Hart - van - Holland - allerlei Feestelijke opening van Voets Hazerswoude Politieberichten Boskoop Jan Hielema voorgedragen voor opvolging CDA-wethouder MVC 2 - Agon/grontmij 2 Koffieconcert Concordia Voets 60 jaar en officiële opening De Schuilplaats Programcommissie Geen politieberich ten van Zevenhuizen- Moerkapelle Hart van Holland/10 februari 1993 pagina 15 Een nieuw jaar. Een nieuw gebouw op een nieuwe lokatie. International Trade Centre centraal gelegen Sprekers ITC-terrein 'uniek en centraal gelegen' Positief Zakenpartners Voets toonaangevend Blaaskapel actief tijdens carnaval Hazerswoude (gemeente Rijnwoude) - Op een unieke lokatie, langs de doorgaande weg van Hazerswoude naar Boskoop, tegenover busonderneming Westnederland, is het nieuwe pand van Voets gesitueerd. Menigeen die de afgelopen maanden het International Trade Centre - ofwel het ITC-terrein - van Rijnwou- de/Boskoop, passeerde, heeft het bedrijfscomplex van dit bekende mechanisatiebedrijf, gesignaleerd. Opvallend door z'n eenvoud is het nieuwe logo van een vleugelwijd- vliegende vogel boven de naam Voets. Hierin wordt ongetwijfeld het breedte -aspect en de landelijke ver maardheid van Voets geaccentueerd. recies volgens schema vond de oplevering van Voets Hazerswoude, voor de Kerstdagen plaats en kon de verhuizing ter hand worden genomen. Een gigantische operatie, maar een geslaagde, want op 4 januari kon Voets op het ITC-terrein gaan draaien. Na een maand waren de puntjes op de gezet en op 5 februari jl. kon geheel volgens planning, de officiële opening van het bedrijfspand aan de Engelandlaan op het ITC-terrein plaatsvinden. Niet alleen werd tijdens de openings toespraken bij de verhuizing, de aanlei ding ertoe en de ingebruikname van het nieuwe bedrijfscomplex uitgebreid stil gestaan, ook de viering van het 60-jari- ge bestaan werd onder de aandacht gebracht. De talrijke genodigden waar onder burgemeester mr. M.J.J.M. Boe ien en wethouder P. van der Werf, di recteuren van toeleveringsbedrijven uit zowel binnen als buitenland, buren op het ITC-terrein, kregen hierdoor een beeld van een goed geolied bedrijf. Al hoewel er ook wat voorzichtige gelui den klonken omdat de agrarische sec tor door overheidsbepalingen en ge volgen van beslissingen door de EEG in Brussel genomen, vaak het kind van de rekening is, was er blijdschap en dank baarheid. Deze dank werd namens de directie van het familiebedrijf door Maarten Voets verwoord. InbrakenZondag 31 januari is er tussen 12.00-19.30 uur ingebroken in een wo ning aan het Zuidwijk. De daders for ceerden een raam aan de achterzijde van de woning en ontvreemden een spelcomputer, cd speler en een video. Tijdens de vakantie van de bewoners is er ingebroken in een woning aan de Zijde. Onder meer een videorecorder en sieraden zijn verdwenen. N.a.v. een diefstal uit een woning aan het Noordeinde is een 34 jarige inwoon ster van Boskoop aangehouden. Diefstal, in de nacht van zondag op maandag is er ingebroken in twee in de Bosweg geparkeerde auto's. Uit beide auto's is de radio gestolen. Bij de dief stal is flinke schade toegebracht aan de auto's waardoor het schadebedrag aanzienlijk is opgelopen. Diefstal en vernielingen: Uit de tuin van Simon, de zoon van Bram Voets, die sinds enige tijd ook meedraait in het team van het bedrijf, hield een inlei dend welkomstwoord en fungeerde als ceremoniemeester. Simon is de naam genoot van de oprichter van het be drijf, zijn opa, wiens weduwe de offi ciële opening ook kon bijwonen en met nadruk genoemd werd, evenals Piet Olierook, de oud-medewerker die in 1932, bij de oprichter in dienst trad. De overige firmanten zijn Maarten en Piet Voets. 