Waddinxveen - Boskoop Agenda Het Zuidhonk B-diploma in De Sniep Politieberichten Boskoop Kerkdiensten Kerkdiensten Vervoersproject de "Belbus" van start Kinderdagverblijf De Boemel gestart met buitenschoolse opvang Waddinxveense Kunst Kring maakt uitstapje Een jaar VAC - Boskoop Starfestival van De Krooshappers Gescheiden inzamelen slaat aan Nieuwjaarsbingo Bijeenkomst Gebedsweek voor de eenheid van de christenen NCVB naar de Jostiband Florida: Rémon vGeme- ren le op Haags toernooi criminaliteit Diverse voorvallen Boskoop medische diensten: zie Rijnwoude Groep tot 12 jaar Waddinxveen Grof vuil GFT-container kan problemen geven bij vorst APV Enquête Klaveijassen Zuidhonk Kinderdisco Zuidhonk Slankclub pagina 14 Hart van Holland/13 januari 1993 Waddinxveen - Op maandag 18 januari gaat in Waddinxveen het vervoerspro ject voor ouderen, de "Belbus" van start. Deze Belbus is voor de oudere bewoners van Waddinxveen een aan vullende vervoersmogelijkheid naast de streekbus en de taxi. In de folder die door het project is gemaakt wordt be schreven hoe één en ander in z'n werk gaat. Een voorbeeld: U woont in de Oranjewijk en wilt op dinsdagmorgen naar uw kennis in de Zuidpias. U kunt dan op maandag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur bellen met het tele foonnummer van de Belbus: 15388. U meldt dan aan de medewerker de tijd waarop u gehaald wilt worden en uw bestemming. Als u op maandagoch tend een rit wilt maken moet u natuur lijk op vrijdagmiddag bellen. Het kan zijn dat u een kwartier eerder pf later wordt opgehaald dan de afgesproken tijd, maar getracht wordt deze wacht tijden niet te lang te maken. De chauf feur van de Belbus haalt u bij de deur op en brengt u naar de deur van uw be stemming. De Belbus is niet voorzien van een rol- stoellift, dus rolstoel-gebruikers kun nen alleen met de bus mee als zij in staat zijn om, met hulp van de chauf feur, zelfstandig in de bus plaats te ne men. De rolstoel kan vervolgens mee in de bagageruimte van de Belbus. Men sen die van het A.W.B.Z. een vergoe ding krijgen voor het vervoer naar b.v. de huisarts, de fystiotherapeut of het ziekenhuis, kunnen voor deze ritten géén gebruik maken van de Belbus. Deze mensen gaan gewoon op de oude vertrouwde manier naar deze plaatsen. De Belbus rijdt alleen binnen de ge meentegrenzen van Waddinxveen. U mag met de Belbus dus niet naar Gou da, Moordrecht op Boskoop. De ritten worden zoveel mogelijk gecombineerd gereden om de kosten zo laag mogelijk te houden. Dat betekent dus dat er met meer mensen tegelijk in de Belbus wordt gereden. Wat kost een rit met de Belbus? Een enkele rit met de Belbus kost 2,50 en een retourtje 5,-. U dient de rit aan de chauffeur van de Belbus te betalen, er wordt geen korting verleend voor de pas 65. Op vrijdag 15 januari wordt er om 14.00 uur een voorlichtingsbijeenkomst ge houden in de toneelzaal van het Anne Frank-Centrum aan het Jan v. Bijnen- pad 1. Deze voorlichtingsbijeenkomst is bedoeld voor mensen die na het le zen van de folder of dit artikel toch nog vragen hebben. Deze mensen worde door de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk van harte uitgenodigd aan wezig te zijn op deze bijeenkomst. Tot slot vermelden we nogmaals het tele foonnummer van de Belbus: 01828- 15388 Waddinxveen - Vanaf 1 januari heeft kinderdagverblijf De Boemei in Wad dinxveen ook haar deuren geopend voor kinderen van 5 t/m 12 jaar. Het kinderdagverblijf van de Stichting Kin deropvang Humanitas is begin augus tus 92 gestart met de opvang van kin deren van 0 t/m 4 jaar. Vanaf toen is ook bekeken of er behoefte is aan buiten schoolse opvang in Waddinxveen. Toen bleek dat die behoefte er zeker was, is begonnen met het gereed ma ken van een eigen groepsruimte voor de oudere kinderen. De ruimte voor de buitenschoolse op vang is inmiddels klaar. Er staan meu bels speciaal voor deze doelgroep en er is speelgoed voor