Zevei nhiiizeii - Moerkapelle id Geslaagde Rolschaatsshow Zuideinde blijft gevaarlijk Rolling '90 Moerkapelle Zuidplaspolder is gewild pagina 33 Ondernemerskringen ondernemen actie! Overgangsgebied Claims Voldoende bedrijfsterrein Nota Beslispunten Texaco-bord.... Bouwen Bezwaarschrift Uithol Jaarlijks onderhoud stomp-molens PvdA niet akkoord met subsidieverordening Welzijn Renovatie kerkgebouw Vrijz.Hervormden Gemeenterac y De Zuidplaspolder ten westen van Gou- da/waddinxveen is erg in trek bij veel plannenmakers. Of het nu gaat om wo ningbouw, bedrijfsterrein, slibstort of bijvoorbeeld de aanleg van een transfe rium. Om de economische beklagen die met de Zuidplaspolder zijn gemoeid vol doende aandacht te laten krijgen, heb ben de betrokken ondernermerskrin- gen besloten de handen ineen te slaan. Zij hebben dit onlangs besloten in een gezamenlijke vergadering. De onderne merskringen zijn de ondernemersvere niging Moordrecht, het VION uit Nieu- werkerk a.d. IJssel, de Ondernemers kring Zevenhuizen-Moerkapelle, het Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) en de Raad voor handel, indus trie en Dienstverlening Gouda. Een eer ste actie zal een gezamenlijke reactie op de Nota Beslispunten, onderdeel van de herziening van het Streekplan Zuid-Holland oost zijn. De Zuidplaspolder is een overgangsge bied tussen de drukke Randstad ener zijds en de stille veenweidegebieden van Midden-Holland anderzijds. Het ge bied wordt doorsneden door de rijks wegen 12 en 20 en drie spoorlijnen, w.o. de drukke lijnen Rotterdam-Gouda- Utrecht en Den Haag-Gouda-Utrecht. Dit maakt de polder juist uitermate ge schikt voor een verdere economische ontwikkeling, van belang voor het be drijfsleven in geheel Midden-Holland. Op de Zuidplaspolder liggen diverse 'claims', naast de aanleg van bedrijf sterrein zijn er onder meer plannen voor woningbouw (Achtkamp bij Nieu- werkerk a.d. IJssel, Gouda-West). Ver schillende lokaties worden onderzocht voor een mogelijke stort van verontrei nigd slib uit de Hollandsche Ijssel. De vork van de spoorlijnen Rotterdam- Gouda en Den Haag-Gouda is een prima plek voor een transferium (overstap station). Het rijk wil ten oosten van Zoetermeer een bos van meer dan 2000 ha. aanleggen. Verder is de Zuidplas polder in beeld voor de vestiging van extra glastuinbouw. De gezamenlijke ondernemerskringen zijn van mening dat de gewenste en noodzakelijke verdere economische ontwikkeling van het bedrijfsleven in de regio niet mag worden belemmerd. Dit bedrijfsleven maakt al jaren een gunstige economische ontwikkeling door. Een groei die nagenoeg geheel voor rekening komt van de reeds geves tigde bedrijven, ook in de toekomst moet hiervoor voldoende bedrijfster rein aanwezig zijn., Dit standpunt zullen de ondernemers kringen nader uitwerken in hun reactie op de Nota Beslispunten. Deze nota is onderdeel van de herziening van het Streekplan Zuid-Holland Oost. In het nieuwe Streekplan, dat door de provin cie wordt opgesteld, wordt vastgelegd wat de komende jaren aan o.m. bedrijf sterrein en woningbouw nog worden ontwikkeld in de Zuidplaspolder. Üez"/,e" dorden langs Zuideinde ZuieinZden-7Sn'?an-,ulakbij de °Pdaalbrug, waar 50 km. geldt als limiet. Elders op het ae 's tOkm de maximale toegestane snelheid. Zevenhuizen-Moerkapelle - De heer P. Hofman PvdA kon met drie van de vier voorgestelde voorbereidingsbesluiten om het bestemmingsplan te wijzigen, akkoord gaan, maar niet met dat waar het de plaatsing van een groot aandui dingsbord van het nieuwe Texaco ben zinestation betreft. "Het bord zou een wat beter aanzien moeten hebben. Het is afgrijselijk groot. Het moet zeker