Sport in de regio Rentokil moeizaam op winst Tafeltennis Zevenhuizen-Moerkapelle Tafeltenniskampioenschappen BROUWER DE KONING Cors van Bemmel nieuwe trainer Floreant-zondag Schaakvereniging Moerkapelle Bedrijfsvolleybal Verlies voor Agon 2 Grontmij Met beide benen weer op de grond UITVAARTVERZORGING Hard werkend Rentokil-ZVH 2 herenteam op winst Rentokil dames geen kans tegen VCH! Ad van Heijningen clubkampioen van nieuwe vereniging speelsterkten Van Kasteel kampioen 5e klassers Gezelligheid troef Insch rijfformulieren Zaterdagvoetbal Moerkapelle Sportief 'Moerkapelle' 1-0 Rentokil-ZVH speelde zaterdag in eigen huis tegen het team van Exakta/Bovo uit Aalten. Deze ploeg die pas op het laatste moment nog een sponsor wist te strikken en daardoor pas laat enige spelers kon aantrekken maakte het Rentokil moeilijk. Rentokil startte in de le set moeizaam, gn Exakta kon de eerste punten voor hun rekening nemen. Maar daarna kwam Rentokil in hun ritme en wist door hun service druk op Exakta de aanvallen van de Aaltense ploeg te ont regelen. Rentokil wist met 15-5 deze set te winnen. In de 2e set ging het net zo voortvarend, al kon Exakta wel een 7-3 achterstand wegwerken naar 7-7. Toch bleef Rentokil goed verdedigen en aan vallen, zodat zij ook deze set met winst (15-9) konden afsluiten. De 3e set verliep geheel anders en was erg spannend, De spelers van Rentokil namen wat gas terug en bij Exakta/Bo vo ging men 'va banque' spelen. Vooral Delo Vidal wist veel te scoren en Exakta liep uit naar 1-6, 4-11 voorsprong, in de opslagbeurt van Rini Boutens wist Rentokil deze achterstand te verminde ren tot 10-11Hierna wist Bovo de stand weer op 12-14 te krijgen, waarna Rento kil wederom kon inhalen en op gelijke hoogte kon komen. Op het eind kon het blok van Artamonov twee aanvallen van Rentokil keren en zorgde hij ervoor dat een 4e set moest komen. Ook in de 4e set hielden de beide ploegen elkaar goed in evenwicht, verdedigend wist Rentokil vele ballen te redden en kon uiteindelijk met 15-13 en na twee uur spelen de winst binnenhalen. Voor aanstaande zaterdag staat de uit-wedstrijd tegen Veenman/Martinus in Amstelveen op het programma. De aanvang van deze wedstrijd in de Bankras-hal is om 19.00 uur, en ook deze wedstrijd belooft weer een span nend verloop te krijgen. Het 2e herenteam van Rentokil speelde zaterdag in Weert tegen Facopa. Rento kil speelde voor het eerst zonder Edgar Benschop die toegevoegd is aan de se lectie van het eerste. In de wedstrijd was te zien dat de passing en aanval van Benschop bij tijd en wijle gemist wer den. Rentokil-ZVH 2 zonder de vertrokken trainer/coach Bert Frank had in de persoon van Pieter de Leeuw een be kwame coach gevonden. Deze zag zijn team in de le set na een spannende strijd met 17-15 verliezen. In de 2e set leek het erop dat de ploeg uit Zevenhui zen naar een tweede wedstrijdpunt ver lies toe ging. Facopa wist de Rentokil- aanvallen goed te keren en kwam met 12-4 voor. Hierna begon een inhaal race, die Rentokil op het eind de winst met 12-15 wist te brengen. Ook in de volgende sets bleef het voor de Rentokil heren hard werken, maar dit werd beloond door de winst in de 3e set van 12-15 en in de 4e set van 7-15. Rentokil-ZVH 2 blijft fier bovenaan de eerste divisie staan. Voor aanstaande zaterdag staat de wedstrijd tegen het team van Bonduel- le/WC uit Vught op het programma, deze wedstrijd in Vught zal om 16.00 uur aanvangen. De dames van Rentokil speelden zater dag tegen de nummer 2 van de le divi sie, VCH in Heerlen. De speelsters van het trainersduo Van Yperen/Van Dier- men gingen vol goede moed naar Heer len toe en hadden in hun hoofd om er iets moois van te maken. Echter de tegenstander VCH, wilde niet meewerken en wist door hun krachtige aanvallen en een hecht blok de Rentokil verdediging te verschalken en hun aan vallen te keren. Met een snelle 3-0 over winning wist VCH deze wedstrijd af te sluiten en moeten de