Sport In de regio Heren Rentokil winnen volleybal thriller J "vechten tegen de bierkaai" Koppelklaverjassen Pech op de Weissensee Schaakvereniging Moerkapelle Nieuwe start Superprestige 3km BROUWER DE KONING Rijvereniging "Reigersburgh Sjoelclub Tabé wint net Tabé junioren competitie Carnaval verstandelijk gehandicapten UITVAARTVERZORGING ORGE Tafeltennisvereniging Zevenhuizen-Moerkapelle Muziekavond Jeugddienst Oud Verlaat Toneeluitvoering Hart - van - Holland - allerlei wat is er aan de hand in zevenhuizen-moerkapelle? Natuurwandeling Hart van Holland/10 februari 1993 pagina 9 SportlustMoerkapelle 1-0 KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden - Violen en primula's Sla- kool- en aardbeiplanten Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken 10,- - Broeiramen Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde Tel. 01802-2430 Tweede team Rentokil wist afgelopen woensdag avond in een spannende vijfsetter van Kuipers/Zwolle te winnen. De spelers van Rentokil wisten van te voren dat het een heksenketel kon zijn in de WRVZ-hal te Zwolle, waar altijd een dikke duizend man publiek op de tribune zit om Kuipers aan te moedi gen. Kuipers staat er om bekend thuis moeilijk te verslaan te zijn en zeker bij vijfsetters winnen de Zwollenaren al tijd. De Zevenhuizense heren wisten wat hen te doen stond en zorgden in de eerste 2 sets ervoor dat het veelkoppi ge publiek muisstil werd. In de eerste set nam Rentokil door veel aanvals- kracht van Rini Boutens en Edger Tink- hof een voorsprong van 8-14, maar Kui pers vocht terug en wist op gelijke hoogte te komen. Toch wist Rentokil deze set met 14-16 te winnen. In de tweede set liet Rentokil, Kuipers niet in hun spel te komen en zorgde dat met 4- 15 de set gewonnen werd. In de derde set leek het erop dat Rento kil regelrecht naar een 3-0 overwinning toestevende. Maar bij 4-8 voor, kwam er een keerpunt in de strijd, Kuipers ging 'va banque' spelen en had plots klaps succes. Het duizend koppige pu bliek ging als een man achter hun ploeg en staan en langzaam maar zeker trok Kuipers de wedstrijd naar zich toe. Met 15-12 dwongen de Zwollenaren een vierde set af. In die vierde set hielden de beide ploegen elkaar goed in even wicht en was bij 14-14 het breekpunt. Toen wist Kuipers de set met 16-14 winnend afsluiten. In de laatste en alles beslissende vijfde set nam Kuipers een voorsprong, maar Rentokil toonde veerkracht en de trainers Van der Burgt en Akkerhuis zagen hun mannen door een sterke blokkering deze set met 8-15 winnend af te sluiten. Zodat Rentokil ongeslagen aan kop blijft staan. Voor Rentokil staat aanstaande zater dag de wedstrijd tegen TDK/Brevok (19.00 uur) in de TDK-hal te Breda op het programma. Moerkapelle- Zaterdag stond de topper tegen Sportlust op het programma. Met evenveel verliespunten en 2 wedstrij den minder dan Moerkapelle deelde dit elftal theoretisch de koppositie. Het zou de wedstrijd worden om het even tuele kampioenschap, en voor Moerka pelle ook nog een wedstrijd om de naas te concurrent Sportief bij winst op 5 punten achterstand te zetten. Gestart werd er met Johan vd Bor in de wissel en de later komende Erik Noorland. Af wezig waren Folko Vaatstra en Edwin Zuierveld. In het begin eerste helft was er een licht veldoverwicht voor Moer kapelle. Met enkele goede combinaties waren er verschillende kansjes. In de 12e min. kwam een terug gelegde bal rond de 16 voor de voeten van Jan v Ho ven, die niet afwachtte en de bal vol op z'n slof nam, maar de bal werd goed verwerkt door de doelman. Aan de an dere kant kreeg Sportlust ook een paar kleine kansjes. Éénmaal moest de doel man van Moerkapelle ingrijpen op een kopbal, die hij op de paal tikte en de bal hierna in tweede instantie op kon pak ken. Even hiervoor