Waddinxveen - Boskoop Kerkdiensten Kerkdiensten Jeugd van basketballver. Waddinxveen Flyers op weg naar de top Diploma-A-zwemmen Koninklijke onderscheiding Nieuwbouwproject woningbouwver. "Onze Woning" in Voorofschepolder in Boskoop Florida zonder kampioenen Vogels voeren in de winter Politieberichten Boskoop Regio RAI personenauto's Cursus amfibiën en reptielen Tunnel met "Earth Fire" Topmusici in Waddinxveen Expositie Omgaan met kinderen in een stiefgezin Camp Counselors USA Koppelklaveijassen Uitslagen sjöelclub Excelsior klopt damteam Boskoop Eerste paal uitbreiding gemeentehuis Hart van Holland/27 januari 1993 pagina 15 Boskoop Waddinxveen Waddinxveen- Nu de eerste helft van de jeugdcompetitie basketball erop zit kunnen de jeugdteams van Waddinx veen Flyers terugkijken op een ge slaagd halfjaar. Op de mini's na, zijn alle teams opnieuw hoger ingedeeld, zodat er een zware tweede helft van het sei zoen voor de deur staat. Allereerst de meisjes junioren, uitkomende in de le klas Rayon West. Zij wisselen goede met minder goede wedstrijden af, maar zijn in het bekertoernooi in elk geval doorgedrongen tot de kwartfinale. De tegenstander hierin wordt Amiga uit Den Helder, de absolute top van Neder land. Vijf seizoenen lang is dit team al Nederlands kampioen en winnaar van de beker. Het zal dus een zeer moeilijke wedstrijd voor deze meisjes worden. Maar in de tweede helft van de compe titie gaan ze hoge ogen gooien in de Elite B klasse. Meisjes kadetten 1 speelt nu in de hoogst bereikbare klasse en zal een paar zeer zware tegenstanders ont moeten, toch zal er wel een hoge klasse ring inzitten. De meisjes zijn zeer gemo tiveerd en zeker nu er een viertal meis jes zijn geselecteerd voor het kern team. Meisjes kadetten 2 acteert 'n klas se lager en zal vermoedelijk een gooi doen naar de le plaats. Meisjes adspi- ranten, een geheel nieuw team deed het uitstekend de eerste helft en begon meteen met winst in de nieuwe klasse en zal, mits men compleet kan blijven aantreden, ook meedoen voor het kam pioenschap. In de jongenscompetitie is een klasse hoger spelen vaak een nog grotere stap voorwaarts. Vooral bij de fysieke kant van het spel is dit merk baar. Dit zullen de jongens kadetten 1 en 2 zeker merken. Kadetten 1 speelt in de 2de klas en heeft al een wedstrijd achter de rug. Deze werd gewonnen en ze zijn dus warm gedraaid. Samen met de sterkste tegenstander uit de eerste helft (Jumpers) zullen zij spelen voor de bovenste plaatsen. Bij kadetten 2 zijn een aantal nieuwe spelers gekomen en zal er dus in het begin nog gezocht moeten worden naar de juiste ritme, maar eenmaal gevonden stoomt ook dit team door naar een toppositie. Bij de adspiranten 1 en 2 is het koffiedik kij ken. Adspiranten 1 zal het niet zo mak kelijk krijgen als in de eerste helft van het seizoen. Verder bestaat er een ge matigd optimisme tot betrekking van de resultaten. Zeker is wel, dat er span nende wedstrijden zullen zijn. Hetzelf de kan geschreven worden over de ads piranten 2. De eerste helft was een mak kie, maar dit kunnen zij nu wel verge ten. Er zal voor elk punt moeten worden geknokt, want vermoedelijk zal het krachtverschil in deze klasse nihil zijn. Als laatste maar dit is alleen omdat ze de jongsten zijn, de mini's. Zij waren de eerste helft te hoog ingedeeld, waar door er in de meeste gevallen geen sprake was van een eerlijke strijd. Nu dit is rechtgetrokken wordt er toch wel het een en ander van de