Zevenhuizen - Moerkapelle 10 jaar "De Vierkap" gevierd met receptie Politieberichten Dick Bontenbal jaar stoffeerder bij Voorbrood H VOOrbrood ME UBELEN Kerkdiensten V' Om "bij" te blijven Bingo-avond Vierkap mm Een boom bij "De Vierkap" VOORBROOD MEUBELEN v: Hart van Holland/24 februari 1993 pagina 7 V. "A Geschiedenis Buurthuis Voorkoming misdrijven is een zaak voor de politie en uü! zondag28 februari Medische weekeinddienst Meubels lakken en stofferen Ondernemer bij een werkgever r Agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-MoerkapeKe J Dit is het bestuur van "De Vierkap Zevenhuizen- Oud Verlaat - De lustrumviering van wijkgebouw "De Vierkap" bestond uit een receptie die jl. zaterdagmiddag gehouden werd. Buurtbewoners en genodigden kwamen het bestuur de hand drukken en bezichtigden de foto-expositie over deze tien jaar en de bouw van het wijkgebouw van Oud Verlaat dat, zo mag men concluderen, z'n bestaansrecht meer dan bewezen heeft en in een behoefte voorziet. burgemeester A.W. Lips sprak ■"C een hartelijk felicitatiewoord 11JP aan het adres van het bestuur en complimenteerde de bewoners van de buurtschap. "U heeft bij de realisa tie veel spirit getoond, terwijl het ge bouw bijna dag en nacht in gebruik is. Dit gebouw is een verrijking voor dit gebied. Bij de herindeling is Oud Ver laat ongeschonden gebleven. Oud Ver laat was voor zichzelf en is dat geble ven", concludeerde hij. Namens het ge meentebestuur overhandigde hij een envelop met inhoud. Dat gemeentebe stuur was overigens goed vertegen woordigd, het voltallige college, alsme de de gemeentesecretaris, waarvan de meesten in gezelschap van hun echtge note, gaven acte de présence. Ook ver tegenwoordigers van verenigingen die gebruikmaken van "De Vierkap" en zij die op de één of andere wijze betrokken zijn bij "De Vierkap". "De Vierkap" dankt als gebouw z'n be staan aan de inwoners en voortvarend heid van de toenmalige gemeenteraad, onder voorzitterschap van (oud) bur gemeester A. van 't Verlaat. Mevrouw A. Groeneweg-Visser, voormalig ge meenteraadslid, was eveneens een voorvechtster van het gebouw, dat fi nancieel mogelijk werd dankzij grond- overdracht aan de gemeente Rotter dam. Die transactie leverde Zevenhui zen -voor die tijd- een aanzienlijke som geld op. Er moest een buurthuis ofwel een mul tifunctioneel centrum komen, waar te vens spreekuur gehouden kon worden door de huisarts(en) en consultatiebu reau-arts, immers het Groene Kruisge- bouwtje stond op instorten. Zowel dat gebouwtje als de school dienden als vergaderruimten voor de verenigingen van Oud Verlaat. Dat waren o.a. het dameskoor, de vrouwenvereniging, de brandweer en de Oranjevereniging. Architect W. Koetsier maakte het ont werp van het gebouw: met vier kappen, voor vier gebruikersgroepen: brand weer, Groene Kruis, ouderen-en jonge renwerk; kerk en school pasten in die filosofie, als één geheel. Naast de con sultatiebureau-activiteiten moest er een multifunctionele zaal komen en een aparte brandweergarage. Eén en ander werd gerealiseerd. Burgemeester A. van 't Verlaat sloeg op 27 mei 1982 de eerste paal, terwijl diens opvolger, bur gemeester A.H. van Gent, het gebouw op 19 februari 1983 officieel opende. Het eerste stichtingsbestuur bestond uit de heren Abr. Krijgsman, H. Paul, C. Bos en J. Tump alsmede de dames B. Aanrijdingen: Op de rijksweg Al2, na bij de afrit Zevenhuizen vond een aan rijding plaats. Door onbekende oor zaak verloor een bestuurder van een personenauto