deze kinderen aange schaft. De kinderen kunnen buiten spe len, maar ook binnen is er een ruime speelhal. Er is ook rekening gehouden met het feit dat sommige kinderen huis werk moeten maken of gewoon rustig een boek willen lezen. Hiervoor is een rustige hoek ingericht. De groepslei ding biedt regelmatig een activiteit aan, waar de kinderen aan mee kunnen doen. Er wordt zoveel mogelijk ge streefd naar een huiselijke situatie. Er wordt gezamenlijk thee gedronken, de kinderen kunnen hun verhaal kwijt. Ze zijn niet verplicht om activiteiten mee te doen als ze dit niet willen. De kinderen kunnen met een taxi uit school gehaald worden en worden door de groepsleiding in het dagverblijf opgevangen. In andere gevallen wor den kinderen ook wel door derden naar het dagverblijf gebracht. De ouders halen de kinderen aan het eind van de middag weer op. De kinderen kunnen in de vakanties hele dagen opgevangen worden. Er zijn 5 kindplaatsen voor de buiten schoolse opvang gereserveerd, waar ongeveer 8 kinderen gebruik van kun nen maken. Voor meer informatie op donderdag tussen 9.00-17.00 uur bellen naar het dagverblijf: 01828-17272. Waddinxveen- Donderdag 4 februari zullen bij voldoende belangstelling de leden en vrienden van de Waddinx veense Kunst Kring 2 musea bezoeken. JL Slot ZeistDaar is prachtig werk te zien van de veelzijdige kunstenaar schilder Sierk Schroder. Bijna 100 wer ken zijn bijeengebracht. Olieverfschil derijen, pastels, aquarellen en tekenin gen. De onderwerpen zijn afwisselend: portretten, figuur, landschap, stille vens en natuurstudies. Hij schilderde in zijn leven belangrijke figuren uit onze culturele, politieke en economische sa menleving. 2. Gemeente Museum Arn hem, ArtNouveau en Art Deco Glas. De tentoonstelling biedt een goed over zicht van de ontwikkeling en stijlen in de glaskunst van West-Europa en de Verenigde Staten. Uitbundig vormgege ven, kleurrijken soms bizar, glaswerk is te bewonderen van beroemde kunste naars. Glas objecten van een uitzonder lijk niveau, een unieke tentoonstelling, geëmancipeerd volwaardig kunstwerk. Waarschijnlijk zijn er nog enkele plaat sen beschikbaar. InkE.J. van Straalen. Telefoon 01828-12776. Deze week is er ingebroken in een wo ning aan de Warmoeskade. Met behulp van een schroevendraaier is de achter deur van de woning geforceerd. Alle kamers werden doorzocht. Vooralsnog zijn er alleen de sieraden gestolen. Ook op de Biezen werd er bij een wo- - ning ingebroken en wel tussen 17.00 en 20.00 uur. De hele woning werd grof doorzocht. Men mist een aantal siera den. Er zijn deze week twee poezen bij een dierenarts gebracht met vergiftigings verschijnselen. Het braaksel van een van de poezen is voor onderzoek naar een laboratorium gezonden. In de nacht van zaterdag op zondag zijn er in de Snijdelwijk diverse auto's ver nield. Drie mensen hebben reeds aan gifte gedaan. Mochten er meer bena deelden of getuigen zijn dan stelt de politie het zeer op prijs om hier kennis van de nemen. Deze week zij er twee bruine heren fietsen gestolen vanaf het Ns station. Gevonden werden een zwarte heren fiets, rose dames fiets en een licht groe ne kinderfiets. Door vergelijking van gevonden met gestolen fietsen kon er een bruine damesfiets aan de eigena resse worden terugbezorgd. Verkeer Op de Burgemeester Colijnstraat reed een bestuurder van een personenauto door na een aanrijding met een gepar keerde auto. Zijn kenteken was echter door iemand genoteerd. Tegen de bestuurder een 55 jarige inwoner uit Waddinxveen wordt proces-verbaal opgemaakt. Dinsdag omstreeks 18.00 uur raakte een dronken fietser van de weg. Hij belande niet in de sloot maar op het ijs. Omstanders hielpen hem aan de kant en de ambulance bracht hem voor na der onderzoek naar het ziekenhuis. Door gladheid ontstonden afgelopen week wat kleine aanrijdingen waarbij er twee noemenswaardig zijn. Bij één aanrijding gleed een personen auto