Sport in de regio Tabé verliest Rentokilmaakt zich op voor krachtmeting Twee punten winst BSC '68 BROUWER DE KONING Schaatsen voor de jeugd Lions Rottemerenloop zaterdag 27 februari Supportersbus naar PZ/Dynamo Rentokil in Apeldoorn 1 UITVAARTVERZORGING 4 Polderloop Sjoelclub Waddinxveen Jaarvergadering TOOS 25e Langs de Gouweloop op 6 maart Arend vd Knaap voorzitter Tabé-jeugd TOOS op vakantie Parcoursrecord Prestatielopen Hart van Holland/24 februari 1993 pagina 9 Zevenhuizen - Rentokil speelde afgelo pen zaterdag in eigen huis tegen het Amstelveense Deltalloyd/AMVJ. In een weinig inspirerende wedstrijd wist Rentokil met 3-0 de baas te blijven over Deltalloyd. Toch startte de Am- stelveners goed, in de le set wisten de gasten een 4-7 voorpsprong op te bou wen en weer kwijt te raken. Maar door een sterke blokkering van de Bulgaarse speler Assen Galabinov kwam Deltallo yd weer met 7-10 voor. Daarna ging Rentokil in een hogere versnelling en met een lastige service werd de Amstel veense aanval ontregelt. Rentokil liep in en wist grip op de wedstrijd te hou den en met 15-10 werd deze set gewon nen. In de 2e set beweesRentokil waar om zij bovenaan de ranglijst staat. Di rect vanaf het begin werd AMVJ onder druk gezet met de opslag en door de goede eigen aanval wist Rentokil de set gemakkelijk te winnen. Het laatste punt werd door Ronald Kooijman op de bor den getimmerd (15-3). De derde set gaf weer wat concentratieverlies bij de Ze- venhuizense spelers te zien, waardoor de aanvallers van Deltalloyd in stelling gebracht door de 39-jarige Hans Krie- ger, kansen krijgen om te scoren. Maar ook nu weer had Rentokil de langste adem en met 15-12werd de set winnend afgesloten. Nu kunnen de Zevenhuizense heren zich gaan opmaken voor de titanen wedstrijd tegen nummer 2: Piet Zoom- ers/Dynamo in Apeldoorn van zaterdag a.s. De laatste wedstrijd van de eerste helft van de competitie begint om 19.00 uur. Wanneer er voldoende aanmeldingen zijn zal er een gratis bus naar Apeldoorn rijden. Aanmelden voor de bus kan bij de Fam. J. Sterk, Rozen straat 95 in Zevenhuizen of tel. 01802 - 2172. De bus vertrekt dan om 17.00 uur. Arend van der Knaap is benoemd tot waarnemend voorzitter van de volley balvereniging Rentokil-ZVH. Van der Knaap neemt de voorzittershamer over van Willem Visser, die in decem ber al beloten had om zijn bestuurlijke loopbaan bij de vereniging te stoppen. Van der Knaap, momenteel voorzitter van de jeugdcommissie, was al in de jaren tachtig voorzitter van de vereni ging en gaat nu in alle rust op zoek naar een opvolger. Benthuizen - Tegenstander van BSC'68 was jl. zaterdag MVO'72. De wedstrijd begon voor de Benthuizenaren veelbe lovend, want binnen 10 minuten ston den ze met 2-0 voor. In de 2e min. kreeg Vd Meer zijn eerste kans, na een voor zet van S wiebel, maar de bal ging er niet in. Twee minuten later was het wel raak, dankzij Vis, die de bal op zijn te genstander veroverde en deze vd Meer in de diepte aanspeelde. Deze passeer de keeper Jager 0-1. In de zesde min. had De Gunst geluk toen hij zijn tegenstander onderuit haalde, waarna het spel gewoon door ging. In de tiende min. kwam 0-2 op het scorebord. Via vd Meer kwam de bal bi j Foortse die het doelpunt scoorde. Ver volgens bakten de jongens van Rolf Jans er niks meer van. In de 11e min. werd een waarschuwing gegeven. Min- naard van MVO'72 kopte uit een voor zet rechts rakelings over de lat. In de 18e min. kreeg vd Meer de kans om de stand op 0-3 te brengen, maar hij maak te 'hands' na een voorzet van Vis. In de 26e min. besloot Schotpoort een goede aanval van vd Meer met een schot op doel dat rakelings naast ging. 31 Minu ten waren er gespeeld toen een bal door een omhaal van Frank Vis voor langs het doel