fjow t >ootCjMÜt ttektfi Foto's in het HART VAN HOLLAND Ergra Opticiens helpen brandweer uit de brand Gemeente Rijnwoude tekent contract Kinderopvang met Stichting Cataipa Kerkdiensten f Regio... Koffiebar De Schutse Moeserij en 't graan BOC met houseparty Plattelandsvrouwen Hazerswoude-dorp Expositie Hobby-show 13 februari Slapen kun je leren Regionale vrouwenochtend Stroopwafelactie Bruidspaar van de maand v_ Brillen voor de brandweer Behoefte uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Feestelijke uitreiking Stichting Kruiswerk Hart van Holland Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschij ning van Hart van Holland. Bij sporthal De Cirkel Hoe wordt men bruidspaar van de maand? Op de foto leden van het vrijwillige brandweercorps Benthuizen. De heer P. van Suijdam neemt de brillen, beschikbaar gesteld door Ergra Opticiens in Zoetermeer, in ontvangst van bedrijfsleider Klaas de Jong Zoetermeer-Benthuizen - Er wordt wei eens beweerd dat ook de brandweer je beste vriend is. Een gezegde dat natuur lijk bijna altijd opgaat. De mannen met de glimmende helmen weten in veel ge vallen een oplossing voor de mens in nood. Grote plaatsen en gemeenten heb ben een eigen brandweer, die groten deels uit beroepskrachten bestaat. In een plaats als Benthuizen - woonkern van de gemeente Rijnwoude- ligt dat een beetje anders, daar heeft men nog een vrijwilli ge brandweer, die natuurlijk ook altijd 'paraat is. Helaas heeft deze groep vrij willigers te kampen met de financiën. Niet van dien aard dat het voortbestaan van de vrijwillige brandweer bedreigd wordt, maar een aanschaf van het één en ander zou best welkom zijn. Het verhaal ligt namelijk zo:De brildra- gende mannen van de Benthuizense brandweer kunnen eigenlijk geen gas masker opzetten als dat in de voorko mende gevallen nodig is. Ze doen het wel, maar dan zonder hun eigen bril. Dit vanwege de afdichting van het masker, dit moet namelijk volledig afsluiten an ders heeft het uiteraard geen nut en geen effect. Nu zijn er speciale brillen in de handel die achter het masker gedra gen kunnen worden, maar men raadt het al: ze zijn nogal duur. De vrijwillige brandweermannen van Benthuizen be sloten uiteindelijk na rijp beraad, of er niet een sponsor of iets dergelijks ge zocht kon worden die deze speciale brillen wilde bekostigen. Maar ja, waar vind je een sponsor die een vrijwilliger wil helpen. Na veel gezoek kwam men uiteindelijk terecht bij Ergra Opticiens in de Dorpsstraat 93 in Zoetermeer. Bedrijfsleider Klaas de Jong van Ergra Opticiens, kon de 'nood' van de Bent huizense vrijwillige brandweer, best begrijpen. Hoofdbrandwacht Hans de Zwaan is een goede kennis van Klaas de Jong en zodoende werden de eerste contacten over een sponsoring gelegd. "Hans de Zwaan liet merken dat er be hoefte was aan speciale brillen, waar mee de brildragende leden van het corps beter konden kijken als ze hun gasmasker op hadden. Hier en daar hadden de brandweermannen al eens geïnformeerd, doch hun financiën wa- Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen, o f inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra - Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79-Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Holland bv Da Costasingel 4 Hazerswoude-Rijndijk De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Kleintjes per fax of telefoon worden geweigerd!! ^ENVELOP NIET D1CHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 centh ren niet toereikend. Ook een aanvraag hiervoor bij de gemeentelijke instan ties werd niet gehonoreerd. Toen kwa men ze