Hart - van - Holland - allerlei Afscheid iuf Nancy Hofman Poimeberkhten Jeugdsoos 't Hoekie Schoolproject van De Eendragt W v_ M Bedrijfsterrein Gemeentegids Zevenhuizen- Moerkapelle binnenkort verspreid Katholieke Vrou wenvereniging Koffieconcert Concordia 06-11 als elke seconde telt Derde bedrijfsvolleybaltoernooi CVB Bank-Be Fair Voorlezen in bibliotheek Fietscross Tourclub Zevenhuizen '80 pagina 10 J Verkeer het Rijneveld een ongeval plaats - Verkeer Criminaliteit Diversen Bereikbaarheid politie Gevonden en verloren Traditie Van klein tot groot leren ze hetzelfde Milieu-educatie Normen en waarden Christelijk onderwijs Open huis Zevenhuizen - De heer J. Hogenes Gem.Bel. vroeg zich, bij de behandeling van het nemen van een voorbereidings- besluit (verleninging) voor uitbreiding van het Nijverheidscentrum en de uit breiding van glastuinbouwbedrijven af, hoe Zevenhuizen-Moerkapelle in de komende 10 jaar de behoefte aan be drijven op denkt te vangen.. Wethou der J. Brouwer antwoordde dit niet te kunnen overzien. In Moerkapelle is de grens bereikt, maar in Zevenhuizen kan men nog een paar jaar toe. Binnenkort krijgt elk huishouden in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle een nieuwe gemeentegids in de bus. Het informatieboekje wordt zoals ge bruikelijk, huis-aan-huis in de hele ge meente verspreid. Het boekje wordt uitgegeven door Holland Advertising B.V. uit Den Helder en is up-to-date gebracht met feiten, namen en adres sen die inwoners de juiste informatie verschaffen opdat men een 'wegwijs' heeft in de gemeente. Boskoop - Dinsdag 23 februari komen de heer N. Groenendijk en zijn dochter op bezoek bij de Katholieke Vrouwen vereniging om over Mozambique te vertellen. Dit land ligt in het zuidoosten van Afrika. Aan de hand van dia's laten ze de aanwezigen iets zien over cultuur, natuurreservaten, maar ook hoe de hongersnood het land teistert, de vluchtelingen en economische ontred dering. Aanvang 20.00 uur in de Paro chiezaal. lntroducées (ook echtgeno ten) zijn van harte welkom. Waddinxveen - In het Anne Frank Cen trum houdt Concordia vrijdagavond 19 februari a.s. een 'koffie-concert' aan vang 20.00 uur. Voor belangstellenden zullen het slag werkensemble en de harmonie van de Muziekvereniging Concordia Waddinx veen klassieke en lichte muziekwerken ten gehore brengen. Het slagwerkensemble o.I.v. de heer J. Alblas en de harmonie o.I.v. de heer G. de Knegt. Iedereen is hartelijk welkom op dit concert. Op 18 maart zal Concordia een koffie concert in bejaardentehuis "Sou- burgh" geven. Op 8 februari vond op de kruising Re- ijerskoop/Galerij een aanrijding plaats, waarbij een bestuurder komende vanaf de Galerij geen voorrang verleende aan een van rechts komende bestuurder. Op 9 februari vond op de Provinciale- weg net uit de tunnel een aanrijding tussen drie personenauto's plaats. Een bestuurder op de rijbaan stilstond werd te laat opgemerkt werd door een naderende bestuurder. Deze ging linksom de bestuurder heen maar kwam in botsing met een tegenlig ger. De voertuigen werden behoorlijk beschadigd en afgesleept. De brand weer maakte het wegdek schoon. In de afgelopen week werden een rode Opoe fiets, een grijze damesfiets merk Cooperfield, een grijze herenfiets merk gazelle, een groene herenfiets merk batavus ontvreemd. Uit een in aanbouw zijnde woning werd een keukenblok met elektrische apparatuur ontvreemd, ter waarde van 15.000,- Op 11 februari werd uit een kleedka mer van een sportterrein een porte monnee met een cheque uit een kleed kamer gestolen. Op 12 februari werd 2000,- uit een kaslade van een bedrijf op het Laag Boskoop gehaald. Op 10 februari vond op een kwekerij op het Rijneveld een ongeval plaats. De bestuurder van een