ging. Vd Meer pikte de bal op en schoot hard op het doel waar keeper Jager de bal goed stopte, in de 33e min. verkleinde MVO'72 de achter stand. Van Oudenaarde had geen moei te om te scoren omdat de gehele verde diging stond te klungelen. Geschrok ken trokken de Benthuizenaren weer ten aanval, maar vd Meer had deze mid dag geen geluk want in de 36e min. schoot de bal tweemaal in, maar beide keren redde Jager fraai. Zo ging het ook in de 43e min.. Weer ging vd Meer alleen op de keeper af en knalde hij tegen Ja ger op en in de rebound schoot hij in de handen van de keeper. Een doelpunt viel er wel, naar aan de andere kant. Weer ging er een serie missers in de achterhoede van BSC'68 aan vooraf voor de bal bij Lannooi kwam die hard uithaalde: 2-2. In de tweede helft voch ten beide elftallen voor de overwin ning. Vis kreeg voor BSC'68 de eerste kans, maar keeper Jager redde fraai., Ook Ruitenburg van BSC'68 moest al zijn talenten tonen bij een inzet van Reinier. De verdediging van MVO'72 schoof naar voren en speelde op de buitenspel wat niet erg slim was, want de snelle vd Meer ontsnapte nog al eens en kon dan zo de keeper Jager af gaan of stond buitenspel. In de 33 min. was er weer zo'n situatie. Duidelijk in buiten spel vertrok vd Meer en kon de keeper passeren 2-3. Vervolgens ging vd Meer weer alleen op het doel van MVO'72 af, maar hij werd neergelegd, vrije trap Foortse mocht deze nemen en zeker van zo'n 20 meter knalde hij keihard in 't net 2-4. ondanks dat beide ploegen nog goed kansen kregen werd er niet meer gescoord. Door deze overwinning krijgen de Benthuizenaren weer een beetje lucht want de rangschikking on derin ziet er als volgt uit: 9. BSC'68 13 punten; 10. Zoetermeer 17 12 punten; 11. Lens 18 12 punten; 12. MVO'72 16 4 punten. Zaterdag 27 februari a.s. is BSC'68 vrij. Benthuizen - Het eerste team van de tafeltennisvereniging Tabé uit Benthui zen heeft afgelopen week met 6-4 van ATTC 3 uit Alphen ad Rijn verloren. Net als de week ervoor hadden de Benthui zenaren Alexander v Waay, Jef Jakobs en Frank v Waay beter kunnen preste ren. Na het dubbel was de stand 2-2, waarbij de Tabé-ers steeds weer een voorsprong namen. Dat ging door tot 4- 3. Toen echter werd Frank door Jan vd Boom van tafel geveegd (21-6 en 21-13) en Jef door Daan de Graaf (21-14 en 14- 21). Voor het eerst stond Tabé achter en moest Alexander nog spelen om ge lijkspel te behalen. Hij speelde echter te voorzichtig en verloor 21-19 en 21-12. De 4 winstpunten werden gedeeld: Alexander 2 en Jef en Frank beiden één. Tabé 2 deed het beter, maar kreeg het niet cadeau: ze wonnen met 6-4 van ATTC 13. Zes van de tien wedstrijden werden over 3 sets gespeeld. Hanny Dijkman van ATTC was duidelijk te sterkvooralle Tabé-ers. SandraWiese kwam zo tot haar eerste twee winstpar tijen voor Tabé, hetgeen Ronald v Vel- zen en Frido Kraanen ook deden. Tabé 3 is op weg kampioen te worden. Gerrit Hijdra, George Visser en Bas vd Graaf wonnen met 9-1 van Rijnsleutels uit Leiderdorp. In de laatste wedstrijd wist Martin Thelen Bas in de derde set met 22-20 te verslaan en redde zo de eer van de Rijnsleutels. Tabé 4 verloor opnieuw met 7-3 nu van Reflex 3 uit Lisse. De 3 punten werden binnengesleept door Peter Nieuwstad (21-17,19-21 en 21-19 in de ene en 12-21, 21-14 en 21-15 in de andere) en Mario van Dorp (21-15, 21-12). Ze staan nog niet onderaan, maar de onderste plaats is niet ver weg meer. Afgelopen zaterdag kwamen alle jeugd- teams van Tabé voor een competitie wedstrijd in actie. Het werd een sombe re aangelegenheid, daar geen van de drie thuisspelende teams hun wed strijd in winst wisten om te zetten. Ook team 2 dat in Zoetermeer uitspeel de verloor de wedstrijd tegen Doing 2 met 8-2. Chris v Dorp scoorde de 2 