van - Holland - allerlei Politieberichten Waddinxveen r v J 1992 was voor westnederland- groep een goed jaar Eerste paal 17 aanleunwoningen nabij Bejaardentehuis "De Zevenster" Ontmoetingssamenkomst in Geref. Kerk Verheul betrekt nieuw winkelpand A Stichting Europa Kinderhulp zoekt gastgezinnen "Een wereld van verschil" Een wereld van verschil Via Stichting Europa Kinderhulp Begeleidster Een zomer zonder zorgen Jaarbericht Westnederland- groep Resultaat 1993: een uitdaging! Westnederland- groep: marktgericht Westnederland- groep: totaal personenvervoer Hart van Holland/27 januari 1993 pagina 13 Zevenhuizen - De Londense Imren (bijna 14 jaar) komt jaarlijks graag naar Zevenhuizen. Op 6-jarige leeftijd kwam ze voor het eerst bij het echtpaar Jan en Janny Visser. Nu 8 jaar later, verheugt ze zich nog steeds op een onbezorgde zomervakantie bij hen thuis. Dit keer voor de negende keer dus. Imren is enigst kind en woont samen met haar moeder die alcoholiste is. Janny Visser vindt het totaal geen prestatie om Imrin en naast haar soms een ander kind, drie weken bij haar in huis te nemen. Zij en haar man kijken zelf naar de zomervakan tie uiten de ontmoeting met Imren, die telkenjare weereen beetje groter geworden is en door haar sterke karakter, uit gegroeid tot een evenwichtig meisje. "Dat heeft ze niet te danken aan ons hoor", lacht Janny bescheiden. Het komt uit haarzelf. Het is een meisje dat thuis bijna of nagenoeg geen aandacht krijgt en vraagt net als een ander kind aan dachten moet meestal voor zichzelf opkomen. Zo druk als ze vroeger was, zo rustig is ze nu. Ze weet wat goed is en wat fout is. Ze weet b. v. wat alcohol kan aanrichten en hoe het is om een normaal leven te leiden. Ze komt elke zomer weer of ze maar even weggeweest is". Binnenkort hoopt Janny haar 'zomerkind' op haar ver jaardag te gaan verrassen (eind februari).... Ze is al eens meer bij haar op bezoek geweest in Londen. Janny ver telt dat Imren, net zoals andere kinderen, zich zeker bij hen thuisvoelt, maar hen ook, zodra ze weer in Londen is, in gedachten achter zich laat. Hetgeen ook goed is, want dat is haar leefwereld. "Een wereld van verschil", lacht Janny. "Komt de vakantie weer in zicht dat begint ze met het schrijven van een briefje. Af en toe een kaart of briefje wordt wel gewaardeerd, maar vooral de vakantie is iets waar ze zich erg op verheugt. Op een keer is het afgelo pen. Dat kan zo veranderen, als ze een vriendje krijgt. Dit soort kinderen vindt het geweldig als anderen aandacht voor hen hebben, wat ze niet gewend zijn". Bovendien is het zo dat, als je dergelijke contacten zelf zou willen onderhou den, ze misschien nooit meer zou ko men. Via de Stichting Kinderhulp Euro pa worden de contacten gelegd en on derhouden. Een professionele organi satie die helemaal met vrijwilligers werkt, maar financiële injecties krijgt, ter bestrijding van de onkosten, door de donateurs. Ooit ben ik zelf als 'gast ouder' bij deze organisatie terechtge komen, door een artikel in de Dorps krant (voormalige Hart van Holland red.) Je bent er drie weken druk mee, maar daarvoor geef je zo'n kansarm kind een heerlijke tijd. Voor mensen met weinig tijd die dit alleen uit mede menselijkheid willen doen is het niet altijd even makkelijk. Al deze kinderen vragen drie weken lang veel aandacht, naast je eigen gezin". Janny Visser is zeer nauw betrokken bij de Stichting Europa Kinderhulp. Ze is