Foto's in het HART VAN HOLLAND Hf on ooob ïjbütit lÜeintie c J Gratis 'nieuws' in Hart van Holland Woonlastenvergelijking Kerkdiensten Afsluiting bestaande aansluiting N 11 op A 4 in 1994 Nieuwjaarsbijeenkomst Historische Kring Plattelandsvrouwen Hazerswoude-dorp Kaartmarathon Pleyn '68 t.b.v. De Zonnebloem een groot succes Polderloop Hazerswoude Dorp Regio Jaap Kroonenburg I Bijdrage Juliana Welzijn bespeelt monumentaal I Fonds voor Benthuizer Künckel-orgel Ontmoetings Centrum Expositie 10 jaar Wereldwinkel Rijnwoude Inleveren pakketten voor Polen Gospeldrive-inshow De Schutse Hollandse avond BOC Jeugdsoos 't Hoekie pagin-' Hart van Holland/2U januari lyy/f Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van Hart van Holland. uitsluitend voor particulieren max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Medische diensten Boskoop en Benthuizen - 23/24 januari Goudse Glazen centraal Stichting Kruiswerk Hart van Holland Benthuizer Turijes Goedkoop wonen in Zevenhuizen-Moerkapeile Waddinxveen: duurste in de regio! Rijnwoude- Bij Rijkswaterstaat directie Zuid-Holland bestaat het voornemen om eind '94 de bestaande aansluiting van de N 11 (Hoge Rijndijk) op de A 4 voor het verkeer af te sluiten. Deze aan sluiting is al jaren overbelast en zorgt voor gevaarlijke situaties. Een nieuwe aansluiting van de N 11 op de A 4, met een grotere verkeerscapaciteit, wordt dan opengesteld. Ook het gedeelte van de N 11 vanaf de Burg. Smeetsweg in Zoeterwoude-Rijndijk, tot aan de A 4 wordt dan voor het verkeer geopend. Om de nieuwe aansluiting te kunnen be reiken worden in Leiden en in Zoeter woude-Rijndijk de toeleidende wegen aangepast. In Leiden is dat de Willem vd Madeweg. Deze ligt tussen de Hoge Rijndijk en de nieuwe aansluiting van de N 11 op de A 4. In Zoeterwoude- Rijndijk is dit de Burg. Smeetsweg. Deze laatste aanpassing is inmiddels gereed. Het afsluiten van een bestaande aan sluiting kan niet zomaar. Hiervoor moet een wettelijk vastgelegde proce dure worden doorlopen. Omdat deze procedure anderhalf tot 2 jaar duurt wordt zij nu gestart met een officiële publikatie van het voornemen tot af sluiting. De nodige stukken, in dit geval een tekening met toelichting, liggen tot 1 maart a s., ter inzage bij de gemeente Leiden in het stadhuis, bureau voor lichting, en de gemeente Zoeterwoude, in het gemeentehuis, sector grondge bied. Belanghebbenden kunnen hun mening over de voorgenomen onttrek king van de bestaande aansluiting van de N 11 op de A 4 vóór 1 maart 1993 in dienen bij de hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat directie Zuid-Hol land, Postbus 556, 3000 AN Rotterdam, tav. de afdeling RXJ. Het betreft hier de procedure voor het onttrekken van een weg aan het openbaar verkeer. Deze procedure moet worden gevoerd wan neer een openbare weg of een gedeelte daarvan (hier de bestaande aansluiting N 11 op de A 4) definitief buiten gebruik wordt gesteld. De procedure is geba seerd op art. 8 en 10 lid 1 van de Wegen- wet. Zij wordt afgesloten met een Ko ninklijk Besluit, waarin de genomen beslissing staat. Door de afsluiting van de bestaande aansluiting zal ongeveer de helft van het huidige verkeer op de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude verdwij nen. De gemeenteraad van Zoeterwou de heeft zich uitgesproken voor het treffen van aanvullende verkeersmaat regelen om het overblijvende, door gaande verkeer te weren. Hierbij zal het uitgangspunt zijn dat woningen en be drijven bereikbaar blijven. De ver- keers-overlast voor de bewoners van Zoeterwoude-Rijndijk zal hierdoor sterk verminderen. Zaterdag 30 jan. zal Jaap Kroonenburg, vaste bespeler van het Garrels orgel van de Grote Kerk te Maassluis, een concert geven op het monumentale Künckel-orgel van de Geref. Kerk te Ha- zerswoude-dorp. Hij zal deze avond werken spelen van o.a. Feike Asma, Cornelis J. Bute, Félix Mendelssohn, Jan Zwart, Camille Saint-Saëns en Gor don Young. Jaap Kroonenburg behaal de