Zevenhuizen - Moerkapelle Wetenswaardigheden dorpshuis "Swanla i Om "bij" te blijven i Kerkdiensten Verbouwing wijkgebouw Oproep: vluchtelingenwerk Geslaagd Glitter en glamour bij Plattelandsvrouwen Koffieochtend Bomen knotten langs het Koornmolengat Praathuis Hart van Holland/17 februari 1993 pagina 7 r Lustrumviering Swanla plus opening; vrijwilligers gevraagd i en voorstellen nieuwe voorzitter vz Festiviteiten Vrijwilligers gevraagd Agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele I activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle ANBO Zondag 21 februari Medische weekeinddienst Jacobus den Hartog Zevenhuizen - Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen heeft zich in de loop der jaren ont wikkeld tot een centrum waar het bruist van de activiteiten. Helaas moest een aan tal ervan, een jaar lang elders onderdak vinden, omdat de Zuidplashal, de midden sportzaal, in de nacht van 30 april 1992, volledig door brand is verwoest en herbouwd moest worden. De bouw van de,nieuwe hal, door Bouwbedrijf Pellikaan, vordert gestaag. Onlangs maakte 'Hart van Holland' melding van het bereiken van het hoogste punt. Over de voltooiing van de bouw, de opening van de nieuwe zaal, de viering van het 20-jarig be staan van dorpshuis Swanla en de be langeloze inzet van een groot koor vrij willigers deelt de nieuwe voorzitter van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen, Sandra Kruit (47) de inwoners graag het één en ander mede. Sandra is uiter mate goed geïnformeerd over het rei len en zeilen in Zevenhuizen. Zij heeft een periode van vijf jaar zitting in de Zevenhuizense gemeenteraad voor de PvdA gehad en keerde na de herinde ling niet terug, maar zal zich zeker weer kandidaat stellen voor de gemeente raadsverkiezingen in 1994. Sandra heeft per 1 januari 1993 de voorzitters hamer van Herman Hoos overgeno men, die deze 2 jaar gehanteerd heeft. Ze is een enthousiaste vrouw die bruist van energie. Toen een deputatie van het stichtingbestuur haar voor deze functie benaderde, heeft ze van harte 'ja' gezegd. Ze is de eerste vrouwelijke stichtingsvoorzitter. "Ooit heb ik eens geopperd best een functie in het stich tingsbestuur van het dorpshuis te am biëren. Het is niet goed als mensen ja renlang in een bestuur zitten; net zoals in het bedrijfsleven, kun je daardoor bedrijfsblind raken. Dat is ook de reden waarom ex-voorzitter Herman Hoos mij een bezem overhandigde bij de be stuursfunctie-overdracht met de woor den: "Haal de bezem er nu maar eens door!" "Het bestuur van het eerste uur bruiste van enthousiasme en heeft de schou ders eronder gezet om een dorpshuis binnen ons dorp op te zetten. De daar op volgende besturen hebben elk op hun eigen wijze veel inzet getoond en initiatieven ontplooid, hetgeen gere sulteerd heeft in ons huidige dorps huis. Er is voor de steeds wisselende bestuursleden de afgelopen jaren veel te doen geweest en dit vroeg veel tijd en aandacht. Er was telkens wel iets. Het dorpshuis moest goed functioneren; er moest een goed beleid gevoerd wor den, zodat de exploitatiekosten laag bleven. De grote sporthal is gebouwd, er vonden wisselingen plaats met be heerders en het afgelopen jaar werd het dorpshuisbestuur en z'n medewer kers en vrijwilligers, geconfronteerd met de ellende van een brand en de nasleep. We mogen echt wel conclude ren dat het bestuur slagvaardig heeft gehandeld en de beheerder Harm Hes sels, zijn vrouw Joke, de medewerkers (sters) en