Zevenhuizen - Familieberichten fèfi# MOERKAPELLE!!! SCHOENREPARATIE Kerkdiensten Om "bij" te blijven Uitvoering Kleine Trompetter r Hart van Holland/20 januari 1993 pagina 7 Een gesprek met de ex-voorzitter van het schoolbestuur van de Rehobothschool en docent aan de scholengemeenschap De Driestar, die afscheid nam van die functies en rector werd van het Reviuscollege Liefde voor kinderen Het Reviuscollege Refo rm atorische scholengemeenschap SZ Ligging: Achter Wollefop- penweg van Zevenhuizen "Als je werk routine wordt loop je vroeg of laat vast" Jan van der Zee Een piepjonge leraar Afscheid Zevenhuizen-Moerkapelle zondag 24 januari Medische weekeinddiensten Prijzen Kerstboomverbranding Agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle ANBO i.v.m. verhuizing naar Gouda met ingang van heden brengen en afhalen bij M. van Dorp Galanterieën beleefd aanbevelend. Hartelijk dank! groetend, Mas Bremmer "Dag meneer", "dag meneer Büdgen klinkt het onophoudelijk uit monden van op de fiets huiswaarts kerende scholieren van het Reviuscollege. Er wordt niet ge schreeuwd, niet gegniffeld, maar er klinkt integendeel, een zekerrespect door, in hun groeten op het moment dat de nieuwe rector van hun school, voor het gebouw, gefoto grafeerd wordt. Deze foto illustreert het navolgende interview in Hart van Holland. Bij het betreden van de school, tijdens een leswisseling, klinkt er wel geroezemoes, maar is er verder geen sprake van gestoei of luidruchtig geschreeuw. De directieka mer, waarde conciërge ons naar toebrengt, blijkt het trefpunt van docenten die er in- en uitgaan om, tijdens de leswisseling, over 'ietsvan gedachten te wisselen met de rector. Het is tevens de plaats waar scholieren die iets op hun kerfstok hebben zich moeten melden. Of ze er met knikkende knieën binnenstappen? Waarschijnlijk niet, want echt bang voor de nieuwe rector zijn ze niet. Hun gedrag en dat van de eerder genoemde 'dag-zeggende scholieren, kenmerkt zich door respect. En zo ontdek je dat de jeugd zeker nog waarden en normen kent en gezag accepteert. Overigens wordt daarvan op het Reviuscollege zeker geen misbruik gemaakt. Integendeel. We zijn getuige van de strafmaat welke twee scholieren, die deze morgen te laat op school kwamen, krijgen opgelegd. "Maak een opstel over hetgeen je overkomen is van het moment dat je vanmorgen wakker werd en opstond, tot je telaat arriveren op school", sommeert rector Büdgen. "Jameneer", klinkt het uit twee monden. En weg zijn ze, naar huis... De innemende nieuwe rector van het Reviuscol lege lacht, zegt dat het niet altijd meevalt om telkens iets origineels te verzinnen; dit eigenlijk niet zozeer als straf bedoeld is, maar meer om erop te wijzen dat telaatkomen geen vanzelfsprekendheid is. Wim Büdgen(40) is in hart en nieren een onderwijsman geworden, met een brede belangstelling voor het kind in z'n algemeenheid - hoe kan het ook an ders als vader van een gezin met negen kinderen- maar in het bijzonder de psy che van de middelbare scholier. Wie een naam van een willekeurige Drie- star-leerling noemt, roep direct die per soon in beeld bij de heer Büdgen. Hij kende z'n pappenheimers 'van haver tot gort' en wist met situaties tactvol om te gaan, zodat hij het vertrouwen van zijn leerlingen genoot. Vaak zag hij aan de houding van een kind dat het met problemen kampte, maar ook in vreugde die een kind soms thuis beleef de, mocht hij delen Tijdens dit gesprek staat hij dan ook liever zelf niet centraal, maar de leerlin gen aan wie onderwijs gegeven wordt; de scholen waar hij bij betrokken was, hun functioneren en z'n nieuwe school: Om met het laatste te beginnen: deze school is in 1979 gestart in Schiebroek, als een dependance van de reformato rische scholengemeenschap Guido de Brés (Rotterdam-zuid). Omdat het be stuur geen mammoetschool voor ogen stond, werd de dependance in 1981 