zag hij al een bal met geluk op de paal belanden. Aan de an dere kant waren er nog kansen voor Auke Hof en Roel Kamp die echter niet verzilverd werden. Met de rust was het 0-0. Net voor rust werd er een speler van Sportlust uitgestuurd doordat hij 2 x geel had gekregen, voor het doorlo pen op de Moerkapelse doelman en we gens praten. De tweede helft tegen 10 man van Sportlust. In de 55e min. kreeg Sportlust 2 cornerballen te nemen de laatste leverde dan ook de openingss core op. De bal werd bij de eerste paal doorgekopt, de Moerkapelse doelman kon hierna nog wel z'n hand ertegen krijgen, maar één van zijn medespelers vergat z'n voet onder de bal te zetten. De tegenstander deed dit wel en de bal verdween over de lijn. Sportlust trok zich terug, en het werd vechten tegen de bierkaai. De stand zou na 90 minuten dan ook zo blijven: 1-0 voor Sportlust. Op. 20 februari wordt de wedstrijd te gen Oudewater 2 gespeeld. ingezonden Zevenhuizen- Woensdag 27 januari deed Jan Ottevanger mee met de 200 km. Alternatieve Elf-stedentocht op de Weissensee in Oostenrijk. De voorbe reiding was goed geweest, een paar dagen goed getraind op het natuurijs, hij had goede motivatie gekregen en de vorm was er. 's Morgens om 9.00 uur klonk het startschot. Het begon net een beetje licht te worden, wat voor velen en ook voor Jan een beetje eng was, want je hebt zo pech of komt ongeluk kig te vallen. Er gingen tenslotte zo'n 1.000 mensen van start. Gelukkig ging alles goed en na zo'n 20 km. zat de vaart er goed in en werden de posities inge nomen. Jan reed constant in de voorste gelederen en kon hierdoor zijn kansen op een goede klassering behouden. Er moesten 8 ronden van 25 km. gereden worden. In de 2e ronde begon het te sneeuwen, wat het er niet makkelijker op maakte. Dit leidde tot valpartijen in de gelederen van het peloton, wat hem bespaard bleef. In de 3e ronde, na zo'n 60 km., kwam de eerste serieuze ont snapping. Twee mannen reden weg uit de kopgroep en namen snel voor sprong. Jan zag dit en probeerde aan te sluiten. Dit lukte en met het vorderen van de kilometers leidde dit tot een voorsprong van een kleine minuut. Aangezien de wedstrijd nog in een vroeg stadium bevond besloten Jan en zijn 2 medevluchters zich terug te laten zakken in de kopgroep van zo'n 60 man. In de 4e ronde, na ca. 85 km., was dat bijna zover. Toen sloeg voor Jan het noodlot toe. Door de gestaag gevallen sneeuw waren de scheuren in het ijs niet zo goed meer te zien. Hij trapte in zo'n scheur. Het resultaat was, dat het ijzer van zijn schaats zo krom was als een hoepel. Hier was niet normaal meer op te rijden en z'n illussies op een goe de klassering waren hiermee plotsklap aan flarden. Bij een verzorgingspost werd nog geprobeerd de schaats recht te krijgen, maar dit was vergeefse moei te. Moerkapelle - Vrijdag 5 februari werd de 20e ronde van de schaakcompetitie Moerkapelle gespeeld. Er stonden en kele spannende wedstrijden op het programma. Wim Vroegindeweij moest een aanval op zijn koppositie afslaan. Gerard van Ommeren kwam in de opening al goed te staan, maar deed het verkeerd waardoor hij verloren kwam te staan. Toch kwam de balans weer in evenwicht. Dick Bac is bezig aan een inhaalmanoevre. Dit keer werd Ben van Geffen in fraaie stijl van het bord gezet. Wim Stange liet Michiel Blok in het zand bijten. Jan Blok behaal- de een knappe remise tegen Maarten Vroegindeweij. Marius van Vuuren ging op de bluftoer tegen Jacques de Lange. Deze keer had hij succes. Koos van der Spek verschalkte Koos Segaar. Gerrit van Meeteren en Wim Freeke hielden elkaar in evenwicht. Hans Blok moest zijn meerdere erkennen in Wim Wester man. Marcel de Haan, net terug uit Spanje., liet zien het schaken nog niet verleerd te zijn. Frans de Wit gooide