Klinkende overwinning voor Rentokil BROUWER DE KONING Toos 2e in turncompetitie vv Moerkapelle promotie lonkt Ruime overwinning voor Moerkapelle 1 Team 10 Aeolus eveneens kampioen N. Geers en Judith v Berkel zwemmen 8 Europese Masterrecords nieuwe weg in UITVAARTVERZORGING Moeizame start voorTabé-jeugd mmmmm Dames Rentokil-ZVH pakken de volle winst Rentokil-ZVH 2 heren winnen op conditie Hip Hop stage bij TOOS Aarlanderveen-Moerkapelle 2-6 jeugd Afgelopen zaterdag speelden de onge slagen koplopers van de ere-divisie te gen elkaar. Rentokil-ZVH kreeg in eigen huis het team van Autodrop/VCG uit Geldrop op bezoek. Nadat Autodrop het eerst punt wist te scoren, zorgde het blok van Rentokil ervoor, dat de ploeg uit Zevenhuizen op voorsprong kwam. Coach Van der Burgt had zijn spelers opdracht gege ven om Autodrop met de serve onder druk te zetten, zodat Geldrop geen snel le eerste-tempo-aanvallen kon opzet ten. De spelers hadden dit goed begre pen en voerden het goed uit. Zodat Au todrop minder gevaarlijk kon aanvallen en stond er een sterk blok klaar om de aanval te keren. Rentokil liep uit en kon met 15-9 de eerste set op hun naam zetten. In de tweede set verslapte de concen tratie niet bij Rentokil en hield men Au todrop onder druk. In de beginfase kon Autodrop Rentokil bijhouden, maar al lengs wisten de Zevenhuizense heren verder uit te lopen. Ook deze set werd met 15-9 winnend afgesloten. De Zevenhuizense ploeg begon de derde set moeizaam, bovendien kreeg Autodrop wat meer grip met hun blok op de aanvallen van Rentokil en kon zo doende een voorsprong opbouwen. Rentokil moest alle zeilen bij zetten om het gat niet te groot te laten worden. Ook de reservebank werd volledig be nut door coach Toon van der Burgt. Bij 7-11 achter kwam Pieter Nobel in het veld voor Ronald Kooijman om meer lengte aan het net te krijgen. Deze wis sel had effect en Rentokil kwam terug naar 10-11. Autodrop wist nog tot 10-12 te komen, maar toen kwam Hans Foe- kens aan de opslag, deze services had den een hoge moeilijkheidsgraad en bij Autodrop had men veel moeite om de ze te verwerken. Hierdoor werden de Geldropse aanvallen, wanneer deze er uit kwam een gemakkelijke prooi voor het blok van Cees v Opijnen. Rentokil wist de set direkt met 15-12 uit te ma ken. Na deze winst staat Rentokil nu fier al leen en ongeslagen aan de leiding. Maar de feest-vreugde zal snel omgezet moe ten worden in concentratie, want van avond om 20.00 uur spelen de Zeven huizense heren in Zwolle tegen VC Kui pers en dat belooft een moeilijke wed strijd te worden. Voor a.s. zaterdag staat om 19.00 uur de streekderby tegen MetalBouw/Radius, op het programma in sporthal Swanla. Voor de dames van Rentokil was het zaterdag een belangrijke wedstrijddag. Op bezoek kwam het onderaan staande Tilburgse team Sarto/Pellikaan, zodat voor Rentokil het zaak was om daar punten van te pakken. Rentokil moest spelen zonder de aan haar achillespees geblesseerde Monique Vermeulen. Het trainersduo Van Yperen Van Diermen zagen hun dames Sarto vanaf het begin onder druk te zetten. Dit re sulteerde in een snelle voorsprong en met een goed blokkering en aanval van onder andere Terry Speksnijder werd deze uitgebouwd tot een 15-4 setwinst. In de tweede set begon Ivana Vyskovo- lova met een sterke opslagbeurt die een 9-0 stand op de borden bracht. Rentokil gaf deze voorsprong niet meer uit handen en met eveneens 15-4 werd deze