shoveltje gleed bij het uitstappen uit en kwam met zijn been tussen de kraan en de rupsban den. Hierbij brak bij zijn been. Nogmaals wil de politie attenderen op de telefonische bereikbaarheid van de politie. Het lokale alarmnummer voor Boskoop 14545, voor Waddinxveen 13000 als di recte inzet van de politie noodzakelijk Uw lokale informatienummer voor Bos koop 16441 voor Waddinxveen 13688 voor alle andere zaken die u met de politie wilt bespreken. In tegenstelling tot vroeger wordt dit informatienum mer 24 uur per dag op een politiebu reau opgenomen. Gevonden: een auto-antenne, een zwarte porte monnee, een groene pen, geld, een brui ne portemonnee, een blauw/roze/groe ne kinderschoentje, een gouden scha kelarmband, een donker blauwe porte monnee, een geel gouden schakelarm band, een zilver bedeltje "kikker". Moerkapelle - Maandagmiddag waren juf Nancy Hofman-Stolk en haar geadopteerde dochtertje Rucharna, middelpunt uan belangstelling tijdens de afscheidsmiddag uan de leerlingen uan groep 2b uan de chr Rehobothschool in Moerkapelle. Op 29 december kwam Rucharna met het vliegtuig uit India aan en werd door haar nieuwe, gelukkige ouders op het vliegveld van Schiphol in de armen gesloten Op 31 januari, haar le verjaardag, werd ze gedoopt in de Hervormde dorpskerk en nu nam juf Hofman na 10 1/2 jaar, afscheid als onderwijzeres De kleuters hadden zich voor deze gelegenheid als beren verkleed en hadden tal van cadeautjes voorde juf en haar kindje. De ouders waren ook voor deze afscheidsmiddag uitgenodigd, terwijl velen de juf, die in het gezelschap van haar echtgenoot was, de hand kwamen drukken. Boskoop - Naar aanleiding van de ten toonstelling van Anique Schouten heeft de voorleesmiddag op woensdag 3 maart het thema: Winnie de Poeh. De middag begint om 14.30 uur en duurt een uur. Kinderen van 4 tot 8 jaar kun nen gratis deelnemen aan deze activi teit, die plaatsvindt in bibliotheek Bos koop, Babsloot 7, tel. 13170. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 organiseert a.s. zaterdag 20 februari de laatste fietscross bij het Koornmo- lengat. t.k. antiek theeblad van koper en 4 Chinese borden samen 60,- 01828-18321 t.k. bruin eiken baby-peuter ledikant 60x120 cm incl. verst, bodem en matras 300,- 01802-1137 Tante Adrie, Ome Gert, Ome Koos, bedankt voor de hulp bij de brand! Marcootje, leerse morgen en veel succes donderdagavond! Waddinxveen - In de maand april orga niseert volleybalvereniging CVB Bank - Be Fair voor de derde maal in successie een bedrijfsvolleybaltoernooi. Er wordt gespeeld op de woensdaga vonden 7, 14, 21 en 28 april a.s. De eerste twee avonden worden de voor rondes gespeeld. De derde avond is het de avond van de verliezers-finale, waar na op 28 april de grote winnaars-finale volgt. Ieder team is zo verzekerd van twee avonden volleybalplezier, met de na druk op plezier. Plezier staat bij dit toernooi voorop. Er kan ingeschreven worden door teams met alleen heren en zgn. gemengde teams (met minimaal 2 dames in het veld). Inschrijven is nog mogelijk tot en met 23 februari a.s. Inl. tel. 01727-17896 of 01828-16648. Benthuizen - Zaterdag 20 februari is de jeugdsoos 't Hoekie in het gebouw "De Hoeksteen" weer geopend. Op deze avond is ds. Van Arkel bereid gevonden zijn medewerking te verlenen. In de vorm van een inleiding, discussie en een bijbelquiz zal worden gepraat over het thema 'Jongeren en de kerk'. Het belooft een boeiende avond te worden, waar de vragen en op/aanmerkingen van de jongeren een belangrijke plaats krijgen. De soos is vanaf 20., 15 uur geopend en het programma zal om ca. 20.30 uur beginnen. Iedere jongere is van harte welkom. Boskoop - Dezer dagen verhuisde de WV Boskoop naar het boomkwekerij-museum ingezonden