uiteindelijk zijn koning in zijn schoot. Het tweede team van Moerkapelle kon het kampioenschap nauwelijks ont gaan. WSV uit Waddinxveen werd 5 1/2 - 2 1/2 verslagen. Dit team kan nu al bijna niet meer worden ingehaald. Boskoop - Woensdag 17 februari start weer de superprestige 3km 1993 op de atletiekbaan van AV'47 te Boskoop aan de Hoogeveense weg. Ook dit jaar wor den er weer vier ronden gehouden. De superprestige 3km is een conditietest voor alle weg- en prestatielopers. Na afloop van elke 3 km wordt de tijd geno teerd op een kaart. Door middel van deze kaart kan men z'n vorderingen bijgehouden en vergelijken met andere lopers. Degene die drie keer heeft mee gedaan ontvang aan het eind van het jaar een medaille. Omdat ook bij de weg- en prestatielo- sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. pers het competitie-element niet ont breekt, wordt over de vier ronden een klassement bijgehouden. Aan het eind van het jaar wordt er in de diverse (heren, dames en veteranen) klassen een prijs uitgereikt. Tot nu toe is er nog geen enkele loper op loopster buiten AV'47 geweest, die de prijzen wist bin nen te slepen. De superprestige 3km wordt georgani seerd door de loopgroep van AV'47. Inschrijven kan men vanaf 19.30 uur in de kantine AV'47. Gestart wordt er rond 20.00 uur. Deelname is gratis. Inlichtin gen tel. 01828-16204. KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Boskoop/Haastrecht - Men kan zich voor een koppelklaverjastoernooi aan melden in Boskoop tel. 01727 - 17798, dat in Haastrecht gehouden wordt, in 't Evertshuis. Klaverjasvereniging t Spoor organi seert de happenings op 13 februari en 12 maart; 27 februari en 27 maart. Waddinxveen - Zondag 7 februari is er op manege Reigersburgh een dressuur- wedstrijd verreden in diverse klassen. Omdat het programma overvol was, waren ze genoodzaakt 's morgens al om 8.00 uur te beginnen met klasse B. Twee ruiters van manege Reigersburgh, Mar jolein Bonte met haar 4 jarige paard Dutch History en Annemiek Kortlever met haar paard Cita, wisten zich te plaatsen voor de eindselectie in Rijs wijk. In de klasse L waren er diverse ruiters van de manege die meededen, maar helaas in het geweld van 28 rui ters en amazones wisten zij zich niet te plaatsen. Later op de dag werden de klasse M en Z dressuur nog verreden wat een mooi spektakel werd. 's Avonds om 20.15 uur startte de laatste combinatie. Het beoefenen van ruiter sport wordt door velen vaak gezien als een individueel gebeuren. Doch de ge zellige sfeer, respect voor het paard en saamhorigheid hebben de vele toe schouwers een ander beeld gegeven van deze tak van paarde sport. Waddinxveen - Tijdens het visser-sjoel- toernooi in Aalsmeer hebben enkele leden van de Sjoelclub Waddinxveen weer hoofdprijzen gewonnen. Het was de tweede maal dat er aan dit evene ment werd deelgenomen. Het koppel: Jan Kersbergen, Cees Kuipers, Erwin Pleus behaalde met 7846 de eerste prijs in de 'rozenklasse A' Het koppel Ed den Drijver, Ada den Drijver en Bas Koppe naal scoorde 7193 punten, wat ook een hoofdprijs was in de Begoniaklasse A. Het koppel Henk van Beek, Renno van Beek en Mike van Beek scoorde 6872 punten, hetgeen goed was voor een derde prijze in de Begioniaklasse. Benthuizen - In de vorige week gespeel de wedstrijd heeft het pas gepromo veerde Tabé zijn eerste overwinning behaald tegen het uit Leiden afkomsti ge Docos-10. Van de tien te spelen wed strijden werden er in het begin twee verloren. Remco Visser was de eerste die een punt voor Tabé scoorde. Het daaropvolgende dubbel ging weer ver loren. Stand 3-1. Daarna scoorde Alex ander v Waay een punt en werd door Frank v Waay weer verloren: 4-2. Een nederlaag leek onafwendbaar, maar niets leek minder waar. Alexander had drie sets nodig om zijn tweede