set gewonnen. Ook de derde set ging vrij gemakkelijk naar Rentokil met 15-5 toe. Aanstaande zaterdag spelen de Zeven huizense dames tegen koploper Lon- ga'59. Het 2e herenteam van Rentokil speelde zaterdag ook in eigen huis en kreeg EAW uit Arnhem op bezoek. Dit team startte zeer verrassend en overdonder de Rentokil in de eerste set volkomen. Vooral blokkerend had EAW meer in huis en kon deze set met 5-15 winnen. In de tweede set zette coach De Leeuw Hans Lindhout in de ploeg voor Pieter Boersma, die met een blessure kampt. Met Lindhout kwam er wat meer aan- een goede blokkering en een lastige valskracht in de ploeg. Toch bleef service. In de beslissende vijfde set, die EAW moeilijk te grijpen. Op het eind met het rallypoint systeem gespeeld wist EAW zelfs een 14-11 achterstand wordt, was Rentokil duidelijk de betere om te zetten in een 14-16 winst. In de derde set kreeg Rentokil meer grip op het spel en zorgde voor een voor sprong die leidde naar een 15-7 set winst. Ook de vierde set werd door Rentokil in winst omgezet (15-6) door en liet zich niet in de luren leggen. Met 15-11 won Rentokil deze set en behaal de zo weer twee punten. Voor aanstaande zaterdag staat de wedstrijd tegen Sliedrecht Sport op het programma Waddinxveen - In de voorlaatste com- petitieweek heeft ook het 10e team van badmintonclub WBC Regio Effekt/Aeo lus het kampioenschap behaald. In na volging van het le, 2e en 6e team is dit het vierde team van de Waddinxveense vereniging dat op overtuigende wijze de titel in de wacht wist te slepen. Het 10e team mag dan wel het laatste team van Aeolus zijn, het is echter allerminst het zwakste team. Gedurende de gehe le competitie heeft het team- bestaande uit Marjo Appel, Rietje Compeer, Gea Lagrouw, Harry Heikamp, Henk Plooy en Onno de Wit-slechts concurrentie te duchten gehad van het 10e team van BC Sio uit leidschendam. In het duel voor afgaande aan de beslissende wedstrijd om het kampioenschap trof men het- zelfdeSio in leidschendam. Net als in de thuiswedstrijd, besliste het 10e team de wedstrijd met 5-3 in haar voordeel en nam daarmee een voorsprong van vier punten met nog twee wedstrijden te spelen. In de beslissende wedstrijd ontving men in sportzaal "De Duike laar" het 10e team van het eveneens Waddinxveense BC Florida. In een boe iende wedstrijd wist men de zenuwen echter knap in bedwang te houden. Uit eindelijk won het team van Aeolus de wedstrijd verdiend met 6-2. Het kampi oenschap in de 8e klasse, afd. 107 is daarmee een feit, hetgeen nog eens werd onderstreept met bloemen uit handen van voorzitter Fred Kuijt. Het le team van WBC Regio Effekt/Aeo lus - bestaande uit Natasja van Es, Viola Scheijen, Tjeerd Hillerts en Marco Overes- bevestigde in haar laatste com petitiewedstrijd nog eens haar supre matie in de 4e klasse Bond, afd. 16. In de uitwedstrijd te Schoonhoven te gen het le team van BC Schoonhoven, liet men opnieuw geen steek vallen. Alhoewel het team van Schoonhoven het enige team was dat in deze compe titie in de buurt van het team van Aeo lus kon blijven, verloor het opnieuw kansloos met 6-2. Een team dat het eveneens niet onver dienstelijk doet in haar klasse, is het 9e team van Aeolus, het team- bestaande uit Mariëtte v.d. Linden, Anneke Sleeu- wenhoek, Alfred v.d. Haak, Karei Lukas- sen en Cor Voskuilen- strijdt weliswaar niet mee om de le plaats in de 7e klasse, afdeling 95, doch staat stevig op de derde