Boskoop - Waddinxveen tdiit Kerkdiensten Gemeentesecretaris K. Dunnink slaat eerste paal aanbouw gemeentehuis Kerkdiensten kreater kindertheater presenteert: de ruitenkoning Stichting instandhouding St. Victorkerk Mega-color geopend Jubilarissen CNV gehuldigd Activiteiten in Het Zuidhonk Bridge-dag The timber line dancers starten beginnersgroep Lezing met dia's CDA Waddinxveen in discussie met leden MEGACOLOR Dorpstraat 76 Waddinxveen Tel. 01828-32002 Boskoop zondag 14 februari Hart van Holland/10 februari 1993 pagina 19 Waddinxveen- Het R.K. kerkbestuur van de St. Victorparochie te Waddinx veen heeft besloten tot het oprichten van een Stichting om het kerkgebouw St. Victor aan de Zuidkade voor de toe komst te behouden. Deze Stichting zal o.m. door het werven van giften en door het organiseren van acties fondsen ver zamelen om het nodige onderhoud en renovatie van het kerkgebouw te kun nen financieren. De neogothische St. Victorkerk stamt uit 1880; daarmee be hoort dit kerkgebouw tot de oudste ge bouwen in Waddinxveen. De torenspits - de enige in Waddinxveen - vormt een markant herkenningspunt in de ge meente, dat vanuit verschillende rich tingen van verre is te zien. Ondanks het regelmatig onderhoud over de afgelo pen 112 jaar, bleek bij recent onder zoek naar de bouwkundige staat, dat er op de korte termijn een aantal omvang rijke restauraties van constructieve aard moeten worden uitgevoerd, om kerk en toren voor de toekomst te be houden. De kosten daarvan gaan de normale begroting van de parochie te boven. De St. Victorkerk heeft niet de status van Rijksmonument; daarom heeft het kerkbestuur subsidies aange vraagd aan gemeente en provincie, waarop wel sympatieke reacties maar helaas geen geld werd ontvangen. In overleg met het Bisdom Rotterdam heeft het kerkbestuur van de St. Victor kerk parochie nu besloten tot instelling van de "Stichting tot instandhouding van de St. Victorkerk" i.o. t.b.v. de finan ciering van de restauratie en het verde re bouwkundig onderhoud van het kerkgebouw. Deze zal zich bij het ver werven van gelden niet alleen tot de parochianen richten, maar tot alle in woners van Waddinxveen om dit histo rische gebouw voor de toekomst te behouden. Tegelijk met de bouwkundi ge restauratie zal ook het in-terieur onderhanden worden genomen; daar bij wordt ook gebruik gemaakt van de zelfwerkzaamheid van de parochianen. De restauratie wordt gefaseerd uitge voerd en geschiedt onder toezicht van o.m. de Monumentenwacht Zuid-Hol land. Waddinxveen - Voor het eerst wordt in Waddinxveen een bridge-dag gehouden. Een hele dag lang - van 's morgens 9.00 tot 's avonds 17.00 uur - kunnen bridge-liefhebbers het tegen elkaar opnemen. De Waddinxveense bridge-dag wordt gehouden op zaterdag 20 februari in het wijkgebouw Het Zuidhonk, naast de sporthal De Duikelaar. Er wordt gespeeld door twee groepen van max. 36 paren in aparte zalen: 'roken' en' niet roken'. De ochtend- en middag-zitting duren elk drie uur. Er is een lunchpauze van een uur. Het bridge-evenement wordt georgani seerd door de Stichting tot Instandhou ding van de St. Victorkerk i.o. i.s.m. de bridge-club Waddinxveen. De op brengst komt ten goede aan de restau ratie van de St. Victorkerk aan de Zuid kade. Waddinxveen - zondag 14 februari Herv.Immanuelkerk 10.00 uur ds. A.a. v. Houwelingen 17.00 uur ds. H. Onstein Amsterdam Geref.Vrijgem. Kruiskerk Passage 9.30 uur leesdienst 16.30 uur ds. H. Feenstra Berkel Geref.kerk 9.30 uur ds.J.H. Lange- laar 18.30 uur gezamenlijke jeugd dienst in hervormde kerk Herv.kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver 18.30 uur ds. S. Schoon Gouda gez. jeugddienst 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk Chr.Geref. 