o.a. begeleidster van de groep Engelse kinderen die deze zomer 3 weken naar Nederland komt. Naast Imren heeft ze dit jaar voor het eerst een Frans kind (voorheen steeds alleen wisselend En gelse kinderen), omdat het gezin waar zij doorgaans de zomervakantie door brengt, juist die weken op vakantie gaat. "Dat kun je niet voorkomen. Jaar lijks wordt al vroeg de planning ge maakt wanneer de kinderen komen. In totaal 3500 kinderen. Er zijn Duitse, Franse en Engelse kinderen, maar ook kinderen van vluchtelingen. Ik spreek niet zo vloeiend Frans, maar hoop dat ik toch met het kind kan communiceren. Misschien ga ik haar wel Nederlands le ren. Ze komt niet gelijktijdig met Imren, al zou dat voor haar geen enkel pro bleem zijn. Ze is zo makkelijk. Bij haar kun je zowel jongetjes als meisjes plaat sen. Bovendien ben ik altijd reserve gezin voor de Engelse groep. Dat houdt in dat als het niet goed gaat met een En gels kind in een bepaald Nederlands gezin, dat we dat dan opvangen". Janny benadrukt dat van gezinnen die drie weken als 'gastouder' willen funge ren, geen offers worden gevraagd. Kin deren hoeven niet de hele dag bezigge houden te worden. Ze zijn blij uit hun, vaak trieste, omgeving weg te zijn en ge nieten van elk moment dat ze 'uit' zijn. Je doet met het kind wat je zelf ook zou doen. Eens een dag naar de dierentuin, eens zwemmen, of een fietstochtje, want het is zomer en dan doe je zulke dingen. Imren kan intens genieten van tekenen, naar de radio luisteren en le zen of gewoon boodschappen doen. Ze voelt zich ook echt thuis bij ons. Bij on ze verhuizing van het Noordeinde naar de Knibbelweg, was ze gedeeltelijk be trokken en toen ze later voor de tweede keer kwam zei ze toen ze uit Engeland bij ons belandde bij het binnenstappen wat is de hal leuk geworden'. Echt, ik kan niet anders zeggen dan dat ik deze zomers voor geen goud had willen mis sen en veel plezier beleefd heb aan Im ren en andere Engelse kinderen die bij ons gelogeerd hebben. Ais Imrin niet meer komt, zijn we echt voornemens om, toch elke zomer weer als gastou ders te fungeren" In een buurt wonen waar andere men sen nauwelijks durven komen. Een kind zijn en opgroeien in een gezin met veel kinderen in een flatje met twee kamers en nooit geld om iets leuks te gaan doen. Dat zelfs de zomervakantie voor deze kinderen niet méér betekent dan dat ze niet naar school hoeven.... Er zijn zoveel kinderen die met de vakantie geen raad weten. Niet buiten kunnen spelen, omdat er geen ruimte is. Ou ders hebben die geen tijd voor hen heb ben; enz. enz. Voor deze kinderen orga niseert Europa Kinderhulp elk jaar zo mervakanties voor een aantal van deze kinderen tussen de 6 en 13 jaar uit Frankrijk, Duitsland en Engeland. Ze logeren drie weken bij gewone Ne derlandse gezinnen. Hier mogen ze vrij uit spelen en plezier maken. Ze mogen meedoen aan spelletjes, mee naar een pretpark of dierentuin; aandacht krij gen die ze thuis maar al te vaak moeten missen. Gezocht Voor de komende zomervakantie zoekt Europa Kinderhulp dringend nieuwe gastouders. Wie hier in principe iets voor voelt, of donateur wil worden, kan een briefje sturen aan: Europa Kinderhulp, Ant- woordnnumer 1500, 1200 VK 's Grave- land. De gastouder krijgt geen vergoeding. Wel de zekerheid dat men een kind dat niet veel heeft, een onvergetelijke va kantie bezorgt. Inlichtingen plaatselijk: Mevrouw J. Visser - v.d. Wel tel. 01802-1395 of de