Hart - van - Holland - allerlei Uitvoering Kleine Trompetter Yoga in Zevenhuizen Politieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Fotoclub Moerkapelle exposeert 'Floriade' Nieuw onderkomen koffiebar De Schutse V Winterconcert TTH Koffiebar De Schuilplaats Spreekbeurt Zuivel-informatieavond Regionale vrouwenochtend pagina 10 Hart van Holland/27 januari 1993 ueiioudens rde vakken Duet door twee Zevenhuizenaren; alternatief begeleidingsinstrument van schuurpapier bij 'Sandpaper' en een Moerkapelse solist Het nummer 'Zevenhuizen' verrassing tamboer- lyracorps Waarom voor "Op Moer" gekozen is De dirigent Fotoclub Moerkapelle zoekt nieuwe leden hhé Hazerswoude-Rijndijk - In gebouw "Het Anker" houdt TTH Hazerswoude een winteruitvoering op vrijdag 29 januari aanvang 20.00 uur. Het belooft een luis terrijk concert te worden van de Hazer- swoudse drumfanfare, o.l.v. Hans en Simon Dubbelaar. De ca. 45 muzikanten zullen hun uiterste best doen, het pu bliek een luisterrijke avond te bieden. Benthuizen - Koffiebar De Schuilplaats houdt a.s. zaterdagavond een bingo avond. Aanvang 20.00 uur in gebouw De Bron. Regio - De volle evangelie gemeente "in 't Goudse" heeft dr. K. Goverts uitgeno digd voor een serie spreekbeurten, in de Lutherzaal aan het einde van de Lange Groenendaal te Gouda. Dr. Go verts werd geboren in 1947 in Oud- Beijerland, volgde het gymnasium in Apeldoorn, studeerde theologie in Utrecht en legde in 1972 het doctoraal examen af. In 1992 verdedigde dr. Go verts zijn proefschrift over het 'lied van de doortocht' Exodus 15:1-18 waarop hij promoveerde tot doctor in de God geleerdheid. Dr. Goverts geeft in het hele land spreekbeurten en schreef vele artikelen. Vooral de series over Openbaringen en Job trokken, vanwe ge de duidelijke geestelijke uitleg, grote aandacht en werden ook uitgegeven. Zondag 31 januari aanvang 15.00 uur is er een samenkomst in de Lutherzaal aan de Lange Groenendaal in Gouda. Er zullen kinderdiensten gehouden wor den en na afloop is er thee en koffie. Regio - De jongeren land-en tuin bouworganisatie organiseert op 2 fe bruari a.s. in het kerkelijk centrum in Delfgauw een avond over 'echte zuivel of imitatiezuivel'. Spreker is Tony Terpstra. Aan de hand van dia's zal één en ander duidelijker worden gemaakt. Deze avond is voor de leden veehou ders bestemd. Inl. tel. 01802-2163 Op initiatief van vrouwen uit verschil lende kerken te Nieuwerkerk a.d. IJssel wordt er op donderdagmorgen 18 fe bruari a.s. een koffieochtend gehouden in gebouw "Het Kruispunt" aan de Mid- denmolensingel in Nieuwerkerk a.d. IJssel. De ochtend begint om 9.30 uur tot 11.00 uur. Spreekster is Paulien Zee man-Lens. De harmonie en het tamboer en lyrakorps 'De Kleine Trompetter' zorgen dit jaar voor een ludiek aspect in hun jaarlijkse uitvoering. Plaatselijke 'bekenden' zullen voor een verrassings zorgen op deze luisterrijke avond a.s. zaterdag in dorpshuis 'Op Moer" te Moerkapelle. Gerard Perdijk en Henny Poot zingen het duet 'Rosamunde terwijl Cees Wiggers voor begeleiding met 'schuurpapier' zorgt bij het Sandpaper ballet'. Dat Koos van Marle goed kan zingen zal menigeen niet bekend zijn, maar wie hem horen wil, moet beslist komen luisteren, als hij You'll never walk alone' ten gehore zal brengen. Zijn vocale optreden wordt muzikaal ondersteund door 'De Klei ne Trompetteren een achtergrond-koor, samengesteld uit een aantal medewerkers van de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op 30 ja nuari wordt in dorpshuis 'Op Moer' te Moerkapelle de jaarlijkse uitvoering gehouden van 'De Kleine Trompetter'. Een muziekshow door Europa. Voor de pauze speelt de harmonie, o.l.v. de nieuwe dirigent Norman van Dartel, o.a. de openingsfanfare; de March from the Nutcracker'; Fiddler on the Roof' en het Sandpaper ballet' met gastoptreden van Cees Wiggers: schuurpapier solist! Het Tamboer en Lyracorps, o.l.v. K. van Weringh heeft o.a. 