Allerlei Waddinxveen Alcoholcontroles met 'plu mobiel' en 'rode kaarten' Schoon Schip Milieutip Diploma-zwemmen De Sniep Politieberichten Boskoop Bingo in Het Zuidhonk in Waddinxveen Zomer-kledingbeurs De trein Mario Bross in Het Zuidhonk Coppa Giancaspero voor Stephan Tabben Steun-en spelgroep Spreekster bij De Schuilplaats Internationale Vrouwendag Het NIVON werft nieuwe leden Nico de Raad bespeelt Kunckel-orgel Info- bulletin Lezing ds. Klein Onstenk Kleine Aarde recept fotoservice per foto ontwikkelen: ƒ5,95 m nabestellingen: ƒ0,99 m Dorpstraat 76 Waddinxveen Tel. 01828-32002 Carnavalstoernooi ook een gratis kleintje plaatsen???? vul de bon in pagina 4! Regio - Bij de komende alcoholcontro les in de regio Midden-Holland zal de politie voor het eerst gebruik maken van zgn. plu mobiels, een soort reflec terende gevarendriehoek op statief met het opschrift 'politie' 'alcoholcon trole'. Op die manier weten niet alleen de automobilisten die aangehouden worden direct wat er aan de hand is, maar ook degenen die ongemoeid wor den gelaten zijn als het ware gewaar schuwd. Nieuw is ook dat aan verkeers deelnemers die daar voor in aanmer king komen een rode kaart wordt uitge deeld. Het duidelijk zichtbaar maken van de activiteiten van de politie op dat moment leeft naar het publiek toe, zo heeft onderzoek uitgewezen, een ver sterkte preventieve werking. Plu mo biel en rode kaart worden aan de politie ter beschikking gesteld door het Pro vinciaal Orgaan Verkeersveiligheid. De heer J.M. de Koning, gedelegeerde voor verkeer en vervoer van het Interge meentelijk Samenwerkingsorgaan Mid den-Holland (ISMH), zal de eerste ex emplaren uitreiken aan de politiechefs van de drie districten die de regio Mid den-Holland kent tijdens de slotactie van de regionale campagne 'Rij Alcohol Vrij' in Midden-Holland. Tijdens die bij eenkomst op 18 februari a.s. wordt ook nog teruggeblikt op de activiteiten die de Regionale Werkgroep Verkeersvei ligheid van het ISMH heeft ontwikkeld sinds de provinciale en regionale cam pagne 1992/1993 van start ging in Nieu- werkerk a/d IJssel op 11 december j.l. Door De Kleine Aarde, Postbus 151, 5280 AD Boxtel, 04116-84921 Badkamergeheimen: Wist u dat Belgen veel minder douchen dan Nederlan ders? Echt waar, het is uitgezocht. Vies, he? Maar vies is schoon, want het kost minder water- en energiegebruik, min der gel, badschuim etc., dat is allemaal goed voor het milieu. Nee, ga nou niet als Job op de mesthoop aan uw onge wassen wonden zitten krabben. Wan neer u alles net wat slimmer doet dan de onverschillige sop-maar-raak bader, mag u zich na het wasgenot al extra ver wennen met een kleine "groene pluim". Water met overleg. Waterbesparen is dubbel prettig de dag beginnen. De spaardouchekoppen Olympia Vibro-fit en Rada SFI/ 300 zijn vol- gensdeCon- sumenten- bond de bes te koop voor uw beurs, uw frisse huid en ons aller water voorraad. Voordelig is verder de Best Saver (met aktie- korting van het energie- bedrijf). Ook fijn: de kraan met overleg bespelen. Alleen laten lopen, zolang dat nodig is. Moet hij even stro men voor het water warm wordt? Dan kunt u het koude water opvangen in een glas voor straks bij het tanden poetsen. Of in een emmer voor het wegwerken van het plasje in de WC. Heeft u overi gens al een kleine WC-stortbak of een ingenieuze met spoelonderbreking? Het KIWA-keurmerk garandeert bespa rende kwaliteitsprodukten. Voor wie wil overgaan tot een zeer milieuvrien delijke leefstijl is er het komposttoilet. Daarover en over andere milieutips voor het kleinste kamertje bericht het winternummer 1992 van het tijdschrift De Kleine Aarde. WangvachtHeren, opgelet! Een (al weer) Belgische test heeft uitgewezen, dat nat scheren met stromend water wel 5 ltr water per