Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle meer gemeente- nieuws op pagina 11 Bouw woning Groeneweg 22 te Zevenhuizen Nieuwe Algemene Plaatselijke Verordening Bouw serre De Grutto 35 te Zevenhuizen Afgegeven bouwvergunningen/ beschikking melding bouwplannen Beleidswijziging caravanstallingen Kerstboomverbranding kernen Zevenhuizen en Oud Verlaat Kerstboomverbranding kern Moerkapelle Tips voor het gebruik van vuurwerk Wijziging voorschriften omwisse ling buitenlandse rijbewijzen Wijziging inzameling grofvuil Jaarwisseling 1991/1992 Gebruik vuurwerk pagina 4 De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat met ingang van donderdag 24 december 1992, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt de aanvraag van: de heer S. Markus, voor de bouw van een woning aan de Groeneweg 22 te Zevenhuizen. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens om de vergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 14 december 1992, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt ter uitvoering van het bepaalde in de gemeentewet bekend, dat de bij besluit van de gemeenteraad van 15 september 1992 vastgestelde Algemene Plaatselijke Verordening vanaf donderdag 24 december 1992 voor een ieder gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, sektie A.J.B.Z., ter inzage ligt. De verordening treedt op 1 januari 1993 in werking. De Algemene Politieverordeningen van de voormalige gemeenten Zeven huizen en Moerkapelle zijn met ingang van deze datum van rechtswege vervallen. Kopieën van de Algemene Plaatselijke Verordening zijn tegen betaling der kosten verkrijgbaar ter gemeentesecretarie. Zevenhuizen, 23 december 1993, De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat met ingang van donderdag 24 december 1992, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt de aanvraag van: de heer C. de Vries, voor de bouw van een serre aan De Grutto 35 te Zevenhuizen. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp, na vijfde herziening" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om de vergunning te verle nen met gebruikmaking van artikel 18a van de wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 21a van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 18 december 1992, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. In de periode van 15 t/m 21 december 1992 is door burgemeester en wethouders vergunning/beschikking afgegeven aan: L. Oudmayer te Zevenhuizen, voor de bouw van een garage, plaatse lijk bekend Kratonlaan 66 te Zevenhuizen; Een ieder die meent door de verlening van bovengenoemde vergunningen/ beschikkingen in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad ingevolge de Wet Arob een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. De vergunningen/beschikkingen liggen gedurende deze termijn ter ge meentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inza- Wij wijzen U erop dat het indienen van een bezwaarschrift geen schorsende werking heeft. Indien gewenst kunt U naast het bezwaarschrift een verzoek om schorsing van de verleende vergunning/beschikking indienen bij de Afdeling Recht spraak van de Raad van State. Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. De afgelopen jaren zijn er in het agrarisch gebied vele caravanstallingen onstaan waarvoor door burgemeester en wethouders geen toestemming is verleend. Aan de betreffende eigenaren is verzocht zodanige maatregelen te nemen overeenstemming ontstaat met de bepaling van het bestemmingsplan. Ten aanzien van nieuwe caravanstallingen zal vanaf heden een beleid worden gevoerd dat er op is gericht overeenstemming te bereiken met het geldende bestemmingsplan c.q. met de bestemmingsplanvoorschriften. Regelmatig zullen er controles worden gehouden welke zonodig kunnen leiden tot het in gang zetten van verwijderingsprocedures waarbij het middel van politiedwang niet worden uitgesloten. Met dit beleid wordt inhoud gegeven aan de bestuurlijke wens om het landelijk gebied ook landelijk te houden. De jaarlijkse kerstboomverbranding in de kern Zevenhuizen zal plaatsvin den op 6 januari 1993 om 19.00 uur nabij het schelpenpad/1 e brug over de De bomen kunt U deze dag, 6 januari 1993, inleveren van 16.00 tot 18.00 uur bij de brandweergarage aan de Burgemeester Boerstraat (kern Zevenhui zen) en van 16.00 tot 17.30 uur bij dorpshuis "De Vierkap" (kern Oud Verlaat). Voor iedere boom die U inlevert, krijgt U een ontvangstbewijs. Met dit ontvangstbewijs heeft U kans op een van de circa 50 prijsjes. De trekking van de prijzen vindt na afloop van de verbranding plaats in de brandweergarage aan de Burgemeester Boerstraat. Ook de prijzen zijn