Zevenhuizen - Moerkapelle Trouw beloond met Koninklijke Onderscheiding Ooggetuigen redden automobilisten 14 maanden na de brand in een nieuw pand Kerkdiensten Informatieavond peuterspeelzaal "De Zeven Dwergen" mm Klaveijassen Politie op bezoek Oud papier Oud Verlaat j m. Medische weekeinddienst Riante huisvesting Erkentelijk Van boekhoudkantoor tot accountanskantoor en belastingadviesbureau Assistentie Maatschap Hart van Holland/10 februari 1993 pagina 7 Zevenhuizen-De 54-jarige heerl Wilkes heeft uit handen van burgemeester H.B van der Goot uit Nieuwerkerk a.d. Ussel een Koninklijke onderscheiding ontvan gen. De ere medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau, ontving deze medewerker van tomatenkwekerij firma Jac. v.d. Wel en Zn als beloning voor zijn meer dan 40 jaar trouwe dienst. Jaap Wilkes begon als jongen van 14 jaar in Dirksland, op Flakkee, waar hij woonde, bij de assistentie op de witlofwortel-kwekerij van de firma Van der Wel. Na de watersnoodramp bleek de grond op Flakkee niet meer geschikt voor de witlofteelt en huurde de Zeven- huizense firma land in de Noord-Oost polder en in de Flaarlemmermeer. Ook Jaap Wilkes verhuisde mee en vond ter plaatse een kosthuis om later naar Ze venhuizen te verkassen waar hij mee hielp aan de witlofoogst en verwerking. In Zevenhuizen had hij respectievelijk enkele jaren onderdak bij de families Heinhuis en Ooms. Hoewei hij enige tijd afwezig was vanwege de militaire dienstplicht, was het min of meer een vanzelfsprekendheid dat hij nadien te rugkeerde. In 1961 schakeldehet bedrijf over op de tomatenteelt waar Wilkes, klein van stuk, (1.64 m) even aan moest wennen. Was het toen nog veel buk-, rek-, strek- en sjouwwerk, thans is de tomaten teelt veel efficiënter van opzet, doordat men gebruikmaakt van zowel bio-als technische ontwikkelingen. Zo behoort grondontsmetten of stomen, niet meer tot het jaarlijks of tweejaarlijks gebruik omdat Van der Wel al sinds jaren niet meer in volle grond teelt maar op sub straat. Bovendien worden de tomaten planten niet meer getopt, maar groeien de planten door en kunnen de planten bijgesteld worden, zodat altijd op de juiste hoogte geplukt kan worden. Die ven en blad plukken mogen dan dezelf- de werkzaamheden zijn als vroeger, er Zevenhuizen- Op dinsdag 23 februari organiseert peuterspeelzaal "DeZeven Dwergen" haar jaarlijkse informatiea vond. Evenals vorig jaar zal in de vorm van een soort tentoonstelling nader worden ingegaan op de wijze van wer ken op de peuterspeelzaal. De peuter speelzaal heeft tot doel het op velerlei terreinen stimuleren van jonge kinde ren, en probeert dan ook zoveel moge lijk aspecten van ontwikkelingsmoge lijkheden te bieden, zoals: sociale, emo tionele, motorische, verbale en zintuig lijke ontwikkeling en de muzikale vor ming. D.m.v. werkstukken van de peu ters en uitgestalde materialen, kan men zich een beeld vormen van de wijze waarop de verschillende aspecten aan bod komen. Tevens kan men ideeën Op de foto de heer Jaap Wilkes die een Koninklijke onderscheiding kreeg met zijn twee werkgevers: links Jan van der Wel en rechts Jaap van der Wel. wordt echter voor diverse werkzaam heden, gebruik gemaakt van de electro- kar. Ook de bloemetjes bestuiven door middel van 'trillen' hoeft niet meer, want dat doen de hommels, hetgeen volgens werkgever Jan van der Wel, arbeidsbesparend is en meer rust in het bedrijf geeft. Sorteren op kleur van de tomaten, waarvan de oogst van maart tot november duurt, is al een aantal jaren niet meer