mini's ver wacht. Waddinxveen - In het Gouwebad "De Sniep" is afgelopen dinsdag weer voor het diploma A gezwommen. Gemiddeld genomen zijn de kinderen ca. een half jaar intensief met het leren zwemmen bezig geweest. Allen met maar één doel voor ogen: jezelf in en uit het water kunnen redden. Ditmaal waren er 51 kandidaatjes en zij allen slaagden voor het A-diploma. Namens de nationale Raad was mevrouw Jonkman -Jansen als afgevaardigde aanwezig. De beoor delingscommissie bestond dit keer uit de zwemonderwijzers Rob Hogerbrug- ge, Cock Slagter en Wim van Minnen. De navolgenden zijn geslaagd: Anneke vd Want, Matthijs v Brummelen, My- rthe vdZwan, Jessin Kouhi, Roula Dam- brink, Naomie vd Klauw, Suzanna We- ijs, Paula Buitenhuis, Laura Huurman, Sabrine Bosman, Jaco Ket, Antien Mooijaart, Maaike Vos, Tamara Boer- ma, Stefanie v Leeuwen, Sander Moer land, Marloes Toest, Patricia Weiss, Marie-José vdMarel, Ronald Hoefnagel, Coen Landheer, Renée v Haastert, Harm Jan Neutel, Danny Kaptein, Rick de Lange, Kim Verkleij, Simone v Wijk, Mike Bijl, Christian v Halewijn, Reinier Goddijn, Christiaan Both, Ingeborg Nu- velstijn, Rob v Werkhooven, Annelieke Kruithof, Jamie Boekholt, Linda Los, Amanda Oosterwijk, Pauline Weijs, Pe tra v Harten, Renske Luyendijk, Nicole Middelkoop, Laurens vd Loo, Carmen Stolwijk, Maaijke vd Geest, Youri vd Lans, Iris Dijkema, Rianne vd Poel, Ma- rijn v Lint, Vincent Heikens, Janien v Pelt en Ton v Zeumeren. Waddinxveen - Vanwege het bereiken van de 70-jarige leeftijd op 24 januari, werd op 23 januari aan mevrouw H.J. Groenendijk- Bernard, de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. De versier selen behorend bij de Koninklijke on derscheiding, werden door burge meester C.M. van der Linden uitgereikt in het Anne Frank Centrum. Mevrouw Groenendijk is raadslid voor het CDA geweest in de periode van juni 1977 tot december 1984, was voorts als onder wijzeres op diverse scholen invalster. van 1981 tot 1990 bestuurslid van het Gouwe College en had functies in Lei den en later in Boskoop van resp. een zondagsschool en een meisjesvereni ging. In de politiek was zij van 1956 tot 1968 secretaris van de CHU-vrouwen- groep te Gouda en secretaris van de CHU afd. Gouda van 1964-1968 en be kleedde enkele andere functies binnen de CHU. Bij de 'Goutubo' (Gouds tuber- culose-onderzoek) was zij bestuurslid van 1979 tot 1991 en van de RTW perio de 1986-1991. Boskoop- In oktober is de eerste paal geslagen voor een nieuwbouwproject van Woningbouwvereniging "Onze Woning Dit project is het eerste dat gerealiseerd zal worden in het zuid westkwadrant in Boskoop. Het gaat om 2 identieke, parallel gebouwde blokken van elk 15 woningen. De ruimte tussen de blokken wordt met een glazen kap en zijwanden afgesloten. In deze zgn. win tertuin wordt een lift geplaatst, zodat de woningen op de etages allemaal met een lift bereikbaar zijn. Vijf woningen zijn reeds gereserveerd voor de Stich ting Philadelphia. Deze stichting zorgt voor de huisvesting van verstandelijk gehandicapten. De woningen zullen worden gebruikt voor het tijdelijk ver blijf van 8 pupillen, waarbij vanuit de stichting permanent begeleiding zal worden verzorgd. De 25 overige wonin gen zijn verdeeld over 3 etages: 3 op begane grond, 6 op de le, 8 op de 2e en 3e etage. De kale huurprijzen variëren: ca. 675,- voor woning op de beg.grond, ca. 630,-op de le en ca. 625,-voor de 2e en 3e etage. Info: Wonongbouwvereni- ging of gemeente