hier af te halen. Het is dus zeker de moeite waard om uw kerstboom in te leveren. De jaarlijkse kerstboomverbranding in de kern Moerkapelle zal plaatsvin den op 6 januari 1993 om 18.30 uur nabij het vrachtwagenparkeerterrein Ambachtstraat/Nijverheidstraat. De bomen kunt U deze dag, 6 januari 1993, op bovengenoemde lokatie inleveren van 16.00 tot 17.30 uur. Voor iedere boom die U inlevert krijgt U een ontvangstbewijs. Met dit ontvangstbewijs heeft U kans op een van de drie waardebonnen ter waarde van f 15,-, f 25,-en f 35,-. Verder is er door de Fa. Kadiks een Sony Walk-man beschikbaar gesteld als hoofdprijs. Door de Stichting Dorpshuis "Op Moer" zijn twee tegoedbonnen beschik baar gesteld voor een uur gratis kegelen. De winnende nummers zullen bij Fa. Kadiks, Dorpsstraat 30 te Moerkapelle bekend worden gemaakt. Ook de prijzen zijn hier af te halen. Het is dus zeker de moeite waard om uw kerstboom in te leveren. Elders op deze pagina zijn de bepalingen genoemd voor het afsteken en de verkoop van vuurwerk. Wanneer vuurwerk wordt afgestoken dienen on derstaande tips in acht te worden genomen: V erbranding? E erst water, de rest komt later! I s de gebruiksaanwijzing in het Nederlands....en vooraf gelezen L aat vuurwerk niet slingeren, berg het op in een blikken trommel! I s de omgeving veilig; ramen en deuren gesloten? G ebruik alleen vuurwerk van goede kwaliteit! O ntsteken met sigaar/sigaret e.d.; nooit met lucifers N ooit met vuurwerk gooien! T oeschouwers achteruit, tenminste 6 meter S iervuurwerk blijft mooier dan knallers! Ter beveiliging: plaats pijlen in een gedeeltelijk ingegraven en/of met zand gevulde fles E Ike landing in het oog houden; voorkom schade en/of brand. K oud vuurwerk bestaat niet; ook sterretjes zijn gevaarlijk! E Ik huisdier is bang; voorkom paniek en blijf bij hen! N iet-ontploft vuurwerk nooit herontsteken, na 10 minuten onklaar maken door het in een emmer water te gooien! Per 1 januari 1993 zullen er met betrekking tot het omwisselen van buitenlandse rijbewijzen een aantal wijzigingen ingaan. Naar aanleiding hiervan wijzen wij U erop dat indien men vóór 1 januari 1993 nog een aanvraag om omwisseling van een buitenlands rijbewijs voor een Nederlands rijbewijs indient, deze nog volgens de oude wetgeving zal worden behandeld. Na 1 januari 1993 zal deze procedure aanzienlijk veranderen. Voor meer informatie kunt U kontakt opnemen met de sektie Burgerzaken. In verband met Nieuwjaarsdag, vrij dag 1 januari 1993, wordt de inza meling van het grofvuil verplaatst naar 8 januari 1993. Aanmelding voor deze grofvuil-da- tum dient uiterlijk op 7 januari 1993 vóór 16.00 uur plaats te vinden. Ook dit jaar zal de jaarwisseling ver moedelijk gevierd worden met het afschieten van vuurwerk. Helaas blijkt dit dan voor sommige lieden gepaard te moeten gaan met enig vandalisme. Wat dit met vieren te maken heeft ontgaat ons. U kunt echter ook preventief vanda lisme voorkomen. Brievenbussen blijken een gewild objekt te zijn. Voorkom schade hieraan en haal de bus tijdens de jaarwisseling binnen. Met het oog op de komende jaar wisseling en het daaraan verbon den gebruik van vuurwerk, worden hieronder nog eens de bepalingen genoemd die in onze gemeente met betrekking tot verkoop en afsteken van vuurwerk gelden. 1. de verkoop van vuurwerk mag uitsluitend plaatsvinden op de laatste twee werkdagen van het jaar; 2. vuurwerk mag slechts worden verkocht aan personen van 16 jaar en ouder; 3. uitsluitend tijdens de jaarwisse ling tussen 23.00 en 1.30 uur mag er vuurwerk worden afgestoken; 4. slechts tijdens de jaarwisseling tussen 23.00 en 1.30 uur en tijdens het vervoer van de winkel naar huis is het toegestaan vuur werk bij zich te hebben. Een ieder, maar vooral ouders van opgroeiende jeugd, wordt verzocht er op toe te zien dat bovengenoem de punten worden nageleefd. De overlast, welke ieder jaar weer wordt veroorzaakt door het vroeg tijdig afsteken van vuurwerk zal hiermee kunnen worden terugge bracht. De politie zal tegen overtreders streng optreden. t k Toyota Corolla liftb. XLD bj 1988 i.z.g.st. van 1 e eig. 12.750.- 01793-2162 Er dreigt gevaar, Esther wordt 16 jaar na veel grommen, mag ze eindelijk brommen^ t.k. 8-dlg. gr. wandkast 2 d. salont. wit (gratis! tel na 17 uur: 01802-3193 t k elec. fondueset merk Kalorik toebehoren 40,-01802-3593 t.k. Puch Maxi grijs en rood veel chroom i.z.gsi met slot èn verz. 01802-1207 Ik heb een popje gevonden! Anne van Sprang 01802-3445 Edwin is mijn naam; ik hou van beesten en uitgaan; wie wil er mee? 01828-3081- ook een gratis kleintje plaatsen 1 vul de bon in pagina 11!

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4