Munco Tideman Tennisschool Geslaagde jubileum receptie Zang en Kleur Geen rijdende bakker meer in Zevenhuizen Jan Bijsterbosch stopt na 22 jaar met bezorgen Sing-inn Jeugddienst Avond voor startende ondernemers ook een gratis kleintje plaatsenvul de bon in op pagina 4! Hart van Holland/24 februari 1993 pagina 13 Ontspannen Tennisclub Zevenhuizen Wie les wil gaan nemen: Jeugdcursussen Zevenhuizen - In de Zevenhuizense be bouwde kom en buitenwijken, rijdt van af 1 maart geen 'rijdende broodboetiek' meer. Na 22 jaar heeft Jan Bijsterbosch besloten er mee op te houden. "Ik ben nu 40 jaar en dacht het is 'nu of nooit meer'. Ik liep al enige jaren met het plan rond om ermee te stoppen, maar ja wie wil je wijk overnemen? Dat viel niet mee. In die periode werden me wel diverse banen aangeboden, waar op ik helaas 'nee' moest zeggen. Ten slotte heb ik besloten om er een punt achter te zetten". Jan aarzelt op de vraag of z'n onver wachtse ziekenhuisopname van on langs ermee te maken heeft. "Zijdelings wel, het heeft m'n besluit wel beïn vloed, want dan besef je hoe kwetsbaar je bent. M'n vrouw Tineke heeft toen 's morgens op de standplaats bij Vente de verkoop geregeld, maar uitrijden kon niet, omdat ze èn voor onze kinderen moest zorgen en klantjes had voor haar schoonheidssalon". t.k. gevr. puzzels van 60-100 st. aangeb. puzzels van 20 st. van o.a. mickey mouse 01802-3018 t.k. i.g.st. hoogslaper met kast buro, wit 01802-1582 gevr. gratis oude hele stenen alle soorten bel even haz-dorp: 01728-8370 t.k. witte commode kinderledikantje voor 1 kind gebruikt 01727-14698 t.k. keiler keuken 2.22 x 1.22 incl. dubb. spoelbak 3 hangk. t.e.a.b. 01828-13432 t.k. antieke kapstok hang 5 haken 75,- 01828-13432 Gevraagd watersport artikelen zeil of motorboot en bb motor 01828-18321 Gelukkig kon Bijsterbosch een koper vinden voor de wagen. De klanten ech ter, zullen nu zelf hun brood elders vandaan moeten betrekken. "Velen zeiden het echt jammer te vin den, maar vrijwel iedereen kon begrip opbrengen voor m'n situatie. Vooral vrijdag en zaterdag waren topdagen en kwam ik laat thuis en dat is niet altijd prettig met een gezin" Na een week wintersport, begint Jan Bijsterbosch op 8 maart als zelfstandig ondernemer. Hij wordt distributeur van automaten in de horeca in het dis trict Noord-Holland. Hoewel het afstan den betreffen- want het gezin Bijster bosch wil in Zevenhuizen blijven wo nen- vallen die te overbruggen en denkt Jan toch 's avonds om een uur of zes thuis te kunnen zijn Via een brief heeft hij z'n klanten per soonlijk al op de hoogte gebracht van het bovenstaande en hen bedankt voor klandizie en samenwerking. Zevenhuizen- Koffiebar 't Praathuis heeft op vrijdagavond 26 febr. iets nieuws op het programma, nl. een Sing- inn. Voor deze avond is speciaal een ei gen praiseband in elkaar gezet, diverse muzikanten zullen medewerking verle nen, o.a. drums, elektrische piano, gita ren etc. De bedoeling van de avond is om met z'n allen te zingen. De opzet is iets kleiner dan de gewone praise-avon- den. Iedereen vanaf 15 jaar is welkom om 20.00 uur in het Hervormd Centrum. Zevenhuizen- "Lef hebben" is het the ma van de jeugddienst die zondaga vond 7 maart in de hervormde kerk ge houden wordt, aanvang 19.00 uur. Voorganger is ds. Van Noordennen uit Rotterdam. Muzikale medewerking wordt verleend door "De Dak" uit Pijnacker. Zevenhuizen-Moerkapelle - Munco Ti deman