Boskoop Rtw: herinneringen tétilt Koffieconcert Concordia Aqua-jogging in het Gouwebad De Sniep Kerkdiensten Vijftigste koffieconcert in Praathuis Kerkdiensten TOOS ondanks schrik, goed op dreef Politiekorps Hollands- Midden neemt acht milieuvoertuigen in gebruik Politieberichten Boskoop Strawberry Jam Stijldansen Concordia zoekt nieuwe leden Kroon op trainingsarbeid Aeolus Florida 1 en 2 op winst Jeugdbingo Zuidhonk Jongeren Perspektief Katholieke Vrouwenvereniging Disco voor verstandelijk gehandicapten pagina 13 V_ Boskoop Concert met strijktrio en piano een mijlpaal Waddinxveen Op 22 januari wordt in Gouwebad De Sniep gestart met aqua-jogging. Aqua- jogging is komen overwaaien uit Ameri ka. M.b.v. een wetbelt (een soort drijf- vest) zweeft de deelnemer in het water. Door loopbewegingen te maken en di verse spierversterkende oefeningen uit te voeren, kan de deelnemer het lichaam op een optimale manier trai nen. De weerstand van het water is net zo groot als de uitgeoefende kracht. Het water duwt harder terug als het tempo wordt opgevoerd. Aqua-jogging heeft een aantal belangrijke voordelen t.o.v. het lopen op straat. Gewrichten, spieren en pezen kunnen niet, zoals op straat, door het neerkomen beschadi gen. Op deze manier joggen voorkomt blessures. Aqua-jogging is tevens een uitkomst voor de geblesseerde spor ter. Bij veel blessures (niet alle) kan op deze wijze de conditie op peil worden gehouden. Afslanken: Ook voor mensen die wil len afslanken is het een uitermate ge schikte sport. Het calorieverbruik ligt vrij hoog. Het is tevens tijdbesparend. Een half uur joggen in het water komt, wat betreft inspanning, overeen met een uur joggen op het land. Vanaf 21.30 uur wordt er gedemonstreerd hoe men zich kan voortbewegen in het water m.b.v. een wetbelt. Zwemkleding is een vereiste omdat u uiteraard zelf ook gaat proberen wat de invloed is van aqua- jogging op het lichaam. Men dient een T-shirt mee te nemen, omdat de wet belt dan prettiger zit. 5 lessen: Na de introductie kan men zich aanmelden voor een cyclus van 5 lessen. De lessen worden gegeven op dinsdagavond om 21.45 uur en op vrij dagavond om 21.30 uur. Afhankelijk van de belangstelling zullen de tijden uitgebreid worden. Kosten introductie les, incl. gebruik vwetbelt, 5,50 p.p. Kosten van de cyclus van 5 lessen, incl. gebruik wetbelt 32,50 p.p. Wie zeker wil zijn van plaatsen in één van de groe pen, kan zich aanmelden bij de receptie van het zwembad tel. 01828- 30444. Het is binnenkort ook mogelijk om tij dens de vrij-zwemuren een wetbelt te huren bij hetzwembad(/2,50perkeer) Hierbij zit dan tevens een instructie kaart met tips en mogelijkheden. Aquarobic: Op veler verzoek is het Aquarobic (bewegen op muziek in het water) en het Callanetics (spierver sterkende en lenigmakende oefeningen zonder springen) uitgebreid met de vrijdagavond. Callenetics van 20.00 tot 20.30 uur en aquarobic vanaf 21.00 uur. Zie advertentie! Vernielingen geparkeerde auto 's: In het weekend van 10 jan. hebben onbeken den aan 5 geparkeerdeauto's in de om geving Snijdelwijkflat vernielingen ge pleegd. Er werden spiegels, antennes en ruitenwissers omgebogen of afge broken. De politie wil graag in contact komen met evt. getuigen van die mis drijf. In de nacht van 16 op 17 jan. heb ben onbekenden met een steen de voorruit van een auto, die stond gepar keerd achter de Koninginneweg kapot gegooid. Kat dood onder verdachte omstandighe den: In de Dr.Hamburgerlaan is een do de kater aangetroffen, welke vermoe delijk vergif had gegeten. Samen met het gerechtelijk laboratorium wordt onderzocht om welk gif het hierbij gaat. Gestolen kassa aangetroffen op straat. Tijdens de surveillance troffen politie mensen op het wegdek van de Zijde een kassa aan. Later bleek deze afkomstig te zijn uit een kapsalon in Waddinxveen waar diezelfde nacht een inbraak was