nodig, omdat vrijwel iedere kweker een kleurensor- teerder heeft. En het idee dat het in een kas in de zomer verschrikkelijk warm is, wuift Wilkes van de hand. "In moder ne kassen is het door de klimaatbeheer sing nooit warmer dan buiten. Als het daar erg warm is, is dat natuurlijk bin nen ook het geval, maar nu valt dat best mee omdat je niet meer zoals vroeger, met je hoofd in het blad loopt". Wilkes heeft met zijn vrouw en de ove rige vijf medewerkers, zijn twee werk gevers en de part-timers afgelopen zo mer z'n 40-jarig dienstverband, reeds gevierd met o.a. een boottocht. Jan van der Wel: "We konden niet pre cies achterhalen op welke datum Jaap precies bij ons begonnen is en hebben zomaar een datum geprikt. We zijn er trots op dat een medewerker zo lang bij ons is gebleven". Wilkes haalt z'n schouders op: "Och als je het ergens naar je zin hebt, waarom zou je dan veranderen?" Hij voegt eraan toe dat hijhoewel z'n tempo niet meer zo hoog ligt, hier graag tot aan z'n pensionering wil blijven werken. Zevenhuizen- De 2e ronde van Klaver- jasvereniging Hotel Vos werd gewon nen door H. Wijn 33.611 pnt. 2. C. Eind hoven, 32.873 pnt. 3. H. Verschoor, 32.819 pnt. 4. W. de Zeeuw 32.809 pnt. De 3e ronde is op 11 februari. Iedereen die een avond gezellig wil klaverjassen in competitie verband is wekelijks iede re donderdag van harte welkom in Ho tel-Vos. Aanvang 20.00 uur. De afd. Moerkapelle van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen houdt op woensdag 17 februari haar maandelijkse bijeenkomst in dorps huis "Op Moer", aanvang 20.00 uur. De heer P.J. vd Roer, politie bij district 6 komt vertellen over het nieuwe politie corps "Hollands Midden". Ook zal vol doende gelegenheid zijn om alle vragen die er rijzen te stellen. De heer v.d. Roer zal hier gaarne op ingaan. opdoen voor leuke en gezonde tracta- ties, en kan men zich opgeven voor een aantal activiteiten b.v. het zomerfeest, Jantje Beton en Koninginnedag. In een afzonderlijke ruimte is een doorlopen de videopresentatie, met opnamen die de afgelopen tijd in diverse groepen zijn gemaakt. De avond is bedoeld voor alle belangstellenden, m.n. ook voor diegenen die hun kind binnen 1 jaar op de peuterspeelzaal willen plaatsen; aangezien deze avond slechts éénmaal per jaar plaatsvindt. U kunt deze avond op een informele wijze kennismaken met leidsters en bestuursleden. Even tuele vragen kunt u aan hen voorleg gen. Van 20.00-21.30 uur is men van harte welkom op de peuterspeelzaal aan de Dorpsstraat 68 te Zevenhuizen. jongensfiets te koop vanaf 5 jaar 01802-1760 Oma hartelijk gefeliciteerd met uw 65e verjaardag van Annemarieke en Erwin ook een kleintje plaatsen? vul de bon in! Zevenhuizen - Zaterdag 6 februari jl. werd de hulp van de brandweer inge roepen voor een ongeval aan het Zuideinde, waarbij een personenauto, komende vanaf de Middelweg, onder steboven te water raakte. Omwonen den en enkele voorbijgangers die één en ander zagen gebeuren snelde toe en verrichten de noodzakelijke reddings werkzaamheden. Zij gingen te water en konden in eerste instantie de mannelij ke inzittende uit het wrak halen, (er bevonden zich in de auto een man en een vrouw uit Zoetermeer) De vrouw kon op dat moment niet bevrijd wor den. Met behulp van een tractor van dhr. van Vliet van het Zuideinde en een ketting werd de auto naar de kant toe gesleept, waarna zij wel bevrijd kon worden. Zij verkeerde toen in nagenoeg levenloze toestand en werd door één van de ooggetuigen gereanimeerd. Ondertussen waren ook de