60 jaar is het bedrijf aan de Dorpsstraat van Hazerswoude gevestigd geweest. Na jaren van wikken en wegen werd besloten, mede in het kader van het dorpsvernieuwingsplan van Hazers woude- te verhuizen naar het nieuwe ITC-terrein. "Op 4 maart 1992 werd de eerste paal geslagen. Op 4 januari was de eerste werkdag in het nieuwe pand en op 5 februari de opening. Het is een histori sche dag en een historisch moment". De heer Maarten Voets benadrukte dat er bij het ontwerpen van het gebouw door architectenbureau Treffers en Polgar te Waddinxveen, goed gelet is op klimaatbeheersing (vloerverwar ming met 8 km. slang!) licht en lucht en op een efficiënte routestroom. De doelstelling was een rendements verbetering plus serviceverhoging en kwaliteitsverbetering, één en ander ge paard gaande met een intensieve scho ling, een goede werkruimte, een goede outillage en een plezierig werkklimaat. Er moest afgerekend worden met een mogelijk verkeerd imago dat een servi ce-monteur van o.a. tractoren heeft. Dat is tegenwoordig een technicus die moderne hulpmiddelen tot zijn be schikking heeft om gebreken op te spo ren. Voets Hazerswoude (Rijnwoude) is een optimaal functionerend tractor- service-station rijk waar met de compu ter snel en efficiënt gewerkt wordt. Nieuw is ook de werkplaatsbalie. "Ons verkoopprogramma is een aantal jaren geleden uitgebreid met materieel voor de tuin-, park-, en boomkwekerij sector plus gereedschap voor de parti culier. We voeren een breed program ma en werken landelijk met dealers en hebben de import van Ford Compact tractoren en Beaver kooimaaiers. We kunnen iedere klant optimaal van dienst zijn". Spreker bedankte voorts alle bedrijven die meegeholpen hadden de bouw te realiseren, waarbij het accent lag op plaatselijke bedrijven. Ook het ge meentebestuur, met name wethouder Van der Werf en de heer Van der Toorn bedankte hij. "Voets behoorde tot één van de hinderlijke bedrijven die ver plaatst moesten worden uit de Dorps straat. Gezien onze verwantschap met de boomkwekerijsector was het ITC- terrein de aangewezen lokatie. Het is een uniek terrein, centraal gelegen voor de streek en goed bereikbaar. Ik hoop dat het toelatingsbeleid niet ge wijzigd wordt in de toekomst en dit echt een terrein voor de groene sector blijft. Ik spreek de hoop uit dat de Beurs en de veiling eveneens naar deze goed bereikbare lokatie komen". De heer Voets betrok in z'n dankwoord ook de voormnalige buren in de Dorps straat in Hazerswoude, de medewer kers die meegeholpen hebben bij de inrichting en complimenteerde hen te vens met de presentatie van de show. "Bouwen vergt veel extra inspanning, naast het gewone werk. (Tot de echtge notes) Ik dank jullie voor jullie hulp, begrip en jullie geheugensteuntjes. Al is er een bedrukte stemming in de landbouw; al lees je over economische recessie, dan moet je je daardoor niet neer laten drukken maar juist positief blijven. Daarom gaan we ook met ver trouwen de toekomst tegemoet". De heer Jan de Jong, verkoper en voor zitter van de personeelsvereniging, vertolkte de gevoelens van de ca. 30 medewerkers/sters. Hij noemde het nieuwe bedrijvencomplex 'om te zoe nen'. Vervolgens liet hij de herden kingsplaquette onthullen plus het erbij behorende hekwerk op de entresol, dat evenals de trapleuning, in z'n geheel gesmeed is