Waddinxveen Boskoop Waddinxvener Jan Oskam ontwierp winnende siervelg voor Hofka Sampermans Vrouwendag in Kreater Viering Nationale Boomfeestdag Scouting viert BP-dag Activiteiten Concordia fit iff Expositie in "De Brug" Katholieke Vrouwenvereniging 8 maart Internationale Vrouwendag Project Vervoer Ichthusschool Nieuwe telefooncentrale Dans en show in Het Zuidhonk Kerkdiensten Kerkdiensten v_ CNV-cursus 'Sociale zakerheid' Disco in Het Zuidhonk Clown Berto in S.V. "De Overkant" NA-TRAPPEN VINDEN WIJ ONGEOORLOOFD WS' HARWA pagina 14 Hart van Holland 500/3 maart 1993 "Hij heeft gewonnen vanwege originaliteit" J Waddinxveen zondag 7 maart Boskoop zondag 7 maart Disco voor 30 plussers Groensvoorde 12 Waddinxveen Telefoon: 01828-16119 /zn/e.s de winnaar van de prijsvraag 'Ontwerp je eigen wiet', Jan Oskam met rechts filiaalhouder W. Verweij van bandenspecialisten Hofka Sampermans Waddinxveen - De heer J. Oskam van de Schuberthof 5 te Waddinxveen is win naar geworden van de door Hofka Sam permans georganiseerde prijsvraag om een siervelg te ontwerpen. Eind vo rig jaar schreef Hofka Sampermans de landelijke prijsvraag uit. Per vestiging waren prijzen te winnen en er is één landelijk winnaar gekozen. In de gehele regio werden net voor Kerst, de Hofka- Sampermans prijsvraag-kranten ver spreid. Inzendingen kwamen dan ook van Bleiswijk, Benthuizen, Zevenhui- zen-Moerkapelle, Gouda, Waddinx veen enz. Voor wat de Hofka Samper mans vestiging in Waddinxveen be treft, werd de heer Oskam winnaar en zijn prijs bestaat uit twee nieuwe ban den. Het ontwerp van de heer Oskam heeft iets weg van een ster met een cirkel in het midden en zou mogelijker wijs als siervelg in produktie genomen kunnen worden. Mevrouw M. Rottink van de Lindelaan 3 in Gouda won de tweede prijs. Zij mag haar auto rondom laten balanceren. De Goudse ontwierp een bijzonder ludieke siervelg, die wat moeilijker uitvoerbaarder is. Door filiaalhouder Verweij werden bei den in de bloemetjes gezet. Waddinxveen - Zaterdag 6 maart vanaf 13.30 uur wordt in Kreater aan de Kerk straat 13 in Waddinxveen de Internatio nale Vrouwendag gehouden met als thema "Mode en Ontmoeting". De mid dag wordt georganiseerd door de We reldwinkel, de Stichting Vluchtelingen werk Waddinxveen e.o. en de Rooie Vrouwen. Tijdens deze bijeenkomst wordt een modeshow gehouden, die geopend zal worden door de bekende Surinaamse actrice Gerda Havertong. Door mannen, vrouwen en Eritreese kinderen zal kleding geshowd worden die gemaakt is door de textielwerk- plaats SARI. Zij koopt haar stoffen in via de SOS-Wereldhandel, een organisatie die een eerlijk loon betaalt voor gele verd werk en zorgdraagt voor continuï teit en gegarandeerde afname. Tijdens de modeshow zal gemusiceerd worden door Cock Schilt, piano en Joop Ver hoeven, cello. Tijdens de pauze is er gelegenheid tot het kopen van kleding, textiel en sieraden uit de Wereldwin kel. Bovendien zullen de St. Vluchtelin genwerk en Amnesty International met een verkoopstand aanwezig zijn. Ver der zal de diaserie "Stof tot Nadenken" vertoond worden. Deze diaserie gaat over de eerlijke en oneerlijke testiel- handel in de wereld. Allochtone vrou wen zullen hapjes uit de eigen cultuur aanbieden. Kinderopvang is aanwezig. Waddinxveen - Op woensdag 24 maart zal voor de 37e keer de Nationale Boom feestdag plaatsvinden. Onlangs zijn alle 17 basisscholen door de gemeente aangeschreven over de viering hier van. Dit jaar staat de viering in het the ma "bomen en recreatie". Rondom dit thema is een wedstrijd uitgeschreven door de werkgroep Natuur- en Milieu- Educatie voor alle kinderen van groep 5 t/m 8. Alle werkstukken en of tekenin gen, maar ook verhalen, met als thema "een rups op vakantie" dingen mee voor een prijs. Het inleveren van inzen dingen voor de wedstrijd