de macht over het stuur en kwam tot stilstand tegen de vangrail. Op de Bredeweg, reed de bestuurder van een personenauto, links om de vluchtheuvel heen. Hierbij ging hij zo ver naar links, dat hij, de naast de weg gelegen sloot inreed. Nabij de kruising Burg. Klinkhamer- weg/Noordelijke dwarsweg kwam een fietser in aanraking met een opstaande rand, hierdoor kwam zij ten val. Ten gevolge van de val, raakte zij gewond, en werd per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. inbraken: Op de camping Zevenhuizen werden afgelopen weekend in een twin tigtal caravan's ingebroken. Uit meer dere caravan zijn goederen ontvreemd. In Moerkapelle heeft men, door het slot van een portier van een personenauto te forceren, zich een radiocassettere corder en een horloge kunnen toe-eige nen. Diefstal auto's Werden afgelopen week, twee personenauto ontvreemd uit Zevenhuizen. Het betrof in beide gevallen een Volkswagen Golf. Een werd er vanaf het Hogeland en de ande re vanaf de Wielewaal ontvreemd. Nu een positief bericht: Belde een tuin der van de Knibbelweg, dat er bij hem, op dat moment mensen in zijn kas lie pen, die er niet thuis hoorden. Door meerdere politiefunctionarissen werd de kas omsingeld. Aangezien de man nen zich verscholen hielden, werd er besloten om de politiehond de kas in te sturen. De inbrekers bleken duidelijk geen hondenvrienden, want toen de hond eenmaal in de kas was, gingen zij er als hazen vandoor. Maar helaas voor hen, precies in handen van de politie. De inbrekers werden aangehouden en overgebracht naar een politiecel. Bij het overbrengen bleek dat een van de inbrekers niet snel genoeg was ge weest. De politiehond had het namelijk nodig gevonden, om zijn tanden even in de hand van deze inbreker te zetten. Voorkoming misdrijven:Nu de krokus vakantie wederom nadert en menigeen zich klaarmaakt om te vertrekken naar de ski-pistes in de wintersportoorden nog even het advies van uw plaatselijke politie om uw woning na te lopen of al het hang-en sluitwerk goed dicht zit en deugdelijk is. Ook kunt U nog uw afwe zigheid bij de politie opgeven.(Maak van de thuisblijvers geen spoorzoe kers). Voor wat tips voor het op vakan tie gaan is er een folder op uw plaatse lijke politieburo beschikbaar. Oud Verlaat - A.s. zaterdag planten om 13.00 uur mevrouw J.A. Groeneweg-Vis ser en de heer Abr. Krijgsman, een boom bij gebouw "De Vierkap" in Oud Verlaat. De boom is een Iep en wordt geplant n.a.v. de viering van het 10-jarig bestaan van het buurthuis, dat in een grote behoefte voorziet. Degenen die de boom planten zijn nauw betrokken geweest bij de voorbereidingen ter rea lisatie van dit wijkgebouw. tiit Zevenhuizen-. Herv. kerk 10.00 uur ds. E. Bouman Scheveningen 19.00 uur ds. Z. de Graaf Katwijk Oud Verlaat 10.00 uur ds. A. van Eijk Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur ds. D.H. Elderman Bode graven Vrijz. Herv. 19.00 uur dr. J. Buit kamp R.K.dorpshuis Communieviering 10.15 uur Moerkapelle-, Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst 27 februari dokter W. Voorthuyzen Lijsterlaan 2b Bleiswijk tel. 01892- 1524128 februari dokter W. Vroegin- deweij Beatrixlaan 7 Moerkapelle tel. 01793-1687. Zevenhuizen - "Het leuke van je beroep als stoffeerder is, dat je ooit een babykamer stoffeerde en 23 jaar later voor dat meisje van toen, een hele woning mag stofferen omdat ze gaat trouwen. Dat is pas klantenbinding", zegt Moerkapellenaar Dick Bontenbal. Stofberg, A. Verduijn en J.A. Groene- weg. De