bij mij om te polsen of onze fir ma een sponsoring wilde doen in de vorm van aangepaste brillen. Dat zag ik wel zitten, want een brandweerman met een juiste bril achter het gasmas ker is toch in ieders belang, dus ook in het onze. En dat ze daarbij uit Benthui zen komen, doet niet zoveel terzake, als je kunt helpen, moet je dat doen. We hebben voor negen brandweermensen een speciaal montuur ontworpen met de daarbij behorende glazen met de juiste sterkte. Een montuur mag ni. on der een gasmasker niet te groot zijn. Het moet solide, eenvoudig en toch sterk zijn. Het door ons ontworpen montuur is toen getest door de be roepsbrandweer van Zoetermeer. Zij kwamen tot de conclusie dat het een uitstekend montuur was, zeer geschikt voor het dragen achter een gasmasker. Het ziekenhuis Leijenburg in Den Haag heeft de oogvoorschriften, sterkte e.d., van de betreffende mannen opgeme ten, om zodoende te komen tot de ge wenste glazen. Als je dan toch bezig bent moet het gelijk maat zo volledig mogelijk gebeuren ook. Toen alles was geregeld en opgemeten, konden we de brillen gaan maken. En ik moet zeggen 'tot ieders tevredenheid'", zo legt Klaas de Jong uit. De brillen werden vorige week zaterdag uitgereikt aan de manschappen van de Benthuizense brandweer. Een aantal brandweerauto's in vol ornaat met de nodige spuitgasten in 'werkkleding' met heuse gasmaskers waren te gast bij Ergra Opticiens in de Zoetermeerse Dorpsstraat. Uiteraard trok dit veel nieuwsgierigen, want een brandweer auto met zwaailicht in de straat zou best weieens brand kunnen betekenen. Dit was niet het geval en mocht er on verhoopt brand uitbreken in Benthui zen, dan was daar ook in voorzien: de collega's van Zoetermeer waren inge licht en stonden 'standby', evenals de politie. Dus kon er niets misgaan om deze sponsoring in de vorm van brillen uit handen van de bedrijfsleider van Ergra Opticiens feestelijk in ontvangst te nemen. En dat ook een brandweer man dankbaar kan zijn, lieten ze luid en duidelijk merken. zondag 7 februari Benthuizen:Her\.kerk 9.30 uur ds. J. Boer 18.00 uur ds. L. Quist Moor drecht S.O.W. De Hoeksteen 10.00 uur ds. D. van Arkel Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur lees- dienst Hazerswoude R.K.zaterdag 6 febr. 19.00 uur H. Mis zondag 7 februari 10.00 uur H. Mis 11.30 uur doopviering Geref.kerk 10.00 uur ds. A.C. Poley 17.00 uur ds. K.E. Bras Sassenheim Hazerswoude-Rijndijk Geref.kerk 10.00 uur mevr. ds. P. Kwast 19.00 uur mevr.ds. N.A. Kok Oostzaan medische diensten boskoop en benthuizen 6 en 7 februari: dokter M.J. Bom, Burg. Colijnstraat 60, Boskoop, 01727-10553 Bereikbaarheid "Kleine dorpen" Rijneveld(Rijnwoude) en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: Spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01728-9322. Divisie ouder-en kindzorg Spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01715-1463. Voor noodgevallen buiten spreek uurtijden: 071 - 122445. Een wijkver pleegkundige wordt dan voor u op geroepen. Openingstijden uitleenmagazijn: Koudekerk a.d. Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrij dag 13.00 - 14.00 uur. Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur. Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 - 14.00 uur. Rijnwoude - Nog voor het eind van 1993 zal in de gemeente Rijnwoude een Kinder dagverblijf van de Stichting Cataipa in gebruik worden genomen. Vorige week woensdag ondertekenden burgemeester mr. M.J.J.M. Boelen en de heer ir. A.V.W. van Ulden van de stichting Cataipa, een overeenkomst waarin realisatie van kinderopvang in Rijnwoude is vastgelegd. Hazerswoude-dorp - Op zaterdaga vond 6 febr. wordt er triviant gespeeld in koffiebar de Schutse aan de Breitner- laan 1. Iedere jongere vanaf 15 jaar is hartelijk welkom. Deur open 20.00 uur. Benthuizen-Rijnwoude - De Historische Kring Benthuizen houdt vrijdag 5 en za terdag 6 februari dia-vertoningen on der het motto "Moeserij en 't graan". Vrijdagavond begint de voorstelling om 20.00 uur en zaterdag zijn er twee voorstellingen, nl. om 10.00 en 14.30 uur. De tijdsduur bedraagt ca. twee uur. Deze dia-serie is een vervolg op voorgaande series over het boeren werk en kan bekeken worden in ge bouw "De Bron" achter de Herv. kerk. De gemeenteraad van Rijnwoude heeft op 3 december 1992 inge stemd met de ondertekening van dit akkoord, waarmee in aanvang een kindercentrum voor vier groepen in Hazerswoude-Rijndijk wordt gereali seerd, voor 50 kindplaatsen. Een kind plaats is voor een volledige week: van maandag t/m vrijdag, iets wat in minde re mate voorkomt. Veelvuldiger gaat het om een door meerdere kinderen gedeelde kindplaats. De heer Van Ul den gaf aan de hand van een bouwteke ning een explicé over de wijze van op zet van het kinderdagverblijf; een stan daardopzet en uitermate functioneel. Dit omdat er geen gebruik gemaakt be hoeft te worden van een bestaand ge bouw, waar de indeling nooit optimaal kan worden. Cataipa staat met de reali satie van een standaardgebouw garant voor een efficiënte werkwijze met baby's en peuters. De gemeente Rijn woude heeft bewust gekozen voor rea lisatie en exploitatie door Cataipa, een stichting die reeds in ruime mate erva ring heeft met kinderdagverblijven. De financiële opzet is dusdanig dat de gemeente Rijnwoude, de gelden die van overheidswege beschikbaar zijn voor kinderopvang in Rijnwoude, via de re kening-courant, doorgesluisd worden naar Cataipa. Met andere woorden: kin deropvang komt (voorlopig?) niet ten laste van de gemeentekas. Het gemeen tebestuur heeft zich overigens voor continuering van kinderopvang uitge sproken. Gekozen is voor een lokatie bij sporthal De Cirkel, waarbij in het nieuwe be stemmingsplan Zonneveld rekening is gehouden met het gebouw, terwijl om wonenden binnenkort over de realisa tie van de bouw geïnformeerd worden. Benthuizen - Zaterdagavond 6 februari presenteert het BOC weer een house party. Net als voorgaande malen, zal de muziek worden verzorgd door Drive inn Disco Exodus, die er altijd een moo ie show omheen bouwt met o.a. hun lichtshow. Aanvang 21.00 uur. Hazerswoude-dorp- De dames van de afd. Hazerswoude-dorp van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen gaan op 10 februari bowlen in Leiderdorp. Op donderdag 18 februari is er een 'doe-ochtend "zandschilderen". Deze ochtend wordt gehouden bij Fina vd Lip aan de Burg. Smitweg 19. Aanvang 9.30-11.30 uur. Het gebouw is heel rationeel opgezet, afgestemd op baby's en kleine kinde ren, met directe verzorgingsruimten aangrenzend aan elke groep. Zelfs de toiletjes zijn op de allerkleinsten afge stemd en blijken nergens anders dan in Zweden verkrijgbaar. "Een gat in de markt" lachte de heer Van Ulden bij het geven van de toelichting op de indeling van het gebouw, dat zelfs een leuke buitenspeelplaats heeft. Het is nog niet duidelijk of er in verticale groepen ge werkt wordt: van 0-4 jaar of leeftijdsge bonden groepen (horizontaal). De eer ste tijd, vanwege nog geen volledige be zetting, zullen het verticale groepen zijn. Op dit moment heeft Cataipa al een lijst aanmeldingen voor een plaats in het Kinderdagverblijf. Naast de van overheidswege voor de gemeente Rijn woude gesubsidieerde