Sport In de regio De ROTONDE is af KERSTBOMEN Verslag Schaakvereniging Moerkapelle Florida tevreden Michiel en Sander Blok jeugdkampioen RSB BROUWER DE KONING 2 GRATIS RONDJES BSC'68 nieuws Klaverjassen bij Floreant Groeneweg E2 kampioen Markt in gevaar Cultivé parels een geschenk van de zee. Juweliers Sinds 1803 •_p Camping Crossloop- prestatieloop Sjoelen UITVAARTVERZORGING Zevenhuizen daarom bij ons, voor elke klant Klaverjassen Klaverjassen in het Zuidhonk Hart van Holland/16 december 1992 pagina 9 Markt 8 - Telefoon 01820-13214 - GOUDA Moerkapelle - Wim Vroegindeweij is er eindelijk weer in geslaagd zijn kandida tuur voor het kampioenchap van Schaakvereniging Moerkapelle duide lijk te stellen. Lange tijd al moet de 'crack' van Moerkapelle, die jaren op eenzame hoogte het schaakleven re geerde, in het aanstormend nieuw ta lent zijn meerdere erkennen. Toch staat hij, na zijn overwinning op Wim Stange, weer bovenaan op de ranglijst. In een gelijk opgaande strijd, veroverde Wim Vroegindeweij een pion, net voor de tijdcontrole. Dit voordeel gaf de ou de rot in het schaakvak niet meer uit handen. Met deze overwinning pas seerde hij Gerard v. Ommeren. In een onduidelijke stelling speelden beiden, belust op winst, door tot in de 'uit- vlugger'fase. Met voor beiden nog een enkele minuut op de klok, veerde San- der plots op en toverde een mooie mat- combinatie op het bord. De kersverse jeugdkampioen van de RSB bewees daarmee weer eens zijn kracht. Ben v. Geffen viel weer eens ouderwets aan op Maarten Vroegindeweij. Maarten ver dedigde zich, zoals altijd, zeer taai. Als dit niet windt, dacht Ben, dan is scha ken niet leuk meer en hij gooide al zijn stukken in de aanval. Maarten verblikte of verbloosde niet en kwam misschien zelfs nog even gewonnen te staan. Het werd remise. Voor Ben was schaken even niet leuk meer. De jongere broer van Sander, Michiel Blok, kwam tegen Waddinxveen - De belangrijke uitwed strijd in Den Haag tussen de nummers 1 en 2 in de 2e klasse NBB DKC 2 en Florida" 1 ging niet door en is uitgesteld naar eind januari. Reden was de bles- suregolf bij Florida, die ook het 1 e team niet heeft overgeslagen. DKC wilde geen papieren-zege en ging zeer spor tief met uitstel akkoord. Hierdoor blijft de spanning in deze afdeling tot het laatst bewaard. Florida 2 won toch wel verrassend van het 4e team van eredivisieclub Culem borg, want uit werd met 7-1 verloren. Florida misten beide enkelspelers en Culemborg had ook een uitvaller. Dubbelspecialist Jean Lamaison ver loor niet onverwacht de le HE en gaat nu afvallen... Invaller Rémon v Geme- ren revancheerde zich voor vorige week en versloeg de Culemborgse in valler met 15-13 in de 3e game. Liesbeth v Bergeijk (11-1 11-1) en Herma vd Hei den (7-11 11-211-0!) wonnen hun enkels en ook de DD. duidelijk. De H.D. leverde verlies op, evenals de G.D. van Herma en Jean tegen o.a. de sterke 1 e heer van Culemborg (9-15 7-15). De beslissing viel in de laatste partij. Liesbeth en Rémon bereikten een 3e 'game na 9-15 en 15-7. Hierin kwamen zij 4-8 en 7-11 achter, maar de eindsprint was klasse, 15-7 en een 5-3 achterstand. Florida 3 (le kl.ZH) won weer eens na een reeks van kleine nederlagen. Tegen Shuttle '74 uit Ter Aar smaakte le heer Erik Besemer het genoegen in de derde game met 18-17 te winnen. Ook Gert Bogaards won al z'n partijen. Niet zo succesvol was Debby Pietjouw, die haar enkel en de DD met Thea Fen- nema vrij duidelijk verloor. Eindstand 6-2. Verdere uitslagen: Florida 5- Flair 7 1-7; Florida 6 - Eridos 11 6-2; Florida 9 - Eridos 16 7-1; Florida 11 - Pijnacker 9 5- 3. Met nog 3 wedstrijden te spelen, staat de competitie tot 10 januari stil. Moerkapelle - De broers Michiel en San- der Blok zorgden dit jaar voor een uni cum in de Rotterdamse Schaakbond: beiden werden kampioen in hun leef tijdscategorie en plaatsten zich zo voor het Nederlands kampioenschap. Tot voor kort speelden Michiel en Sander bij een schaakvereniging in Zoeter- meer, die is ingedeeld in de Haagse