vrijwilligers, hun best heb ben gedaan om de gang van zaken erna, zo optimaal mogelijk te laten verlopen. Er was heel wat rompslomp na de brand; de containers die buiten ge plaatst moesten worden, de vreselijke stank die bleef hangen; het verlies aan ruimte, het reorganiseren van de zalen- verhuur aan verenigingen en het ver lies aan inkomsten. Dit eiste heel wat improviseren van het bestuur. Met na me heeft het dorpshuis in Moerkapelle het één en ander opgevangen. Boven dien heeft het dorpshuis minder barop- brengst hierdoor gekregen. Wat te den ken aan de bevroren waterleidingen van de douche-cabines buiten in de containers? De sporters van m.n. Ren- tokil, gingen nu direct na het sporten naar huis, dus verlies aan barop- brengst... Gelukkig is straks medio april alles afgelopen en kan de sporthal in gebruik worden genomen". Sandra vertelt dat het de bedoeling is dat er medio juni een feestdag gehou den wordt. Niet alleen vanwege de offi ciële opening, maar ook vanwege het 20 -jarig bestaan. De lustrumviering zal door het dagelijks bestuur van de Stich ting Dorpshuis Zevenhuizen, aan de hand van een draaiboek, worden voor bereid. De exacte datum wordt ruim van tevoren in de krant aangekondigd, terwijl de inwoners ook persoonlijk be richt krijgen en uitgenodigd worden die 'open dag' met festiviteiten te bezoe ken. Zij spreekt de hoop uit jong en oud te mogen verwelkomen op die dag. "We hebben geprobeerd met ieders wens rekening te houden. De opkomst moet dus wel groot zijn!" Lovend laat Sandra zich uit over de bestuursleden en hun inzet Harm en Jo ke, de beheerder en zijn echtgenote, de medewerkers(sters), de schoonmaak sters en het grote koor vrijwilligers. "Laatstgenoemden zijn de pijlers waar op de exploitatie rust. Zaalhuur kan laagblijven dankzij de inzet van de vrij willigers. Verenigingen zouden dat ook eens moeten bedenken. Daarom is er een brief uitgegaan naar alle verenigin gen die gebruik van het dorpshuis ma ken, met het verzoek uit hun gelederen vrijwilligers te recruteren. Die vrijwilli gers hoeven zich slechts een enkele keer per maand beschikbaar te stellen en kunnen hierover met beheerder Harm overleggen. Er is reeds een groot team vrijwilligers. Hoe groter het aan tal vrijwilligers is, des te minder hoeft men ingezet te worden. Er zijn vrouwen en mannen en jongeren die het heerlijk vinden om er een avondje uit te zijn en andere mensen te ontmoeten, terwijl zij achter de bar staan en bedienen. Ook komt het voor dat er keukenhulp nodig is of bediening. De vrijwilligers/ sters die er zijn, komen graag, maar doordat de activiteiten straks weer toe nemen zijn er te weinig. Je kunt moeilijk van het bestaande vrijwilligerscorps verlangen dat ze één avond per week komen. Wie belangstelling heeft kan met beheerder Harm contact opne men", lacht Sandra. Ingezonden Moerkapelle- ln Moerkapelle is een huis ter beschikking gesteld voor asielzoe kers, een gezin uit Joegoslavië. Dit ge zin bestaat uit een vader, een moeder, een kind van +/- 4 a 5 jaar en een oma. Ook voor deze mensen rnoet een huis worden ingericht. Daar wij ook bij de andere asielzoekers woningen op uw hulp konden rekenen, proberen we het nu nog een keer. We hebben nog van alles nodig, zoals: ledikanten, matrassen(als deze nog goed zijn), de kens, lakens, baddoeken etc. voorraad- bussen, schalen, bestek, serviesgoed etc. Misschien heeft u nog wel een lamp of schilderijtje over? Ook deze mensen houden van een beetje gezelligheid, ln een