brandweer van Zevenhuizen en de duikploeg van de brandweer Nieuwerkerk gearri veerd. De duikploeg kon direkt onver richter zake terugkeren. Het brand weerpersoneel nam de reddingswerk zaamheden over, zodat de ooggetuigen droge kleren konden gaan aantrekken. Nadat bij het slachtoffer ademhaling en hartslag weer terugkeerde werd zij door de inmiddels gearriveerde ambu lance naar het ziekenhuis vervoerd. Het wrak werd uiteindelijk door het bergingsbedrijf afgevoerd. De brand weer heeft als laatste de weg schoonge maakt en kon naar de garage terugke ren. De dank van de brandweer gaat uit naar: Kees Spekman, Pouw Hofman en nog iemand (naam onbekend red.), de drie ooggetuigen die de eerste noodza kelijke reddingswerkzaamheden uit voerden. zondag 14 februari Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur gezinsdienst ds. H. Gaasbeek 19.00 uur ds. A. Schipper Oud Verlaat 10.00 uur ds. N. Kleerma ker Rotterdam 19.00 uur de heer H. Asscheman jeugddienst Geref.kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur mw.drs. W.A.M. Kelder Zwammerdam Ver.Vrijz. Herv. 19.00 uur doop- dienst ds. R. Thieme-Tiesing Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur ds. P.J. Teeuw Oude Tonge 18.30 uur ds. G. de Greef Oosterwolde Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk 13 februari dokter R.P. Renssen, Ce derhof 3 Bleiswijk tel. 01892-14085. 14 februari dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. Moerkapelle - Accountantskantoor en belastingadviesbureau Kooij is sinds novem ber j.l. weer gevestigd op het oude adres, namelijk aan de Moerkapelse Zijde 38 te Moerkapelle. Thans gevestigd in een fraai nieuw gebouw, met een fraaie, glasrijke voorgevel, met 420 vierkante meters, meer dan het dubbele groter dan het vorige pand, dat door een ontploffing verwoest is. Veertien maanden is het kantoor gehuisvest geweest op de boven-etage van een bedrijfspand van de firma Dekker in Zevenhuizen. Op 23 september 1991 vond de ontploffing plaats, doordat er bij voorbereidende werkzaam heden voor een verbouwing van het toenmalige pand, in een kruipruimte een kunststofgasleiding oververhit werd, vanwege het feit dat een werkne mer van de electricien een halogeen lamp gebruikte die teveel hitte afstraal de. Op 25 november 1992 kon het nieuwe pand aan de Moerkapelse Zijde in ge bruik worden genomen. Hoewel het team van Kooij hun admini stratieve en accountants-werkzaamhe den reeds in het nieuwe gebouw ver richten, worden er op dit moment nog wat bouwkundige 'puntjes op de i' ge zet. Zodra dat gebeuid is, zal Kooij 'open huis' houden voor z'n relaties. De heren Kooij en hun medewerkers en medewerksters, prijzen zich gelukkig met hun nieuwe kantoorpand dat zo veel groter is dan het vorige en kwa ruimte, functioneler is. Niet alleen zijn er riante werkruimten waar boekhou ding en salarisadministratie van cliën ten worden bijgehouden, tevens is er een grote vergaderruimte en zijn er en kele spreekkamers. Eén en ander ver deeld over twee verdiepingen, met een zelfde aantal toiletgroepen. Een brand vrij archief bleek eveneens onmisbaar. "We zijn dankbaar voor de tijdelijke huisvestingsoplossing die Dekker Ze venhuizen ons bood, waardoor we een week na de ontploffing ons kantoor weer konden laten functioneren. Ook voor de flexibele opstelling waar het de periode betrof dat er in dit bedrijfs pand op het Zevenhuizense Nijver heidscentrum onderdak genoten kon worden, zijn we Dekker erkentelijk", zegt de heer T. Kooij (52). Hij vormt samen met zijn zoon