Hart - van - Holland - allerlei Onderwerp: verkeersveiligheid. adverteren doet verkopen! Omgaan met Cara Jeugdtandverzorging Expositie in polikliniek Groene Hart Ziekenhuis Tentoonstelling 'Voordat de verf droog is' Turncompetitiewedstrijd gymnastiekvereniging Boskoop Praise-avond Fusie Kruiswerk en maatschap pelijke dienstverlening nadert uw advertentie in Hart van Holland wordt gelezen!!!!! bel: 01802-2289! Bijzondere judopromotie voor Marchant sport- judoleraar Yos Lotens Pergamano en origamicursu in De Boog Overdaad schaadt.. Hondenen kattenhaat? Referte: artikel m.b.t. markt op vrijdag in het Hart van Holland d.d. 16 december 1992. Locatie Jozef/ januari en februari Locatie Bleuland januari, februari en maart. Ingrijpende reorganisatie Midden-Holland en randgebieden Rivieren-namen Veel overleg pagina 10 Hart van Holland/13 januari 1993 Ingezonden De redactie van Hart van Holland ont ving n.a.v het artikel over de markt, het afschrift van een brief door mevrouw Kroondijk aan het college van B en W verzonden. De inhoud ervan is als volgt. 1. Tot mijn verbazing lees ik in het artikel onder referte dat het college van B en W voornemens is beperkingen op te leggen aan de marktkooplieden op vrijdag, dit in verband met de verkeers veiligheid, 2. Hoewel ook ik vind dat de verkeers veiligheid hoog in het vaandel moet staan van het geachte college, denk ik dat hier sprake is van het leggen van verkeerde prioriteiten op dit gebied. 3. Wat is er namelijk aan de hand. Sinds enkele jaren bevindt zich op de Wet houder Kreftlaan een met stoplichten beveiligde voetgangersovergang. Deze stoplichten functioneren slechts gedu rende de periode dat de basisscholen beginnen c.q. eindigen, teneinde op deze wijze een veilige overgang van de schoolkinderen te garanderen. Echter, ook hier lijkt weer een 'gewenningspro ces' op te treden van de meeste auto mobilisten door gewoon door rood te rijden, zelfs als er kinderen oversteken. Men kan kennelijk niet het geduld op brengen circa 30 seconden voor een stoplicht te wachten, ook al zijn er op dat moment geen overstekers. 4. Ik, en met mij diverse verontruste moeders hebben kentekens genoteerd en deze aan de politie alhier door willen geven. Echter, de politie bagatelliseerd deze zaakop een geweldig frustrerende manier; de telefoontjes worden niet serieus genomen ("de kinderen zijn er zelf schuldig aan"). Ook hier lijkt weer te gelden; eerst moet er een slachtoffer vallen voordat daadwerkelijk aktie wordt ondernomen. 5. De situatie rondom het marktplein is juist m.i. niet van dien aard dat de ver- Kruiswerk Midden-Holland organiseert in verschillende plaatsen in de regio cursussen voor Cara-patiëntjes in de leeftijd van vier tot zes jaar en hun ouders. De cursus omvat acht wekelijk se lessen van een uur en wordt gegeven in groepjes van maximaal vijf kinderen, zodat individuele aandacht mogelijk is. De ervaring heeft geleerd dat werken aan het Cara-probleem met een groepje ln de Gezondheidswijzer van Kruis werk Midden-Holland wordt één keer per maand een gezondheidsthema extra onder de aandacht gebracht. In januari gaat het om het thema 'Jeugd tandverzorging'. Voor een goed en ge zond gebit, is verzorging vanaf jonge leeftijd belangrijk. De Gezondheidswij zer biedt informatie over gebitsverzor ging voor kinderen en jongeren van 0 tot 18 jaar, over tandverzorging voor de allerkleinsten, gebruik van fluoride, mondhygiëne, gezond trakteren, etc. Ter gelegenheid van het thema 'Jeugd tandverzorging' wordt op 27 januari van 14.00 tot 16.30 uur doorlopend een ca. tien minuten durende video in drie talen gedraaid: Nederlands, Turks en ln de volgende maanden wordt in de polikliniek van het Groene Hart Zieken huis geëxposeerd door: Lydia de Korte - vitrines (sieraden); Frank van Dorst - schilderijen (stadsge zichten). Mevr. v.d. Berg-vitrines (karakter pop pen); Wim Kappers - schilderijen (ab stracte kunst), (t/m februari). Van 11 januari tot 12 april is in Stedelijk Museum het Catharina Gasthuis de ten toonstelling 'Voordat de verf droog is' te zien.In deze educatieve tentoonstel ling wordt antwoord gegeven op de vraag: hoe een schilderij gemaakt wordt. Aan de hand van schilderijen uit de museumcollectie wordt de werkwij ze van kunstenaars in heden en verle den toegelicht. Op de tentoonstelling wordt aandacht besteed aan materia len en gereedschappen, evenals aan de beeldende middelen: vorm, kleur, com positie en perspectief. Tegenwoordig hebben kunstenaars in tegenstelling tot vroeger een veelheid aan materia len en gereedschappen tot hun be schikking. De Middeleeuwse schilder maakte zijn verf nog zelf door pigmen ten met elkaar te vermengen. Deze klei ne deeltjes waren afkomstig van dieren, planten en mineralen, die de kunste naar vond in de natuur. De bruine kleur sephia werd bijvoorbeeld gemaakt uit de blaas van een inktvis. In de regel werd de voorstelling door de schilder met een varkensharen penseel aange bracht op een houten drager. Vandaag de dag werken schilders nog steeds met het penseel, maar evengoed met een paletmes of een spuitbus. De verf wordt niet langer zelf gemaakt, maar is afkomstig uit tubes die geproduceerd keersveiligheid van vooral de voetgan gers in het gedrang komt. Zijn er op dit gebied dan klachten gekomen of is hier soms sprake van 'marktkooplieden pesten'. 6. Ik verzoek u dan ook het gestelde in mijn brief serieus in overweging te ne men en maatregelen te treffen om de verkeersveiligheid op de voetgangers overgang Wethouder Kreftlaan te ver beteren (bijvoorbeeld door aktieve controle door de politie), in plaats van hardwerkende marktkooplieden het leven zuur te maken. Deze brief schrijf ik mede namens diverse verontruste ouders, wiens kinderen op één van de basisscholen in Zevenhuizen zitten. 7. In afwachting van uw maatregelen, verblijf ik, hoogachtend, Ria Kroondijk. Wethouder Kreftlaan 47. 2761 VA Ze venhuizen. (Noot van de redactie: Inmiddels heeft de gemeente op deze verkeerssituatie gereageerd. Zie gemeentelijke pagina) kinderen en hun ouders goede resulta ten geeft. Vanaf voorjaar 1993 worden ook cursussen voor volwassen met Cara gegeven. Meer informatie over data en plaatsen waar de cursus wordt gegeven is te verkrijgen bij de afdeling Kruiswerk Gezondheid Service van Kruiswerk Midden-Holland, tel. 01820- 29466. Marokkaans. De videofilm behandelt de tandverzorging voor 0-6 jarigen. De Gezondheidswijzer van Kruiswerk Mid den-Holland is een vrij toegankelijk centrum voor informatie over gezond heid en gezondheidszorg, gevestigd in het kantoor van Kruiswerk Midden- Holland, Spoorstraat 2, te Gouda tele foonnummer 01820-29466. Het cen trum wordt beheerd door ter zake kun dige vrijwilligers en is elke werkdag geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Infor matie kan telefonisch worden ge vraagd, maar het verdient de voorkeur om een bezoek aan de Gezondheidswij zer te brengen. Men kan dan zelf snuffe len in alle beschikbare informatie, en er eventueel over praten. worden in een fabriek. De hedendaagse schilder kan kiezen uit allerhande ma terialen waarop hij zijn kunstwerk uit voert, zoals papier en doek, maar ook op metaal en plastic. Iedere schilder creëert op deze manier zijn eigen hand schrift. Beeldende middelen zoals vorm en kleur, compositie en perspec tief, bepalen het karakter van dit hand schrift. Deze begrippen worden op de tentoonstelling uitgelegd door middel van illustraties, teksten en een videop resentatie. Een kleurencirkel laat bij voorbeeld zien hoe je kleuren met el kaar kunt mengen en welke kleuren el kaar versterken. De expositie is georga niseerd in samenwerking met de Cultu rele Raad van Gouda en de Stichting Steunfunctie Kunstzinnige