het solistendiploma orgel in 1981 o.l.v. André Verwoerd en is, na het o- verlijden van Feike Asma in 1984 vaste organist van de Grote Kerk te Maassluis geworden. Tevens is hij vast begeleider van het Henry Blackman-koor. Dit con cert is het eerste in een reeks van 4 con certen die de orgelcommissie van de Geref. Kerk te Hazerswoude dit voor jaar organiseert. Het volgende concert wordt gehouden op 27 februari door Nico de Raadt, 20 maart: Cees Poot en het slotconcert wordt verzorgd door Hendrik Kooiker op 8 mei. De toegang t is vrij en de concerten beginnen om 20.00 uur Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Holland bv Da Costasingel 4 Hazerswoude-Rijndijk De redaktie behoudt zich het recht voor kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Kleintjes per fax of telefoon worden geweig ENVELOP NIETDICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 centh Kit Mi zondag 24 januari BenthuizenHerv. kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J. Boer De Hoeksteen (Herv/Geref) 10.00 uur ds. D. van Arkel Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur lees- dienst Hazerswoude-dorp: 23 januari R.K. Engelbewaarders H. Mis 19.00 uur 24 januari: 10.00 uur H. Mis en 11.30 uur Geref. kerk 10.00 uur ds. A.C. Poley; 17.00 uur ds. J.A. v. Hooijdonck Bos koop Hazerswoude-RijndijkGeref.kerk 10.00 uur ds.W.A. v.d. Lugt samen-op-weg-jeugddienst Herv.kerk 19.00 uur dokter R H. Leeuwenburgh Noord einde 339 tel. 01727-15700. Benthuizen - De Historische kring Bent huizen houdt op 21 januari de 'nieuw jaarsbijeenkomst' in gebouw De Bron achter de Herv. dorpskerk, aanvang 20.00 uur. Op deze avond zal de heer N. Metselaar, koster/rondleider van de Sint Janskerk te Gouda een lezing met dia's gehouden met als titel "Goudse Glazen". De lezing is een dia-klankbeeld over de vier eeuwen oude gebrand schilderde glas-in-loodramen in fraaie kleuren met vele Bijbelse en histori- Benthuizen- Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de vereniging Benthuizer Ontmoetings Centum te Benthuizen een bijdrage gegeven van f 10.000,-. De vereniging wordt daarmee in staat ge steld om het jongerencentum in te rich ten. Het Juliana Welzijn Fonds geeft jaarlijks ruim f 20 miljoen steun aan pro jecten op het gebied van maatschappe lijk welzijn. Per jaar worden ruim 1000 zowel kleine als grote projecten op de hoofdterreinen "hulp en zorg" en "so ciaal-cultureel werk" ondersteund. Een bijdrage van het Fonds is niet structu reel, maar bedoeld als aanvulling op reeds aanwezige middelen. Zo n bijdra ge kan nét de ontbrekende schakel zijn in de financiering van een project. Dat maakt het nuttig rendement vaak stuk ken groter dan de bijdrage zelf. Op de afdeling Welzijn van alle gemeenten ligt de gratis folder "Een beroep doen op het Juliana Welzijn Fonds". Deze folder geeft een eerste idee van wat het Fonds doet en laat zien welke soorten aanvra gen voor financiële steun in aanmer king komen. Bereikbaarheid "Kleine dorpen" Rijneveld(Rijnwoude) en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: Spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01728-9322. Divisie ouder-en kindzorg Spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01715-1463. Voor noodgevallen buiten spreek uurtijden: 071 - 122445. Een wijkver pleegkundige wordt dan voor u op geroepen. Openingstijden uitleenmagazijn: Koudekerk a.d. Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrij dag 13.00- 14.00 uur. Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur. Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 - 14.00 uur. sche voorstellingen van genoemde kerk. Het bestuur hoopt op een grote opkomst daar het nog niet te laat is om elkaar een voorspoedig 'verenigings jaar' te wensen en tevens te genieten van deze bijzondere dia-presentatie. Nummer 4 van de tweede jaargang van de Benthuizer Turfjes is gereed. Dit keer een verhandeling over Arie Ver heul, oud-burgemeester Benthuizen. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van Wereldwinkel Rijnwoude, wordt een "koffiemarkt" in de Ridder hof te Koudekerk ad Rijn georgani seerd. Deze markt wordt gehouden op zaterdag 30 januari vanaf 15.00. Gedu rende deze markt zijn er diverse attri buten die met koffie hebben te maken tentoongesteld. Ook kan men kijken naar een videopresentatie over koffie. Op de computer kan men het Wereld- winkelspel spelen. Voor de kinderen zijn er diverse activiteiten. De entree is gratis. De kookploeg van de Wereldwin kel zal zo rond 18.00 uur zorgen voor een koud/warm buffet. Gaarne opge ven voor dit buffet vóór 23 januari bij Clasien Kromhout - telefoon 01714- 15234. Muziekgroep Globaal (voortge komen uit medewerkers van de Wereld winkel) zal tijdens deze feestmarkt een optreden verzorgen. Zowel de koffie markt als de maaltijd zijn geschikt voor jong en oud. Hazerswoude-dorp - Op woensdag 27 januari wordt in Het Dorpshuis in Ha zerswoude-dorp, aanvang 20.00 uur de jaarvergadering gehouden. Voor de pauze wordt het huishoudelijk gedeel te behandeld. Na de pauze zal mevr. D.J. Riep-Sanders een videofilm draai en m.b.t. het 'berenplan', waar veel le den aan hebben meegewerkt. In 1991 en 1992 zijn de leden verschillende malen bij elkaar geweest om zoveel mogelijk speelgoed te maken. In het voorjaar van '92 is de collectie tentoongesteld tijdens een ledenavond. Daarna is het speelgoed verzonden naar Roemenië, naar tehuizen voor zieke en gehandi capte kinderen. Benthuizen- Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren bij: fam. Kruger, Pr. Clausstr. 12, Benthuizen vrijdag 29 ja nuari van 17.00- 20.00 uur. Voor infor matie kan men fam. Kruger bellen: tel. 079-313237. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dichtge plakt en met een stevig touw erom heen. De adressen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen nu óók brieven, tijd- Bestuursverkiezing: Aftredend en niet herkiesbaar zijn de dames A. Ooms- Corts en Y Wehrmann- Verbove Als kandidaten worden voorgesteld de dames M. vd Hulst en A. v Amsterdam. Bowlen De dames van de afd. Hazerswoude- dorp gaan op 10 februari bowlen in Leiderdorp. Doe-ochtend Op donderdag 18 februari is er een 'doe -ochtend' "zandschilderen". Deze och tend wordt gehouden bij Fina vd Lip aan de Burg. Smitweg 19. Aanvang 9.30 uur. Aanmelden tel. 9763.. schriften e.d. bevatten. Het max. ge wicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn f 7,50 per pakket f 2,50 per kg. Regelmatig zijn er op het inzamelpunt nieuwe adressen van hulpbehoevende Poolse gezinnen. Een klein pakketje kan veel voor hen betekenen. Voor verdere inlichtingen kan men bovengenoemd telefoonnummer bellen. Hazerswoude-dorp- Koffiebar "De Schutse" houdt zaterdagavond 23 ja nuari een 'gospel-drive-in'-avond in het gebouw Breitnerlaan 1, aanvang 20.30 uur. Iedere jongere vanaf ca. 14 jaar is hartelijk welkom. Rijnwoude - De voor de derde maal in Pleyn '68 gehouden kaartmarathon, is een groot succes geworden. Zo'n 96 deelnemers hebben vorige week zon dag van 10.00-20.00 uur tien ronden ge klaverjast en van een lunch en koud buffet genoten. Voor de loterij had een aantal bedrijven, de middenstand, maar ook particulieren, een zeer groot aantal prijzen beschikbaar gesteld. De opbrengst van de loterij bedroeg ruim 1.900,-. Dit fantastische bedrag werd aan de bestuursleden van De Zonne bloem, 's avonds tijdens de trekking overhandigd. De Zonnebloem is met deze financiële injectie erg gelukkig. Mede hierdoor kan het werk in Rijn woude worden gecontinueerd. Mo menteel telt De Zonnebloem 29 enthou siaste vrijwilligers. Naast het regelma tige bezoekwerk, de basis van het Zon- nebloemwerk, staan er voor 1993 weer diverse activiteiten op het programma, zoals een dagboottocht, een bezoek aan de Keukenhof en een ontspan ningsmiddag met diverse artiesten. Ook organiseert De Zonnebloem va kantieweken. ledereen die, op welke wijze dan ook, een steentje bijdroeg aan de klaver- jasmarathon, in