Maak van je hobby je sport 1}on ooo* (jMtit Mekt 'ie Skileraar? Het einde Word lid van de Snow board Holland Club Voor fijnproevers en waaghalzen 1 De Nederlandse Ski Vereniging wijst je de weg Mogelijkheden in eigen land oneindig Freestyle-skiëi! pagina 4 Hart van Holland/13 januari 1993 Snowboarden ontwikkelt zich ra zendsnel en is enorm populair. Ook in ons land. Op steeds meer kunst skibanen staan gediplomeerde snowboardtrainers voor je klaar. Voor de fanatiekelingen met de juiste wedstrijdmentaliteit zijn er speciale trainingsdagen. Heb je talent en presteer je goed op de clubwedstrijden, baanwedstrijden of op de Nederlandse baankampioen- schappen, dan kan je geselecteerd wor den voor het A of B-team van de NSkiV. Jonge talentvolle snowboarders tussen de 15 en 26 jaar worden hier gesplitst in een A en een B-groep. Ben je goed genoeg voor de A-groep, dan kan je aan World-Cup wedstrijden deelne men. De B-goep is voor jonge talent volle boarders aan wie goede trai ningsmogelijkheden worden geboden. Voor wedstrijden op regionaal en lan delijk niveau en voor de jaarlijkse sneeuwweek (met onder andere de Nederlandse kampioenschappen) in het Franse Les Arcs is geen voorkwa lificatie vereist. De afdeling Snowboard van de NSkiV kent een speciale club, Snowboard Holland, waar je lid van kunt worden. Dan word je automatisch van alle ac tiviteiten op de hoogte gehouden. Vul de bon in op deze pagina of meld je telefonisch aan tel: 070-3525800 Voor de fijnproevers en de waag halzen is het freestyle-skiën bij uit stek geschikt. We hebben het dan over ballet, buckelskiën en springen. Freestyle wedstrijden zijn altijd een groot feest. Op swingende discomu- ziek komen de ballet- en buckelskiërs omlaag. Bij het springen houdt ieder een de adem in als de skiër zijn salto's en schroeven in de lucht maakt. Wil je in de balletsporen treden van Olympiagangster Jeannette Witte, of het eens op de buckelpiste proberen dan ben je welkom op de open dagen die de NSkiV organiseert in Rucphen (23-1Hoofddorp 13-2). Huizen (27- 3) en in mei in de sneeuw in Tignes (Frankrijk). Heb je talent dan maak je kans te worden uitgenodigd voorde teamtraining van de nationale selectie. Anders kan je altijd terecht op de kunstskibanen om te trainen onder des kundige leiding. Kies je voor het sprin gen dan zijn er open dagen in mei. De NSkiV kan je daar alles over ver tellen. Om het springen te leren zijn er twee waterschansen, één in Wychen in de buurt van Nijmegen en één aan het Grunostrund vlakbij Groningen.Wil je nog meer informatie hebben over freestyle en de open dagen vul dan de bon in op deze pagina of bel met de NSkiV 070-3525800. Wil je van je hobby je sport maken dan zit je bij de Nederlandse Ski Vereniging goed. De NSkiV organi- seert wedstrijden, talentendagen, opleidingen en trai ningsstages in binnen- en buitenland.Verder zijn er 1 Nederlandse kampioenschappen voor alle disciplines. I Heb je talent dan begeleidt de NSkiV je naar de top. I Daarnaast kan je terecht met vragen over: - waar zijn er banen en clubs in Nederland - welke disciplines kan je hier beoefenen I - wie kan mij trainen - waar kan ik aan wedstrijden mee doen I - hoe word ik skileraar 1 Of je nu vragen hebt over alpine, snowboard, langlauf of freestyle, voor elke discipline heeft de NSkiV een I aparte afdeling. I Vul voor meer informatie de bon in op deze pagina 1 of bel 070 - 3525800. Van skiën je sport maken, net zoals voetbal, tennis of hockey. Het lijkt een droom in het platte Nederland maar niets is minder waar. Bel een club in de buurt of als je er geen weet neem contact op met de Nederlandse Ski Vereniging en je kan wanneer je maar wilt op de latten of op je snowboard staan. Een echte skiër worden is makkelijker dan je denkt. Skibanen zijn er overal in het land en de trainers staan klaar om je de fijne kneepjes bij te brengen. Mee doen aan echte wedstrijden is dan nog maar een kleine stap. En... ook dat kan in Nederland. Op deze pagina hebben we alle moge lijkheden voor je op een rijtje gezet. De opleiding vindt in Nederland plaats tussen mei en november. Inclusief een week gletsjer-stage in Oostenri jk. Op zondag 21 maart is de toelatingstest. Kosten 900,- Cursus internationaal ski-leraar B Deze cursus duurt honderd uur waar van zeventig in de sneeuw! Het accent ligt voornamelijk op het leren lesge ven. Je mag alleen maar deelnemen als je je.diploma 'nationaal ski-instruc teur' hebt. De cursus vindt plaats tus sen maart en mei. Kosten 900,- Cursus nationaal rolski/langlauf in structeur A Gedurende vijf cursusdagen tussen mei en oktober en een sneeuwstage en exa- menweek leer je de belangrijkste kneepjes van het lesgeven. Kosten 800,- Cursus internationaal rolski/langlauf leraar/trainer B Heb je je A gehaald