Oliebollen-aktie Vox Jubilans Zwarte band-Judoka Sander Stammers uit Boskoop behaalt Derde Dan Oproep Spannende finale superprestige 1992 Politieberichten Boskoop Toi Toi speelt levende poppenkast Boskoopse Postzegelvereniging 60jaar Werkzaamheden Goudse Rijweg afgerond pagina 15 Voorwaarden Waddinxveen - Ook dit jaar organiseert de ACCU commissie van Vox Jubilans een oliebollenaktie en wel op donder dag 31 december. Door eigen leden en medewerkers hopen zij een groot aan tal oliebollen aan de man te brengen om diverse aktiviteiten voor het jubi leumjaar 1995 te financieren. Verkoop vindt plaats vanuit het kerke lijk centrum De Hoeksteen, Esdoorn laan 2 tel. 12770; gebouw het Anker, achter de Brugkerk en de hal van de Bethelkerk, Bilderdijklaan 1 tel. 15607. Vanaf 's morgens 9.00 uur tot 14.00 uur kan men ze daar afhalen. Eventueel kunnen ze ook telefonisch besteld wor den en thuis laten bezorgen. De oliebol len kosten per 10 stuks f 6,50. Vanaf heden kan men ze reeds bestel len onder de volgen de telefoonnum mers 01828- 10021 en 14708. Waddinxveen - Van 19 t/m 21 januari a.s. vindt in het Oostenrijkse Weissen- see het Nederlands Kampioenschap Langlaufen plaats. Van 20 t/m 27 janua ri is Weissensee tevens het decor voor de Alternatieve Nederlandse Elfsteden tocht waar afstanden van 50,100 of 200 km afgelegd kunnen worden. De Wad- dinxveense radio-omroep RTW zal bij deze evenementen aanwezig zijn. Zij gaat in samenwerking met Austrian Air lines directe uitzendingen verzorgen omtrent deze sportieve evenementen. RTW is op zoek naar deelnemers uit Zuid-Holland en in het speciaal uit de omgeving Gouda/Waddinxveen. Zij wil in haar uitzendingen streekgenoten volgen in hun sportieve prestaties. Deelnemers van het Nederlands Kam pioenschap Langlaufen of van de Alter natieve Nederlandse Elfstedentocht worden verzocht contact op te nemen met RTW, Kate Goudriaan, tel. 01727 - 137-7. Boskoop - De finale van de superpresti ge 3 km, gehouden op de atletiekbaan van AV'47 te Boskoop, was bijzonder spannend. Hoewel bij de dames het klassement al bekend was, wilde men toch in deze finale laten zien hoe de conditie er voorstond. Ineke Geers ging na het startschot gelijk aan kop, met Thea van Berge, Marleen Malais en Ria Hooftman daarachter. Inde loop van de wedstrijd kwam Thea wel steeds dich terbij, maar slaagde er net niet in om Ineke in te halen. Ria Hooftman, de laat ste tijd steeds beter in vorm, passeerde in de negende ronde toch nog Marleen Malais. Bij de heren was Jan Oskam al winnaar van het klassement./ Wel wilde Jan een recordpoging doen om onder de 10 minuten te komen. Helaas bleef hij daar 0.7 seconde van verwijderd. Peter Pouw en Jaap van Prooijen moesten onderling uitmaken wie tweede of der de zou worden. Van begin af aan ging Peter aan kop met Jaap daarachter. Ondanks verwoede pogingen van Jaap slaagde hij er niet in om Peter in te halen, zodat Peter uiteindelijk tweede werd en Jaap derde. Bij de veteranen was er nog geen win naar bekend. Auke de Vries, Bas Slin gerland en Sjaak Bollaart hadden de beste papieren voor het klassement, na het startschot nam Bas gelijk 50 meter voorsprong en hield deze negen ron den lang vast. In de laatste ronde pro beerde Auke en Sjaak nog door een felle