van de rijksweg af gezien worden. Iets der gelijks heeft een precedentwerking". Toen de heer S. de Jong CDA de omvang bagatelliseerde en een omvang van 7,5 meter een normale zaak noemde en het college wijs genoeg om één en ander te beoordelen, reageerde de heer Hofman wat verbolgen dat hij niet serieus geno men werd, zei het eerst een Hogenes- bord genoemd te hebben en nu een Siem de Jongbord. Wethouder Brou wer beloofde met de benzinemij. con tact op te nemen of het iets kleiner kan. Raadsleden De Jong en Hofman zeiden voorts moeite te hebben met de bouw van woningen langs de Julianastraat omdat het totaal aantal afgaat van het toegekende contingent. "Dreigt er geen gevaar voor de exploita- tieopzet in Swanla? Nu gaat het alleen om een voorbereidingsbesluit, maar ik heb er moeite mee. De heer Hofman "In het verleden is er al teveel in Moerka- pelle gebouwd: meer dan de contingen ten toelieten en dat moet nu ingehaald worden. Moeten we nu doorgaan om die kleine bouweenheden ten koste van de contingenten te laten realiseren? Wethouder Brouwer antwoordde dat de materie van de bouwcontingenten onder de aandacht van gedeputeerde Jansen is gebracht en het voorkomen moet worden dat het mis loopt met de exploitatie in Swanla. De heer C.A. Uithol heeft een bezwaar schrift ingediend tegen de voorwaar den verbonden aan een aan hem ver leende kampeervergunning. De heer Hofman merkte hierover op dat overleg moeilijk blijkt bij deze campinghouder. "Meneer Uithol moet z'n mensen in de toekomst in z'n beslissingen betrek ken". De heer De Gooijer miste bij de vaststel ling van het Volumebesluit stads-en dorpsvernieuwing het subsidiebedrag van zevenduizend gulden. Telkenjare kregen de eigenaren van de molen- stompen in Moerkapelle duizend gul den van de voormalige gemeente Moer kapelle voor molenonderhoud. Nu dus niet meer. het was spreker ontgaan wanneer het besluit genomen was en vroeg om fondsvorming voor groot onderhoud. Wethouder Brouwer hielp hem uit de droom met de mededeling dat het besluit al op 31-3 '92 genomen is 'bij de subsidieverordening dorpsver nieuwing. Spreker stemde ermee in om fondsvorming onderwerp van bespre king in het college te maken. De partij van de Arbeid gaat niet ak koord met de nieuwe subsidieverorde ning Welzijn, omdat verborgen subsi dies te vaag zijn aangegeven in de nieu we verordening. In eerste instantie had de heer Doornhein verzocht de nieuwe verordening 'op proef' te laten functio neren tot 31 mei 1994 en bepaalde za ken opnieuw te bekijken. De heer Van Eijk WD noemde de vast stelling een goede zaak. OOk hij wees op de verborgen subsidies en vroeg deze te actualiseren, maar dat de veror dening niet los gezien moet worden van de financiële positie van de gemeente. De heer De Gooijer noemde de opstel ling van de verordening geen gemakke lijke zaak. Hij dacht dat deze verorde ning het einde betekent van sommige verenigingen en noemde expliciet tafel tennisvereniging Moerkapelle. Graag zou hij een goed inzicht willen hebben in het totale buitensportgebeuren hoe veel tijd gemeentewerken er b.v. in stopt. "Wij gaan op dit moment nog niet akkoord". (Later na een schorsing voor overleg, klonk er geen belemmering meer voor de vaststelling) De heer Duursma Gem. bel. zei dat het kind geboren was, noemde het een kar wei om van twee verordeningen één te maken en dat zijn fractie akkoord ging. Wat betreft de proefperiode kon wet houder Brouwer wel akkoord gaan als het een heel kalenderjaar zou zijn nl. 31- 12 '94. Hij denkt dat de werkzaamheden die als verborgen subsidies niet te zien zijn, uit de begroting gehaald kunnen worden. Wethouder Zijderhand