Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle Nieuw kantoor in Swanla Familieberichten frw om tfMtU Foto's inhet Expositie Catharina Gasthuis HART VAN HOLLAND Boskoop Creatief met schilderijen en poëzie Voorlichting aan zwangeren over ziekenhuisbevalling en borstvoeding gewijzigde oproep medewerker bouw- en woningtoezicht m/v pagina 11 P'aaKKhaa'7 "USSe" 2-949'"e" 40,9'-) Khaal Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabe stellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschij ning), Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van Hart van Holland. Maaike Adriana Christina v.d. Vlist-van Veen Otto van der Vorm Oud papier aktie De Eendragt Koffiebar 't Praathuis Kerstviering Exposanten uitsluitend voor particulieren max. 4 reeels plaats in elk vakje één letter of leesteken Jtussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Zevenhuizen-Moerkapelle is gelegen nabij het recreatiegebied Rottemeren en ligt centraal ten opzichte van occnnu a9' Rotterdam en Gouda- De gemeente telt 10.000 inwoners en heeft een oppervlakte van ca. d.bDü na. De gemeentesecretarie is onderverdeeld in de afdelingen Algemene Zaken, Zorg, Financiën en Gemeente werken. De afdeling Gemeentewerken is onderverdeeld in de secties Nieuwe werken/grondbedrijf Beheer Milieu, Bouwkunde en Bedrijfsbureau. Bij de sectie Bouwkunde van de afdeling Gemeentewerken is de vacature ontstaan van: (voor 38 uur per week) Functie-informatie: - het beoordelen en afhandelen van aanvragen voor bouwvergunningen, bouwmeldinqen etc - het voeren van overleg met aanvragers, architecten en aannemers- - het verrichten van overige voorkomende werkzaamheden en controles op in uitvoering zijnde bouwwerken Functie-eisen: - de diploma's MAVO en MTS-bouwkunde - cursus Ambtenaar BWT/1 II of bereid deze te volgen; - goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid; - goede contactuele eigenschappen; - zelfstandig en in teamverband kunnen werken; - kennis van automatisering; - bezit van rijbewijs B. Salaris: Inlichtingen en sollicitaties: teleZll!,mTo2lZlkUnnen W°rden mgeW°nnen bghet sectiehoofd Bouwkunde, ing. M.L.J. Duineveld, 2rahtonLar9hte"enden ^°rdt verzuoch^ hun sollicitatie binnen twee weken na het verschijnen van dit blad te richten aan burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. im Op de foto klarinetdocent Fons Kiesman met leerling Pieter Keijzer tijdens een repetitie in het vernieuwde kantoor van dorpshuis "Swanla Zevenhuizen - Terwijl de bouwwerkzaamheden gestart zijn voor de herbouw van de door brand verwoeste sportzaal (Zuidplashal), gaan de meeste activiteiten gewoon door in dorpshuis "Swanla". Enkele sportclubs weken naar andere gebouwen uit, omdat de grote sporthal (Swanlahal) niet voldoende wpaciteit biedt, maar muzieklessen van "De Kleine rompetter" bijvoorbeeld, unnen gewoon doorgaan. Thans in de nieuwe vergader-of bestuurskamer van 7* Swanla'. Dit onderging dit najaar een totale metamorfose en ziet er fris ls het uitgangspunt met mintgroene accenten. Ook hier zijn er nieuwe stoeien (mint/grijs) en bordeaux-rode tafels aangeschaft, zoals overal elders in de culturele zaalruimtes in het dorpshuis. Gouda - In he Stedelijk Museum het catharina Gasthuis, Oosthaven 9 in uouda is tot en met 21 februari een expositie over Gerard Leeu, meester- Prenter te Gouda te bezichtigen, .