Rentokil heren gemakkelijke langs Veenman/Martinus De wedstrijd Rijswijk -BSC'68 duurde maar één helft Tabé-team wint bekerwedstrijd BROUWER DE KONING Diplomazwemmen De Koornmolen Sterk herstel -*_P Onderlinge wedstrijden Tarzan Turncompetitie O.S.S. 2e plaats UITVAARTVERZORGING RGE Derde schooldamdag ook voor Eben Haëzerschool Rijvereniging "Reigersburgh" Luilakvoetbal slaat nieuwe weg in Toervereniging Zoetermeer 77 pagina 8 Hart van Holland/27 januari 1993 Dames Rentokil halen nood zakelijke punten binnen Competitie jeugd - KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT - Oranjeband-zaden: (20% korting) - Broeiramen - Sla- en koolplanten voor glascultuur - Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken 10,- Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Dressu u rwedstrijd Eindstand Moerkapelle -Donk 6-1! Rentokil-ZVH speelde zaterdag in Am stelveen tegen het team van Veenman/ Martinus. De Zevenhuizense aanhang verwachtte een lastige en langdurige wedstrijd te zien voor de Rentokil spe lers, dit bleek in de praktijk echter reu ze mee te vallen. In de le set hielden de ploegen elkaar tot 5-6 in evenwicht, waarbij de blokke ring van Rentokil minder grip had op de Amstelveense aanvallen. Maar naarma te de wedstrijd vorderde kwam Rento kil steeds meer in het spel, vooral de servicedruk op Veenman kreeg steeds meer kracht en leverde uiteindelijk punten op. Ook de prachtige staaltjes van verdedigen, welke Arnold van Ree liet zien, zorgde ervoor dat Rentokil goed in de race bleef. Deze set werd met 8-15 winnend afgesloten. In de 2e set walste Rentokil over de ploeg van Martinus heen, ook de blok kering van Rentokil was nu een stuk hechter en dit leverde gelijkpunten op. Hans Foekens tekende voor het laatste punt in deze set (3-15). In de 3e set wis ten de gastheren weer iets terug te doen en hield Rentokil tot 5-7 bij, maar Rentokil wist uiteindelijk een beslis sende afstand te nemen en met 9-15 deze set binnen te halen. In de andere competitie-wedstrijden wist de opponent van Rentokil a.s. za terdag, Autodrop/VCG met 3-1 te win nen van Piet Zoomers/DA. Door deze uitslagen zaterdag staan Rentokil-ZVH en Autodrop/VCG samen ongeslagen aan de leiding in de ere-divisie. De wedstrijd tussen de koplopers, Rentokil en Autodrop wordt a.s. zater dag om 17.00 uur gespeeld in de Sport hal Swanla te Zevenhuizen. De dames van Rentokil wisten in Vlod rop met 3-2 te winnen van Henzo/Oikos. In een grillig verlopen wedstrijd, wist Rentokil de le set met 8-15 te winnen, waarna Oikos met 15-7 de stand weer gelijk wist te trekken. In een spannende 3e set wist Ivana Vyskovilova met haar sterke service voor een doorbraak te zorgen en kon Rentokil naar een 15-17 set winst brengen. In de 4e set kon coach Willem Jan van Yperen slechts lijdzaam toezien, hoe zijn team geen enkele kans kreeg om in hun spel te komen en zo de set met 15- 0 verloor. Maar de Zevenhuizense da mes wisten in de 5e set goed terug te komen en met een sterke service en aanval, werd deze set met 13-15 gewon nen en werden twee punten binnege- haald. A.s. zaterdag nemen de dames het op tegen Sarto/Pellikaan om 15.00 uur in Zevenhuizen, een wedstrijd die gewon nen moet worden. Toen de beide ploegen voor de 2e helft het veld opkwamen, bleek dat de scheidsrechter, de heer L. Hartman, niet meer in staat was om de wedstrijd te leiden, zodat de wedstrijd gestaakt werd. BSC'68 begon de wedstrijd zonder Frank Vis en Sander Foortse, die beiden herstellende zijn