i Onderlinge n j wedstrijden Tarzan Adverteren doet verkopen WD neemt lokatie 'Bentwoud' in ogenschouw Gerard Baaij 25 jaar in overheidsdienst m*' ha* Uitslag Kerstpuzzels In vuur en vlam JAAP EINDHOVEN or bet 15e jaargang nummer 494 20 januari 1993 Telefoon: 01892-17133 b.g.g.: 01892-17193 B AUTOBEDRIJF verkoop - reparatie - schadetaxatie - A.P.K. gespecialiseerd in Nissan (o.a. Patrol 4x4) ^01802-1155 - ZEVENHUIZEN 23 jaar in Zevenhuizen Achtkamp samen sterk... ook met Bentwoud samen ten strijde?! ©e#i vl°erh edekk 9ordi mg mep S/aaPc0Wl ort Voor Zevenhuizen: 01802-2283 Uitvaartverzorg i ng H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken. Dag en nacht bereikbaar. Moerkapelle - Op zaterdag 23 januari van 14.00-16.00 uur worden de onder linge wedstrijden van gymnastiekver eniging "Tarzan" in dorpshuis Op Moer gehouden. Aanvang 13.45 uur. \Alle deelnemers rekenen op zeer ]uee/ aanmoediging vanaf de tribu nes. De toegang is gratis. Uw advertentie in Hart van Hol land wordt gelezen. Informeer naar onze advertentie tarieven, waarbij voordelige con tract-mogelijkheden Tel. 01802- 2289. Zevenhuizen - Oud Verlaat - Vrijdagmidag jl. werden de leerlingen van de chr. basisschool "De Nesse vliet" door drie corpsleden van de Zevenhuizense brand weer voorgelicht over het brandweerwerk. Er werd een video vertoond en de kinderen mochten zelf de persluchtapparatuur eens proberen. 's Avonds werkten 28 leerlingen mee aan de wekelijkse oefening die ditmaal in De Nessevliet werd gehouden. De leerlingen fungeerden hier als slachtoffers. puzzel 5. dit is één van de vele oplossingsmogelijkheden van de zeer moeilijke pentomino-puzzel! Zevenhuizen-Moerkapelle - Op be scheiden wijzeis vrijdagmiddag 15 ja nuari in de raadzaal van het gemeen tehuis, tijdens een informeel samen zijn, het zilveren 'overheidsjubileum' gevierd van Gerard Baaij (46), hoofd van de afdeling sociale zaken en huis vesting. Een gewaardeerde mede werker die naast z'n dagelijkse werk, diverse diploma's behaalde, waaron der die voor GA I; M.B.S.D. en vervol gens HBO maatschappelijk werk. Op 1 januari 1968 begon hij z'n ambte lijke loopbaan. Na twee jaar als amb tenaar in dienst van de gemeente Rotterdam geweest te zijn, kwam hij 23 jaar geleden naar de gemeente Zevenhuizen, waar hij aangesteld werd als ambtenaar op de afdeling algemene en sociale zaken, naast de heer Jan de Bakker. Laatstgenoemde is thans hoofd van de afdeling 'zorg' van de gemeente Zevenhuizen. Hij sprak de jubilaris hartelijk toe, even als burgemeester A.W. Lips. Uiter aard ging één en ander vergezeld van een attentie. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op initia tief van de WD afdeling Zevenhuizen- Moerkapelle, in samenspraak met de afdelingen van Rijnwoude en Wad- dinxveen, werd zaterdag 16 januari de lokatie "Bentwoud' in ogen schouw genomen. Dit gebeurde van af een schitterend uitzichtspunt, na melijk de Noorddijk, de grens van het waterschap Schieland en Rijnland, aan het eind van de Moerkapelse Mid delweg. In het gezelschap, dat per bus vervoerd werd, bevonden zich ook Statenleden, onder wie gedepu teerde F.J. Jansen, WD-gemeentebe- stuurders uit Zevenhuizen-Moerka pelle, Waddinxveen en Rijnwoude, waaronder wethouder B. van Yperen en burgemeester M.J.J.M. Boelen. Voorts