eindsprint Bas in te halen, maar Bas wist door een goede laatste ronde bei de voor te blijven. Bas werd uiteindelijk winnaar bij de veteranen. Na afloop werden er tijdens een gezelli ge avond in de kantine, bij de kerst boom en kaarslicht, de kaarten, medail les en prijzen uitgereikt. Eindstand De eindstand van de Superprestige 3km 1992 is: Dames: 1 Ineke Geers, 2. Thea van Ber ge en 3. Marleen Malais, heren: 1 Jan Oskam, 2. Peter Pouw en 3. Jaap van Prooijen. Veteranen: 1. Bas Slingerland, 2. Auke de Vries en 3. Sjaak Bollaart. Woensdag 17 februari 1993 zal de eer ste ronde van de vier voor de super prestige 1993 worden gehouden. Ook deze zal weer worden gehouden op de atletiekbaan van AV'47 te Boskoop. Aanvang 20.00 uur. De heer Marchant feliciteert Sander Stammers met het bereikte resultaat Boskoop - De 24-jarige Sander Stammers heeft de Derde Dan behaald. Deze judoka van sport school Marchant slaagde 'cum laude' voor het technisch examen, dat in Hoogvliet afgenomen werd op zaterdag 12 december: twee dagen voor z'n hu welijk met Monique Hendriks en een dag na een tentamen ter afronding van zijn lerarenopleiding 'natuurkunde'. Donderdagavond 17 december werd Sander, die sinds 1972 judoles heeft bij Marchant, na afloop van de training, door de heer Marchant van Sport school Marchant, gehuldigd voor zijn geleverde prestatie. De zwarte bander die de derde Dan behaalde, is de eerste judoka van sportschool Marchant die als 'eigen kweek' deze prestatie lever de, na in 1984 z'n zwarte band behaald te hebben. Sander is echter niet de enige die de derde Dan heeft, twee an deren waren hem reeds voor, doch zet ten hun eerste schreden in de ju- dosport, elders. "Voor het behalen van de Derde Dan kun je kiezen uit deelname aan een aantal wedstrijden om daar in totaal honderd punten mee te halen, of een deel van deze punten en aanvullen een examen te doen, of in z'n geheel een examen af te leggen, ik heb voor het laatste gekozen, omdat het verdienen van wedstrijdpunten, heel veel tijd kost". Sander kreeg van de heer Marchant een trainingspak, sportschoenen, een ge schenkbon en mag met zijn vrouw een jaar lang gebruik maken van de zonne bank van sportschool Marchant. Van de zonnebank wordt nog even geen gebruik gemaakt, omdat het kersverse paar dezer dagen is afgereisd voor een wintersportvakantie. t.k. combi kinderwagen 3 in 1 175,- autostoeltje bobob 2 standen 75,- 01828-19913 Ronald, Carla, Justin h.g. met de geboorte van Mitchell gr. Jaap Wilma Sanne Veerle t.k. tamme parkiet 2 mnd. oud 01828-12479 t.k. Quadro combi kinderwagen reiswieg-wandel wagen lichtgrijs 01828-11159 t.k. 2 konijnenhokken 3 hokken 6 hokken 01828-13444 gevr. trottoirtegels 01727-14360 2 pr. kunstschaatsen m. 38 20,- buitenspiegel opel kadett 10,- 01727-14276 t.k Koelstra combi kinderwagen wit/l. blauw met toebehoren 200,- 01727-17067 Ford autoradio mono Philips autocassette speler tereo boxen 25,- 01727-14276 t.k. Honda MT 5 onderd. 