zelfstandig, als de reformatorische scholengemeenschap Jacobus Revius. Na de herfstvakantie 1992 verhuisden de 800 leerlingen van Schiebroek naar Rotterdam-Zevenkamp, waar ze een gloednieuw schoolgebouw betrokken. Op 17 december werd dit officieel geo pend. Het "Reviuscollege", zoals deze school als scholengemeenschap voor MAVO, HAVO en Atheneum nu heet, is een reformatorische school. De heer Büd gen: "Dat wil zeggen dat de school geen 'algemeen christelijke' is. Reformatori sche scholen zijn eigenlijk ontstaan omdat in het algemeen christelijk on derwijs steeds meer een andere visie op de Bijbel ging overheersen, die sterk beïnvloed werd door de moderne theo logie, hoewel dit plaatselijk heel ver schillend is en er gelukkig ook alge meen christelijke scholen zijn die vrij wel identiek zijn aan de reformatori sche. Een reformatorische school stoelt op het onfeilbaar Woord van God, en de drie belijdenisgeschriften. Dat houdt in, dat er bij toelating van leerlingen een afweging moet plaats vinden, zeker waar het kinderen betreft van niet-reformatorische gezindte. Als grondslagen doelstelling van de school onderschreven wordt door de ouders, wordt het kind toegelaten". Wat het specifieke karakter van de school betreft stelt de heer Büdgen dat de kinderen op Bijbels verantwoorde wijze onderwezen worden. "Wij gaan er niet van uit dat kinderen door geboorte automatisch een kind van God zijn, maar we wijzen er op dat ze dat wel kunnen worden. De boodschap van het Evangelie dat in Christus Jezus wordt geopenbaard, is op onze school reali teit. Daarnaast proberen we in opvoe dingssituaties kinderen wat bescher ming te geven". Het Reviuscollege ligt achter de Wol- lefoppenweg van Zevenhuizen en is via het fietspad vanaf die weg, makkelijk bereikbaar. Het schoolgebouw is ook per bus vanuit Zevenhuizen: lijn 175, bereikbaar en Moerkapelse ouders hebben inmiddels ook de bereikbaar heid van de school ontdekt:3 leerlingen uit Moerkapelle. De school is per fiets net zover als Gouda en per bus, lijn dienst Westnederland 171 en in Zeven huizen overstappen, sluiten de bustij den goed aan bij de schooltijden. De school begint namelijk om tien over half negen. Dat is speciaal gedaan voor de leerlingen die met het openbaar ver voer komen. Ze komen overal vandaan tot zelfs uit het Westland. Voor die leer lingen rijdt de zgn. 'Westlandbus'. Leer lingen uit Schiedam, Vlaardingen, Krimpen, Capelle en Ommoord komen met het openbaar vervoer of op de fiets. "Ook de metrohalte Nieuw Ver laat" is vlakbij de school", zegt de nieu we rector die vanaf half november 'meedraait' in de school, maar op 4 ja nuari z'n rectorschap begonnen is. Hij is opvolger van rector Stolk die met pensioen ging en 42 jaar het onderwijs gediend heeft. De heer Büdgen was één van de acht sollicitanten die reflecteerden op de advertentie in het Reformatorisch Dag blad. Hij zegt blij te zijn met z'n functie, die, hoewel het nu meer op manage ment aankomt, toch zeker contact geeft met de leerlingen. Vooral het kleinscha liger aspect van de school spreekt hem bijzonder aan. (Driestar scholenge meenschap telt meer dan 2300 leerlin gen!) "Ik heb zeker niet gesolliciteerd omdat ik genoeg had van het onderwijs. Ook niet omdat ik genoeg had van de Driestar, ik heb het op de Driestar altijd heel goed naar m'n zin gehad en datzelf de geldt nu ook voor m'n oudste kinde ren die allen op de Driestar zitten. Maar als je je hele leven alleen maar doce rend bezig bent kun je op den duur vastlopen. Bovendien zou een dergelij ke functie de gelegenheid bieden om m'nonderwijs-vakkennis te verbreden. Je gaat veel meer het geheel overzien, dan alleen je eigen vak. Als je werk routine wordt, loop je vroeg of laat vast. Deze, wat kleinschaliger school biedt, naast management, ruimte voor leer lingen contacten. Dagelijks leer ik er zeker meer dan tien kennen. Eén en ander hetzij doordat ze telaat komen, uit de klas gestuurd worden of gestraft zijn, of gewoon eens even iets aan je Langs deze weg willen wij u hartelijk bedanken voor uw medeleven ons betoond na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en grootvader in leven kapitein ter koopvaardij Uw deelneming in ons verdriet hebben wij zeer gewaardeerd en zal in onze herinnering voortleven. Uit aller naam: O. van der Zee-Mitchell Zevenhuizen, januari 1993 willen vragen.". 