^tentoonstelling kwam tot stand met 'nanciële steun van de oudheidkundi ge Kring Die Gouda" en in samenwer- 'ng met de Vrije Universiteit van Am sterdam. erard Leeuw was één van de eerste drukkers 1445/50-1492), in denoorde- jjte nederlanden en hij was tevens de "gever van een boekenfonds dat door eten wordt beschouwd als het meest f'ginele van de lage landen in de vijf- 'ende eeuw. Van hemzelf is niet veel da k1' wercl waarschijnlijk in Gou- Seooren, kwam uit een welgestelde a^'lievan molenaar en bezat huizen n de Markt en aan het tegenwoordige ziinn1' 'f1 tle.t 'aar verplaatste hij I drukkerij naar Antwerpen, waar hij Werk voortzette. In 1492 stierf hij na uit de hand gelopen ruzie met zijn o'^eker Henric van Symmen. vin a tent°onstelling is een groot deel var' i '30e'ten uit de Goudse periode zich eu te zien' Daaronder bevinden Evan2l)u eerste uitgave 'Epistelen en U7-7®5 en van ^en gheheelen jaere uit het enig bekende exemplaar van Die hystorie van Reynart die Vos (1479) en twee edities van een verzameling van 122 fabels. Dialogus Creaturum in de Latijnse versie en de vertaling daar van onder de naam Twispraec der crea turen uit 1481Van leeu's bestseller, het is een populaire verzameling van dialo gen, verdeeld in zes groepen die elk een deel van de schepping bestrijken: pla neten en elementen; edelstenen en metalen; kruiden, planten en bomen; vissen en reptielen; vogels en tenslotte viervoetige dieren en mensen. Elke dia loog is een gesprek tussen twee creatu ren of groepen van creaturen, waarin een fabel word verteld, na elke fabel volgt een stukje tekst waarin het ver haal op een moralistische wijze wordt uitgelegd, met behulp van bijbelcita ten, exempelen uit de heiligenlevens of filosofische uitspraken. De fabels zelf en de talrijke, bijzonder fraaie illustra ties zijn volgens een toelichting van de auteur bedoeld om de lezer te amuse ren. Een boek dus, zoals elke uil gever het zich wenst, ter lering en vermaakt. Openingstijden: maandag tot en met zaterdagvan 12.00 tot 17.00 uur; zon-en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur. Eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag ge sloten. Uit de talloze brieven, kaarten, telefoontjes en bezoeken, die wij mochten ontvangen na het overlijden van mijn innig geliefde vrouw, onze lieve moeder is ons nog eens duidelijk gebleken welk een grote plaats zij bij ons allen innam en nóg in neemt. Voor mijn kinderen en mij is het een grote troost, te weten dat zóvelen in liefde en vriendschap om ons heen staan en meeleven in ons verdriet en gemis. Heel hartelijk dank daarvoor. mede namens de kinderen, W. v.d. Vlist. Moerkapelle, december 1992 Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man, onze vader, schoonvader en opa willen wij u onze hartelijke dank betuigen. Waddinxveen, december 1992 M. van der Vorm-Verhoeff kinderen en kleinkinderen Zevenhuizen- Oud papier inzamelen blijft interessant voor het milieu. Met geringe moeite van de kant van de inwo ners van Zevenhuizen worden per jaar duizenden kilo's papier voor herge bruik ingezameld. Dit betekent dat voor de papierproductie minder bo men behoeven te worden gekapt. Het is ook interessant voor de gemeentelijke begroting. Want 1000 kilo oud papier wat via de grijze container afgevoerd wordt, kost de gemeente- en indirect ieder huishouden-, een bedrag van ruim tweehonderd gulden. Tenslotte is het inzamelen van oud papier door De Eendragt ook interessant voor de school en voor bepaalde instellingen die door de school met een geldelijke bijdrage worden bedacht. Zo kregen in de afgelopen periode de Milieuvereni ging en de Wereldwinkel een bepaald bedrag voor hun activiteiten en werd geld geschonken aan diverse charita tieve instellingen (Rode Kruis, vluchte lingenhulp). Op onderstaande data kan men gebundelde of goed in dozen ver pakt papier bij de container inleveren tussen 08.00 uur en 18.30 uur. Noteer s.v.p. deze data op de kalender van 1993.5 januari; 16 februari; 30 maart; 11 mei; 22 juni. Zevenhuizen - Op donderdag 24 decem ber wordt er weer de Kerst-inn gehou den in het Hervormd centrum te Zeven huizen. De organisatie berust bij koffiebar 't praathuis en de Zanggroep Zevenhui zen. Het thema is: "Kerstkind of Kerst man?!" Het wordt een gezellige avond met spel, zang en nog veel meer. Alles onder het genot van kerstbrood en chocolade melk. Aanvang 20.30 uur. Boskoop - Burgemeester Spros opent op Tweede Kerstdag om half twee de tentoonstelling Boskoop Creatief in de Bibliotheek. Op deze tentoonstelling tonen amateur-kunstenaars uit Bos koop tot en met 19 januari hun werk aan het publiek. De opening op Tweede Kerstdag krijgt een bijzonder karakter door een Poëzie Podium, waarop negen kinderen en twee volwassenen zelf ge maakte gedichten zullen voordragen. De kinderen zijn de winnaars van een poëzie-wedstrijd, die afgelopen maan den op de lagere scholen werd gehou den. Verder zullen een paar amateurs verspreid over de bibliotheek, bezig zijn met een creatieve techniek. Belang stellenden kunnen ter plekke nader over de techniek worden geïnfor meerd. Voor de kinderen is een knutsel hoekje ingericht, waar na de officiële opening, Anita Poolman kerstvertellin gen voordraagt. Dit jaar nemen 31 exposanten deel aan de tentoonstelling. Onder de aangemel de werkstukken zijn te vinden: olieverf schilderijen, aquarellen, lino, beeld houwwerk, keramiek e.d. Deelnemers aan de expositie zijn: A Araya- Vega, H. Bakhuyzen. L.A. Bo- gaars-Hofman, Chr. Bosman - v. Vliet, Ria Bouman. Tanneke Dazler-Retel, Jan de Frankrijker, Cas de Gier, Andrea Haeck van't Riet, Greetje den Hamer, Jeannet Hooftman-Vuyk, G.A. Hout man, E. de Jong, Agné Kalf - v. Klaveren, Ria Maertens- v. Bodegraven, Coby Matthijssen- v.d. Jagt, A.J. Moerings, Jan Smit, Marianne Smit, Wil Snaauw, Ank Sterkenburg, Rieni Stolwijk - van der Zon, Jos Trouw, Cocky v.d. Velde, F. v.d. Velde, M.L. Venema-Nix, Ineke Ver heul, Gerry Verkade-Verkerk, A. de Vries, Ann de Vries en Miep Zirkzee. Tijdens de expositie krijgt het publiek weer de mogelijkheid, door middel van keuzebriefjes, hun eigen voorkeur ken baar te maken. In de bibliotheek zal tevens- in de vorm van een kleine pre sentatie met kranteartikelen en posters - een terugblik worden gegeven van 17 jaar Boskoop Creatief. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de Bibliotheek. Binnenkort geven het Groene Hart Zie kenhuis en La Leche League weer een informatieavond voor aanstaande ouders met als onderwerp; borstvoe ding, voorbereiding en het goed aanleg gen van de baby, alsmede de zieken huisbevalling en een videopresentatie van de kraamafdeling en verloskamers als afsluiting. La Leche League is een organisatie die informatie en ondersteuning biedt aan vrouwen die hun baby borstvoeding willen geven. Deze ondersteuning is noodzakelijk omdat veel moeders pas in de kraamtijd ontdekken dat er bij borstvoeding meer komt kijken dan men wel denkt. Het gedeelte over borst voeding zal worden verzorgd door er varen La Leche League leidsters. Tij dens de avond zal uitgebreid informa tiemateriaal ter inzage zijn en kan men tijdens de koffiepauze eventueel nog specifieke vragen stellen aan de LLL leidsters. Na de pauze zal de avond worden voortgezet door verpleegkun- cligen van de afdeling verloskunde. kt, Mi \£A Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra - Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen - Dorpsstraat 108 - Hazerswoude Dorp (j.A. Binken Spec.zaak rookart. - Reijerskoop 79 - Boskoop Heemskerk electra - Dorpsstraat 33 Waddinxveen Holland bv Da Costasingel 4 Hazerswoude-Riindiik De redaktie behoudt zich het recht voor kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11