Familieberichten JJöw uoob faatif Kleintje Foto's in het HART VAN HOLLAND Wijziging telefoonnummers politie 1953 1993 jjo Krijgsman-Ooms Aartje van der Heijden-Dullaard Veel belangstelling voor Fotoclub JZLrie "Krijgsman Europa kinderhulp zoekt gastgezinnen 1933 1993 C. Boele M. Boele-den Hartog Grote algemene verzamelbeurs Koop een amandelboompje in knop en gebruik het frisse groen van klimop of een varen ter combinatie hun 60-jarig huwelijkfeest te vieren! U bent van harte welkom op de receptie van 18.00 tot 21.00 uur in dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen 8 februari 1993. Burg. Klinkhamerweg 16 - 2761.BG Zevenhuizen Langs deze weg willen wij onze dank uitbrengen voor de fijne verzorging van de wijkverpleging "Zuidwijk" en voor de zorg en steun van alle buren van "Oud Verlaat" die wij mochten ondervinden tijdens de ziekte en na het overlijden van Familie Dullaard Zevenhuizen, februari 1993. Op excursie uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: 19 februari Hopen wij de dag te gedenken waarop onze ouders en grootouders en 40 jaar geleden in Het Huwelijk. traden. Ieder die Hen wil komen gelukswensen is van Harte welkom op vrijdag 19 februari vanaf 20.30 uur in de S trandgaper, Strandweg 1 te Oud-Verlaat. Kinderen en kleinkinderen Strandweg 15 2761 TdM Zevenhuizen oorlogsleed in een hollandse huiskamer europa kinderhulp aan vakantie toe Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: nè betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschij ning van Hart van Holland. Men nemen hiervan goede nota! Bereikbaarheid politie Ingebruikname (in plaats van kaarteif) Op 22 februari hopen en (in plaats van kaarten) Moerkapelle - De Fotoclub Moerkapelle heeft op de laatste clubavond niet over belangstelling te klagen gehad. Aan de oproep in Hart van Holland hebben zes personen gehoor gegeven. Eén inwo ner uit Moerkapelle, drie uit Zoeter- meer, één uit Gouda en één uit Hazers- woude. Deze belangstellenden hebben met de overige leden een interessante avond gehad. Eerst liet fotoclublid Kees Huisman 'eigen werk' zien. In zijn vrije tijd fotografeert Kees voorname lijk 'gevechtsvliegtuigen'. Zowel in de lucht als aan de grond blijken deze toestellen fotogeniek. Sommige moes ten met een enorme telelens worden genomen. Na de pauze hield Ton de Bruijn een lezing over objectieven en filters. Dit onderwerp sloot goed aan bij de telelensfoto's van Kees. Tot slot kon men dia's van leden bekijken over de opdracht 'speciale effecten en technie ken'. Ook hier verrassende plaatjes. Voor de belangstellenden (iedereen mag een aantal avonden komen kijken) was het een gevarieerde avond waar tijdens indrukken konden worden op gedaan op welke wijze Fotoclub Moer kapelle functioneert. De club hoopt dat een aantal van de belangstellenden die voor de eerste maal de fotoclub be zochten, lid worden. Op 16 febr. brengt Fotoclub Moerkapel le een bezoek aan de Rotterdamse foto graaf Eppo Willem Notenboom. Deze Rotterdamse fotograaf zal eigen werk laten zien en de leden van de club per soonlijk rondleidingen op zijn tentoon stelling. Regio - Op initiatief van vrouwen uit verschillende kerken te Nieuwerkerk ad IJssel wordt er op donderdagmor gen 18 februari een koffieochtend ge houden in gebouw "Het Kruispunt aan de Middenmolensingel in Nieuwerkerk ad IJssel. De ochtend begint om 9.30 uur tot 11.00 uur. Spreekster is Paulien Zeeman-Lens. t.k. buzenstoelen chroom, zwart gelichten bekleding 6 stuks 150,- 01828-11291 t.k. weg. overcompl. eiken eethoek z.g.a.n. 01828-13959 Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra - Dorpsstraat 33 Waddinxveen Holland bv Da Costasingel 4 