Sport In de regio Rentokil wint enerverend duel Clubkampioenschappen Tafeltennisvereniging TZM Schaakvereniging Moerkapelle verliest aansluiting met de top Florida-tèams in mineur Rentokil-ZVH jongens junioren A in nieuwe trainingspakken BROUWER DE KONING QRGE hart van ho((and....het best gelezen! TOOS niet als beste uit de verf Goede start Agon 2 Grontmij Jazz bij TOOS Sjoelen in Waddinxveen Plannen jeugdcommissie UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/13 januari 1993 pagina 9 Poule 2 3e poule Hapje drankje Onderling KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden: (20% korting) - Broeiramen Sla- en koolplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken 10,- Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Zevenhuizen - Zaterdag jl. speelde Ren- tokil-ZVH de eerste kompetitie wed strijd van het seizoen. Tegenstander was Alcom/Capelle. In de eerdere ont moetingen, tweemaal voor de beker, wist het team van Alcom eenmaal een winstpartij te halen, met Avital Selinger en Ron Boudrie in een hoofdrol. Zoals verwacht werd het een aantrek kelijk schouwspel voor het publiek, dat zag dat Rentokil moeite had met het verdedigende spel van Alcom. De Ze- venhuizense ploeg, kon te weinig direc te punten scoren en daardoor kwamen vele rally's tot stand. In deze set wist met name Ron Boudrie vele punten te scoren en pakte Alcom deze set met 12- 15. In de 2e set wist Rentokil Alcom goed onder druk te zetten met de service. Avital Selinger moest zich in alle boch ten wringen om zijn aanvallers te bedie nen. Rentokil nam een voorsprong en wist deze, door de goede aanvallen van Edger Tinkhof en Rini Boutens en Cees v. Opijnen, uit te breiden en vast te houden. Deze set werd met 15-11 win nend afgesloten, zodat de stand weer gelijk was. Ook in de 3e set ging de strijd gelijk op. Rentokil nam een lichte voor sprong, die op het eind door Alcom teniet gedaan werd. Na een langdurige strijd wist Rentokil deze set met 15-13 te winnen. De 4e set was nog spannender dan de voorgaande sets; Alcom wist Rentokil op achterstand te zetten en Rentokil moest alles op alles zetten om weer langszij te komen. Vooral het verdedi gende werk van Hans Foekens, Ronald Kooijman zorgde er voor dat spelver deler Arnold v. Ree zijn aanvallers in stelling kon brengen. Ook nu weer kwa men de beide ploegen bij 13-13 op gelij ke hoogte. Door een direct servicepunt en een hechte blokkering wist Rentokil met 15-13 deze set en zo de wedstrijd winnend af te sluiten. Het trainersduo Akkerhuis en Van der Burgt kon na afloop alleen met lof spre ken over hun spelers. Die op een karak tervolle wijze een moeilijke klus ge klaard hadden. Voor aanstaande zaterdag staat weer een thuis-wedstrijd op het programma, om 19.00 uur zal dan in de Swanla-hal door Rentokil de strijd aangebonden worden met Exakta/Bovo uit Aalten. Deze ploeg verloor afgelopen zaterdag zoals verwacht van kampioenskandi daat Piet Zoomers/Dynamo. Zevenhuizen-Moerkapelle, lokatie Moerkapelle - Op zaterdag 9 ja nuari werden in dorpshuis Op Moer de clubkampioenschappen voor de jeugd van de nieuwe tafeltennisvereniging T.Z.M. gehouden. De wedstrijden be gonnen om 13.30 uur. Er werd gestart in 3 poules van 6 man die ongeveer naar sterkte waren ingedeeld. In de eerste poule waren Dico Bac en Edwin Reg- ters, zoals gewoonlijk weer aan elkaar gewaagd, getuige het feit dat Edwin maar net aan met 21-19 en 21-19 won. Ook Sander vd Meer en Bert Schalk wa ren aan elkaar gewaagd. Zij speelden gelijk (3-setters werden alleen in de finale-poule gespeeld), terwijl Mare de Gooijer en Miebeth Hertog toch wel problemen hadden om zich te handha ven binnen deze zware poule. Uiteinde lijk werd Edwin ongeslagen winnaar van deze poule en Dico tweede. In poule 2 ging de strijd voornamelijk tussen Gerard Bac en Gert Schalk. Ger ard werd winnaar met 9 punten en Gert 2e met 8 punten. Jan Schalk en Janneke Hatzman konden de strijd ook niet be slissen en haalden een gelijkspel (24-22 en 12-21). Uiteindelijk moesten alle punten geteld worden, waaruit bleek dat een goede start door gelijk te spelen tegen Janneke, echter daarna het niet best lukte en hij uiteindelijk laatste werd in deze poule. In de 3e poule wist Jeroen de Bil beslag te leggen op de eerste plaats. Na een matige start