plaats. In de voorlaatste wedstrijd thuis tegen het derde team van BC Mata Hari uit Zoetermeer, dat op de tweede plaats staat, leed men een 6-2 nederlaag. Hier door is de kloof met de nummer 1 en 2 onoverbrugbaar geworden. De uitslagen van de wedstrijden van de andere teams luiden als volgt: Aeolus2- Pijnacker 2: 7-1; Onder Ons 2- Aeolus 3: 3-5; Florida 5- Aeolus 4: 2-6; Saturnus'68 3- Aeolus 5: 3-5; Aeolus 6- Zigo 6: 6-2; Aeolus 7- Apollo 6; 4-4; Lob- by 4 - Aeolus 8: 2-6. Waddinxveen- Tijdens het winterse mastercircuit hebben Nic Geers en Ju dith v Berkel van zwemclub De Gouwe, ieder 4x een Europees Masterrecord verbeterd. Nic wordt dit jaar 55 jaar en komt vanaf 1 januari uit in de groep 55- 59 jaar. Tijdens masterwedstrijden op 16 en 17 jan. in het Duitse Ingelheim ver pletterde Nic meteen in één race de Eu ropese records op de 800 en 1500 m vrije slag met tientallen seconden. Hij bracht de tijden op 10 min 55 en 20 min 45.1. Ook op de 400 vrij zette hij een nieuw Europees record: 5 min 8.17. Bij record-wedstrijden op 19 dec. in Apel doorn bracht Judith v Berkel (50-54), eveneens in één race, de Europese re cords op de 800 en 1500 m vrij op 12.19.7 en 23.39.9. Op de jaarlijkse in ternationale Swimmeet van de master- vereniging 'Old Dutch' in Breda op 31 januari zag Nic kans om op de 400 m vrije slag weer 3 sec. van zijn recente re cord af te knabbelen. 5 min 5 sec. Judith deed hier weer van zich spreken door de 200 rug te winnen in 3.10.9 en de 400 vrij in 5.47.0, hetgeen ook weer twee nieuwe Europese records opleverde. Boskoop - De Stichting Luilakvoetbal Boskoop is ook dit jaar druk aan de slag voor het 38 ste Luilakvoetbal-toernooi, dat gehouden wordt op 29 mei. Vorig jaar is gebleken dat vooral de jeugd in de jongere leeftijdscategorieën proble men had een elftal bij elkaar te krijgen. Daarom heeft het bestuur het volgende besloten: meisjes van 6-11 jaar en jon gens van 6-9 jaar kunnen m.i.v. dit jaar uitsluitend met 7-tallen meedoen. Voor meisjes van 12-18 jaar en jongens van 10-18 jaar, blijft de deelname onveran derd in elftallen. Ook is de commissie bezig met het benaderen van een be kende nederlandse sporter voor de prijsuitreiking. Wanneer het meezit, bestaat de mogelijkheid dat de prijsuit reiking door 2 bekende Nederlandse sportmensen wordt verricht! sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen- Afgelopen zaterdag 30 januari heeft het tweede turnteam van de Waddinxveense Gymnastiekvereni ging TOOS haar eerste turncompetitie- wedstrijd gehad in de E-poule van de turncompetitie van de KNGB Regio Gouda. In een thuiswedstrijd, in de Gymnastiekzaal aan de Staringlaan, moest TOOS haar krachten meten met; Pro Patria uit Zoetermeer, Heres uit Bodegraven en Hou Vast uit Hazers- woude. Voor een in grote getale opge komen publiek in de Gymnastiekzaal werd een vlotte wedstrijd gedraaid. In de E-poule, waar de jongste meisjes uit de Regio in turnen, had TOOS vorig jaar ook al meegedaan dus de jongste meis jes van TOOS konden praten over een kleine ervaring tijdens dit soort wed strijden. Dus er kan dit seizoen wat van de meisjes worden verwacht. In een turncompetitiewedstrijd draaien 5 meisjes een oefening en de beste vier cijfers tellen voor het groepstotaal. TOOS moest haar wedstrijd beginnen bij het Sprong over de kast, de meisjes lieten stuk voor stuk allen een goede sprong zien zodat er een puntentotaal van 28,5 pnt. werd