het bijzonder de heren Wortman en Verstraaten, worden door De Zonnebloem hartelijk dankgezegd. Hazerswoude-dorp - In galerie "Pastel" aan de Voorweg 30 in Hazerswoude- dorp, exposeren t/m 20 februariGerrit de Wit uit Pijnacker met abstracte acrylschilderijen; Priska Overstegen uit Voorschoten met geabstraheerde keramische en bronzen figuren en Raku; Nel van Eendenburg, Voorscho ten, potterie (gebruikskeramiek met schitterende glazuren); Mieke Bijkerk, Voorschoten keramische objecten en Raku sieraden; Etty Lapré, Hazerswou de, aquarel; Jozien Stolwijk uit hazers woude, aquarel. Openingstijden t/m vrijdag 14.00-17.00 uur; zaterdag van 11.00- 17.00 uur. Benthuizen- Zaterdag 23 januari is er in BOC een Hollandse avond. Omdat car naval al weer voor de deur staat, is dit een gezellige avond waar de nieuwste carnavalsnummers worden gedraaid en de beste Hollandse hits van vroeger en nu. De muziek wordt gedraaid door de D.J.'s van Drive-in-disco "Fireball" uit Aalsmeer. Aanvang 21.00 uur. Benthuizen - Op 23 januari is er in de Jeugdsoos 't Hoekie live muziek. De soos is open om 20.15 uur. Jeugdsoos 't Hoekie wordt in het gebouw "De Hoek steen" aan de dr.A. Schweitzerlaan te Benthuizen gehouden. Jongeren vanaf 14 jaar zijn hartelijk welkom. In het groene hart van Zuid-Holland wordt ook in 1993 de Polderloop weer 4x georganiseerd. De data 31 januari- 28 februari- 28 maart- 25 april. Nieuw is de Rotary-loop op 16 juni. Deze wordt georganiseerd door de Rotary-club i.s.m. de commissie Polderloop. Het traject is hetzelfde als die van de Pol derloop, dus over vrijwel autovrije we gen en fietspaden. De afstanden zijn 1,5 en 5 km met keerpunt (start 11.20 uur) en de 10 en 20 km in één ronde (start 11.15 uur) door het prachtige boom- kwekers- en poldergebied ten oosten van Hazerswoude-dorp. Men kan lopen voor een dagprijs, of een stempelkaart nemen. Bij voltooiing van 3 van de 4 lopen ontvangt men een herinnering. De Rotary-loop doet niet mee in dit stempelkaartsysteem. Inschrijving is mogelijk vanaf 10.00 uur in het clubhuis van V AV Hazerswoudse Boys. Sport parklaan, Hazerswoude-dorp. Het com plex beschikt over 8 kleedkamers met douches. Een bezemwagen en EHBO, evenals oversteekhulpen en voldoen de aangegeven parkeergelegenheid zijn aanwezig. Voor het verbreken van één van de parcoursrecords wordt een extra prijs beschikbaar gesteld in de vorm van een mondgeblazen hard- lo(o)p(st)er. Verdere info tel. 01728- 9622 of -9992. Wist u dat.... Hart van Holland heel goed gelezen wordt in de regio? 'nieuws' mits niet commercieel en geen ellenlange verslagen, altijd geplaatst wordt?; «aankondigingen voor Zevenhuizen-Moerkapeile 'gratis in de agenda opgenomen worden?; ook andere gemeenten een 'agenda' mogen indienen, mits iemand dit voor z'n rekening wil nemen?; Verenigingen die behoefte hebben aan 'promotie' op maandag altijd naar de drukkerij kunnen komen om 'hun verhaal af te steken?; ook organisatoren van happenings dat kunnen doen? (Evt. ook op donderdag en vrijdag, na telefonische afspraak 01802-2289 afspraak maken tijdens kantooruren) Redactie. hoek met 626,24 en Zevenhuizen- Moerkapeile met f 634,65. Bleiswijk f 689,98, Nieuwerkerk ad IJssel berekent 871,73 en Zoetermeer 707,21Rotter dam 933,66. Gezinnen in Rijnwoude die een eigen woning bezitten, betalen totaal 838,78, terwijl in Waddinxveen maar liefst 1.363,95 betaald moet wor den! Waddinxveen steekt er dus, vol gens gepubliceerde gegevens in het A.D., met kop en schouders boven uit. Vorige week publiceerde het Algemeen Dagblad cijfers van de gestegen ge meentelijke lasten van een aantal ge meenten uit de regio Midden-Holland, waaruit bleek dat het goed wonen is in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapei le. Hendrik ldo Ambacht blijkt in 1993 de goedkoopste gemeente, met ge meentelijke jaarlijkse woonlasten (ei gen woningbezitters) voor een gezin van 526,321gevolgd door Bergschen-

Hart van Holland | 1993 | | pagina 4