Sport in de regio Rentokil in Nationale Bekerfinale Een punt voor Dames Rentokil-ZVH Florida 1 gelijkspel B.S.C. '68 nieuws Oliebollenaktie Sportinstuif Heren AGON2- Grontmij verliezen opnieuw 13e Open Hazerswoude kampioenschappen voor vaste koppels regio, BROUWER DE KONING CYCLAMEN WITTE AZALEA'S KERSTSTERREN QRG '-•_p Sjoelclub Kerstklaveijassen/jokeren UITVAARTVERZORGING Praktische en grappige energietips op televisie Alcoholcampagne "Rij alcohol vrij" Hart van Holland/23 december 1992 pagina 9 Eerste competitieverlies Heren 2 Edgar Benschop in Rentokil-ZVH selectie! Rodenburg en Van Ree in Nationale Selectie Hulst, kerststukjes en artikelen voor stukjes Kerstboompjes kant en klaar - nobelistakken Prettige Feestdagen en een gezond 1993 Graadje lager scheelt/ 80,- Ieder glas is een gevaar op de weg! Gedeputeerde in Nieuwerkerk a.d. IJssel Happenings Zaterdag speelde Rentokil-ZVH in de Deltalloyd Sporthal te Amstelveen de halve bekerfinalewedstrijd tegen TDK/ Brevok. Het team van het trainersduo Akkerhuis en Van der Burgt wist met de grootste concentratie deze wedstrijd met 3-0 te winnen. Rentokil kreeg in het begin van de 1 e set de punten op een presenteerblaadje. Aanvaller Elvis Jamanika was even zijn richtingsgevoel kwijt en de ballen vlo gen uit. Hierdoor kwam Rentokil al snel op een 5-1 voorsprong. Daarna scoorde zelf door haarscherpe aanvallen en een hecht blok. Toch bleef TDK terugvech ten en wist nog tot 10-9 bij te komen. Door risicovolle aanvallen en een ster ke blokkering van Martin Roodzant. Rentokil wist door de sterke aanval van Brecht Rodenburg en het sterke stop pen van Edgar Tinkhof de punten bin nen te halen en won de eerste set met 15-11. In de 2e set nam TDK/Brevok een 0-5 voorsprong. Punt voor punt wist Ren tokil de achterstand in te halen. Dit ge beurde pas bij 12-11, hierna kwam TDK nog gelijk maar op het eind was Rento kil-ZVH de aanvallen van TDK goed de baas met hun blok. Een uitstekend spe lende Rini Boutens wist het beslissen de punt (15-12) te scoren. In de 3e set hielden de beide ploegen in de beginfase elkaar goed in evenwicht en moest Rentokil alles geven om de winst binnen te halen. Met 15-12 ge- De dames van Rentokil-ZVH speelde af gelopen zaterdag in eigen huis tegen Gemini uit Eist en wisten op de valreep toch nog een punt binnen te halen. In de le set werden de Zevenhuizense dames verrast door de aanvalskracht van Gemini. Gemini met de all-round aanvalster Rehakova in haar midden wist met deze aanvalster de verdedi ging van Rentokil volledig uit te schake len. Met 11-15 ging deze set naar Gemi ni toe. In de 2e set wist Rentokil door middel van een sterke en lastige service de aanval van Gemini te ontregelen en kon daardoor met 15-10 winnen. De 3e set was weer volledig voor Gemi ni, met dezelfde Rehakova als uitblink ster. In de begin fase hield Rentokil het nog wel bij, maar uiteindelijk werd met 7-15 de set door Gemini gewonnen. In de 4e set zorgde Rentokil na een moei zame strijd dat de stand weer gelijk ge trokken werd. Met 15-9 ging de set naar Rentokil toe. In de 5e set was Rentokil echt moe ge streden en ging de strijd in de beginfase gelijk op. Toch behield Gemini met haar aanvalskracht de beste papieren in de hand en met 12-15 werd deze set gewonnen door de dames uit Eist. Voor Rentokil betekent dit dat er een punt aan hun totaal wordt toe geschreven en dat zij op een negende plaats staan in de eerste divisie. Zaterdag was een dag voor het tweede herenteam om later nog uit