Familieberichten Gemeente Foto's in het HART VAN HOLLAND (O)pa en (O)ma van Helden Zevenhuizen Moerkapelle In de prijzen Milieutip Vooijaarsvakantie- activiteiten in "De Koornmolen" Klaveijassen Wereld gebedsdag Voorlezen in de bibliotheek Zevenhuizen Jeugdbrandweer Moerkapelle eerste bij Zaalvoetbal in Benschop Broedvogelonderzoek in onze woonomgeving Toekomst standplaats Wereldwinkel onzeker Wijziging telefoonnummers politie Verwijderen boom nabij parkeerterrein Pieter Posthof te Moerkapelle Vergaderschema graf/s kleintje plaatsen??? vul deze bon in!!! 'P pagina 4 Hart van Holland/24 februari 1993 uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenbuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,S0 kan de foto een week later Uitslag Muierschipperbitter-actie van slijterij/wijnhandel "Het Wapen van Moerkapelle" J. den Hartog (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschij- iningvan Hart van Holland. Helend werken door Gods inspiratie 25 februari 1943 25 februari 1993 van harte gefeliciteerd met jullie 50-jarig huwelijk! kinderen en kleinkinderen Elke woensdagmiddag van 15.00-15.30 uur! Via de volgende telefoonnummers is de politie 24 uur per dag voor U bereikbaar en inzetbaar: Plaats: Nieuwerkerk a/d Ijssel Moordrecht Moerkapelle Zevenhuizen Informatienummer: 01803-14001 01827-2273 01793-2586 01802-1943 Alarmnummer: 01803-14444 01827-3544 01793-1333 01802-1200 De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat bij besluit van 2 februari 1993 vergunning is verleend aan de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle voor het verwijderen van een popu lier nabij het parkeerterrein Pieter Posthof ten noorden van de N.H. kerk te Moerkapelle. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Wet Arob binnen dertig dagen na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Zevenhuizen, 17 februari 1993, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. 8 maart 1993: Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken c.a.; 8 maart 1993: Commissie Ruimtelijke Ordening c.a.; (aansluitend aan commissie A.B.Z.) 9 maart 1993: Commissie Openbare Werken c.a.; 11 maart 1993: Commissie Financiën c.a.; 30 maart 1993: Raadsvergadering. Bovengenoemde openbare vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden en vangen aan om 19.30 uur. Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Holland bv Da Costasingel 4 Hazerswoude Rijndijk De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin.' Kleintjes per fax of telefoon worden geweigerd!! nLAKKEN A.U.B. Moerkapelle - Slijterij wijnhandel "Het Wapen van Moerkapelle" hield onlangs de "Muierschipperbitter-actie". Prijswinnaars werden: le prijs: een boottocht voor 12 personen met de 'Muier Schipperbitterboot gewonnen door Rob Verbeij, Ottoerf 6 Waddinxveen; 2e prijs: een originele 'Muier Schipperbitter-bodywarmer' gewonnen door P. Immerzeel, Hollevoeterlaan 47, Moerkapelle; 3e prijs: een originele 'Muier Schipperbitter-trui' gewonnen door C. de Knegt, Julianastraat 52, Moerkapelle en C. Broer, Papaverlaan 34 te Moerkapelle. Langs deze weg willen wij, dochters van meneer Jac. den Hartog, iedereen in de gemeente, die onze vader vele malen heeft thuisgebracht, hartelijk bedanken. Ina en Tiny Graag willen wij de direktie van "De Zevenster" en al het overige personeel, langs deze weg hartelijk bedanken voor de liefdevolle verzorging van meneer .ENVELOP NIET DICHTPi (dan voldoet een postzegel van 70 centL Ongeveer 400.000 Nederlanders gaan jaarlijks skiën. Ze zijn slechts korte tijd in hun vakantieoord en zien niet wat daar in de rest van het jaar gebeurt. Ze zien niet hoe lange stroken bos gekapt worden voor de aanleg van gondelba- nen en sleepliften. Ze zien ook niet wat eerder werd aangericht door ervaren skiërs. Ervaren skiërs razen dwars door het stille landschap, verstoren de dieren en vernietigen daarbij met hun scherpe ski's de jonge boompjes onder de sneeuw. Elk