Vorming. Naar aanleiding van deze tentoonstel ling kunnen bij het museum rondleidin gen worden aangevraagd voor de klas sen 7 en 8 van het basisonderwijs en de klassen 1 en 2 van het voortgezet on derwijs (mw. Smit, tel. 01820- 88434). Bij de tentoonstelling is in het museum een begeleidend boekje te koop voor f 3,00. Stedelijk Museum het Catharina Gasthuis, Oosthaven 9,2801 PB Gouda. Tel: 01820-88440. De openingstijden zijn: maandag t/m zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Op zon- en feestdagen van 12.00 uur tot 17.00 uur. Boskoop - Zaterdag 9 januari jl. was de Woubrugse judoleraar Yos Lotens één van de drie uitverkorenen uit de Neder landse judowereld die tijdens de Nieuwjaarsreceptie van de Judobond Nederland een bijzondere promotie kreeg toebedeeld. Hij kreeg in Den Bosch namelijk uit handen van de heer frans Hoogendijk, voorzitter van deze bond, de vierde Dan-graad uitgéreikt, samen met de bekende dames-top-ju- doka's Angelique Seriese en Marion van Dorssen. De twee laatstgenoemden ontvingen hun promotie op basis van hun uitstekende wedstrijdresultaten tijdens Europese-, wereld-O en Olympi sche optredens. Yos Lotens (35) promoveerde op basis van zijn constructieve bijdragen voor het judo in het algemeen en voor het Nederlandse judo in het bijzonder. Eén en ander door de uitgave van drie boe ken over judo, waarvan de laatste:'verantwoord stoeien' een kroon op het werk van Lotens werd genoemd. In de regel is een dergelijk promotiecriterium slechts weggelegd 'voor promoties boven de vijfde Dan- graad, bijvoorbeeld naar de zgn. 'rood- wit-geblokte banden'. Waddinxveen - ln buurtcentrum De Boog gaat maandag 18 januari 14.00 uur, een cursus Pergamano van start. Pergamano is werken met papier; men kan er zelfs schilderijtjes van maken. Tevens start op dinsdagmiddag 2 fe bruari een curus Origami: Japanse vouwkunst met papier. Inlichtingen en aanmelden voor één van beide of beide cursussen tel. 01828- 16860 of 31932. Waddinxveen - Bij vorst en sneeuw is het noodzakelijk dat vogels gevoederd worden op speciale voederplaatsen. Bij goed weer kun je eventueel wat broodkruimels in je achtertuin op een voederplank strooien en een vetbolle tje met wat zaadjes in een boom is aardig voor de koolmezen. Vanuit de woonkamer kan men genieten van de eetlust van deze vogeltjes.... Echter overdaad schaadt!!!! In de bomenwijk in Waddinxveen blij ken veelvuldig voedselresten aan de kant van de weg gedeponeerd te wor den. Soms hele broden. En dat terwijl iedereen een groene mini-container heeft waar deze restanten in gedepo neerd kunnen worden. Soms wordt de frituurpan leeggegooid bij een boom, hetgeen door ooggetuigen gesigna leerd is, tijdens de vorstperiode. Mis schien met de gedachte de vogels hulp te bieden. Met name langs de Petteplas liggen vaak etensresten, waarschijnlijk afkomstig van het overdadig voederen van de eenden en ander gevogelte. Honden en katten die bedorven etens resten eten kunnen ernstig ziek wor den. Soms is er opzet in het spel dat honden- en kattenhaters bewust vergif tigde vleeswaren over de schutting in achtertuintjes gooien. Veel agressie ervaren hondenbezitters als ze met hun loslopende hond naast zich op de wandelpaden lopen, hetgeen volgens mevrouw Dolfing toegestaan is op wan delpaden, en parken. Haar hond is het afgelopen weekeinde ernstig ziek ge weest. Deze Heidewachtel (Duitse jachthond) heeft bedorven etensres ten gegeten en kreeg een maag-darmin fectie. Boskoop - Zaterdag 9 januari hebben de meisjes van gymnastiekvereniging Boskoop hun le turncompetitiewed strijd van dit seizoen geturnd. Deze wedstrijd werd georganiseerd door Pro Patria Zoetermeer. De andere vere niging die deelnam was Velocitas uit Gouda. Na de warming-up mochten de turnsters van Boskoop met de sprong beginnen. Als eerste lieten de jongste meisjes van het