Hazerswoude Rijndijk De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin.' Kleintjes per fax of telefoon worden geweigerd!! ENVELOP NIET DtCHTPLAKKEN A.lf.B. (dan voldoet een postzegel van 70 centU Op zondag 14 februari organiseert De Vereniging De Verzamelaar weer een grote verzamelbeurs. Deze beurs wordt gehouden in De Doelen, Kruis plein ingang kleine zaal te Rotterdam. Vanaf 10.00 uur kunnen verzamelaars weer terecht op deze gezellige beurs. Een keur van verzamelobjecten zal zijn vertegenwoordigd zoals: postzegels, munten, ansichtkaarten, spaarpotten, stripboeken, vingerhoedjes, eierdop jes, oud speelgoed enz. Voor inlichtin gen, tel.01803-14214 Alma uit Joegoslavië hield de eerste nachten in Nederland haar dagelijkse kleren aan. Ze sliep niet op de slaapka mer in een bed, maar beneden in een stoel. Haar zusje Jasmine verkoos, ook geheel gekleed, de bank in de woonka mer. Hun koffertje werd niet uitgepakt. Dat bleef binnen handbereik naast de bank. Joegoslavisch oorlogsleed, zicht baar in een Holllandse huiskamer. De Joegoslavische vluchtelingetjes Alma (6 jaar) en Jasmine (7 jaar) logeerden de voorbije zomer drie weken bij gastouders in Nederland. De eerste da gen waren er de slaapproblemen, maar die werden door de gastouders met veel geduld opgelost. Na enkele dagen durfden de beide voor het oorlogsge weld gevluchte zusjes in een echt bed te slapen. En ging het koffertje open, waarin slechts een paar schoentjes, wat ondergoed en een pyama zaten. Na die eerste moeilijke dagen hadden de zusjes nog drie weken lang een fijne vakantie bij 'hun gastouders. Ze geno ten van het mooie weer, de vrijheid en de vriendelijkheid in ons land. De meis jes vertrokken weer aangesterkt en vro lijk naar het vluchtelingenkamp in Keu len, waar ze met hun ouders verblijven. Even hadden ze van een andere wereld geproefd. De kinderen uit Keulse vluch telingenkampen en het Oostenrijkse kamp Traiskirchen, buiten Alma en Jas mine nog 167 kinderen, werden naar Nederland gehaald door de Stichting Europa Kinderhulp. Ruim de helft van die kinderen was met hun ouders het oorlogsgeweld in het voormalige Joe goslavië ontvlucht. Het geval van Alma en Jasmine is ex treem. Gelukkig hadden de meeste kin deren van vluchtelingen weinig of geen last van oorlogsstress. Ze waren blij een keer weg te zijn uit de stinkende houten barakken aan de Keulse Polier Holzweg of het troosteloze, benauwde kamp in Traiskirchen. Want ook een kind kan serieus aan vakantie toe zijn! Dat geldt ook voor de ruim 3000 andere kinderen, die via Europa Kinderhulp elk jaar een fijne vakantie bij gastou ders geholpen worden. Het gaat om ruim 500 Nederlandse kinderen, ca. 700 Franse kinderen, ruim 1000 Duitse kin deren en de rest komt uit Engeland, Noord- Ierland, Oostenrijk en Tsjecho- slowakije. Inlichtingen: 01802- 1395 Lentekleurtjes-. Als de dagen merkbaar lengen, krijgt iedereen langzaam maar zeker de lente in het hoofd. Hoe gezellig de winter ook is, vanaf februari winnen de beloften van het voorjaar het. in huis betekent dat: planten met voorjaarskleurtjes. Vroege bloei: Bij zacht winterweer laten diverse winterbloeiende heesters ons van hun bloemen genieten. Toverhazelaar (Mamamelis) is er zo één en winterjasmijn (Jasminum). Beide bloeien geel, een uitgesproken voorjaarskleur. Forsythia of Chinees klokje laat nog even op zich wachten, maar er zijn al wel afgesneden tak ken vol gele klokjes te koop. Ook van andere heesters en bomen zijn takken te koop met bloesem, kers bijvoorbeeld. Van amandelboompje (Prunus triloba) zijn niet alleen takken te koop als snijbloem, maar ook boompjes in pot. Ze worden met ex tra warmte vervroegd. Buiten