keer kost. Een water kom of halfgevulde wasbak -ideetje, misschien? Bot geworden mesjes kun nen naar de chemokar. En uw scheer zeep komt uit een potje of tube: in spuit bussen zitten geen ozonvretende cfk's meer, maar de vervangers zijn nog al tijd niet zo best. Elektrisch scheren schijnt verbazend weinig energie te kosten, zelfs als je de fabrikage van het apparaat meetelt. Nog voordeliger is zo'n stoere George Michael wangvacht, die u af en toe eens bijsnoeit. Verder hebben energiebespaarders in de bad kamer een moderne kompakte spaar lamp hangen en-liefst een geiser. O ja, als u een boiler heeft nachtstroom spaart milieu en geld. De Riagg Gouda start een 'steun-en spelgroep' voor kinderen van 8 tot 13 jaar van wie één of beide ouders psy chiatrische problemen hebben. De doelstelling is het doorbreken van het isolement, waar deze kinderen in kunnen zitten, zoeken en bieden van sociale steun en zicht geven op en ver sterken van de eigen positie van het kind als kind. Inlichtingen tel. 01820- 16422. Benthuizen - Zaterdag 27 februari is er een leerzaam programma. Uitgenodigd is Olga Berg die zal spreken over 'sex- ualiteit'. Degenen die een discussie aan durven en die durven te spreken over dit onderwerp, worden zeker ver wacht. De avond is toegankelijk voor jongeren vanaf ca. 14 jaar en wordt gehouden in koffiebar De Schuilplaats in gebouw De Bron achter de Hervorm de1 dorpskerk. Aanvang 20.00 uur Waddinxveen- In wijkgebouw Het Zuidhonk (naast Sporthal De Duikelaar) wordt zaterdagavond 27 februari 1993 weer een gezellige Bingo-avond georganiseerd. Er worden 9 gewonen ronde's gespeeld met mooie prijzen zoals een passage- geschenkbon, een opgemaakte kaasmand of een gezelschapsspel. Hierna wordt een Superronde gedraaid waarbij U zelf kunt kiezen uit diverse prijzen zoals een goedgevulde winkelwagen met boodschappen of een kleed met naparon. De aanvang van de avond is gesteld om 20.00 uur, de zaal is reeds vanaf 19.30 uur open. PoedelenWat poedelen zelf betreft: een gewoon stuk zeep is lekkerder dan vloeibare badschuimen enzo, waarin allerlei conserveermiddeltjes zitten. Per jaar wrijft Nederland daarnaast ook nog 19 miljoen ltr shampoo op 15 mil joen hoofden. Veel shampoos bevatten allergie verwekkende stoffen, ook al zijn de ingrediënten op dieren uitge test. En de plastic flesjes -reken maar uit: zo'n 100 miljoen! - belanden op de afvalberg. In tandpastatubes is meestal aluminium verwerkt. Grote tubes ge ven naar verhouding minder afval als ze leeg zijn... en naar de chemokar gaan. Dierproefvrije merken voor lichaams verzorging vindt u in de katalogus van Aktie Proefkoneen. De flesjes van shampoo en andere middelen van de Body Shop mag u zelfs weer bij de win kel inleveren. Maar glasverpakking blijft natuurlijk de eerste keus. Infor matie Milieutelefoon: 020-6262620; Consumentenbond: 070-3847400; Proefkoneen: 070-3246271; The Body Shop: 02159-31750. Pittige pot van bruine bonen De winter loopt op zijn eind, maar laat zich nog niet verjagen. Nattig met af en toe kille dagen. Mensen zijn extra vat- baaren hebben behoefte aan een ferme pot. Maar verse groenten zijn er niet zoveel. Een goed peulvruchtengerecht brengt pittig uitkomst. Voor 4 personen: 5 gr. bruine bonen; 5 dl. water; 1 ui; 1 eetl. kerrie; 1 theel. nootmuskaat; 0,5 theel. gemalen kruid nagel; 2 laurierblaadjes; olie; 175 gr. rijst; 100 gr. prei; 150 gr. wortel; 100 gr. knolselderij; 1 appel; 100 gr. rozijnen. Was de bonen en week ze een nacht in water. Snipper de ui en fruit deze met de kruiden in olie in een kookpan. Voeg de bonen en wat water toe en laat een uur gaar koken. Voeg na een kwartier de gewassen rijst toe. Snijdt de prei in halve ringen en snijdt de wortel en knol selderij in blokjes. Klokhuis verwijde