tegen Anton vdSpek (21- 15, 13-21) herstelde hij zich en wist de rest van de wedstrijden te winnen. An ton werd met moeite 2e. Hij speelde in totaal 3x gelijk en won 2 wedstrijden. Ook Jan Paul en Arno Heijboer speel den voor wat ze waard waren en wer den resp. 3 en 4; beiden met 6 punten. Aimer Verbeij die pas een half jaar tafel tennist, kon hier niet tegen op en ver loor al zijn partijen. Tussendoor konden de heren en dames op kosten van de vereniging wat gaan drinken. Uiteraard werd traditiege trouw door de familie Van Vliet een har tig hapje geserveerd, wat door de jeugd zeer op prijs werd gesteld. Uiteindelijk werd in de finale-poule gespeeld door Edwin, Gerard en Jeroen. Dat hier geen echte verrassingen meer uit kwamen werd duidelijk uit de uitslag (Edwin kampioen Gerard tweede en Jeroen derde). Afsluitend kan de gefuseerde vereni ging terugkijken op een gezellig en sportief kampioenschappen waaraan voor het eerst jeugdleden uit Zevenhui zen deelnamen. Het bestuur spreekt de wens uit dat ook de jeugd uit zevenhuizen zich thuis zal voelen in Op Moer en hier veel tafelten- nisplezier beleeft. Moerkapelle - Afgelopen vrijdagavond speelde het eerste team van Schaakver eniging Moerkapelle tegen het eerste team van HVO. Om de aansluiting met de top, één van de kampioenskansen, te behouden, moest er door de Moerka- pellenaren gewonnen worden. Het be gin van de wedstrijd begon echter slecht. Wouter Vroegindeweij ver speelde vrij snel een stuk en moest als opgeven. Wim Vroegindeweij kwam een kwaliteit achter, hetgeen voor de tegenstander voldoende was om ook deze partij foutloos uit te spelen. Op bord 1 speelde Ben v. Geffen een gede gen partij, tot hij in tijdnood kwam. Een compleet gewonnen stelling, met in enkele zetten mat, werd uit handen ge geven, zo erg zelfs dat zijn tegenstan der de partij alsnog kon winnen. Sander Blok was de enige die de eer van de vereniging redde door zijn tegenstan der goed onder druk te zetten, zodanig dat zijn tegenstander zoveel tijd nodig had, dat hij op het einde van de partij in een kansloze stelling door zijn vlag ging. Dick Bac, Gerard v. Ommeren en Maarten Vroegindeweij speelden tegen hun tegenstanders een moeizame remi se. Na deze wedstrijd zijn de kampi oenskansen voor de vereniging verke ken, maar een plaats in de middenmoot moet gewoon haalbaar zijn. In de onderlinge kwam Frans de Wit goed uit de startblokken, maar na 14 zetten liet hij zich pardoes mat zetten door Gert-Jan Freeke. Mi-chiel Blok won vrij gemakkelijk van Koos vd Spek. Overige uitslagen; J. Blok-A de Groot 1- 0; De Lange - G. v Meeteren 0-1; C. v Vuuren - M. v Vuuren 1/2-1/2. Boskoop - Voor Heren 2 van Agon Grontmij begon het nieuwe jaar en de tweede helft van de competitie goed: 3- 0! Afgelopen vrijdagavond moesten ze spelen tegen Metal/Radius 4 uit Gouda in de sporthal aan de Puttelaan in Bos koop. Het werd een snel gespeelde wedstrijd, zonder uitblinkers. Agon 2 was sterker op alle fronten. Het groot ste probleem was de concentratie vast te houden. Hierdoor kon Radius enkele tegenpunten scoren. Met name de stop kwam niet altijd goed aan. Ook sommi ge serveerballen raakten het net, of gingen uit. Dankzij de werklust die er in het team heerste, pakten de heren vrij snel de drie sets. ook konden alle spe lers bij toerbeurt worden ingezet. Vol gende week een uitwedstrijd tegen Dos 3 in Schoonhoven. KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Waddinxveen - Het eerste competitie- weekeinde in 1993 bracht voor Florida weinig goeds. Veel nederlagen en twee speelsters uitgevallen voor de rest van de competitie. Positief was de zege van kampioenskandidaat Florida 8. Florida 1 speelde niet, aangezien de geplande wedstrijd tegen velo 4 al in december was gespeeld. Uitslag 4-4. In Soesterberg verloor Florida 2 weer van Badso 1. 