van blessures. Ook trainer Rolf Jans moest verstek laten gaan wegens een rugblessure, zodat hij het coachen van de ploeg had overgela ten aan Aad den Boer. De eerste aanval len waren voor de Benthuizenaren, maar de harde wind speelde beide ploegen parten. In de 3e min. pikte Art hur v Weizen een verre pass van Gerrit Pos op, de bal bleef uit de voorzet van Van Weizen lang onderweg, zodat André vd Meer niet meer bij de bal kon. In de 6e min. besloot Mark Swiebel goed samenspel met Gerrit Pos met een schot op doel, waar de Rijswijkse kee per, Stefan Stad, alle moeite mee had. In de 9e min. mocht Arthur Snoek een cor ner nemen en weer was Stefan Stad a- lert en greep de bal voordat iemand ge vaarlijk kon worden. Even later werd Arthur Snoek tegen de grond geveld en mocht Zwiep Vermeulen een vrije trap nemen. Rakelings vloog de bal langs de paal. In de 18e min. was André vd Meer door de verdediging heen maar hij werd onreglementair gestopt door Eric Roos die een gele kaart werd voorge houden. Langzamerhand kreeg Rijs wijk meer vat op de wedstrijd en was het overwicht van BSC'68 verminderd. In de 24e min. kon Peter Ruitenburg, de Benthuizense doelman, nog redding brengen door heel ver uit zijn doel te komen, maar 1 minuut later was het toch geheel tegen de verhouding in 1-0 voor Rijswijk. Robert Birdja werd even vrijgelaten en hij kwam van grote af stand keihard en onhoudbaar in. In de 27e min. kreeg Mark Pos de kans om er 2-0 van te maken, maar de bal rolde langs de verkeerde kant van de paal. Na een half uur spelen had vd Meer de ge lijkmaker op zijn schoen. Geheel vrij staand kon hij op Stefan Stad afgaan, de keeper tikte de bal van de schoen van vd Meer iets te ver naar de zijlijn zodat deze in het zijnet schoot. In de 37e min. werd het 2-0. Robert Birdja ging op het doel van de groen/witten af en werd ge tikt door Mark Swiebel en hoewel het buiten het strafschopgebied was, gaf de scheidsrechter een strafschop en Frits Schlimbacht bracht de stand op 2- 0. Tot aan de rust kregen beide ploegen nog de mogelijkheid om de score te ver anderen maar er kwam geen verande ring meer in de 2-0 stand, (wordt ver volgd) Zaterdag 30 januari speelt BSC'68 de thuiswedstrijd tegen DHL uit Delft. Aan vang 14.30 uur. Benthuizen - Maandag 25 januari wer den Arjen vd Wel en Andy v Dorp door Tabé in de bloemetjes gezet. Deze hul de had te maken met de geweldige over winning van zaterdag 23 januari. Beide spelers werden als team kampioen 'be kerwedstrijden' van de regio Den Haag in de hoogste klasse junioren. Al in de voorronden bleek dat beide spe lers een ijzersterke combinatie vorm den. De eerste ronde kwamen ze onge slagen door, door met 2x 5-0 te scoren tegen de teams van Kubo-Smash uit Monster en Docos uit Leiden. Slechts 1 punt lieten ze liggen in de daaropvol gende ronde en wel tegen Wibats B uit Den Haag. Van de andere tegenstan ders (WPK/SVN) uit Naaldwijk werd moeiteloos met 5-0 gewonnen, in de fi nale van de afgelopen zaterdag zaten dus de 3 beste teams van de le klasse junioren. De uiteindelijke strijd om de eerste plaats bleek al snel tussen Tabé en Doing uit Zoetermeer te gaan. Beide teams hadden namelijk met 4-1 van Wibats A gewonnen en laatstgenoemde telde in de strijd om het ere-metaal niet meer mee. Onderling stond het 1-1met nog het dubbelspel en 2 enkelspelen te gaan was er voor beide teams nog kans op de fel begeerde eerste plaats. Tabé kwam na het nipt winnen van een zeer spannend dubbelspel (gewonnen in 3 games) op