gehaald. Dit was gelijk goed voor de eerste plaats met een voorsprong van 0,9 pnt. op num mer twee. Het tweede toestel voor TOOS was de Lange Mat, meisjes in de E-poule draaien namelijk nog geen Vrije Oefening. TOOS liet hier goede oefenin gen zien die gewaardeerd werden met hoge cijfers, het groepstotaal kwam dan ook op 33,3 pnt. Echter de meisjes van Heres uit Bodegraven draaiden net iets constanter en haalde 1 pnt meer met hun oefeningen. TOOS was dan ook de eerste plaats kwijt geraakt aan Heres met een achterstand van 0,1 pnt. Het derde toestel was de balk, altijd een van de moeilijkste onderdelen daar de balk maar een breedte heeft van 10 cm. De meisjes draaiden goede oefeningen en maar één meisje hoefde de balk voortij dig te verlaten. Een heel goed resultaat en goed voor een puntentotaal van 31,4 pnt. De concurrent Heres haalde hier maar 30,45 pnt., dus TOOS stond weer op de eerste plaats met een voorsprong van 0,85 pnt. op Heres. Het laatste toe stel de brug zou voor de dames beslis send zijn of ze hun voorsprong van 0,85 pnt op Heres. Bij de brug draaide Heres beter Toos kwam tot 31.95 pnt. In het eindklassement werd Heres ver diend eerste met een puntentotaal van 127,20 pont. TOOS werd tweede met 125,15 pnt. Op 13 februari wordt de competitie wedstrijd in Zevenhuizen gehouden. Waddinxveen - Op 30 januari hield TOOS een dansstage Hip Hop met als gastdocent Olaf Kuit, waarvan door de deelnemers bijzonder werd genoten. De les bestond uit een warming-up, het aanleren van enkele Hip Hop bewegin gen en een combinatie van deze bewe gingen achter elkaar. Benthuizen -Zaterdag 30 januari jl. ging voor de junioren van tafeltennisvereni ging Tabé de voorjaarscompetitie van start met vier teams, waarvan drie uit komend in de juniorenklasse en een team in de pupillen B-klasse. Team 1 speelde in Den Haag uit tegen Wibats 1 Ondanks dat in zes partijen een derde en beslissende game gespeeld moest worden, verloren de Benthuizenaren hun eerste wedstrijd in de kampioen- spool van de le klasser. De punten wer den gescoord door Andy v Dorp en Arjen vd Wel, resp. 2 en 1 plus het door beiden gespeelde dubbelspel. Uitslag 6-4 voor Wibats. Team 2, uitkomend in de 3e klas junio ren, verging het in hun eerste uitwed strijd aanzienlijk beter. In Pijnacker versloegen ze met 4-6 Pijnacker 3. De punten werden gemaakt door Chris v Dorp 3x en Martijn Smit 2x en het door beiden gespeelde dubbel. Tearn 3 (meisjesteam) speelde voor het eerst bij de junioren in de 5e klas. Dit team verloor in De Lier met 9-12 van Kioti 2. Agneta Tuijl redde de eer door het enige puntje te scoren. Voor team 4, uitkomend in de pupillen B-klasse, was het begin van de wed strijd tegen VW 7 uit Leidschendam, niet al te best, na vijf van de tien te spelen partijen, stonden ze met 5-0 ach ter. In de tweede helft kwamen de Tabé- ers wat meer op dreef en wisten ze de achterstand terug te brengen tot 6-4. Wouter Mets en Taco Straathof scoor den resp. 2 en 1 maal plus het dubbel. t.k. propaan/buta gas oven in een geiser en wandlampen pr.n.o.t.k. 01727-16132 t.k. Raleigh TATB/city bike 18 v. z.g.a.n. 500,- 01828-11738 t.k. ijzeren hek met palen br. 2.60 hg 1.50 225,- 01728-9828 t.k. 6 pers. bungal. tent 3x2 pers. slaapcabine kl. licht-donk. grijs pr.n.o.t.k. 01827-3991 Partij blikken rails w.o. kr. wissels 120,- 01727-12883 wie heeft zo. 31-1-1993 een armband verloren in de Dorpsstraat Moerkapelle