winst punt binnen te halen. Voor de anderen leek het toen wel of ze pas goed in het spel gekomen waren: ook de drie reste rende wedstrijden werden door Remco (2x) en Frank in winst omgezet: uitslag 6-4 voor Tabé. Tabé 2 verloor met 8-2 van Pecos 14 uit Oegstgeest. Frido Kraanen scoorde beide punten. Tabé 3 won met 8-2 van Zoeterwoude 9. George Visser en Gerrit Hijdra scoor den 3x en wonnen het dubbel. Invaller Ton Huiberts scoorde verdienstelijk eenmaal. Tabé 4 won met 7-3 van Doing 7 uit Zoetermeer. Chris en Mario v Dorp zorgden hier met twee overwinningen en Peter Nieuwstad met drie voor de punten. Doordat voor het eerst in de jaren dat er in "De Hil" gespeeld wordt, alle teams tegelijk thuis speelden, was het een bijzonder gezellige avond zowel voor de thuisclub Tabé als voor de bezoekende teams. A.s. maandagavond spelen weer alle teams thuis. Benthuizen - Afgelopen zaterdag speel de team 1 van Tabé uit Zoetermeer te gen Doing 1Beide teams hadden al eer der in competitieverband tegenover el kaar gestaan. Het was Doing dat toen met de eer ging strijken. Dat deze wed strijd de revanche van Tabé zou wor den werd al snel duidelijk. De Tabé-spe- lers, die vanaf het begin al goed in de wedstrijd zaten, gaven hun tegenstan der geen enkele kans, wat leidde tot zes winstpartijen op rij. Slechts 3x wist het Zoetermeerse team door het sterke spel van de Benthuizenaren heen te prikken. De uiteindelijke uitslag: een schitterende 3-7 overwinning voor Tabé, Andy scoorde een hattrick, Den nis 2x plus met eerdergenoemde het dubbelspel, Arjen wist 1 punt te scoren. De drie overige team speelden thuis in sporthal De Hil. Team 2 werd nipt ver slagen door het uit De Lier afkomstige KIOTI 1. De vier punten werden ge maakt door: Chris 2, Martijn en Dennis v.d. B ieder eenmaal. Ook team 3 (meis jes) verloor nipt met 4-6 en wel van Rijnsoever 8 uit Katwijk a.d. Rijn. Adrie Roos en de zusjes Agneta en Sabina Tuijl scoorden resp. 2,1 en 1 maal. Team 4, dat Taverzo uit Zoetermeer ontving, speelde en uitzonderlijk goed wedstrijd. Dit team versloeg hun tegen stander met maar liefst 9-1. Robert-Jan van Dam en Taco Straathof scoorden ieder een hattrick en Wouter Mets scoorde tweemaal plus het met Robert-Jan gespeelde dubbelspel. Zevenhuizen- De Zeven Muzen organi seert de 4e muziekavond voor amateur musici op 13 febr. in dorpshuis Swanla. Aanvang 20.00 uur. Het programma is zeer divers, maar overwegend klassiek. Er wordt gespeeld op piano, gitaar, hoorn, klarinet, blokfluit. Er worden ook liederen ten gehore gebracht. Ie dereen is welkom. Toegang gratis. Zevenhuizen- Op zondag 14 februari om 19.00 uur is er een jeugddienst in de Kapel in Oud Verlaat, het thema is: "Ontdek je blijdschap". De dienst is georganiseerd door de jongeren van Oud Verlaat die over dit thema hebben nagedacht en het hebben uitgewerkt. Henk Asscheman uit Waddinxveen leidt de dienst en zal over het thema spreken. De jongeren zullen samen zin gen o.l.v. Cor Breedijk, Netty Bos en Michel Roosenbeek. Iedereen is wel kom. Inl: Peter Verduyn, 010-4550609. Waddinxveen - Maskerade houdt vrij dag en zaterdagavond de toneeluitvoe ring in het Anne Frank Centrum, aan vang 20.00 uur. Opgevoerd wordt een Italiaans blijspel getiteld "Wat doe jij hier?" van Aldo Benedetti. Allerlei pro blemen, komische verwikkelingen en een happy end. Het belooft een bijzon der leuke voorstelling te worden. Kaar ten te koop tel. 01828 -16503 en 14020. t.k. Opel Kadett city bj 79 apk dec 93 i.g.st. 2 nw banden accu 01803-13242 aangeb: witte vogelkooi parkiet ruilen voor postzegels hele wereld 01828-11774 ook een gratis kleintje plaatsen...pagina 4!!! Het le team van tafeltennisvereniging Zevenhuizen-Moerkapelle speelde op dinsdag 2 febr. de tweede wedstrijd in de 1 e klasse