het geheu gen te halen. Na 31 competitie-wedstrij den overwon Vrevok met 3-2 het onge slagen Rentokil-ZVH 2. Het tweede team trad aan zonder Edgar Benschop maar met een net herstelde Maarten Verdonck en een nog niet ge heel herstelde Don Verdonck. In een moeizame strijd wist Vrevok de eerste twee sets met 13-15 te winnen. Hans de Rooy trainer/coach van Vrevok had een goede analyse van Rentokil 2 ge maakt. Maar in de derde en vierde set wisten de 'oud-gedienden' van Rentokil de draad goed oppakken en wonnen met resp. 15-10 en 15-8 deze sets en zorgde dat er een vijfde set moest ko men. In de vijfde set begon Rentokil met een verkeerde opstelling, die terug ge draaid moest worden. Hierdoor liep Rentokil in de beginfase een achter stand op, die niet meer in te halen was. Met 12-15 zorgde Vrevok dat de set winst binnen gehaald werd. Hierdoor is het ongeslagen record van 31 competitie-wedstrijden gestrand. beurde dit na 77 minuten speeltijd. Met dit resultaat zorgde Rentokil om voor de vierde maal inde bekerfinale te komen. Deze bekerfinale wordt op za terdag 2 januari 1993 in Nieuwegein gespeeld. Aanvang 19.30 uur. De tegen stander in deze finale is het team van Piet Zoomers/DA uit Apeldoorn. Edgar Benschop speler van het 2e team van Rentokil-ZVH is aan de selectie van het le toegevoegd. Benschop zal de plaats binnen de selectie innemen van de door een blessure uitgevallen Ma- rijn van Schaijk. De Rentokil-spelers Brecht Rodenburg en Arnold van Ree zullen in actie komen voor het Oranje-team op het bekende Nationale Nederlanden toernooi in de America-hal in Apeldoorn. De derde speler van Rentokil die geselecteerd was Cees van Opijnen moest wegens studie het toernooi afzeggen. Nederland komt op zondag 27 decem ber (16.00 uur) tegen Tsecho-Slowakije en maandag 28 december (18.00 uur) tegen Rusland in het veld. Op dinsdag 29 en woensdag 30 december volgen de kruisfinales. Koopavond 23 december j J^/ VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 Hazerswoude-Dit jaar worden alweer voor de dertiende achtereenvolgende maal de Open Hazerswoudse Klaver- jaskampioenschappen voor vaste kop pels georganiseerd. Ook dit jaar moet het weer een groots gebeuren worden, maar dat is geen probleem als de op komst dit jaar weer net zo geweldig als vorige jaren. Vorig jaar deden er 360 mensen mee in de strijd om klaverjas- kampioen te worden. Het kampioen schap wordt dit jaar gehouden op woensdag 30 december. Er wordt ge speeld over 4 ronden voor de wisselbe ker en voor de vele andere schitte rende prijzen. Het kampioenschap vindt wederom plaats in de Avanti-Hal, de zaal is open om 19.00 uur en de aanvang is om 19.30 uur. De inschrijf kosten bedragen FI. 15,- per koppel. Men kan zich vanaf 20 december in schrijven bij de volgende mensen: Jos Timmermans, tel. 01728-7177; Marcel Valk, tel.01728-7123 Benthuizen- Afgelopen zaterdag was er weer geen competitievoetbal. Alle wed strijden werden afgelast. Zaterdag 9 ja nuari 1993 speelt B.S.C. '68 de uitwed strijd tegen D.v.J.' Bizon in Rijswijk, aanvang 14.30 uur. Ook dit jaar wordt bij B.S.C.'68 de tradi tionele oliebollenaktie gehouden. Deze week krijgt u het bestelformulier in de bus. Dit formulier wordt dinsdag 29 december bij u opgehaald. In Benthui zen worden de oliebollen in de loop van woensdag 30 december bij u thuis be zorgd. Ook kunt u woensdag 30 decem ber tussen 19.00 en 12.00 uur uw bestel ling opgeven op het telefoonnummer van B.S.C.'68. 