ren uit de geschilde appel en snippe ren. Was de rozijnen. Voeg ze, met de appel en de groenten het laatste kwar tier toe aan de bonen met rijst. Laat alles samen stoven, evt. met extra wa ter. Zeer smakelijk opgediend met een salade van winterpostelein in zacht zure saus. Ingezonden Waar zouden we zijn zonder de trein is een bekende kreet want in het Haagse elite-brein worden plannetjes gesmeed Die trein moet, men weet nog niet hoe, in een sneltreinvaart naar Schiphol toe Boeren, burgers en gezinnen kunnen er niets tegen beginnen Want May die zegt, welnu van mijn part scheurt-ie straks dwars door het groene hart Makkelijk gezegd want die raket vliegt natuurlijk niet langs May d'r bed terwijl een ieder om 't milieu het afval netjes scheid komt straks zo'n trein ons landschap door omwille van de tijd de werkgroep tegen de H.S.L. die roept zo hard ze kan een alternatief dat is er WEL We hebben een heel goed plan Gebruik gewoon het bestaande net uw plan kunnen we niet verkroppen want anders gaat ons groene hart volledig naar de knoppen Soms komen de gemoederen wel weer tot bedaren Den Haag belooft, en dat is fijn te luisteren naar de bezwaren toch heb ik het gevoel, en hopelijk heb ik het mis, dat de beslissing van die trein allang genomen is er moet eerbied zijn voor het gezag 'k wil het direct erkennen maar men is nu, als ik het zeggen mag Boeren en burgers aan het jennen en als de trein over een paar jaar door onze polder trekt zegt May, misschien vanuit Wassenaar Kijk, dit was MIJN project. Ton Rijkaart Hazers-woude-Dorp Op 22 en we maart 1993 wordt er in Het Zuidhonk weer een kinderjledingbeurs gehouden. Deze is in het voorjaar van 1992 een geweldig succes gebleken. Het is de bedoeling dat men kinderkleding kan kopen en verkopen van maat 80 t/m 176. De zomerkleding moet schoon, heel en eigentijds zijn. Nadere informatie volgt nog in de komende weken. Men kan dus nu al beginnen met het uitzoeken van zomer- kinderkleren. Zoals ieder jaar wordt er ook dit jaar een Mario Bross-competitie georganiseerd door wijkwerk De Zuidpias. Dè competitie is verdeeld over drie maanden en wordt besloten met twee Finale-dagen. Op zaterdag 27 februari a.s. is de eerste compe titiedag in wijkgebouw Het Zuidhonk. Er wordt gespeeld met zowel Mario Bross 1 als Mario Bross 2. Er is nog plaats voor enkele deelnemers maar haast je wel! R.T.W. zendt de finales life uit vanuit Het Zuidhonk. De standen zijn iedere zondagavond te horen in de uitzending van R.T.W. Informatie en inschrijvingen bij C. Meiderwijk, telefoon 01828-12237. :2 UUr: Waddinxveen - "Mode en Ontmoeting" is het thema van de Internationale Vrouwendag 1993 die in Kreater in Waddinxveen op 6 maart gehouden wordt. Aanvang 13.30 uur. Er is kinder oppas aanwezig. De dag wordt georganiseerd door We reldwinkel, Rooie Vrouwen PvdA, Vluchtelingenwerk Waddinxveen. Er wordt een modeshow gegeven met medewerking van Textielwerkplaats "Sari". Inlichtingen tel. 01828-11780; 14772; of 14485. Waddinxveen- Afgelopen dinsdag 16 februari is er weer voor A-diploma ge zwommen in het Gouwebad "de Sniep". De beoordelingscommissie bestond uit de heren Wim van Minnen, Rob Ho- gerbrugge en Cock Slagter. Er deden deze keer 56 kandidaatjes mee, die allen geslaagd zijn: Redouane El Gou- ma, Gertjan van Klaveren, Bastiaan van der Knijff, Arno van der Knijff, Stefan van Klaveren, Tim van Breda, Joey Kou- wenhoven, Richard-Jan Bos, Joost Groenendijk, Jefta den Duik, Peter Ver- weij, Mariska Berrevoets, Zahnina vd Zwan, Robyn Tacwq. Denise Grooten- dorst, liona vd Kooij. Kim Kiebert, Jo- lien Ulenberg, Sanne Jansen, Hendt Waddinxveen - Als laatste onderdeel van het jeugdcircuit stond een tête a tête-wedstrijd bij jeu de boulesvereni- ging Waddinxveen op het programma. De