voorsprong. Dat gaf bij het team van Doing een enorme druk. De laatste 2 partijen werden titanen-wed- strijden, die het éne punt dat Andy en Arjen nog nodig hadden in twee uitput tende drie-gamers door Arjen werd ge scoord en Tabé de uiteindelijke grote overwinnaar werd. Deze enorme pres tatie van hun jeugdleden vond het be stuur van Tabé een felicitatie en bloe menhulde waard. Zaterdag 30 januari start voor 4 teams de voorjaarscompetitie. Het le team gaat in de kampioensklasse le klas jun. spelen. Team 2 en 3 komen resp. uit in de 3e en 5e klasse jun. en team 4 in de pupillen B klasse. Moerkapelle- De afd. gymnastiek van Tarzan heeft afgelopen zaterdag de on derlinge wedstrijden gehouden. Ieder een werkte zeer geconcentreerd en de spanning was van de gezichtjes af te lezen. Er werd geturnd op 4 toestellen. Nadat alle punten opgeteld waren was er voor iedereen een diploma. Voor diegene met het hoogste aantal punten was er nog een prijs. Prijswinnaars meisjes AI: 1. Sjouke Hoogma, 2. Emily van 't Wout. meisjes A2: 1. Trisja van 't Wout, 2. Krista Groenenberg. meisjes BI: 1. Margarita Gielisse, 2. Rona Dijke- ma; 3. Franske Prins, meisjes B2: 1Ger- dine Lindhout, 2. Ynske Banga en 3. Franske Prins. Jongens A: 1. Sytze Ban ga, jongens B: 1. Sjoerd Banga, jongens C: Derreck Bac. Asp. dames: 1Jessica v Vuurde, 2. Wilma Mulder. Asp. heren: 1. Martijn vd Waal. De wisselbeker, voor het hoogst puntentotaal, is dit keer ge wonnen door Martijn vd Waal met 34.8 pnt. Na afloop van de prijsuitreiking werd de aanmoedigingsprijs "Jane" uit gereikt aan de familie van 't Wout. Zevenhuizen- Zaterdag 23 januari was voor O.S.S. de le turncompetitie-wed- strijd van dit seizoen in Gouderak bij Thor. Thor werd le met 119.35 pnt. 2e O.S.S. (nog nooit gebeurd) met 115.75 pnt, een hele goede prestatie. 3e werd Bato uit Woerden met 114.45 pnt, en 4e werd Pro Patria uit Zoetermeer met 104.70 pnt. Voor O.S.S. turnde mee: Jan- neke Hoeymakers; Eefje IJsselstein; Linda v Rooyen; Erica Wijnsma; Kim Walter; Marie-Anne Boer en Monique vd Heide. Gratis restanten breilwol gevraagd voor dekens e.d. derde wereld 01808-2660 t.k. propaan/butagasstel lampen p.rn.o.t.k. 01727-16132 t.k. I. bl. box maxi cosy 01828-12794 aanrechtkastjes m kleine wasbak t.v. 25,- 01727-12291 t.k. 2 drs. schuifk. grenen fineer h 2.00 br 1.00 diep 0.60 100,-01828-17357 t.k. combiwagen hoog model lichtgrijs witte reiswieg 400,- 01828-14818 t.k. pol. roei-visboot met bb molen 2 m led. mot. jas molen 2 m gl in lood 01793-1126 bruner tourcaravan bj 88 pr.n.o.t.k. 01828-18069 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Zevenhuizen - Maandag 18 en dinsdag 19 januari was het weer feest voor 48 kandidaatjes die hun A- of B-diploma kregen uitgereikt. Het A-diploma werd behaald door: Frank den Boer, Adiene vd Bosch, Angelique Broekhuizen, Ta- ra Burggraaf, Melissa Dispa, Pim Dorre- stijn, Gabor v Estrik, Sjoerd vd Geur, Renée den Hoed, Sjouke Hoogma, Bian- ca de Jong, René Kieft, Wessel Kiekens, Jermaine Koekenberg, Corina vd Kooi, Danielle Kooijman, Jan-Willem Krans, Bennie Kroondijk, Jessica Krznaric, Ro- sanne Luyken, Wout Matze, Mark Mee- wisse, Brenda Noorland, Jeroen Oppe- laar, Kirsten v Overveld, Michelle Post- ma, Sven Reigwein, Rick Schaaf, Rachel vd Schee, Margo vd Spek, Irene Steen bergen, Robbert-Jan Veldhuijzen, Lies- beth Verheul, Stefan Vermij, Nelleke de Vos en Roel van de Wijgaart. Voor het B-diploma slaagden: Bart de Bruin, Jolien v Dam, Bart v Ede vd