start met ingang van 26 april z'n Tennisschool in het overdekte tennis- en squashcentrum in Moerkapelle. Vooral Zevenhuizense tennissers ken nen de 28-jarige uit Zoetermeer afkom stige tennisleraar. Munco Tideman is een ervaren tennisleraar die op alle ni veaus gewerkt heeft en ook geselec teerde en getalenteerde jeugd getraind heeft, o.a. als assistent districtstrainer in Den Haag. Twee jaar was hij boven dien nog clubtrainer in Stolwijk en 5 jaar als tennisleraar aan een tennis school in Zoetermeer verbonden. Het aanstaande tennisseizoen wordt het derde seizoen bij Tennisclub Ze venhuizen. "Het voordeel van een Tennisschool is, dat er geen voorwaarde aan verbonden is om te kunnen spelen. Je neemt les en volgt een tenniscursus, zonder lid te hoeven worden van een vereniging en dat is gedurende het gehele jaar moge lijk. Door gebruikmaking van de tennis- hal ben je niet meer van het weer afhan kelijk. Er zijn beginnerscursussen en cursussen voor gevorderden. Het cur susgeld is inclusief de baanhuur, ter wijl men tevens nog geen racket, kle ding of ballen hoeft aan te schaffen, omdat deze door de Tennisschool van Munco Tideman verstrekt worden. Zo kan iedere deelnemer eerst kijken of de sport hem of haar bevalt. Bovendien is er geen speciale tenniskleding voorge schreven "Hele jonge kinderen vanaf 5 tot 8 jaar krijgen spelenderwijs voorbe reidende tennislessen. Zij leren met de bal en het racket omgaan". "Tennis is een leuke sport omdat de facetten van geest en lichaam erin zit ten. Men moet intelligent zijn, want je moet erbij denken en het is een bewe- gingssport. Tennissers kunnen bij ons op alle niveaus spelen. Er zijn mensen die al dik tevreden zijn als ze een balle tje over het net kunnen slaan, terwijl anderen er graag fanatiek op los slaan om zo goed mogelijk te scoren. Tennis is een heerlijke ontspannend^ en in spannende sport. Tijdens de les ver geet je alles". Tideman is niet alleen tennisleraar, kan goed met mensen omgaan, maar is te vens een manager, wat o.a. blijkt uit het opzetten van een 'jeugdbeleidsplan' bij Tennisclub Zevenhuizen. "We proberen bij Tennisclub Zevenhui zen wat meer prestatiegericht te gaan werken. Een jeugdbeleidsplan is opge steld, hetgeen betekent dat we eerst jeugd moeten aantrekken d.m.v. wer vingsacties. Daarna worden de jonge ren verdeeld in niveaus en bestaat er voor de meest getalenteerden een se- lectiegroep. Op lange termijn hopen we resultaat te boeken en hen klaar te sto men voor de landelijke seniorencom petitie op zondag. Tennisclub Zeven huizen moet meer een mix worden van prestatie-gerichte spelers en recreatie- tennissers. Beide aspecten zijn belang rijk om een goed functionerende vere niging te hebben en te houden. In Zevenhuizen valt het niet mee om tennisjeugd aan te trekken, omdat de volleybal, vanwege de uitermate goede prestaties, veel jeugd aantrekt. Daaruit blijkt duidelijk dat een vereniging zuig kracht heeft als er prestatie geleverd wordt. Dit is zeker belangrijk voor de uitstraling naar buiten". Er gaat een kennismakingscursus van start op 26 april; duur: tien lessen van elk 50 minuten. De vervolgcursus start direct na de kennismakingscursus en bestaat uit 5 lessen van elk 50 minuten. Op 26 april start eveneens een cursus voor gevorderden met 15 lessen van elk 50 minuten. Voorbereidend tennis begint eveneens op 26 april en is bestemd voor de kleintjes van 5 tot 8 