Zevenhuizense dames, extra trainen om een ploeg als VCH te verslaan. Voor a.s. zaterdag staat de wedstrijd tegen Henzo/Oikos op het programma. Deze ploeg staat vlak boven Rentokil en het wordt voor de Rentokil dames een belangrij k duel,dat gewonnen moet worden om ruimer adem te kunnen halen. De wedstrijd in Roermond zal om 17.00 uur aanvangen. Zevenhuizen-Moerkapelle - Maandag 11 januari jl. werd er voor de eerste keer in het prille bestaan van de Tafel tennisvereniging Zevenhuizen-Moer kapelle (TTZM) het gezamenlijke club kampioenschap c.q. kennismakings- toernooi afgewerkt. Na de verrassende en zeer snel verlopen fusie tussen de verenigingen uit Zevenhuizen en Moer- kapelle was deze avond een uitsteken de gelegenheid voor de leden om op een sportieve manier elkaar wat beter te leren kennen. Nadat Hans Hol na mens Moerkapelle en Ad v. Heijningen namens Zevenhuizen, de deelnemers en de geboorte van de nieuwe vereni ging 'veel succes' toewensten, kon dit met enige drankjes en hapjes onder steunde toernooi van start. De groep deelnemers werd opgedeeld in 3 niveau sterktes: 5e klas, 4e klas en 3e klas en hoger. Een ieder was zeer be nieuwd of Ad v Heijningen, die al jaren bij ZTTC de touwtjes strak in handen had, op het hoogste niveau een aanval op zijn troon zou weerstaan. Grootste concurrenten van V Heijningen waren uiteraard Guus v Amerongen en hun kersverse teamgenoot Gerard Neder- hof, die de vertrokken Robert Beenes heeft vervangen. Gerard Nederhof speelde in zijn betere tijden op lande lijk niveau en kon wel eens een serieuze kandidaat blijken voor die begeerde titel. Nederhof ontmoette in de kwalifica tie-poule van Amerongen, Verhoef en Nigg, waarvan de 2 laatst genoemden weinig problemen opleverden voor de Moerkapellenaar. De partij tegen V. A- merongen ging redelijk op, maar Neder hof bleek nog niet vast genoeg om het V. Amerongen echt lastig te maken. Op routine sleepte hij er een 3e game uit, die uiteindelijk ruim werd verloren. Beide heren plaatsten zich voor de kruisfinale. In de andere poule sleepte hij er een 3e game uit, die uiteindelijk ruim werd verloren. Beide heren plaat sten zich voor de kruisfinale. In de an dere poule ging de strijd tussen V Heij ningen, Jos Schmidt, Marco IJsselsteijn en Mark Bloem. V Heijningen kende al leen wat problemen tegen Bloemen, die vocht voor wat 'ie waard was, met 3 keer 21-19 won V Heijningen die partij, maar duidelijk met zeer veel moeite. Tweede in deze poule werd Schmidt die alleen van V Heijningen verloor. De eer ste kruisfinale vond plaats tussen V A- merongen en Schmidt, wat weinig pro blemen opleverde voor de uitstekend spelende V Amerongen. Gamestanden 21-6 en 21-14. Die andere kruisfinale tussen Nederhof en Van Heijningen kende een iets spannender wedstrijd verloop. De game-standen van 21-23 en 20-22 vertellen genoeg over het geringe verschil tussen de spelers. Een finale tussen v Amerongen en v Heijningen, waarbij eerstgenoemde de partij over weldigend begon en de Zevenhuize- naar overdonderde. Tafeltennis op hoog niveau en een genot om naar te kij ken. Halverwege deze mooie game kreeg v Heijningen toch wat meer greep op de partij, plaatste en serveerde wat slimmer, waardoor Van Amerongen meer risico's moest nemen. Dat resul teerde in meer fouten waardoor V Heij ningen met 21-19 die game pakte. V Heijningen bleef in de 2e game vooral met zijn service het heft in handen hou den en nam meer en meer het initiatief met zijn zeer snelle aanvalsspel. V Ame rongen bleef ook wanhopig aanvallen, maar maakte daarbij te veel fouten, waardoor ook deze game (21-1 l)endus de partij door V Heijningen werd ge wonnen. Ad v Heijningen mocht dus weer de grootste beker plus een fraaie wisselbeker in ontvangst nemen en zich kampioen noemen. Dit keer van de splinternieuwe vereniging TTZM. Moerkapelle - Ook groep 2 (4e klas) werd onderverdeeld in 2 poules, in pou le A ging de strijd tussen Wim Verkade, Anne