door de medewerkers. Een fraaie spiegel was eveneens een geschenk van het personeel. John Thomas, directeur van Hayter PLC, uit Engeland, de fabriekdie Beaver tuin-en perkmachines levert die Voets in de Benelux verkoopt en sinds 8 jaar zakenpartner is, sprake eveneens har telijke woorden en zei er trots op te zijn met Voets geassocieerd te zijn. Een pla quette met inscriptie was zijn blijk van waardering. De toespraak van Bern- hard Krone werd geaccentueerd door de slogan "Optimisme is plicht". Hij, als Duits directeur van een landbouwma- chinefabriek en voorzitter van tal van agrarische commissies in Duitsland en EEG-verband en sinds een viertal jaren 'zakenpartner' van Voets, complimen teerde het familiebedrijf Voets met de uitstraling en de soliditeit van het be drijf. Wat de besluiten in Brussel betref fen verwacht hij moeilijke tijden, maar hoopte dat er een keer in de besluiten van de EG-ministers zal komen ter be vordering van de Europese landbouw. In de landbouwmachine-industrie wer ken maar liefst 200.000 mensen in de 12 EEG-landen, zo heeft deze Duitse direc teur berekend. Michel Goethals, manager sales opera tions Benelux van Ford New Holland verklapte, dat Voets vorig jaar 'toon aangevend' was in de verkoop van trac toren; maar liefst 47 stuks, terwijl deze Hazerswoudse firma maar liefst 21.8% marktaandeel heeft in deze bedrijfssec tor. Hij is van mening dat Voets alle ingrediënten in huis heeft om mogelijke moeilijke economische tijden te over bruggen, omdat men een goed produk- tenpakket heeft; goede service levert en specialisme biedt. Vervolgens verrichtte hij, in samen werking met oud-werknemer Piet Olie rook, de officiële openingshandeling. V Voets heeft op het ITC-terrein een oppervlakte bedrijfsterrein van 8000 vierkante meter. Hiervan is ongeveer de helft bebouwd. Voets is leverancier van machines voorde tuin en parksector, land-en tuinbouw booomkwekerij en industrievan kettingzagen tot landbouwtractoren. Voets is landelijk importeur van Beaver Charterhouse LGUen van Ford Compact tractoren. Van landbouwmachines van Krone is Voets regionaal importeur. Omdat Voets zelf importeert wordt de tussenhandel uitgeschakeld, hetgeen aanzienlijke besparingen voor de cliënt oplevert. Benthuizen- Zaterdag 13 februari is er weer een koffiebaravond, ledereen van af ca. 14 jaar is welkom. Er is geen vast programma, toch is een jonge zanger uitgenodigd nl. David Sies en hij treedt deze avond voor het eerst op. Hij zal bekende en zelf gemaakte nummers zingen, en hij speelt gitaar. De lokatie is 'De Bron' op Dorpsstraat 42 (achter de Ned. Herv. Kerk) te Benthuizen. Om 20.00 uur staan de deuren open. Hoewel er wel calamiteiten plaatsvon den in Zevenhuizen-Moerkapelle, kreeg Hart van Holland geen politiebe richten van de plaatelijkse politiepost. Abraham gezien - Leen 5x tien! Gefeliciteerd - de hele familie t.k. Zanker Lavita Lux wasmachine voorl. 079- 425756 NeNekëTd de Emmastraat bedankt ik voel me 18! t.k. grote gezichtbruiner 150,- 01793-2338 een woning aan de Zijde is een atb kinderfiets met verschillende kleuren gestolen en zijn de tuinmeubelen in het water gegooid. In de nacht van vrijdag op zaterdag is er met een steen de ruit van een winkel in de Dorpsstraat ingegooid. Het is niet bekend of er iets gestolen is. Aanrijding: Op het Reijerskoop tussen de Plankier en de Schoolstraat vond een aanrijding plaats tussen een fietser en een personenauto. De 48 jarige fiet ser stak plotseling de weg over waarbij