moet gebeu ren op woensdag 10 maart tussen 15.00 -16.00 uur in de bibliotheek aan de Van Waddinxveen - Zaterdag 20 februari vierden de drie Waddinxveense scou tinggroepen (St. Victor, Pieter "Maritz en Klimop) Baden Powell-dag. Baden Powell, die de oprichter is van scou ting, werd geboren op 22 februari 1857. Over de gehele wereld wordt zijn ver jaardag nog steeds gevierd. Deze zaterdag was een groot succes. Na de officiële opening op het terrein van Waddinxveen - Op dinsdagavond 16 maart houdt Concordia Algemene Le denvergadering. Het slagwerkensemble en de harmonie geven op donderdagavond een koffie concert in het bejaardentehuis Sou- burgh. Aanvang 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Programma be staat uit klassieke en lichte muziekwer ken, en het slagwerkensemble olv. Jan Alblas en de harmonie olv. dhr. G. de Knegt zullen afwisselend een muziek werk spelen. Het jaarlijkse voorjaars concert zal gegeven worden op vrijdag avond 16 april, door het slagwerken semble, de harmonie en het leerlingor kest in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Tijdens het concert zal Muz. ver. Concordia in nieuwe unifor men op het podium verschijnen. Op Bevrijdingsdag, 5 mei, is Concordia uit genodigd door het Bejaardentehuis de Zevenster, om daar een concert te ge- Meckelenburg Schwerinlaan. Alle in zendingen zijn dan tot aan de boom feestdag voor iedereen te bezichtigen in de bibliotheek. De prijsuitreiking vindt plaats in de kantine van de voet balclub W.S.E.aanvang 14.00 uur. Het programma ziet er als volgt uit: 's morgens: plantwerkzaamheden voor de leerlingen van groep 8 waarbij er voor iedere deelnemende basisschool een aardige attentie is; 's middags: prijsuitreiking van de wedstrijd en aan sluitend een puzzeltocht en andere ak- tiviteiten voor de schooljeugd. Voor alle kinderen die 's middags meedoen is er een versnapering en een kleine ver rassing. de Pieter Maritz-groep werden er twee vossenjachten gehouden met onge veer 200 kinderen. De jongste kinderen bleven in het gebied rond de Passage, terwijl de wat ouderen in het Gouwe- bos vreemd-uitziende mensen gingen vangen (vossen). Om 16.30 uur werd de dag afgesloten op het terrein. Na een koude maar zeker geslaagde dag, ging iedereen naar huis. ven. Tijdens dit concert zullen er oa. Vaderlandsche Liederen gespeeld wor den. De halfjaarlijkse rommelmarkt van Concordia wordt gehouden op zater dag 15 mei. Een dergelijke rommel markt blijkt toch elke keer weer een succes te zijn. Ook dit jaar kan Concor dia weer veel bruikbare spullen gebrui ken, zoals huishoudelijke artikelen, ap paraten, spelletjes, puzzels, boeken etc. Geen meubels of kleding. Deze rom melmarkt wordt gehouden in clubge bouw "De Hoge Noot" aan de J.W.Frisoweg 1, en in beide lokalen zul len er kraampjes staan. Naast het ko pen van artikelen kan men er ook iets drinken en/of eten. De markt gaat om 9.00 uur van start en duurt tot ca. tot 16.00 uur. Vindt men bij de voorjaarso pruiming nog bruikbare artikelen, dan kan men dit inleveren in "De Hoge Noot" of kan men bellen naar 01820- 24412 of 01820-18150. Herv. Immanuëlkerk 10.00 uur ds. D.C. Nicolai Leiden 17.00 uur drs. A.W. de Bruin Leiden Geref.Vrijgem. Kruiskerk 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 16.30 uur ds. M.H. Sliggers Amersfoort Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver 1930 uur ds., J. Ouwendijk Alphen a.d. Rijn De Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar Chr.Geref. 9.30 en 17.00 uur ds. B. van Smeden Rijswijk Geref.kerk9.30 uur ds. T.H. Attema- Roosjes Leiderdorp 17.00 uur ds. J.H. Langelaar Vrijz.Prot.Geloofsgem. 