Jaap(27) een maatschap. Beiden geven leiding aan het accountantskantoor en belastin gadviesbureau, maar hebben elk een afgebakend terrein. Over geboorte, groei, bloei en nieuwe huisvesting had Hartwijzer een gesprek met de heer T. Kooij, de steenlegger van Accountantskantoor en belastingadvies bureau Kooij. Op 1 augustus 1975 begon de Moerka pelse Teun Kooij op een kamer op de bovenverdieping van zijn woonhuis aan de Beatrixlaan met een boekhoud kantoor. Daarvoor verrichtte hij deze werkzaamheden, als medewerker van een accountantskantoor in Rijswijk. Met enkele avondklanten en enkele re laties die hij van een kennis toege speeld kreeg, werd de krappe start ge waagd. Echter bleek er bij zakenlieden in toenemende mate behoefte aan des kundigheid op boekhoudkundig gebied bij zakenlieden uit het midden-en klein bedrijf en particulieren die belastingen geregeld wilden hebben. Precies een jaar na de start van z'n boekhoudkantoor kon Kooij, een 17- jarig meisje in dienst nemen om een voudige administratieve handelingen te verrichten voor de klanten en type werk te verrichten. Heden ten dage is deze Marja Vis nog bij Kooij werkzaam. De heer Kooij: "Omdat die ene kamer te beperkte armslag bood voor het snel groeiende boekhoudkantoor, verhuis de ons gezin in juli 1977 naar een riante woning aan het Westland, waar twee kamers als kantoorruimte konden die nen. Uiteindelijk werd er in februari 1982, een kantoorpand aan de Moerka pelse Zijde 38 betrokken, waar we met z'n drieën voorlopig voldoende expan siemogelijkheden dachten te hebben. Aanvankelij k werd slechts een gedeelte van het pand gehuurd, maar medio mei 1987 kreeg het totale team van acht personen meer armslag toen het hele gebouw beschikbaar kwam". "Inmiddels was ik per 1 februari 1987 met onze zoon Jaap geassocieerd. Sa men vormen we een maatschap. Om dat Jaap een voltooide HEAÓ-oplei- ding, richting A.A. (accountant en ad ministratieconsulent) had, konden we ook de naam van het kantoor aanpas sen. Hoewel we er eigenlijk de voorkeur aan gaven dat hij elders ervaring in dit beroep op zou doen, moest dat beperkt blijven tot twaalf maanden, maanden. We hadden hem gewoon nodig op kan toor", lacht de heer Kooij. Wie behoren tot de clientele van Kooij? "Wij richten ons met onze dienstverle ning met name op het midden-en klein bedrijf en vrije beroepsbeoefenaars. Onze werkzaamheden spelen zich af op een breed terrein. We zijn de huis vriend en adviseur van de onderne ming die de ondernemer bijstaat in zijn administratieve en fiscale verplichtin gen. We adviseren hem of haar bij in vesteringen, leningen, automatisering, personeelszaken, kopen of verkopen van onroerende zaken. Hierbij spelen niet zelden fiscale belangen een grote rol. We verwerken administraties van uit de schoenendoos tot een zeer lees baar jaarverslag, maar ook de grote onderneming waar een boekhouder of administrateur een goede boekhou ding voert, is als cliënt verzekerd van een stuk vakmanschap op ons kantoor om zijn jaarrekening enkelvoudig en geconsolideerd te laten opmaken". Die werkzaamheden worden zeker niet alleen door de heren Teun en Jaap Kooij en Jacqueline Kooij verricht. Ofschoon beide heren elk overkoepe lend hun eigen afgebakende taak heb ben, dochter Jacqueline eveneens door haar kennis van zaken onmisbaar is, is er nog een tiental vakkundige medewerkers(sters) met de nodige scholing, variërend van P.D, M.B.A., S.P.D. of fiscaalspecialisme. Betaalbare dienstverlening "Kwaliteit en service worden door ons als belangrijkste