een schuur binnen waar een aan tal motoren en fietsen waren gestald. Zowel de schuur als alle voertuigen raakte flink beschadigd.In een ander geval gleed een tractor met aanhanger het water van de Goudse Rijweg in. Ook hier bleef bij materiële schade. Op het Reijerskoop is van de week een hond aangereden. Op het moment dat de eigenaar van de hond naar buiten kwam reed de bestuurder van de auto weg. De dader is dus onbekend. De brandweer kwam in actie bij een oververhitte openhaard. De schouw om de haard is gedeeltelijk afgebroken en de schoorsteen werd geveegd. Uit een recherche onderzoek kwam naar voren dat er iemand van buiten landse nationaliteit zonder in het bezit te zijn van verblijf en werkvergunning woonachtig was aan het Voshol. De man een 37 jarige man uit Marokko is aangehouden en wordt uitgezet. verloren voorwerpen Een oorbel, een sleutel met een beton- mixertje als hanger en een frontje van een autoradio gevonden voorwerpen één leren heren handschoen, een paar zwarte dameshandschoenen en een paar rose handschoenen. zondag 17 januari Herv. kerk 9.30 uur en 18.30 uur H.A. ds. K.J. Jnasen De Stek 9.30 uur H.A. ds. J.A. van Hooijdonk Geref.kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar 17.00 uur ds. J.A. van Hooijdonk Chr.Geref. 9.30 en 17.00 uur H.A. ds. M.J. Oosting Vrijz.Prot.Geloofsgemeenschap 10.00 uur dr.E.P. Meijerink Oegst- geest Waddinxveen - Vrijdag 15 januari is er weer Bingo in de Boog. 'n Speciale nieuwjaars-bingo met extra prijzen. Er zijn 2 zalen: 1 voor rokers en 1 voor niet rokers! De zaal is open om 19.30 uur en de bingo begint om 20.30 uur. Na de B ingo is er dansgelegenheid. Boskoop - Zoals reeds een aantal jaren in Boskoop gebruikelijk is, wordt er ook dit jaar weer een korte bijeenkomst ge houden in het kader van de internatio- nale'Gebedsweek voor de eenheid van de christenen, nl. op dinsdag 19 januari van 19.30-ca. 20.15 uur in gebouw De Stek. Deze bijeenkomst wordt voorbe reid door vertegenwoordigers van de plaatselijke Gereformeerde kerk, de Hervormde Gemeente, de Rooms ka tholieke Parochie en de Vrijzinnig Pro testantse Geloofsgemeenschap. Mede werking wordt verleend door het koor van de Vrijzinnig protestantse Geloofs gemeenschap. Het thema voor dit oe cumenisch samenzijn is ontleend aan Galaten 5:22. De liturgie is samenge steld door christenen uit Zaïre. Ieder een is hartelijk welkom. Waddinxveen - De afd. Waddinxveen van de Nederlandse ChristenvVrou- wenbond (NCVB) gaat woensdagavond 20 januari naar een optreden van de Josti Band in Zwammerdam. De maan delijkse bijeenkomst in de Hoeksteen komt dan te vervallen. Waddinxveen - Op het traditioneel sterk bezette toernooi van DKC in Den Haag was Rémon v Gemeren zeer goed op dreef in de groep tot 14 jaar. Na een prachtige halve finale tegen Patrick Scholtes, waarin hij steeds vanuit ach terstand weer terugkwam (12-15 18-14 15-9), won Rémon met overmacht de finale van een ander lid van de Zuidhol- landsp selectie, Ronald v Steenis. uit slag 15-4 15-5. In de HD bereikte hij de halve finale, maar in het GD werd Ré mon met Mireille vd Horst weer eerste. Inmiddels is Rémon op proef uitgeno digd voor de Nationale Jeugdselectie- training. Inde groep tot 12 jaar regeren de broer tjes V Hamel, maar Florida's Patrick v Esseveld en Emiel v Boxtel, haalden eruit wat mogelijk was. Patrick bereikte de halve finale HE en werd toen wegge- mept door Raymond v Hamel. Emiel v Boxtel verloor met Lucy v Rhoon de halve finale GD in 3 games van E. Melles en Arthur v Hamel. Patrick en Emiel samen verloren hun halve finale HD met 16-18 in de 3e game. Goed ge speeld. Wel in de prijzen viel Madeion Gelderblom. Met André v Houten werd zij 2e in de GD door 8-15 9-15 verlies van Melles- v Hamel. Samen met Evelijn Melles won Madeion ook de 2e prijs DD. in het enkelspel stuitte Madeion in de halve finale op de latere toernooiwin- nares Lucy van Rhoon. Een