gepleegd. Inbraken vrijstaande woningen: Afgelo pen week is ingebroken in een vrij staande woning aan het Rijneveld. Dit vond plaats in de middaguren van 12 jan. Uit het geheel doorzochte pand zijn sieraden en geld meegenomen. Buren ontdekten dat tijdens afwezig heid van de bewoners is ingebroken in een vrijstaande woning aan het Hoef blad. Op dit moment is nog niet bekend wat is ontvreemd. Diefstal brandstof uit auto: Uit een per sonenauto bij Dijkzicht is een hoeveel heid brandstof gestolen. Overlast van stormen: Op de Wilhelmi- nalaan en de Puttelaan waaiden bomen over de weg, aan de Zinkeling heeft de wind een lantaarn beschadigd, verder waaiden de tijdelijke verkeerslichten aan de Zijde omver en werd een abri beschadigd. Stroomstoring: Ook de stroomstoring van 14 op 15 jan. zorgde voor overlast, Waddinxveen - Op vrijdag 19 februari a.s. wordt in het Anne Frank Centrum te Waddinxveen een koffieconcert gege ven door harmonievereniging "Concor dia" te Waddinxveen. Het slagwerkensemble en het harmo nie-orkest zorgen voor een luisterrijke happening op deze avond, die om 20.00 uur begint en een rijksdaalder entree kost. (Koffie inbegrepen). Souburgh: Op 18 maart wordt in be jaardentehuis 'Souburgh' een concert gehouden door Concordia. Tussen de voorbereidingen van deze concerten door, zijn het slagwerker sensemble, het harmonie-orkest en het leerlingenorkest bezig met de voorbe reidingen van het voorjaarsconcert, wat gehouden zal worden op vrijdaga vond 16 april in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen. Waddinxveen-Zaterdag 23 januari valt via RTW radio te luisteren naar de 100ste uitzending van het programma "Herinneringen". In dit programma staat muziek uit de jaren '50, '60, '70, '80 en begin '90er jaren centraal. Vaste onderdelen zijn o.a. de "Newsflash"; met een terugblik op lokaal, nationaal en internationaal nieuws. En het "Verle den van Vandaag"; nieuws van diezelf de dag uit het verre en nabije verleden. Boskoop - De Waddinxveense groep 'Strawberry Jam', treedt a.s. zaterdag 23 januari op in De Tunnel, aanvang 21.00 uur. Waddinxveen - Wijk- en speeltuinver eniging De Paddestoel organiseert op vrijdag 22 januari 'stijldansen' voor volwassenen, aanvang 20.30 uur. On der het genot van een hapje en een drankje kan men op de door De Padde stoel geselecteerde muziek dansen. In de 100ste uitzending zijn er vele prij zen te winnen. Deze zijn beschikbaar gesteld door diverse ondernemers. Door vragen goed te beantwoorden in de uitzending kan men naar één van de prijzen meedingen. Hitherinneringen is een programma van RTW radio, die uitzendt via de ether op 105.8 FM, en op de kabel via 87.9 FM. Het programma is iedere zaterdag te beluisteren van 11.00 uur-13.00 uur. Waddinxveen - Muziekvereniging 'Con cordia' te Waddinxveen zoekt nieuwe leden. Vooral het slagwerkersensemble wil graag nieuwe leden. Zij moeten vol doen aan een aantal voorwaarden, maar behoeven niet persé noten te kun nen lezen. Inlichtingen: tel. 01828- 17208. men kan ook een repetitie-avond bijwo nen in het clubgebouw "De Hoge Noot" aan de J.W. Frisoweg 1 Waddinxveen. Op overtuigende wijze heeft het le team van badmintonclub WBC Regio Effekt/Aeolus het kampioenschap in de 4e klasse Bond, afd. 16, naar zich toe getrokken. Na het 2e en 6e team is dit het 3e team van de Waddinxveense ver eniging dat op deze wijze een kroon zet op de vele trainingsarbeid die dit sei zoen wordt verricht. In de beslissende wedstrijd tegen het 3e team van BC Leyton uit Leidschendam, ging men voortvarend van start. Na enkelspelen had Aeolus reeds een 4-0 voorsprong Ook in de dubbelspelen wist men de concentratie goed vast te houden. On der grote belangstelling won het le team uiteindelijk de wedstrijd met 8-0. Na de wedstrijd waren er bloemen. Daarnaast kreeg men van Piet Besse, directeur van Regio Effekt Holding N.V., een trainingsstage van een week in De- zondag 24 januari Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Vroeginde- weij Amersfoort 18.30 uur ds.J.K. Vlasblom Ter Aar De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver Geref.kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk 17.00 uur ds. A.C. Poley Hazerswoude Vrijz.Prot.Geloofsgem. 