peuterspeelzaal startte in De Vier kap. Later werd hun eigen speelruimte de verbouwde brandweergarage nadat de brandweereenheid Oud Verlaat op geheven werd. Inmiddels was het ge bouw enigszins vergroot en kwam het tweede 'omstreden' toilet erbij. De acti viteiten namen toe en vrijwilligers sta ken de handen uit de mouwen om één en ander in rechte banen te leiden en te zorgen voor een goede exploitatie. Zo wel overdag als 's avonds is er een le vendige bezetting in "De Vierkap", een gebouw dat niet meer weg te denken is; waar bestuur en vrijwilligers hun schouders onder zetten; waar buurtbe woners het een warm hart toedragen en heel Oud Verlaat volmondig met de conclusie instemt: dat het gebouw een fijne ontmoetingsplaats is voor jong en oud. Immers voor alle leeftijdsgroepen worden er activiteiten ontplooid. In Oud Verlaat hoeft niemand zich een zaam te voelen. Rest ons nog de namen van het bestuur te noemen. Voorzitster is Adri Roos, secre taris Edwin Okhuijzen; penningmeester John van VeenAad Nieuwland tweede penningmeester; Janny Suurland be heerster; Mat van Prooijen en Floor Boe- vé zijn algemeen bestuurslid.(zie foto) ij is op 1 maart 25 jaar in dienst van Voorbrood Meubelen. Als 18-jarige kwam hijna een vier tal jaren ervaring bij twee andere stof feerders, in dienst van Voorbrood in Zevenhuizen. Destijds waren zijn werk zaamheden aanmerkelijk minder dan thans. Hij heeft de hele ontwikkeling in de vloerbedekking en interieurverzor ging meegemaakt. Die is immers maar enkele jaren langer op gang. Een woninginrichter is thans een dui zendpoot die offertes maakt: veelal in de avonduren; adviezen geeft en voor vakwerk zorgt waar het vloerbedek king leggen betreft: met een goede on dergrond en goed gespannen. "De tijd van een rondje lopen met een stanley-mesje is voorbij. Steeds meer mensen kiezen voor kwaliteit en zijn bereid dan ook iets meer neer te tellen voor goede merken, die dan ook vak kundig moet worden gelegd. Het leggen van tapijt is gratis. 25 jaar geleden bestond de vloerbedek king veelal uit een wol met jute rug, waarbij de naam 'parade' een veelvoor komende was. Jabo raakte uit de mode, gelukkig maar, want het was een heel gedoe om dat aan elkaar te naaien, om dat het met een breedte van 1 meter ge leverd werd. Thans is het er weer op ka merbreedte te leveren. Verder was er balatumzeil, maar ook tapiflex was veel gevraagd. Novilon was oerdegelijk evenals marmoleum. Nieuwe technieken moesten worden toegepast om één en ander perfect te leggen, want vloerbedekking ging vele jaren mee, tot men er genoeg van had. Later raakte de goedkopere vloerbe dekking populair, met foamrug en was er keus in vele soorten tapijt, zowel wollen als half wol/ half synthetische vezel". "25 jaar geleden was er weinig stoffeer- werk bij Voorbrood, toen hielp ik voor namelijk in de fabriek, met meubels lak ken. Een dag in de week was ik bezig met stofferen. Thans hebben we het zo druk, dat Dick Bakker de meubelstof feerder, me vrijwel dagelijks terzijde staat en we pas nog een free-lancer moesten inschakelen om het werk aan te kunnen..." Toen van lieverlede de meubelverkoop op gang kwam en Voorbrood het totale pakket woninginrichting bood, was het vanzelfsprekend dat, als iemand z'n meubels van Voorbrood betrok, daar ook de stoffering, inclusief de gordijnen bijhoorde. In de loop der jaren zijn de stoffeerders werkzaamheden daardoor toegeno men. Voorbrood is een bedrijf dat in speelde op de behoefte, want de grote