hoekje ligt misschien nog wel wat speelgoed voor een kind van 4 a 5 jaar. Maar niet alleen deze mensen hebben hulp nodig. Ook wij kunnen nog wel wat hulp gebruiken. Ook jonge mensen zijn welkom, omdat het vaak om jonge men sen of jonge gezinnen gaat. Het is echt geen dagtaak. In het begin moet dit gezin begeleid worden. Dit is hooguit een paar uur per week. Als zij eenmaal zijn ingeburgerd is dit veel minder. Zo'n bezoek bestaat voornameljk uit, of alles naar wens is, de taal geen probleem geeft, naar dokter of tandarts evt. ande re vragen. Voor informatie en mis schien spullen: Anneke van Elleswijk, Raadhuisstraat 6, Moerkapelle. Tel. 01793-2277. Na een opleiding bij Instituut Praehep zijn de volgende personen uit de regio geslaagd voor één van de certificaten van het Staatsexamen S.P.D.: uit Wad- dinxveen: A.J.A. Reijbergen (Econo misch Technische Verschijnselen); uit Zevenhuizen: A. van Rooijen (Bedrijfse conomie-!); C. Baas (Bedrijfsstatistiek). Brandweermannen bedankt voor de snelle hulp op zondag 14-2 fam clazing t.k. petroleum kachel zibro-camin t.k. midiset compleet 01728-8875 drumstel 5 delig wit diepe tons met olie-vellen en fiber koffers 999,-01828-16261 Zevenhuizen: Woensdag 17 februari: Herv/Geref contactmiddag voor ouderen 14.00 uur Geref.kerk Zevenhuizen. Thema: "Wat is klei?" (het ontstaan en de mogelijkhe den, door Anneke Nap) Zaterdag20 februari:Zeven Muzen: 20.00 uur zang/gitaaroptreden in Geref.kerk Donderdag 25 februari: 9.30 uur Hervormd Centrum: Koffieochtend voor vrou wen; spreekster Leny Vermaat Maassluis. Er is kinderoppas aanwezig. woensdag 10 februari ledenvergadering in Hervormd Centrum Maandag 1 maart is er gelegenheid een televisieopname mee te maken RTL 'de 5 uur show'Vertrek 15.00 uur parkeerpl.dorpshuis Swanla. Terug ca. 19.30 uur. i Kosten f 12,50 Opgeven mevr. Boumans tel. 2720. Klaverjasavonden vogelvereniging Zang en Kleur: v.a. 20.00 uur: 26 februari; 26 maart en 8 april. Vrijdag 5 maart Wereldgebedsdag 19.30 uur Geref.kerk Zondag 28 maart Ontmoeting over drempels heen 17.00 uur Geref.kerk. Uit Moerkapelle:geen opgave. Wie activiteiten te melden heeft voor deze agenda, kan ze uitsluitend doorge- ven aan mevrouw G. Beunder, tel. 01802-1733. Het melden van deze activiteiten V^kan doublures voorkomen. Men neme van het bovenstaande nota! j Het wijkgebouw van het kruiswerk aan de Dorpsstraat 75 in Zevenhuizen wordt momenteel verbouwd. De activi teiten van het kruiswerk gaan gewoon door, maar zijn tijdelijk verplaatst. De consultatiebureaus voor zuigelingen en peuters, bloedprikken, be- jaardengymnastiek en dieetspreek- uren vinden plaats in het gebouw van de Geref. Gemeente aan de Dorpsstraat 104, tel.01802-3492. De uitleen van ver- pleegartikelen wordt gedurende de verbouwing vanuit het wijkgebouw in Moerkapelle gedaan. Daarvoor kan men van maandag t/m vrijdag van 12.00 -13.00 uur terecht op het adres van het wijkgebouw: Herenweg 13, tel.01793- 1615. De spreekuren van de wijkver pleegkundigen vinden ook in Moerka pelle plaats, dagelijks van 12.00- 13.00 uur. De zwangerschapsgymnastiek heeft tijdelijk onderdak gevonden in het schoolgebouw van 't Reigerbos, Zaagmolenpad 1. De verbouwing en herinrichting van het wijkgebouw gaat ongeveer 160.000,- kosten.De voorma lige zusterwoning op de eerste etage wordt verbouwd tot kantoor voor de Maatschappelijke Dienstverlening Zuidpias, de benedenverdieping van het wijkgebouw krijgt een nodige op knapbeurt. Vanaf 11 maart hoopt