In de school voor christelijk basison derwijs De Eendragt in Zevenhuizen gonst het deze week weer van bijzonde re aktiviteiten. Het jaarlijkse school- projekt is vandaag weer begonnen. Op het schoolplein klonk uit honderden monden het openingslied van de pro- jectweek: "De Rommelruimrocker". Het gewone schoolrooster is deze week terzijde gelegd, veel normale school boeken liggen aan de kant. Dat is zo de gewoonte geworden in de laatste tien/ twaalf jaar. Waren in voorgaande jaren sport, communicatie, gezondheid en Bolivia de onderwerpen voor het pro ject, ditmaal hebben de jufs en mees ters lessen voor de komende acht da gen zelf ontworpen rondom het thema "natuur en milieu". Het is leuk om te zien hoe zowel vier- als twaalfjarigen met dit belangrijke on derwerp geconfronteerd worden: door observaties van planten en dieren. Door onderzoekjes, vraaggesprekjes, excursies en spelletjes, maar ook d.m.v. lees-, taal- en rekenlessen leren de kinderen zaken over de mooie din gen in de natuur, de menselijke leefom geving. Een speciale activiteit vindt vrijdag plaats. Dan gaan kinderen on der leiding van de groepsleerkracht en twee biologen langs de Hennipsloot en aan de oever van de Rotte de natuur bekijken en werkzaamheden verrich ten in het waterrijke milieu van Zeven huizen. Helaas is niet alles in de natuur zo piek fijn meer. De vervuiling is een groot probleem. Natuurlijk wordt daar ook aandacht aan besteed in deze project- dagen. Maar dat doen ze op "De Een dragt" niet alleen door te wijzen op grote industrieën die de nodige uit stoot van gassen of lozingen van gifstof fen veroorzaken, maar de kinderen le ren vooral ook over de invloed van de burger op het milieu. Dat begint thuis: Wat koop je? Hoe is het verpakt? Heb je die spullen echt nodig? Welke keuzes maak je in de supermarkt? Waar laat je je rommel? Hoe beperk je de afval stroom? Nieuw is dit jaar het gebruik van de computers die men pas kreeg op "De Eendragt", het spelletje "Thuis in het milieu" zal voor veel kinderen een goede en plezierige manier zijn om te leren hoe men thuis op het milieu kan letten. In huis liggen enorme mogelijk heden om een begin te maken met een (misschien kleine) verbetering van de leefomgeving. Ook op school zien kin deren een groene container voor gft- afval, ze gooien hun klokhuizen en schillen er in; er wordt papier ingeza meld voor hergebruik; plastic beker tjes zijn taboe. Op "De Eendragt" is men er van over tuigd dat een goed voorbeeld leidt tot goede navolging. Wat dat betreft on derschrijft men de zorg van onderwijs minister Ritzen, wat betreft de "normen en waarden". Deze moeten ook door de mensen in de school worden doorgege ven: het is niet normaal dat mensen steeds meer willen consumeren. Grote productie leidt tot grotere behoeften, tot meer egoïsme, tot nutteloos gebruik van grondstoffen en energie. En wan neer dit alles kan leiden tot vernieling van je eigen leefomgeving (de aarde) dan is aandacht voor deze problema tiek zeer noodzakelijk, ja zelfs van le vensbelang. Voor de bijzondere school "De Een dragt" geldt bovendien nog de visie uit De Bijbel: Zorg voor de Schepping van God, gegeven aan de mensen om voor te zorgen, om van en om mee te leven, om op te wonen. Een opdracht waar geen mens, maar zeker geen Christen omheen kan. Deze Bijbelse visie is de leidende gedachte door de week heen. Een goede gewoonte van De Eendragt is het "open huis" als afsluiting van het schoolproject. Volgende week donder dag staan de deuren van de school open voor iedere lezer van "Hart van Holland" die interesse heeft in onder wijs, in het werk van kinderen en in natuur en milieu. Tussen 18.30 en 20.30 uur is men van harte welkom!

Hart van Holland | 1993 | | pagina 10