'Edelweiss' op het programma, alsmede 'Wien bleibt Wien', 'Einmal am Rhein'; 'De Eurovisie mars; 'Holland' en 'Station Zevenhui zen'; dit is de verrassing van het tam- boer-en lyracorps! 'Espana Cani' van Marqvina/Hanniken klinkt als laatste voor de pauze, door de harmonie. 'James Bond' staat o.a. voor na de pau ze op het programma. 'Misty' is het openingsnummer met solistisch optre den op de trombone van Adriaan van Erk: bijzonder luisterrijk! Het 'Rosa munde', het duet door het duo Poot/ Perdijk, zal zeker aanslaan bij het pu bliek. You'll never walk alone' zal met intense belangstelling beluisterd wor den, vanwege het gastoptreden van Koos van Marle. Hij zal misschien wel de verrassing van de avond zijn. 'De kouwe nek tango' met solistisch optre den van corpslid Frank Mol met hoorn, mag zeker niet onvermeld blijven: een hoogstandje op muziekgebied! Een combinatie van harmonie plus tam boer en lyracorps besluit de luisterrij ke avond met 'Port of Spain' van H.J. Evers. Na afloop is er bal met medewer king van 'Frame'. Het winterconcert van 'De Kleine Trom petter' is een jaarlijks terugkerende ge beurtenis en samen met deelname aan een concours de hoogtepunten van het seizoen. Ook dit jaar heeft de vereni ging de Rabobank bereid gevonden, voor de derde maal, dit concert finan cieel te ondersteunen. Muzikaal wor den donateurs en belangstellenden za terdagavond meegevoerd door diverse Europese landen.... "We zijn blij dat we de jaarlijkse uitvoe ring in dorpshuis "Op Moer" kunnen houden, nu dorpshuis "Swanla" in Ze venhuizen nog niet van de brand her steld is. Hoewel we noodgedwongen door deze omstandigheden naar Moer kapelle moeten uitwijken, vinden we het fijn om ook in deze woonkern van onze gemeente te kunnen optreden. We hopen dan ook dat er ook veel toe schouwers uit Moerkapelle komen", zegt voorzitter Henny Poot. De entou rage zal volgens hem niets verschillen van die welke men de laatste jaren in Ze venhuizen gewend was. De (helft van de) sporthal wordt tot concerthal om gebouwd met iets kleinere oppervlakte dan de zaal welke in Zevenhuizen voor heen gebruikt werd en thans herbouwd wordt. Met vereende (vrijwillige) krachten van leden van De Kleine Trompetter wordt een groot podium opgebouwd en de zaal gebruiksklaar gemaakt in samenwerking met beheer der Henk Doornhein. "We maken ook een mooi decor, zodat bezoekers zich in een concerthal zullen wanen. We streven dan ook naar een sfeervolle ambiance, waar het publiek zich 'uit', 'thuis' zal voelen". Norman van Dartel (21) is sinds een jaar dirigent van De Kleine Trompetter. Men prijst zich gelukkig, direct na het vertrek van vorige, na de uitvoering van vorig jaar, deze musicus bereid ge vonden te hebben de leiding over te ne men. Norman (4e jaars) studeert slag werk en Hafabra-directie op het Rotter damse conservatorium. In overleg met de commissie binnen De Kleine Trom petter die de jaarlijkse uitvoering voor bereidt, werd reeds voor de zomerva kantie besloten om 'Europa' als thema te kiezen voor de uitvoering. Dit mede i.v.m. de eenwording van Europa en het opengaan van de grenzen. In overleg werden