degradatie van de afd. Gou da, tegen het le van Smash, Schoonho ven. De heren van TZM was er alles aan gelegen om het teleurstellende resul taat tegen Vriendenschaar om te bui gen in een overwinning op Smash. He laas bleek daar, mede door omstandig heden, geen sprake van. Met een 7-3 nederlaag werd het team van TZM weer naar huis gestuurd. De reden voor deze nederlaag ontstond mede door de af wezigheid van Guus v Amerongen. De druk voor Ad v Heijningen en Gerard Nederhof werd daardoor erg vergroot om hun partijen te winnen. Ad bood met 2 winstpartijen namens TZM de meeste tegenstand. De partij tegen Le on Moor verliep zeer spannend met een zeer boeiende 3e game, die uiteindelijk met 22-20 door v. Heijningen in winst werd omgezet. De partij tegen Sjaak Ouwerkerk verliep voor de spelers van TZM wat minder moeilijk. Met 21-12 en 12-13 werd de Schoonhovenaar aan de kant gezet. Gerard Nederhof speelde zichtbaar beter dan tijdens de eerste wedstrijd maar kon met maar 1 winstpartij geen beslissingen forceren m.b.t. een winst puntje. Nederhof speelde bij vlagen uit stekend tegen de in grote vorm verke rende Leon Moor, maar wisselde dat af met duidelijk mindere periode's. De le game won Nederhof met 21-7 maar verloor de 2e met dezelfde cijfers. De 3e ging lange tijd gelijk op, maar werd toch met 21-15 door Nederhof gewonnen. Tegen Sjaak Ouwerkerk lagen er ook goede winstkansen voor de Moerkapel- lenaar. In een spannende driegamer ging de winst echter dit keer naar de speler van Smash. Ook de dubbel, met Nederhof en v Heijningen werd in 2 games verloren. Uiteindelijk resulteer de dit een 7-3 voor Smash. TZM is door deze nederlaag na 2 wedstrijden nog steeds puntloos. Wellicht dat in de vol gende wedstrijd aan het overwinnings luchtje geroken kan worden. Ook het 2e team van TZM, uitkomend in de 2e klasse, liep tegen een nederlaag op. Het 4e team van TOP bleek duidelijk de sterkste in deze ontmoeting. In het nieuwe thuishonk van TOP werd met 8- 2 het verschil pijnlijk weergegeven. Al leen Jos Schmidt redde voor TZM de eer, terwijl ook de dubbel door Ver- hoef/Schmidt in winst werd omgezet. ingezonden Waarover spraken zij laatst, die direc teuren van de basisscholen Wat deed de Milieuvereniging bij dat gesprek? Wat wordt er allemaal uitgedacht op de afd. Gemeentewerken? Waarover gaan B W deze week beslissen? Waarom loopt de Milieuvereniging de laatste tijd de deur van het gemeentehuis plat? Wat gaat er gebeuren op 11 maart? Nieuwsgierig? Uw geduld wordt nog even op de proef gesteld. Blijf letten op de berichten in Hart van Holland! Regio- Op zaterdag 13 februari organi seert Natuur- en Vogelwacht Rotta een natuurwandeling in het Lage Bergse Bos. Startplaats: Benzinestation Mo lenlaan, Hillegersberg om 14.00 uur Tijdens de wandeling die 1,5 a 2 uur duurt, wordt gekeken naar de ontlui kende bomen waaraan al duidelijk voorjaarsbloei te herkennen is. Ook sommige vogels beginnen al aan de voorjaarszang om een broedterrito- rium vast te leggen. Voor info: tel. 01793-1262 Rien vd Vorm; 01892-14291 Aad Deurloo. Gouda- Op zaterdag 13 februari as. zal weer de jaarlijkse Carnavalsmiddag voor verstan delijk gehandicapten worden gehouden, en wel in de Garenspinnerij, Turfsingel 34 te Gouda. Het begint om 14.00 uur. Prins Jan de 1 e en zijn Raad van Elf van de IJsselstampers, dit is de Carnavalsvereniging van, voor en door verstandelijk gehandicapten, nodigt iedereen uit om hen te volgen in een geweldig feestgedruis, samen met Prins Arnoud de le en zijn Raad van Elf van de Goudse Carna valsvereniging de Marktzotten. Wij roepen dan ook alle verstandelijk gehandicapten en alle mensen zonder handicap op om met ons een groot feest te vieren. Kom naar Gouda!

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9