350,- 01727-12852 zwart-wit vergroting sapp. durst massage ap. rotan wieg m. bekleding t.e.a.b. 01728-8635 t.k. Honda CB 750 type bold'or goede staat weinig km 3750,-01728-9722 t.k. Volvo 340 DL automaat bj 1988 3 drs. blauw i.z.g.st. 10.800,-01714-13679 t.k. rond vloerkleed creme kleurig scheerwol 200,-01714-14854 t.k. eiken bankstel 3+1+1 stoffen kussens 175,- 01714-14854 t.k. ronde mah. tafel met 3 mah. stoelen biedem vr. pr. 950,-01714-13280 t.k. overgordijnen draion d. paars br. 440 h. 225 sprei 100,-01714-12601 gratis kleintje plaatsen? vul de bon in! Waddinxveen - Wijk-en speeltuinvereniging "De Paddestoel" trakteerde afgelopen zaterdagmiddag de kinderen van de leden op een 'levende' poppenkastvoorstel- ing van toneelvereniging "Toi Toi". Eén en ander in het kader van het naderende ^erstfeest. De spelers die als 'pop' optraden in een levensgrote kast, kropen weer n de huid van hun personages en beeldden typetjes uit die allemaal iets goed van Plan waren met de Kerst. Op de vraag of er Kerstliedjes gezongen konden worden, klonken spontaan de ueKende christelijke Kerstliederen. Ook na de poppenkast was er samenzang van kerstliederen die hartverwarmend klonken. Uiteraard moesten dorstige kelen gesmeerd worden en was er een traktatie van 'patat met'. Vakantiemeldingen: Ook nu bestaat weer de mogelijkheid om de politie te informeren over tijdelijke afwezigheid van bewoners. Doel daarvan is dat de politie bij onraad weet wie er te berei ken is. Meldingen kunnen alleen wor den gedaan aan het postbureau te Bos koop, tijdens kantooruren. Ook kan de politie desgewenst preventie-adviezen verstrekken. Politiebureau geslotenHet politie bureau aan het Torenpad in Boskoop is gesloten op 25, 26 en 27 december. Het alarmnummer is doorgeschakeld naar de centrale meldkamer. Voor niet drin gende zaken kan worden gebeld met het bureau te Waddinxveen, tel. 01828- 13688. Aanrijdingen/verkeer: Afgelopen week vonden weer op diverse punten in de gemeente aanrijdingen plaats, waar bij materiële schade ontstond. Op de Voorofscheweg is een mevrouw met haar kind achterop over de kop gesla gen. De verwondingen vielen mee, het gewaarschuwde ambulancepersoneel volstond met het geven van eerste hulp. Op het Rijneveld moest er een takelwa gen aan te pas komen toen een vracht auto tijdens een draaimanoevre in de berm geraakte. De chauffeur zag geen kans om op eigen kracht weer op de weg te komen. Vuur werkoverlast: Hoewel het aantal meldingen van vuurwerkoverlast dit jaar beduidend minder is, blijft de poli tie alert op overlast veroorzaakt door vuurwerk. Verkoop, bezit en ontsteken van vuurwerk zijn pas toegestaan vlak voor de jaarwisseling. De politie heeft besloten dit jaar niet te waarschuwen, maar onmiddellijk proces-verbaal op te maken tegen iedereen die de vuurwer- kregels overtreedt. Verder worden er controles uitgevoerd op die plaatsen waar de opslag van vuurwerk wordt vermoed. Bedrijfsongeval'. Bij werkzaamheden aan een loods aan Den Ham is een bouwvakker van een steiger gevallen, nadat een balk, waarop hij stond af brak. De man werd met een beenbreuk naar het ziekenhuis overgebracht. De arbeidsinspectie stelt een nader onder zoek in. Afvalverbranding: Nog maar net na de positieve evaluatie moest de politie al optreden tegen een afvalverbranding op een kwekerij. Er wordt proces-ver baal opgemaakt. Diefstal uit auto: Een op een parkeer plaats bij een tuincentrum aan het Rij neveld geparkeerde personenauto werd afgelopen woensdag een rijbewijs en kentekenbewijs gestolen. Uit een op