team: Eva Avramidis, Lotte v Vliet en Maaike vd Hoven hun sprong zien. Daarna mocht Annelies Toor. Zij sprong een goede overslag en behaalde 7.20 pnt. Marlyne Henke- mans, Angèle de Bruin en Ingrid Loef volgden daarna. De tweede ronde was de brug ongelijk. Er werd weinig inge- turnd, want de meeste meisjes hadden blaren. De vraag bij een aantal was dan ookwel of niet intapen?' Voor Marlyne was dat na haar eerste inturnbeurt wel duidelijk: met tape om haar hand gleed ze van de hoge ligger af. Gelukkig man keerde ze niets: alleen schrok ze erg. Voor haar dus geen tape meer. Ze turn de desondanks een goede oefening die beloond werd met 7.10 pnten. Angèle turnde voor de tweede keer tijdens een wedstrijd een nieuw onderdeel in haar brugoefening en het was een mooie oefening die met 8.20 pnt. werd be loond. De andere turnsters lieten ook goede oefeningen zien en na twee toe stellen stond Boskoop op de tweede plaats: 1 punt achter Velocitas. Toen was de balk aan de beurt. Vele punten zijn hier verloren gegaan door 'vallen en wiebeis'. Ingrid turnde wel een mooie oefening, echter na haar handstand kon ze haar voeten niet rus tig tussen haar handen neerzetten en viel ook zij van de balk af. Ze kreeg wel 7.30 punten. Na deze derde ronde was de tussenstand hetzelfde als na 2 ron des, alleen het verschil tussen Veloci tas en Boskoop was groter geworden (10 punten). Pro Patria stond ver ach ter op de derde plaats. Als laatste onderdeel moesten alle turnsters hun vrije oefening turnen. In grid, Angèle, Annelies en Marlyne lieten voor de eerste keer hun nieuwe oefe ning zien. Zij moesten nog wel naden ken en daardoor zag alles er nog niet zo uit als zou moeten, maar dat komt zeer zeker wel na wat meer wedstrijden. Lotte turnde e'en mooie oefening en kreeg hiervoor 6.90 pnt. Maaike wilde na de eerste paar pasjes al van de vloer aflopen, maar ging toch maar terug en maakte haar oefening netjes af. Einduit slag: 1. Velocitas Gouda 15120 pnt; 2. Boskoop 138,85 pnt; 3. Pro Patria 122.00 pnt. Individueel eindigde Ingrid Loef met 29.80 pnt. op de 4e plaats, ge volgd door Angèle de Bruin met 29.35 punten op de 5e plaats. De eerste, twee de en derde plaats waren alle drie voor Velocitasturnsters. De andere turn sters van Boskoop eindigden als volgt: Lotte van Vliet 26.45 (9e); Marlyne Hen- kemans 26,25 (10e); Annelies Toor 26.20 (1 le); Eva Avramidis 23.35 (16e). Maaike v.d. Hoven was reserve en be haalde 22.65 punten. Zevenhuizen - Op vrijdagavond 15 ja nuari wordt er in de Hervormde kerk van Zevenhuizen een "Praise-avond" gehouden. Belangstellenden van alle leeftijden zijn hartelijk welkom. De organisatie berust bij leden van de Zanggroep Zevenhuizen den de Koffie bar. Op deze avond staat het samen zingen en samen luisteren, tot eer van God centraal. Aan deze avond werken mee: Praise- band "Exalt"; Gospelkoor "Exaltation" en jongerenkoor "Be Glad". De praiseband "Exalt" zal de samen zang begeleiden. Hiervoor maakt de band gebruik van een groot projectie scherm, waar de teksten van de liede ren op komen te staan. Het gospelkoor "Exaltation" zal mede werking verlenen. Dit koor bestaat uit 25 zangers en zangeressen. De liederen die zij ten gehore zullen brengen, zijn zowel Engels- als nederlandstalig. Het jongerenkoor "Be Glad" is afkom stig uit alphen a.d. Rijn. het repertoire van dit koor is eveneens Engels en ne derlandstalig. De praise-avond begint om 20.00 uur. De kerk is al om'19.30 uur open. Toe gang gratis. Ter bestrijding van de on kosten wordt er een collecte gehouden. Inlichtingen Elza van Vliet tel. 01802- 1281; Sonja Hoogendoorn tel. 01802- 1880 of Jan Matthijs Smorenburg tel. 010-4216 077. Op 1 april 1993 fuseren de vier instellin gen voor het kruiswerk en de maat schappelijke dienstverlening in de re gio Midden-Holland tot één nieuwe or ganisatie "De Vierstroom". Bij deze