muziekstukken uit het archief opgedoken, nieuwe aangevraagd. Een enkel muziekstuk kwam dermate laat uit Amerika, dat er nog een extra repeti tie moest worden ingelast. Het idee om solisten als 'artiesten' binnen de eigen leden te zoeken, kwam van Jan van Rijs. Toen er ook nog een zanger in Moerka pelle gezocht werd, bleek dat Koos van Marle goed kon zingen. Vanuit het Sandpaper Ballet' waar zand als schuurpapier klinkt, werd gedacht aan iemand ,die met schuurpapier te ma ken heeft... en zo kwam Wiggers in beeld. Bezoekers aan voorgaande uit voeringsavonden weten al van jaren her, dat De Kleine Trompetter geslaag de uitvoeringsavonden organiseert. Waren het vroeger vooral de 'dorpse' aangelegenheden die in de 'levende poppenkast, na de pauze werden ver handeld, in de loop der jaren werden In dorpshuis "Swanla" in Zevenhuizen worden weer 'hatha-yoga-lessen' gegeven door Kees Boers (31), die hier ter plaatse al vijf jaar docent is. Hij is opgeleid door Hans Wesseling, die zich al meer dan 30 jaar met yoga bezighoudt en beschouwd wordt als één van de groten op dit gebied. Inmiddels heeft Boers ook met goed gevolg zijn opleiding bij het Instituut voor Iyengar Yoga te Amsterdam afgesloten. De lestijden zijn op maandag van 13.45 tot 14.45-15.00 uur. Bij voldoende belangstelling bestaat de mogelijkheid ook op andere dagen of tijden lessen te volgen, zulks in overleg met de docent. Gemakkelijke kleding, die het bewegen niet belemmert, wordt aangeraden, ook kan men een handdoek, slaapzak of kleedje meenemen om op te zitten. Inlichtin gen tel. 01726-11670. (zie advertentie elders in deze krant) Onverzekerd: Op zondag 17 jan., werd een onverzekerde en niet APK-gekeur- de wagen uit het verkeer gehaald. De eigenaar kreeg een proces-verbaal. Verzakking: Tijdens werkzaamheden in de Boslaan, zakte een 45 ton wegende kraanwagen door het wegdek. De kraanwagen kwam op eigen kracht uit het gat en kon zijn weg vervolgen. Aanrijding.Er vond op het Nijverheids centrum te Zevenhuizen, Afrit A12 met Noordeinde, en de Industriestraat Nij verheidsstraat een aanrijdingen plaats. Bij deze aanrijdingen bleef, de schade gelukkig beperkt tot materiële schade. Criminaliteit Diefstal: Bij een bedrijf aan het Nijver heidscentrum te Zevenhuizen zijn van af een laadperron een 4-tal rijplaten ontvreemd. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. Inbraak: In een vrachtwagen, die gepar keerd stond aan de Julianastr. te Moer kapelle werd afgelopen week ingebro ken. Uit de vrachtwagen werd e.e.a. ontvreemd. Inbraken: Wederom werd er ingebro ken in diverse tuinhuisje van de volks tuinenvereniging De Boederij, aan de Wollefoppenweg. Dit keer waren een 4- tal huisjes bezocht. De buit bestond voornamelijk uit zonnepanelen. Nieuwe deel drie achter autoruit Eigena ren van een motorvoertuig worden er op geattendeerd dat zij op 1 februari uiterlijk het nieuwe deel 3 achter hun voorruit dienen te plaatsen. Verloren: Rood/zw. sporttas, Europas Op de foto de vier solisten die medewerking verlenen aan de uitvoering a.s. zaterdag in "Op Moer" in Moerkapelle, met ervoor dirigent Normen van Dartel. Deze hield, op het moment dat de foto genomen werd, nog een extra repetitie met het saxofoonkwin tet van het grote orkest. dat andere spectaculaire hoogstand jes, met een muzikale ondertoon. Twee jaar geleden b.v. met ballroom-dansen op een speciale dansvloer, vorig jaar de acrobatische show en thans de plaatse lijke artiestenEn zo kunnen dona teurs en genodigden en belangstellen den genieten