verschijnen de roze, gevulde bloempjes pas in april /mei. Door ze nu in knop te kopen, hebben ze in huis een paar weken sierwaarde. Hoe koeler de plek, des te langer de bloei aanhoudt. Daarna kunnen ze buiten wor den geplant. Ze zijn geschikt voor een flinke pot op het balkon. Doorgaans wordt amandelboompje op een stammetje gekweekt. Na de bloei is kort snoeien van alle takken noodzakelijk om het boompje ook volgend jaar weer rijk te laten bloeien. Tip: Zet amandelboom- pje in een ruime sierpot of mand, samen met klimop of een varen. Dat staat fleurig! Tijdelijk in huis: Er zijn nog meer heesters, die in het vroege voorjaar ge schikt zijn als tijdelijke huisgenoot, "Camellia" bijvoorbeeld. Omdat de ze planten ongesteelde bloemknoppen hebben, mogen ze niet worden gedraaid en verplaatst in de vensterbank. Geef ze een koel plekje en sproei de knoppen zolang ze ge sloten zijn. Geef kalkarm water. Op een beschutte, half beschaduwde plek buiten, komen ze jaren lang goed tot hun recht. Andere heesters die voorjaarssfeer in huis brengen zijn: hortensia en 'Deutsia' (bruids- bloem). Ook primula's zijn er volop, in prachtige kleuren. Tip: voorjaars- bloeiers die winterhard zijn, moeten in huis op een lichte, maar koele plaats worden gezet. Ma tig met water en voeding. De Nederlandse politie is op dit moment druk bezig met reorganisatie. Dat geldt ook voor de politie in de gemeenten Nieuwerkerk a.d. IJssel, Zevenhuizen-Moerka- pelle Moordrecht, Waddinxveen en Boskoop. De politie in deze gemeenten maken als district IJssel en Gouwe deel uit van het politiecorps Hollands-Midden Dit nieuwe politiecorps begint nu vorm te krijgen. Dat blijkt o.a. uit het feit dat de nieuwe centrale meldkamer in leiderdorp, vanaf 25 januari jl., regiobreed functio neert De bestaande meldkamers van de gemeentepolitiecorpsen en van de rijkspolitie worden dan tot een meldkamer samengevoegd, nagenoeg alle telefoni sche meldingen die men doet, zullen voortaan binnenkomen en behandeld wor den op die meldkamer. De politie is dan voor iedereen die politiehulp nodig heeft op drie manieren te bereiken- 1 Het politie-informatienummer: voor algemene politie-informatie van lokale aard. 2. het politie-alarmnummer: voor 'niet' spoedeisende politie-assisten- tie 3 Alarmnummer 06-11: alleen voor spoedeisende hulp; als ;'elke seconde telt Naast het 'normale' telefoonsysteem heeft het politiecorps Hollands-Midden ook de beschikking over een teksttelefoonsysteem. Dit systeem is speciaal bedoeld voor mensen die doof of slechthorend zijn en voor meen die niet kunnen praten. Met behulp van een 'modem kunnen dezemensen verbinding krijgen met de politie en wel op het telefoonnummer 01 i_(l 84bJJ. Vanaf 25 januari is er een begin gemaakt met de ingebruikname van de nieuwe centrale meldkamer, te weten voor de volgen de plaatsen: Waddinxveen informatienummer: 01828-13688alarmnummer: 01828-13000. Boskoop informatienummer 01727 16441alarmnummer 01727-14545 Moerkapelle informatienummer 01793-2586, alarmnummer 0179J-I3JJ Zevenhuizen informatienummer 01802-1943; alarmnummer 01802-1200. Rijnwoude informatienummer 01714 -15300: alarmnummer 01 14 -1.1003 Via deze telefoonnummers blijft de politie 24 uur per dag bereikbaar. De politievoertuigen, die eveneens 24 uur per dag in deze gemeenten surveilleren, kunnen dan naar aanleiding van de meldingen worden ingezet. Op uiterlijk 1 mei a.s. moet de centrale meldkamer regiobreed functioneren. Uit betekent dan dat alle inwoners van het politiecorps Hollands-Midden, van de Bollenstreek tot en met de Krimpenerwaard, contact kunnen krijgen met deze meldkamer.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 4