heer H. v.d. Velden tel. 015-144004. ruim aandacht worden besteed. Vrij wel zeker zal BSW het dealerschap van een bedrijfswagenmerk krijgen. De omzet van de Westnederland- groep over 1992 bedraagt circa F1.235 mil joen. Over het netto resultaat is mo menteel nog slechts te melden, dat dit naar verwachting positief zal zijn. Voor met name de openbaar vervoer- sector zal 1993 een uitdaging zijn. Ook Westnederland wordt geconfronteerd met nieuwe toetreders tot de markt. Westnederland zal daarom als eerste streekvervoersbedrijf per 31 januari 1993 de dienstregeling aanpassen en daarmee een besparing van Fl.4,5 mil joen realiseren. Toch wordt getracht om op een bedrijfseconomische ver antwoorde wijze een voor de klant kwa litatief goed produkt te blijven aanbie den. De aanpassingen in de dienstrege lingen hebben wel invloed op het per soneelsbestand. Hoewel vanaf medio 1992 een vacaturestop geldt, zal West nederland in 1993 worden geconfron teerd met een gemiddeld overschot van 60 full- time chauffeurs. Met ge dwongen ontslagen behoeft voorals nog geen rekening worden gehouden. Hiervoor is de garantie afgegeven tot juni 1994. Ondanks bezuinigingen en de daarmee gepaard gaande inkrimping van de dienstregeling heeft Westnederland in 1992 het record aantal reizigers vrijwel geëvenaard: Westnederland vervoerde 71,2 miljoen reizigers in het openbaar vervoer. De Westnederland- groep verwacht het jaar 1992 met een positief resultaat af te sluiten. Hiermee lijkt het marktgerichte beleid dat Westnederland als onderneming voorstaat, succes te hebben. Voor het openbaar vervoer betekent dit beleid dat fors is gesnoeid in onrendabele lij nen. Het openbaar vervoer als alterna tief voor het autogebruik in het woon werkverkeer is extra gestimuleerd. In 1992 is verder uitvoering gegeven aan het voor de Randstad opgestelde open baarvervoerplan Vrij Baan 21, waarin een sneldiensten- net en doorstro mingsmaatregelen, zoals vrije busba nen, gunstige verkeerslichtregelingen en vluchtstrookgebruik voor het open baar vervoer worden voorgesteld. Daarnaast wordt vanaf juni 1992 sa mengewerkt met taxibedrijven voor de inzet van taxi's in het openbaar ver voer. In 1992 is tevens een aanzet gege ven voor het ontwikkelen van alterna tieven voor openbaar vervoer, zoals de door de Commissie Brokx bepleite re gio- taxi. Voorts wordt op 1 februari 1993 in samenwerking met de gemeen te Zoetermeer een aanvang gemaakt met aanvullend openbaar vervoer met taxi's en rolstoeltoegangelijke busjes, onder de naam Ov-Tax-Westnederland Dit initiatief vindt in Schiedam per 1 april 1993 navolging. De verbreding van de aktiviteiten van de Westnederland- groep heeft zich in 1992 voortgezet. De reeds bestaande commerciële dochterondernemingen die zich bezighouden met bedrijfs-, groeps-, toer-, en VIP- vervoer hebben hun positie verstevigd. Vanaf 1992 is de Westnederland- groep uitgebreid met een tweetal taxiondernemingen: Euro- tax Holding BV te Schiedam en Westne- deriand Business Tax BV te Wassenaar. Beide bedrijven richten zich met name op de zakelijke taxi- markt. Daarnaast is Eurotax Holding BV aktief op het ge bied van straattaxi-, rouw-, en trouw- vervoer en houdt deze onderneming zich bezig met de uitvoering van Ov- Tax-Westnederland. Dochteronderne ming Bedrijfswagenservice Westne derland BV heeft in 1992 haar commer cieel- technische aktiviteiten uitge breid met APK- werkzaamheden en