tapijtzaken verdwijnen van lieverlede, omdat de klant in één zaak alles wil kopen om de woning in te richten. Dick Bontenbal heeft duidelijk hart voor z'n werk en het bedrijf van z'n werkgever, waarvan hij het visitekaartje is. Geluk kig was hij vrijwel nooit ziek, immer op tijd en maakte het hem niet uit als een dag 12 werkuren had. Hij is woninginrichter/decorateur, wijst op mogelijkheden om het interi eur decoratief te maken en zorgt voor een perfecte afhandeling van de order. Zowel vitrages, lamellen, overgordij nen of decoratieve gordijnen c.q. dra perieën: alles is mogelijk. Bontenbal geeft tevens advies over het aantal te bestellen meters gordijnen en geeft een duidelijk inzicht in de kosten om de klanten achteraf niet te laten schrikken. Jubilaris Dick Bontenbal zegt het erg naar z'n zin te hebben en zich eigenlijk een zelfstandig ondernemer te voelen. Hij oogst waardering van z'n klanten en z'n werkgever, hetgeen Voorbrood sr. bij het gesprek aanwezig, duidelijk laat merken. Bontenbal heeft de vrije hand in het nemen van beslissingen, het ma ken van offertes en het plaatsen van or ders, waarbij ook het uitschrijven van rekeningen hoort. Trots is Dick op zijn zoon Patrick (17) die hetzelfde vak ge kozen heeft en als leerling stoffeerder werkzaam is bij een collega-concur rent. Die trots geldt ook z'n nieuwe aanhanger waarmee Dick nu alles kan vervoeren, zelfs tapijten van vijf meter breed. Oud Verlaat - Op zaterdag 27 februari wordt in gebouw "De Vierkap" in Oud Verlaat een 'bingo-avond' gehouden, aanvang 20.00 uur. L In de aanhanger kunnen rollen tapijt van vijf meter. gevonden: goudfazant te bevr. bij C. Zweere 01802-1678 Hoera. Ome Kooisie en tante Maaike 25 jaar getrouwd 28-2-93 kusjes sanne en vera t.k. eiken keuken 3401 oven gaspl. afzuigk. kasten w laden 01828-11554 t.k. Puch Maxi i.z.g.st. kleur: zwart-wit met verzekering 01828-15538 t.k. eiken tafel 5 stoelen 250,-; dekbedstel texelse schapen 150,- 01727-12291 Maartje van Rijn gefeliciteerd!!!! Arie en Sandra, Barend en Leona t.h. gevr. woning voor jong a.s. echtp. per 1 mei of eerder Zevenh.-Moerk. 01793-1185 t.k. 2 pers. eiken ledikant compl. met 2 nachtkastjes en kast 01828-16595 t.k. oude Opel Kadett bj 79 voor sloop of hobby 150,-na 18 uur: 01793-2850 t.k. gevr. bakfiets t.e.a.b. 01828-19904 Zevenhuizen: Donderdag 25 februari 9.30 uur Hervormd Centrum: Koffieochtend voor vrou wen; spreekster Leny Vermaat Maassluis. Er is kinderoppas aanwezig. ANBO: Maandag 1 maart is er gelegenheid om een televisieopname mee te maken RTL 'de 5 uur show' Vertrek 15.00 uur parkeerpl.dorpshuis Swanla. Terug ca. 19.30 uur. Kosten f 12,50 Opgeven mevr. Boumans tel. 2720. Klaverjasavonden vogelvereniging Zang en Kleur: v.a. 20.00 uur: 26 februari; 26 maart en 8 april. Vrijdag 5 maart Wereldgebedsdag 19.30 uur Geref.kerk Zondag 28 maart Ontmoeting over drempels heen 17.00 uur Geref.kerk. Moerkapelle Vrijdag 26 maart 19.45 uur wordt in de kerk van de Geref. Gem. een avond ge houden t.g.v. lustrumviering Geref.Gem-koor ASAF. Het koor bestaar 35 jaar. Medewerking verlenen: Deo Juvante, het mannenkoor "De Gouwestem" uit Waddinxveen en een mannenkoor uit Krimpen, alle o.l.v. dirigent Adriaan Verhoef. Wie activiteiten te melden heeft voor deze agenda, kan ze uitsluitend doorge ven aan mevrouw G. Beunder, tel. 01802-1733. Het melden van deze activiteiten kan doublures voorkomen. Men neme van het bovenstaande nota!

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7