1-7 was de eindstand, waarbij winst van de damesdubbel en het bereiken van viermaal de derde game, de enige wapenfeiten van Florida waren. In Leidschendam nam SIO 7 revanche voor de nederlaag tegen Florida 3 in Waddinxveen. Zonder Rémon van Ge- meren konden de heren geen vuist maken. Alleen invalster Ellen Bos (4e team) won een enkelspel en samen met Debby Pietjouw ook het D.D. Uitslag 2- 6 verlies. In de laatste twee wedstrijden moeten er nu punten gescoord worden om de gradatie te voorkomen. Mits compleet zijn er tegen Nieuwkoop 1 en Bios 1 zeker kansen. Ook Florida 4 staat er niet zo goed voor en daarom kwam de 3-5 nederlaag thuis tegen Onder Ons 2 erg slecht uit. Eerste dame Ilona Groeneveld, altijd goed voor één of meer winstpunten, kan deze competitie niet meer spelen. Toch speelde het team zeer strijdvaardig. Henk Colpa won in de derde game met 15-13, maar in de andere enkels mocht de inzet niet baten, in de GD wel resul taten, Chris Voerman met invalster Ine ke v.d. Knaap won 17-14, 18-15 en Mar tin Sonneveld en Ellen Bos wonnen 18- 15 in de derde game. Helaas verloren Henk en Chris de HD met 14-17 in de derde game en de DD verloor kansloos. Uitslag 3-5. In Voorburg leed koploper Florida 6 z'n eerste nederlaag tegen het zeer gemoti veerde Voorburg 7, dat nu evenveel winstpunten heeft, maar een veel slech ter uitslaggemiddelde. Een goede start door winst van Dick Schaap en Maarten van Arkel had geen vervolg. Vooral de zeer sterke dames van Voorburg zorg den voor veel punten, uitslag 2-6. Florida 8, koploper in de 5e kl. ZH, blijft winnen. Ditmaal 6-2 tegen CWP 2 uit Den Haag. Concurrent STC 5 blijft ech ter gelijk op gaan. Verdere uitslagen; Florida 7-Zigo 0-8; Florida 12- Nieuwkoop 8 0-8. Het programma voor 17 januari: vanaf 12.00 uur in sporthal De Sniep: Florida 1- Drop Shot 4, F1.2 - Zijderveld 7, Fl. 3 - Nieuwkoop 1 en de teams 5-6-9. Waddinxveen - Behalve de gymnastiek, trimmen en aerobic, kan men ook voor jazzdans bij de Waddinxveense gym nastiekvereniging TOOS terecht. Het doel van jazzdans lessen is: - verbete ring van de conditie; - lenigheid bevor deren; - spieren versterken; - coördina tievermogen ontwikkelen; - ontwikke len lichaamsbewustzijn. Dit alles moet leiden tot een betere houding en li chaamsuitdrukking. Alleen door het goed begeleiden en corrigeren van de leerlingen, kan deze doelstelling be reikt worden. Inl: 01828-13839 of 30965. Waddinxveen - Sjoelclub Waddinxveen nodigt iedereen uit om te komen sjoe len. Vanavond, woensdag 13 januari, vanaf 19.00 uur kan men terecht bij de Schuttersvereniging aan de Alb. Thijm- laan. Zevenhuizen -CIBAFarmaca, bekend van de Nicotinell-nicotinepleisters, heeft het jongens junioren A-team van volleybalvereniging Rentokil-ZVH in nieuwe trai ningspakken gestoken. Het contact is gelegd door Siebo Kouwenhoven, een enthousiast volleybalsupporter. Voor de jeugd is er nog meer goed nieuws. De jeugdcommissie is weer op sterkte en onderneemt weer tal van activiteiten. Aan het eind van het seizoen stopt Bas Nobel en wordt opgevolgd door Arend v.d. Knaap. Verder zullen Arie van Vliet, Marijn van Schaik, Jaap v.d. Wel en Gert Zielhuis deze commissie gaan versterken. Adrie Zandijk en Marco Hogerbrug blijven actief in deze commissie. De mini- afdeling zal door Arie van Vliet worden geleid. Hierin blijven Nadia Winkels en Denise v.d. Dool actief, hetgeen het bestuur een goede zaak voor deze jongste jeugd vindt. Dit na de overstap van Barry van Vliet naar het algemeen bestuur als wedstrijdsecretaris. Waddinxveen - De damesploeg van TOOS heeft zaterdag tijdens de le turn- competitie, een 3e plaats behaald. De wedstrijd werd met groot verschil ge wonnen door Velocitas uit Gouda, de kampioen van vorig jaar. Op de 2e plaats eindigde de thuisploeg Heres uit Bodegraven. Na het vertrek van Clau dia Sleeuwenhoek en de blessure van lsabelle vd Nieuwendijk is het team van TOOS t.o.v. vorig jaar flink verjongd en lijkt de kans vooraf een goed resultaat te behalen, tijdens deze wedstrijd al verkeken. Op alle 4 de onderdelen be haalde Velocitas de meeste punten. Op de balk wist de Waddinxveense Mariël Peeters zich wel tussen de besten te plaatsen. Zij eindigde met 7.90 pnt op een mooie 3e plaats. In het persoonlijk eindklassement was de Goudse Yvette Ligthart met 33.45 pnt. de beste turn ster. De beste TOOS-turnster was Ma riël Peeters met 28.40 pnt. Overige uit slagen: Marlies Asscheman 25.65; Kris- ta Brugman 24.90; Yvonne vd Vaart 23.80; Maaike Braat 23.15; Chantal Koe le 21.65 pnt. Zaterdag komen deze turn sters uit in de regiokampioenschappen die in Lekkerkerk gehouden worden. Deze wedstrijden zijn kwalificatiewed strijden voor de Provinciale Kampioen schappen. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9