079-313467. Boskoop/ Wateringen- In Wateringen behaalde Florida 1 moeizaam een ge lijkspel in de vervroegd gespeelde wed strijd tegen VELO 4. Thuis was geflat teerd met 6-2 gewonnen. De vier winst partijen werden alle in drie games ge wonnen; de verliespartijen waren veel sneller afgelopen. Pieter Slits kon het tegen de vroegere Al speler Hans Reith(invaller) niet bolwerken. Rob Sik- king maakte na enkele maanden rug problemen een te vroege rentreé. Karin v.Pel en invalster Liesbeth van Bergeijk hielden echter het team overeind door zowel de enkels als de D.D. te winnen. Pieter en Liesbeth wisten zowel de en kels als in de G.D. na veel strijd het belangrijke vierde punt te veroveren. Jeugd in de prijzen. Zaterdag jl. namen negen Florida- junioren deel aan het ééndaagse Jx toernooi (280 partijen) van de B.C. Nivo te Rijswijk. Op liefst 14 banen werd volgens poule- afvalsyste- men gespeeld, zodat niemand direkt uitgeschakeld kon worden. De Florida ploeg deed het goed, mede door de ondersteuning van veel ouders. Fabian v. Minnen(13) won zijn poule, maar sneuvelde in de kwart-finale van de groep tot 14 jaar. Samen met Jeroen v.BoxteI(13) kwam hij tot de halve fina le H.D. Maaike v.d.Weij(13) bereikte in het enkelspel eveneens de kwart- fina le, die zij in een zeerspannende partij in de 3e game verloor. Maaike en een ont ketende Britt bv. Braam Morris(12) ver rasten in de halve finale D.D. het favo- tiete Delftse koppel. 15-8, 2-15, 15-9 le verde een finaleplaats en een langduri ge Delftse huilbui op. In de finale werd eervol verloren van de twee sterksten uit het enkelspel, 16-17 en 3-15. Lisette Kuijpers(15) was alleen in het G.D. suc cesvol. In de groep tot 16 jaar behaal den zij en Dennis Steenland(14) de 2e prijs na een met 9-15 en 9-15 verloren finale. Dennis had met Arno Diersman van B.C. Rijnland al de halve finale H.D. bereikt en bekroonde zijn goede optre den in de hoogste groep met de eerste plaats in het enkelspel door René Mon- teney(16) van Eridos in een zeer boeiende partij met 15-6, 2-15 en 18-14 te verslaan. Benthuizen - Op maandag 28 december wordt er door de plaatselijke sportver eniging NAS een sportinstuif gehou den. Iedereen die daar behoefte aan heeft, kan zich die dag in de Kerstva kantie, eens heerlijk uitleven. Alle jon gens en meisjes uit Benthuizen en om streken zijn hartelijk welkom. Kinderen onder de vier jaar brengen natuurlijk hun moeder of vader mee. Wat er allemaal te doen is: bewegen op muziek; spelen op alle turntoestellen; volleyballen; badminton spelen; tafel tennissen en Oudhollandse spelletjes. Dat alles onder deskundige leiding. De sportinstuif wordt gehouden van 13.00 tot 16.00 uur. Deelnamekosten bedragen een rijksdaalder per kind. Boskoop- Na een goede competitie start gaat het de laatste tijd toch min der. Liet AGON vorige week nog een punt liggen bij Be Fair, deze week bleek na een enerverende wedstrijd Rentokil 5 te sterk. De thuiswedstrijd voor AGON kon niet op tijd beginnen, omdat de aangewezen scheidsrechter het liet afweten. Gelukkig kon een vervanger worden opgeroepen. Deze scheids rechter drukte helaas door zeer onge lukkige en foute beslissingen een te grote stempel op de wedstrijd. Na een min of meer gelijk opgaande strijd in de re set, leek de setwinst voor AGON voor het grijpen bij een stand van 14-12. Helaas voor AGON kon Rentokil beter omgaan met de scheidsrechterlijke be slissingen en de set winst met 14-16 pak ken. Rentokil kwam in de 2e set pas goed op gang en wonnen deze dan ook overtuigend. In de 3e set dacht