Boskoop, afd. Woon ruimtezaken. De toewijzing zal geschie den in juni a.s. Bij een normale winter is oplevering van de woningen gepland omstreeks eind september 1993. Van 4 t/m 14 februari wordt in de RAI in Amsterdam de Amsterdam Auto Rai 93 gehouden. Er zijn div. primeurs, zoals electrische auto's. Verder staat de RAI in het teken van de viering van het 100 jarig bestaan van de RAI-vereniging. De KNNV- regio Delft organiseert i.s.m. de Herpetologische Studiegroep Zuid- Holland een cursus amfibieën en rep tielen. Op 3 donderdagavonden en een zaterdag krijgen de cursisten meer in zicht in de biologie en de ecologische rol van deze dieren. Tevens wordt ge tracht de cursisten de dieren te leren herkennen, m.n. die soorten die in de regio Delft en de rest van Zuid-Holland voorkomen. Ook zal het nodige verteld worden over het beheer van b.v. de kikker, pad en ringslang. De cursus wordt in Delft gegeven. Inlichtingen en aanmelden 015- 610048. zondag 31 januari Herv. kerk 9.30 uur ds.J.H. Lange- laar 18.30 uur ds. R. de Reuver De Stek 9.30 uur ds. L. van Nieuw- poort Geref.kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver 17.00 uur ds. J.H. Langelaar Chr.Geref. 9.30 uur en 17.00 uur ds. M.J. Oosting Vrijz.Prot.Geloofsgem. 10.00 uur mevr. Lafeber Zoetermeer Boskoop - In Jongerencentrum De Tun nel is op zaterdag 30 januari een specia le party met "Earth Fire", van "The Odd Club" De komende twee feesten die deze club organiseert staan in het teken van de vier elementen: aarde, vuur, lucht en water. 30 januari is het Earth Fire en op 27 maart een vervolg met Air Water. Aanvang 22.00 uur. Waddinxveen - Op donderdag 28 janua ri geven Eric Hoeprich en Melvyn Tan vanaf 20.30 uur een concert in de raad zaal van het Waddinxveense gemeente huis. Dit concert is voor liefhebbers van 'authentieke' uitvoeringen met di to instrumenten het neusje van de zalm. Binnen het 'oude muziek'-circuit staan deze musici hoog aangeschre ven. Nog onlangs maakte Melvyn Tan een geruchtmakende Europese tour nee op de gerestaureerde piano van Beethoven uit de collectie van Franz Liszt. Tijdens het concert in Waddinx veen bespeelt Hoeprich een klarinet van H. Grenser uit ca. 1825 en Tan be speelt een fortepiano van Hochsa, een Weens instrument van rond 1830. Het Riagg Midden-Holland te Gouda organiseert in maart een cursus 'om gaan met kinderen in een stiefgezin'. De cursus is bestemd voor volwassenen die een nieuwe relatie hebben waarbij ook kinderen uit een eerder huwelijk zijn betrokken. Tegenwoordig spreken we daarbij over een 'stiefgezin'. Dins dag 2 maart is er een informatieavond. Inl (niet op vrijdag): 01820- 16422: Frans Huber van het Riagg te Gouda. Enthousiaste jongeren van 19-28 jaar, die goed met kinderen om kunnen gaan, worden opgeroepen zich aan te melden voor een 'Camp Couselors USA', om 9 weken jeugd of kinderen te begeleiden tijdens vakantieweken. Vanavond 27 jan. is er in het groothan delsgebouw een voorlichtingsavond. Inlichtingen tel. 070 - 3560236. t.k. Golf GTD bj 87 apk 10-93 ww-glas, lm velgen, ingoede staat 01827-2625 Boskoop- Kampioenskanidaten Florida 6 en 8 verspeelden in de laatste wed strijden hun kansrijke posities en dus sluit Florida het competitieseizoen 92/ 93 af zonder kampioen. In 90/91 en 91/ 92 werden in totaal 10 teams kampioen. Florida 1 won 5-3 van Vlietwijk 1 in Voorschoten en Florida 2 verraste zich zelf met een 4 - 4 gelij kspel uit tegen ABC Amersfoort 3, de