Hart - van - Holland - allerlei "Bedrijvigheid" uit de Dorpsstraat in Hazerswoude, verplaatst naar ITC-terrein Wat gooit men in de Ringaart of het Kanaal? Politieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle De eerste krant van het nieuwe jaar verschijnt op 6 januari. Ook in 1993 hopen we u van alle 'nieuwtjes' op de hoogte te houden! Veel lees-, en puzzelplezier met deze speciale kerst-editie van Hart van Holland tot volgend jaar! pagina 31 Een artikel 'met het oog op het ITC-terrein Onderzoek verkeersoverlast dorp Hazerswoude Conclusie Ontwikkeling ITC Financieel Bouwlokaties "Gemiste kansen" ;\SÏ>r. Rijneveld - Voor vier bedrijven is door de voormalige gemeente Hazerswoude en daarna door Rijneveld, naar een oplossing gezocht om elders hun bedrijf uit te oefenen en het 'overlast-probleem' in de dorpskern Hazerswoude daardoor aanzienlijk te verminderen. Het gaat daarbij om de firma's Voets, Windhorst, Kooter en Slootweg. Wethouder P.A.Th, van der Werf, destijds als wethouder 'openbare werken' c.a. van Hazerswoude reeds met de problematiek van de bedrijfsuitplaatsing gecon fronteerd, houdt zich er nu als wethouder van de heringedeelde gemeente Rijneveld, nog intensief mee bezig. Thans is hij nauw betrokken bij de realisatie van een woonwijk van 60 woningen op het terrein van Voets, waarvan de bouw, direct na de sloop een aanvang zal nemen. De bedoeling is dat door het Boskoopse bouwbedrijf J&W Verweij, 10 sociale huurwoningen, 13 sociale koopwoningen en 37 vrije sector-woningen zullen worden gebouwd. "In 1985 is er een schetsplan gemaakt voor een 'dorpsvernieuwingsplan' zo wel voor het oostelijke als westelijke deel van Hazerswoude-dorp. In dit plan stond grof aangegeven hoe het dorp er in de toekomst uit moest komen te zien. Daarna is er een rapport gemaakt over de panden die nogal ka rakteristiek en beeldbepalend, voor Hazerswoude zijn, maar niet als 'monu ment' zijn aangemerkt. Daarnaast werd een onderzoek inge steld naar de meest hinderlijke bedrij ven, of hun hinderwetvergunning nog actueel was en wat voor hinder de be drijven opleverden. Tal van aspecten telden daarin mee, van kleine overlast plus stank, tot grote verkeersoverlast. Duidelijk bleek dat de firma Kooter met het grondtransport, de allergrootste verkeershinder opleverde met 1600 verkeersbewegingen per week, met kleine vrachtwagens door het dorp. Hoewel in mindere mate, was dit ook van toepassing op voets, met brede agrarische voertuigen, terwijl de ver keersoverlast van Windhorst wel min der intensief was, maar toch ook om vangrijk". "De conclusie van dit rapport was dat bij de verplaatsing van deze drie bedrij ven een afname van 60% van vracht- vekeers bereikt kon worden. Boven dien als de Dorpsstraat en de trottoirs herstraat werden, zouden ze ook in goede staat blijven, wat nu nooit het geval was, omdat er binnen de kortste keren weer schade toegebracht werd, door het zware vrachtverkeer. Duidelijk was dat we de zaak bij de bron aan moesten pakken". "Tegelijkertijd was er de ontwikkeling van het International Trade Centre. Be drijven met een sterke affiniteit met de sierteelt konden (kunnen) zich daar vestigen. In het geval van Windhorst was die affiniteit er, bij Voets gedeelte lijk en Kooter zeker. Het laatste is een grondoverslagbedrijf dat schone grond levert voor de sierteelt. In de overweging om deze bedrijven dus naar het ITC-terrein te verplaatsen werd ook het bedrijf Slootweg aan de Gemeneweg meegenomen, maar of dat garagebedrijf wel thuishoorde op het ITC-terrein was de vraag. Iemand uit de sierteelt-sector zal wel een auto kopen, maar verder zijn er ook anderen die dat doen. Uiteindelijk is om die reden voor Sloot weg geen verplaatsing naar het ITC- terrein mogelijk gebleken. Het tuin- bouw-gedeelte van Windhorst is in het dorp gebleven, maar daarvoor hoeft geen verkeer door het dorp. Windhorst en Kooter hebben zich reeds gevestigd op het ITC-terrein en het bedrijfspand van Voets is juist in gebruik genomen. Daarmee mogen we concluderen dat het dorpsvernieuwingsplan geweldig gelukt is. Nu loopt er met Slootweg nog een arti kel 19-procedure (wijziging bestem mingsplan red.) om het bedrijf verder op aan de Gemeneweg te verplaatsen, ten zuiden van de begraafplaats". Wethouder Van der Werf stelt, dat er aan het verhaal ook een financieel plaatje zit voor de gemeente, maar dat dit gecompenseerd wordt door de grondopbrengsten, bij de geprojec teerde woningbouw ter plaatse. "Aan Voets is voor de verplaatsings kosten een bedrag van 300.000 gulden betaald en aan Kooter 200.000 gulden. Voor Windhorst ging dit niet op, omdat alleen de transportafdeling naar het ITC-terrein verhuisde". "Als erfenis van de voormalige gemeen te Hazerswoude werd het beleid door het gemeentebestuur van Rijneveld voortgezet en zijn er door de bedrijfs- uitplaatsingen bouwlokaties ge creëerd. Er mag immers van de rijksoverheid in Hazerswoude-dorp geen nieuwbouw wijk buiten het dorp verrijzen. Open plekken in de dorpskern