enige punten voor zijn team. Team 1 verloor met 4-6 van Salaman ders 2 uit Den Haag. Andy v Dorp wist als enige zijn enkelspelen te winnen en Arjen vd Wel scoorde het vierde punt. Team 3 (meisjes) verloor met 4-6 van koploper WPK/SVN uit Naaldwijk. Ag- neta Tuijl en Adrie Roos scoorden resp. twee en eenmaal plus het door beiden gespeelde dubbelspel. Team 4 verloor met 3-7 van TOV 4 uit Noordwijk. Robert-Jan v Dam en Wou ter Mets scoorden resp. twee en één maal. Vorige week zaterdag 13 febr. speelden 2 teams van Tabé. Team 3 (meisjes) speelde in Alphen ad Rijn tegen ATTC 8. Zij versloegen het thuisspelende team met 3-7. Agneta, Adrie, Sabina scoorden ieder 2x plus het dubbel dat in drie spannende ga mes door Adrie en Agneta werd gewon nen. Team 4 was minder fortuinlijk, zij wer den in Roelofarendsveen verslagen door Treffers 5. Alleen het dubbelspel werd overtuigend door Wouters Mets en Taco Straathof met 7-21 en 12-21 gewonnen. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851'TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Hazerswoude- Op 28 februari valt het startschot voor de 2e Polderloop in 1993. De afstanden zijn 1,5 km en 5 km (start 11.20 uur) en 10 en 20 km.(start 11.15 uur). Bij deze loop zullen de 1,5 km lopertjes voor het eerst apart star ten, zodat zij niet meer onder de voet kunnen worden gelopen door de ande re lopers. Inschrijving is mogelijk vanaf 10.00 uur in het clubhuis van Hazers- woudse Boys aan de Sportparklaan in Hazerswoude-Dorp. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 voor de 1,5 km. en alle afstanden zonder herinnering. De 5, 10 en 20 km.lopers betalen 5,-. Men kan lopen voor een dagprijs, of een stem pelkaart nemen. Wanneer deze loop en de eerstvolgende 2 lopen (op 28-3-93 en 25-4-93) worden voltooid, ontvangt men een grote herinnering. Het com plex van Hazerswoudse Boys beschikt over 8 kleedkamers met douches. Een bezemwagen en EHBO, evenals over- steekhulpen en voldoende parkeerge legenheid zijn aanwezig. Voor het ver breken van één van de parcoursre- cords wordt een extra prijs beschik baar gesteld in de vorm van een glazen hardlo(o)p(st)er. Verdere informatie: 01728-9622 of -9992. Waddinxveen - Vanavond, woensdag 24 februari, kan er weer gesjoeld wor den bij Sjoelclub Waddinxveen in het gebouw van de Schuttersvereniging aan de Alb. Thijmlaan. De prijzen in de klasse A gingen op de laatste sjoelavond naar: Tine Valenkamp, Wim Slingerland, Jan Kersbergen en Cees Kuypers. Klasse B: Gerard Vos, Floor van Absho- ve en Asha den Drijver. Klasse C: Frans Bötger, Jan Blom, Cor van Gils en Cor Faay. Klasse D: Peter Bötger, Jaap van Beek, Rinus Taktor, Roswelle van Leeuwen. Klasse E: M. Zonderland, Edwin van Abshoven, Lies van Beek en Ronald Meijer. Waddinxveen - Slechts 25 leden kwa men naar de jaarvergadering van Mul- tisportvereniging TOOS, afdeling gym nastiek. En dat met 1050 sportbeoefe naars bij deze vereniging. Afscheid werd genomen van Jan Nies- waag, wiens plaats in het bestuur inge nomen is door Ellen de Vogel. Helaas is er nog één vakature. De belangrijkste beslissing die moest worden genomen was de algehele con tributieverhoging van 3%, doordat de penningmeester geen sluitende begro ting kon maken. Door de hogere uitga ven van voornamelijk zaalhuur en ver goedingen aan leiding kon er niets an ders worden besloten om de contribu tie met 3% per 1 juli 1993 te verhogen. Tevens zijn op de algemene ledenver gadering de 'Bontebalbeker' en de 'Rupkebeker' uitgereikt, resp. naar de meisjesploeg TOOS-1 voor hun tweede plaats in het afgelopen seizoen in de Goudse turncompetitie en naar Mark Kranenburg voor zijn derde plaats be haald tijdens het Nederlands kam pioenschap voor jongens. Gedurende de voorjaarsvakantie