jaar. Duur: 15 lessen van elk 50 minuten. Eveneens gaat een 'jeugdcursus' van 8 jaar en ouder van start. Duur 10 lessen van elk 50 minuten. Een tweede jeugdcursus volgt direct na de eerste met 5 lessen van elk 50 minu ten. Voor de gevorderde jeugd gaat op 26 april eveneens een jeugdcursus van start. Duur: 15 lessen van elk 50 minu ten. Tevens bestaat de mogelijkheid om privéles te nemen door één of twee personen. Inlichtingen tel. 079-316817. (zie advertentie elders in deze krant) t.k. audio-snic 5" portable z/w TV-AM /FM radio 220/ 12 volt 150,- 079-312296 t.k. complete kinder-wandelwagen d. bl. 200,- box 50,-079-413086 t.k. kinderbureau gitaar fotolijst 60-90 en aquarium 20-8- bel na 19 uur: 01727-16132 t.k. radio-plantenspeler met boxen (wit) 75,- 01727-16306 1 maart a.s. is Dick 25 jaar bij voorbrood gefeliciteerd bets, bianca, patrick en sylvia t.k. eettafel4 stoelen, salon- hoektafel, wit, pr.n.o.t.k. 01727-17384 Mijn allerliefste Giorgio wat heb ik van je genoten - oma t.k. Suzuki jeep Sj 413 bj 11 -85 apk 1 -94 gr. kent. veel acc. o.a. lier 8900,- 01802-3216 Zevenhuizen - Op de receptie ter gele genheid van het zilveren jubileum van vogelvereniging "Zang en Kleur" reikte burgemeester A.W. Lips, namens de Nederlandse Bond van Vogelliefheb bers speldjes uit aan hen die 25 jaar lid zijn van de vogelvereniging, dit waren de navolgende personen: De heer A. v.d. Wiel is tevens 12 jaar bestuurslid geweest, waarvan 7 jaar penningmeester. J. Crone was 15 jaar bestuurslid, waarvan 13 jaar secreta ris. J. v. d. Berg is 17 jaar bestuurslid waarvan de laatste 7 jaar voorzitter. De heer W. Westerman was 18 jaar be stuurslid waarvan 1 jaar voorzitter. De heer A. Jansen, was 22 jaar bestuurslid, waarvan 7 jaar beheerder clubgebouw. De oprichters Jan Sterk, Wim Wester man en Cees Vermaat gaven acte de présence tijdens de receptie. De heer Fr. Kok was afwezig, terwijl oprichter Bruggeman overleden is. Eveneens was de heer Langenberg uit Boskoop, die bij de oprichting advies had gegeven, aan wezig, evenals wethouder B. van Ype- ren. Namens de Nederlandse Bond was de heer G. Spoler uit Den Haag aanwe zig, vice-voorzitter van het district. Hij hield een hartelijke felicitatie-toe spraak. Burgemeester A.W. Lips sprak lovende woorden aan het adres van de vogellief hebbers die veel activiteiten ont plooien eq graag meer leden willen zien. Burgemeester A. W. Lips feliciteert het bestuur van "Zang en Kleur" Zevenhuizen - Vorige week werd in dorpshuis Swanla, door de Kamer van Koophandel, een voorlichtingsavond gehouden voor startende ondernemers. Er blijken velen geïnteresseerd in het starten van een eigen bedrijf, want er was een overweldigende opkomst. De aanwezigen konden niet alleen hun licht opsteken bij de diverse stands, maar kregen de de sprekers veel informatie. Genoten werd van het boeiende verslag van twee gestarte ondernemers, wiens weg niet over rozen ging. Tot besluit van de avond werden zowel schriftelijk ingediende als mondeling gestelde vragen beantwoord door de resp. panelleden van een forum. De leden van dit forum waren (zie foto): burgemeester A.W. Lips, adviseur C. de Bas, K.v.K. mr. M.J. van den Berg, J.W.M. van der Meer, lid NOvAA, A. Uittenbroek IMK, A.B.P.M. Lamot, Rabobank. Op de foto Munco Tideman met de selectie van Zevenhuizen die hij in de winter in Moerkapelle traint.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13