Rentokil er duidelijk te makkelijk over. AGON kon door goed blokkeren en aanvals- spel terug te komen in de wedstrijd en zelfs uitlopen tot de stand 14-0. Deze set werd uiteindelijk met 15-6 gewonnen. Met de setstanden 1-2 in het voordeel van Rentokil ging AGON gemotiveerd de laatste set in. Helaas voor AGON pakte Rentokil door goed aanvalsspel een voorsprong van 6-0 die niet meer goed te maken bleek. Deze set eindigde met de cijfers 6-15 en hiermee ging ook de wedstrijd voor AGON verloren. De heren van AGON 2- Grontmij gaan ech ter wel vol goede moed de korte winter stop in (herstelperiode voor een aantal opgelopen blessures), zodat in het nieuwe jaar de draad van overwinnin gen weer kan worden opgepakt. Waddinxveen- De sjoelclub Waddinx- veen nodigt iedereen uit om te komen sjoelen. Er zijn weer prachtig mooie Pnjzen. De aanvang is vanaf 19.00 uur op woensdag 23 december in het ge- wuwvan de schuttersvereniging aan Qe Alb. Thymlaan. Zevenhuizen- Woensdagavond 23 dec., aanvang 20.00 uur zal er in het clubge bouw van Zang en kleur kerstklaverjas- sen en jokeren zijn met extra prijzen. Deze avond zal niet mee tellen, voor het competitiekaarten. Dus een ieder die een avondje gezellig wil kaarten is wel kom. Om misverstanden te voorko men: het is niet alleen voor leden! sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Vanaf begin december is op de televisie wekelijks een tip te zien over energiebe sparing. De "Energieflits" is een spotje van 1 minuut waarin op een grappige manier informatie wordt gegeven over energiebesparing in huis. De spotjes zijn geproduceerd in samenwerking tussen het Ministerie van Economische Zaken, de vereniging van energiebedrij ven in Nederland en de TROS. Actrice Tanneke Hartzuiker - be-kend van de fa milie Oudenrijn en Spijkerhoek - speelt een energiebewuste huisvrouw die uit legt hoe je op eenvoudige wijze energie kunt besparen. Per uitzending komt een onderwerp aan bod. De informatie die wordt gegeven is heel praktisch. Zo wordt telkens aangegeven wat er be spaard wordt aan kosten en aan ener gie. In de Energieflits over leidingisola tie b.v. komt aan de orde dat in veel hui zen in de kelder of in de kruipruimte verwarmingsbuizen lopen die niet zijn geïsoleerd. Daardoor gaat heel wat warmte verloren. Het is heel simpel de ze buizen zelf te isoleren met isolatie materiaal dat bij elke bouwmarkt of doe -het-zelf-zaak is te krijgen. De gemiddel de prijs hiervan is f 2.50 per meter. De isolatie van de buizen levert een bespa ring op per meter leiding van ongeveer 100 kuub gas ofwel circa 6 gulden per jaar. Het geld voor de aanschaf van het isolatiemateriaal wordt dus in hetzelf de jaar al ruim terugverdiend door de besparing op de gas rekening. Een simpele maatregel zoals het lager zetten van de thermostaat levert zon der dat het iets kost een aanzienlijke energiebesparing op. In de Energieflits wordt voorgerekend dat 1 graadje lager stoken, de stookkosten met 1% omlaag brengt. Dat levert voor een gemiddeld gezin al gauw zo'n 80,- op. In de Ener gieflits komen verder aan bod spaar lampen, radiatorfolie, muurisolatie, de zuinige douchekop en nog vele andere energietips. De flitsen zijn zowel infor matief als amusant door de speelse wij ze waarop de tip in een klein toneel stukje is verpakt. De Energieflits is elke vrijdag te zien t/m begin april bij de TROS op Nederland 2 om ca. kwart voor zeven. De exacte tijd van de uitzending staat aangegeven in de omroepbladen en de radio/tv-programma overzichten in de krant. t.k. tweelingbabykamer 2 kinderstoelen 50,- p.s. (kamer op aanvr.) 