van een luisterrijk con cert met ludieke aspecten. Wie kaarten wil kopen voor deze uitvoering kan deze bestellen bij Henny Poot tel 01802- 1315. Ten overvloede zij vermeld dat de donateurs vrije toegang hebben tot dit concert.... Het pand van Havelaar is inmiddels gesloopt. Op deze plaats wordt een winkel pand met woonhuis gerealiseerd. Wie is er niet geweest, op die prachtige tentoonstelling in Zoetermeer? Zo ook de leden van de fotoclub in Moerkapel le. Menig rolletje is er vol geschoten en de mooiste foto's van de leden worden in deze maanden tentoongesteld in de hal van dorpshuis 'Op Moer'. Deze ex positie is tijdens openings-uren van het Dorpshuis te bezichtigen en toont de soms verrassende kijk van de fotoclu bleden op de Floriade. De Fotohobbyclub Moerkapelle, die vo rig jaar haar 10-jarig bestaan vierde, is op zoek naar nieuwe leden. 5 leden heb ben wegens drukke werkzaamheden el ders, het lidmaatschap opgezegd en dat is voor een 21 leden tellende vereni ging ineens erg veel. De clubleden ko men om de 14 dagen op de dinsdaga vond bij elkaar in dorpshuis 'Op Moer'. Clubavonden beginnen om 20.00 uur. Geinteresseerden hoeven niet direct lid te worden. Iedereen die fotografe ren leuk vindt en er wel eens meer over wil weten is, geheel vrijblijvend, wel kom om een aantal clubavonden mee te maken. De eerste clubavond is op 2 fe bruari. Deze avond bestaat uit 2 onder delen. Eerst zal er een les- en discussie onderwerp behandeld worden, waar mee iedereen tijdens het fotograferen zijn voordeel kan doen. Tijdens het tweede gedeelte tonen 2 leden hun ei gen werk. Dit kunnen foto's of dia's zijn, die zij erg mooi vinden, maar tevens kan het werk zijn waar ze juist ontevre den over zijn en waar ze graag advies over willen. Meer inlichtingen :De Foto boetiek (Bram Noordam) 01793-1762 tijdens winkeluren of Beppie Roos tel. 01793-2372 na 18.30 uur. Op beide adressen is tevens een informatiefol der over de Fotoclub verkrijgbaar. In dit pand op de hoek Gemeneweg/Dorpsstraat wordt koffiebar De Schutse binnenkort gehuisvest Hazerswoude-dorp - Er heerste bij de leden van koffiebar "De Schutse" grote blijdschap toen bekend werd dat het pand dat voorheen gebruikt werd door schilder Bogerman, beschikbaar komt voor koffiebar "De Schutse Bert Bo german junior maakt geen gebruik meer van dit pand van z'n vader, die z'n zaak overgedragen heeft. Hij heeft een ander pand in de Dorpsstraat van Ha- zerswoude-dorp betrokken en dit niet meer nodig voor de uitoefening van zijn beroep. "We noemen het een gebedsverho ring", zegt koffiebar-teamlid Richard van Vliet. "Het is geweldig dat we nu eindelijk een oplossing hebben voor onze huisvestingsproblemen. Bert Bo german is ouderling van onze kerk en droeg onze koffiebar een warm hart toe. De huisvestingsproblematiek is ontstaan doordat na de herindeling, het gemeentebestuur besloot alle oude gebouwtjes, waarin clubs en organisa ties zitten (zaten) te laten verhuizen naar het Dorpshuis". Koffiebar "De Schutse" ging echter niet naar het Dorpshuis, omdat de koffiebar zelf een bar wilde en de opbrengst er van en om nog enkele andere redenen, waarover eerder ublicaties in de pers geweest zijn. Richard zegt te verwachten dat het ge bouw, na wat interne aanpassing, in april in gebruik kan worden genomen. "Het is wel veel kleiner dan het gebouw dat we nu huren, aan de Breitnerlaan, maar het is er wel knus. We weten niet hoeveel jaren we hierin kunnen blijven, maar voorlopig hebben we onderdak

Hart van Holland | 1993 | | pagina 10