bond. Met de verhuizing naar Gouda op komst, hebben ze nu gekozen voor Schaakclub Moerkapelle, waar ook va der Jan Blok al speelde. Zonen Blok spe len inmiddels mee in het le team van Moerkapelle: een aanzienlijke verster king voor Moerkapelle. Zij schreven in voor het jaarlijks te houden 'jeugdkam pioenschap van de RSB', waarin de sterkste jeugdschakers uit Rotterdam en omgeving elkaar treffen. Michiel (13 jaar) speelde mee in de categorie C. Sander (15 jr) in categorie B. Michiel ging voortvarend van start. Al meteen op de eerste dag werd de kampioen van vorig jaar, Wijnand den Dekker, over tuigend verslagen. Michiel gaf de kop positie niet meer uit handen.Hij eindig de met 6 uit 7, met een punt voorsprong op Bob Wester en Wijnand den Dekker (zonder verliespartij). Tweemanspolder.) Elke deelnemer ontvangt een leuke kerstattentie als herinnering. Zevenhuizen- Groeneweg heeft nu al een kampioen in zijn midden. Afgelopen zaterdag, 12 december, werd Groeneweg E2, zonder te spelen, kampioen. Onder de bezielende leiding van Leider/ Coach Martien Zijderhand en door gerichte training van de vakbewame Hein de Jong wist Groeneweg ruim afstand te nemen van haar tegenstanders op de ranglijst, en werd zodoende kampioen. Dit feit werd opgeluisterd dooreen toespraak van de jeugdvoorzitter, Cees Roos, en in waardering uitgedrukt dooreen bloemetje. Daarna kregen de voetballers nog patat en andere versnaperin- gen, en gingen uren later voldaan huiswaartsJongens, proficiat! Zevenhuizen -Zaterdag 19 december wordt de bekende 'Camping Cross- '°op' in Zevenhuizen gehouden. De Ze- venhuizense stichting 'Bevordering Kecreatie Sport' is erin geslaagd om weer sterke deelnemers naar Zeven huizen te halen om 4,8 of 12 km te tomen crossen. Het achtvormige par cours is gelegen rond het Korenmolen gat e.o.Hennipsloot/Jachthaven. De or ganisatie hoopt dat velen zullen komen ')ken naar de inspanningen van de at- cten op dit voor het publiek mooie Parcours. Voor de juiste tijdcontrole is D nn" ''^Hok aanwezig. De start is om UU uur bij de tweede brug over de ennipsloot. Inschrijven kan v.a. 10.30 uf in café "De Roerdomp" (aan de Waddinxveen- Woensdag 23 december is de laatste sjoelavond van dit jaar. Vanaf 19.00 uur kan er weer gesjoeld worden in het gebouw van de schut tersvereniging aan de Alb. Thymlaan. Kan men goed sjoelen of helemaal niet, het maakt niet uit omdat iedereen wordt ingedeeld naar zijn speelsterkte. De uitslagen zijn: klas Al. Tine Valen- kamp 1402 punten; klas BI. Basca! van Gils 1259 punten; klas C1Cees van Wijk 1218 punten: klas Dl. Peter bötger 1058 puntenklas E1Roswelle van Leeuwen 940 punten. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Sander startte op de eerste dag met een remise. Daarna duldde hij echter geen tegenspraak. Hij won de rest van zijn partijen en eindigde één punt voor Dolf Meijer en twee punten voor Vincent Dercksen overtuigend op de eerste plaats. Daarmee plaatsen zij zich beiden voor het Nederlands kampioenschap, dat wordt gespeeld in de Paasvakantie. Of ze ook echt zullen meespelen is nog niet zeker: daartoe zal hun school vrijaf moeten geven, omdat de Goudse school die de gebroeders Blok bezoe ken, die week geen vakantie heeft. Zevenhuizen - De marktkooplieden die wekelijks op de vrijdagse markt voor het raadhuis in Zevenhuizen hun waren aanbieden, hebben een brief van het college van B&W van Zevenhuizen- Moerkapelle ontvangen, waarover zij zeer verontrust zijn. In deze brief wordt hen 3 mogelijkheden geboden om hun beroep uit te oefenen. Tot op heden werd de markt altijd op vrijdag van 9.00 -17.00 uur gehouden, tot volle tevre denheid van het publiek en de markt kooplieden. Toen er vorig jaar een ver zoek van B&W kwam om de marktkra men (op proef) enkele meters op te schuiven- voor de verbreding van het toegangspad naar het gemeentehuis voor o.a. bruidsparen- is hieraan uiter aard gevolg gegeven. Echter dit was een proef van een half jaar. In septem ber werd bericht dat de opstelling ge continueerd