01727-16476 chroom buizen stoelen met zwart gevlochten bekleding 6 stuks 150,- 01828-11291 Hoera onze papa wordt 30 dec. 28 jaar alvast gefoliciteerd peter van Elly llona t.k. mini gaskachel kleur: beige t.e.a.b. 01828- 30984 t.k. noren mt. 43 40,- en hockeysch. mt 40 25,-01828-19761 t.k. witte sierduifjes o. - h. tuimelaar 01727-12922 Bosch halogeen mistlampenset nieuw in doos 40,-; mistachterlicht 10,- 01828-11291 t.k. kantelwagen voor scout vouwwagens 1x gebruikt nieuw 300,- nu 150.- 01828-15309 t.k. magnetic sneeuwkettingen 01828-11476 h'Jfn" ï'elk!ir"e{. bl'iktr!1 van de gecontroleerde automobilisten in Zuid-Holland h ''rïn j is het resultaat van een onderzoek van de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV). Dit toont duideliik de noodzaak voor het Provinciaal orgaan Verkeersveiligheid Zuid-Holland (POV) aan sl^Uzich°h!er'actief wfaan6 A,coho'Vri' te houden. De regio Mklden-HoHand ChtT6n kwam gedeputeerde T. Jansen van verkeer en vervoer in Zuid-Holland naar Nieuwerkerk a.d. IJssel. Op 11 december betrof datdestartvan wefd'het°nro£r? "R .^'ddenhollandse campagne tegen alcoholvrij rijden. Tevens e d het project Rijden onder invloed en sportkantines" van de POV-Proiect groep Alcohol en Verkeersveiligheid Zuid-Holland gepresenteerd De 7uidho lC^7^0ndTUit,een,meting vande SW0V in Zuid-Holland blijkt dat ca. 11% van h ai gecontroleerde automobilisten alcohol had gebruikt. Een aantal van 4 7% had meer gedronken dan het wettelijk toegestane promillage (0 5) In vergeliikint? met het landelijk beeld (4%) scoort Zuid-Holland in negatievezinTollens de ofhaele registratie vergde vanaf 1987 tot en met 1991 alcohol in het verkéer in Zuid-Holland 2811 gewonden en 89 doden. Volgens deskundigen is het werkelijke aantal slachtoffers ongeveer drie keer hoger. Er wordt in Zuid-Holland gestreefd naar de zgn. nul-optie niet meer drinken als men nog moet rijden. Deze vernieuw- steentTePb|dragèn.mee )are" geV°erd Za' gaM WOrden' moet daaraan een Strategie: De campiagne heeft een nieuw gezicht en een nieuw thema: "leder glas is een gevaar op de weg, rij alcohol vrij'. De doelstelling is hoogst ambitieus geworden, als je nog moet rijden, dan drink je géén alcoholhoudende dranken In december en januari wordt het publiek extra geattendeerd op het feit dat alcohol en verkeer een onverantwoorde en a-sociale combinatie is. De campagne is opgebouwd uit voorlichting en polititietoezicht, omdat deze combinatie het meest effectief gebleken is Politiecorpsen houden extra controles. In het kader van voorhchting zullen folders, affiches, raambiljetten en radiospots ingezeï worden. WN-promotieteams gaan gedurende twee maanden op stap om voorlich tingsmateriaal uit te delen bij bijvoorbeeld winkelcentra en bij politiecontroles Verder zullen zij stickers uitdelen met de tekst "Ik rij alcoholvrij", ledereen die deze sticker op zijn of haar auto plakt maakt kans op een aantal prijzen Naast deze acties besteedt men in Midden-Holland verder tijdens de openbare Nieuwjaarsreceptie aandacht aan alcoholmatiging. Ook tijdens de kerstmarkten zullen promotieteams van WN aanwezig zijn. Geprobeerd wordt de sportverenigingen extra te betrekken in deze actie, tijdens de openingsmanifestatie, waarbij tevens het officiële startschot klonk van het tweejarige project "Rijden onder invloed en sportkantines". cnotKIonkvan

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9