Pais, Jannet Eindhoven, Emond Hagens, Ma- riska Hiemstra, llona Jansen, Rosalie Koerts, Martijn v Os, Tim v Os, Guido Schol, Melissa Visser. De beoordelingscommissie werd ge vormd door Appie de Kruijf-Koolen, Hilda Pufkus en Aad krijgsman. Namens het Bureau Nat. Zwemdiploma's was aanwezig de heer Slobbe. Aan het einde van het diploma zwemmen voor A mochten de kinderen de juffen in het water gooien, wat ze natuurlijk graag deden. Waddinxveen - Op 7 februari wordt in Waddinxveen, op manege "De Reigers burgh" een 'dressuurwedstrijd' gehou den. Deze opengestelde wedstrijd be treft de tweede voorselectie voor de te rijden 'selectie-winterkampioenschap- pen-dressuur, klasse B-L-M-Z van het district West-Zuid. Het programma zal 'dagvullend' zijn, daar er zeker 100 combinaties ver wacht worden. De geselecteerden zullen door het Dis- trictsbestuur West-Zuid worden uitge nodigd voor de selectie-wedstrijd op 28 februari te houden bij de 'Rijswijkse'. Uiteindelijk zal slechts een klein aantal zich op de 'winterkampioenschappen' mogen meten met de besten van de overige districten. Boskoop - De Stichting Luilakvoetbal Boskoop is ook dit jaar al weer druk aan de slag voor het 38 ste Luilakvoetbal toernooi, hetgeen gehouden wordt op zaterdag 29 mei a.s. Vorig jaar is geble ken dat vooral de jeugd in de jongere leeftijdscategorieën problemen had om een elftal bij elkaar te krijgen., Daar om heeft het bestuur van de Luilakvoet- balcommissie het volgende besloten: meisjes in de leeftijd van 6 t/m 11 jaar en jongens in de leeftijd van 6 t/m 9 jaar kunnen m.i.v. dit jaar uitsluitend met zeventallen meedoen. Voor meisjes van 12 t/m 18 jaar en jongens van 10 t/m 18 jaar, blijft de deelname onveranderd in elftallen. Ook is de commissie bezig met het be naderen van een bekende nederlandse sporter voor de prijsuitreiking. Wan neer alles meezit, bestaat zelfs de mo gelijkheid dat de prijsuitreiking dit jaar door twee bekende Nederlandse sport mensen wordt verricht. Wie dit zijn, blijft uiteraard nog geheim. Zoetermeer - Vanaf vorige week zater dag is Toervereniging Zoetermeer '77 weer met de jaarlijkse fietstraining be gonnen. Men vertrekt elke zaterdag morgen vanaf het clubhuis gelegen aan de Buytenparklaan 2b 100 meter voor bij de discotheek Locomotion rechts af) om 10.00 uur onder deskundige lei ding. Belangstellenden (en dus geen lid van de Toervereniging) zijn eveneens welkom om kennis te maken met de sportieve bezigheden van deze vereni ging. Inl. tel. 079-31 11 32. Waddinxveen - Evenals op de le en 2e schooldamdag het geval was, wist de Eben Haëzerschool ook de 3e dag winst te behalen. Op 23 januari waren in de aula van de Samenwerkingsschool de groepen 7 en 8 aan zet op het Waddinxveense schooldamtoernooi. De organisatie van dit 21e toernooi was in handen van de Vereniging voor openbaar Onder wijs (VOO) en damvereniging Excel sior. De strijd tussen de Bethelschool, de Savornin Lohmanschool en de Leon de Gelderschool gaf veel spanning en uit eindelijk moest bij een gelijke stand het toernooireglement worden geraad pleegd om de 3e en 4e plaats te verde len. Totaal 80 leerlingen van de twee hoog ste klassen van het basisonderwijs bonden de damstrijd met elkaar aan in 10 poules van elk 8 spelers. De nummers 1 en 2 van elke poule ont vingen een vaantje. Het winnende team van de Eben Haëzerschool bestond uit: Arjen Neven, Jordie Olie, Lucian van den Bosch, Dirk Jan Maasland en Erik Jan Hoogendoorn. Van de maximaal 70 te behalen punten, sleepte dit team er maar liefst 64 in de wacht. 