uitstekende prestatie op dit zware toernooi. zondag 17 januari Herv. Immanuëlkerk 10.00 en 17.00 uur ds. A.A. van Houwelingen Geref.Vrijgem. Kruiskerk 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. T. Wendt Bun schoten Boskoop - De BAC in Boskoop is de Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw, een vrijwilligersorgani satie, die zich inzet voor verbetering van de woningbouw en de woonomge ving. Tot voor een jaar vormde de Ge meente Boskoop wat dit betreft een onderdeel van de in Nieuwkoop geves tigde Regionale VAC "Het Groene Hart". Vanaf begin 1992 heeft Boskoop een eigen VAC" vijf vrouwen, die vrijwillig deze dikwijls moeilijke taak op zich hebben genomen. Na een jaar van hard werken (cursussen, studiedagen, werk bezoeken enz.) en praktische werk zaamheden, zoals de op verzoek van de gemeente gehouden enquête over het woongerief van de huizen in de "Haring kavel" en een onderzoek naar vocht- klachten in de woningen aan de Veld- laan en Voorofscheweg, is men nu toe aan de nieuw te bouwen dertig sociale huurwoningen in de Voorofsche Pol der. Hierover werd reeds een advies uitgebracht. Ook waren de dames aan wezig bij het heien van de eerste paal. Na een wat moeizame start, is het nu zover, dat de meeste instanties, met de Gemeente voorop, het belang van deze VAC gaan inzien. Men zal in het komen de jaar de inwoners van onze woon plaats regelmatig op de hoogte houden van de activiteiten. De Commissie vergroot nog steeds haar kennis door middel van het uitwis selen van ervaringen van themadagen, cursussen en werkbezoeken. Er wordt contact onderhouden met de Regiona le VAC "het Groene Hart" in Nieuwkoop en met het Samenwerkingverband "Bouwstromen Noord-Oost-Zuid-Hol- land", waarvan de doelstelling is: Het bouwen van goede en goedkope wonin- genb voor de eigen ingezetenen van de deelnemende gemeenten. Een lid van VAC-Boskoop bezoekt dan ook regel matig de vergaderingen van deze in stantie. Voor nadere inlichtingen: mevr. T. Brand-Wiezer, tel. 01727- 14019. Boskoop- Op zaterdag 16 januari houdt de carnavalsvereniging "De Krooshap pers" haar traditioneel geworden Starfestival. Plaats van handeling is de uitbundig versierde Beurshal aan de A.P. van Neslaan. De avond zal worden bij gewoond door de complete hofhouding van "De Krooshap pers": Prins Aquarius en zijn Hofdame Jolanda, /vO° de Raad van Elf, de Hofkapel "De Baggerbeugels" en op- 4^ (ö~0) w\ t r e d e n s zullen verzorgd worden door de dansgroepen De Don- derkopjes" en "De Spetters". Uiteraard is er dief \a v o n d een "eigeninbreng".Ookzalomca.22.15uureenl W /cardieler (hoogste onderscheiding van "De Krooshap-\ M/ K /pers") worden uitgereikt aan iemand die zich om wat V voorreden dan ook zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Daar-\$0s naast ko men die avond overbekende artiesten op het po-dium, o.a.: De Havenzangers, Marco Borsato en Chess. Verder ook in de kelderbar de alombeken- de Funny House Jazz Band. De zaal gaat open om 19.00 uur, het programma start om 20.00 uur. Overigens zijn voor deze avond geen kaarten meer verkrijgbaar. Boskoop- Het gescheiden inzamelen van huisvuil ging 30 september '91 van start. Na een gedegen voorlichting, waarbij het accent lag op het motiveren van de burgers voor de nieuwe wijze van huisvuil inzamelen, bleek dat de •hooggespannen verwachtingen reali teit werden. De prognoses bleken juist, want de Boskoopse bevolking pakte het scheiden van afval goed op. Zonder overdrijving kan gesteld worden dat het scheiden van huisvuil bij de Bos koopse bevolking is aangeslagen. Niet alleen worden de prognoses gehaald, maar het wisselend aanbieden van de groene en bruine container verloopt perfect. Daarbij - en dat is geen onbe langrijk gegeven - is de kwaliteit van de scheiding hoog. Dat wil zeggen dat de juiste afvalprodukten in de juiste mini- container terecht komen. Dat betekent in feite een compliment