dealerschappen van o.a. Voith Neder land BV. Aan het verwerven van steun punten en dealerschappen zal in 1993 Aanrijdingen: In de middag van 21 ja nuari kwamen twee voertuigen met el kaar in aanrijding op de Bredeweg. Een van de bestuurders ging tengevolge van een schrikreactie op de rem staan waardoor zijn auto onbestuurbaar werd en tegen een tegenligger tot stil stand kwam. Een van de betrokkenen is ter observatie overgebracht naar het Jozefziekenhuis. Bij een frontale aanrijding op 23 janua ri op de Jul. van Stolberglaan raakte één van de betrokken voertuigen zwaar be schadigd. Beide bij de aanrijding be trokken auto's wilden vanaf resp. de uitrit van de Passage en de uitrit van het benzinestation de Jul. van Stolberglaan oprijden en botsten hierbij frontaal op elkaar. Er vielen geen gewonden. Inbraken en diefstallen: Aangetroffen fiets, 23 jan., Brugweg, grijze Estafette herenfiets. Fietsdiefstallen: 16 jan., NS station, paarse opoefiets; 18 jan., NS station, zwarte opoefiets; 22 jan., Puttelaan, wit met grijze Raleigh fiets. Onbekenden hebben in de nacht van 18 januari getracht in te breken in een op de Peppelhorst geparkeerde perso nenauto. De eigenaar trof de autozon der portierslot aan. Het is onduidelijk of men goederen uit de auto heeft wil len ontvreemden dan wel getracht heeft de hele auto te ontvreemden. Later in de week, in de nacht van 22 januari werd ingebroken in een auto die op de Busken Huetlaan geparkeerd stond. Hier werden diverse accessoi res uit en van de auto gestolen. Wegge nomen werden o.a. de buitenspiegels, de zonnekleppen en de kilometerteller. In de avond van 20 januari is ingebro ken in een bedrijfspand op het indus trieterrein Coenecoop. Aan de achter zijde van het pand werd een ruit ver nield waarna vanuit het pand een prin ter werd ontvreemd. Op 21 januari is aangifte gedaan van vermoedlijke zakkenrollerij in een zelf bedieningswinkel aan de Willem de Zwijgerlaan. Terwijl een vrouw in deze winkel haar boodschappen deed heeft men waarschijnlijk kans gezien de por temonnee van de vrouw uit haar jas te nemen. De inhoud van de portomonnee bestond uit geld en bankpasjes. Vanuit de kleedruimte van het zwem bad is op 22 januari een paar Adidas sportschoenen ontvreemd. Onbekenden hebben in de nacht van 24 januari een aantal kledingstukken ontvreemd vanuit een winkel aan de Kerkweg Oost. Het gaat om een aantal broeken, truien en sweat- shirts. De goederen zijn gestolen nadat een ruit vernield was. Bij een inbraak in de nacht van 24 janua ri in een bedrijfspand aan de Staring- laan werd een fax ontvreemd. Men kwam binnen door het vernielen van een ruit. Overig nieuws: Winkeldiefstal: De poli tie maakt proces- verbaal op tegen een 45-jarige inwoner van Waddinxveen i.v.m. een door de man gepleegde win keldiefstal. Bij een Doe Het Zelfzaak aan de Noordkade rekende de man niet af en werd betrapt. Vernielingen:Op 18 januari is aangifte gedaan van vernieling van twee stenen uilen welke in een tuin van een woning aan de Kon.Wilhelminasingel geplaatst stonden. In de nacht van 22 op 23 januari trok ken vandalen een spoor van vernielin gen in de omgeving van de Willem de Rijkelaan, Van Lippe Biesterfeldlaan en Kon. Wilhelminasingel. Op de Willem de Rijkelaan werd getracht met een klinker de ruit van een woonkamer- raam in te gooien hetgeen mislukte. Bij twee andere woningen hadden de ver nielers meer succes. Vanaf de Van Lip pe