1. Eben Haëzerschool 64 punten; 2. Bethelschool 46 punten; 3. Savornin Lohmanschool 44 punten; 4. Leon de Gelder school 44 punten. Poulewinnaars: Eben Haëzerschool: Arjen Neven, Dirkjan Maasland, Lucian v.d. Bosch, Jordie Olie, Erik Jan Hoo gendoorn, Kirsten Alink, René Uitbe- ijerse, Michiel v.d. Leede, Janna van den Bas. Savornin Lohmanschool: Richard v.d. Velde Kon. Julianaschooi: Robert de Jong. Een bekende speler uit Goede tijden slechte tijden als tegenstander uit Bergambacht in Moerkapelle Moerkapelle - Na de 1-0 nederlaag vori ge week tegen Sportief, stond zaterdag de thuiswedstrijd tegen het laag geklas seerde Donk op het programma. Bert v Vuren, Erik Noorland en reserve-doel man Nico de Graaf mochten aan het be gin 'even' op de bank plaatsnemen. Rechterspits Edwin Zuierveld was te rug na een lange blessure. Vanaf het begin had Moerkapelle de tegenstanders onderdruk en werd het balletje goed rondgespeeld. In de 5e min. een snelle aanval via rechterspits Edwin Zuierveld die z'n mannetje voor bij ging en vanaf de achterlijn de bal voorgaf en de inlopende Auke Hof de bal in het doel deed belanden. Het veldoverwicht werd groter van Moer kapelle, met af en toe onnauwkeurige passes, maar dat leverde verder geen gevaar op. In de 10e min. een niet ge vaarlijke aanval van Donk over de lin kerflank van het veld. De bal werd voor gegeven en met geen tegenstander in de buurt dacht de Moerkapelse doel man Ad vd Kraan de bal rustig te kun nen vangen, maar beging echter een fout. Hij liet de bal door zijn vingers glippen en de bal verdween in het doel. wat resulteerde in een gelijke stand: 1- 1. In de 15e min. kon het aanwezige Moerkapelse publiek weer juichen, de bal kwam voor de voeten van de goed spelende Paul Bouman en met de punt van z'n schoen kon hij 2-1 binnenglij den. Moerkapelle bleef aandringen op het doel van Donk. Het duurde niet lang voor het net weer bol stond. In de 20e min. kwam een terugkaatsende bal op de 16 meter voor de voeten van de sterk spelende Jan van Hoven en deze schoot de bal op fraaie wijze in het doel 3-1. Moerkapelle kreeg kans op kans. Donk was rijp voor de sloop na de derde tref fer. Het was in de 35e min. weer raak toen laatste man Leo Moerman de bal over de verdediging van Donk bij aan voerder Roel Kamp deed belanden en deze uit de draai een fraai doelpunt liet aantekenen 4-1. Dit zou tevens de rust stand blijven. Na rust bleef Edwin Zui erveld in de kleedkamer achter en nam Bert v Vuren zijn plaats in op de rech terflank. In het begin van de tweede helft zag men hetzelfde spelbeeld als voor rust, een overheersend Moerkapelle. Tot in de 60e min. echter, toen een aanval over links werd opgezet. De bal kwam bij Auke Hof terecht die de bal van de linkerzijde voorgaf en de inlopende Paul Bouman de bal langs de keeper tikte en zijn tweede doelpunt liet aante kenen: 5-1Nog geen 5 minuten later in de 65e min. ging Bert v Vuren er op de rechterflank er met de bal vandoor, om speelde verdedigers en schoot met links in, maar zijn inzet was te zwak. Topscoorder Hans Hertog deed echter de bal wel in het net belanden, wat resulteerde tot de einduitslag 6-1. Hier na kwamen er nog wel kansen, maar deze bleven onbenut. Aanvoerder Roel Kamp werd nog vervangen door een blessure door Erik Noorland. Het team heeft zich goed hersteld en gaat volgen de week op bezoek bij de lastige tegen speler Aarlanderveen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 8