moeten dan met woningbouw worden opgevuld. Het totale contingent van 60 woningen waarvan een gedeelte in 1994 gereed- uitzicht op een vuilnishoop?! Zevenhuizen - Het is onvoorstelbaar hoeveel rommel, keukenafval, hout, meubels, tuinafval e.d. er dagelijks in de Ringvaart ofwel het Kanaal vanaf Nieuwerkerk naar Zevenhuizen drijft, of door mensen uit Zevenhuizen in het water van Hennipsloot of Kanaal wordt gegooid. Dit komt allemaal terecht in de zeef in het Kanaal aan het Noordeinde. Enkele malen per week wordt dit afval er door een medewerker van het Hoogheemraadschap uitgevist en op een "hoop" gedeponeerd die later in z'n gehaal afgevoerd wordt. Een Nieuwjaarsvoornemen voor iedereen die langs de Ringvaart woont of de gewoonte heeft er 'iets' in te gooien: doe dat niet meer! De gemeente kan gebeld worden om het grof vuil één keer per maand op te halen. Een schoner milieu begint bij jezelf!!!! komt, zal medio 1995 in z'n totaliteit gerealiseerd zijn". Wethouder Van der Werf zegt- en met hem het gehele gemeentebestuur van Rijneveld - meer dan content te zijn, met de mogelijkheid voor bedrijfsver- plaatsing naar het ITC-terrein. "Het is een terrein dat een goed per spectief biedt voor veel bedrijven, ge realiseerd op grond van de gemeente Rijneveld, maar in samenwerking met de gemeente Boskoop, ingevuld". 'Jammer' zegt de wethouder het te vin den, dat in het verleden, sommige din gen niet parallel gelopen zijn en de aan leg van het terrein wat langer heeft geduurd. Hierdoor gingen handelaren en exporteurs op eigen terrein investe ringen plegen en daardoor niet naar het ITC-terrein verhuisden. "Er is incidenteel sprake van gemiste kansen", zegt de heer V.d. Werf die vele jaren voorzitter van Stibos was en zich herinnert dat er 15 jaar geleden al over de aanleg van een Stibosterrein gespro ken werd. "Ik verwacht dat het ITC-terrein echt een centraal terrein wordt voor hande laren en exporteurs van sierteeltpro- dukten, die in toenemende mate liever naar dit terrein gaan, dan naar de moei lijk bereikbare lokaties. Als gemeentebesturen van Boskoop en Rijneveld, trekken we gezamenlijk op en hebben we ons best gedaan om de Beurs naar het ITC-terrein te halen, immers het wordt het kloppende hart voor de sierteeltsector en heeft zo doende een uitstraling op het gehele gebied. Ik verwacht dan ook een stra lende toekomst voor het ITC-terrein". Gestolen vrachtwagen gevonden Op een parkeerterrein aan de Zuidplas- weg werd maandagavond een vracht wagen aangetroffen welke enkele da gen eerder op de luchthaven Schiphol was gestolen. De auto werd teruggege ven aan de rechtmatige eigenaar. Inbraak in vrachtwagen Indenachtvan 15-16decemberwerder op het industrieterrein te Moerkapelle een vrachtwagen opengebroken. De auto stond op een afgesloten terrein geparkeerd. Uit de vrachtwagen werd gereedschap ontvreemd. Vuurwerk overlast Naar aanleiding van een melding van vuurwerkoverlast in de omgeving van de Wielewaal werd er door de politie een onderzoek ingesteld. Dit resulteer de in de opsporing van een viertal-kna pen welke al druk bezig waren met het afsteken van vuurwerk. Bij huiszoeking werd een hoeveelheid vuurwerk inbeslag genomen. Tegen de daders wordt proces-verbaal opgemaakt. Beslagen ruiten Op het Nijverheidcentrum te Zevenhui zen reed de bestuurder van een perso nenauto tegen een geparkeerde trailer. De bestuurder zag de trailer niet staan daar de ramen van zijn auto beslagen waren. De auto raakte ten gevolge van deze aanrijding total-loss. Inbraak woning, slechte beveiliging Op vrijdagavond werd er ingebroken in een woning aan het Reigerhof te Moer kapelle. De inbraak vond plaats tussen 17.00 en 21.30 uur. Mogelijk heeft ie mand in de omgeving van het Reigerhof iets verdachts gezien tussen de voor noemde tijdstippen. De politie hoort dit dan graag. Het viel op dat het model schuifpui van deze woning op het Reigerhof vrij ge makkelijk opengebroken kan worden. De politie verzoekt de bewoners met een dergelijke schuifpui de vergrende ling te controleren en aan te passen. Uiteraard kan de politie u behulpzaam zijn met een beveiligingsadvies. Ontmaskerd In de maand juli werd er bij de politie aangifte gedaan van het feit dat er een persoon met behulp van een gestolen bankpasje bij een bank in Zevenhuizen geld van een rekening had gehaald. Deze persoon gaf zich uit als zijnde de rekeninghouder en plaatste daartoe valse handtekeningen. De politie achterhaalde de daders van dit feit. Het betrof hier een 18-jarige inwoner uit Wageningen en een 15-jari- ge inwoner uit Gouda. Tegen de daders is proces-verbaal opgemaakt. Gevonden voorwerpen: Sleutelhanger in de vorm van een ko nijntje, drie sleutels aan ring, gereed schap, gedeelte van een zender. Verloren voorwerpen: Sleutelbos op sleutelhanger het op schrift 'SUN', zwarte heren- portemon nee, donkerbruine portefeuille, bruin lederen portefeuille met groot geldbe drag omgeving Op Moer te Moerkapel le. «Hg Cl

Hart van Holland | 1992 | | pagina 31