van 1 maart tot en met 5 maart, worden er door gymnastiekvereniging TOOS geen gymnastiek-, aerobic- en jazzlessen ge geven. De leiding maakt gebruik van hun welverdiende rust. In z'n alge meenheid kan worden gesteld dat TOOS de vakanties aanhoudt van de Waddinxveense basisscholen. In de week van maandag 8 maart begin nen de lessen weer bij TOOS. 1992: de start van de 10 km wedstrijd van de 24e 'langs de gouweloop van s.c. antilope te waddinxveen (foto: han zoet Waddinxveen- Voor de 25e Langs de Gouweloop gaat het volgende pro gramma op zaterdag 6 maart van start. Een wedstrijdloop over exact 10 km voor KNAU-leden(13.30 uur) en presta tielopen van 1,8 t/m 16,4 km (14.30 en 14.45 uur). Elke deelnemer ontvangt een leuke herinnering aan de finish. Elke tiende deelnemer ontvangt een paar sportsokken gratis. De start is op de Staringlaan gepland, terwijl de finish op de Alberdingk Thijmlaan, recht te genover de atletiekbaan, is vastge steld. De Waddinxveense atletiekvere niging S.C. Antilope kan al jaren terug zien op succesvolle Langs de Gouwelo pen, met grote namen als winnaar. Het aantal deelnemers schommelt meestal tussen de 350 en 500 (waarvan zo n 150 wedstrijdatleten). De voorinschrijving is nooit indrukwekkend, maar de mees te lopers melden zich op de wedstrijd dag zelf. Het weer is bij wegwedstrijden in deze tijd van het jaar van enorme in vloed op het uiteindelijke aantal lief hebbers wat van start zal gaan. Enkele atleten die de laatste jaren hun op wachting in het Waddinxveense heb ben gemaakt zijn, bij de heren: Peter vd Velde (AVR Rotterdam); Jan Dirk Haze- leger (HRR Den Haag); Rien vd Wilt (Clytoneus Woerden); Jbn Koorevaar, Kees v/d Heul en Mart Spruit (Avantri Schoonhoven); Theo vd Veer (AV Hol land); Edo Baart (Atos Amsterdam); Jan de Jong en Fred v Zoest (AV47 Boskoop); Ber Koppendraaier (Gouda) en Wim Ravensbergen (Bataven Lei den). Van de laatste is vermeldens waard dat hij op het ogenblik op de 10 km. de snelste man van Europa is in zijn categorie van 60 tot 70-jarigen. Bij de dames: Annie vdSande (gouda); Marja Verhoef (Phoenix); Sonja Klein (AV47 Boskoop) en Tineke v Gerven (Bataven Leiden). Het is uiteraard maar een greep uit de vele bekende namen van vrouwen en mannen die op de uitsla genlijsten van de afgelopen jaren voor komen. Het parcours van de wedstrijd loop telt 3 ronden, waarbij de start op de Staringlaan er voor zorgt dat een volledige 10 km kan worden gelopen, voordat na 3 genoemde ronden de fi nish op de Alberdingk Thijmlaan wordt bereikt. Het volledige parcours: Sta ringlaan. Bosboom Thoussaintsingel, het Wilgenlaantje, Linnaeusweg en Noordkade in Boskoop en via de Sta ringlaan weer via de Bosboom Thous saintsingel naar de Alberdingk Thijm- laam etc. Op de Noordkade, die weer volledig zal zijn afgesloten voor alle verkeer, zal een weghelft voor de atle ten ter beschikking staan. Op de Linna eusweg in Boskoop zal, d.m.v. pilon- nen, een verkeersvrije baan worden uitgezet. Kortom, er is Antilope alles aan gelegen, de deelnemers zo veilig mogelijk van het parcours gebruik te laten maken. Het parcoursrecord staat op naam van Rob Strik en stamt uit 1978 (29.14 min.). De tijden die de lopers kunnen neerzet ten zijn erg afhankelijk van de weers omstandigheden, er is in Waddinxveen echter wel sprake van een snel par cours doordat er geen keerpunt in de wedstrijd meer is opgenomen. De best geklasseerden in de diverse categorie ën ontvangen geldprijzen. Voor de jeugd is er weer een Tarvo- Sterrenloop over 1,8 km. Overige deel nemers kunnen kiezen uit 3.6, 6.8, 10, 13.2 en 16.4 km. Informatie over de loop: P.G.Wennekes, tel.01828-13623. Waddinxveen- Op 4 maart organiseert de Stichting Waddinxveens Welzijns werk een uitstapje naar De Uithof in Den Haag voor Waddinxveense kinde ren van 4-12 jaar. Er zijn verschillende opstapplaatsen waar de bus langs komt. Tijden volgen hieronder en zijn de uiterlijke vertrektijden. De deel neem (st)ers moeten op tijd bij de op stapplaatsen aanwezig te zijn. 9.00 uur- Buurtcentrum De Boog, C.Huygenslaan 2; 9.10 Speeltuinvereniging De Padde stoel, Lijsterbesstr. 