werd. Echter nu is er een totaal ander geluid van het college ge komen. Er heeft een afweging plaatsge vonden welke ertoe heeft geleid dat de huidige opstelling van de markt, gezien de relatie tot de verkeersveiligheid, niet gecontinueerd kan blijven. De mo gelijkheden die voorgesteld worden zijn: a. de markt in Zevenhuizen op vrijdag tot uiterlijk 13.00 uur te houden op de oude lokatie: dus voor het ge meentehuis; b. op een andere werkdag te houden tot 13.00 uur op de oude lokatie; c. deze te houden op zaterdag tot 16.00 uur op de oude lokatie. Voor 21 december dienen de marktkoolie- den hun reactie te hebben gegeven aan het college. Tim Ruitenburg, namens de marktkooplieden: "Wij hebben de brief vrijdag 10 december ontvangen. Daar moeten we voor 21 december op reageren. We zitten allemaal in onze topdrukte. We hebben geen tijd om te vergaderen of te overleggen. Maar het is ons wel rauw op ons dak gevallen. Als we voor de zaterdag kiezen dan kan de helft van de marktkooplieden niet om dat ze elders hun standplaatsen heb ben. Vrijdag een halve dag betekent een enorme inkomstenvermindering. Een andere dag dan vrijdag of zaterdag, lukt ook niet, omdat we allemaal stand plaatsen elders hebben op vastgestel de dagen. Namens iedereen kan ik wel zeggen dat we hier behoorlijk mee zit ten". t.k.grandioze donker eiken kast met bar verl. 3 delig nw, 1750,- nu 475,- 01727-16380 t.k. draai-fauteuil bruin gekleurd i.g.st. 100 - 01828-14251 Let op: Arie van Rijn v.d. autorijschool op donderdag 17 dec. jarig" H.G. Bar Leona t.k. kinderskipak salopet jack cap. m. 122 kleur: lichtblauw 25,- tel. 01793-1708 Hoera, Herman komt do. 17 dec. terug uit Angola Colette hartelijk dank voor de organisatie van het feest - pa en ma Dick Bac al snel positioneel heel goed te staan. Hij won een pion en verminkte Dick's damesvleugel. Maar Dick staat niet voor niets bekend als een handige schaker in rommelige stellingen. Hij zette zijn koningsaanval inventief door en Michiel moest opgeven. Arie Hoogduijn had dit keer geen moei te met Koos Segaar. In ijltempo voerde hij Koos naar de afgrond en maakte het resoluut af. Ook Koos v.d. Spek was in een aanvalligere stemming. Met ver dubbelde torens viel hij aan langs de D- lijn. Hij haalde er ook loper en toren bij. De niet-gerocheerde koning van Marius was een gewillig slachtoffer. Koos won verdiend. Jacques de Lange versloeg Wim Freeke. VERS GEKAPT! UIT SAUERLAND BLAUWSPAR - NORDMANN - OMORICA KLUITBOMEN PRIMA CYCLAMEN, WITTE AZALEA'S EN KERSTSTERREN KERSTBOOMSTANDAARDS, HULST EN NOBELiSTAKKEN KERSTSTUKJES EN ARTIKELEN VOOR STUKJES Koopavond van 11 t/m 23 december KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 Benthuizen - Zaterdag 12 december werd er weer geen competitievoetbal gehouden. Alle wedstrijden werden af gelast. Voor zaterdag 19 december staat de laatste competitiewedstrijd van dit jaar op het programma. Het is de uitwedstrijd tegen MVO 72. De wed strijd begint om 14.30 uur. Vrijdagavond 18 december wordt de Kerstklaverjasdrive gehouden, ieder een heeft op deze avond prijs. Er zijn vele mooie prijzen en er wordt een gro te tombola gehouden, eveneens met schitterende prijzen. De kantine aan de Sportlaan in Benthui zen is om 19.15 uur open en het kaarten begint om 20.15 uur. Iedereen is van harte welkom. Boskoop - Op vrijdag 18 december zal er in de kantine van de voetbalvereni ging "Floreant" aan de Hoogeveense- weg de vierde klaverjaswedstrijd van dit seizoen worden gehouden. Aan vang: 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur kan men zich, onder het genot van een kop je koffie met kerstkransje, in laten schrijven. Er zijn extra veel prijzen be schikbaar i.v.m. het a.s. Kerstfeest. Waddinxveen - In wijkgebouw het Zuid- honk (naast sporthal De Duikelaar) is er op vrijdagavond 18 december weer 'vrij-klaverjassen', (geen competitie). Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs een rijksdaalder per persoon. DE VGDYcS

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9