Duursma, Coerd v Kasteel en Ge rard Reijm, die jarenlang bij Moerkapel le de titel van clubkampioen in handen had. In deze gelijkwaardige poule gin gen V. Kasteel en Verkade door naar de kruisfinale. Poule B, bestaande uit Hans Hol, John Walter, John Meurer en Hans Regters, bleek zeer sterk en gelijk op gaand deze avond. Meurer werd poule winnaar, Hol en Walter eindigden met evenveel punten op de 2e plaats. Het onderlinge resultaat bleek in het voor deel van Hol, waardoor hij verder mocht ballen. Zo ontstond de le kruis finale tussen V. Kasteel en Meurer, die met veel overmacht door Kasteel werd gewonnen (21-5 en 21-13). De andere kruisfinale, tussen Verkade en Hol ken de iets meer spanning. Beide spelers speelden zeer geduldig en maakten lan ge rally's om op dat ene kansje te wach ten. Hans Hol bleek daarin over de lang ste adem te beschikken (14-2122-20 en 21-14). Daarna volgde dus de finale tus sen V. Kasteel, die overigens uitste kend werk verricht met de jeugd van TTM als jeugdbegeleider, en Hol. Ook deze partij ging lange tijd gelijk op. Van Kasteel nam als de game zijn einde naderde, meer het initiatief over, waar door hij op het beslissende moment zijn voorsprong kon vergroten naar een game-winst. Beide games hadden een gelijkwaardig wedstrijdverloop die Van Kasteel met 21-16 en 21-17 ver diend zijn voor voordeel besliste. De laatste groep, bestaande uit 5e klas sers, werd door de grote opkomst on derverdeeld in 3 poules. In poule A bleek Aad Vis met 3 overwinningen, duidelijk de sterkste. In poule B was Bart Klos ongenaakbaar en in poule C kende Ruud Polak weinig problemen met z'n tegenstanders. Deze 3 heren speelden onderling een finale-poule om te beslissen wie die felbegeerde beker in ontvangst kon nemen. Polak opende zijn partij tegen Klos meteen fanatiek en na een gelijk opgaande strijd, zege vierde hij in 2 games (21-16 en 21-19). De tweede wedstrijd van Polak tegen Vis kende ong. hetzelfde wedstrijdver loop. Vis knokte als vanouds tegen zijn teammaat, want zo'n clubbeker zou toch wel heel mooi staan in die eiken kast van hem. Polak bleek alleen geens zins van plan daar aan mee te werken en won ook deze partij in 2 games op zeer solide wijze, waardoor hij de beker in de wacht sleepte. Terugkijkend op deze avond mag ge concludeerd worden dat het le toer nooi een gezellige en nuttige voorberei- sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Boskoop- Cors van Bemmel (53) wordt komend voetbalseizoen de nieuwe trai ner van Floreant-zondag. Hiermee komt V Bemmel weer terug bij zijn oude vereniging. Dit keer niet bij de zaterdag maar bij de zondagafdeling. Deze week bereikte V Bemmel overeenstemming met het Floreant-bestuur. De selectie spelers zijn donderdagavond jl. op de hoogte gebracht van de komst van V Bemmel. Cors v Bemmel is geen onbe kende bij Floreant. Integendeel zelfs. Van jongsaf voetbalde hij bij de Bos- koopse club. Jarenlang maakte hij deel uit van de selectie van het zondagteam. Daarna was hij bij Floreant 4 jaar jeugd trainer. Zeven jaar lang trainde hij het zaterdagteam, dat onder zijn leiding de 4e klasse KNVB bereikte. Hiera verruil de Van Bemmel Floreant voor Hazers- woudse Boys (4 jaar) en daarna ging hij in '91 naar CVC Reeuwijk, waar hij mo menteel aan zijn 2e en laatste seizoen bezig is. Tot aan het komend seizoen zal Jan Lit, die volgend seizoen trainer bij Nic. Boys wordt, de hoofdmacht van Floreant-zondag onder zijn hoede hou den en Cors van Bemmel dient zijn con tract bij CVC Reeuwijk uit. Zowel Lit als Van Bemmel hopen dat het Floreant- zondag erin slaagt de 4e klasse KNVB te bereiken. Daar is alle kans op, want het zondagteam draait goed en is, vanwege het behalen van het periodekampioen schap, al verzekerd van deelname aan de nacompetitie. Moerkapelle-Vrijdag 15 januari was er weer een onderlinge ronde en een team dat in de RSB competie moest strijden. Moerkapelle 2 tegen Groenoord 5. De trotse