de Parklaan geparkeerde auto werden eveneens waardevolle do cumenten gestolen. Verder werd de auto behoorlijk vernield door er over heen te lopen. Diefstal jas van waslijn: Vanaf een waslijn in de Leeuwerikstraat is een damesjas gestolen. Diefstal planten uit openbare hal: Uit een openbare hal van een woning complex aan het Klaverblad werden enkele grote kamerplanten gestolen. Fietsendiefstal: Vanuit de Bootstraat verdween een bruin/rode Juncker da mesfiets. Verloren: bosje met 2 of 3 sleutels- zwart leren agenda; gymkleding; bos met 6 sleutels, oa Mazda. Boskoop-Op vrijdag 18 december 1992 zijn de werkzaamheden betreffende de reconstructie van het tweede deel van de Goudse Rijweg(het gedeelte tussen Rijneveld en Insteek), inclusief de aan leg van een fietspad, afgerond. Omdat dit uiteindelijk toch binnen de daar voor gestelde termijn is gelukt(uiterste datum 31 december 1992), hierdoor het provinciale subsidie veilig gesteld Het gemeentebestuur heeft als kleine pleister op de wonde, i.v.m. alle over last waarmee zij in de afgelopen perio de zijn geconfronteerd, bij de betrok ken bewoners een attentie bezorgd in de vorm van een plant. f.k. hockeyschaatsen mt. 45 25,- 01828-18124 t.k. centrifuge 30,-; cursus frans met gramm plaatjes 25,-; 01828-14414 t.k. snorbrommer kleine wielen merk peugeot met verz. 01828-17135 In 1993 viert de nederlandse vereniging van Postzegelverzamelaars afdeling boskoop haar 60-jarig bestaan. Op 16 januari 1933 werd de N.V.P.V. afdeling Boskoop opgericht in Hotel Klaassen. Aanwezig waren de leden: J.G. Blonk, P. Koster Hzn, Hugo Otto, J.J. v.d. Meulen, J.A. Susan, A. de Rooij, J. v.d. Valk, H.F.J. Broker en H.D. Hers! Bij haar oprichting had de vereniging 12 leden, hans schommelt het ledental rond de 180 leden. He jubileumjaar wordt geopend met een postzegelruilbeurs voor leden en belangstellenden uit bevriende vereni gingen en een postzegelontwerpwed strijd voor de Boskoopse jeugd op za terdag 23 januari 1993, van 13.00 tot 17.00 uur in deOpenbare Bibliotheek in Boskoop. De ontwerpwedstrijd wordt gehouden in drie leeftijdsgroepen namelijk: 7 t/m 9 jaar, 10 t/m 13 jaar en 14 t/m 17 jaar. Tekenpapier wordt beschikbaar ge steld door de postzegelverenigingen is verkrijgbaar in de Bibliotheek, vanaf dinsdag 5 januari a.s. tijdens de ope ningsuren. Inleveren van de postzegelontwerpen op woensdag 20 januari a.s. tijdens de openingsuren. Voor iedere leeftijdsgroep word één prijs, bestaande ui postzegels, beschik baar gesteld. De bekroonde ontwerpen worden op 23 januari in de Bibliotheek tentoonge steld. De postzegelontwerpen moeten vol doen aan de volgende voorwaarden- a. Getekend op papier van de postzegel vereniging; Voorzien zijn van een waarde-aandui- ding en een landsnaam. Verder zijn de ontwerpers geheel vrij in de keuze van he onderwerp voor hun ontwerp. Tijdens de ruilbeurs wordt een gratis verloting georganiseerd met aantrek kelijke deurprijzen. Eenmaal per half uur wordt een lot getrokken. Het hoogtepunt van het jubileumjaar is een postzegeltentoonstelling met ca. 300 kaders, die zal worden gehouden op donderdag 13, vrijdag 14 en zater dag 15 mei in de Beurshal achter res taurant Florida te Boskoop.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15