men weer vanuit het gebouw in Zevenhui zen te kunnen werken. Zevenhuizen - De plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen houdt woensdag 24 februari de maandelijkse bijeenkomst. Dit keer be looft het een avond met glitter en gla mour te worden vanwege de mode show van mevrouw Kis Riem Vis. De avond begint om 20.00 uur en zal zeker door veel dames bezocht worden, ge zien het spectaculaire optreden van deze vermaarde kunstenares. Dinsdag 9 maart wordt een excursie gehouden naar de Mona zuivelfabrie ken te Woerden. Inlichtingen tel. 2283 (ook voor aanmelden). Op 28 april wordt een bezoek aan de schouwburg gebracht en een voorstel ling van "De Ex" van Pleuni Touw en Hugo Metsers/bijgewoond door de Ze venhuizense Plattelandsvrouwen. Aanmelden tel. 1738. Zevenhuizen- Op donderdagmorgen 25 febr. komt Leny Vermaat uit Maassluis spreken. Thema: "Houd je nog vol tege loven"? Het doel is: elkaar bemoedigen en op te bouwen in het geloof. Iedereen is welkom in het Hervormd Centrum Dorpsstraat 156 in Zevenhuizen. De ochtend duurt van 9.30-11.00 uur, van af 9 uur staat de koffie klaar. Er is kin deroppas aanwezig. Ink: 01803-12969. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur geen opgave 19.00 uur ds. H. Gaasbeek Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaas beek Geref.kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur mevr.drs. W.A.M. Kelder Zwammerdam Moerkapelle Herv. kerk 9.30 kandidaat Van Eckeveld 18.30 uur drs. J.W. van Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk Zaterdag 20 februari dokter R.P. Renssen Cederhof 3 Bleiswijk tel. 01892-14085; Zondag 21 februari dokter W.J. van Bruggen De Wielewaal 20 Zevenhui zen tel. 01802-1783. Zijn leven was werken De nieuwe voorzitter van de StichtingDorpshuis Zevenhuizen, mevrouw Sandra Kruit in de herbouwde Zuidplashal die in de nacht van 30 april 1992 afbrandde Zevenhuizen- Op zaterdag 20 februari worden er door Natuur- en Vogelwacht "Rotta" i.s.m. Knotgroep Waddinxveen een aantal bomen geknot langs de bui tenpias van het Koornmolengat. Ge start wordt om 9.00 uur bij het eerste hek vanaf het informatiebord nabij camping Zevenhuizen. Einde werk zaamheden ca. 17.00 uur. Een ieder die een dagdeel of enkele uren wil meewer ken is van harte welkom. Zelf zorgen voor lunch, warme kleding en laarzen. Wij zorgen voor koffie thee, gereed schap en werkhandschoenen. Voor eventuele nadere informatie kunt u bel len met Klaas van der Kolk, 01793-1826. Zevenhuizen - De schrijver van Kinder bijbels, Evert Kuyt, is als spreker uitge nodigd bij koffiebar 't Praathuis in Ze venhuizen. Aanvang 20.30 uur. De kof fiebar is om 20.00 uur open. Hiermede geven wij u kennis dat, na een leven van werken, van ons is heengegaan onze zorgzame vader, schoonvader, opa, broer, zwager en oom weduwnaar van E.M. den Hartog-Vermeulen in de leeftijd van 82 jaar. Ina en Jan Tiny en Cees Kleinkinderen en verdere familie Zevenhuizen, 16 februari 1993 "De Zevenster" - Leliestraat 3 Correspondentie-adres:J.H. Boevé Dahliastraat 27 - 2761 HB Zevenhuizen Geen bloemen. Bezoek en gelegenheid tot condoleren in het rouwcentrum aan de School straat 18 te Zevenhuizen, donderdag 18 februari van 19.00 tot 20.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. vrijdag 19 februari om 14.00 uur in bovengenoemd rouwcentrum, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. Aankomst op de begraafplaats circa 14.50 uur.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7