Biesterfeld werd een bloembak mee genomen die verderop verbrand werd teruggevonden. Een tweede bloembak werd op een auto gezet, die hierdoor lakschade opliep. Op de Kon. Wilhelmi nasingel werden coniferen uit de grond getrokken die eveneens op auto's wer den gelegd. Uit een andere tuin werden siertegels ontvreemd. Gevonden: zwarte fietstas met langs peelplaat; linnen tas met sportkleding; rugzak met regenjack en wanten; zilve ren (heren) schakel armband met in scriptie; div.sleutels; zwart horloge. Verloren: div. sleutels; div. portomon- nees; pincode passen; rose- paarse da- mesvest. Zevenhuizen - Deze week zal gestart worden met de bouw van het complex van 17 aanleunwoningen nabij bejaar dentehuis "De Zevenster" in de Ge meente Zevenhuizen. Het gebouw zal bestaan uit drie woonlagen. Op de be gane grond worderrvijf appartementen gebouwd en op de twee verdiepingen elk zes. De woningen bestaan uit een woonkamer, een keuken, een slaapka mer en een inpandige berging. Daar naast is er een gezamenlijke fietsenber ging. Aangezien het gebouw bestemd is voor ouderen zal het voorzien worden van een lift en zullen de woningen rol- stoelvriendelijk zijn. De entree tot het gebouw zal afsluit baar zijn en middels een huistelefoon vanuit de woning geopend kunnen wor den. De toekomstige bewoners zullen indien nodig, gebruik kunnen maken van de zorgverlening van bejaardente huis "De Zevenster". Deze 17 aanleun woningen worden gebouwd door Bouw- en Aannemingsbedrijf Arend P. van de Knaap uit Zevenhuizen in op dracht van Woningbouwvereniging "S.S.W." uit Waddinxveen. Het plan is ontworpen door Architektenburo Tref- fers en Polgar uit Waddinxveen. In op dracht van het bestuur van de Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen heeft hetzelfde architektenburo ook een ontwerp gemaakt voor een Multi functioneel Dienstencentrum, aanslui tend op "De Zevenster" en op de 17 nieuw te bouwen aanleunwoningen. De financiering en subsidiëring van dit Multifunctionele Dienstencentrum is echter nog niet rond. Dit in tegenstel ling tot de financiering van de aanleun woningen, zodat met de bouw daarvan reeds gestart kan worden. De huurprijs van de aanleunwoningen is voorlopig bepaald op f 660,00 exclusief service kosten, per maand. Naar verwachting zullen de woningen begin december 1993 gereed zijn voor bewoning, onder voorbehoud van onvoorziene omstan digheden. Zevenhuizen-Zondag 31 januari begint om 17.00 uur weer een samenkomst in de Geref. Kerk. De voorbereidingscom missie hoopt kerkelijke en niet-kerkelij- ke mensen te kunnen ontmoeten. Ds. W.G.J. v.d. Sluys, predikant te Amster dam- voorheen te Moerkapelle- heeft als thema "Onze plaats". De "Zang groep" uit Zevenhuizen verleent haar medewerking. Judy Zielhuis begeleidt, samen met fluitistes, de samenzang. Ds. v.d. Sluys vertelt voor de kinderen een verhaal. Daarnaast zijn er nog meer activiteiten voor hen. Voor de aller kleinsten is er oppas. De kerk aan de Dorpsstraat 106 is om 16.30 uur open. Koffie en limonade staan klaar. Meer inlichtingen? Bel: 01802-1889. Benthuizen - Vorige week is de supermarkt van Verheul in winkelcentrum De Korf in Benthuizen officieel geopend meteen 'open huis' voor genodigden en aantrekkelijke aanbiedingen de dagen erna voor de klanten. Zij werden door middel van folders op de hoogte gesteld van de opening en de activiteiten er rondom.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13