beleidslijnen gehan teerd, waarbij tevens geldt dat de dienstverlening betaalbaar moet blij ven. Onze kracht ligt in het meedenken en meevoelen met de ondernemer die dienstverlening van ons vraagt. Niet in de laatste plaats willen we onderstre pen dat we alleen met Gods zegen en de geschonken wijsheid van Boven ons dagelijks werk kunnen doen", aldus de heer T. Kooij. Op welke wijze wordt contact gelegd met een nieuwe klant? "Meestal wordt er door een nieuwe re latie gebeld voor een afspraak voor een eerste oriën terend gesprek wat doorgaans bij de relatie op kan toor of thuis plaatsvindt. Al deze contacten gaan via Jaap of mij. We luisteren naar de informa tie die de aspi rant-klant geeft, nemen kennis van zaken. De conclu sie is al snel ge maakt en varieert van 'een klant die z'n hele admini stratie zelf aan kan, maar specia listische onder steuning nodig heeft'- bijvoor beeld een trans portbedrijf met aan het hoofd een boekhouder, tot een winkelier of tuinder, die wel alles administratief verzamelt, maar er ver der geen tijd voor heeft. Het gebeurt nog dat men een administratie in een schoenendoos bewaart, terwijl het die klant veel boekhoud/administratie kosten zou besparen als hij elke week z'n paperassen ordende en wat eenvou dig schrijfwerk verrichtte in de avondu ren. Als wij met de klant tot overeen stemming komen, deze op de hoogte gesteld is van ons uurtarief en hij in stemt met onze voorwaarden, nemen wij de administratie in ontvangst en gaat één van onze medewerkers/sters aan de slag met de administratie. Zo heeft elk van het team een specifiek aantal 'eigen' klanten en is het bijhou den van die boekhoudingen en het sa menstellen van jaarrekeningen, geen onpersoonlijke zaak. Overigens zijn medewerkers/sters in staat elkaar te vervangen, mede omdat wij volledig geautomatiseerd zijn. Er geldt uiter aard een volstrekte geheimhouding naar buiten"... Specialisme "Wat anders is het met de salarisadmi nistratie, daarvoor hebben we specia lisme in huis. Eén medewerkster heeft een volledige dagtaak aan de salarisad ministratie van alle bedrijven waar- De heer T. Kooij samen met zijn zoon Jaap voor wij de boekhouding en/of het ac- countantswerk verzorgen. Ook voor fiscale zaken geldt een specia lisme, waarbij wij volstrekt legaal, altijd het belastingvoordeel van de cliënt in het oog houden en de mogelijkheden voor belastingaftrek. We hanteren daarbij het uitgangspunt dat hetgeen geschreven wordt overeen moet stemmen met de werkelijkheid. Op het moment dat de werkelijkheid afwijkt- en wij weten dat niet - ligt dat buiten onze verantwoording". Een goede accountant verdient zichzelf De heer Kooij stelt dat er in het bijhou den van alle veranderingen die van overheidswege op fiscaal en sociaal gebied ingevoerd worden, ook veel tijd steekt. Het bestuderen van veranderde regel geving vindt hij dan ook een zware, maar noodzakelijke bezigheid. "Echter bij alles geldt dat we er zijn voor de cliënt en hem optimaal van dienst willen zijn. Onze kennis aan wil len wenden om, zover dat bijvoorbeeld op fiscaal gebied mogelijk is, hem er financieel beter van te laten worden". De heer Kooij stemt daarom ook van harte in met de leus dat een goede accountant zichzelf verdient! Zevenhuizen- Oud Verlaat - A.s. vrijdag en zaterdag wordt er weer een oud papieractie in Oud Verlaat gehouden. De container staat op het parkeerterrein van De Vierkap. De opbrengst is bestemd voor de chr. basisschool De Nessevliet.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7