9.30 uur ds. P.N. Ribbens Zoetermeer 17.00 uur ds. M.J. Oos- ting Vrijz. Prot Geloofsgemeenschap 10.00 uur ds. J. Spijker Den Haag Waddinxveen- Al een aantal maanden houdt een groep Waddinxveners zich bezig met "line- dansen". Line- dansen is afkomstig uit Amerika. Er wordt voor namelijk gedanst in rijen op country- muziek. Ongeveer zes jaar geleden zijn een aantal mensen in ons land er mee begonnen. De meeste line- dansgroe pen hebben een eigen naam, zo heet de Waddinxveense groep The Timber Line Dancers. Op vrijdag 26 februari start er een beginnerscursus in het buurthuis Zonnig Zuid in de St. Victor- wijk in Waddinxveen, aanvang 19.30 uur. Tel. 01820-25814. Op de foto van links naar rechts De jubilarissen (met hun dames) A. Olie, J. v.d. Braak en P. Bally. Waddinxveen - De heer J. Bruning, algemeen secretaris van het CFO, huldigde vrijdagavond 5 februari in het Anne Frank Centrum drie trouwe leden van het CNV. Twee leden kregen een gouden CNV-speld voor 25 jaar lidmaatschap. Dit waren de heren J.A.C.M. v.d. Braak en P.A. Bally. Voor 40 jaar lidmaatschap kreeg de heer A. Olie een speld met een lauwertak. De heer Bruning hield een toespraak waarin hij tal van aspecten van het CNV belichtte, het op handen zijnde 100-jarige bestaan de werkgelegenheidsproblemen aankaartte. Zoals de WAO en de mogelijkheid die het CNV biedt om één en ander straks via een eigen pensioenfonds te regelen. Na pauze met grote verloting voerde toneelvereniging VIOS uit Reeuwijk een blijspel op. 'het begon met Eva", tot hilariteit van de aanwezigen. Waddinxveen heeft er een nieuwe foto- snelservice bij en wel in de Dorpstraat op nr. 76. De voormalige showroom van zonweringsartikelen is compleet ver bouwd tot een fraaie foto-printshop waar men binnen 2 uur zijn foto's kan laten ontwikkelen. Het bedrijf wordt gerund door Henk en Gerda van Hou ten die een jaren lange ervaring heb ben in het afdruk ken van foto's. Henk van Houten is al 18 jaar werk zaam in het ontwik kelen van foto's en kan daardoor een prima kwaliteit ga randeren. Ook kan men terecht voor pasfoto's en aller lei fotoartikelen zo als films, batterij en, albums en foto- lijsten. Daarnaast leveren ze in sa menwerking met Starprint/Unicolor puzzles van foto's, fotostickers, t-shirts met eigen foto en wenskaar ten. Al met al zal een bezoek aan deze printshop u zeker nieuwe idee ën opleveren voor een geslaagde foto herinnering. (foto mega-color) Sjoelen/spelletjesavond - 14 februari: Tot nu toe is er iedere tweede vrijdaga vond van de maand een sjoelavond ge houden in het Zuidhonk. Helaas heb ben de organisatoren van deze avon den moeten constateren dat de belang stelling terugloopt. Om de trouwe be zoekers niet teleur te stellen wordt ge zocht naar een ande-re invulling van deze avonden. Gedacht wordt aan een combinatie van sjoelen en spelletjes zoals rummikub, dammen, biljarten enz. Op vrijdagavond 12februari wordt deze gecombineerde avond voor het eerst gehouden. Aanvang 20.00 uur. Mario Bross: Zoals ieder jaar wordt er ook dit jaar een Mario Bross-competitie georganiseerd door stichting Wijkwerk De Zuidpias. De competitie is verdeeld over drie maanden en wordt besloten met twee finale-dagen. Op zaterdag 27 februari is de eerste competitiedag in wijkgebouw Het Zuidhonk. Er wordt ge speeld met zowel Mario Bross 1 als Mario Bross 2. Er is nog plaats voor enkele deelnemers. Inschrijven bij Cees Meiderwijk tel. 01828-12237. Uitstel Baby-kinderspullen beurs: De baby- en kinderspullenbeurs die zou worden gehouden op 22 en 23 februari wordt i.v.m.een overvol programma in Het Zuid-honk, verzet naar 26 en 27 april. Nadere informatie volgt via de krant. Hatha Yoga: Waddinxveen - Mevrouw A. Berends uit Boskoop verzorgt Hatha- yoga- lessen in het Zuidhonk in de wijk Zuidpias in Waddinxveen. Inl: tel. 01727-18398. Zij doet dit als hobby en vraagt slechts een geringe onkosten vergoeding. Boskoop - In de bibliotheek aan de Bab- sloot houdt Els Knijpinga een lezing over Guatemala, het land van de Maya indianen. Zij