18; 9.20 Het Zuid- honk, Zuidplaslaan 552; 9.30 parkeer plaats Beukenhof t.o. de Rabobank; 9.40 Buurtcentrum de Overkant, Krom me Esse; 9.50 Speeltuinvereniging Zon nig Zuid, St. Victorstr. 2. Vandaar rijdt de bus naar De Uithof in Den Haag.De jeugd is weer terug: 15.30 Zonnig Zuid; 15.40 De Overkant; 15.50 De Beukenhof; 16.00 Het Zuidhonk; 16.10 De Padde stoel en tenslotte 16.20 bij de Boog. Als je meegaat moet je je schaatsen, brood en drinken meenemen. Bij de kinderen van 4-6 jaar is begeleiding van een ouder of broer/zus verplicht! Van tevo ren opgeven bij de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk, H.Heyermanslaan 15, Waddinxveen. Telefoon: 01828- 31932(niet telefonisch opgeven, alleen voor verdere informatie) en vragen naar Jan, Petra of Astrid. Opgeven voor 24 februari 1993. voor het inmiddels afgeronde Sight First -project (500 oogoperaties in de derde wereld 10.000,-), dit' jaar is gekozen voor een project van geheel andere aard: i.s.m. de Stichting Europa Kinderhulp biedt Lions Club Zevenhui zen twintig in moeilijke omstandighe den verkerende tehuiskinderen uit de voormalige DDR. een vakantie aan op de camping in Zevenhuizen van 3-17 augustus. Het plan is de kinderen (9-14 jaar) met een bus op te halen en hen feestelijk en massaal te onthalen. Gedu rende hun verblijf in Zevenhuizen zal voor de kinderen een programma geor ganiseerd worden met hulp van de Li- ons, vrijwilligers, en studenten van het CIOS en het MBO. Het Zevenhuizense en Moerkapelse bedrijfsleven heeft spontaan gereageerd op het verzoek tot sponsoring van de Rottemerenloop, en zonder dat er ook maar één stap verzet of gelopen is, is het begrote be drag 8.000,- al weer wat dichter gena derd, waardoor de kinderen in Dahlitz bij Leipzig zich alvast kunnen gaan ver heugen op wat moet gaan worden: 'de vakantie van hun leven aan de Rotte'. Hopelijk kan het door sponsoring ver kregen bedrag door massale deelne ming op zaterdag 27 februari flink wor den opgehoogd. Voormeer info: Lions- trimloopcommissie tel. 01802-1956 of 01802-1279. Zevenhuizen - Lions Club Zevenhuizen organiseert voor de vierde keer de zgn. Lions-loop, die dit jaar definitief de Rot temerenloop is gaan heten. Op zater dag 27 februari kan er weer deelgeno men worden op nagenoeg autovrije en auto-arme wegen langs of bij de Rotte- meren, met de keuze uit 3 afstanden: 5, 10 en 21 km. Dat de Rottemerenloop zich in een toenemende belangstelling mag verheugen, blijkt uit het teikenjare toenemende lopersaantal, en uit het feit dat de lopers niet alleen uit Zuid- Holland, maar uit de gehele Randstad naar het Zevenhuizense komen. Het parcours is bovendien geschikt voor wheelers (rolstoelatleten). Inschrij ving vindt plaats vanaf 10.30 uur in het Hervormd Centrum te Zevenhuizen. Prijzen op alle afstanden zijn wegge legd voor zowel de eerste drie aanko mende dames als heren, terwijl voor de halve marathon (21 km) geldprijzen te winnen zijn van resp./ 100,-, 75,- en 50,-. Iedere deelnemer ontvangt na af loop een herinneringsmedaille. Het startschot zal om 12.00 uur worden gelost door Rabobank-direkteur A. La- mot. Douchefaciliteiten zijn aanwezig, en de inwendige mens wordt in het Hervormd Centrum evenmin vergeten. De naar verwachting meer dan 200 lo pers, lopen bewust of onbewust voor het goede doel. Liepen ze vorig jaar

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9