vertegenwoordigers van de stiching Oud Zevenhuizen-Moerka pelle, natuur-en vogelvereniging Rot- ta en landbouwers van het agrarisch comité Bentwoud. Na een bedrijfsbe zoek aan de optimaal geautomati seerde boerderij van Joh. Heijboer (een akkerbouwer die ongesubsidi eerde gewassen teelt) wiens land (als de plannen doorgaan) grotendeels aangekocht moet worden voor de realisatie van Bentwoud: 150 ha, werd het iedereen duidelijk, dat het Bentwoud financieel veel duurder uit zal vallen dan geraamd. Immers bij land horen ook nog eens opstallen en een grondprijs van 8 gulden per vier kante meter.... De bus zette vervol gens koers richting Hazerswoude, Boskoop, Waddinxveen en de molen viergang Zevenhuizen om het gebied waar het Bentwoud gerealiseerd moet worden, in z'n uitgestrektheid, te bekijken. Eerder die ochtend was de bus vanaf De Strandgaper, waar de lunch werd gebruikt en na afloop toe spraken klonken en bezorgdheid door de diverse vertegenwoordigers van organisaties en de WD, langs de Zevenhuizerplas, via de Vlietkade over de Wollefoppenweg gereden. De WD is -samen met alle andere politieke partijen van Zevenhuizen- Moerkapelle- van mening, dat de bouw van Achtkamp aan de (vanaf Oud Verlaat gerekend) rechterkant van de Wollefoppenweg moet blijven. Mogelijk zou een op de Zevenhuizer plas aansluitende plas met een stilte- gebied voor vogels e.d., een buffer kunnen vormen. Alhoewel projectontwikkelaars druk doende zijn om gronden te verwer ven, verwachten politici de Wollefop penweg als grens te kunnen houden. De WD, bij monde van de heer J.G.H. van Eijk. sprak de wens uit dat de plaatselijke politieke partijen, net als bij Achtkamp, zich eveneens geza menlijk 'tegen' de realisatie van het Bentwoud, zullen uitspreken. De Kerstpuzzels in Hart van Holland, werden als 'erg moeilijk' bestempeld. Me nigeen heeft avonden ge puzzeld om het wiskundige figuur in elkaar te zetten. Het aantal slagen van de klok: 22 se conden. De plaatsnaam: Waddinxveen en ver der waren er voor vraag 3,120 moge lijkheden. De vierde puzzel leverde op: Lobby, Gekko, Scène, Schuw, Meeuw(leeuw) De bedenker van de puzzels was ook dit jaar weer Frans Schiereck, in het dagelijks leven docent informatica aan de HEAO in Rotterdam. De hoofdprijs, een bedrag van hon derd gulden ging naar de heer W. Rog uit Moerkapelle. De overige prijzen (geldbedragen) kunnen (binnen een maand!) wor den afgehaald tijdens kantooruren (8.30-12.00 en 13.00-17.00 uur) druk kerij Elgersma, Dorpsstraat 62a Ze venhuizen. Tel. 01802-2289. Ver zoeke legitimatie mee te nemen. Prijswinnaars 25 gulden: Martin de Wekker, Busken Huetstraat 50 Hazer- swoude-Rijndijk: J. Terpstra Schielandsingel 41 Zeven huizen; mevrouw J.C. Loef-Roos Sparren- gaarde 4 Waddinxveen; G. Loef Heggewinde 28 Waddinxveen; G.M. Uittenbroek Wingerd 508 Wad dinxveen; mevrouw Willems Akkerweg 22 Moerkapelle; W. van Leeuwen Zonnedauw 12 Bos koop; S.C. Uitbeijerse Henegouwerweg 119 a Waddinxveen; Agnes van Vliet-de Bruin Lijsterveld 18 Zoetermeer. H.J. v.d. Linden Geerweg 5 Benthui zen. De heer Frans Schiereck, die de puzzel-opdrachten voorde Kerstkrant van Hart van Holland, maakte, overhandigt een bedrag van honderd gulden aan de heer W. Rog, die de hoofdprijs won

Hart van Holland | 1993 | | pagina 1