10.00 uur rev. drs. F.H. Sachs Noordwijker- hout Waddinxveen - He Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV) geeft informatie, noodzakelijk om te doorzien hoe de Nederlandse maatschappij in elkaar zit. Het CNV Dienstencentrum Zuid- Holland start op donderdag 11 maart in Waddinxveen een cursus 'sociale ze kerheid'. Deze cursus duurt 7 midda gen van 2 uur en wordt gehouden in het Trefpunt aan de Stationsstraat 18. De cursusmiddagen zijn op donderdag. Voor CNV-leden is de cursus gratis. Bij het goed doorlopen van de cursus wordt een certificaat uitgereikt. Inl. 01820-621631. Waddinxveen - Zaterdag 5 maart orga niseert Stichting Wijkwerk De Zuidpias een Kinderdisco in wijkgebouw Het Zuidhonk van 18.30 - 20.00 uur. Hierna is er disco voor '30-plussers'. De Stichting Wijkwerk De Zuidpias, hoopt hiermee aan de wens van veel inwoners tegemoet te komen. Er zal veel muziek uit de zestiger jaren worden gedraaid, maar ook andere nummers kunnen worden aangevraagd. De muziek wordt verzorgd door de discjockeys van dis cotheek Chinchilla. De avond begint om 20.30. Een herhaling van deze hap pening zal volgens de organisatie, als er veel opkomst is, zeker plaatsvinden. Waddinxveen- Zaterdag 6 maart komt clown Berto naar SV."De Overkant". In zijn spektakelshow zit o.a. goochelen- jongleren - ballonnen - modelleren en veel clownerie. Deze middag is voor kinderen van ca. 4 -12 jaar, en begint om 14.00 uur. De zaal is om 13.30 uur open. TRAP-bekleding moet oersterk zijn en op oerdegelijke wijze aangebracht worden, vinden wij. Daarom willen wij na de stoffering van uw TRAP graag een compliment, maar geen TRAP-NA. Laat u eens adviseren door de WS' vakman. Trap-tapijt v.a. 95,- p.m. VLOERBEDEKKING GORDIJNEN, ZONWERING EN SLAAPCOMFORT Boskoop-Op vrijdag 12 en zaterdag 13 maart exposeert Leny Bogaards in "De Brug" in Boskoop haar aquarellen, en zijdeschilderijen. Na allerlei andere creativiteiten heeft aqurelleren nu haar grootste belangstelling. Het werk dat ze maakt heeft veelal te maken met bloe men. In 1990 kwam Leny in contact met Arja Lechtimaki uit Moerkapelle. Haar werk vond ze heel mooi en is daarom lessen bij haar gaan volgen, met als resultaat deze expositie. Openingstijden: vrijdag 19.00-21.00 uur; zaterdag: 9.00-16.00 uur. "De Brug" is gevestigd aan het Kerkplein in Bos koop. Boskoop - Dinsdag 9 maart komt er iemand van de Hooge Burch uit Zwam- merdam, de dames van de Katholieke Vrouwenvereniging vertellen over wat een geestelijke handicap betekent en wordt er een film vertoond over het dagelijks leven in de Hooge Burch. Na de pauze wordt de aandacht geves tigd op het 'gastgezinnen-project; aan de hand van een film en het verslag van een gastgezin. Aanvang 20.00 uur. Plaats: Parochiezaal. Introducees zijn hartelijk welkom. Boskoop -Voor de Boskoopse Vrou wenraad heeft de Internationale Vrou wendag een klank van 'strijdbaarheid' en 'solidariteit'. Zij vinden het een ma nifestatie van samenwerking van vrou wen die elkaar nodig hebben om hun idealen te verwezenlijken. Idealen die te maken hebben met gelijkheid, met kosten van levensonderhoud en ge zondheidszorg. Dat was zo in 1911, toen de eerste Internationale Vrouwen dag werd gehouden. Dat is vandaag nog zo. Vrouwen verzetten zich tegen stij gende kosten van levensonderhoud, ontslagen en werkloosheid, tegen on gelijke verdeling op vele terreinen. In "De Tunnel" wordt ter gelegenheid van Vrouwendag 1993 de film "Terms of endearment" vertoond, met Shirley MacLaine, Debra Winger en Jack Ni cholson in de hoofdrollen. Een schitte rend melodrama waarin dertig jaar moeder-dochterverhouding subtiel wordt weergegeven. De film begint om 19.45 uur, vrijdag 8 maart. Boskoop - Het project over 'vervoer' op de christelijke basisschool Ichthus, in de periode voorafgaand aan de Voor jaarsvakantie, is bijzonder leerzaam geweest. Afgelopen donderdagavond werd een drukbezochte kijk-avond ge houden. De kleuters beperkten zich tot de trein