kampioen in de 3e kl. afd. 4. Alle hoop was afgelopen zondag gevestigd op Florida 8 (5e kl. ZH) dat het Haagse HPSV 3 in De Sniep moest verslaan om kampioen te worden. Uit was 7-1 gewonnen. Helaas was wel de inzet maar niet de vorm goed genoeg. Regelmatige winst van René Roelofs en Henk v Boxtel in de enkelspelen, werd gevolgd door verlies van Christa v Ham en Margo Hoogendoorn in spannende partijen. In de G D. gingen Louis Goor- den en Margo moeizaam strijdend ten onder, terwijl Henk en Mary Steenland de Haagse politie wegmepte. De gelijk tijdig gespeelde dubbels René/Louis en Christa/Mary verliepen buitengewoon enerverend. De H.D. 13-15 15-10 (2-8 halverwege) en 15-7 winst. De D.D. 17- 14 6-15 en 10-15 (na 4-14). Teleurstel ling bij spelers en supporters, maar wellicht nog wel promotie. Ook Florida 6 (4e kl.) kreeg geen kadootje. Kam pioen Voorburg 7 won, evenals Florida, en blijft één punt voor. Drie verliespun- ten in januari hebben het 6e de das om gedaan. Tweede dus en gezien het hoge puntenaantal (24 uit 14) wel kans op promotie. Florida 1 behield de kans op de tweede plaats in de 2e klasse NBB. Duidelijke winstpartijen van Karin v Pel en Mirande vd Zijden in enkelspelen en D.D., aangevuld met winst van Rob Sik- king en de gewonnen G.D. van Karin en Pieter Slits, zorgden voor een 5 -3 zege in Voorschoten op Vlietwijk 1. Beslis send voor de eindstand zal volgende week de uitgestelde wedstrijd tegen kampioen DKC 2 zijn. In Amersfoort was Florida 2 dicht bij winst tegen de kampioen ABC Amers foort 3. Ook hier ruime winst van Lies- beth v Bergeijk en Herma vd Heiden in enkelspelen en D.D. Jean Lamaison en Johan vd Ree hadden in de enkelspelen geen kans, maar kwamen in de HD tot 2 verloren verlengingen. Jean en Lies- beth wonnen hun G.D. met 18-13 15-11, maar Johan en Herma kwamen er in een 3e game niet meer aan te pas. 4-4 en handhaving in de 3e klasse NBB. Voor Florida 3 viel het doek in de le kl. ZH door in Noordwijk met 6 -2 te verliezen van BIOS 1. Florida 4 (2e kl.) heeft nog wel een kansje op handhaving, on danks het kansloze verlies van Veder licht 1 uit Bodegraven met 1-7De beide vaste dames werden wel erg gemist. Ondanks 5-3 winst op het gedegradeer de Hazerswoude 1 heeft Florida 5 wei nig kans om zich te handhaven in de 3e klasse. Florida 7 was reeds gedegra deerd (4e kl) en verloor met 0 - 8 van kampioen Vederlicht 2. Daar staat te genover de 2e plaats in de 8e klasse van het debuterende team 11, dat de kom petitie afsloot met 6-2 winst op Deo 8 Florida 11 promoveert. Andere teams eindigden in de middenmoot. Waddinxveen - Hennie van Diest expo seert gemengde techniek/olieverfschil derijen in de raadzaal van het Waddinx veense gemeentehuis van 30 januari t/ m 19 februari. Openingstijden maan dag t/m vrijdag van 9.00 -17.00 uur en op donderdagavond van 19.00-20.30 uur. Waddxinveen - Op vrijdagavond 29 ja nuari wordt er weer een koppel-klaver- jastoernooi gehouden; aanvang 20.00 uur in de kantine van w Waddinxveen. Waddinxveen - De scores van de eerste 5 van de sjoelclub: 1. Cees Kuipers 1417; 2 W. Valenkamp 1408; 3. Jan Kers bergen 1358; 4. W. Jr Slingerland 1349; 5. T. v Leeuwen 1309; 6. Dick Dros 1300. 1. G. Renesse 1343; 2. Pascal v Gils 1247; 3. Bas Koppenaal 1231; 4. Vera v Beek 1231; 5. Gerard Vos 1228. 1. Erwin Pleus 1231; 2. J. Blom 1174; 3. Cor v Gils 1157; 4. Cor Faay 1140. 1. Sjaan Faay 1141; 2. Kees Krijgsman 1038; 3. Jeannette Kersbergen 1027; 4. Peter Botger 1003. 