voorjaar doen zich lawi nes, aardverschuivingen en modder stromen voor die het gevolg zijn van ontbossing en de vernieling van de jon ge aanplant. Als u gaat skiën, blijf dan tenminste op de geprepareerde piste. (Bron: Wereld Natuur Fonds). Inlichtingen: Milieuvereniging Zeven huizen, Postbus 101, Zevenhuizen. Zevenhuizen - Van 1 t/m 5 maart kun nen kinderen en ouders elke middag van 13.30-16.30 uur recreatief zwem men en worden er tal van activiteiten ontplooid zoals: loopbrugrennen, doel- schieten, spelen met matten en banden en langs het bassin: tekenen en kleuren. Maandag- en donderdagavond kun nen er baantjes gezwommen worden van 20.00-21.00 uur.; Dinsdagavond is er recreatief zwemmen van 20.00-21.30 uur; Woensdag-en vrijdagavond is er recreatief zwemmen van 19.30-21.00 uur. In de Voorjaarsvakantie vervalt voor eenmaal de dinsdagmorgen. Op woens dag is het programma zoals gebruike lijk: van 9.00-10.00 uur dameszwem- men; van 10.00-11.30 uur ouder en kind- zwemmen en van 18.00-19.00 uur het zwemuur voor gehandicapten en zij die op doktersadvies moeten zwemmen. De donderdagmorgenactiviteiten zoals 'meer bewegen voor ouderen' en 'zwemmen op doktersadvies' gaan ge woon door. Inlichtingen en aanmelden voor zwemlessen tel. 01802-1860. (zie advertentie) Zevenhuizen-Vrijdagavond 26 februari wordt er weer een kaartavond gehou den bij vogelvereniging "Zang en Kleur" aan deZuidplasweg, in het clubgebouw (achter de gemeenteloods). Tevens is er een verloting met fraaie prijzen. Aan vang 20.00 uur. Iedereen is welkom. Zevenhuizen-Moerkapelle - In de Gere formeerde kerk aan de Dorpsstraat 106 in Zevenhuizen wordt op vrijdag 5 maart de jaarlijkse 'wereidgebeds- dienst' gehouden. De dienst begint om 19.30 uur en wordt muzikaal onder steund door zangkoor "De Schakel" uit Oud Verlaat o.l.v. C. Breedijk. Het the ma: "Helend werken door Gods inspira tie". De liturgie is samengesteld door vrouwen uit Guatemala. Een van oor sprong Indiaans volk uit de oude Maya cultuur. Een volk, geteisterd door on derdrukking en gewelddadigheden. Een strijdend volk, dat bekroond werd met de Nobelprijs van de vrede, voor één van hun voorvechtsters Rigoberta Monchu. De dienst is voorbereid door de werkgroep Wereldgebedsdag, waar in vier kerkgenootschappen uit Zeven huizen-Moerkapelle zitting hebben. familie J.H. Boevé familie C. Spekman Zevenhuizen- Al 1 1/2 jaar wordt er tijdens de woensdagmiddag- uitlening in de bibliotheek Zevenhuizen een half uurtje voorgelezen voor peuters en kleuters. Dit voorlezen speelt zich al tijd af in de gezellige peuterhoek, waar kleine stoeltjes in een kring tussen de prentenboekjes worden gezet. Enthou siaste voorleesmoeders komen hier voor speciaal elke week naar de biblio theek, om peuters en kleuters een half uurtje aangenaam bezig te houden. De voor te lezen boekjes worden speciaal aangepast aan het niveau van de luiste rende kinderen. En als er iets speciaals gebeurt, worden de boekjes daarbij ge zocht bijvoorbeeld bekroonde kinder boekenweekboekjes, boekjes over de winter, herfst, Sinterklaas, Carnaval, noem maar op. Natuurlijk worden ook vooral de "betere" kinderboeken voor gelezen, en kinderen mogen ook vaak zelf "verzoeknummers" indienen. Ook al bestaat het voorleeshalfuurtje nu al 1 1/2 jaar, toch willen wij er de aandacht nog eens op vestigen: voor peuters en kleuters is voorlezen heel erg leuk en leerzaam,hoe groter de groep hoe ge zelliger, voor ouders is het een ideale gelegenheid om bijvoorbeeld bood schappen te doen(de win kels zijn tenslotte vlak bij de bibliotheek!), terwijl uw kind van het voorle- A zen geniet. Komt uw kind ook volgende week? Tot ziens in de bibliotheek! z LU LU UJ N 2 z m >-_ m n It/ Moerkapelle - De jeugdbrandweer van Moerkapelle heeft vorige week zater dag z'n best gedaan om een prijs in de wacht te slepen bij het zaalvoetbal toernooi in Benschop. Er namen acht corpsen uit de regio Utrecht en Mid den-Holland