en de bus. Voor veel kinderen was het toch wel allemaal nieuw, b.v. woorden als 'bovenleiding', 'perron', 'loket', 'conducteur', 'machinist' enz. Op de tentoonstelling konden ouders bekijken wat de allerkleinsten van de basisschool gemaakt hadden. De bus op de foto is er een voorbeeld van. In groep 3 kwam buschauffeur "Ome Jan' in de klas vertellen over de bus. De kinderen konden vragen stel len. Vooral het hamertje waarmee de ruiten stuk geslagen kunnen worden had veel bekijks. Hierna gingen de kin deren per bus naar Westnederland. Daar werd door de wasstraat gereden waarop uiteraard veel hilariteit. Ook andere bussen werden aldaar bekeken, evenals de werkplaats en de kluisjes e.d. Bij hun vertrek kregen de kinderen een presentje. Waddinxveen- Afgelopen maandag nam de heer R. van Eist, chef van de afdeling Interne Zaken, officieel de nieuwe telefooncentrale in gebruik. Hij deed dit door vanuit de receptieruimte in de hal van het gemeentehuis te bel len naar de gemeentewerf aan de Noordkade. De huidige telefooninstal latie van het gemeentehuis is 15 jaar oud; even oud als het gemeentehuis. De installatie van de gemeentewerf is in middels 25 jaar oud. Beide installaties waren hard aan vervanging toe. De ge meenteraad heeft hiervoor in vergade ring van 16 december '92 een krediet verstrekt van 275.000,00. Dit bedrag is niet alleen bestemd voor vervanging van de apparatuur, maar ook voor advi sering, begeleiding en dienstverlening door Optical Waveguide Systems BV. te Waddinxveen. Bovendien is in dit be drag de aanpassing en uitbreiding van het bestaande leidingnet door hetzelf de plaatselijke bedrijf begrepen. Alle wensen en verlangens die leefden bij de mensen in de organisatie, zijn onder woorden gebracht in een programma van eisen. Op verzoek van de gemeente is op basis van dit programma van ei sen een offerte uitgebracht door 5 leve ranciers. Met drie van de vijf bedrijven zijn nadere gesprekken gevoerd. Uit eindelijk is gekozen voor P.T.T. Tele com BV., die voor zowel het gemeente huis als de gemeentewerf een nieuwe telefooninstallatie met toebehoren heeft geleverd. De werkzaamheden aan de nieuwe telefooninstallatie zijn begin januari gestart. Vanaf 1 maart heeft de gemeente de beschikking over 16 netlij nen; vijf meer dan nu het geval is. Met deze uitbreiding, die voorlopig meer dan voldoende zal zijn, is de gemeente nu goed te bereiken. Deze bereikbaar heid wordt nog verhoogd door het ge lijktijdig ingevoerde doorkiessysteem. Hierdoor kan men direct bellen met de behandelend ambtenaar, die vermeld staat op het briefhoofd. Het doorkies systeem is zowel op het gemeentehuis als op de gemeentewerf ingevoerd. Ge meentehuis en gemeentewerf zijn bo vendien in één systeem met elkaar ver bonden, zodat onderling contact ge makkelijk is gelegd. Toewijzing van de doorkiesnummers aan de betrokken medewerk(st)ers heeft inmiddels plaatsgevonden. Het nieuwe telefoon nummer is voor het gemeentehuis, 01828-24642, gemeentewerf 01828- 24500. Het nieuwe faxnummer is 01828- 24680. Waddinxveen - Op zaterdagavond 13 maart is er een Dans- en Show-avond in Het Zuidhonk in de Waddinxveense wijk Zuidpias, waarop iedereen wel kom is. Tijdens deze avond zijn er twee spectaculaire optredens met demon stratie in een wervelde show te bewon deren van de Waddinxveense en Goud se Country Dans Groep "The Timberli- ne Dancers". Tussen de optredens door kunnen de bezoekers meedoen aan enkele ronden bingo met mooie prijzen. Eddy Becker verzorgt de verde re muzikale omlijsting. De avond begint om 20.00 uur. Kaartjes zijn verkrijgbaar aan de zaal. De opbrengst van de avond komt ten goede aan de restauratie van de r.k. St. Victorkerk aan de Zuidkade Inl: Cees Niemans, Neptunuspad 24, tel 14694.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 14