge stoken inde nacht van 4 op 5 december. Ditmaal zaten deze banden onder een Mercedes. Auto beschadigd: In de Ochtenstraat te Benthuizen is op 3 december een aldaar geparkeerd staande personen auto beschadigd door een auto die ver moedelijk oranje/bruin van kleur was. De veroorzaker heeft zich niet gemeld. Woninginbraak: De achterdeur van een woning aan de Den Tollstraat werd op 5 december 's avonds opengebro- ken. De ongenode gasten hebben het t.k. combi kinderwagen 23 in 1 lila mintgroen nw 1250,- nu 650,- 9 mnd. oud 01828-32671 hele huis doorzocht en o.a. sieraden en geld meegenomen. Auto opengebroken: In de nacht van 7 december hebben onbekenden een auto opengebroken die aan de A. Ver- weijstraat geparkeerd stond. Er wer den een radiocassetterecorder, merk Pioneer, een fototoestel met bijbeho rende flitSer en een schuifmaat meege nomen. Ook op het Gouverneursplant soen is er ingebroken in een personen auto. Een bewoner van het plantsoen werd 's nachts wakker van een auto alarm en zag een persoon weghollen en instappen in een witte Corsa. Hij was in staat het kenteken te noteren en door te geven aan de politie. De omringende corpsen werden gewaarschuwd, maar helaas werd de Corsa niet teruggevon den. later bleek dat de auto in Purme- rend was gestolen. De politie is erg blij met meldingen van deze aard, op welke tijd dan ook. De medewerking van de betrokken bewoner wordt dan ook zeer op prijs gesteld. Woninginbraak: In de middag van 8 december is er ingebroken in een wo ning in de ds. A. v.d. Boschstraat te Ha zerswoude-dorp. Nog niet bekend is wat er precies is meegenomen. Poging inbraak: In de nacht van 9 op 10 december heeft men geprobeerd in te breken in woningen in de Ochtenstraat en de Roode Kruisstraat te Benthuizen, men heeft gaatjes geboord t.h.v. de ver grendelingen van de ramen. Bij de bei de huizen is er niemand binnen ge weest. Inbreker overlopen: Bewoners van de Breitnerlaan in Hazerswoude-dorp, overliepen bij hun thuiskomst een in hun woning aanwezige inbreker. Tij dens een buurtonderzoek dat op de melding volgde, zat de politie een ver dachte auto. Toen er op het stopteken niet werd gereageerd, volgde er een achtervolging. Via de Westzijdeweg, de Heerewegh en de Hoogeveenseweg richting Boskoop. Toen de auto stopte op de Hoogeveenseweg, kwamen er drie mannen uit die over de sloot in de polder verdwenen. Tijdens de daarop volgende zoekactie met behulp van een speurhond werd één van de verdach ten gepakt. De ander werd in Rotter dam van zijn bed gelicht. Naar de derde man wordt nog gezocht. In de auto wer den diverse gestolen spullen aangetrof fen. Het onderzoek is nog in volle gang. dagboek in linnen gebonden 10,- dameswinter mantels mt. 52 p st. 50,- 01828-14414 nieuw 4 deurs linnenkast wit; sjoelbak; kamerbiljart kompl. 01828-12229 gratis af te halen 2 perzische katten lief en huiselijk 01828-31360 t.k. videotex 200,- telefoonbeantwoorder 100,- rowenta kleding app. 40,- 01828-13211 t.k. zaanse klok noten is overcompl. bernh laan 35 W'veen pr.n.o.t.k. 01828-16851 t.k. electr. orgel eminent S40 500,- 01714- 14382 t.k. aanhanger 2501x130 b 400,- 01802-1731 op de foto links de voorzitter J. van Dijk en rechts de kampioen van de tentoonstelling H.H. ter Veld Benthuizen - De Benthuizer vogel vereniging hield de afgelopen week een geslaagde tentoonstel ling met veel bezoekers. Er werden 168 vogels ingezonden voor de tentoon stelling die in het sfeervolle dorpshuis "De Tas" werd gehouden. Ook de schooljeugd liet zich niet onbetuigd en nam massaal deel aan de tekenwed strijd. Er werden 105 tekeningen inge zonden, waarvan de meest fraaie ten toongesteld werden. Algemeen kampioen van deze onderlin ge tentoonstelling werd de heer H.H. ter Veld met een roodoog gepigmen- teerde kanarie. Hij kreeg er van de des kundige jury 91 punten voor en ontving het bondskruis. Zijn grijs pop zebra- vink werd eveneens kampioen met 89 punten. Bij de tropische vogels, estril- didae (zilverbek bruin) werd de heer W. Bazen kampioen en derby met 89 punten. De Catharinaparkiet van P.C. van Ruitenburg werd met 88 punten kampioen en zijn turqoisineparkiet werd eveneens kampioen. De roodrug parkiet van Joh. van Dorp werd kam pioen stam, derby met 88 punten. De roodrugparkiet van F.M. de Vrij werd kampioen, kreeg bondsmedaille en be haalde 91 punten. De Japanse kwartel van J.E.Pvan Dijk werd met 89 punten kampioen en derby. Totaal: De heer H.H. ter Veld had een totaal van 449 pnt voor 5 vogels, ge volgd door Joh. v. Dijk met 445 pnt. P.C v Ruitenburg behaalde 442 pnt en F M de Vrij 441 pnt. De heer J.E.P. v Dijk 440 pnt: de heer W. Bazen behaalde 438 pnt en de heer W.F.M. Pielanen 437 pnten. De mooiste tekening van moeder vogel en haar kinderen, was van Elza Laban. De 2e prijs werd gewonnen door Elise Buiter; 3e werd Johan Buys. De troost prijs ging naar Marleen Krabbe. Elza kreeg een mooie rugzak, terwijl de an deren aan de slag kunnen met smeltgra- nulaat en afdrukken op textiel kunnen maken.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7