kindplaatsen: gemiddeld 6 a 7 per jaar, kunnen bedrij ven en particulieren, kindplaatsen, of gedeelten ervan kopen. De procedure voor de bouw is in gang gezet. Wel stand en de stedebouwkundige hebben 'groen licht' gegeven en de verwach ting is dat er in maart gebouwd kan worden. Het kinderdagverblijf moet voor 31 december in gebruik zijn, om van de stimuleringsmaatregel van de rijksoverheid gebruik te kunnen ma ken. Mevrouw wethouder G. Hoogendoorn feliciteerde de stichting Cataipa en noemde een kinderdagverblijf een zeer verantwoorde omgeving voor kinder opvang. Alhoewel niet iedereen ervoor kiest om de zorg van een zo jong kind uit handen te geven. "De prijs ervoor wil je alleen betalen als je kind er geen schade, maar juist meerwaarde aan overhoudt. De gemeente Rijnwoude schept voorwaarden waar men gebruik van kan maken. Daarbij dienen we te waken voor kwaliteit". Onder bovenstaande titel organiseert Kruiswerk Midden-Holland cursussen voor mensen die gedurende langere tijd slecht slapen. In Gouda begint op woensdagavond 10 maart een dergelij ke cursus. Inl. 01820-29466. Op initiatief van vrouwen uit verschil lende kerken te Nieuwerkerk ad IJssel wordt er op donderdagmorgen 18 fe bruari een koffieochtend gehouden in gebouw "Het Kruispunt" aan de Mid- denmolensingel in Nieuwerkerk ad IJs sel. De ochtend is van 9.30 -11.00 uur. Spreekster is Paulien Zeeman-Lens. Hazerswoude-dorp - In galerie "Pastel" aan de Voorweg 30 in Hazerswoude- dorp, exposeren t/m 20 februari: Gerrit de Wit uit Pijnacker met abstracte acrylschilderijen; Priska Overstegen uit Voorschoten met geabstraheerde keramische en bronzen figuren en Raku; Nel v Eendenburg, Voorschoten, potterie (gebruikskeramiek met schit terende glazuren): Mieke Bijkerk, Voor schoten keramische objecten en Raku sieraden; Etty Lapré, Hazerswoude, aquarel; Jozien Stolwijk, Hazerswoude, aquarel. Openingstijden t/m vrijdag 14.00-17.00 uur; zaterdag 11.00-17.00 Rijnwoude-Benthuizen - Wegens suc ces heeft de ECB dit jaar weer een hob by-show en wel op zaterdag 13 februari van 12.00-19.00 uur in "De Tas". Deze tentoonstelling is uitsluitend bedoeld voor hobbyisten en niet voor handela ren. Wie interesse heeft en z'n hobby wil laten zien kan dit zo spoedig moge lijk melden aan Nico Krol te Benthuizen De Gang 2, tel. 079 -313820. Benthuizen - De kinderen van "Jeugd Bouwt" te Benthuizen komen zaterdag 6 februari langs de huizen om stroop wafels te verkopen van 9.30-12.30 uur. Buiten de bebouwde kom wordt op be stelling bezorgd (vanaf 3 pakjes). Deze kunnen telefonisch besteld worden 079 -411123. Minder pakjes mag natuurlijk ook, dan kan men deze afhalen vanaf 10.00 uur op de Appelgaarde 12. De actie wordt gehouden t.b.v. het jeugd werk van de Hervormde kerk in Bent huizen. Naverkoop zolang de voorraad strekt tot 15.00 uur: Appelgaarde 12. Hart van Holland heeft elke maand een 'bruidspaar van de maand'. Drukkerij Elgersma, de uitgever van Hart van Holland, stelt vier waardebon nen van elk 25 gulden beschikbaar, die besteed kunnen worden bij één der adverteerders op deze 'bruidspagina Bruidsparen die tot 'bruidspaar van de maand' worden verkozen, kunnen deze bonnen tijdens openingsuren van de drukkerij (9.00 tot 12.00 en 13.00 tot 17.00 uur) afhalen bij de drukkerij aan de Dorpsstraat 62 in Zevenhuizen tel. 01802-2289. Tevens het adres van dit regionale blad Hart van Holland. Wie een suggestie heeft voor het bruidspaar van de maand voor februa ri, maart en volgende maanden, kan dat ons schriftelijk of telefonisch melden. Redactie.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 4