deel, verdeeld over drie poules. Moerkapelle won de eerste wedstrijd tegen Bodegraven met 3-1de tweede tegen Hagestein met 5-1. Na deze wedstrijden was Moerkapelle poule-winnaar en moest tegen de ande re poule-winnaars spelen war een zwa re dobber werd. De overige winnaars waren IJsselstein en Linschoten. De eerste wedstrijd tegen IJsselstein werd goed gespeeld en gewonnen met 3-0. Vervolgens moesten de andere fi nalisten spelen: IJsselstein tegen Lin schoten waarbij IJsselstein met 3-1 won. Glansrijk werd door de Moerka- pelse spuitgasten de wedstrijd tegen Linschoten gewonnen en kon de jeugd brandweer de beker meenemen. Extra complimenten klonken na afloop voor de topscoorder van het toernooi: Den nis de Bruin en Matthijs Verbeek voor het keeperswerk. Uiteraard mogen daar de overige 12 jongens niet verge ten worden. Ingezonden: Veel streken in ons land(vooral natuur gebieden) worden al sinds jaren onder zocht op het voorkomen van vogels, bijv. het Rottemerengebied. Maar van veel gebieden, vooral de bewoonde omgeving(dorpen en steden), is erg weinig bekend. Toch komen juist in de bewoonde omgeving veel vogels tot broeden. Tevens zijn dit vaak makkelijk waar te nemen soorten, zoals de Huis mus, Spreeuw of Merel. De Natuur- en Vogelwacht Rotta vraagt een ieder, die iets van vogels afweet met ons mee te doen met het inventariseren vaan be woonde gebieden. Wij denken aan de maanden maart, april, mei en juni om zo mogelijk lx per week een kleine ron de van ongeveer een uur in uw woon omgeving te maken. Daarbij worden dan alle vogels genoteerd, die men in dat uur gezien en gehoord heeft. Liefst 's morgens met als alternatief in de avond, tegen de schemering. Wij zoe ken medewerkers uit Bleiswijk, Zeven huizen, Ommoord, Zevenkamp, Berkel en Rodenrijs, Moerkapelle, Hilligers- berg, Schiebroek, Bergschenhoek, Ben thuizen en Capelle Schollevaar. Men kaan ook kiezen voor een onderzoek naar broedvogels in de polders van ons werkgebied/boerderijen etc.). Schroom niet en doe mee! Uw vogelken nis en het plezier in het beleven van de natuur zullen zeker toenemen. Bij vol doende aanmelding geven wij een voor lichtingsavond en een cursus vogelher kenning. Men kan zich opgeven bij: Rien van der Voorn, 01793-1262; Cor Noorman, 01892-16787; Wim Beusink. 010-4207969. Ingezonden Zevenhuizen - In het Hart van Holland van 13 januari jl. meldden wij u dat de Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerka pelle iedere week op het dorpsplein in Zevenhuizen zou staan met de nieuwe winkelwagen. Afgelopen week heeft de 'Wereldwin kel' van het Gemeentebestuur van Ze venhuizen-Moerkapelle een brief ont vangen waarin te verstaan gegeven werd, dat de winkelwagen voorlopig niet meer op het dorpsplein mag staan. Dit zolang de nieuwe 'algemene plaat selijke verordening' niet van kracht is. Het bestuur van de 'Wereldwinkel' is er altijd vanuit gegaan dat men in aanmer king kwam voor een wekelijkse stand plaats. Helaas, zo nu blijkt, blijkt dit te voorbarig gedacht. De Gemeenteraad zal in april de nieuwe 'algemene plaatselijke verordening' in de raadsvergadering behandelen. Hier in zal duidelijk gemaakt worden waar en hoe vaak de 'Wereldwinkel' met hun winkelwagen, of andere ideële instellin gen, gebruik mogen maken van het dorpsplein of van een andere, nog aan te wijzen plaats. De vrijwillige medewerkers van de 'We reldwinkel' willen niet wachten tot de nieuwe 'algemene verordening' van kracht is en hebben het college van burgemeester en wethouders ver zocht, om zo snel mogelijk rond de rafel te gaan zitten met het bestuur van de 'Wereldwinkel'. Het bestuur wil met B. en W. een tijdelijke regeling treffen, zo dat de verkoop van produkten en de daaraan verbonden bewustwording, gecontinueerd kan worden, het is dus nog afwachten waar en of de winkelwagen van de 'Wereldwinkel a.s. zaterdag in het dorp zal staan. Bestuur Wereldwinkel.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 4