Bel 01793-1272 t.k. schilderij gebord. dame aan 't venster zaagklokje plafondlamp zilver 01727-15339 Gevraagd: hulp in de huishouding 1 x per week in gezin met kleine kinderen Woubrechterf 56 W'veen t.k. d. bruine box met speelgoedla 75,- bellen na 17 uur: 01828-18513 t.k. honden-aanhangwagen volledig geïsoleerd 2 hokken 575,-01727-16476 4 stoelen ca. 1920 400,- damesfiets Batavus 3 versn. handrem 225,- viool ca. 1910 i.z.g.st. Zwanenwater 8 Boskoop Robin te deseamos un feliz e inolvidable 1e a cumpleanos tus papas y abuelos t.k. zalmrose skipak mt. 86-92 paars winterjas/ bodywarmer mt. 86 01802-3289 t.k. gevraagd: eenvoudige herenfiets zonder versnelling 01727-16277 t.k. eiken kastje 125x125 150,- en salontafel 90x60 150,- eiken 01793-1930 Moerkapelle- Zaterdag stond de uit wedstrijd bij Aarlanderveen op het pro gramma voor v.v. Moerkapelle. Met bij velen nog de moeizame thuiswedstrijd, de 1-0 overwinning in gedachten, zou den ze het zeker niet cadeau krijgen. Men begon met Michel Roest in de wis sel en met Bert v. Vuren als voorstop per, omdat Mark Kloos niet aanwezig was. De eerste minuten was het voor beide ploegen rustig afwachten en el kaar een beetje aftasten. Tot in de 5e minuut, toen een snelle aanval en de eerste kans voor Moerkapelle ook met een raak was. De bal kwam vanuit het midden bij aanvoerder Roel Kamp te recht en deze liet er geen twijfel over- bestaan, schoot de bal beheerst in de verre hoek 0-1Na deze vroege goal liet Moerkapelle zien, waarom het boven aan staat. Aarlanderveen werd volledig met de rug tegen de muur gezet en kon er ook niet echt uitkomen. Het domine rende spel van Moerkapelle was een lust om vanaf de zijlijn te volgen. Het duurde tot in de 35e minuut toen er weer een doelpunt gescoord werd. De bal werd hoog in het strafschop gebied gebracht door Paul Bouman. De keeper van Aarlanderveen ging onder de bal door maar achter hem stond hij weer, aanvoerder Roel Kamp kopte de bal in en liet z'n tweede doelpunt aantekenen 0-2. In de 39e minuut was het dan raak. Hans Hertog gaf een bal tussen door op aanvoerder Roel Kamp die alleen rich ting doel ging en de bal langs de keeper inde verre hoek schoot en z'n derde en een onvervalste hattric maakte 0-3. In de 40e minuut was het dan raak voor Aarlanderveen. Eén van de spaarzame uitvallen over links werd goed uitge speeld. Een schot werd nog van rich ting veranderd en liet de Moerkapelse doelman kansloos 1-3. Nog geen 2 minu ten later konden we weer juichen toen Auke Hof de bal terug veroverde op het middenveld en Hans Hertog de ruimte in stuurde en deze liet er geen gras over groeien en liet zien dat hij de topscoor der van Moerkapelle is en tekende 4-1 aan. Dit werd de ruststand. Inmiddels was Erik Noorland erbij gekomen voor in de wissel, die eerst met het 2e elftal heeft gevoetbald. Dit had met maar liefst 3-7 gewonnen bij de op de tweede plaats staande Sportief 2. Een knappe prestatie. De tweede helft werd het spel aan Moerkapelse en aan de andere kant beduidend minder, maar dat was dan ook wel een beetje te verwachten met deze stand. Tot in de 60e minuut, toen de spelverdeler van Moerkapelle Jan van Hoven het leer in z'n voeten kreeg, waren er geen hoogtepunten. Centrum spits Hans Hertog trok een gat. Hier door kon Jan v. Hoven zo doorlopen en z'n tweede doelpunt dit seizoen laten aantekenen 1-5. In deze periode kreeg Moerkapelle volop kansen maar wer den echter