20 jaar geleden, stapte Wim Büdgen als een groentje de onderwijs wereld binnen. Afkom stig uit de Zaanstreek waar hij na het behalen van z'n gymnasiumdi ploma en het vervullen van z'n militaire dienst plicht terugkeerde, startte hij in mei een cursus M.O.-A Neder lands aan de Nutsacade- mie in Rotterdam. Enke le maanden later, in sep tember, werd hij aange steld als (onbevoegd) leraar aan de reformato rische scholengemeen schap "De Driestar" in Gouda. Pedagogische ervaring had hij slechts opgedaan als jeugdtrai ner bij een korfbalver eniging in de Zaan streek. "De Driestar kampte destijds enorm met een tekort aantal bevoegde docenten, hetgeen thans allang niet meer het geval is. "Overdag gaf ik les en 's avonds volgde ik de MO-A-opleiding in drie jaar en vervolgens he MO-B-opleiding. Als je pas voor de klas staat, zonder pedago gische of didactische knowhow zie je de groep soms als een bedreiging. Je denkt 'red ik het of zijn ze me de baas?' Van lieverlede ga je het gemakkelijker doen. Raak je als het ware getraind. Te gelijkertijd was er nog een andere ont wikkeling en werd ik coördinator van de HAVO-afdeling -onderbouw; zo leer de ik dat in leiding geven ook vreugde zit en kon ik me wat ontplooien in het nadenken over beleid". Inmiddels verstreken de jaren en woon de het gezin Büdgen, al in Moerkapelle. "Na ons huwelijk woonden we van 1975 tot 1979 op een flat in Gouda, die te klein werd toen het derde kindje zich aan diende. In Moerkapelle vonden we een bestaande eengezinswoning waar we in pasten, al zijn we er nadien wel uitge groeid en naar een grotere woning ver huisd", lacht de heer Büdgen. "We vin den Moerkapelle een heerlijk dorp om in te wonen, temeer daar we aansluiting vonden bij de kerk van de Gereformeer de Gemeente". Bij deze gemeente is de heer Büdgen ook ouderling en geeft hij een drietal groepen jongeren wekelijks catechisatie. Deze functie valt, hoewel er door school en bestuursvergaderin gen nogal wat avonden per week bezet zijn, net nog te combineren met zijn nieuwe baan. Iets anders was dat met het voorzitterschap van de Vereniging tot instandhouding van scholen met de Bijbel te Moerkapelle, of kortweg de Rehobothschool. Informeel is er van de voorzitter, die opgevolgd wordt door de heer M. Sinke (conrector van de reformatorische scholengemeenschap Guido de Brés) op hartelijke wijze afscheid genomen tijdens het jaarlijkse personeels-en be- stuursfeestje, met kegelen in dorpshuis Op Moer. Dat gebeurde vorige week vrijdagavond, met een speciaal gecom poneerd lied door het onderwijsteam, een toespraak door de tweede voorzit ter de heer B. Tuitel en hartelijke woor den door directeur C.L.M. van Noort. De heer Büdgen werd hierin duidelijk afgeschilderd als een beminnelijk mens met een gemoedelijke aard, die als voorzitter zeker leiding geeft, maar zich niet nadrukkelijk als leidinggever Zevenhuizen: Herv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaasbeek 19.00 uur ds. C. Vermeulen Valkenburg Oud Verlaat 10.00 uur ds.T.D. van Soest Rotterdam Geref.kerk9.30uuren 18.30 uur ds. W. Davidse Moerkapelle: Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk weekeinde 23 en 24 januari: 23 januari: dokter C.W. Onderwater Dorpsstraat 196 Zevenhuizen tel. 01802-1204. 