doet dat in het kader van de tentoonstelling die gedurende de fe- bruari-maand in de bibliotheek gehou den wordt onder het motto "Van Maïs tot mensenrechten". Aan de hand van fraaie dia's neemt ze belangstellenden mee op haar tocht door de berggebie den, het midden van het land, boot tochten en een ruïnestreek. Inl. 01727- 13170. De avond wordt op 11 februari gehouden en begint om 20.00 uur. Het CDA Waddinxveen houdt op don derdag 11 febr. een openbare ledenver gadering in "De Vlieger" Staringlaan 35, aanvang 20.00 uur. Na het huishoude lijk gedeelte, waarin de jaarverslagen en de begroting '93 aan de orde zijn, bestaat er ruime gelegenheid om met de fractie van gedachten te wisselen over de actuele Waddinxveense poli tiek. Als mogelijke onderwerpen zijn aangegeven: -Bentwoud; Concept ont- wikicelingsschets 2010; - jongerencen trum; - winkelcentrum; - ouderenbe leid; - Waddinxveen duurste gemeen te?; - andere door leden en belangstel lenden aangedragen onderwerpen. Waddinxveen- Kreater heeft weer een aantal aantrekkelijke theatervoorstellingen voor kinderen geboekt. Op 25 april komt poppentheater Dibbes naar Waddinxveen met de voorstelling "Jutte". Op 21 maart speelt Stichting Barnum "De Mare"; daarin zien we o.a. Simone Henken terug, die vo rig seizoen furore maakte in Kreater met de dansvoorstel ling "FlierevogelOp zondag 14 februari speelt De Verbeel ding in Kreater de voorstelling "De Ruitenkoning", een voorstelling voor kinderen vanaf 8 jaar. "De Ruitenkoning" is een vrolijke voorstelling waarin blijkt dat de centrale fi guur Ludwig(door Guido Popeyus) al geruime dood is. Hij is bij een zoektocht naar zijn verdwenen kroon uit het ven ster gevallen en in de dood gestort. De voorstelling begint meer dan honderd jaar na dato en Ludwig komt juist terug van zijn zoektocht te paard.. De theatermakers van De Ver beelding hebben hun produktie gebaseerd op de figuur van Ludwig II van Beieren, ook wel genoemd "The Mad King", maar ook: "Der MarchenkönigUit diens leven zijn enkele onderdelen gekozen en deze zijn herschikt en ingepast in de figuur van Ludwig zoals die ten tonele wordt gevoerd. Geen reconstructie dus, maar het gebruik maken van extra vagante en malle elementen als inspiratiebron voor "De Ruitenkoning". Kreater, Kerkstraat 13, Waddinxveen; 14.00 uur op 14 februari, (foto theaterfotografie eduard coblijn) Op de foto architect Gelderblom, geme Boskoop - Eindelijk was het zover: dinsdagmiddag 2 februari kon de officiële paal geslagen worden voor de uitbreiding van het Boskoopse gemeentehuis. Aan gemeentesecreta ris K. Dunnink was die taak toebedacht. Als leidinggevende aan het gemeente lijk personeel, waarvan straks een groot deel in de nieuwe vleugel hun werkplek krijgt, liet hij na het slaan van de paal, de gang van zaken die tot deze daad geleid hebben, de revue passe ren. Het fraaie in 1929 door architect Land man ontworpen gemeentehuis krijgt een aanbouw in dezelfde stijl, ontwor pen door Boskoops architect G. Gelder blom. In tegenwoordigheid van betrok kenen bij de bouw, gemeentebestuur- tesecretaris Dunnink en aannemer Vink ders en het gemeentepersoneel, ont vouwde hij tevens het financiële plaatje dat aanvankelijk gepresenteerd was: boven de 10 miljoen gulden en thans ca. 5,5 miljoen. De dekking is o.a. gevonden in het inle veren van een aantal formatieplaatsen. Spreker herinnerde eraan dat het huidi ge gemeentehuis begin zestiger jaren reeds te klein was, er in '67 en in '71 uitgeweken werd naar lokaties aan de Babsloot en er vanaf begin tachtiger jaren serieus aan nieuwbouw gedacht is. De doelstelling was een publieks vriendelijk gemeentehuis voor de in woners dat goed bereikbaar en toegan kelijk is. Daaraan zal het gemeentehuis, na voltooiing van de uitbreiding die ca. dertien maanden duurt, zeker voldoen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 19