dan ligt de hele wereld voor je open. Als leraar B geef je les en begeleid je langlaufers en rol- skiërs van alle leeftijden zowel op de kunstskibaan als in de sneeuw. Kies je voor trainer B dan geef je voorname lijk instructie en begeleiding op wed strijdniveau. De opleidingen vinden Ben je gek op langlaufen of wil je eens kennis maken met rolskiën, dan kun je terecht bij 19 clubs over het hele land verspreid. Rolskiën kan je trouwens overal het hele jaar door. Op fiets- en schelpenpaden bij voor beeld. Ook is het een goede voorbe reiding op het langlaufen. Kies je voor een club en je hebt een beetje talent dan kun je tot je twaalfde jaar uitgenodigd worden om drie keer per week deel te nemen aan trai ningen. Daarna wordt het allemaal serieuzer en moetje langer trainen. Elke club heeft wel een jeugdafde ling. Wanneer je je bij een vereni ging aansluit wordt voor jou een trainingsschema opgezet. Degenen die op wedstrijdniveau wil len meesporten kunnen bij een van de verenigingen een wedstrijdlicentie aan vragen. Wanneer je goed presteert bij de wed strijden, word je uitgenodigd voorde regiotraining, die maandelijks plaats vindt onder leiding van de assistent- We kennen hem allemaal. De ski leraar op wintersport. De hele dag in de sneeuw en dolle pret 's avonds. Het is natuurlijk ook hard werken en je bent verantwoordelijk voor je klas. Skileraar word je dan ook niet zomaar. Daar moet je wel iets voor doen. In het hele land zijn er overal cursussen om leraar te worden in de discipline die jij het leukst vindt. Je moet wel minimaal 18 jaar zijn en redelijk Duits kunnen spreken. Wil je meer informatie over onder staande cursussen bel of schrijf dan naar de Afdeling Sportontwikkeling en Opleiding van de Nederlandse Ski Vereniging. De bon invullen op deze pagina kan ook. *Cursus nationaal ski-instructeur A plaats tussen september en november. De sneeuw- examenweek valt in de maanden januari of februari. Kosten 900,- Cursus snowboardleraar A De'cursus voor deze razend populaire wintersport begint in mei. De toela tingstest is in maart. Op diverse in- en outdoorbanen in Nederland en in de Oostenrijkse sneeuw leer je hoe je be- ginnnende en gevorderde snowboar ders les moet geven. Kosten 900,- Alle kosten zijn exclusief sneeuwweek, examen-, literatuur-, reis- en verblijf kosten Kies je voor het alpineskiën dan zijn de mogelijkheden in eigen land bijna oneindig. De vele in- en outdoorba nen zijn prima geschikt om een goede basistechniek te leren. Binnen ski je meestal op een op hoogte verstelbare 'lopende band' en buiten op borstelbanen. Het is net alsof je op de piste staat. Als je je op nationaal niveau wilt me ten met anderen is het raadzaam lid te worden van een skiclub, die je bij de meeste outdoorbanen kunt vinden. De meeste skitalenten komen van de outdoorbanen omdat deze clubs trainingen organiseren, waarop je je stijl en techniek kunt verbeteren.. Clubkampioenschappen en slalom wedstrijden zijn prima testen. Onder begeleiding van je trainer stippel je een trainingsplan uit om je vorderingen te kunnen volgen. Voor de echte talentvolle skiërs zijn er bij de meeste outdoorbanen aparte wedstrijdgroepjes, de ski-teams, waar je je in groepsverband kunt voorbe reiden op diverse soorten wedstrijden. Je moet dan al wel bewezen hebben dat je talent hebt. Dit gebeurt op de jaarlijkse Talentendag. Ben je een heel goede skiër, dan maak je zelfs kans op uitverkiezing voor een plaats op het Volvo ski-internaat in OosterijkDaar kun je je volledig richten op skiën op topniveau, terwijl je school gewoon doorgaat. Het kan zijn dat dit niveau voor jou te hoog gegrepen is Geen nood. Op de kunstskibanen is een heel circuit van wedstrijden waar je een goede ba sis kunt leggen voorde wedstrijdsport. Een prima uitdaging als je het club niveau bent ontgroeid. Zo is er het Nederlands jeugdkampioenschap (t/m 18 jaar), het Internationaal Nederlands Kampioenschap (t/m 15 jaar) en voorde jeugd van 8 tot 14 jaar zijn er wedstrijden om de Kids Ski Cup. Wil je meer weten vul dan de bon in op deze pagina, kruis 'alpine' aan en de infonnatie word je toegestuurd. Nog sneller is door te bellen naar de NSkiV 070 - 3525800 en vraag naar de afde ling Alpine. uitsluitend voor particulieren max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Adres:. Plaats:. Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. -Reijerskoop 79-Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Holland bv Da Costasingel 4 Hazerswoude-Rijndijk Naam:. Ski talenten opgelet! De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Kleintjes per fax of telefoon worden geweigerd!! ^ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.IJ.B. (dan voldoet een postzegel van 70 centV

Hart van Holland | 1993 | | pagina 4