aan de burgers, die het scheiden van het huisvuil se rieus nemen. Voor wie gek is op cijfers: in Boskoop werd sinds de invoering van het gescheiden huisvuil ophalen in 1 jaar 1.700 ton, datis 1.700.000 kilo GFT (groente-, fruit- en tuinafval) opgehaald en 2.800 ton, dus 2.800.000 kilo restaf val. Na een wat aarzelend begin is de nieu we grof vuil regeling ook goed aangesla gen. Het afvalbrengstation voorziet in een behoefte. Uit de evaluatie is geble ken dat het afvalbrengstation op de gemeentewerf aan de A.P. van Neslaan goed bekend is bij ieder. Boskoop- Het gescheiden inzamelen van huisvuil verloopt vrijwel vlekke loos. Dat is gebleken uit een evaluatie door de gemeente. Problemen kunnen zich echter voordoen tijdens de vorst periode, want dan bestaat het gevaar dat het GFT vastvriest. Zelfs door hevig schudden raakt het vastgevroren GFT- afval dan niet los. Dit kan vrij eenvoudig voorkomen worden: laat de groene mi ni container bij vorst niet buiten staan, maar zet deze de nacht voor het buiten zetten in de schuur of bijkeuken. Dit hoeft uiteraard alleen als het 's nachts gaat vriezen. Zorg er ook voor dat het GFT-afval niet te nat is en leg een niet al te dikke krant onder in de groene GFT- container, zodat het vocht in die krant kan trekken. Zet de groene mini-container ook niet de nacht van te voren aan de weg, want ook dan vriest het vaak natte GFT-afval vast. Overigens, de mini-containers mogen de avond van te voren niet eens aan de weg gezet worden. Dit is in strijd met de Algemene Plaatselijke Verorde ning (APV). Bovendien werkt het van dalisme in de hand. Onverlaten kunnen rommel in uw GFT-container gooien, waardoor uw met zorg gescheiden af val waardeloos wordt. Ook bestaat het gevaar dat de mini-containers omge gooid worden en de rommel op straat achter blijft. In deze tijd wordt er door de sector openbare werken van de gemeente een kleine enquête gehouden naar het ge wenste formaat van de bruine mini- container. Dat is de container voor het restafval. Wie een kleinere bruine con tainer wil, omdat het afgelopen jaar ge bleken is dat de bruine mini-container echt te groot iskan dat kenbaar maken bij de gemeente. Waddinxveen - In wijkgebouw Het Zuid honk is vrijdagavond weer een avond waarop men 'vrij' kan klaverjassen. Dus niet in competitie-verband. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 16 januari organiseert Stich ting Wijkwerk De Zuidpias weer een Kinderdisco in Het Zuidhonk in Wad dinxveen. De Kinderdisco begint om 18.30 uur en zal duren tot 20.00 uur. Hierna is er een disco voor verstande lijk gehandicapten uit de hele regio. Al le instellingen zijn op de hoogte ge bracht van deze disco. Het belooft een gezellige avond te worden met swin gende muziek van discoChinchilla. Een niet-commerciële activiteit in Het Zuidhonk, is een slankclub, op woens dagavond om 19.00 uur. Samen afvallen stimuleert, dus wordt iedereen die meedoet, wekelijks gewogen. Deze aci- tiviteit wordt gerund door vrijwilligers van de Stichting Wijkwerk De Zuidpias. Het dieet is gebaseerd op gewone en gezonde voeding, uitgaande van de richtlijnen van het Voorlichtingsbu reau voor de Voeding. Er wordt gewerkt met het computer programma van dit bureau. De eerste avond is op 20 januari Inlich tingen Hanny de Vries tel. 01828- 17889 of Elly Smulders, tel. 14703. Waddinxveen - Afgelopen dinsdag 5 januari is in het Gouwebad "De Sniep" weer gezwommen voor het B-diploma. De examencommissie bestond uit de heren W. van Minnen, Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. Geslaagd zijn: Wendy van Uden, Paula Vromans, Maartje van der Pijl, Willemiek Eshuys, Martijn Boevé, Myrthe Mebius, Klaas Evers, Mylène de Gruijl, Kim van Driel, Joëlle Hoogendijk, Lars Viergever, Digna Hanse, Michal Glaser, Laura Diepenveen, Martine Elsholz, Niels Frijters en Mark van der Zalm.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 14