1. Zonderland M. 923; 2. Ronald Meier 905. Het gemiddelde van de avond was 119.76: het gemiddelde van de vereni ging 114.391; Het totaal van de vereni ging is 352.872.000. In de competitie van Dambond Midden Holland heeft het 1 e team van Excelsior een overwinning behaald op de dam club Boskoop (10-6). Door deze enigs zins verrassende uitslag, heeft het Waddinxveense achttal nu 7 punten uit 7 wedstrijden en handhaaft zich daar mee zo goed als zeker in de le klasse. De tweeling Raymond en Vincent v. Es moesten hun meerdere erkennen in hun tegenstanders aan het le en 3e bord. Aan bord 2 behaalde Dirk Heeren een goede winst op eindspelkenner Ruud de Kooter. Verder werd aan Wad dinxveense zijde volle winst behaald door Teun vd Krol, Adriaan Blom en Piet Swart. Tijmen den Ouden jr. en clubkampioen Dick Dibbets behaalden gelijk spel. De tegenstander van Dick Dibbets verzuimde een bomzet, wat hem een schijf winst had kunnen ople veren, uit te voeren. t.k. Honda 550 F2, gerev. tankzit kuip 4 in 1 inruil brommer mog. 2600,- 01802-2959 t.k. ledikantje 4 dekbedhoesjes 100,-1 dekb.4 hoeslakens 2 babyslaapzak 20,- 01728-9729 Gevraagd van Lanarte patroon no. 33553 3354 en 33556-01727-14813 Boskoop - Als er niet veel meer is om te eten, de dagen erg kort zijn om genoeg naar binnen te krijgen en er is ook nog ijs en sneeuw, dan is de tijd daar om de vogels te helpen met extra voer. Er zijn meerdere, geschikte voersoorten voor de vogels die in de tuin of op het balkon komen: *zaden: te koop in de dieren winkel; *brood: dit wordt het meest gegeven, het is echter niet het beste voer, omdat het niet echt voedzaam is. Oude cake of gebroken biscuitjes zijn meer geschikt, ze zijn rijk aan vet; *pinda's: (ongebrand) in een net of als snoer; ""vetbollen: bestaan uit een mengsel van zaden en vet. Te koop of zelf te maken. (Smelt ongezouten rund- vet, roer er gemengd zaad door. Giet alles in een blik waarin een katoenen draad hangt, hard laten worden en de bat eruit haten, (blik even in heet water dompelen "fruit: appels, peren. Merels, kraanvo gels en spreeuwen zijn er gek op; "ko kosnoot: een verse, halve kokosnoot, ondersteboven opgehangen, een lek kernij voor merels; "keukenrestjes: kaaskorsten (plastic eraf), braadvet, gekookte rijst, macaroni of aardappels, "anders: andere voedersoorten zijn ge welde rozijnen of krenten; ongekookte en geweekte havermout. Let er wel op dat u geen voedsel voert waarin zout is verwerkt en voer geen uitgedroogd kokosvlees of ongekookte rijst, omdat dit op kan zwellen in de maag, met vaak fatale gevolgen. Daar om is het ook beter brood wat uitge droogd is, eerst in water te weken voor u het op de voederplek legt. Bij droge vorst (zonder sneeuw of rijp) ook water bijgeven. Doe wat suiker bij het water tegen bevriezing en ververs het regel matig. Let op! In het voorjaar, zodra er jonge vogels zijn, moet er gestopt worden met voeren en moeten zeker alle pinda- snoeren en netjes verwijderd worden. Pinda's verteren niet in de maag van jonge vogels. Door de volle magen ver dwijnt het hongergevoel, de jongen be delen niet meer. koelen af en gaan dood. Bij voorkeur alleen voeren in de ochtend. Na de vaak koude nacht heb ben de dieren snel voedsel nodig. Voer niet meer dan de vogels in één morgen nodig hebben. De vogels beschikken dan over genoeg energie en prikkels om 's middags hun natuurlijke voedsel bronnen op te zoeken. Ingezonden door: Francis