niet benut. Tot in de 67e minuut toen een afgedwaalde bal door het midden, voor het oprapen lag voor de keeper van Aarlanderveen, maar echter deze liet de bal door z'n handen en onder z'n lichaam doorglippen en zo kon de attent reagerende Hans Hertog z'n tweede doelpunt en zestiende van het seizoen aantekenen 1-6. In de 80e minuut kwam er nog een opleving van Aarlanderveen. Een drie tegen één si tuatie werd goed uitgespeeld en bracht de stand op 2-6. Dit zou ook de eind stand blijven. Toen kwam in de kleed kamer het verheugdelijke bericht dat concurrent Sportief' met 0-0 gelijk had gespeeld tegen Rohda 2. Hierdoor is Moerkapelle weer een punt verder uit gelopen en komt de promotie al meer in beeld. Echter er zijn nog 8 wedstrijden te gaan. Het verschil is hierdoor opge iopen tot 3 punten. Volgende week staat de uitwedstrijd tegen het op de 2e plaats staande en mede-titel-kandidaat Sportlust op het programma. Een wed strijd dus die bij winst van Moerkapelle de beslissing in de le klasse kan geven. Moerkapelle- ln de 5e ronde van de schaakcompetitie van de Rotterdamse Schaakbond heeft het eerste team van Schaakclub Moerkapelle een ruime overwinning behaald op Charlois Euro poort 2. Hiermede heeft Moerkapelle 1 zich op de 3e plaats genesteld en lijken de degradatie-zorgen voorbij. De score werd geopend met een verlies van Michiel Blok. Na pion winst werd hij in een koningsaanval door zijn tegenstan der mat gezet. Daarna echter ging het Moerkapelle 1 voor de wind. Eerste bord speler Dick Bac speelde "zijn ei gen opening" PC 3. Zijn tegenstander besteedde erg veel tijd aan het uitden ken van een goed antwoord. Met op de klok nog twee minuten moest hij nog 15 zetten spelen. Hij haalde de tijdscon- trole nog wel, maar ging toen in het slotkwartier ten onder. Gerard van Ommeren overzag in een aangenomen damegambiet verlies van twee pionnen over het hoofd. Het leek hem wakker te schudden: hij vocht uitstekend door. Hij won een pion terug, en even later een kwaliteit en de winst. Ben van Gef- fen had weinig moeite met het Scan dinavisch van zijn tegenstander. Hij won zelfs een hele toren. Door een kwa liteit terug te offeren kreeg Ben een winnende aanval. Wim Vroegindewey was er op gebrand zijn eerste overwin ning in de RSB competitie te behalen. Hij zette de partij scherp op. Zijn stuk offer leverde een veropgerukte pion op en een scherp© aanval op de konings stelling. Met overmacht haalde hij de overwinning binnen. Wim Stange won op bord 5 regelmatig met ondekbaar mat. In een ingewikkelde partij speelde Sander Blok op complicaties. Zijn te genstander raakte uiteindelijk de draad kwijt en zijn stelling stortte in. Tenslot te speelde Maarten Vroegindewey op bord 8 een doordachte partij. Met deze 7-1 overwinning distantieert Moerka pelle 1 zich duidelijk van de degradatie kandidaten. Ook de jeugd van Moerkapelle schaak te. In Rotterdam werd de eerste van drie ronden om het Rotterdams jeugd kampioenschap gespeeld voor teams. Moerkapelle speelde mee in de D-klas- se tot 12 jaar. De jeugdige schakers waren goed op dreef. Het team, be staande uit Sven Stange (10), Gerben Bergacker (11), Jesse van Elteren (9), Wilbert Bergacker (9), staat voorlopig op de eerste plaats met 9 punten uit 5 partijen. Zowel Sven als Jesse behaalde een 100% score. Op 13 en 20 februari worden de tweede en derde ronde ge speeld.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9