24 januari dokter R.L. Warnaar Dorpsstraat 12 Bleiswijk tel. 01892- 12500. presenteert. "Het contact met het be stuur zal ik wel missen, omdat het altijd goed geweest is. Echter ik meen er ver standig aan te hebben gedaan m'n func tie neer te leggen. De Rehobothschool, vind ik een unieke school, met meer dan vijfhonderd leer lingen. Het is een school waar gewerkt wordt vanuit Gods Woord en de belij denisgeschriften. Duidelijk wordt de belijndheid aangegeven, zeker waar het de benoeming van de leerkrachten betreft. Het is overigens een school midden in het dorp en daarom wordt er een ruimhartig toelatingsbeleid voor leerlingen gehanteerd. Op die wijze heeft de school, als christelijke school, toch een boodschap voor de wereld". gevraagd vrieskast tafelmodel m. 3 of 4 laden 01828-12619 t.k. racefiets Jan Janssen tr. d. france zilver 12 versn. weinig gebr. 01828-13295 AV. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op 30 ja nuari wordt in dorpshuis "Op Moer" te Moerkapelle de jaarlijkse uitvoering ge houden van "De Kleine Trompetter Een muziekshow door Europa, olv Nor man v Dartel. Voor de pauze speelt de harmonie olv nieuwe dirigent Norman v Dartel o.a. de openingsfanfare; de 'March from the Nutcracker'; 'Fiddler on the Roof' en het 'Sandpaper ballet' met een gastoptreden. Het Tamboer en Lyracorps, olv K. v Weringh heeft o.a. 'Edelweiss' op het programma, alsme de 'Wien bleibt Wien', 'Einmal am Rhein'; 'De Eurovisie mars; 'Holland' en 'Station Zevenhuizen'. "Espana Cani" van Marqvina/Hanniken klinkt als laat ste voor de pauze, door de harmonie. "James Bond" staat o.a. voor na de pauze op het programma en het 'You'll never walk alone' met een gastoptre den. Een combinatie van harmonie plus tamboer en lyracorps besluit de luis terrijke avond met "Port of Spain" van H.J. Evers. Na afloop is er bal met mede werking van 'Frame'. Het wintercon- cert van "De Kleine Trompetter" is een jaarlijks terugkerende gebeurtenis en samen met een deelname aan een con cours de hoogtepunten van het sei zoen. Ook dit jaar heeft de vereniging de Rabobank bereid gevonden, dit con cert financieel te ondersteunen. In Moerkapelle zijn prijzen uitgeloofd bij de Kerstboomverbranding. De prijs gevallen op lotnummer 708 is nog niet afgehaald. Op lotnr. 711 viel de le prijs, een sony-walkman, gewonnen Lind- hout. Harm Lok won de 2e prijs, waar debon van f 35,-op lotnr. 705. De 3e prijs won Vincent Popijus: waardebon van f 25,- op lotnr. 843. Karlo Wessels won de 4e prijs, waardebon van f 15,- op lotnr 606. Jan Matze won de 5e prijs op lotnr 880. Een waardebon voor 1 uur kegelen in het dorpshuis. De 6e prijs, eveneens 1 uur kegelen, moet nog afgehaald wor den. Zevenhuizen:: Woensdag 20 januari 19.30 uur In het kader van de 'week van gebed voor de eenheid' een oecumenische dienst in gebouw van Vrijz.Herv. Dorpsstraat 139 Zevenhuizen Zaterdag 30 januari 20.00 uur Uitvoering Kleine Trompetter Zevenhuizen: Dorpshuis Op Moer te Moerkapelle (vanwege ruimtegebrek na brand dorps huis Swanla) Zondag 31 januari 17.00 uur Ontmoeting over drempels heen. Geref.kerk. Spreker ds. W.G. vd. Sluis, m.m.v. Zanggroep Zevenhuizen Zaterdag 13 februari 20.00 uur Amateurmuziekavond De Zeven Muzen: ama teurmusici zingen/spelen voor amateurmusici: Woensdag 17 februari Herv/ Geref contactmiddag voor ouderen 14.00 uur Geref.kerk Zevenhuizen. Thema: "Wat is klei?" (het ontstaan en de mogelijkheden, door Anneke Nap) Zaterdag 20 februari Zeven Muzen: 20.00 uur zang/gitaaroptreden in Geref.kerk Zevenhuizen. Donderdag 25 februari 9.30 uur Hervormd Centrum: Koffieochtend voor vrou wen; spreekster Leny Vermaat Maassluis woensdag 27januari Soosmiddag DeZevenster; woensdag 10 februari ledenver- gadering Uit MoerkapeIle:geen opgave. Wie activiteiten te melden heeft voor deze agenda, kan ze doorgeven aan I mevrouw G. Beunder, tel. 01802- 1733. Het melden van deze activiteiten kan I ^doublures voorkomen. Men neme van het bovenstaande nota!

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7