Schruer, p.r. dierenbescherming afdeling Boskoop. Vernielingen: 3 eigenaren van volks tuintjes aan de Mendelweg deden aan gifte van vernielingen. In één geval was een hekje vernield waardoor geiten naar het spoor konden lopen. Door puur geluk zijn de beestjes niet onder de trein gekomen. Een in de Weegbree geparkeerde auto werd voor het tweede achtereenvol gende weekend vernield. Iemand be kraste de auto met een scherp voor werp. Van een in de Nieuwstraat geparkeerde bestelauto stak een onbekende de ach terbanden lek. Diefstallen: Vanaf het NS station aan de Parklaan verdwenen deze week een groene herenfiets en een rode snor fiets. De snorfiets is van het merk Vespa en voorzien van het verzekeringsplaat je TDL-620 van 1992. De afdeling werken van de gemeente Boskoop trof in het Rosarium 4 fietsen aan mogelijk gestald door mensen die de stalling bij het NS station niet veilig genoeg vinden. De fietsen zijn door de eigenaars af te halen op het politiebu reau. Maandagavond werd vanuit de kleed ruimte van het sportzaaltje aan de von Sieboldstraat een trainingsjack en een bodywarmer gestolen. Aanrijdingen: Van de aanrijdingen die deze week plaatvonden zijn de volgen de vermeldenswaardig: De bestuurder van een personenauto reed op de Zijde naar een parkeerplaats aan de linkerkant van de weg. Hij kreeg voorrang van een tegenligger hiervoor. Echter drie hem ook tegemoet komen de bromfietsers zag hij over het hoofd. Zij reden alle drie tegen de zijkant van de auto aan. Het bleef gelukkig bij mate riële schade. Op het Wilgehout reed er weer eens iemand door na het veroorzaken van zgn. parkeerschade. Op de Zuidkade vond een aanrijding met gewonde plaats. Een 8-jarige fiet ser reed op het parallelpadje lang de Gouwe en reed plotseling de weg op. De 20-jarige bestuurder van een personen auto kon een aanrijding niet voorko men. Het fietsertje is per ambulance voor nader onderzoek naar ziekenhuis gebracht. Dronken vernieler en bestuurder: Vrij dagnacht ontving de politie de melding dat een aantal lieden de klok voor de hefbrug vernielden. De melder kende één van de daders bij naam en toe naam. De politie trof ter plaatse nie mand meer aan en wachtte de man thuis op. Korte tijd later verscheen hij daar als bestuurder van een personen auto. De man bleek na ademanalyse de toegestane hoeveelheid alcohol onge veer 2 1/2 maal overschreden te heb ben. De man is voor de nacht ingesloten en is in de loop van de dag met een proces-verbaal naar huis gestuurd. Mestopslag: Op de Parklaan vindt me- stopslag plaats die niet aan de inmid dels verleende vergunning voldoet. De eigenaar is aangezegd dit op korte ter mijn in orde te maken. Gevonden: handdoeken, oorbel, zak mes, bos 5 sleutels, dwergpapagaai, Verloren: dameshorloge, 3 sleutels aan bruin etui, armband, knuffel pinquin, dasspeld, paarse rugzak, gouden ring, biljet van ƒ100,-, bos 6 sleutels met La gear label; hond, kruising bouvier/ luis terend naar de naam Sammie. Boskoop - "LJs en weder dienende" zal op dinsdag 2 februari door de gemeen tesecretaris, de heer K. Dunnink, om 15.30 uur de officiële paal worden ge slagen voor de uitbreiding van het ge meentehuis van Boskoop. zondag 31 januari Herv. Immanuëlkerk 10.00 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur geen dienst Ontmoetingskerk samen-op-weg- dienst jubileum PCO-scholen Geref.Vrijgem. 9.30 uur leesdienst 14.45 uur ds. G. Zomer Spakenburg

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15