koploper van de vereniging haal de ook nu weer fors uit. Met een 5,5-2,5 overwinning stuurde men de Schie dammers naar huis. De score werd ge opend door Walter Wortman, die zijn tegenstander pardoes mat zette. Koos Segaar en Arie Hoogduin volgden dit voorbeeld. Helaas moest Gerrit v Mee- teren zijn koning omleggen. Gert-Jan Freeke scoorde de 4e punt. Daarna werd de overwinning veilig gesteld door Jaques de Lange. Jan Blok gaf toen maar remise en Marius v Vuuren zag met zijn vernieuwde B4-opening zijn a- gressieve bedoelingen met een 0 be loond. Einduitslag derhalve 5,5-2,5. On derling viel de nipte remise van koplo per Wim Vroegindewey op. Door tijd nood geplaagd, gaf Ben v Geffen remise. Gerard v Ommeren blunderde een ge wonnen partij weg. Hier maakte Dick Bac dankbaar gebruik van. Sander Blok liet Maarten Vroegindewey in het zand bijten. Broer Michiel kreeg de punten cadeau van Ceesv Vuuren. FransdeWit overwon Wim Westerman. Wim Freeke kreeg ook de punten cadeau van Frits Bouter. Tenslotte behaalde Jan Hof een gedegen overwinning tegen Koos van der Spek. ding was op het aanstaande competi tieseizoen, dat over enkele weken be gint. TTZM gaat met 7 seniorenteams aan de competitie beginnen, uiteenlo pend van de 5e t/m de le klassen. Het le team mag op maandagavond 25 januari 'thuis' in dorpshuis "Op Moer" van start tegen het 5e team van Vriendenschaar uit Gouda. Boskoop - Zaterdag jl. stond de wed strijd tegen DOS 3 op het programma. Vol goede moed reisde het team af naar Sporthal de Meent in Schoonho ven. Tijdens de le set werd er gecon centreerd gespeeld. Deze set werd door goed stop- en aanvalswerk gewon nen met 6-15. De 2e set werd goed ge start en het team liep zelfs uit tot een 1- 8 voorsprong. Doordat Agon 2 de tegen stander niet meer onder druk kon zet ten met strakke serveerballen en goede aanvallen, kwam DOS snel terug tot een voorsprong van 11-10, een time-out van de Agon 2 coach leverde niet het ver wachte resultaat op. De set werd verlo ren met 15-12. In de volgende 2 sets zag men een zeer wisselend spelbeeld. Fa ses van goed spel werden opgevolgd door slecht stopwerk, waardoor Agon 2 Grontmij, niet de punten haalde die ze misschien wel verdienden. Beide sets werden verloren met resp. 15-10 en 15- 7. Over 2 weken moet dit team er weer voor 100 tegenaan. Dan staat op het programma een thuiswedstrijd tegen Jodan Boys 2 uit Gouda. Deze vrije week wordt benut door samen met de jongens B jeugd van Agon, op kosten van de Grontmij, naar de Eredivisie- wedstrrijd Radius Metal 1 tegen Bre- vok/TDK in Gouda te gaan kijken. Deze wedstrijd wordt zaterdagavond ge speeld. Zevenhuizen - Op initiatief van het be drijfsleven en de volleybalvereniging Rentokil-ZVH wordt er voor het vierde jaar een volleybaltoernooi voor bedrij ven georganiseerd. Het toernooi vindt plaats op donderdag 22 april en zater dag 8 mei in dorpshuis Swanla. Alle be drijven met een vestiging in de deelge meenten Zevenhuizen en Oud Verlaat kunnen deelnemen met max. 4 teams. (Bij uitzondering kunnen combinaties van bedrijven gevormd worden). De organisatie streeft naar een zo breed mogelijke vertegenwoordiging van be drijven en zal de inschrijving sluiten bij 40 of 50 inschrijvingen afhankelijk van de oplevering van de 'kleine' zaal van het dorpshuis en het aantal inschrijvin gen. Het inschrijfgeld bedraagt f 125,- per team. De organisatie van het toernooi gaat er van uit dat 'gezelligheid' voorop dient te staan en hanteert daarom de volgen de regels: Opgave per team van mini maal 8 en maximaal 10 personen; Ieder teamlid zelf of zijn/haar partner moet werkzaam zijn bij het bedrijf waar men voor uitkomt. Helaas heeft de organisatie het afgelo pen jaar moeten constateren dat deze regel door enkele bedrijven werd over treden en zal niet aarzelen de bedrijven uit te sluiten van deelname als bedrij ven zich hieraan schuldig maken. Voor ieder bedrijf geldt dus dat gezelligheid' voorop