uitslag was als volgt: 1. Stephan Tabben; 2. Marco Janssen; 3. Krishnan de Jong; 4. DitmarTabben; 5. Frenky vd Vlugt: 6. Mischa Lupgens; 7. Harold Mac Gillavry; 8. Simone Janssen. Na deze wedstrijd kon de balans opge maakt worden voor de einduitslag van het jeugdcircuit. Naast fraaie bekers voor de eerste drie was er de wisselbe ker "Coppa Giancaspero". Einduitslag: 1. Stephan Tabben; 2. Kris hnan de Jong; 3. Marco Janssen; 4. Fren ky vd Vlugt; 5. Mischa Lupgens; 6. Wou ter de Lange. De wisselbeker is dus voor Stephan Tabben. De jeugdcommissie van de Jeu de Bou- lesvereniging Waddinxveen doet er al les aan om het niveau van de jeugd op te vijzelen. Naast de eigen jeugdtrainin- gen wordt momenteel een trainingsses sie door topspelers gevolgd in Leid- schendam. Afgelopen zaterdag organiseerde de jeu de Boulesvereniging Waddinxveen haar traditionele Carnavalstoernooi. Hoewel traditioneel? De wedstrijdcom missie had een aantal; ludieke spelvor men bedacht waardoor het een toer nooi was met vele verrassingen. De deelnemers waren na afloop zeer en thousiast over deze wedstrijdvorm. Prijswinnaars waren achtereenvol gens: 1Franciska Laning en Dino Gian caspero; 2. Rob van Dijken en Toos Tabben; 3. Marco Janssen en Edward Springer; 4. Ben Sas en Piet v.d. Maden. Waddinxveen- In januari is het NIVON landelijk met een ledenwerfaktie ge start. De afd. Waddinxveen, waarin Boskoop, Moerkapelle en Zevenhui zen, doet daar natuurlijk aan mee. Tot half april worden nieuwe leden be loond met een boekje of een gratis over nachting in een nederlands natuur vriendenhuis. Met zijn 40.000 leden is het NIVON al een flinke organisatie, 180 in Waddinxveen en omstreken, maar we denken dat er nog meer mensen in onze aktivitieten zijn geïnteresseerd. Er worden natuur- en omgevingsver kenningen georganiseerd, reizen, fiets en wandeltochten, museumbezoek, li teratuuravonden, milieuvoorlichting enz. Verder bezit het NIVON 15 natuur vriendenhuizen en 16 kampeerterrei nenen heeft men als NIVON-lid boven dien toegang tot 800 van zulke huizen in heel Europa. Het NIVON biedt ook een pakket reizen aan. Kulturele reizen bij voorbeeld en aktieve vakanties voor mensen die willen wandelen of fietsen. Op een paar aktiviteiten na gebeurt het werk door vrijwilligers. Men richt zich ook op speciale doelgroepen zoals jeugd en jongeren, 50-plussers en een oudergezinnen. Voor meer informatie: 01828-15848 of 01828-13579. Hazerswoude-Dorp- Zaterdag 27 fe bruari zal Nico de Raad een concert ver zorgen op het monumentale Kunckel- orgel van de Geref. Kerk te Hazerswou- de-dorp, hoek Dorpsstraat/Korenmo lenlaan. Nico de Raad zal deze avond o.a. werken ten gehore brengen van J.S. Bach, H. Andriessen, G. Pierné, M. Re- ger, D. Zipoli, J. Brahms en Ph. E. Bach. Dit concert is het tweede concert in de serie orgelconcerten, die de orgelco- missie van deze kerk organiseert. Het volgende concert zal op 20 maart ge houden worden. Dan wordt het orgel bespeeld door Cees Poot. De concerten beginnen om 20.00 uur. Toegang vrij. t.k. 1 p. houten bed gevernist matras maat 190x100 50,-01802-1600 t.k. 1 assige aanhangwagen merk Hapert 420- 180 cm belading tot 1500 kg. met oplooprem en roldeuren 01802-1513 t.k. roeitrainer 75,- 01802-2921 Versteegh, Olga vd Laan, Jacqueline Klerks, Linda den Hartog, Peter Starre- veld, Mike Hoffmans, Danny Vermeu len, Stefanie Brouwer, Mathijs de Heer, Willem Buitenhuis, Ruben van Velzen, Annemarit van Dam, Alies Stelpstra, Tom Groot, Sietze Eling, Stefan Kuyf, Hylke Banga, Annabel Jansen, Marieke Molenaar, Marjolein de Jong, Margo Faay, Stephanie van Mourik, Tom van Luyk, Annieke Witte, Sabine Brink horst, Stefan Hoogerdijk, Marco vd Hut. Pim Veldman, Sabine van Belle, Sabina Verwaal, Mitchell vd Berg, Michel