10.00 uur dr. J. van Rossum Leidschendam Chr.Geref. 9.30 uur ds. J.J. Lof Rot terdam 17.00 uur ds. W.P. de Groot Den Haag o.a. inbraakalarmen gingen spontaan in werking, spoorbomen bleven geslo ten en gedeelte van de openbare straat verlichting viel uit. Zaterdagavond 16 jan. bleef door een stroomstoring een gedeelte van de verlichting in de Nesse polder uit. Gevallen met de fiets: Vrijdag kwam een fietser ongelukkig ten val, nadat een tas, die aan het stuur van de fiets hing tussen de spaken van het voorwiel was gekomen. Hierdoor blokkeerde het wiel, waarbij de fietser op het wegdek terecht kwam. Hierbij bezeerde deze één van de knieën zodanig, dat hij naar het ziekenhuis moest. Vernielingstraamnaambord: Een straat naambord van het Pastoor Daalmans- plantsoen werd door onbekenden ver nield. Verloren: zw. skihandschoenen; bl. fietstas met broodtrommel; giromaat pas; goudkl. aansteker; sleutelbos met oa Shell- en Hondamerk; trouwring met inscriptie "Sjaan 3/2/79"; Gevonden: giromaatpas; langharige yorkshireterriër; sleutelbos 6 sleutels met poppetje met motorzaag; veelkl. kinderwant; zilverkl. dameshorloge; bos met 10 sleutels; witte damesporte monnee met inhoud; paraplu in rode hoes; wit/oranje bootje; nylon porte monnee. informatie over gevonden en verloren voorwerpen alleen tijdens kantooruren op het informatienummer van de Boskoopse politie: tel. 16441of aan het bureau aan het Torenpad 29. nemarken (de badmintonnatie in Euro pa) aangeboden. Een team dat abso luut niet meestrijdt om de le plaats in de afdeling is het 8e. Na een zeer slech te competitiestart blijkt het 8e team enigszins op de goede weg te zijn en zal het team zich waarschijnlijk tegen het 5e team van BC Vederlicht uit Bodegra ven bleek men eindelijk het geluk eens op de hand te hebben en werd de wed strijd met 5-3 gewonnen Het team van WBC REgio Effekt/Aeolu.; dat in de Star- terscompetitie uitkomt, ging in de thuiswedstrijd tegen het startersteam van BC Sio uit Leidschendam strijdend ten onder. Het team verloor de wed strijd dan ook nipt met 5-3. Overige uitslagen: Katwijkse BC-1 -Aeolus 2:5-3; Aeolus 3 - Aigis 6: 4-4; Aeolus 4 - Hazer swoude 1: 7-1; Aeolus 5 - Zigo 3: 4-4; Verlicht 4-Aeolus 6; 1-7; HPSV 4-Aeolus 9: 5-3; Sio 10 - Aeolus 10: 3-5. Boskoop- Zondagmorgen 24 januari vindt in het Praathuis in Boskoop het eerste koffieconcert plaats van het nieuwe jaar. Het wordt het vijftigste concert en dat vraagt natuurlijk om iets bijzonders. Het concert zal worden ver zorgd door het kwartet 'Capriccio' van strijkers en piano, waarvan de Bos koopse tandarts Ron Beek als violist deel uit maakt. Verder zitten in het kwartet de patholoog Hans Furstner als pianist, de ingenieur Dick van Dam van Isselt als cellist, en Nanske de Jong Schouwenburg, docent Frans, als alt violiste. Op het programma van het kof fieconcert staan een strijktrio van Franz Schubert en pianokwartetten van Ludwig van Beethoven en Wolf gang Amadeus Mozart. Voor het Praat huis begint hiermee het jaar dat door een aantal speciale aktiviteiten in het teken zal komen staan van het 2e lus trum van de nieuwbouw, komend na jaar. Het concert begint om half twaalf. Waddinxveen - Afgelopen competitie- weekeinde heeft Florida redelijke resul taten geboekt. Beide topteams wisten met 5-3 te winnen, maar Florida 3 zal waarschijnlijk degraderen na de 2-6 ne derlaag tegen Nieuwkoop 1. Volgende week is de laatste wedstrijd. Florida 4 wist met 8-0 winst uit Woerden terug te komen. Kampioenskandidaat Florida 6 speelde onverwacht