de bestuurder van de personenauto hem niet meer kon ontwijken. De man werd met heupletsel per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. Verloren: oranje portemonnee bl. wol len handschoen, een vrij vervoerskaart Gevonden: deksel van compostvat, draadloze telefoon, Waddinxveen - Direct nadat de huidige CDA-wethouder Paul van Schie de afge lopen week zijn fractie heeft geïnfor meerd over zijn besluit per 1 mei a.s. terug te treden, heeft de CDA-raads- fractie zich beraden over de gevolgen. Bij dit beraad is ook afdelingsvoorzitter Willem de Boer betrokken. Gelet op een aantal geformuleerde aspecten, welke naar de mening van de CDA-fractie aan de orde zijn bij de opvolging, heeft het fractiebraad unaniem geconcludeerd dat fractievoorzitter Jan Hielema zeer geschikt is om Van Schie op te volgen. Hielema heeft na het verzoek van zijn fractie meegedeeld volop beschikbaar te zijn. Inmiddels heeft het CDA zijn coalitie partners in het College van B. en W., de fractievoorzitters en wethouders van PCW en WD., op de hoogte gesteld van het besluit van Van Schie en de voor dracht voor opvolging. Na overleg in de respectievelijke achterban is vastge steld dat binnen de coalitie voldoende ondersteuning voor de CDA-voor- dracht aanwezig is. Het CDA heeft het volste vertrouwen dat ook bij de ge meenteraad brede ondersteuning zal blijken, wanneer men in april de nieuwe wethouder verkiest. De CDA-fractie heeft verklaard dat zij het na rijp be raad genomen besluit van Paul v Schie, na een bijna 25-jarig lidmaatschap van de raad, waarvan maar liefst 18 1/2 jaar in de functie van wethouder, volledig respecteert. Gezien de jarenlange inzet en zijn betekenis voor de Waddinx- veense gemeenschap zal het er voor de opvolger niet gemakkelijker op wor den. De stap van Van Schie is echter geheel gerechtvaardigd en hem ten vol le gegund. Het CDA is zeer verheugd dat Paul v. Schie na dringend verzoek be reid van het CDA, blijft voorlopig als raadslid aan te blijven. Binnenkort zal de CDA-fractie zich in nauw overleg met de coalitiepartners beraden over de gevolgen voor de raadscommissies en vertegenwoordigingen, die aan de orde zijn wanneer Hielema tot wethou der wordt verkozen. Deze en volgende week zullen Van Schie en de CDA-frac tie het besluit en de procedure nader toelichten en bespreken met achter eenvolgens het bestuur en de ledenver gadering van de CDA-afdeling Wad dinxveen. Boskoop- Op zaterdag 6 februari stond de volleybalwedstrijd tegen MVC op het programma. Voor Agon een belang rijke wedstrijd om aansluiting te kun nen behouden bij de middenmoot. Het Agon/Grontmij team is na het uitvallen van trainer/speler/coach Cor de Ko ning twijfelend gaan spelen. Hierdoor zijn de laatste wedstrijden onnodig punten verloren gegaan. Tegen MVC had Agon zichzelf opgelegd vrij en blij te gaan spelen om zodoende het enigs zins verloren zelfvertrouwen weer te herwinnen. Direct vanaf de le set leek dat te gaan lukken en bouwde Agon met goed spel een voorsprong op van 5-0 om dit gestaag uit te bouwen naar 14- 10. Op deze stand sterkte het goede spel en kwam MVC alsnog langszij om uiteindelijk met 16-14 te zegevieren. Nog beduusd van het 1 e set-verlies was het binnen een mum van tijd 4-0 voor MVC. Hierna herkanste Agon zich en liep door gevarieerd aanvalsspel en een goede verdediging uit naar 11-4, om met 15-5 te finishen. Dit goede spel kon in de 3e set worden voortgezet waarin spelverdeler Floor Oskam herhaalde lijk het blok van MVC de