fu sie zijn meer dan 1500 medewerkers be trokken, voor het overgrote deel werk zaam in de wijkverpleging en de gezins verzorging. Voornaamste doel van de in het gehele land plaatsvindende fusies tussen kruiswerk en gezinsverzorging is, de dienstverlening aan het publiek te ver beteren en door efficiënte samenwer king de kosten van de thuiszorg omlaag te brengen. In de regio Midden-Holland is ook het maatschappelijk werk bij de fusie be trokken. Kruiswerk, gezinsverzorging en maatschappelijk werk zijn straks in één organisatie verenigd. In elke plaats in het werkgebied komt één meldpunt voor hulpvragen, of het nu wijkverple ging, gezinsverzorging, ouder- en kind zorg, maatschappelijk werk of gezond heidsvoorlichting betreft. Het ontwerp voor de nieuwe organisa tie De Vierstroom ligt gereed. De fusie betekent in feite een ingrijpen de reorganisatie van het werk, waarbij alle medewerkers van de fuserende in stellingen betrokken zijn. Velen zullen een nieuwe werkplek krij gen, of een andere leidinggevende of een andere functie. Er zullen in principe geen gedwongen ontslagen vallen. De medewerkers zijn door hun direc ties uitvoerig geïnformeerd over het organisatie-ontwerp. Bij deze voorlich tingsronde kregen de medewerkers ge legenheid kritische noten bij het ont werp te plaatsen. De opmerkingen uit de voorlichtingsronde, zijn meegewo gen bij het vaststellen van het uiteinde lijke ontwerp. Ook de vakbonden en ondernemingsraden zijn nauw bij het overleg betrokken. D.J. Verbeek, voorzitter van het Vier- stroombestuur: "Wij realiseren ons ter dege dat de verschillen tussen de huidi ge organisaties niet met één pen- nestreek zijn te wissen. Wij zullen de nodige nuchterheid moeten betrach ten in het besef dat die verschillen in een lange geschiedenis zijn ontstaan en dat we dus ook tijd nodig hebben om in alle opzichten één organisatie te wor den. Met het nodige respect voor el- kaars denkwijzen, het accepteren en nog meer gebruik leren maken van el- kaars deskundigheid, moet dat lukken. Gaande het fusieproject is duidelijk gebleken dat de wil om er iets goeds van te maken volop aanwezig is. Lo gisch, want wie in onze tak van dienst werkt, is gemotiveerd om zich in te zetten voor mensen die hulp nodig heb ben. Zonder die instelling houd je het in deze sector ook niet lang vol!" Het werkgebied van De Vierstroom omvat geheel Midden-Holland, met daarnaast nog enkele randgebieden. Buiten Midden-Holland blijft De Vier stroom in Woerden als vanouds het kruiswerk leveren; in Capelle a.d. IJs- sel, Oudewater en Benthuizen levert De Vierstroom alleen gezinsverzorging en maatschappelijk werk. Het werkgebied wordt in de loop van 1993 in drie districten verdeeld. De districten krijgen namen die combi naties vormen van de vier stromen in het werkgebied. Steeds de centraal door het werkgebied stromende Gou we als eerste deel van de naam, met toevoeging van een rivier uit het dis trict. Zo ontstonden de districtsnamen Gou- we-Rijn, Gouwe-IJssel en Gouwe-Lek. De hoofdvestigingen voor Gouwe-Lek en Gouwe-Rijn zijn nog niet vastge steld. Gouwe-IJssel wordt in Nieuwer- kerk a.d. IJssel gehuisvest. De herverdeling van het werkgebied brengt voor veel medewerkers ver schuivingen teweeg. Het kruiswerk werkt momenteel vanuit vier distric ten; de werkgebieden van de instellin gen voor gezinsverzorging en maat schappelijk werk, overlappen elkaar hier en daar. De verschuiving vergt heel wat overleg, want de zorgverlening aan de cliënten moet ongehinderd doorgaan. Vandaar dat de huidige werkgebieden in de loop van 1993 stap voor stap tot de nieuwe districten omgevormd wor den. In januari moeten de besturen van de betrokken instellingen het formele be sluit tot fusie nemen, nadat al eerder de intentie tot fusie werd uitgesproken en ondertekend.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 10