gelijk en heeft de titel niet meer in eigen hand. Florida 8 wist wel weer te winnen en blijft kans rijkvoor de le plaats. Florida 1 won met 5-3 van Drop Shot 4 uit Den HaagSterk was invaller Chris vd Knaap (ca. 14 jaar), die Florida-kampioen Rob Sikking versloeg. Eerder verloor Pieter Slits al in 3 games van André de Rooij. Karin v Pel en Mirande vd Zijden hadden min der sterke invalsters als tegenstand ster en speelden bovendien zelf goed, zodat enkelS en DD niet zo'n probleem waren. Ook de HD won Florida en dui delijke winst (15-3 15-6) van Pieter en Mirande betekende het 5e punt. Florida 1 staat nu derde in de 2e kl. NBB. Florida 2 behaalde een zeer nuttige 5-3 zege op Zijderveld 7 want zo daverend staat 't team er niet voor. Nederlagen voor de GD's, maar heldendaden van Johan vd Ree, 15-13 11-15 en 15-12. ook winst van de HD, maar de beslissende acties kwam van Liesbeth v Bergeijk (11-3 11- 2) en Hermavd Heiden (11-4 en 12-10), die samen in de DD voor het 5e punt zorgden. Florida 3 kon het niet redden tegen Nieuwkoop 1. Weliswaar 5x een 3e game, maar slechts winst voor Ré- mon v Gemeren en de HD Gert Bo- gaards en Erik Besemer. Uitslag 2-6 en degradatie uit de le kl. Zuid Holland. Florida 4 (2e kl) maakte goed gebruik van een door onderlinge problemen sterk verzwakt Saturnus 4 in Woerden. Uitsluitend invallers, want het team wilde niet in de verenigingsshirts spe len. Geen partij voor Florida. 8-0 en alle kans om degradatie te ontlopen tegen het niet zo sterke Vederlicht 1 volgende week. Florida 5 (3e kl.) staat er ook al niet meer zo goed voor en verloor nu met 2-6 van Aeolus 4. Alleen Dennis Steenland zorgde voor een goede pres tatie. Florida 6 kwam tegen Randstad 4 niet vérder dan 4-4, vooral omdat de dames een paar keer op de valreep verloren. De beslissende DD van Jolan- de Bosman en Lisette Kuijpers ging met 14-17 in de 3e game verloren. Als con current Voorburg 7 geen punt laat lig gen, kan het6e geen kampioen meer worden in de 4e klasse. Florida 8 be hield wel uitzicht op de titel in de 5e klasse door in Delft met 6-2 te winnen. Florida 9 verloor thuis met 2-6 van Sa turnus 6. Het laatste competitie-week eind spelen zondag 24 januari v.a. 12.00 uur in "De Sniep": Florida 4- Vederlicht 1 Florida 8 (evt. kampioen) - HPSV 3 (Haagse politie) en team 7 en 10. Waddinxveen - Stichting Wijkwerk De Zuidpias, organiseert op 23 januari een bingo-avond in De Duikelaar, voor de jeugd van 8 tot ca. 15 jaar. Er worden 3 rondes gespeeld en één superronde De hoofdprijs voor deze ronde is nog een verrassing. Tenslotte zal er een verloting gehouden worden met fraaie prijzen. De avond begint om 19.00 uur. Boskoop - Dinsdag 26 jan. heeft de Ka tholieke Vrouwenvereniging de Ned. Brandwonden Stichting uitgenodigd. Deze stichting probeert door het geven van voorlichting, het ontstaan van brandwonden en de gevolgen daarvan, zoveel mogelijk te beperken. Ook wor den mensen geïnformeerd over het verlenen van de juiste eerste hulp bij brandwonden. Bij deze voorlichting wordt gebruik gemaakt van film/video en dia's. Aanvang 20.00 uur, parochie zaal. 24 januari Herv. Immanuelkerk 10.00 en 17.00 uur uur ds.A.A. v. Houwelingen Geref.Vrijg. Kruiskerk 9.30 uur ds. G. Riemer Hoevelaken 16.30 kand. F. Pomstra Amersfoort Waddinxveen - Op 27 januari heeft 'Jon geren Perspektief' een Rusland-des kundige uitgenodigd, nl. de heer C.A. Duifhuizen, die over het onderwerp "Het Rusland van nu" zal spreken. De avond wordt gehouden in de Bethel- school, Heggewinde 22 a. Aanvang 19.45 uur. Op deze avond wordt de vraag beantwoord waaruit het Rusland nu bestaat. Waar horen de Baltische staten, de Oekraïne, Azerbeidzjan, de Krim eigenlijk bij? Andere vragen zijn 'hoe kon het communistisch bolwerk blijven bestaan, terwijl maar 6% van de bevolking lid was van de communisti sche partij? Hoe waarderen de Russen de