verkeerde kant op stuurde. De Agon aanval had derhal ve alle kans te scoren wat resulteerde in een 15-7 setwinst. In de 4e set werd aan Agon-zijde de pass minder ver zorgd waardoor MVC niet onder druk kon worden gezet zoals in de twee voor gaande sets. Zij profiteerde hier dank baar van en knokte zich naar een 15-10 setwinst. Ondanks de 2-2 was de stem ming aan Agon zijde positief, gezien het vertoonde spel wat duidelijk meer agressie en strijdlust vertoonde dan de voorgaande wedstrijden. De volgende wedstrijd is op vrijdag 26 febr. wanneer koloper Thor 2 op bezoek komt. Indien de progressie van de afgelopen wed strijd kan worden gecontinueerd dan zal Thor tot de bodem moeten gaan om punten mee te kunnen nemen. Waddinxveen - Het bestuur van het CDA heeft een commissie benoemd die het verkiezingsprogramma voor de pe riode 1994-1998 moet voorbereiden. Deze commissie staat onder leiding van CDA-raadslid Dorenda Gerts. In de commissie hebben verder zitting; Wil lem de Boer en Tjitte Prins. Adviserend lid is fractievoorzitter Jan Hielema. Naast deze werkgroep wordt een 'klankbordcommissie' gevormd waarin zoveel mogelijk alle geledingen van de maatschappij zijn vertegenwoordigd. t.k. wipstoeltje hemel standaard bad standaard 079-317470 Gevr. hulp in de huishouding 3 uur in de week 01793-2888 t.k. ant. geloogde grenen buffetkasten 2 deurs kast erg mooi 1100,- en 950,- 01827-4377 Hoera (0)pa en (0)ma zijn weer terug. Jaco Cora Kathy Nathalie en Jacques t.k. fischer ski's 1.1.10 campri skipantalon m. S bl. skischoenen m. 34-35 01793-1708 Waddinxveen - Op donderdagavond 18 febr. geven de harmonie en het slag werkensemble van Muziekvereniging Concordia Waddinxveen het eerste koffieconcert van 1993 in het Anne Frank Centrum, aanvang 20.00 uur. Het programma bestaat uit klassieke en lichte muziekwerken en het slagwer kensemble en de harmonie zullen af wisselend enkele muziekwerken ten gehore brengen. De muziekwerken die gespeeld worden door de harmonie o.l.v. de heer G. de Knegt zijn 'Intermez zo Synfonico' uit de Cavalleria Rustica- na van Mascagni, een klassiek rustig muziekwerk. Verder nog enkele andere fraai in het gehoor liggende muziekwer ken, zoals de 'Ouverture militaire 1910' van Karl Bochsa. Een componist die ten tijde van Napoleon leefde. De lichter muziekwerken die gespeeld worden zijn o.a. de Sonate in blue een bewerking van de Mondscheinsonate van Beethoven). Het "Only Love", wat ooit door Nana Mouskouri gezongen werd en een instrumentaal nummer Don't look that blue again' en Twins' een muziekwerk met een verhaal. Het slagwerkensemble o.l.v. de heer J. Alblas, dat sinds twee jaar in nieuwe vorm bezig is, zal eveneens acte de présence geven. O.a. '4 dansen voor slagwerkers', 'Toys', 'Frère Jacques' en 'drumband around the Mountain'. Tij dens deze werken zullen de (8) leden, telkens van slaginstrument veranderen en iedere speler heeft dan ook weer een andere partij. De slaginstrumenten die gebruikt zullen worden zijn xylofoon, klokkenspel, pauken, drumstel, diverse soorten trommen, bongo's, conga's, gong, buisklokken, templeblocks en di verse andere effectinstrumenten. N B. Op 18 maart geeft Concordia een koffieconcert in bejaardentehuis Sou- burgh. De blaaskapel van de harmonie van Concordia is actief tijdens de carna- valsweek, doet o.a. mee aan de carna valsoptocht in Gouda op zaterdag 20 februari. Deze start vanaf het parkeer terrein van het station te Gouda.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15