stelde dat het nooit de bedoeling is geweest om vere nigingen de das om te doen, maar dat de beide tafeltennisverenigingen zelf samen willen en gevraagd hebben om financieel mee te denken. Iets anders noemde hij de peuterspeel zalen, waarvan de bestudering nog niet afgerond is. Ook hier moet gelijktrek king komen in het subsidiebeleid. De Zeven Dwergen mag voorlopig de vijfde groep, tot 1 juli a.s., continueren. De bedoeling is dat er voor die datum een eensluidend standpunt over alle peu terspeelzalen komt. Overigens stemde de SGP/RPF fractie tegen subsidieverlening aan verenigin gen die op zondag sporten en peuter speelzaal. Wethouder Brouwer zegde toe om alle elementen waar men in het aanstaande jaar in de praktijk tegenaan loopt, op een rijtje te zetten en per l-l-'94 de subsidieverlening nogmaals aan de orde te stellen. Na een korte schorsing op verzoek van de PvdA, bleef deze fractie 'tegen'. Het kerkgebouw van de Vrijzinnig Her vormden kan gerenoveerd worden. De gemeente verleent een subsidie van f 165.000,en verstrekt een renteloze lening van f 50.000,die in 25 jaar terugbetaald moet worden. Zevenhuizen - Gemeenteraadslid P. Hofman PvdA kaartte de gevaarlijke verkeers situatie op de Zevenhuizense buitenwegen in dit jaargetijde aan tijdens de rondvraag van de gemeenteraadsvergadering. Hij wees met name op het Zuideinde waar een tijdje een 50 km. snelheidslimiet van kracht was. Dit in verband met de aanleg van de rotonde op de Zuidplasweg, waardoor veel 'sluip' verkeer gebruik maakte van het Zuideinde. Graag zou hij dit weer ingevoerd zien. In een krant had hij gelezen dat een politieman voor 70 km. snelheid pleitte, wat veiliger zou zijn. Gezien de hoeveelheid jeugd dat van deze weg gebruik maakt, dacht Hofman dat langzamer rijden en 50 km als limiet de aangewezen weg is. Zeker nu de gemeente straks als eigenaar van de weg zelf borden mag plaatsen. Burgemeester A.W. Lips beloofde dat er per 1 januari a.s. een nieuw beleid van racht wordt. Ook de heer J. Hogenes Gem. bel., wijzend op het ernstige verkeers ongeval, dat gelukkig goed is afgelopen (auto in Ringvaart vrouw bekneld). Kerstfeest ANB0 Zevenhuizen - De Kerstviering van de leden van de ANBO vond woensdagmiddag 16 december in dorpshuis Swanla olaats De middag werd opgeluisterd door burgemeester en mevrouw Lips terwijl het bejaardenkoor onder bezielende leiding van mevrouw Z.elhu.s, weer diverse kerstliederen ten gehore bracht, uiteraard klonk er ook veel samenzang was ef eeï kerstoverweging door de heer Verbeeke en zorgde het dorpshuisteam weer op perfecte wijze, voor de inwendige mens Moerkapelle-Kosten noch moeite werden door de organisatie van "RoUing'90'gespaard, om de jaarlijkse uitvoering tot een groot succes te maken zaterdagmiddag in dorpshuis Op Moer. Prachtig verklede kinderen, vertolkten het sprookje De Chinese Nachtegaal. Het veelhoofdige publiek genoot met volle teugen van het boeiende spektakel dat 'op rolletjes'verliep Aan alle details was gedacht en de aankleding en spotlights zorgden voor een schitterend schouwspel. Zeker tachtig kinderen telden we. muziek* [neensPec e uitgedost, de grote sporthal doorkruisten op hun rolschaatsen met zwier en verve op toepasselijke Ook de allerkleinsten gaven acte de présence, als kleine zwarte Chineesjes compleet met Kerstman, en deelden cadeautjes vanuit een arrestee, uit aan de kinderen in het publiek. Allerwegen werd genoten van het gebodene waarvoor kinderen en leiding bijzonder gecomplimenteerd mogen worden Het was veel te snel voorbij en zeker voor herhaling vatbaar, was de algemene mening.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 33