huidige politiek en vrijheid? En wat is de houding van de kerken in deze. De heer Duifhuizen is net terug van een reis door de voormalige Sovjet Unie en zal zijn inleiding m.b.v. dia's ondersteu nen. Aan het eind van de avond komen ook enkele huishoudelijke zaken aan de orde op deze jaarvergadering. Waddinxveen - Zaterdagavond 16 ja nuari bezochten 25 verstandelijk ge handicapten de disco-avond die door de Stichting Wijkwerk De Zuidpias voor hen georganiseerd was. Dit waren niet alleen bewoners van De Kniek en De Woubrecht, maar ook thuiswonende verstandelijk gehandicapten. In de stemming gebracht door de muziek van disco Chinchilla werd menige polo naise gelopen en geplaybackt. André Hazes en Koos Alberts werden veel geï miteerd. Niet alleen de bezoekers, ook de permanent aanwezige begeleiding, spraken van een 'geslaagde' avond die zeker voor herhaling vatbaar is. Waddinxveen- Zaterdag jl. werden in Lekkerkerk de turnkampioenschappen van regio Gouda gehouden. Het was een drukbezette wedstrijd waarin 165 turnsters in actie kwamen. In de och tend waren de turnsters in de D-lijn aan de beurt. Nog voordat de wedstrijd was begonnen, zat de schrik er bij de TOOS- turnsters er al flink in, nadat Marlies As- scheman met een gebroken pols was afgevoerd. Desondanks turnde Krista Brugman in categorie 2 (14/15 jaar) een goede wedstrijd. Met een 2e plaats bij balk en vrije oefening, eindigde zij in het totaalklassement op een 4e plaats met 28.90 pnt. Met dit resultaat kwalifi ceerde zij zich voor de Provinciale Kampioenschappen, die op 13 maart in Waddinxveen worden gehouden. In ca tegorie 3 (12/13 jaar) eindigde Ivonne vd Vaart als beste TOOS-turnster op een 9e plaats. Zij kwamen 0.85 punt te kort voor plaatsing. Mariël Peeters kwam 's middags uit in de C-lijn en wel in categorie 1 (16 jaar en ouder). Met een goede sprong, waarvoor zij 8.25 punten kreeg en 7.80 voor haar balkoe- fening kon zij zich onverwachts hand haven bij de eerste 10 turnsters, die zich kwalificeerden voor de Voorwed strijden, die op 27 en 28 maart in Zeve naar worden gehouden. Met een totaal van 30.10 punten eindigde zij uiteinde lijk op een uitstekende 8e plaats. Korpschef S.J. van Hulst van het politie korps Hollands- Midden heeft 13 janua ri, in het Proefstation in Boskoop, acht milieu-auto's overgedragen aan de dis trictschefs van het nieuwe korps. De acht milieuvoertuigen zijn de eerste politieauto's in Hollands- Midden die zijn uitgevoerd in de nieuwe huisstijl van de Nederlandse politie. Vanaf 13 januari zal in elk van de acht districten, waarin Hollands- Midden is verdeeld, één milieu-auto rijden. De voertuigen worden gebruikt voor milieusurveillan ces, milieu-onderzoeken milieuprojec ten. De milieu-auto's zijn o.a. ingericht met beschermende kleding en midde len om monsters van vervuilingen te kunnen nemen. De politiemensen die gebruik gaan maken van deze auto's zijn speciaal voor milieutaken opge leid. Niet alleen op het gebied van mi lieuwetgeving, maar ook in het toepas sen van de hulpmiddelen die in het voertuig aanwezig zijn. De aanschaf van de milieuauto's is een initiatief ge weest van het milieubureau van het politiekorps Hollands- Midden. Dit bu reau verzorgt de coördinatie en afstem ming van milieuaktiviteiten binnen het gehele korps. Daarnaast geeft het bu reau advies en ondersteuning aan de acht districten. Met de ingebruikname van de milieuauto's is een stap gezet in de richting van verdere professionali sering van de milieuhandhaving. Ook de speciale opleidingen voor politie mensen maken deel hier van uit. Op dit moment wordt de milieuhandhaving ervaren als een specialisme. In de toe komst, wanneer alle politiemensen voor deze taken zijn opgeleid, zal het een onderdeel zijn van het dagelijks politiewerk, zoals bijvoorbeeld het ver keer dat is.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13