Hoo- gendoorn, Martijn Melkert, Eline Bar- nas, Birgit Bosloper, Jessemy IJlst en Esther van Tongeren. Waddinxveen- In de vergaderingen van het college van B W van 2 en 9 febr. zijn o.a. de navolgende zaken aan de orde geweest. T.b.v. de organisatie van de tentoonstelling "75 jaar beeldhouw kunst in Nederland" in de Remonstran- te Kerk, is aan de Nederlandse Kring van Beeldhouwers subsidie verleend. De tentoonstelling wordt georgani seerd n.a.v. het feit dat de kring in 1993 75 jaar bestaat. Mw. W.J. Schram te Nieuwerkerk ad IJssel is voor de perio de van 6 maanden benoemd als mede werkster op de afd. Financiën, sectie Comptabiliteit. Aan Aquariumvereni ging De Gouwe Vis is een eenmalige subsidie verleend voor de in oktober jl. gehouden tentoonstelling. Aan het mannenkoor De Gouwesanghers is een garantie-subsidie verleend in het evt. exploitatietekort van het op 23 april te houden concert. Waddinxveen - Op vrijdag 26 februari a.s. hoopt ds. Klein Onstenk in het ge bouw van de Chr. Afgescheiden Ge- meene aan de Dorpstraat 3 in Waddinx veen een lezing te houden. Ds. Klein Onstenk is gevangenispredikant in Leeuwarden. Tijdens zijn lezing hoopt hij in te gaan op zijn werk als pastor onder gevangenen. Het belooft, zo denkt men, een boeiende avond te wor den. Aanvang 19.15 uur. Op een doordeweekse dag is er tussen half negen en halftien 's avonds inge broken in een auto op de Overslag. Uit de auto stal men een radiocasettere- corder een jas en een zonnebril. Een 78 jarige inwoonster van de A.P. van Neslaan werd het slachtoffer van een opdringerige verkoper. Een man belde aan bij haar woning en hield een prachtig verhaal over het uitgeloot zijn voor een cadeau in verband met het openen van een nieuwe zaak. Hij wist de vrouw te bewegen in huis geld bij elkaar te zoeken en F200,- te betalen voor een twee kleden. Ze zit dus nu met twee kleden van slechte kwaliteit die ze niet nodig heeft. Op een terrein aan de parklaan werd een hek vernield en vervolgens een hoop afval gestort. Op dinsdag de 16e is de bestuurder van een personenauto doorgereden na dat door zijn verkeersgedrag twee 13 jarige meisjes ten val kwamen en hun beiden fietsen beschadigd werden. De auto met aanhangwagen sloeg op de Zijde plotseling linksaf waarna een van de meisjes geraakt werd door de lading van de aanhangwagen. Getuigen heb ben het kenteken genoteerd zodat de dader achterhaald zal worden. Op de provincialeweg ter hoogte van het benzine station kwam een motorrij der ten val. Het wegdek was ter plaatse iets wat glad door de regen. De man een 22 jarige inwoner uit Bergambacht is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis voor nader onderzoek. Na verdachte gedrag gevolgd door mondelinge bedreigingen in een kle ding zaak werden drie mannen uit Alp hen aan de Rijn aangehouden. Een van deze mannen bleek illegaal in Neder land. Hij is overgegeven aan de politie in zijn woonplaats voor nader onder zoek en uitzetting. Op donderdag 18 februari is er van half elf tot drie uur gecontroleerd op snel heid. De controle is gehouden op de volgende wegen Zijde, Zuidkade, Boe zemlaan en het Reijerskoop. Van de 630 passanten reden er 96 15%) te hard. Er is gecontroleerd met fotoapparatuur zodat de overtreders nog van niets weten maar binnenkort een acceptgiro in de bus krijgen. Op de Azalealaan is iemand doorgere den naar aanrijding met een geparkeer de auto. Een portier is flink gedeukt. Op het Grottoplein werd een eerder deze week in Waddinxveen gestolen auto teruggevonden. gevonden:groen regenpak, rood zwar te poes en grijs witte kater, drie boeken- bonnen, bruine fietstas,bos sleutels met Honda label verloren: mapje met drie sleutels, lees bril, twee portemonnees

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15