dient te staan. Tijdens het toernooi dient het team in het veld minimaal 3 dames op te stellen. De eerste 40 of 50 ingeschreven be drijven zullen deelnemen aan het toer nooi, mits het inschrijfgeld is ontvan gen voor 1 maart a.s. De inschrijfformulieren kan men telefo nisch aanvragen ('s avonds) bij M.C. Zij derhand tel. 2550. De inschrijving sluit 1 maart. Het toernooi zal worden afge sloten met het uitreiken van de prijzen en de 'Rentokil'-wisselbeker en een ge zellig samenzijn in het dorpshuis, na afloop van de finales op 8 mei. Het even tuele batige saldo zal ten goede komen aan een nog nader te bepalen instelling of vereniging (50%) en aan de jeugdop leiding van Rentokil-ZVH. De organisa tie hoopt dat dit vierde toernooi net zo succesvol en gezellig zal verlopen als de vorige jaren en wenst alle bedrijven in Zevenhuizen en Oud Verlaat een sportief een gezellig toernooi toe. Moerkapelle- Na een lange pauze van wege de winterstop en afgelastingen, stond de topper tegen Sportief op het programma. Met een volledig elftal ver trok w Moerkapelle naar Woerden. Al leen Edwin Zuierveld kon nog niet van de party zijn.Er was niets te verliezen, 2 punten voorsprong met nog een wed strijd minder. Met op twee plaatsen gewijzigd mocht de le helft zeker geen problemen opleveren. Doelrijpe kan sen, door in het begin van de goed doorgaande Bert v Vuren die Hans Her tog bediende en tot 2x toe zijn inzet gestopt zag worden door de goed kee pende Sportiefse doelman. Aan de an dere kant kreeg Sportief ook grote sco- rings-kansen maar ook hier stond de sterk keepende doelman Ad vd Kraan van Moerkapelle in de weg. De kansen volgden om en om, maar telkens waren de rollen weggelegd voor beide doel- verdedigers die hun ploegen voor rust overeind hielden. De rust-stand bleef dan ook blanco. De 2e helft met een hevige wind tegen zou niet gemakkelij ker worden. Het le kwartier hielden de ploegen zich bezig op het middenveld. Hierna begon Sportief aan een sterk offensief en drukte Moerkapelle terug in de verdediging, waardoor de doel man van Moerkapelle nog enkele malen moest ingrijpen. Ook Moerkapelle kreeg enkele kansen, maar stuitte op de keeper van Sportief. Inmiddels was Mi chel Roest in het veld gekomen voor Auke Hof en nam op links buiten z'n plaats in. Sportief begon steeds meer aan te dringen, tot een kwartier voor tijd toen zij een vrije trap toegewezen kregen van de scheidsrechter. Tijdens het organiseren nam Sportief de vrije trap en werd strak langs de kansloze Moerkapelse doelman geschoten en de bal verdween via de binnenkant van de paal in het doel, 1-0. Voor het eerst keek Moerkapelle tegen een achterstand aan. Hierna zette Moerkapelleal-les op alles om zo snel mogelijk de ge-lij kma- ker te scoren. Door enig risico te ne men, het doorschuiven van laatste man Leo Moerman werd er achterin 1 op 1 gespeeld, waardoor Mark Kloos laatste man werd. Met nog 10 min. op de klok kreeg Sportief een grote kans. De linker spits van Sportief onderschepte de bal van de goed spelende Jan de Graaf en ging op de Moerkapelse doelman af, omspeelde deze, maar de sterk spelen de Folko Vaatstra kon deze inzet nog voor de lijn onderscheppen. Moerka pelle zette hierna een laatste poging in om de gelijkmaker te bemachtigen. Een voorzet van links werd ingekopt door de ingevallen Erik Noorland voor Hans Hertog, waardoor Michel Roest de bal inschoot, maar de bal werd met de hand van de doellijn gehaald. De scheidsrechter liet doorspelen en werd Moerkapelle een strafschop ont nomen. Hierbij zou het ook blijven en lijdt Moerkapelle zijn eerste nederlaag dit seizoen. Moerkapelle staat dus weer met beide benen op de grond en vol zelfvertrouwen, volgende week thuis tegen Donk, er alles aan doet om deze wedstrijd snel te doen vergeten. Er is immers door deze nederlaag nog niets verloren, maar de spanning is weer te rug in de Eerste klasse.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9